Kerk helpt financiering van eigen nieuwbouwhuis Suêde-schöenen favoriet m Vooronderzoek it zaak-Ra iakowitsch Ontstellende feiten over huisvesting van veel bejaarden Hel vi'Üe Volk SIEBEL Zwanenberg-Organon: meer winst en kosten Wethouder: GG en GD gaat vrijuit Etiket we/JM koopt Vier in één tuinhuisje Amerikaans Sïeuteïspel Hongerstaker drinkt enkel nog water BLIJ Stewardess van tankschip zoek Bevrijding kan op zondag worden gevierd 'Europa op de tweesprong' vrijdag! Voor grotere ivoning PvdA-bijeenkomst: Vrije artsen i %%'-*• Modekleuren Stijgende lijn Helpen aan hypotheek Niet om te boksen Neem een briefkaart en een postzegel van ff.-» Bewaar deze sleutel en Iet op de adver tentie van a.s. ZWAARDEMAKER :vi Meent 129 Rotterdam H tel. 136105 Bpg HET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 APRIL 1963 PAGINA f Voménae J, eenvoudig plannetye Het hervormde kerkje van Didam met zijn indrukwekkende voorgevel Op de achtergrond de grote oude kerk, welke de hervormden tien jaar geleden aan het katholieke volksdeel hebben verkocht voor een kwart miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers) De hervormde gemeente van Didam, die 250 zielen telt, heeft een idee gekregen. Werd dat idee omgezet in een advertentie, dan zowde tekst daarvan aldus kunnen luiden: 'Hervormden gevraagd voor Didam, een schoon gelegen dorp aan de voet van Mo- heuvels. Vooral geschikt voor forensen op Arnhem en Doetinchem. Opgewekt ke Eigen predikant. Vestiging geen probleem: kerk helpt bij financiering van eigen 1. r.Unüse •.ven. Se<&.':vcW*. (Van een onzer verslaggeefsters) Suède-leer zal op de zesde internationale schoenenbeurs Nederland die maandag, dinsdag en woensdag in de Julianahal van de jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden, een belangrijk ma teriaal voor geklede schoenen zijn. Het doffe suède-leer zal in de ko- mende herfstmotie waarschijnlijk vaak in combinatie met lakleer te zien zijn. Lakleer was het vorige jaar. het meest favoriet. Heel aar dig is een hunting-suèdesoort, die van nerven is voorzien en in verschillen de kleuren is verwerkt. Hoewel de reptielledersoorten erg kostbaar zijn, komen zij toch in het schoenenmodebeeld terug. Men kan hier goed gelijkende imitaties op kalfsleer van krijgen. Dat scheelt natuurlijk aanzienlijk in de kosten. Het lijkt ons bovendien dat de imitatiesoorten wel iets lan ger meegaan. Het gladde kalfs- en rundleer blijft het voornaamste schoenmateriaal. Het model van de schoenen zowel voor heren als dames zal weinig veranderen. De schoenfabrikanten gaan dapper door met te trachten de minder spitse schoen en de dik kere hak te introduceren. Misschien is het onder invloed van de zeer barre en koude winter, dat men zich meer en meer gaat toe leggen op de laars. Men verwacht, dat d't jaar vooral het zogenaamde BB-laarsje, een halfhoge instaplaars van soepel leer, zeer populair wordt. Door een Euro-moderaad, waar in experts uit dertien landen zit ting hebben, zijn als modekleuren voor het komende najaar en win terseizoen aangewezen topaas, een bruinige cognactint, foresta, een tint als dennegroen, en dahlia, een donkerrode wijntint, voor dames schoenen, en umbra, een donker bruine tint, voor herenschoenen. Ook voor Nederland zelf zijn ge schikte kieurenjj uitgezocht, o.a. bruin,, donkerrood, olijfgroen en middelgrijs. Op de beurs, die wordt georgani seerd door de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs in samenwerking met de federatie vpn Nederlandse schoenfabrikanten en de vereniging ran Nederlandse schoenengrossiers, ttnen 152 firma's hun waren. Het gros van de inzendingen is uit Nederland afkomstig, namelijk 104. Indere exposanten komen uit Bel- ;ië, West-Duitsland, Italië, Luxem- >urg, Frankrijk, Groot-Brittannië en ffoorwegen. De beurs is alleen toe- tankelijk voor de handel. Hoewel het schoenenverbruik in tns land nog steeds in .stijgende lijn iaat, maakt de Nederlandse schoen- ndustrie een vrij moeilijke over- sangstijd door. Er moet namelijk eorden getracht te concurreren met iet zeer populaire Franse en £ta- laanse produkt. De Libanese autoriteiten hebben woensdag het Griekse schip Athinai verboden de haven Beiroet binnen te varen en de 270 toeristen van het schip aan land te brengen. Het schip moet de Libanese wateren verlaten omdat het de Arabische boycotmaat regelen tegen Israël zou hebben ge schonden. (Van onze correspondent in*Wenen) Dr. Erich Rajakowitsch, de Oostenrijkse jodenvervolger die zich gisteren ter beschikking van de officier van Justitie in We nen stelde, zal de komende dagen aan nauwgezette en stellig langdurige verhoren worden onderworpen. Oostenrijk arriveerde. Mede op grond van het rap port, dat het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie In Amsterdam óver de activitei ten van Rajakowitsch in Ne derland samenstelde, zal de reehter-commissarls zijn vra gen formuleren. Het is onmogelijk te zeggen hoe lan-g het vooronderzoek zal duren en wat de resultaten zullen zijn. Over een eventuele berechting kaai nog geen voorspelling worden gedaan. Het Nederlandse Ministerie van Justitie heeft begin vorige week de Amsterdamse procureur-generaal, mr. H.' R. de Zaaijer, opdracht ge geven materiaal te verzamelen over de gedragingen van Rajakowitsch in ons land. Mr, De Zaaijer heeft meteen een aanhoudingsbevel laten verspreiden en de officier van Justitie, mr. G. R. Nubé, belast met een eventuele ver volging. Commissaris Y. Taconis, chef van de Rijksrecherche te Amsterdam en twee van zijn mannen, zijn nu bezig met het doorlezen van de grote hoe veelheid materiaal bij het Rijksin stituut voor Oorlogsdocumentatie, „Laat. maar toch!" Onze speciale vers, -ver in We nen, Hans Jacobs, heelt nadat Raja kowitsch was gearresteerd., geproken met de heer Simon Wiesenthal, di recteur, van het Joods Documentatie- bureau in Wenen, die zo'xï groot aan deel had in de opsporing van Raja kowitsch. „De gerechtigheid heeft ge zegevierd. Laat, maar toch!" zei Wie senthal, Hij voegde eraan toe: „Natuurlijk moeten wij nog afwachten wat de Oostenrijkse Justitie verder gaat doen, maar Let feit dat hij nu ein delijk in de cel zit heeft mij reeds aanzienlijk gerustgesteld. Ach, u weet het immers: onschuldig vergoten bloed zal nooit rusten. In Wenen verluidt dat Rajako witsch, reeds vóór de paasdagen in Hij zou ongemerkt in de auto van zijn verdediger, de Weense advocaat dr. Johann Dostal, over de Oosten rijkse grens zijn gekomen cn.de da gen daarna onder water zijn geble ven om eerst met zijn verdediger te kunnen overleggen wat hem te doen stond. De Oostenrijkse Justitie heeft in december 1961 opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek naar de activiteiten van Rajakowitsch. Daarmee is voorkomen dat hetgeen hij na december '41 aan misdaden tegen de mensheid heeft begaan, kon verjaren. Secretaris-generaal der Ver enigde Naties Öe Thant zal ter ge legenheid van de 1-mei vieringen Stockholm bezoeken. Vandaar zal hij naar Genève, Boekarest en Belgrado gaan. Oe Thant zal op 10 mei in New York terug zijn. Advertentie LM. Dat is de waarheid. Maar de advertentie zal er nooit komen. Ds. J. Verburg, een dertiger, gruwt al bij de gedachte aan zoveel tamtam voor wat hij een eenvoudig plannetje vindt van hem en zijn kerkeraad. •Kijk,' zegt ds: Verburg als wij in zijn puntdak-pastorie naast het sim pele kerkje neerstrijken, 'onze kerk heeft enige bezittingen, onder andere drie bunder grond die wij aan de ge meente kunnen verkopen. De opbrengst daarvan, een 60.000, willen wij gebruiken om iedereen, die hier wil komen wonen en zich In het hervormd kerkelijk leven wil laten opnemen, te helpen aan een tweede hypotheek voor een nieuwbouwhuis tot eer, bedrag van 3000. Dat be tekent, dat meestal 4000 eigen geld nodig is. Voorlopig hebben wij ge dacht aan een vijf k tien gezinnen.' Dat was het plan. Wat zit er achter? Aha, denkt de argeloze bezoeker van Didam: ziehier een fors dorp van 10.000 inwoners, van wie er 9700 rooms-katholiek zijn. En ziedaar de zware katholieke kerkburcht, die met zijn dikke toren het beeld van Didam beheerst. Zeker, de dominee heeft er graag wat schaapjes bij om... '...om tegen de roomsen op te bok sen?' zo klinkt de stem van ds. Ver burg. 'Geen sprake van.' De verhou ding met de katholieken in deze ge meente is voortreffelijk. Van hen zelf is b.v. het voorstel gekomen gezamenlijke gebedsdiensten te houden en een groep achttien jarige katholieken kwam hier om over het protestantisme te praten en een protestant is in de gemeenteraad gekomen met de hulp van katholieke stemmen neen, om de concurren tie is het on.' niet begonnen.' Waartoe dan wel deze merkwaar dige vorm van gemeenteopbouw-per- hypotheek? Dit wil ds. Verburg en de zijnen er mee bereiken: dat be wust denkende hervormden meer 'even in de kerkelijke brouwerij ko men brengen en dat er op den duur een groter kader groeit van mensen,, die zich inzetten voor activiteiten in! kerkeraad, jeugdwerk, bijbelkringen.1 etc. Didam heeft de nieuwkomers wel, wat aan te bieden, behalve zijn lan delijk schoon. Het hervormde kerkje is eigenlijk een grote kapel, met een •simpel liturgisch centrum. Op zij! staat de antieke preekstoel, die uit! de oude dorpskerk naar hier is over-' geplant. Een maal per maand wordt het avondmaal gevierd. Er staan altijd bloemen. Er wordt veel gezongen, de gehele eredienst is er op gericht de gemeente zoveel mogelijk zelf te la ten meeleven.. En ten slotte ook dat is een voordeel dat niet alle hervormden in den lande kermen: er is geen verdeeldheid in eigen boeze (Van een onzer verslaggevers) „In een tehuis werden vier verzorgden aangetroffen In een tuinhuisje. In een ander tehuis verbleef een demente chronisch zieke in een geheel van daglicht verstoken kamer. In nog een ander tehuis was een moeilijk lopende bejaarde op een onvoldoend verwarmd zolderkamertje met een klein, hoog aangebracht raam. Ook werd een tehuis aangetroffen, waarin vier bejaarden op een in gebruik zijnde linnenkamer sliepen; in een ander geval deed een damesslaapzaal tevens dienst als conversatiezaal voor alle bewoners." Advertentie I.M. AMSTERDAM (ANP) De 31-jarige Amsterdamse lasser J. de Roode, die sinds 1 april in hongerstaking is om de aandacht te vestigen op zijn woon omstandigheden, heeft gistermiddag besloten alleen, nog maar water te drinken. Tot nu toe bestond zijn da gelijkse menu uit sinaasappelsap. De huisarts van de lasser, dokter L. Koekenheim, die zijn patiënt elke dag onderzoekt, zei ons dat het tot nu toe niet slecht gaat met de heer De Roode. êDe vraag is alleen, hoe lang houdt de man het vol.' aldus de huisarts. De heer De Roode, die sinds 11 no vember 1960 in het bezit is van een urgentieverklaring van het CBH, wenst een iets ruimere woning dan zijn huidige drie-kamerwoning op een vierde etage aan- de J. M. Kem- perstraat. Hij moet daarin leven met zijn vrouw en zeven kinderen. De urgentieverklaring werd gege ven, omdat de vrouw van de lasser beenklachten heeft en geen trappen mag lopen. Door zijn hongerstaking hoopt de lasser, die een voorbeeld heeft geno men aan Ghandi, te bereiken dat het CBH hem een benedenwoning of een woning op een eerste etage zal toe wijzen. Dan hoopt hij ook weer zes van zijn zeven kinderen die voorlopig in een tehuis zijn ondergebracht in zijn gezin te kunnen opnemen. atie LM. JUWELIER-HOR LOG ER enorm blij, dat is Uw vrouw met die ring van goud. Stap eens bij ons binnen, mijnheer: wij zijn specialisten ?n gouden sieraden, onze vaïrmensen geven U graag het juiste advies en U komt in een prettig moderne en vertrouwde zaak. Stadhuisplein 24-26,Coolsingel 50 Nieuwe Binnenweg 227,Rotterdam (Van onze sociaal-economische redactie) Een omzetstijging van 250 miljoen tot 263 miljoen is bij de N.V. Koninklijke Zwanenberg-Organon gepaard gegaan met een vermeerdering van de winst van 13.55 miljoen tot 15.26 miljoen De kostenstijgingen, zegt de directie in het jaarverslag, zijn ech ter aanzienlijk geweest en baren zorgen, omdat van doorberekening in de prijzen geen sprake kon zijn. Voor bepaalde onderdelen van de activiteiten moest zelfs met lagere opbrengstprijzen genoegen worden genomen. huishoudjam 76 ct. tot 1.04 extra jam 1.30 NEEMT VA k'FU Bij het concern waren eind 1962 5.948 personeelsleden in dienst tegen over 5.454 aan het eind van 1961. In sterker mate dan voorheen moesten Belgische arbeidskrachten worden aangetrokken. In de paragraaf, gewijd aan de pharmaceutisch-chemische groep merkt de directie op, dat het te ho pen is dat niet als reactie op de on gelukkige voorvallen die zich in het afgelopen jaar bij enkele buitenland se ondernemingen hebben voorge daan, een zodanige terughouding bij de goedkeuring van nieuwe, pharma- ceutische preparaten aan de dag zal worden gelegd, dat een stagnatie in de toevoer daarvan, ontstaat. Immers, aldus het verslag, hoewel alle se rieuze industrieën een strenge con trole toejuichen, zou het uitsluitend of zelfs hoofdzakelijk aandacht schenken aan de afwezigheid van bij werkingen tot gevolg kunnen hebben, dat produkten van groot belang voor de therapie niet aan de volksgezond heid ten goede zullen komen. Dit zou ook de groei van de pharmaceu- tische industrie vertragen en de be- Zwanenberg-Organon met belan gen in vele andere landen, onder an dere Japan, de Verenigde Staten, Argentinië, Brazilië, Mexico, Enge land, België en Frankrijk, blijft streven naar uitbreiding van het produktie-assortiment zowel in de levensmiddelen- als in de chemische sector. DEN HAAG (ANP) De stewar dess van het Noorse tankschip Troll- foss (12.448brt.) is overboord geraakt tussen de lichtboei ten noorden van hat Duitse Waddeneiland Spiekeroog en IJmuiden. Via Scheveningen-radio is aan de reidheid, in de research te investeren, I scheepvaart wsrzpcht raar de ver- varminderen. I - In deze ambtelijke stijl zijn in een rapport aan Provinciale Staten ont stellende feiten over bejaarden- en verpleeghuizen in Zuid-Holland neer gelegd, zoals deze ontdekt zijn door de provinciale inspectrice, die thans een jaar in dienst is. Zij oefent tezamen met een aparte commissie het toezicht uit over be jaardentehuizen, die veelal in de kleinere plaatsen zijn gelegen. Dit toezicht is een jaar geleden gestart, nadat de provincie een verordening afkondigde. Buiten het provinciale toezicht vallen thans nog de grote steden zij zullen er tz.t. onder komen, als de wet op de bejaarden oorden van kracht wordt. Het rapport vermeldt een geheel ondeskundige nisthuis-expioitant, die niettemin een apoplexie patiënte en een patiënte met een heupfractuur verpleegde. Deze chronische zieken zijn naar een verpleeginrichting over gebracht. Er zijn tehuizen gevonden, ■vaar de leiding .weinig inzicht' had in wat voor een goede verzorging van bejaarden noodzakelijk is. Er zijn ook tehuizen aangetroffen, waar vijftien of twintig bejaarden waren aangewezen op één toilet; hier en daar, zo zegt het rapport, ontbrak alle badgelegenheid of was de be staande totaal ongeschikt. Verder was er een tehuis, waar een groenten- keuken tevens dienst deed als speel ruimte en als opbergplaats voor de vuile was De brandveiligheid is een vrij al gemeen probleem. In veel tehuizen van voor 1945 waren geen of heel weinig maatregelen op dit punt. Één maal vond men in de keuken een ka potte gasslang, waarvan de twee de len met een pleister aan elkaar wa ren jép akt. Ook is een volkomen porem.. - gasslang gevonden, die zon der mot'te in stukken kon worden getrokkeu. In vt .schillende tehuizen bleken voorts Je brandblusapparaten ver ouderd, soms waren er helemaal geen. Het rapport zegt verder, dat één be herende instelling eigener beweging een tehuis heeft gesloten. Vermelding van andere tehuizen die op last van de commissie zijn gesloten, vindt men in het verslag verder niet. (Van h onzer verslaggevers) Wethouder dr. F. J. Koets heeft gistermiddag in de Amsterdamse ge meenteraad verklaard, dat naar zijn mening de GG en GD vrijuit, gaat met betrekking tot de dood van de 65-jarige heer F. Valkhoff, die zou zijn overleden .omdat hij niet tijdig genoeg in een ziekenhuis kon worden opgenomen. De huisarts J. Sorgdrager had zich hierover beklaagd bij de directeur van de GG en GD, dr. K. Ittroan, bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der- Geneeskunst en de landelijke Huis artsenvereniging. De wethouder zegde 'bij dit bes treurenswaardige geval' dat 'ge zien moet worden tegen de achter grond van het gebrek aan bedden' een onderzoek toe. Het resultaat van hefc onderzoek zal volgende week donderdag in de commissie van bij stand worden meegedeeld. Als de minister-president profl De Quay voor de televisie in? een tussenzinnetje zegt, dat Hetj Vrije Volk nu eenmaal voortdu4 rend het werk van deze regering; heeft gekritiseerd, dan meent hij; dat. Daarvan zijn wij overtuigd! Wij zijn er ook van overtuigd dat wij prof. De Quay zouden- kunnen aantonen dat zijn opvat ting niet juist is. Wij zoudei hem om maar één voorbeeld vele te noemen, kunnen wijzen1 op de manier waarop wij over dé mammoetwet hebben geschreJ ven. "Welke krant heeft nog eens, aan de vooravond van het debat, haar lezers met een in velej edities gekleurde kaart ge4 tracht een beeld te geven van!' deze wet? Een wet die terecht: door prof. De Quay zelf een dei belangrijkste stukken wetgeving: is genoemd die deze regering tot; stand heeft gebracht. Toch nemen wij het prof. De; Quay niet zo erg kwalijk dat hij.' onze krant geen recht heeft ge-1 daan. Hij kan nu eenmaal niet, alle grote kranten dagelijks bij-ï houden. Wél willen wij een waar-: schuwend woord laten horen. Prof. De Quay heeft een me-J ning uitgesproken die In bepaal-i! de kringen wordt gecolporteerd! Dat gebeurt niet met de goedé' trouw, waarmee prof. De Quay,, zal hebben gesproken. Dat ge-S beurt omdat bepaalde groepen ei^ belang bij hebben Het Vrije Volk: het etiket van eeuwige criticaster, op te plakken. In strijd met dg! werkelijkheid en dus tegen beteri kunnen weten Ln. i Van diegenen die bij deze eti-j kettering belang hebben is d«| minister-president het slachtof-| fer geworden. Het belang bestaat;! daarin dat men hoopt dat hetg publiek niet zal luisteren naar, kritiek van een krant die al tij dj kritiek heet te hebben. In het bij-i zonder dat deel van het publiekji dat met rust gelaten wil worden,? Wie onze krant regelmatig leest! weet dat dit etiket vals is. DEN HAAG (ANP) De nationale bevrijding zal dit jaar op dezelfde wijze worden herdacht als in de ja ren tussen de lustrumvieringen van 1955 en 1960 het geval is geweest. Nu 5 mei dit jaar op zondag valt, zullen op die dag nationale programma's over radio en televisie worden uit gezonden, terwijl van de openbare gebouwen de Nederlandse vlag zal wapperen en de op nationale feest dagen gebruikelijke verlichting zal worden aangebracht. Daarnaast zullen er plaatselijke feestelijkheden zijn, die al naar het karakter ervan ook eventueel op maandag 6 mei zullen plaatsheb ben. DEN HAAG (ANP) De Party van de Arbeid houdt op maandag 29 april in het gebouw 'Op Gouden Wie ken' te Scbeveningen, een bijeen komst, met als onderwerp 'Europa op de tweesprong'. Op deze vergadering zullen het woord voeren: Drs. S. L. Mansholt, vice-voorzlt- ter van de Europese commissie, Hen ry Fayat, adj. minister van Buiten landse Zaken van België, Gerard Ja- quet, voorzitter van het verbindings bureau van de zes socialistische par- t(jen van de zes EEG-landen. Herbert Wehner, vice-voorzitter van de SPD, de socialistische partij m de Duitse Bondsrepubliek. XJet is wel een forse kreet waar-t J-J- me, de Nederlandse VereniJ ging van Vrije Artsen haas geboorte heeft aangekondigd. Zi£ troept de dokters het volgende1' toe: .tj 'Op de zaterdag vóór Pasen kunnen de Nederlandse artsénj die in hun beroep de vrijhei^ begeren, aan de buitenlandse collega's, die in organisatorisch*- opzicht voorgangers waxen, hum oud-vaderlandse eigenschappen* tonen.' Eén van die oud-vaderlands*! eigenschappen blijkt dan te zijn;, dat de vrije artsen liever boten bij de vis willen hebben. Zij wil len af van het systeem waarbij d ziekenfondsen overeenkomsten; aangaan met de huisartsen erf; voor elke verzekerde een vast be-ï drag per jaar betalen. De vrije artsen wensen voor elk) bezoek op hun spreekuur en voois elke visite bij de patiënt thuis) apart te worden gehonoreerd. Erf; bovendien moet de patiënt zelf] per keer vijftig cent of een gulden; aan de dokter overhandigen. Ter motivering van deze con-) tante betaling betogen de vrije, artsen, dat zij overbelast zijn, om~j dat te yeel patiënten hun hulrfl inroepen voor kleinigheden. Jaf velen komen alleen maar vooi' gratis watten, pleisters, jodium, boorwater en andere drogisterij-; artikelen! .3 TTit deze 'argumentatie' spreekt) u wel een grenzeloze minaehri ting voor de verzekerden, Het'! komt erop neer, dat mensen dlrf niets mankeren, er plezier in zou4 den hebben een tijd in de wacht-" kamer te zitten, alleen maar om bij hun dokter een bestelling tel doen die zij voor een paar dubbel-L tjes en veel vlugger bij eikei drogist of apotheek kunnen krij-ü ge.. En wat moeten wij denken van deze oud-vaderlandse artsen, dial' de moed missen om de uitzonder-'1 lijke patiënt die zich hieraax# schuldig maakt, vriendelijk doch? beslist erop te wijzen dat hun tijd) daarvoor te kostbaar is en dat? de ziekenfondsverzekering geen goedkoop winkeltje is? Als het waar is, dat een aantal: artsen het te druk heeft, dani dient de oorzaak hiervan niet inf de eerste plaats bij de patiënten?! te worden gezocht. Dan zal moe-§ ten worden nagegaan of er welS genoeg huisartsen in Nederland) zijn en of de toekomstige behoefte)! aan artsen kan worden gedekt.-? Zo nodig zullen maatregelen'' moeten worden getroffen om del studie en de vestiging aantrekke-:' Ujker te maken. v-.;l Maar met het boudweg beweren» dat de kwaliteit van de genees--? kunst ln ons land tot een onrust-1 barend peil is gezakt, werpen8 de oud-vaderlandse artsen eenl onverdiende blaam op al hunt collega's, aan wie de goede ge-'| zondheidszorg waarin wij on* verheugen, mede te danken jg. Haag (ANP) Binnenkort I 1 de benoeming te verwachten vaa t L L ,ïekh0111 tet Nederlands mbassadeur te Rabat. i Advertentie im. m ÜW Grundig specialist Radio Rottardam LftracMeuscum Beift OnaeGRONDIG specjaaUaker» hebben een eiaen technische dienst

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1