Tien gouachisten exposeren OudSchiedam herleeft in Stedelijk Museum 14.95 19.95 Vlaardingse wethouder protesteert Delfland stelt keur voor vast Zó wordt SCHIEDAMSE BIOSCOPEN: „De man die te veel wist terug in Schiedam Van der Leeden PPSC heeft al aan èèn punt voldoende 4 r STRAND- en BADKLEDING Terechtwijzing r m In Rotterdam verdwijnen per dag 20 fietsen en bromfietsen Hermes krijgt lantaarndrager PEC op visite Bekentenis van een 16-jarige SVV krijgt het moeilijk tegen leider Rooswijk uzmÊmïü Expositie over Schiedams faam: sterke drank SPECIALE AANBIEDING JAPONNEN NYLON MANTELS POKERBEKERS POKERSTENEN ROULETTE chiedammers j elkaar onder mm. BEMANT) Watervrienden en ARMA deelnemers aan jeugdsportdag Tweka en Delana GRASMAAIERS TUINSLANG GIETERS BEMANT) KLEUREN BALLPOINTS HET VRIJE VOLK VRIJDAG 7 JUNI 1963 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Schiedammers, die graag herinneringen aan de goede oude tijd op halen enniet enige weemoed in hun stem over de intieme vlek- yes in Schieaain spreken, die in de loop der jaren verdwenen zijn zullen heel wat plezier beleven aan een gang naar het Stedelijk Museum Want vooral voor de niet meer so prille Schiedammers is een tentoonstelling van aquarellen, tekeningen en schilderijen over Oud-Schiedam ingericht, die vanavond door de directeur van het museum, de heer J. Paalman, geopend zal worden. in DIVERSE MODELLEN DAMESMODES BROERSVEST 111 TELEFOON 67416 (Van een onzer verslaggevers) Het Hoogheemraadschap Delfland heeft gistermiddag in een verenigde vergadering in het gemeenlandshuis aan de Oude Delft te Delft het voorstel van dijkgraaf en hoogheemraden om een nieuwe keur voor het gebied van de deltadijk langs de Nieuwe Waterweg vast te stellen met één stem tegen aangeno men. De bezwaren tegen deze keur, waarbij in zogenaamde be schermingsstroken van honderd, vijf en zeventig en vijftig me ter zonder vergunning van Delfland niet/gebouwd mag worden ingediend door de gemeenten Rotterdam, Vlaardingen Maas sluis, Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Hudig en Peters en N.V. Chemische Industrie Synres, werden verworpen. PASSAGE De beide Schiedamse bioscopen komen deze tveelc niet met nieuwe films voor de dag. Passage heeft teruggegrepen op een thriller, die enige jaren geleden bijzonder in de smaak viel bij het bioscooppubliek: De man die te veel wist met in de hoofd rollen Doris Day en James Stewart. Monopole vertoont vier films waarvan vooral De Zondares de bekendste is. HORRENGAAS IJZERHANDELS Gek duo Zelfmoorden Vec/if/i as „Niet één nieuw element" IN EEN ENORME SORTERING BROERSVEST 4 niitMiitiittnimimiiimnHinijiiiiiiminiiiitmiiiimiiiiiiiiunuutumuir (Van een onzer verslaggevers) „U ZIT HIER in geen enkel op zicht als vertegenwoordiger van de gemeente Vlaardin gen, maar als plaatsvervan gend hoofdingeland." ZO WEES de dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Delf land, de heer J. Winsemius, de heer G. Walstra, plaats vervangend hoofdingeland, tevens wethouder in Vlaar dingen, terecht bij de behan deling van het voorstel om' een keur voor het gebied van de Deltadijk vast te stellen „HOOFDINGELANDEN", aldus de dijkgraaf, „moeten zich niet als vertegenwoordiger van een gemeente beschou wen. Zij vertegenwoordigen, bij een verenigde vergadering het Hoogheemraadschap," DE DIJKGRAAF zei dit naar aanleiding van een opmer king van de heer Walstra, dat hij de belangen van Vlaardingen behartigde. niiniriiiimiiiimiiiiiniiirniiiiniiiiiiitiiiHHnimifiiiiiiniiiiiiHtmmiiiit Advertentie LM, PASSAGE Bovendien is het bekijken van een expositie van tekeningen en voorwer pen die alle iets met de gedistilleerd- industrie te maken hebben de moeite waard. Naast deze twee exposities wordt werk van tien Nederlandse gouachisten van wie Benner waar schijnlijk het meest bekend is, ten toongesteld. De bejaarde se Jlder H. C, A. Pa radies heeft met Adriaan Kikkert de grootste bijdrage geleverd aan de verzameling over het oude Schiedam. Hij heeft piekjes in beeld gebracht waaruit de liefde voor 'zün' Schiedam spreekt Wie de zaal binnentreedt, wordt allereerst geconfronteerd met de Vlaardingsedijk en de molens. Ver der zijn er mooie tekeningen van het hofje van Belois, de Korte Ha ven, de Lange Haven, de Raam- gracht, de Gchie, Ooievaarsbrug, de Ketelstraat en nog veel meer mooie gedeelten van het Schiedam van vroeger. Ouderwetse rieten stoeien met stijve leuningen, stoven en een piepklein vogelkooitje roepen her inneringen op aan oude vrouwtjes, warme dagen en nauwe stegen. Aan het plafond bengelen enkele schilderachtige oude lantarens. Doorlopend naar de tweede grote expositieruimte, vindt men 30 goua ches, van elke gouachist drie. De ex positie start in Schiedam en zal hier na naai- tal van andere plaatsen ver huizen. Dfe gouaches, die door mid del van dekkende waterverf zijn ge maakt, dit in tegenstelling tot aqua rellen, zijn fel van kleur. De onder werpen variëren nogal. Beide expo sities zijn de gehele maand juni te bewonderen. D&t is niet het geval met de ver zameling die de gedistilleerd-indus trie betreft. Deze zal, speciaal met 't oog op vakantiegangers in ieder geval deze zomer en misschien zelfs het ge hele jaar te zien zijn. Dat hangt af van de vorderingen met de restaura tie. De intieme keider roet zijn bogen en de warme rode steentjes vormt de juiste entourage vobr al die voor werpen die iets roet de branderijen te maken hebben. Wie daar loopt, ruikt als het ware de jeneverlucht. Zakken dragen Een van de oudste voorwerpen is ongetwijfeld een boek, dat uit 1877 dateert en waarin op een van de ver geelde bladzijden duidelijk te lezen staat: Op de vergadering van 9 juli heb ben de hoofdleiders besloten om den zakkendrager W. Sehuurnagei ont slag te geven uit de vereniging van het St. Annagilde omdat hij in geen vijf weken heeft komen smakken en zelfs ander werk heeft aangenomen waarbij hij alle regt en aanspraak uit onze compagnieschap ontzegt is. liggen grote dobbel- e de zakkendragers Bij het boek stenen waarmee smakten, een zak en foto's" van "hét zakkendragershuisje. Smakken was het geijkte woord voor het gooien met dobbelstenen. Wie het hoogst aantal ogen gooide kreeg de opdracht om de zakken te dragen. In een hoek staat de minstens twee meter hoge houten kopie van de mo len de Hoop. Daar vlak by bengelt een groot aantal oude en jonge klare flessen die, beschenen door licht, voor een aardig effect zorgen. Om de bezoekers duidelijk te maken hoe een branderij in de 19e eeuw eruit zag, is er een miniatuurbranderij, met alles erop en erin (ook elektrisch licht), die in de oorlogsjaren ver vaardigd is. Geveltjes uit de achttiende eeuw, maten, gewichten, heetwatervaten, brandijzer, geldkiste- foto's en nog veel meer andere voorwerpen geven een goede indruk an hoe het vroe ger by het maken van sterkedranken uit graan toeging. Advertentie LM. (fit Dit gebeurde nadat er een uitvoe rige discussie was ontstaan tuisende dijkgraaf, de heer J. Winsemius en de plaatsvervangend hoofdingeland, de heer G. Walstra, tevens wethou der in Vlaardingen. De heer Walstra, die het niet eens was met het voorstel, noemde het Er stond een lange man voor de deur. Hij had een blik in de ogen, die deed vermoeden, dat hij niet veel heil meer zag in het reilen en zeilen dezer maatschappij. Op een van zijn armen lag een stapel dekens, waar hij, na het opengaan van de deur nog eens tevreden over heen streek met dc andere hand. „Dekentje mijnheer? Honderd per cent wol. Pluisvrij en hardstikke goedkoop. Onder zo'n wolletje, hebt u nog nooit geslapen." Onder het uit spreken van deze proclamatie greep hij een warmtedrager, die een vaal grijze kleur droeg en deswege enige aspiraties opriep aan het kazernele ven. Hie bleef het niet bij. Met. een soepele, doch nochtans on verschillige schouderslinger depo neerde hij de lading dekens gelijk een partij jutezakken i>i de gang. O: het gevaar af te wentelen, op eigen veld te worden overtroefd, heejt Damprater toen zo netjes mo gelijk gemompeld geen interesse te 'hebben Op blije toon, want zulke woorden doen zo'n man toch al pijn. .Zo, dus u wilt er geen van mij hebben. Daar heb je straks spijt van. Grote spijt. We gaan d'r hier geen circus van maken. Ik ga hier bij u in de deur niet staan flodderen met die dingen. Want deze straat heejt nog wel twintig huizen en da's voor Jaap genoeg, de wollen negotie kwijt ti raken." Na deze ferme taal werd de zaak iceer opgepakt Jaap draaide een halve slag om en dmvde toen de al weer bijna dicht zijnde deur open om zijn one man show weer voort te zettm. .Jiijk. je wilt er natuurlijk wel eentje kny n. Dat zou je wel heel graag doen, maar ja, als je geen cent in huis hebt kan je..." Hierop heeft Damprater ijlings zijn nezicht van dat van Jaap ge scheiden door de stevige voordeur dicht te meppen, want men laat zich in eigen huis geen financieel wanbe leid aanleunen. Enfin, de taalexpert is na een kwartier 1 eer langs komen sukkelen. De stapel dekens leek nog hoger dan voorheen, maar dat zal wel verbeel ding geweest zijn. Quasi-toevallig heeft Damprater, een vuilnisbak ter camouflage in de hand. de deur weer opengedaan. Lange Jaap zag zijn verkooppreslige ernstig gedeukt. „Ze slijten hier geen dekens," mopperde hij. „Jij ook niet," heeft Damprater toen gezegd, want de getrokken conclusie rond het hui selijk kapitaal eiste wraak. DAMPRATER Zó wordt het verkeersclrcuit van twee nieuwe grote wegen ten noorden van de Sehieweg te Rot terdam, ongeveer op de plaats waar de noodwoningen van het „Utrechtse Dorp" hebben gestaan. Het knooppunt is van de nieu we provinciale weg, die in het verlengde van de Sehieweg komt te liggen, en van de oost-west- verbinding tussen Kralingcn (Rijksweg 16 en Rijksweg 3) en Biydorp (Rijksweg 13). Over het verkeersplein heen komt het lan ge tramviaduct van de Sehieweg in de richting Schlebroek. De verklaring van de cijfers: 1. Het eind van dc Sehieweg. Het trainviaduct ligt hier al bo ven straatniveau. 2. De Gordelweg. 3. Het Noordcrkanaal. 4. De verbindingsweg tussen Iirallngen en Blijdorp, die voor lopig ook bestemd zal zyn voor het interlokale verkeer. Later komt hiervoor ten noorden van Iiillegersberg een nieuwe Rijks weg. 5. Het lange tramviaduct, dat de bewoners van Schiebrqek vele minuten dichter bü het stads centrum zal brengen. 6. De nieuwe weg naar het noorden. Thans ligt ongeveer op deze plaats nog dc Xerxesweg, die evenals het Xerxcsterrein in verband met de nieuwe werken verdwijnt. Woensdagavond werd het terrein voor het laatst door Xerxes 1 gebruikt. 7. De spoorbaan. De pyi op de foto wijst het noorden aan. (Van een onzer verslaggevers) Byna zeshonderd fietsen en brom fietsen werden in de afgelopen maand mei in Rotterdam gestolen. Dat is twintig per dag.,„ De diefstal werd meestal verge makkelijkt, omdat de fietsen en brommers door hun eigenaars niet op slot waren gedaan. De Rotterdamse politie heeft nu het toezicht op het onbeheerd laten staan van (brom-) fietsen verscherpt, in korte tyd werden donderdag uit het centrum ongeveer honderd rij wielen en bromfietsen zonder slot van straat gehaaid. Ze zijn in liet hoofdbureau aan net Haagseveer gebracht. De nala tige eigenaars kunen daar de kar retjes terugkrijgen. Ze moeten wel op een bonnetje rekenen ROTTERDAM, 6 Juni 1863. Aan de Visafslag alhier werden van IJraui- den en eiders ISO kisten verse zeevis en 130 kg paling en spiering aange voerd. De pry zen warenSchol midd. 23 tot 26, schol klein 9 tot 20, schelvis midd. 38 tot 44, schelvis klein 25 tot 27, kabeljauw gr, 47 tot 51. kabel jauw 35 tot 31, wyting 34 tot 43, spiering 50 tot 65, levende paling dik 6 tot 6.10, levende paltoe dun 2.80 tot 3.—. In De man die te veel wist, een produktie van Alfred Hitchcock, ziet u Doris Day als een lieve, eenvou dige doktersvrouw huilen van angst Advertentie LM. Groen en blauw ƒ2,50 per m2 Nylon, groen ƒ4,— en crème 4,25 per m2. VOLIÊREGAAS 50 breed ƒ0.95 p.m.; 100 breed ƒ1,75 p.m.; 150 breed ƒ2,65 p.m. DAKVILT 100 breed ƒ0,98 en 1,25 p,m. Kippengaas in alle maten KES-zegeis a,o.rt»Mt 52 DL 67594 Het eerste elftal van Hermes DVS speelt zondag op Harga de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. De Schiedammers ontvangen het Zwolse PEC dat woensdag de laatste kans om zich van de laatste plaats te ont worstelen, verspeelde. Daarom zal het de Schiedammers waarschyniyk weinig moeite kosten om de Zwolle naren te verslaan. En gezien de prestaties van Hermes in dc afge lopen weken (14 punten uit acht wedstryden) is het gerechtvaardigd om de wedstryd met optimisme tege moet te zien. Zaterdagmiddag om vier uur speelt het reserveteam tegen het tweede elftal van SVV. Het regionale jeugdeiftal sluit de competitie met een wedstryd tegen VSV af. Hermes 3 gaat zondagmor gen om 10 uur tegen ONA 2 de kam pioenskansen verdedigen. De c-tjes spelen zaterdag om half drie tegen Excelsior R. De jonge garde kan bij een gelijk spel al k: pioen worden. tcaro- rfET VRIJE VOLK. SCHIEDAM Administratie, advertenties en redactie Possage 18-20, telefoon «8708 en «5205, Bij geen gehoor uitsluitend redactie 60147. om haar ontvoerde jongetje en James Stewart als vader, koken van woede. Er is in deze film met zUn roman tisch gegeven, een flinke dosis sen timent vei-werkt. Maar toch overheerst de spanning, die niet onafgebroken, maar met felle vlagen wordt toegediend met de kracht en het raffinement, die de grote regisseur eigen zün. Hij be reikt zyn climax tydens het concert waar het schot van de moordenaar moet samenvallen met een galmende bekkenslag. Dat moment wordt door de regie zeer listig voorbereid. De film loopt goed af. Als de ge folterde moeder in de Oosteuropese ambassade het lievelingsliedje van de kleine zingt/barst deze los in een fel gefluit, waarop papa toesnelt. Maar ook dit slot draagt in vele geestige details het stempel van de meester. een hersentumor die hem op de duur blind zal maken. De korte liefde tus sen de schilder en haar is zeer in tens en eindigt, na het blind worden van de man met beider zelfmoord. Er zyn allerlei hoogst onaanvaard bare fragmenten in de film. Het ergst maakt regisseur Willi Forst het wel, wanneer Jtlj Hiidegarde Knef erop uit stuurt om de dokter te vinden die haar man wil opereren. Maar toch: men kan De Zondares, als men zyn verbazing over de ouderwetse kunstzinnigheid kan overwinnen, heel goed aanzien, Gustav Fröhlich speelt de schilder. (Donderdag in Monopole). Hiidegarde Knef speelt de hoofdrol in De zondares. De zondares is erg serieus op erg Duitse manier. De film begint met een zelfmoord van Hiidegarde Knef en gaat dan in min of meer losse associaties, allerlei fragmenten uit haar leven vertellen, als waren het de herinneringen van oen vrouw. Aan het slot van de film zijn wij weer aan het sterfbed, het mozaïek is klaar. Om het verhaal ordeiyk samen te vatten: de hoofdpersoon is opge groeid in oorlogsomstandigheden, op haar veertiende jaar al aan een on- zedeiyk leven begonnen en in de loop der jaren daarvan tameiyk bemid deld geworden. Dan ontmoet zy een dronken schil der. met wie een liefde op het eerste gezicht haar gaat verbinden. De man drinkt uit wanhoop. Hij heeft (Van een onzer verslaggeefsters) De Stichting Christelijke Film Actie, dc CEFA-Schiedam, besluit het sei zoen zaterdag met de vertoning van de film „Bekentenis van een 16-jarige" De film behandelt het probleem van een teenager die zich eenzaam voelt omdat haar ouders geen tyd voor haar hebben. De CEFA-keuring, die aanvanke lijk de leeftijdsgrens op 18 jaar had gesteld, heeft deze. in verband met de grote belangstelling van de Jeugd verlaagd tot 16 jaar. In hetzelfde theater doen Dean Martin en Jerry Lewis gek in 'Turf in je ransel'. Ze imiteren, maar schuwen ook het lied en de dans niet. De film springt vrat abrupt over van de oorlogshandelingen op de kolder Beter te waarderen is de spotterny met de bureaucratische papierwinkel in het leger en de figuur van de Amerikaanse sergeant. Vrijdag, zaterdag en zondag vecht Robin Hood jr. tegen de broer van koning Richard. Hoewel de broer, ge naamd John, silmme plannen be raamt om Robin te doden, blykt deze onoverwinneiyk. Bovendien slaagt hy erin de knappe Marianne (Diana Fo rest) de pupil van de koning, te hu wen. John Derek speelt de rol van Robin Hood op bekwame wyze. Paspoort naar de hel is maandag, dinsdag en woensdag te zien. De jeugd van de Schiedamse Ar- beldersgymnastiekverenigtng ARMA en van de Watervrienden zal zon dag deelnemen aan dc jeugdsportdag van het gewest Zuid-Holland van de Nederlandse Culturele Sportbond. 's Ochtends nemen de leden van beide verenigingen deel aan wed stryden in de Rotterdamse Energie hal en 's middags duiken zy het wa ter van het Sportfondsenbad Zuid ln, Ongeveer 600 jeugdige leden uit Zuid-Holland zullen deelnemen. ARMa en de Watervrienden orga niseren van 27 juli tot 3 augustus een jeugdkamp in Renesse. Er zyn nog enige plaatsen vry. Men kan rich opgeven by de leider, de heer J. J. Verhoef, Schuttersveld 9 (tel 62654 of 62646), preadvies summier en niet steek houdend. „Waneer deze keur wordt vastge steld", aldus de plaatsvervangend hoofdingeland, „ontstaat er rechts onzekerheid, Delfland" zo zei hij, „wil voorkomen dat hogere bedragen aan schade zal moeten worden uit betaald bü eventuele overstromingen. Vlaardingen vpelt zich in zy» be langen -'.rustig geschaad", zo be toogde de heer Walstra en drong op uitstel aan. De heer Van Dijk, hoofdingeland, tevens burgemeester van Maassluis, steunde de beer Walstra in zyn ver weer. „Wat voor Vlaardingen geldt, is ook voor Maassluis van toepas sing", zei hij. In z{jn antwoord op deze betogen zei de dijkgraaf, dat er niet één nlenw element naar voren was ge bracht. Ten aanzien van het uitbe talen van schadevergoedingen be toogde hy, ("at niet het beperken van dergelijke kosten het motief van Delfland is, maar het beperken van schade aan de dyk. De dyk moet recht en de bocht, die Delfland in het verleden node heeft toegestaan, omdat het niet an ders kon, moet er uit, omdat het be drijf, dat er oorspronkeiyk zou ko men, elders is gevestigd", besloot de dijkgraaf. Vervolgens werd het voor stel in stemming gebracht en werd het zonder hoofdeiyke stemming aangenomen, waarbij de heer Wal stra wenste geacht te zyn te hebben tegengestemd. SVV, dat de laatste t|jd zo voor treffelijk op dreef Ls, krijgt zondag de handen vo! aan het leidende Roos- wijk. Rooswyk beschikt wel over d« goede werper Ed Sauer, die harde en moeilijk te treffen ballen kan gooien naar de Schiedamse slagpjoeg, maar een SVV ln de huidige vorm zon toch we! te sterk kunnen zijn. Om dat ook het veldspel van SVV beter wordt, kan een spannende strijd ver wacht worden, die wel eens voor Rooswijk de eerste nederlaag zon kunnen opleveren. In de derde klas B is het te ver wachten, dat DHS ln Kethel de min dere zal zyn van het Haagse WC. maar de club van Bob Soudijn heeft al meer voor verrassingen gezorgd. Schiedam zal bij HBC met sterk spel tot een zege komen. Thuis moet Schiedam 2 De Hazenkamp 2 uit Nij megen kunnen weerstaan. SW 2 zal morgen het slagwerk van UVV 3 moeten bedwingen. Voor de tweede klas in het rayon Rotterdam wordt de wedstrijd DRZ— Nado Vooruitgang gespeeld, die geen handicap voor de Schiedammers be hoeft te zyn. Schiedam 3 kan thuis het tweede team van Feijenoord kloppen en Schiedam 4 moet op eigen terrein stadgenoot DHS 2 kun nen verslaan. Advertentie IM. SPECIALE AANBIEDING met kogellagers, stalen duwboom rubber wielen, merk Spits 4375 SS'. ï£dere merken, w.o. Fotbate, Brill, Abner, Kultus, Bunzo va. 36,50 Orote sortering plastic slang y.a 35 c. p, m; zacht piastic slang 6a en 75 c, n m TUINSPROEZERS v.a1.35 Sproeislangen (ideaal voor groto tuinen) gegalv. en plastic 5 Itr. 7,95 - 6,95 k.e.s.-zegels Bro*nvtst82 Tri.«75** DAGELIJKS Tentoonstellingen Gemeentebibliotheek: Langs Haven 131: maand. 7—830 uur; dlnso 930 130 uur, 7b30 uur; wosnsd. 930 —4.30 uur; donderd. Ö.3012.30 uur; vrijd. 9.30—430 sn 7—830 uur; zat. 930430 uur. Loreutzlaan 6: maand. 1—430 uur; wosnad 7—9 uur; vrijd. 1—430 uur: zat. «—1330 uur Dr. Wlbaulpleln 129; maand. 1—0 uur; dlosd i—430 uur; woensd, (alleen isugd) 2—4 uur; woensd. (alleen volw 7—0 uur; donderd. 830—12 uur; vrijd. 7—9 uur (vol*.), 7—8 uur (jeugd). leugdbibllothesk Westmolanstraat 28; dlnsd 3305 uur; voecsd. 2—5 uur; vrljd. 330—5 en V-8 uur; zat. 1—4 uur (mei tot okttjer 9—1230 uur) üotmstammschool. Bahrein sltstraat 4 (alleen jeugd) maand. 330—5 uur, vrijd 330—5 uur. Leliestraat 10: woensd. I- -4 uur (volw en Jsugd) 7—830 cur (al leen volw.): sat. I1 uur (volw en jeugd) Sehiedamseweg 28; dlnsd, 2 -5 uur (volw.); vrijd. 3—6 uur (vilw. en IsuKdi Bioscopen: MONOPOLE; De wraak van Robin Hood 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.). PASSAGE: De man die teveel wist (14 Jr.). Diversen: CHR. SOC. BELANGEN: Vergadering werkende jeugd, 20 uur. IRENE: Bijeenkomst- korfbalclub Schiedam. 20 uur. MUSIS SACRUM; Contactavond per soneelsvereniging Schrijver, 20 uur. STEDELIJK MUSEUM: Opening drie exposities, 20 uur. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS (Van" onze voetbalmedewerker) PPSC heeft zaterdag nog maar een punt nodig om kampioen te worden en te promoveren naar de KNVB, Maar desondanks staat het nog he lemaal niet vast, dat de Schiedam mers het worden. Zy spelen de laat ste tyd nogal onzeker en daarom moet een falen bjj Bolnes niet on- mogeiyk worden geacht. Bovendien maakt een kat in doodsnood rare sprongen en dat geldt ook voor Bol nes, dat theoretisch nog kans op de gradatie heeft. De Schiedammers dienen dan ook zes kwartier lang een gedegen krachtsexplosie te leveren, andera moet het kampioensfeest za terdagavond worden afgelast. Maar een PPSC in gewone doen stapt ze ker over naar de KNVB. Aanvang van het spannende duel: vier uur. Martlnit organiseert zondag op de terretnen ln Harga een Jublleuni- Junlorentomicol, DHS speelt niet, omdat concurrent KOV een wedstrijd inhalen. Van de laatste wed stryd zal het afhangen of HOV dan wei DES de meeste mmten In 3D verovert. Verwacht mag worden, dat HOV zondag twee punten meer heeft dan DHS omdat het Progress wei zaj verslaan. De overige wedstryden: Zaterdag HBSS 3—TSB 3; Unicum 5—PPSC 4: Zwaluwen 7—HBSS 4; GSS 2- TSB 5, Zondag: Zuiderster 2—DHS 3; Steeds Volharden 2—SFC 2; De mos 2—Martinit 2; VDL 2—Excel sior '20 2; Spartaan '20 11—Hennes DVS 9, Excelsior '20 10—Neptunus 11, Martinit 5—Helligersberg 5; WF 5—DZB 5; VFC 8—Martinit 6; SFC 6—Aeolus 7; DHS 8—SCR 4; VFC 1 SVDPW 8. Advertentie t.M

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1