Conferentie in Den Bosch Jongeren willen schotopruiming Scholengemeenschap in Utrecht gaat in komend najaar open Boete voor vrije boeren Sp aansemi terug naar Spanje Lelijke Eend: krachtiger meer chroom en banken uip aan Bali: Giro 777 Ontvluchte uit li^rieMï^ meldt zicK in R'dam Alle stakende Spanjaarden nn ontslagen En hoel Frou frou Onrecht HET VRIJE VOLK DINSDAG 9 APRIL 1963 PAGINA 3 Raad Amersfoort bemoeit zich met De Lichtenberg Meisje gewond door fles uit D-trein Geloof en partij Nog geen antwoord over gaskwestie -Beter léve*» voor minder geld ZÓ LEKKER-ZÓ GEZOND Verbaasd. Scandinavië Express botst op vrachtauto L"r ls geen wezenlijk verschil tus- sen het clandestien zenden op Nederlandse bodem en het uit zenden van radio-programma's door Nederlanders vanaf een schip buiten onze territoriale wa teren. Als het ene ontoelaatbaar en gevaarlijk is, ls het andere ook ontoelaatbaar en gevaarlijk. Als men de ene manier van zenden strafbaar stelt, moet men ook de andere manier van zenden straf baar stellen. Dat is niet moeilijk. Daarvoor is slechts een aanvul ling van onze wetten nodig. In Finland. België. Noorwegen en Zweden zijn die aanvullende wet ten gemaakt. Zij werden verleden jaar aanvaard. In het Nederlands Juristenblad van de vorige week geeft dr. C. M. E. van Schelven een overzicht van deze wetgeving. Zij maakt een eind aan de uit zendingen - vanuit zendschepen door de medewerking aan zulke uitzendingen strafbaar te stellen. In Nederland is nog steeds geen wet. Zelfs geen wetsontwerp. Ons departement van Justitie studeert nog. Zoals onder deze minister gebruik is geworden. Maar inmid dels wordt een boerenjongen met een clandestiene zender waarmee hij zijn buurt vermaakt, opgepakt, vervolgd en gestraft. Degenen die daarentegen geld hebben en via Radio-Veronica goede zakendoen, worden ongemoeid gelaten en niet gestraft. Omdat de minister te laks is maatregelen te nemen. Hij denkt blijkbaar dat het zijn tijd wel duren zal. He vervloekte ongelijkheid ln behandeling van boerenjon-, gens in Overijsel of Drente, die voor maanden de gevangenis in gaan en de profiteurs van Radio- Veronica heeft de minister van Justitie laten voortbestaan. Wij vermoeden dat de officier van Justitie die iemand wegens clan destien zenden moet vervolgen, zich langzamerhand dood schaamt. De kleintjes straffen, de groten bulten schot laten! Nu andere landen de wetten in '62 kant en klaar hadden, wordt het verzuim van Nederland duidelijk een stuk onwil of onmacht. En dat voert in dit geval tot onrecht. Voor het overige is de naam Lelijk eendjewaarop de fabriek zo trots is, alleen in Nederland gebruikelijk. Weliswaar wordt hij op zes plaatsen in de wereld ge fabriceerd (voor Benelux te Brus sel), maar nergens wordt hij ver geleken met H. C. Andersens ima ginaire jonge diertje. Blijkbaar zelfs in Denemarken niet. tn de befaamde „Moulin Rouge" in Parijs draait de nieuwe revue ,Rrou frou", waarvan de choreogra fie is verzorgd door Doris Hang. De foto toont drie van de Doris-girls voor het decorhuis van de legendari sche Mimi Pinson. (Van een onzer verslaggevers) - De scholengemeenschap op het Ka naaleiland in Utrecht hoopt het nieu we schooljaar te beginnen met het onderwijs. Op bet ogenblik wordt druk ge werkt aan het egaliseren van het terrein. Daarna zullen er oude en nieuwe lokalen op worden geplaatst. In totaal zullen ze ruimte ver- schalfen aan ongeveer driehonderd leerlingen. (Van een onzer verslaggevers) Op het politiebureau Oostervant- sfraat te Rotterdam heeft zich gis teren de 21-jarige J. J. K. uit Den Haag gemeld, die enkele dagen gele den was ontvlucht uit een privé ver pleeginrichting, ds Dr. H. van der Hoevenkllniek te Utrecht. De jonge man, die ter beschikking van de rege ring is gesteld, verbleef daar sinds 1957. In 1956 heeft hij met een bijl een Haagse hoofdagent in het polltie- posthuis in het Zuiderpark ver moord en zich meester gemaakt van zijn pistool, dat hij wilde meenemen naar Nieuw-Guinea. Ook in 1961 is K al eens ontvlucht. Toen meldde hij zich eveneens bij de politie. (Van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT (ANP) De CHU- gemeenteraadsfractie heeft B, en W. van Amersfoort vragen gesteld over De Lichtenberg. Dit protestants- christelijke ziekenhuis heeft, zoals gemeld, een tekort van omstreeks ƒ109.000. De directrice, zuster Chr. Bok, is met verlof gezonden in af wachting van het haar per 1 sep tember aangezegde ontslag. De wethouder voor Volksgezond heid, de heer L. M. van Voorene, heeft voor hedenavond de raads commissie voor de gezondheidszorg in spoedvergadering bijeengeroepen. Ook de commissie van financiën zal op zeer korte termijn bijeenkomen. Wethouder K, de Wilde heeft de voorzitter van het college van B. en W. toestemming gevraagd de raad opening van zaken te geven over het ontslag van de directrice. Intussen is vanmorgen als directrice geïnstal leerd zuster F. van Schalen, die eind vorig jaar als hoofdverpleegster werd gepensioneerd. De adjunct-directrice, zuster Jetty, Is door het dagelijks bestuur ver- eocht voorlopig met vakantie te gaan omdat zuster Van Schalen geen ad junct-directrice wenst (zuster Van Schalen, heeft vroeger onder zuster Jetty gewerkt). De internist, dr. J. P. E. Spema Welland, heeft als ge volg van een conflict met het dage lijks bestuur en de geneesheer-direc teur, dr. Abrester, ontslag genomen. Bij dit ontslag zouden niet alleen medische, maar ook politieke proble men een rol hebben gespeeld. De algemeen rector van de scho lengemeenschap, dr. G. Stellinga, zal dit eerste jaar twaalf groepen onder zijn hoede krijgen: vier groepen eer stejaarsleerlingen van de IVO, vier groepen tweedejaars van deze rich ting en vier groepen van het ge meenschappelijk eerste leerjaar van het voortgezet onderwijs. Een van de belangrijkste aspec ten is: meer soepelheid van kleuter onderwijs naar lager onderwijs en vandaar naar het voortgezet onder wijs. In de per 1 september te vormen algemene groepen zullen zowel toe komstige ivhjmoi-leerlingen als toe komstige ulo-leerlingen worden ge plaatst. Zij worden toegelaten op grond van een verklaring van hun. vroegere schoolhoofd en op grond van een schoolvorderingstest, die in samen werking met de gemeentelijke school psychologische dienst is gekozen. ABCOUDE (ANP) De 16-jarige Petronella Snoek uit Abcoude liep gisteren verwondingen op toen zij, wachtend voor de overweg' Gein- Noord te Abcoude, werd getroffen door een uit een passerende D-trein. geworpen leeg bierflesje. Het meisje liep beenverwondingen, op en kon, na onder doktersbehandeling te zijn geweest, naar huis terugkeren. Tegen een passagier van de D-trein een Amerikaans militair, die 't flesje had weggegooid werd proces-verbaal opgemaakt. De trein was op weg van Amsterdam naar Duitsland. (Van een onzer verslaggevers) In een van de centra van 'het katholieke zuiden', 's Her togenbosch, heeft een jonge- 1 renconferentie van de Partij van de Arbeid vier pleidooien voor de politieke doorbraak aangehoord, twee uit de mond van protestants oud-hooglera ren: Banning en Miskotte, en twee al even bekende r.-k. sprekers: Kwant en. Tans. De slogan •Schotopruiming!' die deze landelijke bijeenkomst van de Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid was meegege ven, droeg de belofte van verrassin gen in zich, die echter voor de meeste bezoekers van het goed bezette Casino-theater niet gekomen zijn. •Passen wy nog in de hokjes die onze ouders met hun dierbare voor oordelen In stand houden?' riepen de gedrukte uitnodigingen uit (waarin de socialistische organisator achter de schermen bleef) en: 'Durft u het ge sprek aan?' Er werden echter géén zullen om vergeworpen; dat was blijkbaar ook niet de bedoeling. De (niet jonge) sprekers hielden zich, elk gedurende een half uur, aan een gevarieerde toelichting op een algemeen uitgangs punt als: christelijk geloof leidt niet automatisch tot het lidmaats<,h90 vn een confessionele party, of op de nieuwe taken van het moderne socia lisme. Enkele opmerkingen uit de spee ches: 'Confessioneel Is geen garantie voor: goed. 'Al te veel is van God een pseu- do-God gemaakt die slechts het be staande bestel zou willen handhaven,' zei prof. dr. R. C. Kwant (van de Orde der Augustyhen)'En de kerk kreeg terecht het verwijt te horen: U zweert bij het verleden en be ïnvloedt het persooniyk geweten.' Wij beginnen nu voorzichtiger te worden met het spreken 'namens God' op het politieke vlak, aldus proi. Kwant. Een christen heeft vanuit zyn geioof geen pasklare antwoorden op alle mogelijke, by voorbeeld technische, vraagstukken' of op die van de buitenlandse poli tiek. Prof. dr. W. Banning legde het oude en het nieuwe socialisme naast elkaar: van een kapitalistisch indu- strialisme met proletarische klasse- stry'd kwam het tot een georganiseerd industrialisme, met geheel andere protesten. Banning zei met enige felheid dat het laten optreden van mensen met een andere overtuiging niet genoeg is: men moet werkelijk begrip krijgen voor het wezen van de ander én we ten waar men zelf staat. 'Het proces van de doorbraak is nog volop aan de gang.' Prof. dr. K. H. Miskotte liet vertellend over het toetreden in 1945 van dominees tot-de PvdA nog wat doorklinken van de oude veront waardiging over de houding van die christenen die ineendén: God heeft op aarde een aantal mannetjesput ters vooraan in de ry nodig om Hem ruimte te verschaffen. 'De christeiyke partyen zweren nu veel minder bij de eeuwige beginselen, men komt er meer en meer van terug, dat hangt in de lucht.' Het gevoel van solidariteit neemt toe doordat om. de teenmes ae we reld tot eenwording brengt, zo be toogde ten slotte dr. J. G. H. Tans. Die nieuwe mentaliteit heeft ook in grijpende gevolgen voor het optreden van christenen In organisaties. Dr. Tans noemde het een eis van de tijd, maar ook een christeiyk belang, dat de party vorming zyn confessionele trekken verliest. Pogingen tot het samenbrengen van christelijke partijen in één unie is volgens dr. Tans slechts een eerste stap in de goede richting. Nog altijd vindt men het vanzelf sprekend dat de katholieke vakbewe ging propaganda maakt voor de KVP, merkte hy ten slotte op; en hy po neerde de stelling: De vrijheid van politieke keuze blijft ijdel zolang de «christelijke partijen kristallisatiecentra zün van heel het overige confessionele organi satieleven. Over een CDU, de werkgemeen schappen in de PvdA, de politieke uit spraken van de kerken e.d. zyn van uit de discussiegroepen, nog vragen aan een forum onder voorzitter schap van mr. G. J. P. Cammel- beeck voorgelegd; ock een voor zichtige vraag over verzuiling in on derwijs, radio etc. Maar wie nog pikante voorstellen tot schotopruiming verwacht mocht hebben, hy heeft ze ook in de middag niet gehoord. Dr. M a x A 1 b r e c h t, de jongste verkiesbare kandidaat by de komende verkiezingen, had de leiding van de conferentie. (Van een onzer verslaggevers) ïn de raadsvergadering van Cu- lemborg hebben B, en W. gister- avoi d niet geantwoord op de vragen die de PvdA-fractie had gesteld over de gaskwestie. Volgens een mededeling van bur gemeester H. A. J. M, van Konings- bruggen, is het niet mogelijk geble ken voor de vergadering een afge rond rapport gereed te maken. Hij zegde toe de raad een rapport te zenden zodra dit mogelijk is. Advertentie I.M. Voor al onze klanten die ge wend zün om bedragen van 4 tot 6 gulden uit te geven voor een meter gordynstof, is dit een prachtige aanbieding! Want morgen begint de verkoop van een grote partij van deze Handdruk en Filmdruk over- gordijnstoffen, per meter voor nog géén twee gulden. In klassieke en moderne dessins- in tientallen kleurstellingen is dit een unieke kans voor hen die de hoogste eisen stellen aan hun interieur. Advertentie I-M. met versgebrande hazelnoten, roomcaramel en vollemelk chocolade (Van een onzer verslaggevers) Overeenkomstig het bij verstek uit gesproken vonnis van II maart jl waartegen zij in verzet waren geko men. zijn zeven 'vrije boeren' uit Hol- landscheveld en omgeving gistermor gen door de economische politierech ter te Assen veroordeeld tot een geld boete van 50 of 10 dagen. De zeven landbouwers hadden na gelaten uiterlijk 8 juni 1962 volledige én juiste gegevens betreffende de door hen gedreven landbouwbedrijven te verstrekken aan het Landbouw schap. Onder hen bevond zich ook Klaas Hartman, die enkele weken geleden uit zijn boerderij werd gezet, die daarop afbrandde. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, zal van 21 tot 28 april een officieel bezoek brengen aan Israël. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze hand en fiimdruk overgordijnstoffen, 120 cm breed, per meter voor (Van een onzer verslaggevers) Bijna 350 Spaanse mijnwerkers van wie het merendeel nog maar een paar maanden geleden in Limburg aankwam, gaan ver moedelijk al morgen per trein weer naar Spanje terug. Zij zijn met hun werkgever de Staats mijnen niet tot een akkoord kunnen komen. Dit verrassende besluit viel van nacht om kwart voor een In het Grand Hotel te Heerlen, waar vanaf gistermiddag drie uur bijna onafge broken was onderhandeld over de voorwaarden, waaronder de Span jaarden weer aan het werk wilden gaan. Het grote struikelblok by deze on derhandelingen. waaraan van Spaan se zyde werd deelgenomen door de consul-generaal E Nunez del Rlo, de directeur van het Spaanse emigratie bureau te Madrid, de heer M. Trevl- hano en vertegenwoordigers van de Spaanse arbeiders, ls het probleem van de huisvesting geweest. De Spanjaarden eisten van de Staatsmynen onvoorwaardeiyke na leving van het contract en het „ver drag" dat in april 1961 tussen Neder land en Spanje aangaande de wer ving werd gesloten. Werd in het con tract gesproken over „passende" huis vesting. in het verdrag, zo verklaar den woordvoerders van de Spaanse arbeiders vannacht op een perscon ferentie, is dat begrip nader gepre ciseerd. In artikel 13 was namelijk bepaald, dat de Spaanse arbeiders even goede huisvesting moest worden aangeboden als de Nederlandse myn- werkers, die in gezellentehuizen ver- biyven. Maar dat was, meenden zij. met name op Leyenbroek (een oud kloos ter), allerminst het geval. Tydens de onderhandelingen hadden de Span jaarden de Staatsmynen nog,, voor gesteld om te ruilen met het gezel- lenhuis op Lindenheuvel te Geleen, waar Nederlandse mijnwerkers zyn ondergebracht. De Staatsmynen bleken lil ertegen in principe geen bezwaar te hebben, maar betwijfelden of de Nederlandse mijnwerkers wel voor deze ruü zouden voelen, „En die twyfel kunnen wy heel goed delen," zeiden de Spanjaarden vannacht, „want kom maar eens kijken naar het verschil in comfort! Niet wy, maar de Staatsmynen zijn het con tract niet nagekomen door ons onder te brengen in dergehjke oude gebou wen. Dat is heel gemakkeiyk te be wijzen," meenden de Spanjaarden. „Laat maar eens een onpartijdig on derzoek instellen op Leyenbroek en in Brunssum." Bijzonder verbaasd waren de Span jaarden vannacht ook te moeten ho ren, dat de directie van de Staats mijnen niets zegt af te weten van klachten die voor de staking naar voren z(jn gebracht. „Wy hebben herhaaldelijk klachten geuit tegenover onze (Nederlandse) opzichters en voormannen en steeds gedacht, dat deze werden doorgege ven. Hier wreekt zich weer het feit, dat wy te weinig tolken hebben." De Staatsmynen hebben de .Span jaarden duideiyk móeten maken, dat er op dit ogenblik geen betere huis vesting beschikbaar is. De mijnen zagen ook geen mogeiykheid om hen in hotels onder te brengen, zoals ver schillende andere groepen Spanjaar den die by particuliere mijnen wer ken, Op dit punt liepen de onderhan delingen ten slotte vannacht dood. Na ruggespraak te hebben gehouden niet hun landgenoten in Sittard en Brunssum besloten de Spanjaarden echter voet bi) stuk te houden en dan maar vrywillig naar Spanje te rug te keren. „Als de Staatsmynen in de toekomst wel aan de voorwaarden zoals die in het contract zyn vast gelegd, kunnen voldoen, zullen wU graag terugkomen," zo vertolkte een woordvoerder. „Maar," zo voegde hy eraan toe, „wy menen er Techt op te hebben hier als mens te worden be handeld en niet als een produktle- machine." Overigens waren de Spanjaarden dankbaar voor de steun en de virendschap die zy met name van de Katholieke Mijnwerkersbond (waarby de meesten van hen waren aangesloten) en de Limburgse be volking tydens de staking mochten ontvangen. De Staatsmijnen hebben toegezegd vandaag nog voor de* loonafrekenln- gen en het geld voor de terugreis te zorgen. De Spanjaarden zuilen vermoede lijk in de loop van woensdag naar hun vaderland afreizen. HEERLEN (ANP) De Limburgse Staatsmijnen hebben vandaag de 100 Spaanse ondergrondse mijn werkers bij de staatsmijn Hendrik in Brunssum, die verleden week woensdag en donderdag in staking waren gegaan, hun ontslag aan gezegd omdat zij na drie dagen niét i op het werk zijn verschenen. De Spanjaarden waren onderge- gebracht in het gezellenhuis De Egge in Brunssum. Zy besloten zich verleden week solidair te ver klaren met hun meer dan 200 sta kende landgenoten bij de staats mijn Maurits in Geleen, die sedert dinsdagavond in het gezellenhuis Leijenbroek in Sittard in staking gingen en donderdagmiddag ont slagen werden. Met het ontslag, dat vandaag in Brunssum gevallen is, zijn alle 300 stakende Spanjaarden in Leijen broek en Dc Egge thans ontslagen. UTRECHT. (ANP) Met ingang van 31 augustus is aan de heer H. Voncken eervol ontslag verleend als directeur van het Nederlands In stituut voor Katholieke Kerkmuziek in Utrecht. Hij keert terug in de ziels zorg. De heer Voncken heeft het insti tuut tien jaar geleid. Hy verwierf voor het instituut de officiële erken ning van het ryk, bouwde het stu dentenkwartier en stichtte de koor school. In Petra in Zuid-Jordanië zyn maandag twintig toeristen verdron ken in een droge rivier, waar zij hun kamp hadden opgeslagen. De rivier werd plotseling, na hevige regenval een woeste stroom. De nationaliteit van de slachtoffers is nog onbekend. (Van een onzer verslaggevers) De Scandinavië Express heeft gis teren even na tien uur op een door knipperlichten bewaakte overweg on der de gemeente Weerselo (bij Hen gelo) een vrachtauto gegrepen en volkomen versplinterd. De dertigja rige chauffeur A. Kers uit Almelo sprong even voor de klap uit de wa- gen. De mac is met een shock naar een ziekenhuis vervoerd. Het wrak en het grint versperden een van de spoorbanen. Daardoor moest het treinverkeer over een ver keerd spoor worden geleid. De Scan dinavië Express, waarvan de locomo tief en enkele wagons waren bescha digd, had vijf kwartier vertraging. (Van onze verkeersredacteur) Citroen heeft zijn befaamde Le lijke Eend een krachtiger motor ge geven. Bovendien is het luxe model de Lelijke Eend de Grand Luxe, zoah het Nederlandse filiaal hem al heeft aangeduid, fraaier, of ao men 1oii minder lelijk geworden door toepas sing van meer chroom en (uitneem- bare) banken over de hele breedte: die ontleend zijn aan de jongere broer van de Eend, de Ami Six, Van deze 'Vriend' zijn trouwens meer verbeteringen overgenomen en al met al is de Deux Chevaux nu een autootje geworden, met een achttien paards motor tegen de dertien uit de begintijd. De prijzen zijn iets ver hoogd en gekomen op ƒ4050 voor de Standaard Eend en ƒ4420 voor de luxueuze, die drie ramen heeft op iedere vleugel. Het optrekken, waarmee niet iede re Eendhooder tevreden was, is iets versneld, nameiyk in eerste instantie van 9 naar 8 seconden (0-40 km/u) en aan de top (0-80 km) )van 48 naar 32 seconden. Een verbetering, waar mee niet alleen de bezitters, maar ook de anderen op de weg gelukkig zullen zyn. Voor de topsnelheid, die tevens d< kruissnelheid is. wenst de fabriek echter geen hogere aanduiding te ge ven dan de 95 km per uur, die reeds in 1962 waren bereikt. Met windje mee mag men echter wel op de ronde honderd kilometer rekenen. Technisch bestaan de perfectione ringen uit cilinderkoppen die als giet- stuk nu dezelfde zyn als by de Ami 6. Krukas en zuigers zyn sterker gewor den, de luchtkoeltng van de beide ci linders is verbeterd. De motor heeft 'i£j Bumpers om bang van te worden en meer blinkends (bij voorbeeld ver in de rijdendewandeling genaamd Het Lelijke Eendje, in lusm-uüvosring •oor de picknick kunnen worden toegemaakt m eruit gehaald. grotere kleppen, de ventilateur en de luchttunnel zyn van zwaardere uit voering en zo zijn er nog enige winst- en kenmerken de .nieuwe AZM 3 van Citroen, Binnenwerks zijn de losse etoelm vervangen door banken, die echter ook Tye speculanten kunnen gerust zijn. Het opdrijven van de grondprijzen zal doorgaan. Deze regering doet er niets meer aan. En voor de volgende regering is ingewerkt, zijn wij een half jaar verder. Een motie van de heer Egas, lid van de PvdA-fractie In de Tweede Kamer, die over maatregelen te gen een duurzaam opdrijven van de grondprijzen vroeg, is verwor pen. De meerderheid vond die motie voorbarig. Zij wil nog eens zien hoe het loopt. Maar die meerderheid js er niet gerust op. De cijfers over prijsstij gingen sinds 1 januari, die- de heer Egas gaf werden niet be streden. Die cijfers wijzen op een stijging van 50% van de prijs. Ge middeld. Er zijn uitschieters naar boven. De minister van Landbouw heeft de interpellatie met alge meenheden beantwoord. De Nieu we Rotterdamse Courant zegt van dit antwoord: 'Op de vraag hoeveel de gemid delde prijsstijging van landbouw gronden nu eigenlijk bedroeg se dert de opheffing van de prljsbe- heersing op 1 januari jl. gaf de bewindsman louter vage alge meenheden ten beste. Gesteund door een meerderheid In de Ka mer verschool hij Rich achter spitsvondigheden, zoals de op merking, dat er geen maatstaf was om de prijsverhoging aan af te meten.' 'Men kan beter geen interpel latie beantwoorden dan haar op een dergelijke wijze afdoen.' Qmdat de gerustheid en het ver- trouwen van de minister dat het zo'n vaart niet loopt met de grondprijzen toch ergens op moe ten steunen heeft dr. Vondeling, de fractievoorzitter van de PvdA, de minister gevraagd zijn gege vens aan de Kamer mee te delen. Dat heeft de minister toegezegd. Als die toezegging nog voor het aftreden van dit kabinet wordt nagekomen, is het bij de vorming van de nieuwe regering tenminste duidelijk hoe de kaarten liggen. Voor ons staat vast, dat de nog steeds toenemende bevolking van ons land de grond tot een zo zeld zaam en kostbaar goed zal'ma ken, dat vrije prijsvorming tot onhoudbare toestanden en grote onrechtvaardigheid gaat leiden. "Dodemgebruik, watergebruik, J-» luchtgebruik zullen moeten worden bekeken vanuit het wel zijn van ons volk als geheel. Ge drongen door onze enorme" bevol kingsdichtheid zullen wij voorop moeten gaan bij het nemen van maatregelen waarbij het alge meen belang gesteld moet worden boven particulier winstbejag en particuliere onverschilligheid. Waar de noodzakelijke maatre- len schatten geld zullen kosten, die de gemeenschap op moet brengen, is het onlogisch een aantal willekeurige Nederlanders die op dit moment grondeigenaar zijn, nog even flink te iaten profi teren. De grondprijsstijgingen van nu moeten straks door ons hele volk worden betaald. En hoe! puiïten. De cilinderinhoud is echter op 425 cc gebleven, de motor is niet opgevoerd, maar zwaarder van uit voering. In de luxe uitvoering krygt men o.a. een mooier stuur en bumpers die eruit zien als de hoorns van een ram, zij het dat het mannelijke schaap er geen rubber rozetten op heeft. Het tweepaards eendje van Citroën loopt nu al van 1948 af mee, maar dat haalt nog niet by de 23 jaar. die de „elf" in produktie is gewees'.. De verkoop was verleden jaar in Neder- teruggelopen, heeft hy zich hersteld tot het beste niveau uit vroger tyd. Ook de Ami begint nu meer vrienden te verwer ven. de verkoopcijfers hebben zich verdubbeld.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1