Conflict vliegers-directie mogelijk Kamerlid Posthumus vraagt om spoed bij ontslag - overleg KLM NIEUWE AANVOER HF w Nieuwveen in beroering Directeur Johannes Stichting ontslagen ie bij! echte me etadm AARDGAS dreigt te duur te Mondelings brievenbus Toelating studenten tiidig in Eerste Kamer d jOBimn iUismÊm •fÈ0*y Consumenten tot minister: Suggestie voor TV-vraagstuk Winter kost veerdienst f 510.000 Mmm Eigen instituut steunt detaillist ort van eieren meer winstgevend Meisje onder trein Kosten gebitsprothesen verplicht verzekerden Van der Ploeg stelt vragen over de boter Topsport HET VRIJE VOLK DONDERDAG 4 JULI 1963 PAGINA 3 Verse SUNKIST of "SK" citroenen zijn overal weer volop verkrijgbaar. si Verzet tegen suggestie Conflictsituatie Tegen hoge winsten De consumentenorganisaties me nen, dat bij de exploitatie van aard gas niet naar hoge winsten moet worden gestreefd. De consument dient direct te delen in het voor deel dat de aardgasvondsten het Ne derlandse volk opleveren. Reeds 1b jaar 'Niet meer hier' Buiten dorpsleven Bindend J Voortentamen Advertentie IX. A verten tie wettig gedeponeerd (Van onze sociaal-economische redactie) De textieldetailhande) krijgt een eigen economisch instituut voor we tenschappelijk speurwerk en voor steun aan de detaillisten. De drie vakorganisaties, die sa menwerken in de federatie Mitex, hebben dit instituut opgericht. Het zal in Amsterdam worden geves tigd. De organisaties zullen voor de ,aan!oopkosten twee jaar lang een ton beschikbaar stellen. Als een van de eerste taken ziet het nieuwe instituut, het opbouwen Ivan een centrale administratie, voor- jzien van moderne hulpmiddelen. De- Ize centrale administratie, die zich zelf in de toekomst moet kunnen I bekostigen, zal de 14.000 textielde- 'tailzaken in Nederland in staat kun- :n»n stellen een grotere efficiëntie te 'bereiken. Het instituut zal de steun krijgen van een groep deskundigen buiten de middenstand. De leiding za! be rusten bij dr. Th. M, Scholten, di recteur van de inkoopcombinatie Noord-Nederland. (Van een onzer verslaggèvers) Het Tweede-Kamerlid ir. S. A, Posthumus (p.v.d.a.) heeft d; minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk gevraagd, oi hij niet van oordeel is, dat het overleg tussen de KLM en de betrokken organisaties over een eventuele ontslagverlening aan een deel van het KLM-personeel door de directie van het be drijf zelf moet worden gevoerd. De heer Posthumus vraagt de minister verder zijn invloed aan te wenden opdat deze overleg procedure tot stand komt. Ten slotte vraagt de heer Posthumus: 'Is de minister bereid te bevorderen, dat dit overleg zo spoedig mogelijk tot een dui delijk resultaat wordt gevoerd?' Zoals wij vorige week berichtten ondervinden de onderhandelingen over de ontslagverlening vertraging, omdat er bjj de organisaties van het grondpersoneel geen zekerheid be staat dat dc ontslagregelingen voor grond- en vliegend personeel op de zelfde normen zullen zijn gebaseerd Ontstemming is er bij deze organi saties ook, omdat het directielid, de heer E. H. Larive, die namens de di rectie de onderhandelingen moet voeren, zich al geruime tijd niet heeft laten zien in de besprekingen. Hy heeft zich de laatste weken laten vertegenwoordigen door niet-direc- tieleden. Het ziet er overigens naar uit, dat overeenstemming tussen directie en vakorganisaties niet zo spoedig tot stand zal komen, omdat tussen di rectie en Vliegersvereniging ernstige geschilpunten zijn gerezen. De Vlie gersvereniging wil nog niet zonder meer aanvaarden, dat. de door de be drijfsleiding berekende overtolligheid aan vliegers juist is. Zoals bekend streeft de directie ernaar, dat nog dit jaar 160 vliegers de dienst zullen verlaten en dat in de volgende twee jaar nog eens 90 vliegers zullen moeten verdwijnen. De Vliegersvereniging verzet zich verder tegen een suggestie om niet alleen naar anciënniteit, maar ook door selectie de vliegers aan le wij zen, die de KLM zullen moeten ver laten. De directie stelt zleh op het standpunt, dat bij de modernisering yan de vloot een jongere vlieger van grotere waarde kan zün dan een oudere, die nog op zuigervliegtuigen vliegt en niet meer in aanmerking kan komen voor een straalvliegtuig. De Vliegersvereniging is het hier niet mee eens. Ten slotte is in de Vliegersvereni- ging verzet gerezen tegen directie voorstellen voor een nieuwe werk en rusttfjdenregellng-, waarbij de di rectie er vanuit gaat, dat verwor venheden moeten worden prijsgege ven. De VHegersvereniging meent echter, dat een verhogen van de et-, ficiency een beter middel tot pro-' duktieverhoging is dan werktijdver lenging. Een conflictsituatie wordt door de yiiegevsverenlgmg in de naaste toe- UTRECHT (ANP) De export van eieren heeft de eerst vijf maanden van dit jaar twintig percent meer opgeleverd dan in dezelfde periode nhet vorig jaar; namelijk ruim 143 miljoen gulden. Dit werd bereikt ondanks een da-, ling van de geëxporteerde hoeveelhe met 20 pet. De export van pluim- veehouderijprodukten bracht in die periode ongeveer 34 miljoen gulden meer op. Dit is gistermiddag meegedeeld op de vergadering van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren. komst niet voor onmogelijk gehou den. Aangezien een voortzetting van de onderhandelingen tussen directie en organisaties van grondpersoneel afhankelijk is van de houding, die de directie tegenover het vliegend personeel inneemt, ziet het er, met de gerezen conflicten tussen vliegers en bedrijfsleiding, naar uit, dat de reorganisatie van de KLM, voorzo ver het de personeelsbestand betreft, een slepende zaak gaat worden. De vragen van de heer Posthumus aan de minister van Verkeer en Wa terstaat kunnen dan ook zeker zeer urgente vragen worden genoemd. (Van een onzer verslaggevers) Het kleine Zuidhollandse dorp Nieuwveen is in beroering geraakt door het plotselinge ontslag van de 58-jarige heer C. B„ directeur van de protestants-christelijke verpleeginrichting Johannes Stichting. De heer B. zou zich In de loop der jaren tegenover patiënten dermate hebben misdragen (er wordt gesproken over mishandelingen en ongeoor loofde betrekkingen), dat het bestuur van de stichting het nodig vond ■rigoureus in te grijpen'. Advertentie I.M. (Van onze parlementsredactie) Het Consumenten Contact-Orgaan en de Nederlandse Huis- houdraad zijn ongerust over het beleid "dat ten aanzien van de aardgasprijzen wordt gevoerd. Zij vrezen, dat de prijs zo danig- wordt, dat de consument er nauwelijks van profiteert, Het CCO en de Huishoudraad hebben van hun verontrusting blijk gegeven „in een brief die zij woensdag aan minister De Pous van Economische Zaken hebben gezonden. (Van een onzer verslaggevers) Op de onbewaakte overweg in de Middenstraat in Sappemeër, vlak bij het station, is gistermiddag de. acht jarige Geesje van Duinen uit Sappe- meer onder een goederentrein ge komen en gedood. Het meisje was op weg naar het zwembad. Hoe komt het dat een verplicht verzekerde voor een gebit (prothese) en voor regulaties van kindergebitten nu zo'n 48 a 50% meer moet betalen dan vorig jaar? Ik dacht dat dit soort hulpmiddelen voor het lichamelijk welzijn eerder goedkoper dan duurder zouden worden. Vindt u niet dat we hiermee op de verkeerde weg zijn? A. M. FELDMANN Ogiersingel 36, Rotterdam-24. Na verkregen inlichtingen kan ik u het volgen de antwoorden De prijs van kunstgebitten (gebitsprothesen) voor verzekerden van de ziekenfondsen is vast gelegd in overeenkomsten tussen de ziekenfondsen en de tandartsen, onder goedkeuring van de Zie kenfondsraad, Het is dus niet zo dat de tandartsen willekeurig hun prijzen kunnen verhogen. Het bedrag dat de tandarts ontvangt is slechts ten dele een beloning voor zijn eigen werk; hjj moet er namelijk ook de kosten van het technische werk (vervaardigen van de prothese) uit betalen en deze kosten zijn ook gestegen, zoals vele artikelen de laatste jaren in prijs zijn gestegen. Inderdaad zijn de kosten van de gebitsprothesen het vorig jaar belangrijk verhoogd. De voornaam ste oorzaak daarvan was een KWALITEITSVER BETERING van de verleende hulp. De verzekerde moet, aldus is de leidende gedaehtct geweest, een prothese ontvangen die niet achterstaat bij die welke aan een particuliere patiënt wordt gele verd. Dit betreft niet alleen de kwaliteit van het materiaal, maar ook de aanpassing aan indivi duele bijzonderheden van de mond. Uw stelling dat de kosten van prothesen lager moeten worden kan ik in zijn algemeenheid niet onderscbjjven. Wil men dat de verzekerde het al lerbeste krijgt wat kan worden geleverd zonder overbodige luxe natuurlijk dan moet men bereid zijn daarvoor de nodige bedragen te geven. Dit geldt ook voor gehoorapparaten, kunstledematen, enz. Het moet op de verzekerden afgestemde hulp zijn. Een héci andere vraag is hoe de kosten moeten worden verdeeld tussen de verzekerde zelf en het ziekenfonds. Voor gebitsprothesen zijn de eigen bijdragen van de verzekerden percentsgewijs hoog. Bij de Ziekenfondsraad is in onderzoek of de bij. betalingsregeling kan worden gewijzigd. U hebt het ook nog over de orthodontische hulp (gebitsregulaties). Dat is een heel moeilijke zaak, zowel tandheelkundig als financieel, Nu doen de ziekenfondsen hieraan nog niet meer dan een vrij lage tegemoetkoming verlenen in de kosten. Over verbeteringen wordt gedacht en onderhandeld. Maar er zijn ontzaglijk veel kinderen met min of meer onregelmatige gebitten en het is beel moei lijk te bepalen welke wel en welke niet op bevre digend resultaat kunnen worden behandeld. Juist de grote verscheidenheid van noodzakelijke hulpverlening maakt een financiële regeling heel moeilijk. Toch moet alles worden gedaan om tot een bevredigende oplossing te komen. Er bestaan op dit punt ook geen landelijke ta riefsregelingen. r (Vragen richten aan 'Vondelings Brieven bus', Hoofdredactie Het Vrije Volk, Hekelveld 15, Amsterdam.) De thans door de Gasunie gevolg de prijspolitiek, aldus de brief, wekt de indruk dat onvoldoende rekening wordt gehouden met het feit, dat het. hier mede een door de overheid in het leven geroepen machtspositie betreft,die met name by de prijs zetting het algemeen belang in het oog dient te houden. Dit laatste gebeurt niet. als de ge zinsuitgaven voor gas voor kookdoel- einden niet lager zouden worden dan ze nu zijn en als ruimteverwarming met aardgas niet of slechts een frac tie goedkoper zou worden dan bij het stoken met kolen of olie. Wordt het aardgas te duur, dan mag men ook nietverwachten, dat een behooriyke uitbreiding van het aantal verwarmde vertrekken per woning zal volgen. En dat aldus de brief terwijl het percentage wo ningen .met centrale verwarming in Nederland toch al aanzienlijk lager is dan in andere Westeuropese lan den. Het aantal volkswoningen met verwarming in meer dan een kamer is zelfs minimaal. Op zich zelf maken de organisaties geen bezwaar tegen het voornemen de gemeentelijke distributiebedrij ven zowel de kosten van aanpas sing van het gasnet als de nood zakelijke ombouw van huishoudelij ke apparatuur te laten betalen uit de op het aardgas te behalen winst. Maar het gevaar bestaat, dat som mige gemeentelijke bedrijven deze kosten in korte tijd uit de tarieven zulien willen terugverdienen en dat soms gemeenten de neiging hebben de met de nutsbedrijven verkregen winsten te gebruiken voor de bekos tiging van belangrijke sociale acti viteiten. De consumentenorganisaties drin gen daarom aan op overleg met de gemeenten om te bewerkstelligen, dat de gemeenten zo laag mogelij ke en onderling niet te veel afwij kende tarieven voor het aardgas aan de consument berekenen. Zij herinneren de minister ten slotte aan hun verzoek van verleden Jaar, een vertegenwoordiging van de consument-kleinverbruiker in de gas- adviescommissie .respectievelijk de Gasraad op te nemen. De aard van de misdragingen staat officieelniet precies vast. Het be stuur van de stichting, waarvoor de Amsterdamse advocaat mr. A. C. van Proosdij als secretaris en woordvoer der optreedt, weigert tn het huidige stadium ieder commentaar en iedere inlichting Er kan zelfs op dit ogenblik nog niet van politieonderzoek en justi tieel ingrijpen worden gesproken. In Haagse justitiële kringen was van dit opzienbarend ontslag nog niets bekend. Kennelijk zijn noch van de zijde van patiënten en fa milieleden. noch door het bestuur klachten ingediend. We kregen de indruk, dat het be stuur, bij wie het beleid en het op treden van de directeur nog in onder zoek zijn, vooral "uit menselijke over wegingen' ide directeur is gehuwd, heeft een dochter en twee studeren de zoons) zo weinig mogelijk rucht baarheid aan deze zaak heeft willen geven. t De heer B.. die van huis uit ver pleger van beroep was. werd vijftien jaar geleden benoemd tot directeur van het tehuis in Nieuwveen. dat ruim vierhonderd verpleegden telt. Er zouden over zijn beleid, met name ten opzichte van sommige patiënten, eerder klkehten zijn geuit. Onderzoekingen door het bestuur heb ben echter nimmer geleid tot de strenge maatregelen die thans, in een vergadering van enkele dagen ge leder, zijn genomen. "Wij geven pas commentaar als wij het moment daartoe gekomen achten. Eerst moet de storm maar uitwoeden. Publikaties achten wij in zedelijk op zicht onbehoorlijk. Als wij nu spre ken, haalt het ene woord het andere uit en krijgt het publiek een nog verwrongener beeld dan het nu al heeft. Het bestuur." zei ons mr. Van Proosdij, "is in deze zaak beslist niet onactief. We hebben ingegrepen." Als u de Johannes-Stichting op belt en vraagt naar de heer B., dan hoort u. dat hij er niet meer is. Ik heb geen aanleiding te ontkennen dat hij uit functie is, maar meer kan ik u niet zeggen. De bestuursleden, die over het hele land verspreid wonen, moeten eerst, nog vergaderen. Dat zal wellicht op korte termijn gebeuren.' De Johannes-Stichting, die niet alleen in Nieuwveen.. maar ook in •Huis ter Heide een inrichting heeft, vierde, in 1962 haar 75-jarig beslaan, en' kreeg ook van minis teriële zijde zeer veel lof voor haar werkzaamheden. Zij werd opgericht met het doel 'zicii het lot van verstoten, onver zorgde, hulpbehoevende, oude zwak ke, gebrekkige personen, hetzij ge huwd of ongehuwd, aan te trekken.' Voorzitter is de heer Z. Bruins Slot, burgemeester van Alphen a. d. Rijn. Van het bestuur maakt ook ieel uit prof. mr. W. F. de Gaay Portman; mr. Van Proosdij is secre taris sinds 1936. Deze protestants-christelijke instel ling, die niet alleen vrouwen maar ook mannen verpleegt, heeft volgens de gemeentelijke autoriteiten in Nieuwveen (een klein dorp van on geveer 2500 inwoners, voor iets meer dan de helft rooms-katholiek en voor tets minder dan de heift protestants- thristelijk) een zeer goedé naam. Onze indruk is, dat de directeur, iie met zijn gezin een villa op het fetrein van de inrichting bewoont, buiten het dorpsleven stond. Het kleine dorp heeft nog een grote instelling: Huize Ursula, een rooms-katholiek internaat voor im- ceciele kinderen, waar religieuze zus ters de leiding hebben De officier van Justitie in Den mr. G. J. de Lint deelde ons jisteren mede: 'Ik weet van deze taak op "dit moment nog niet meer dan in de krant is gepubliceerd. De ijkspoiitie is echter wel bezig een ;n ander na te gaan en ik verwacht >p korte termijn de stukken.' DEN HAAG (ANP) Het Eerste- Kamerlid S. van der Ploeg (p.v.d.a.) heeft aan de ministers van Landbouw en van Economische Zaken schrifte lijk gevraagd of het mogelijk is een prijsstijging van boter tegen te gaan, als zou blijken dat er een tekort aan boter is. ook wil hij vernemen of zij de produktiemogelijkheden var, boter tot I april 1964 voldoende vinden voor de binnenlandse behoefte en de zo genaamde traditionele export. (Vervolg van voorpagina) Zoais te verwachten was staat in het memorandum-Beel evenals in de leidraad-Romme het punt van dc bindingen voorop. Over aard en om vang hiervan zal vandaag zonde twijfel uitvoerig worden gepraat. E: is een neiging te bespeuren om t streven naar een kort en krachtr basisprogram, dat liet aantal afspra ken over beleidslijnen beperkt zou kunnen houden. De overige agendapunten hebben achtereenvolgens betrekking op de volgorde der prioriteiten, het woning- bouw- en huurbeleid, het landbouw vraagstuk, de sociale zekerheid, het fiscale beleid en ten slotte de tele visiekwestie. Het is opvallend, dat dr. Bcei in z(jn sociale paragraaf spreekt van een geleidelijke financiering uit de algemene middelen. De KVP-fractie is van mening, dat dit voorstel min der absoluut moet worden gezien. Zij wenst de financiering 'mede' uit de staatskas te laten gebeuren, zoals dr. De Kort In zijn formatietijd had voor gesteld. In tegenstelling tot hetgeen eerder werd meegedeeld, blijkt dr. Beel zich niet te hebben beperkt tot het geven van deze opsomming van controver siële punten. Hij heeft daarnaast nog een groot aantal bouwstenen als het ware op een rijtje gezet, in de ver wachting, dat deze niet tot menings verschil zullen leiden. Het ligt in de bedoeling van de in formateur de uitwerking van deze lange reeks beleidspunten over te laten aan de toekomstige formateur in aan de leden van het te vormen kabinet. De oplossingen die op dit niveau uiteindelijk worden gevonden, tullen ais bin-'end worden beschouwd. In de KVP-fractle is woensdag zeer uitvoerig gesproken over het pro bleem van de sociale voorzieningen. Daarbij is opnieuw aan de uitbrei ding van de kinderbijslag voor zelf standigen een vrij lage prioriteit toe gekend. Aan de stijging van de pre miedruk is kennelijk meer aandacht besteed' dan in een, vorige fase van deze kabinetsformatie. Het Iaat zich aanzien, dat om deze en andere redenen vandaag de moge lijkheid tot verlaging van de belas tingdruk als minimaal zal worden ge kenschetst. In antirevolutionaire kring is men van oordeel, dat met name de eisen die de landbouw stelt, hoger op de verlanglijst moeten wor den geplaatst. Alles bijeengenomen Is de indruk bevestigd, dat mr. Toxopeus als voor zitter van de WD-fractie in dit sta dium van het overleg onder zeer zware druk zal komen te staan. In het confessionele blok acht men het overwicht groot genoeg om rekening te houden met een behoorlijke kans op overeenstemming. rje obligatielening van 300.000,- ten behoeve van de Stichting Betaald Voetbal GVAV is volte- kend. De gemeente Groningen zal, nu deze zaak rond is, met hetzelfde bedrag deelnemen. Het geld Is bestemd voor de aankoop van spelers. Uiteraard is het een kwestie van beleid of men dit be- irag Ineens wil uitgeven of de besteding zal uitsmeren over een langere termijn. Gedeputeerde Staten van Gro ningen moeten hun goedkeuring nog verlenen. In een ander deel van ons land speelt dit ook: Ge deputeerde Staten van Limburg zullen een besluit van de Maas trichtse gemeenteraad moeten beoordelen om met f 85.000.- te participeren In een stichting die hetzelfde doel eeoogt als die van Groningen. MVV is in Maastricht de club waar het om gaat. Deze ontwikkeling in het be taalde voetbal heeft een gevaar lijke kant. Het verlenen van sub sidies in deze vorm drijft zonder twijfel de transfersommen om hoog. Beter voetbal krijgt men daar niet door. Het is eet) feit dat Feijenoord. algemeen be schouwd als de rijkste club fan Nederland, bij aankoop van sjV- iers meer moet betalen dan welKk club ook. Wij zien deze bui ook" voor GVAV en MW hangen, in dien men in den lande weet dat; deze clubs over extra geld be schikken voor de aankoop van spelers. Indien het geven van subsidies tot deze incidentele gevallen be perkt zou blijven, kan men het als een experiment beschouwen. Het gevaar ls, dat vele andere ge meenten in samenwerking met het bedrijfsleven tot dezelfde constructie komen om het betaal de voetbal plaatselijk meer leven in te blazen. Het einde is dan zoek. Deze vorm van hulp is in strijd met het beleid van de KNVB. dat gericht is op de sanering van het betaalde voetbal. Eveneens ls hij niet bevorderlijk voor de concen tratie van krachten. Ten slotte is het niet denkbeeldig dat in de toekomst gemeenteraden ,zich zuilen bezighouden met de vraag of de aankoop van semi-profspeler A wel goed is geweest en waarom contractspeler B ls verkocht.... TTTiJ zUn niet tegen het verlenen van subsidie aan de sport. Ook niet aan topsport. Wei zijn we huiverig voor de consequenties die aan subsidieverlening van Groningen en Maastricht vast zitten. Gezien de eis van de ge meente Groningen, dat eerst het bedrijfsleven f 300.000,- op tafel moest brengen, als voorwaarde voor de gemeentelijke steun, ne men wij aan dat deze subsidie slechts voor een keer wordt gege ven. Eri met all" respect voor het fraaie bedrag van 600.000 dat bij een is gebracht: een ieder die de betaalde voetbal-business kent, weet dat dit bedrag in enige jaren verdwenen is althans in baar geld. Berekeningen in de afgelo pen jaren hebben geleerd, dat voor een volledig betaalde club omstreeks 800.000 per jaar nodig is. Een subsidie voor een keer helpt weinig. Subsidie voor de topsport zou uit de toto- inkomsten moeten worden ver leend. De ontwikkeling van de topsport wordt door de subsidie- vorm, die men in Groningen en Maastricht heeft gekozen, beïn vloed op een manier die men wel eens zou kunnen betreuren. (Van onze parlementsredactie) De minister van O,, K. en \V„ Cats en dc staatssecretaris van Financiën Van den Berge hebb.n de Eerste Ka mer hun nota doen toekomen naar aanleiding van het eindverslag over het in de Tweede Kamer door de leden Vermouten n.v.d.a. I en Diepen horst (c.h.u.) geamendeerde wetsont werp tot herziening van de regeling van de toelating tot universitaire examens. De Eerste Kamer zal het ontwerp in haar vergadering van dinsdag 9 juli behandelen. In de nota betreuren de bewinds lieden de behandeling van het op 3 april ingediende wetsontwerp in zulk een ijltempo. Dit is echter nodig om een aantal abituriënten de gelegen heid te geven nog in september van dit jaar de studie in de godgeleerd heid aan te vangen. De spoedige verheffing van het ont werp tot wet is echter volgens minis ter Cals in de eerste plaats gewenst om de invoering van een nieuwe aca demisch statuut op korte termijn mogelijk te maken. Minister Ca is toonde zich bereid in te gaan op de suggestie van enkele senatoren gymnasiasten A en h.b.s.- ers A eveneens toe te laten tot do exa mens In de actuariële studierichting. De bewindsman voerde aan, dat het doctoraal examen in deze studie op het gebied der wiskunde geen lagere eisen stelt dan bij het doctoraal exa men in de wis- en natuurkunde. Bo vendien zal aan het examen onder wijsbevoegdheid zün verbonden in de wiskunde. JMr. Cals verklaarde zich bereid aan de universiteiten voor te leggen, ook het gymnasium B toegang te doen' verlenen tot de studie in de klassieke talen na het afleggen van een voor tentamen in de Griekse en Latijnse taal. Beide bewindslieden wezen er in de nota nogmaals op dat zij concentratie van de fiscale studierichting in de juridische faculteit geboden achten. De juridische faculteit van de rijks universiteit te Leiden biedt daartoe de beste mogelijkheden. De invoering van de universitaire studie in de belastingwetenschappen zal niet plaatsvinden voor het college 1964-1965. De rijksbelastingacademie in Botterdam zal ook daarna nog enige jaren blijven bestaan. In Uruguay zijn woensdag de werknemers in de genationaliseerde bedryven voor twee dagen in sta king gegaan om aan looneisen kracht bij te zetten. De actie heeft on. be trekking op de nationale luchtvaart maatschappij, de spoorwegen en de brandstofindustrieën. DEN HAAG (ANP) Het in stand houden van de veerver- bindlngen, in de afgelopen strenge winter, tussen het vasteland van Zuid-Holland en het eiland Goeree-Overflaklce* heeft een bedrag van ruim ƒ510.000 extra gevergd. Dit bedrag was nodig voor het hu ren van (jsbrekers en sleepbo ten tijdens ijsgang bii de ve ren HellevoatsluisMiddelbar- nïs en haven van SIuis-DImel- sas. Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben gisteren tij dens tijdens hun vergaderlnz In de Ridderzaal, besloten Mi deze extra-kosten bij te dra gen met in totaal ƒ160,000.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1