SARRASAN1: één groot ouderwets circusfeest Vijfduizend mensen genoten van première Gedeelte N ieuwland wordt herbestraat Podium Plantage is in staat van verval het domein van RKWIK Dalerdijk verkocht Bouwconsortium saat luxe flats bouwen m Voor ƒ92.000 kan gemeente belangrijk pand kri jgen Man bestolen in zwembad Op vergadering blijkt: Oefenprogram van Fortuna VI. Auto's botsen op Boompjes Auto gestolen met slapende man (71) erin Sparta wint SV Y-toernooi HET VRIJE VOLK MAANDAG 15 JULI 1963 PAGINA 4 sy^%' s$ miigs^^aaBp^aw s»® s tóKC^a^psAgal !®f|lliis as* (Van een orizer^ verslaggevers In ee.it tot (Ie Laatste plaats bezette tent hebben vrijdagavond vijfduizend Rotterdammers genoten van een heerlijk oudev- tvets circusprogranima, dat een even subtiele regie en een even modern tempo toonde als de concurrerende televisie. Circusdirecteur Fritz Mey was vrijdag jarig, en 's avonds na de voorstelling vierde hij met de hele Sarrasani-cavalcade feest in de piste. Het werd een opgewekte verjaardag, want de drie Rotter damse weken zijn goed begonnen. jDiumfietser slipt op nieuw 'wegdek chiedammers elkaar onder Martinit schenkt aandacht aan de jeugd „Schiedam"' wint in aanlr ekkeiij ke Ir ij d Reiniging besteedt werk uit Agenda raad met Weinig punten DUIVENNÏEUWS Espera n to-agendo Roemruchte namen Doodsmak, bijna Onderhavenmeester gaal met pensioen Veemarkt Rotterdam Cinthia Davies herdacht Beroep aanvaard O Vrouw aangereden door scooter „Dronken" bezoeker neemt f 45.- mee Zandauto kantelt in de berm Burgerlijke Stand If 'H'U fiSSaESti^r :Eaa;.:s&3 s- i^'^«SwtttóS^™*jasaR j. ;- iffim .k. I suist, en boven het net een salto maakt die hem het leven redt. Zoiets duurt enkele seconden, maar er gaan jaren van training en team werk aan vooraf. De romantiek van het circus leeft nog. midden in zakelijk Rotterdam, tot en niet 31 juli dagelijks om 3 en 8 uur op de Jacobsplaats. (Van eeri onzer verslaggevers") Op de hoek van de Grote Markt en de Hoogstraat slipte zondagmid dag de bromfietser 3. C. S. Zijn 7- jarig zoontje zat achterop. Beiden kwamen zeer ongelukkig te vallen Het wegdek ter plaatse is vorige week voorzien van een nieuwe laag steenslag. De man moest met een hersenschudding en snij- en schaaf wonden in de Noletstichting worden opgenomen. Zijn zoontje kon na be handeling van de opgelopen schaaf wonden, weer naar huis gaan. President Lvebke van West- Duitsiand zal omstreeks midden ok tober een officieel bezoek aan Indo nesië brengen. Weer een stukje vernieuwing In het Rotterdamse centrum sinds een dag of wat kunnen de auto's die van de Maasboulevard afkomen, over de nieuwe Leuve- havenbrug ineens naar het Vas teland en de Westzeedijk. Daar mee is een nieuwe en zeer snelle oost-westroute geschapen. Zü voert over de eerste metrotun- neistukken heen, die in de Schie- damsedijk werden afgezonken. Intussen is een paar honderd meter meer noordelijk de Schii- derstraat voor het verkeer ge sloten, omdat het metrokanaai ter plaatse moet worden uitge breid. Net waren zaterdagmiddag vóór het Plantage podium de krijtjes uitge deeld aan een dertigtal kinderen, of het begon te regenen. En vief. die re gen dreigde dc finaie van de krijt - tekenwedstrijd van c?" Schiedams?. Jeugdraad in het water te vallen. Dat zou werkelijk zonde zijn geweest, want ongeveer dertig van Schiedam beste, krijttekenaars waren gekomen om hun krachten met elkaar te me ten. Daarom dat al gavw iedereen op het podium zat. en daar kon droog en naar hartelust worden gekrijt. ..Geen stukje grijs laten we grijs, zei juryvoorzitter Dick Bos voor de microjoon en dat was aanleiding voor de jeugdige jvnalist.cn (de jong ste was viert om dc fraaiste voor. stellingen aan hei podium toe te vertrouwen. De jeugd mag dan vol gens een schrijven van B. en W. aan. de raad het podium ver nielen, zater dag werd door dezelfde jeugd het po dium. verfraaid. We zagen Pipo's in alle soorten, vormen en formaten. We zagen hoe een vierjarig jongetje zijn vakje vul de. Te beginnen links boven aan, vaar beneden werkend en dan weer vaar boven. Hij zette met zijn krijt jes alleen maar streepjes naast elkaar en het leek helemaal abstract. Toen hei. echter klaur was oniüeKten we opeens een to verbos, zo fraai van kleurtjes, zo doelbewust van opzet, dat het een feest was om naar te kij ken, Er waren meer prachtige teke ningen. Vergeet niet dat Ec/iicdams beste krijttekenaars aan de gang waren. Ivankoe was geweldig in trek, on der de jongens dan. De meisjes te kenden meer strandgezichten. Heel leuk, met alles wat cr op zo'n zomers strand hoort: een tentje, een vader cn moeder c?i een kindje, een hondje, een strandman en meeuwen boven en schepen in de zee. De Ivanhoc's varieerden nogal in gedaante. Heel dappere en tcrtjgs- tistige wisselden aj met tamelijk on benullige. Jammer dat krijttekenin gen niet onvergankelijk zijn. Eigen lijk zou er een manier gevonden moeien worden om de beste te kun nen conserveren. Het zou de stad beslist opvrolijken. De jury, onder leiding van Dick Bos, had het er vioeilijK mee. Ten slotte kwamen de volgende prijswin naars uit de bus. Iti de groep van 6' tot 9 jaar ging de eerste prijs naar Joke Kuilenburg voor Pipo, de tweede naar Ria van Eik voor haar Pipo en de derde naar Jelle de Vlaming voor zijn sprookjes bos. In de groep van 10 tot 14 jaar mocht Gerril v. d. Wind zich kam pioen noemen voor zijn Ivanhoe. tweede prijs ging naar Dick Bonte bal, die ook een Ivanlioe op de ste nen had gezet en de derde prijs ging naar Roboie van Buren voor zijn die rentuin, Eu waaruit bestonden die prijzen? Juist, uit tekendozen. Alle finalisten kregen bovendien nog een snoepje. Op een tekening ontdekten we een kabouter op een paddestoel in een groot bos, Voor hem stond een bruin vierkant ding, „Wat :s dat?" vroegen wij naliet. Z'n pan natuurlijkver klaard.de jeugdige artieste, hij moet toch zeker den. DAMPRATER (Van een onzer verslaggevers) Nog 'dit jaar zat de Boterstraat worden herbestraat. Besloten is om ge lijktijdig gas- en waterleidingen in dc straat te vernieuwen. Eerst was liet pian dat dit pas in 1964 zou gebeuren. De kosten zullen totaal 46.000 gaan bedragen. Hiervan komt 24.000 ten laste van het Gasbedrijf en de overige 22.000 zijn ten laste van het Waterleidingbedrijf. B. en W. hebben het voorstel op de raadsagenda van 22 juli geplaatst. Van Haarenlaan, Burgemeester Gij- Als de raad er in zijn vergadering van 22 juli mee akkoord gaat, wordt een bedrag van 55.000 beschikbaar gesteld voor het winkel- en wooncom plex dat de Gulf Oil gaat bouwen aan het kruispunt Nieuwe Damlaan— Burgemeester Van Haarenlaaan. Het geld zal worden gebruikt voor de aansluiting van deze woningen op het gas-, water- en elektriciteitsnet. Een bedrag van ƒ24.550 wordt ge vraagd voor hetzelfde doel. maar dan voor 7 woningen. 8 winkelwoningcn en 2 garages, die Van de Kraans Bouwbedrijf gaat bouwen aan de Meeuweusingel en de Schiedamseweg in Kethel. Zeer binnenkort, schrijven B. en II'. aan de raad. zal Gemeentewerken beginnen met het ophalen van de riolering en het herbestraten van verschillende straten in Nieuwland- West. Het zijn de Van Hogendorp- straat. Van der Duyn van Maasdam straat, Van Limburg Stirumstraat. de noordzijde van de Burgemeester Op de vrijdag gehouden ledenver gadering van Martinit heeft het be stuur het besluit genomen om in het komende jaar veel meer aan dacht besteden aan es jtugd. Voorzitter C. Hofman stelde dat et- bij Martinit in het verleden niet al ie veel aan het jeugdwerk is gedaan. Dit gaat zich op dc duur danig wre ken omdat jong bloed in de vereni ging nodig is, aidus de voorzitter. Zonder jeugd is het moeilijk om toe komstplannen te maken. De verga dering koos in de plaats van de heer Vermeulen, die geen tijd meer heeft om het werk goed te doen, dc heer W. Vo.fi tot penningmeester. Voor zitter Hofman bracht Vermeulen dank voor het vele werk wat hij voor Martinit heeft verzet. Ook secretaris J. Lamens werd dank gebracht voor het vele werk als secretaris maar bovenal als redacteur van „de Mar- tinitter". Het vierde elftal werd gehuldigd met het behaalde kampioenschap, allen kregen een aandenken uit handen van de heer Hofman. Tot commissaris van materiaal werd ge kozen IV, A. de Haas en tot wed strijdsecretaris IV. Koogje. Na een opwekking ont in het komende sei zoen alles te doen om Martinit aan dc top te brengen sloot de heer Hof man deze geanimeerde vergadering. senlaan en Burgemeester St.u!emeijer- laan. De gas- en waterleidingen en de elektriciteitskabels zullen, dan te gelijkertijd worden opgehaald. Voor dit laatste vragen B. en IV. een kre diet van ƒ45.500. In Kethel zullen de Goudenregen laan, Lijsterbeslaan, Ribeslaan en Ligusterlaan worden herbestraat. Ook hier zal van de gelegenheid gebruik gemaakt worden om de gas- en wa terleidingen en de elektriciteitska bels op te halen. Hiervoor vragen B. en IV. een krediet van 17.050. Het is de mensen van deze tijd nauwelijks nog gegeven zich te ver bazen, maar wie na drie ontspannen .circusuren weer op de keien van de St.-Jacobsplaats staat, zegt toch: ,Hoe is het mogelijk Sarrasani heeft. niet. de gewoonte met snorkende reclame te werken. „Kom en zie," wordt cr gezegd, „oor deel zélf wat onze vaklui kunnen." Haar. Vertel het dóóraan uw familie. vrienden, kennissen." Bij deze dan: vanaf de grote pe lade met alle artiesten, tot het schetterende: „Geen woorden maar daden" l meegezongen door het pu bliek natuurlijk) van. de circuskapct is het één gróót feest Sarrasani, in 1901 opgelicht te Dresden, heeft vier grote rampen overiee/d. De laatste was het bom bardement van Dresden in 1945, het vaste gebouw ging toen verloren. In West-Duitsland werd het cir cus tien jaar later heropgericht en het is nu voor het eerst sinds 1934 dat Sarrasani weer in Nederland te zien is. In die Nederlandse toernee van 1934 had Rbtterdani een bijzon dere plaats, want van hieruit koos de hele circusstad zee naar Zuid- Amerika. lil twee hiertoe door de Rotterdamse rederij Van Nievelt Goudriaan verbouwde schepen. Van wege die historische band was vrij- (Van een onzer verslaggevers) Het podium in de Plantage verkeert in een haveloze toestand. De verf is overal gebladderd, in de linkerzij muur zit een flink gat, de tegels lig gen niet gelijk, kortom het al niet zo fraaie bouwwerk verkeert in een staat van verval. De Schiedamse Gemeen schap, die eigenaar van het podium is, schrijft dit alles toe aan moedwil lige vernieling en baldadigheid, zo schrijven B. en IV. aan de raad. Er zullen nu maatregelen worden getroffen, naast het gewone politie toezicht. om vernielingen zoveel mo gelijk legen te gaan. Daarenboven moet het podium eens flink worden Opgeknapt. B. en W. hebben met het bestuur van de SG overleg over de herstel- kosten en het jaarlijkse onderhoud. De kosten voor het herstel van het podium zijn geraamd op ƒ3065. het jaarlijkse onderhoud zal een be drag van 1550,gaan vergen. Een belangrijk uitgangspunt bij de besprekingen is geweest, schrijven B. en IV., de erkenning, al wordt het podium thans weinig gebruikt, dat Schiedam heeft in een aantrekke lijke wedstrijd met 62 van het Haagse VLTC gewonnen. In deze honkbaiwedstrijd is door de Schie dammers nog al flink met het hout geslagen. Ook de wcrpersresultatcn van werper Kees Abresch waren uit stekend. Xn de eerste innings scoor de Schiedam twee punten. «rp een verre klap van Cambeen kwam Joop Lupker over de plaat en een honkslag van Henk Kempen bracht Joop Tetteiaar binnen. Li de vierde innings noteerden de Hage naars een tegenpunt door enkele foutjes die de Schiedammers maak ten. De vijfde ir.nings leverden op nieuw geen punten voor VUC op maar door een honkslag van Kem pen bracht Tetteiaar de stand op 3— Tot aan de zevende innings duur de het alvorens Piet Cambeen het vierde punt. voor Schiedam scoorde. VUC sloeg nog een keer terug maar in de achtste innings sloeg Lubker, Piet de Bruin binnen en Cambeen zorgde er met een korte tik voor dat ook Lubker binnen kwam. De werpersresultaten waren: Kees Abresch 7x3 slag. 3x4 wijd en 4 honkslagen tegen. Bij VUC had R. de Pal ma de volgende resultaten: 7 x3 slag. 6x4 wijd en tegen. (Van een onzer verslaggevers) Dc gemeente moet wal nieuw ma teriaal aanschaffen. Totaal vragen B. en IV. ecu krediet van 80.225, Het gaat om een kleine vuilnisauto voor de reiniging, een takelauto en een freesmachine voor de vervoers dienst en voor de recherchedienst van de politie, om een controleauto en een motorfiets met zijspan en nog wat kleiner materiaal. Ten slotte is in het bedrag begre pen uitbesteding van het schoonma ken van enkele sloten in de stad die ais open riool fungeren. De takel auto zal er een uit de dump wor den. De gemeente heeft een Ameri kaanse uit, 1944. Deze is nu echt wel aan vervanging toe. Gezien de goede ervaring met dit legervoertuig wordt nu ƒ29800 voor een andere dump-ta kelwagen gevraagd. De sloten die in enkele stadsge deelten als open riool fungeren.kun- nen door personeelsgebrek bij de rei niging niet in eigen beheer worden schoongemaakt. B. en W- vragen een krediet van 6800 om dit werk uit te besteden. Van een onzer verslaggevers) De magazijnchef Z, IV". F. uit Vlaardingcn jniste in het Sportfond- senbad aan de B.K.-iaan zijn porte- monnaie met maar liefst 222.50. Hij had deze met zijn kleren in een af gesloten kastje gelegd. Behalve het geld zat er in de portemonnaie nog een gouden ring. een medaille en een oud-militair rijbewijs. De Schiedamse politie heeft de 18-jarige eiectriciën C. IV. B. aan gehouden. Hij wordt ervan verdacht bij c.cn winkel in dc Passage 33 uit de kassa te hebben genomen. Voor 7 honkslagen de politie heeft hij bekend dit gedaan te hebben. (Van een onzer verslaggevers) Maandag 22 juli komt de gemeen teraad van Schiedam in openbare vergadering bijeen. De kleine agen da telt 17 punten. Belangrijke hier van zijn een voorstel tot verwerving van het laatste pandje in de drie» hoek Vellevest, Kethelstraat. Viaar- dingerstraat en wel door middel van grondruil. Dc verweving van dit pand is noodzakelijk om dat zoals bekend deze hele bebouwing gesloopt zal worden. Aankoop van een pandje, lp de' Kerkstraat en Kreupelstraat voor het zelfde doel. Het Plantagepodium blijkt hard toe te zijn aan een op knapbeurt. Het podium is eigendom van de Schiedamse Gemeenschap. De gemeente zal nu voor hestel 3.065, betalen. Dan worden er een aantal kredieten gevraagd voor het ophalen van leidingen en kabels in Nieuw- land-West en Tuindorp-Kethel en moeten er voor de reinigings-, ver voersdienst en de politie een aantal auto's enz. aangeschaft worden ter waarde van totaal 80.255,De vergadering begint o macht uur in het stadhuis. Uitstag SCV De Postduif, wed vlucht Ruffec, oude duiven: afstand 710 km, deelname 170 duiven. Gelost 6.00 uur. De duiven zouden eigen lijk zaterdagmorgen gelost worden, maar vanwege het slechte weer werd dit uitgesteld tot zondagmorgen. Eerste duif 14.23.56 uur en de laatste prijsduif 15.21.55 uur. N. In 't Hol en v. Eijk 1; A. Boes 2. 14; A. Smits 3; F. Melchers 4, 9; C. Verliaeren 5; H. v. d. Kant 6, 12, 19. 20; J. Koffijberg 7; J. v. d. Waard 8, 11, 15; IV. v. d. Kant en Sparla 10; tv. Verhaal en Zn. 13, dipl,; J. Bak 16; A Brouns en Co. 17; I. v. d. Tuyn 18. Uitslag SCV De Postduif, wed vlucht Duffel, jonge duiven, gehou den op zondag 14 juli 1963. Afstand 96 km. deelname 679 duiven, gelost 8.00 uur. Eerste duif 0.09.29 uur en de laatste prijsduif 9.18.27 uur. I. v. d. Tuyn 1; A. Karreman 2, 4; A. Vis 3, dipl.; A. Smits 5, 10; A. v. Gogh 6. 7; IV. v. Deurzen 8, 14; VJ. Verhaeren .9. 18: H. Brökling 11; C. de Tuinder 12, 13; L. Vis 15. 19; F. Melchers 16; P. Gouweleeuw en Co. 17; IV. Verhaal en Zn. 20. Merkredon, la 17an de julio kiub- vespero, ni konversacios cp kdo H. Letscli sr., Lekstraat 100b. Baidaü estos ferio-tempo vizitu do kelkfoje vian klubkunvenon. het in een behoefte voorziet en moet worden gehandhaafd. dus In de herstelko6t.cn zal de ge meente. als de raad daar op 22 juli mee akkoord gaat, de SG tegemoet komen. door deze kosten voor zijn rekening te nemen. In de toekomst zal dan de gemeente ook het onder houd op zich nemen. Volgens de ontworpen financiële regeling moet de SG echter elk jaar een bedrag van ƒ770.aan de ge meente voor het onderhoud betalen. dag oud-rederij-directeur Eikelen boom als eregast aanwezig. Het 21 grote nummers tellende programma bevat roemruchte circus namen; de paarden van het voor malige Nederlandse circus Mullens leveren onder leiding van de beide jonge Mullens een waardig en sier lijk aandeel; we zien de ballerina te paard Ingrid Schickler, Willy Lenz e.r zijn chimpansees. Oskar Vissclier en zijn vier olifanten (letterlijk ver bazingwekkende dresuur). Dieter Parei! en zijn vijf Berber-leeuwen, Lilian Daniels met zeven schoonge wassen ijsberen. Wie voor zijn TV-toestel zit, loopt niet de kans een door de hoeven van edele paarden opgeworpen kluit zand en zaagsel op zijn jas te krijgen, en hij ruikt bovendien het circus niet. Hij krijgt ook niet de kans zich kin derlijk te verbazen over wat de Sora- nis (overgenomen uit het Amerikaan se reuzecircus Ringling Brothers) op de trampoline doen. Het grote nummer, waarvoor de trommels eet- minuut lang roffelen om alle mensen in de gezellig roeze moezende tent doodstil te maken duurt maar enkele seconden. In vak taal heet het een „viermaal elkaai kruisende passage" Acht mensen die langs en over en onder elkaar heen- vliegen, hoog in dc lucht. Je bent r.og maar nauwelijks van de schrik bekomen, als de oudste der Cronera's aankondigt: „Ik kom naar beneden" loodrecht omlaag De onderhavenmeester aan de Rechter Maasoever, de heer A. J. v. Langeveld, heeft het eind van zijn loopbaan in zicht: op 1 augustus legt hij zijn werk neer als gevolg van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Maandag 29 juli neemt hij ln de Beatrixaaal van re; „aurant Engels in het Groothandelsgebouw tussen half vijl en zes uur afscheid van vrienden en relaties. (Van een onzer verslaggevers) Onder voorzitterschap van de heer A. Heijman gleden "vrijdagavond de veie agendapunten tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de voetbalafdeling van RKIVIK vlot onder de hamer door. Het zittende bestuur werd in zijn geheel herkozen met uitzondering van de heer C. Groen, die zich na een prachtige staat van dienst gedurende 18 jaar in verschillende bestuursfuncties niet meer herkiesbaar had gesteld, In zijn plaats werd gekozen de lieer A. C. Pauwels, die hiermee dc huidige functie van dc heer Groen als com missaris van materiaal overnam. Het voetbal wel en wee van het afgelopen jaar passeerde de revue in het verslag van de secretaris, ter wijl uit het overzicht van de pen- nlngmeerer duidelijk bleek, hoe loodzwaar de kosten, huur en onder- Iioud terreinen en training op de verenigingskas drukken. Door de voorzitter werd een ver duidelijking gegeven over de on derhandelingen met de gemeente, teneinde tot een oplossing te ko men inzake de terreinmoeiiijkhe- den in park 't Nieuwland. Deze be- sprekinken hebben uiteindelijk als resultaat gehad, dat RKWIK zijn huidige complex kan blijven be spelen. Hierdoor is het nu ook mogelijk geworden de plannen tot bouw van een nieuw clubhuis spoedig te rea liseren, De rijksgoedkeuring hiervoor werd inmiddels verkregen. Na nog een opwekkend woord door de voorzitter werd de druk bezochte vergadering besloten. (Van een onzer verslaggevers) Het pand Vellevest 12 is het iaat ste pand in de saneringsrijpe drie hoek Vellevest-Ketlielstraat-Vlaar dingerstraat-Kethelstraal dat nog geen eigendom van de gemeente is. Het heeft de gemeente nogal wat moeite gekost voordat er met de eigenaar overeenstemming is bereikt over de overdracht. Hel pand om vat een garage niet bovenwoning. De eigenaar, de heer P. H. van Waalwijk van Doorn heeft er een transportbedrijf. De heer v. Waal wijk van Doorn wil het geheel nu ruilen voor een ander stuk grond waar hij zijn bedrijf zal kunnen uit oefenen. Hij gaat akkoord met een stuk grond van 400 m2 aan de Kerk- laan in Kethel. De transactie gaat de gemeente minstens ƒ92.000 kos ten. In dit bedrag is verwerkt 74000 die de gemeente aan de heer Van Waalwijk van Doorn zal betalen. Het voorstel komt aan de orde in de Dc Holland-Amerika Lijn heeft haar vracht- en passagiersschip Da lerdijk verkocht aan de rederij Bel- vientos Compania Naviera S.A. in Panama. Lang blijft het schip ech ter niet meer in dc vaart: aan het einde van dit jaar wordt het ge sloopt. Tot die tijd zal het onder Griekse viag varen. Het mr. Dalerdijk, dat 10.820 bruto register ton meet, werd in 1930 als Damsterdïjk gebouwd bij Wilton- Fijenoord in Schiedam. Zowel voor als na de oorlog heeft het dienst ge daan voor de verbinding met de westkust van Noord-Amerika, In 1340 vorderden de Duitsers het schip. In 1945 werd het zwaar beschadigd in Duitsland terugge vonden. Na een ingrijpende ver bouwing kwam het in 1949 weer iu de dienst. De Pacific Fortune, een vracht schip van 9400 br. reg. ton met ac commodatie voor twaalf passagiers, gecharterd van Furness, Withy en Co Ltd. in Londen, zal op 17 juli de taak van de Dalerdijk overnemen. raadsvergadering van maandag 22 juli. Minder spectaculair in deze verga dering zijn de andere voorstellen ten behoeve van de stadssanering. Voor de prijs van 26-280 kan het pand Lange Kerkstraat 14 worden aange kocht. Dit pand ligt in het oneige- ningsplan Kreupelstraat. Voor 21000 gulden kan de gemeente eigenaar worden van het pand Lange Kerk straat 16, ook ten behoeve van het onteigeningsplan Kreupelstraat. Fortuna VI gaat zich in de maand augustus weer terdege voorbereiden op de komende competitie, die op zondag 25 augustus begint. Op zaterdag 3 augustus speelt Fortuna "s avonds om. half zeven te gen Bremershaven, terwijl woensdag avond 7 augustus een Nederlands militaire eiftal naar Vlaardingen komt. Verder heeft Fortuna een uitnodi ging ontvangen om op zaterdag 17 augustus in Woerden tegen het offi ciële Nederlandse militaire elftal te spelen. Op hef. programma staat ook nog een wedstrijd tegen SVV in Schie dam. Waarschijnlijk wordt deze ont- fenoeting op zondag 11 augustus ge speeld. (Van een onzer verslaggevers) Bij een aanrijding tussen twee per sonenauto^ op dc Boompjes in Rot terdam zijn zaterdag drie mensen gewond. De 51-jarige controleur IV. F- F. uit de Alb, Thijmstraat brak zijn linkerknie en liep inwendige kneuzingen op. Zijn 48-jarige vrouw kreeg een hersenschudding en kneu zingen aan beide benen. De 50-jarige procuratiehouder B. v. d. G. uit de Bergselaan liep schaafwonden aan gezicht en benen en kneuzingen aan zijn borst op. De drie slachtoffers zijn in het Berg wegziekenhuis opgenomen. Het ongeval had plaats-op de oos telijke oprit van de Willemsbrug, ver moedelijk doordat een van de auto's de bocht met te grote snelheid heeft trachten te nemen. De beide auto's moesten zwaar beschadigd worden weggesleept. Rotterdam. 15 juli. Aanvoer 1381 vette koeien en assen. De prijzen waren: vette koeien; le kW. 3.05-3.40, 2e kW. 2,75-3,00, 3e kw. 2,60-2,75. Overzicht: vette koeien, aanvoer groter, handel redelijk, prijzen als vorige week, prima's boven notering. (Van een onzer verslaggevers) In IJmuiden is in de nacht van za terdag op zondag een Duitse auto gestolen met een slapende 71-jarige man erin. Een Duits echtpaar was om half twee per auto op het plateau aangeko men. Man en vrouw stapten uit om naar onderdak te gaan zoeken. De grootvader zou zolang in de auto blijven, de man viel spoedig in slaap. Hij werd wakker toen de auto weer reed. „Waar is je vrouw?" vroeg hjj aan de chauffeur, maar het bleek een vreemde te zijn. De joy-rider dwong de oude man op het Pleiadenplantsoen uit de.wagen te stappen. Na vele kilometers lo pen. kwam er om vier uur eindelijk ienmnd opdagen om hem verder te helpen. Even later vond men de auto terug op 'de plaats waar hij het eerst was achtergelaten. De man die het nachtelijke ritje met de bemande wagen maakte, Is nog niet opge spoord. Op 4 juli j.l. overleed na een lang durig ziekbed de oud-violiste Cinthia Davies, die deel uitmaakte van het Rotterdams Phiiharmonïsch Orkest. Ter har»r nagedachtenis werd aan het begin van het concert van vrij dagavond j.l. het Air uit de Derde Suite van Joh. Sebastiaan Bach ge speeld. NIEUIVERKERK A. D. IJSSEL Het beroep dat de Ned. Herv. Gem. heeft uitgebracht op kand. K. Pot is door deze aangenomen. Kand. Pot is voornemens zich in september te Nieuwerkerk te vestigen en dan ge durende drie dagen in de week werk zaamheden voor de gemeente te ver richten. (Van een onzer verslaggevers) Het door SW georganiseerde ju- niorentoernooi voor B-junioren is ge wonnen door Sparta. Een vrij talrijk publiek heeft genoten van vaak aar dige wedstrijden. De eindstand was: 1. Sparta. 2. Velox, 3. SVV, 4. ADO en als laatste werd geklasseerd de Duitse pioeg Germania 1916. Dit. toernooi was tevens het laatste van een serie die SVV in de laatste we ken heeft georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) De 73-jarige weduwe C. Hermans- Lokkerman uit de Bruijnstraat in Rotterdam heeft zaterdagavond een schedelbreuk opgelopen, toen zij werd aangereden door een scooter. De 26- jarige bankwerker F. D. uit Vlaar dingen, de bestuurder van de scoo ter. werd met een zware hersen schudding naar het Dijkzigtzieken- liuis gebracht. Op de Beuke!sd(jk in Rotterdam werd de weduwe ais voetgangster bij het oversteken aangereden. (Van een onzer verslaggevers) Het Bouwconsortium in Rotterdam Is van plan nabij de Laan van Spie- ringshoek zestien luxe flats en twee villa's te gaan bouwen. Het terrein bevindt zich bü de spoorlijn Rotter damKwek van Holland. Op het ogenblik staan er enkele noodloka- len van het Sint-Liduina Lyceum. De gemeente wil een stuk van 1.100 vierkante meter, bestemd voor de flats (in twee woonlagen) verkopen voor 80.000,Het andere perceel voor de villa's is groot 1.200 vierkan te meter en zal, indien de gemeente raad daar op 22 juli mee akkoord gaat, gelaten worden voor 50,per vierkante meter. Met gesloten beurs zal de gemeente een stukje grond ruilen met de heer Droppert, die woont aan de Schie damseweg 28. De eigenaar staat een stukje voor zijn woning af en krijgt ongeveer 60 mz achter zijn woning van de gemeente terug. In verband met de toekomstige verbreding van de Schiedamseweg is deze ruil nodig, zeggen B. en II'. in hun toelichting op dit voorstel aan de raad. Bovendien heeft de gemeen te de grond'nodig voor de in de toe komst aan te leggen riolering naar de. oude kern van Kethel. Het pand van de heer Droppert zal dan voor kosten van de gemeen te op het toekomstige riool worden aangesloten, aldus de overenekomst van ruiling, die as. nde raad Is voor gelegd. Een bewoner van een flat aan öe 5-Meilaan in Leiden werd zaterdag nacht om kwart voor vier wakkeren zag een onbekende voor zijn bed staan. Deze zei dat hjj dronken was, verdwaald was en -op de Koningin- nelaan woonde. De bewoner an de flat wees hem de weg, maar 's ochtends bleek, dat de onbekende indringer een porte feuille met 45 bad meegenomen. Tegen een besluit van B, en IV. van 28 januari 1963 om een bouw vergunning te weigeren aan de heer J. C. A. Poot kwam de lieer Poot in beroep. Apellant is in zijn beroep ontvangen. B. en W. stellen de raad voor op advies van de bouw ver orde- ningscommissie het bezwaarschrift van de heer oot af te wijzen. (Van een onzer verslaggevers) Op de Kerkweg in Kethel raakte vrijdagmorgen een zes-tonsvracht- auto met zand geladen in de berm. Het heeft 2L uur geduurd voordat er met behulp van twee kraantva- gens de auto weer op de weg had. Het ongeluk gebeurde omdat de man moest uitwijken voor een tege moetkomende landbouwmachine en daarbij in de berm raakte. Bij de ongelukkige manoeuvre werd een boom omver gereden. De chauffeur kwam met de schrik vrij. SCHIEDAM Geboren: Arie zv N J Frings en G Rietveld; Hélène M L dv M G van Meel en MA de Maat; Arnoidus zv H Buurman en S van der Wilt; Sylvia dv S Ozinga en d *J Overleden: M T G Sol 32 j echtg v M A Bijl; T H Lagendijk 83 j echtg v D de Jong. VANDAAG Bioscopen: MONOPOLE: Trottolrmelsje* van Pa rijs» 2 en 3 uur J8 Jr.), PASSAGE: Ectdie in topvorm, 2 cn 8.15 uur 114 Jr.). Diverse» HUI JSM ANSTR AATZeepkistenrace Jeugct Poiljt, 7 uur. DINSDAG Bioscopen MONOPOLE: Trottoirmeisjes van Pa rijs. 2 en 3 uur (18 Jr.). PASSAGE: Eddie in topvorm, 2 cr. 8.15 uur (14 Jr.). Diversen SCHIK DAM-ZUID: Wielerwedstrijd Jeugd Jolijt, T uur. dagelijks Tcntuonstellinsen Stedelijk Museum zomer ten toonstel ling kunfet uit Nieuw-Gulnea, te vens eigen bezit scliitderijeu, Schie dam, tiet nieuwe station aan de oude lijn en voorwerpen uit de ge distilleerd Industrie, tot 31 aug. Dagelijks geopend van JO-5 uur; zondag UJJO-5 uur. Gemeeiiteliibilotiieek: Lange rijven 131 maand 7*8.30 uur dinsd 9.30 -4.30 uur en 7-8.20 uur; woensd: 9.30-4.30 uur: donderdag tf.30-12.30 uur; vrijdag 9.30-4.30 en 7-8J30 uur; zat 9.30-4.30 uur. Lurentzluan 6. maand. 1-4.30 tiur; woensd 7-9 uur; vrUdag t-4-30 uur. zat. 9-12.30 uur. Dr. Wibautplein 123: maandag 7*3 uur dinsdag uur; woensd. UlUeu Jeugd) 2-4 uur; woeflsd (alleen volw 7-9 uur; aondsrdag 9.30-12 uur; vrij da a 7-9 urn (volwj 7-8 uur (jeugd). Jeugdbibliotheek IVestiiiuleustraat dinsd 3,30-5 uur; woensdag 2-5 uur; vrtjdag 3.3G-5 en 7-8 uur; »- 1-4 uur (mei tot oktober 9-12.30 uur). Kohnsfamtnsuboof l-ahrenbeitstraat 4 (alleen feugd) maand 330-5 u. Veertig gulden goedkoper. Novak draagbare TRANSIS TOR. RADIO'S van 138 voor f98. Haast u! Radio Jong- sten. Rotterdainsedljk 445, Schiedam. Telef. 67538.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2