Geen dankbaarder publiek dan op jeugdconcerten Niet de eerste WINKELRUIMTE in Schiedam Leo Hom deelt prijzen es uit aan voe WF-werknemers kiezen nieuwe onderne Verjongd Hermes start •etitie er _$l.bejddenreparatie Wie LERAAR in de DUITSE TAAL ie koop of 4e huur gevraagd PvdA boekt 90 nieuwe leden [SCHIEDAMSE! iZAAlERTJES VROUWELIJKE KRACHT Flat in Dieselstraat is op hoogte Bij opening expositie Stedelijk veel belangstelling - i 1 Doktersdiensten Visafslag Predikbeurten Oecumenische dienst Twee aanrijdingen: materiële schade Hof concert van de accordeonisten Wisselkoersen Ir AAv advies -en prijs aan HET VRIJE VOLK ZATERDAG 11 MEI 1963 f ACINA 4 i 9 mefheOonnen. De leden van het Phtlharmonisch, ditmaal niet zo' Jilnnr L 7, w s.mokmg en sleepjaponnen als op de galaconcerten, lopen wat door Jn-JJaa VaU Passagetheater. Dan komt Kees Stolwijk, de gastdirigent rlrJfnxIf d™s.d%9™T9?-? *et podmm np en het geroezemoes op het toneel en in de zaal mefalsrtipfniH-pi6 e(*ter is gevuld met leerlingen van ulo- en nijverheidsscholen met als met-officiele gasten leerlingen van de hedrijfsschool van Wilton-Fijenoord. Kees Stolwijk (gastdirigent) klautert een beetje moeizaam op het dirigentenbankje. En als hij dan staat, begint het jeug dige publiek te klappen. „La ten we maar gelijk beginnen," zegt Kees Stolwijk. Hij verteld dat het orkest het fluitconcert in G van Mozart zal gaan spe len en vertelt dan het een en ander over de betekenis van het woord concert. Wasknijpen ,,HeIe toestand" Geen commentaar M' 't:X( Overname inventaris geen bezwaar. Brieven onder no. S 1801 bur. v. d. blad. 9 adi adverteert, wordt niet vergeten! GEMEENTE SCHIEDAM WILTON-FIJENOORD N.V. WEIENSCHAFPEIIJKE AFDELING „Jullie zijn naar een concert ge komen," zegt Kees Stolwijk, „naar een muziekuitvoering dusmaar we spelen ook een concert. Dat is dus een tweede betekenis van het woord.' En hij legt uit dat het woord concert van het Latijnse tcoord concertare komt, dat eigenlijk wedijveren bete kent. ,Jk zou haast zeggen bek vechten." En dan vertelt hij van de Sint-Markuskerk in Venetië, waar twee orgels tegenover elkaar staan en voor welke kerk dc Hollander Adriaan Bielaart motetten, en mis sen schreef, die door twee tegenover elkaar opgestelde koren werden ge zongen. Daarna kwamen <!e Brandenburgse concerten van Bach, daarin was dus een samenspraak tussen twee orkes ten en toen de concerto grosso van Handel, stukken voor een groot or kest en een kleinere groep. Daaruit zijn de soloconcerten voortgekomen. Vandaag spelen we zo'n soloconcert en je zult merken dat de solist zijn virtuositeit er in kan uitleven. Mijnheer Raymond Delnoye, die fluitist is bij ons orkest, speelt de solopartij. En let nu eens op dat solostukje dat aan het eind komt in het eerste deel, dat heeft Mozartniet geschreven, maar dat zijn de noten die de solist zelf heeft geschreven, het zijn de cadensen en ze geven de fluitist ruimschoots de gelegenheid om. zijn virtuositeit te demonstreren Veel belangstelling voor het betoog van Kees Stolwijk is cr eigenlijk niet, maar als de muziek inzet, verandert de zaal plotseling van een hoeveelheid weinig geïnteresseerde jongeren in een aandachtige luisteraar. Aan het einde van het eerste, vlugge deel ontlaadt de spanning rich in een langdurig applaus, dat door dirigent Stolwijk slechts met moeite wordt weggevaagd. In het be gin van het tweede, melodieuze deel is de aandacht wat minder. Een paar Jongens op een rijtje in het midden van de zaal verma ken zich met een wasknijper, die ze een wel vol aandacht luisterend meisje aan het oor hangen. Maar al gauw is de lol van dat spelletje af. Bij het menuet van dit fluitconcert is er weer meer aandacht. De bassis ten kijken niet meer verstoord de zaal in en als de laatste maten zijn weggestorven, barst het applaus weer lom zo hevig, dat Raymond Delnoye nog een keer moet terugkomen. Ook de orkestleden klappen, de violisten met htm strijkstokken omhooggehe- ven. Een van de solisten oefent onver stoorbaar wat moeilijke loopjes uit de ouverture van de Fréischüte, die als tweede nummer op het program ma staat. Enkele leraren scheppen wat orde en dan vertelt Kees Stol wijk het een en ander over het ver haal dat aan de Freischütz ten grondslag ligt. Hij doet dat op een beetje moeilijke manier, alsof hij af- VANDAAG Bioscopen: MONOFOLE: Mariniers onder sper vuur 2, 7 en 3.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: Een meisje werd aange rand, 2, 4.15, 7'en 9.15 uur (18 J.J. Diversen: IRENE: Filmavond Ccla, 8 uur. MUSIS SACRUM: Feestavond KAJ, 8 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Mariniers onder sper vuur, 7 ert 9.15 uur (14 Jr.); Paw nee, 2 sn 4.15 uur (14 Jr.) PASSAGE: Een meisje werd aange rand, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (18 Jr.) Diversen ARCADE: dansavond Jazz-societelt, Gulllaumc, 8 uur. WIJKCENTRUM: dansavond r.-k. Jong Schiedam, 8 uur. DAGELIJKS Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlasn 5. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tot 18 mei: inzendingen voor de Wedgwood- prijsvraag. werken van Agata Ml- nuro. dagelijks van 10 tot 5, zond. van 11.30 tot 5 uur. Gemeentebibliotheek: Lange Haven 131: maand. 7830 uur; dlnsd. BJQ 430 uur. 7830 uur; woensd. 9.3Q —430 uur; donderd. 9301230 uur; vrljd. 930—430 en 7—830 uur; zat. 930—430 uur. Lorentzlaan 6: maand. 1—430 uur; woensd. 7—0 uur; vrljd. 1430 uur: zat. 91230 uur. Dr. Wibautpleln 129: maand. 7—9 uur: dlnsd. l430 uur: woensd. (alleen Jeugd) 24 uur; woensd (alleen volw. 7—9 uur: donderd 93012 uur; vrUd. 7—9 uur (volw.), 7—8 uur (Jeugd). Jeugdbibliotheek Wcstmolcnstraat 26: dlnsd 3.30—5 uur; woensd. 2—5 uur: vrljd. 330—5 en 78 uur: zat. 1uur (mei tot oktober 91230 uur). Kohnstammschool. Fahrenheltstraat 4 (alleen Jeugd) maand. 330—5 uur, vrUd. 330—5 uur. Leliestraat 10: woensd 1—4 uur (volw. en Jeugd) 7—8.30 uur (al leen volw.); zat. 1—4 uur (volw en Jeugd). Schledamseweg 26: dlnsd. 2—5 uur (volw.); vrljd. 2—5 uur (volw. en Jeugd). weegt wat nu wel belangrijk en niet belangrijk is. Het wordt daardoor een anecdo- tisch en humorvol verhaal van Max die zijn ziel aan de duivel verkocht in ruil voor zeven altijd doel rakende kogels en dan op het schietfeest met als inzet het mooiste meisje van zijn dorp, niet de witte duif raakt, maar zijn beste vriend. „Dat was natuur, lijk het verdiende loon van die Kas- per," zegt Kees Stolwijk en de zaal lacht, „want die had Max aangera den naar de duivel te gaan. Onder tussen is Agatha in onmacht geval len en je begrijpt dat dat een hele toestand was. Het komt gelukkig al lemaal goed en het schieten om een meisje wordt ook maar afgeschaft, want dat is natuurlijk ook maar on zin." Weer lacht de zaal bevrijd en dan wijst Kees Stolwijk op enkele bijzonderheden van de ouverture. Als het orkest begint onder de be zielende leiding van Stolwijk, is op eens het wonder gebeurd. Deze hel- denmuziek met zijn prachtige melo dieën blijkt wel bij iedereen aan te slaan: de jongens zijn hun wasknij per vergeten, de leraren hun jongens. Het Jeugdige publiek, waarvan het merendeel nooit naar een concert is geweest, ondergaat het mysterie van een goed functionerend orkest, dat als een enkel instrument direct op de ziel van de toehoorder speelt. Het applaus dat dan losbreekt, is dan ook niet meer het beleefdhelds- applaus, omdat je nou eenmaal klap pen moet als er een stukje is ge speeld, maar een ovatie. ,jVu spelen we nóg twee stukken zonder commentaar van mij," zegt de dirigent als de gemoederen bedaard zijn. „Eerst de Slavische Dans num mer zes van Dvorak. Die dans heeft een nogal liefelijk karakter en dan nummer 8, je zult merken, dat die nogal meeslepend is. Ook dan is het publiek een en al oor en. oog, want aan zo'n groot orkest met vol slagwerk valt wat te zien. Peilloos op het Juiste moment slaat de slagwerker zijn bekkens te gen elkaar. Het orkest doet zijn uiterste best, het heeft er plezier in gekregen, want een orkest kan niet spelen zonder een publiek dat bereid is met overgave te luisteren. En dat gebeurt hier. „Daarom vinden wij die jeugdcon certen echt wel leuk," zegt een van de orkestleden later, „omdat de jeugd zo hartveroverend eerlijk is. Als ze hel niet mooi vinden, laten ze dat ook duidelijk merken, AU ze er „in" zijn, is er geen dankbaarder publiek dan juist op die' jeugdconcerten." (Van een onzer verslaggevers) Zonder veel ophef is vrijdagmor gen de vlag gehesen op de in aan bouw zijnde flat aan de Dieselstraat. Het hoogste punt van hel "bouwwerk, dat door de Schiedamse aannemers firma D. Baron voor eigen rekening wordt gebouwd, was bereikt: 29 m. Het flatgebouw, aan de grens van Schiedam en Rotterdam, zal een winkelgalerij met daarboven acht woonlagen gaan bevatten. Er komen 11 winkels en 44 zogenaamde maison nettes in. Het ontwerp is van het Schiedamse architectenbureau C. C. van Kluyven. De woningen zullen in september worden opgeleverd. J"Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het Stedelijk Museum is vrijdagavond een ten toonstelling geopend van schilderijen van de Japanner Minuro Agata. Deze aan de Rijksacademie in Amsterdam studerende jongeman, was zelf aan wezig. Voor een flink aantal belang stellenden sprak de directeur aan het museum, de heer J. Paalman enkele inleidende woorden, waarin hij als zijn mening uitsprak dat Agata een sprekend voorbeeld is van een jong kunstenaar, die op de eeuwenoude tradities van zijn land voortbouwen de, in Europa een nieuwe stijl vindt. Wie de tentoonstelling bezoekt, zal deze mening geboekstaafd vinden. Voorzichtig, zonder zich van een vast patroon te laten afbrengen, bouwt Agata zijn doeken. Het werk is lei- vendig en beslist een gang naar het museum waard, en beslist niet Euro pees of Japans te noemen. In een diepgaand betoog behandel de drs. W. Z. Mulder, voorzitter van de Nederlands- Japanse Vereniging, de verandering die zich in het Ja panse denken voor, tijdens en na de oorlog heeft voltrokken. Voor de oorlog hadden de Japanse kunste naars weinig of geen contact met de westelijke wereld. Toen Japan uit de oorlog kwam, aldus de heer Mulder, ging men bewonderend opkijken naar het westen. Het westen had immers getoond, militair de meerdere te zijn. Het gevolg was dat de westerse kunst eenonderwerp van studie in Japan ging uitmaken en dat Ja panse kunstenaars naar het westen trokken. Velen gingen naar Parijs, Agata echter kwam naar Neder land. In Tokio was hij „ontdekt" door mevrouw M. Fruytier, de echtgenote van de directeur van de rijksacademie te A'dam. Eveneens op de opening aanwezig. Het ge meentebestuur had geen vertegen woordiger gezonden. Agata maakt met deze tentoonstelling zijn de buut. Oorspronkelijk was het de bedoe ling geweest dat de ambassadeur van Japan de tentoonstelling zou hebben geopend. Deze was echter verhinderd waardoor de heer Paalman met een kort woord de expositie Voor geopend verklaarde. Op de daarop volgende rondgang door de expositiezaal was men over het algemeen zeer enthou- saist. De tentoonstelling blijft te zien tot 3 juni. - itfi-.'-v •tjj VL AARDINGEN Het was niet de eerste keer dat er een auto kantelde in de sloot langs de Holyweg. Al tal van ma len ondervonden automobilisten dc nare gevolgen van een te smalle weg en een te zachte berm.'; Gisteren was het de Rot terdammer W.- K., die geschrok ken, maar gelukkig, heelhuids de door hem bestuurde vrachtauto zo op zijn kant kon zien liggen. Het duurde lang voor men het zware voertuig weer op zijn wie len had gezet: De bewoners van deze buurt kwamen even kijken en zeiden: „Hij zal niet de laat ste zijn In gebouw Irene vertoont de Christelijke Filmactie vanavond „NSna." De avond begint om acht uur. Toegang uitsluitend voor per sonen boven vijftien jaar. Advertentie I.M (Van een onzer verslaggevers) Ondanks de regen waren nog vele junioren en hun leiders naar de Hermes-DVS-kantine gekomen om daar niet.alleen Leo Hora te horen spreken, maar ook de slotavond mee te maken van de jaarlijkse spelregel- testwedstrüden. Deze wedstrijden werden, zoals leder jaar, georgani seerd door - de Schiedamse Scheids- reehtersrereniging. Maar aleer Leo Hom het woord kreeg, voerden enkele junioren van SPC een toneelstukje op dat bijzon der in" de smaak viel. Met veel flair (Van een onzer, verslaggevers) De 5800 werknemers van de werf Wilton-Fijenoord trekken maandag, dinsdag en woensdag naar de stembussen voor het kiezen van nieuwe vertegenwoordigers in de nu zeven jaar oude ondernemingsraad. Deze telt 25 leden, van wie er op het ogen blik 19 bij de ANMB (NVV) zijn aangesloten. Dat getal 19 vinden de confessionele bonden wat te veel. De Nederlandse Katholieke Metaalbewerkersbond Sint-Eioy zat liet zelfs zo hoog, dat zij voor de komende verkiezingen geen kandidaten heeft gesteld. Ook de overi ge confessionele vakbonden hebben bü het overleg over de samenstelling van de kandidatenlijsten duidelijk laten merken, dat zij niet gelukkig zijn met de NVV-meerderheid, maar dat was voor hen toch geen reden om geen kandidaten te stellen. ZU stonden met Sint-Eloy een ver kiezingssysteem voor, waarbij de vakbonden evenredig in de onder nemingsraad zouden zijn vertegen woordigd. In het huidige verkiezings systeem is de onderneming voor de handarbeiders in zestien groepen verdeeld en voor dc beambten in vier. Voor vijf van deze groepen zijn elk twee zetels beschikbaar; voor dc overige één. Het verkiezingssysteem bij WF houdt nu in, dat die kandidaten in de ondernemingsraad worden geko zen, die de meeste stemmen hebben verworven. Dit systeem is historisch gegroeid, het was op de werf nood zakelijk door de grote verscheiden heid aan afdelingen. Het systeem houdt in, dat elke afdeling haar beste vertegenwoordiger naar de onderne mingsraad stuurt. De confessionele vakbonden wilden een stelsel van evenredige vertegen woordiging, omdat zij daarin een middel zagen om het aantal ANMB- leden in de ondernemingsraad te verkleinen. Het voorgestelde systeem houdt echter in. dat verschillende afdelingen in het geheel niet meer aan bod zouden komen en dat rest- stemmen ten goede zouden komen aan de zogenaamde vrije kandidaten. Dat zijn kandidaten, die de scho ling, welke de vakbond zijn leden geeft, missen. Voor het werk In de ondernemingsraad is dat niet bevor derlijk. Al met al Is de kandidaatstelling nu een enigszins vreemde Zaak ge worden. De wilde actie van Sint Eïoy kon in de ogen van de andere confessionele vakbonden geen gena de vinden. De categorale katholiek bonden zijn in een dwangpositie ge komen en wel in zulk een dwangpo sitie. dat bij voorbeeld de katholieke bond voor technici en chemici Sint- Bernulfus officieel de kandidatuur Advertentie 111. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Ter algemene kennis wordt gebracht, dat. in verband met de aanstaande ver kiezing, dc bureaus van de gemeente- secreatrie, gevestigd ten Stadlnüze en Nleuvstraat 26, alsmede het kantoor van de Gemeente-Ontvanger, op WOENS DAG 15 mei a,£». voor het jrubllek ge sloten zullen zijn. De afdeling Bevolking en Burgerlijke Stand (Nleuwstraat 26) zal die dag ech ter wel geopend zijn voor 2aken betref- Xende de BURGERLIJKE STAND van i.2012 uur cn van 23.3014.30 uur en voor VERKXEZINGSAANGELEGENHEDEN van 819 uur. In het weekeinde zijn uitsluitend in noodgevallen de volgende artsen te bereiken: de hersn J. van der Veer Ruys de Beerenbroucklaan 16 tel. 69873; J. Mokkenstorm, Van Ruys- daellaan 52b, tel. 64098; Spreij, Sin gel 76, tel. 68250; C. J. M. Vlootman, Singel 151. tel. 67760. De apothekersdienst wordt waar genomen door apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Rotterdam 10 mei Aan de Vis afslag alhier werden van iJmuiden en elders 175 kisten verse zeevis en 320 kg spiering aangevoerd. De prh- zen waren: Tarbot gr. ƒ3,10 tot ƒ3,20 id. middel ƒ2,-— tot 2,10; Griet 1,60 tot y 1,70 p. kg; Schol gr. 19 tot ƒ21; id. midd. 27 tot ƒ38; id. klein ƒ13 tot ƒ27; Schelvis ƒ45 tot ƒ52; Kabeljauw gr, ƒ45 tot ƒ58; Makreel ƒ26 tot ƒ29; Wijting ƒ39 tot ƒ45; kist; Spiering ƒ0,50 tot ƒ0.55 p. kg. Het onbehagen by de confessione le vakbonden zal geen invloed op de stemming "hebben. De strijd heeft zich afgespeeld in vakbondskringen en niet onder de werknemers. In het metaalbedryf. orgaan van de Chris telijke Metaalbewerkers Bond, is zelfs erkend, dat de ondernemingsraad bü "Wilton Fijenoord een goed werkend orgaan is. De ondernemingsraad onder voor zitterschap van ir. B. Wilton heeft in de afgelopen zeven jaar meege werkt aan zeer belangryke beslissin gen voor het bedrijf, by voorbeeld bij de invoering van de werkclassifi- catle voor de handarbeiders. Voor de deur staat de werkclassificatie voor de beambten. De invoering van een nieuwe loonsystematiek in het be- dryf moet in de komende zittingspe riode oo 1: haar beslag krygen. Andere onderwerpen, waar de on dernemingsraad zeggenschap in heeft gekregen zijn by voorbeeld de bin ding van de jongeren aan het be- drüf, de actuele ontslagkwestie van de scheepsbeachietèrs, de weduwen- en wezenvoorziening, de kadertrai ning. enz. Dit jaar voor het eerst zal ook een vertegenwoordiger van het hoger lei dinggevend personeel in de onderne mingsraad worden gekozen. HERVORMDE GEM. Grote Kerk: 10 u ds. D. J. Spaling, 5 u ds. J. G. Jansen: Bet'nelkerk, 10 u ds. J. G. Jansen. 7 uur dr. L. J. Cazemier; Opstandingskerk, 10 u dr. L. J. Caze mier, 7 u drs. J. D. Smids en ds. H, J, Heyanen van Viaardingen, Oecu menisch Dienst; Vredeskerk, 9 en 10.45 u ds. C. van der Steen, 7 u ds. J. den Hoed van Aalburg. GEREF. KERK: Oosterkerk, 10 U ds. P. R. Everaars, 5 u ds. J. Na- wyn; Kethel De Ark, 10 u ds. S. Eringa van Den Haag, 5 u ds. P. R. Everaars; Dc Goede Haven, 10 u ds. J. Couvee, 5 u ds. G. Aalbersberg van Viaardingen; Kantine Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159, 10 u ds. S. Eringa, 5 u ds. P. R. Everaars; Ju- lianakerk, 10 u ds. J. Nawfjn, 5 u ds. J. Couvee. BAFTISTENGEM. (Unie)Lange Haven 129. 7 u bijeenkomst. BAPTISTENGEM. SCHIEDAM; Irene, 7 u ds. R. Reillng. JEHOVA'S GETUIGEN: Volksge- bouw 6 u openbare toespraak Hoe krachtig is uw geloof?, 7 u Wacht torenstudie. Dinsdag 7.30 u dienstle- zing door districtsdienaar M. Kap- teiii. LEGER DES HEILS: 10 u heili- gingssamenkomst, 6.45 openiuehtsa- menkomst, 7.30 verlossingssamen komst. Alle byeenkomsteh onder lei ding van brigadier K. Wieringa en voerden Ben Bosman, Klaas Winter, Han Klaassen, Dik Nys en Wim Bas dit „4—0" op. Na de pauze kreeg Hom het woord. Hy sprak de jeugd op de hem eigen manier toe en dat is een manier die aanspreekt. Hy wees er de jongeren vooral op, dat zy hun jeugdleiders aityd moeten gehoorzamen. Al deed je het alleen al, zei Leo Horn, omdat deze men sen zo veel van hun vrije tyd op offeren om Jullie te laten voet ballen. Tol slot van de avond deelde Hora de prijzen aan de winnende teams uit. De prijs voor'de C-junioren ging naar Schiedam en de A- en de B- prijzen naar Excelsior '20. Excelsior kreeg dit jaar ook de grote wissel beker, omdat deze club het hoogste aantal punten had behaald. Wilton-Fijenoord, dat als laatste was geklasseerd, kreeg de aanmoe digingsbeker voor een jaar in bezit. Voorzitter van de SVS," de, heer L. Schotting, besloot deze avond met enkele woorden van dank aan de leiders en overhandigde aan Leo Hom als dank voor zyn komst naar Schiedam een fles echt Schiedams vocht. Eén van dc tekenen» dat de. zomer definitief in aankomst is, is te' vin den op de velden van Hermes-DVS, waar de cricketers al weer actief, bezig zijn. De eerste oefeningen met bat en bat zijn reeds begonnen en zondag is het zover, dat de eerste competitiewedstrijd kan beginnen. Hennes verkeert in dc gelukkige om standigheid, dat. voldoende velden beschikbaar zijn cn dat ondanks de dit jaar wel zeer langdurige nasleep van de voctballery het cricket zomersport by uitnemendheid doorgang kan vinden. Het eerste van .Hermes zal in af deling IB zyn krachten gaan meten met PW uit Enschede. Het is de vraag hoe de elftallen hebben over winterd, maar afgaande op de re sultaten van het vorige jaar moeten onze stadgenoten in staat worden geacht deze eerste wedstrijd te win nen. Onder aanvoering van H. Stolk zai het elftal weinig verandering hebben ondergaan vergeleken by vo rig jaar. Wellicht zai men onder de spciers een enkel nieuw, jonger, gezicht aantreffen. Ook in de lagere elftal len op zondagen zullen cr vier aan de competitie deelnemen die nen zich jeugdige knapen aan. Of Hermes eerlang zün eervolle positie onder dc eerste cricketclubs in den iande zal gaan herkrijgen, zal mede afhangen van de talenten en ambi ties van deze jeugd. Ook het derde elftal start zon dag de competitie en speelt tegen CCG op het fraaie terrelnencomplex Roggewoning in Den. Haag. Op 19 mei zal het tweede elftal (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagavond om negen uur was de stand van de door de Partij van de Arbeid in Schiedam gevoerde le- denwinactie 90 nieuwe leden. Dit aantal was tenminste by de secreta ris van de Schiedamse afdeling be kend. Mogelijk zijn er dus nog meer nieuwe leden gewonnen. Zondag organiseert d,e oecume-; nlschc raad van kerken ccn oecu menische dienst in de Gpstandlngs- kerk Aanvang 19 uur. Als liturg in deze dienst zal mede werken ds. J. D. Smlds, hervormd predikant. De prediking; in deze dienst wordt verzorgd door ds. H. J, Heyne, gereformeerd predikant te Viaardingen. Zaterdag om 19.30 uur zal het avondgebed worden in de Evange- lisch-Lutherse Kerk. Voorgangers in de komende avond gebeden zijn; ds. J. Na wijn. ds. D. Spaling, ds. E. Bos. zyn eerste thuiswedstrijd gaan spe len tegen het oude Ajax uit Leiden, dat na vele jaren weer in opmars is. Daarna zal op Hemelvaartsdag en op zaterdagen en zondagen weer volop worden genoten van deze edele sport. Op de eerste zondagen is het com- petitierad nog niet volledig in be weging daar verschillende clubs nog niet de beschikking over hun velden hebben. Door de toewijding, waar mede men in de Nederlandse cricket wereld pleegt te we 'k te gaan. zal echter vanaf begin j mi de competi tie op volle toeren zün, zodat ook na deze lange winter een volledige com petitie voor alle afdelingen afgewerkt zal worden, terwyi de traditionele matches tegen buitenlandse gasten ook dit jaar op het programma zul len verschynen. GORKUM Twee aanrijdingen gebeurden donderdagmiddag in Gor- kum, waarbü drie auto's en een vrachtwagen beschadigd werden. Er deden zich geen .persooniyke onge vallen voor. De eerste gebeurde op de hoek Keizerstraat-Burgstraat. Een vrachtauto, bestuurd door J. v. d. S. uit Werkendam, zou daar geen voorrang gekeven hebben aan de auto' bestuurd door mevrouw E. G. A. G. uit Govkum, die van de Burgstraat kwam. Even later op die middag was er een aanrijding op de hoek Schepènenstraat-Wijnkoper- straat. Daar zou de auto, bestuurd door de Rotterdammer M. W.' W. zijn weggereden, terwijl juist de wagen van de Gorkumer J. A. v. d. H. pas seerde. (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardlngse accordeonvereni ging Het Westen geeft vanavond een Hofconcert, dat begint om acht uur. Er staan vele populaire num mers en verschillende operettewerk jes op het programma. Het Westen speelt onder leiding van mevrouw W. Wapenaar-Blommere Engels pond 10,06110,065 Amerik; dollar 3,59-n!3.59U Franse frank 73,36573,41) Belgische .frank ...1.. 7.21J—7,213 ■Zwitserse frank 83,03i83,084 Zweedse kroon 69,27—69,32 Duitse-mark 90,13590,185 Deense kroon 52,0752,12 Noorse kroon 50,30550,355 Cankda 3,33g—3,333 Italiaanse lire 57,88557,935 Oostenrijkse schilling 13,91513,925 Escudo's 12,54112,552 Alles op gemakkeiyke beta ling vanaf ƒ1,— per week. GOEDERENHANDEL Fa, A. Schilperoord Sz Zn., Tuin- laan 40, Schiedam. Kapsalon Hèlène, de salon voor de betere permanent. STROOMLOOS voor teder haar geschikt 7,50. Hèléne tiède permanent, de meest ideale natuurlijke perma nent 10.- Gratis halen en brengen per luxe auto 'voor permanent Kapsalon Héié- ne, Rembrandtlaan 22, tel 67170. Schiedam. Voor uw PASFOTO'S na- tuuriyk naar fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstr, 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. ORANJEGALERRIX TEL. 67844 63844 Gevr, BONTSTOFFEERDER eventueel thuiswerk en leer ling. Aanm. A. v d. Heuvel, Lange Kerkstr. 6, tel. 67882. Burgemeester en wethouders roepen sollicitanten op naar de betrekking van (Akte MO. A vereist) gemeenteiyke Handelsavondschool, tegen aan de I september 1963. Sollicitaties in te zenden aan de afdeling onderwijs, Nieuwstraat 26, alhier, binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad. De directeur, de heer D. K, van der Kooy, Burgemeester Knappertlaan 179b, ver strekt inlichtingen. van de CMB'er M. Eykenaar steunt, majoor R. Reitsma SCHIEDAM vraagt voor haar TECHNiSCH- voor documeniatie, archief- en admini stratieve werkzaamheden. Vereist wordt middelbare schoolopleiding, beheersing der moderne talen, vaardigheid in typen,alsmeda zelfstandigheid. Ervaring in een technisch bedrijf strekt tot aanbeveling. Met reeds gemaakte vakantie-afspraken kar» rekening worden gehouden.' Sollicitaties te richten tor bovengenoemde maat schappij, Postbus 22, Schiedam.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2