Ir. Asjes in hoofd directie Verolme Kleuter (2) in sloot verdronken Doden in verkeer mmïm Beerninkschuld mislukking ligt bij dr. Veldkamp uitverkoop- ritme house or enaiand Beroering bij KVP is bijzondere moeilijkheid Na krappe meerderheid in Lagerhuis w zf//m Bankdirecteur voorgeleid Vrijgezellen het schip in Al jong in de wapenhandel I Vrouw dood na val van trap Geheimzinnige man bij grens aangehouden Finse matroos verdronken Verklaring van kring Den Haag van de IC VP Boerderij in as Boycot Nederlands schip opgeheven opruiming (Deining Boven de IS Geruime tijd bekend iHiiHiiiiaiiiHiiiiifliiimfifiimmiHfliiiHiiiii!!iniiiiir!iiiiifHiuiijiijiiiiiiiiia,"siim:!f!iiimf(iiifiiirii!iiiitiiiHiHn(!fiiiiï)H!nroiinranjuuiiiraifiniiii Yet-kostuums, in vele kleuren en dessins. Nu met 40°/o korting v.a, 101.70. Yet - koiberts, zwart/witte pepita's en grove cord ribfluweel, nu met 40°/o korting vanaf 47.70. Yet-regen- jassen, zwart/witte pe pita's etc. nu met 40°/o korting v.a. 53.70. Bestrijden Rustiger HET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 JULI 1963 PAQINA l Verolmes Ierse werf krijgt staatssubsidie (Van een onzer verslaggevers) De Ierse scheepswerf van Verolme, welke gev estigd is te Cork, krijgt over 1963 een staats subsidie van ongeveer tien miljoen gulden. Een besluit daartoe is, zo meldt AFP uit Dublin, gisteren met een krappe meerderheid door het Ierse LagerhuSs genomen. De regeringssteun wordt verleend omdat de werf momenteel met grote moeilijkheden te kampen heeft. De Ierse minister van Industrie, John Lynch, maakte bekend dat de werf, als gevolg van de heersende moeilijk heden in de wereldscheepsbouw, gro te verliezen heeft geleden op de drie schepen die daar sinds de overneming van het bedrijf door Verolme zijn ge bouwd. De oppositie in het Ierse Lagerhuis nam scherp stelling tegen het rege ringsvoorstel. Ze drong aan op de in stelling van een commissie van on derzoek. Enkele afgevaardigden ge bruikten zelfs het woord .bankroet' en spraken van een pniljoenenblunder van de regering.' De minister zei daarentegen, dat er geen reden tot ongerustheid is. Vol gens hem is de Ierse werf van Verol me een van de modernste ter wereld. Een voorstel van de oppositie om toch een onderzoek te laten instellen werd daarop met 67 tegen 53 stemmen verworpen. Daarna werd het rege ringsvoorstel aanvaard. Het was al geruime tijd bekend, dat de werf van Verolme in Cork niet al te best floreerde. Bij de overneming '-<■ van het bedrijf door het Verolme- concern was het zeer noodlijdend. Omdat de werf van grote betekenis is voor de werkgelegenheid in Cork werd al direct overeengekomen, dat van Ierse zijde ongeveer 50 miljoen gulden in de werf zou worden ge ïnvesteerd en door Verolme ruim ze ven miljoen gulden. Tot nu toe is er ruim 20 miljoen gulden in de werf geïnvesteerd, waar van bijna zeven miljoen door Verol me. Verwacht wordt dat door het be sluit van het Lagerhuis de werf lonender zal kunnen werken, althans voorlopig de moeilijkheden zal kun nen overwinnen. Verolme gaat intussen trouwens door met de uitbreiding van zijn activiteiten. Hij is vandaag voor een tweeweeks bezoek vertrokken naar Liberia en Nigeria. In het eer ste land brengt hij een beleefd heidsbezoek aan president Tub man. in Nigeria hoopt hij contacten te leggen voor zijn nieuwe, pas tot ontwikkeling gebrachte vacuumin- dustrie. Daags voor zijn vertrek werd op zijn werf in Alblasserdam de kiel ge legd voor een nieuw schip voor Li beriaanse rekening. Het wordt een bulkcarrier van 30.000 ton dead weight voor de Liberian National Shipping Co. 'A'& Kt É3f; It. D. L. ASJES vice-president (Van een onzer verslaggevers) Scheepsbouwer C. Verolme heeft de hoofddirectie van zijn concern uitgebreid met een nieuwe vice-president. Het is ir. D. L. Asjes (52), tot voor kort president en directeur-generaal van de Mexican Eagle Oil Company. Ir. Asjes, wiens benoeming op 16 september ingaat, is in ons land vooral bekend als vliegenier, die in dc dertiger jaren deelnam aan de vermaarde Pandei-postvluchten naar het toenma lige Batavia en aan de legendarische luchtrace Londen-Melbourne in 1934. Advertentie I.M. Zij, die al eerder kochten tijdens de bijzondere herenmode-aan biedingen, weten uit ondervin ding, wat dat zeggen wil. Maar morgen is er een Opruï- mings-aanbieding van een grote restant-partij weekend shirts voor een prijs, die elke voorgaande aanbieding vèr over treft. Weekendshirts, prachtige kwa liteiten, uit de series tot 10 gulden toe, koopt U nti voor nog géén zes gulden. r- JWs. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze restant-partij weekend-shirts in een grote hoeveelheid dessins en kleuren, in alle courante maten voor (Van een onzer verslaggevers) De van valsheid in geschrifte ver dachte ex-directeur van de TTwent- sche Bank in Katwijk, de heer P. Th. Z., is vanmorgen voor de officier van Justitie in Den Haag geleid. In de oorlogsjaren heeft hij be kendheid gekregen door zijn optre den in de strijd tegen de Japanners. Voor rijn oorlogsdaden in het Verre Oosten werd hij o.rn. onderscheiden met de Militaire Willemsorde. Ir. Asjes werd geboren in Soera- baja, studeerde in Delft voor inge nieur, maar onderbrak deze studie tijdelijk om te worden opgeleid tot vlieger. Hij werd vlieger-officier en ojn. chef-instructeur bij de Nationale Luchtvaartschool, in welke periode hij zijn ingenieursstudie voltooid^ Kort voordat de Tweede Wereld oorlog uitbrak, ging hij voor de Ko ninklijk Sheli Groep naar Indonesië. Daar werd hij bij het uitbreken van de vijandelijkheden met Japan be noemd tot commandant van een squadron bommenwerpers. Zijn eska der leed in de eerste oorlogsmaan den grote verliezen. Kort voor de val van Java werd ir. Asjes naar Austra lië gestuurd, vanwaar hij voor een voortgezette vliegeropleiding naar de Verenigde Staten vertrok. In december 1943 keerde hij teriur naar Australië, werd daar eerst weer commandant van een groep bom menwerpers en werd vervolgens be last met het algemeen commando van de Nederlandse bommenwerpers in het noordeliike deel van Australië. In die periode werd hij, zowel door de Nederlandse als door de Britse ra- gering, verscheidene malen gedeco reerd. Na de capitulatie van Japan was ir. Asjes geruime tijd werkzaam in de burgerlijke bestuurssector in In donesië. Daar werden in die periode zowel de PTT. Het Rode Kruis, de voedselvoorziening, de gezondheids- en verkeersdepartementen als de al gemene informatiebureaus onder zijn leiding geplaatst. Vervolgens had hij een groot aandeel in de reorganisatie van de luchtmacht Twee jaar na de oorlog werd Ir. Asjes weer opgenomen in de Konink lijke Shell Groep. Hij bekleedde di verse vooraanstaande functies In Zuid-Amerika. In 1958 volgde zijn benoeming tot president en direc teur-generaal van de Mexican Eagle Oil Company. SYDNEY (Reuter) De havenar beiders in Sydney, die woensdag ge weigerd hebben een lading geweren aan boord van het Nederlandse vrachtschip Straat Cumberland te brengen, omdat zij dachten, dat deze voor Zuid-Afrik» bestemd was, heb ben er vandaag in toegestemd de wapens wel te laden. Ze werden er van overtuigd, dat de geweren voor Tanganjika bestemd waren. (Vali een onzer verslaggevers) Vijftig Nederlandse vrijgezellen en 25 lotgenoten uit Duitsland, België, de Verenigde Staten, Denemarken en Jordanië vertrekken maandag met de Statendam van de Holland-Ame- rika Lijn uit Rotterdam voor een vijf daagse cruise naar de noordkust van Spanje. Niet alleen voor een plezie rige vakantiereis, maar ook om aan boord het Wereldvrijgezellencongres 1863 te houden. Het initiatief tot deze unieke con gresvaart is uitgegaan' van mevrouw M. J. Greün, de weduwe van de ge meentesecretaris van Grevenblcht, die een jaar geleden het eerste we reldcongres voor vrijgezellen organi seerde. De vrijgezellen zullen op de ver door Rotterdams burgemeester, rnr. trekdag uitg, leide worden gedaan G. E. van Wa. ."urn, en zijn echtge note. De schri,''cr-dichter Gabriël Smit zal onderw»g een lezing hou den over de plaaivan de vrijgezel in de samenleving. (Van een onzer -erslaggevers) Drie Duitse jongens van twintig jaar die in De Koog op Texel een collectie vuurwapens en dolken had den gestolen van een pensionhouder, zijn in Keulen gearresteerd. De jon gens hadden enkele weken bij de man gelogeerd en waren plotseling zonder pensiongeld te betalen ver trokken. Het drietal dat in Dussel- dorp woont, kon worden gearresteerd voordat de büit, die duizenden gul dens waard is, kon worden verkocht. (Van een onzer verslaggevers) In Bodegraven is donderdag om streeks twaalf uur het tweejarig zoontje, Anton van de familie Zijl stra. uit de Koninginneweg te Bode graven in een drie nieter brede sleet naast de proeftuin van Turkenburgs Kon, Zaadhandei N.V, verdronken, Anton, die een fietsje bij zich had heeft met andere kleuters in de om geving gespeeld: toen het kind niet thuis kwam ging de vader aan het zoeken en zag het fietsje op de weg naast de sloot liggen. Even later vond hij het kind; men heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar dit mocht niet ba ten. (Van een onzer verslaggevers) Een echtpaar uit Zaandam is vanmorgen bij Weert om het leven gekomen, doordat een aanhangwa gen van een personenauto losraakte en tegen hun motor botste. Het echtpaar, de heer en mevrouw LagerweU-Willemsen (33 en 24 jaar oud), werd van de motor geslingerd en was op slag dood. Het ongeluk gebeurde omstreeks tien uur. Op de Eindhovenseweg, een gedeelte van de E-9 in Weert, kwam uit de richting Eindhoven een per sonenauto met aanhangwagen. Door de slechte toestand van de weg brak de koppeling van de aanhanger, waardoor deze losraakte en naar de linkerkant van de weg vloog, juist toen het echtpaar Lagerweij naderde uit de tegenovergestelde richting. De motor kwam frontaal in botsing met de aanhanger. Tijdens werkzaamheden aan het viaduct over de rondweg, nabij de Willem van Oranjelaan te Breda, to donderdag de 38-jarige G. J, Visser uit Breda onder een omslaande kraanwagen klemgeraakt en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde toen de man met een kraanwagen een vrachtauto hout aan het lossen wos lossen was. De 57-jarige W. van Sambeek uit Den Burg op Texel is in een zie kenhuis in Den Helder overleden ten gevolge van een verkeersongeluk op 22 Juni. Het slachtoffer stak toen per flets de Pontweg over en werd daarbij door een auto gegrepen. In het ziekenhuis DUkzigt te Rot terdam is donderdag de 87-jarige weduwe M. H. Peters-Baaten aan op gelopen verwondingen overleden. Mevrouw Peters, die aan het Noord plein woonde, werd donderdag mid dag 4 juli op een oversteekplaats in de Bergselaan in Rotterdam aange reden door een vrachtauto. Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die voor den geciteerd. -e (V.-. Uit het Limburgs Dagblad van 17 juli 1963 (Van onze parlementsredactie) Mr. Beernink, de leider van de CHU, Is van mening, dat de sociale paragraaf vanvBet Akkoord van Wassenaar ruime mo gelijkheden biedt voor een verantwoord sociaal beleid. Anders zou ik er niet mee akkoord kunnen gaan, zei hij donderdag avond in Zeist. Hij vond, dat mr. Marljnen goed is gestart. Tk geloof, dat hij kan slagen,' zei hij, 'maar dan moet dat op korte termijn zijn. anders lukt het ook mr. Marljnen niet. Advertentie I.M. ZEVENAAR (ANP) de 65-ja- rige mevrouw G. van Langeveld-van het veen, wonende te Kampen, is in de woning van haar schoonzoon te Zevenaar van de trap gevallen. Mnr een sehedelbasisfractuur is zij naar bet ziekenhuis vervoerd, waar zij na aankomst is overleden. (Van een onzer verslaggevers) De Duikt, politie heeft aan de grenspost bij de Keulse barrière te Venlo een 42-jarige Nederlander aangehoudij die wordt gezocht we gens zedenmisdrijven en andere de licten. De man, die zich Franciscus noemt, hult zich in een geheimzinnig waas over zijn verblijf in West-Duits- iand. HU doet het voorkomen alsof hij voor inlichtingendiensten in. ver schillende landen werkt of heeft ge werkt. De man werd gegrepen toen hij, verborgen in een vrachtwagen, zon der papieren de grens over probeer de te komen. Bij zijn verhoor vertelde hij in En geland te zijn getrouwd en weer ge scheiden. Voorts zou hij in Italië en zou via Zwitserland en Oostenrijk in Oost-Duitsland zijn gekomen, wsiar hij spionagediensten zou hebben ver richt. Maar hij was er in geslaagd naar West-Duitsland te ontkomen, zo vertelde hij. De man zal voorlopig in Wesfc- Duitsland in arrest blijven. IJMÜIDEN (ANP) Een 16-jari- ge jongen van de Finse houtboot Tottesund Is gisteravond ia 't Noord,- zeekanaal in IJ muiden, waar zijn schip lag gemeerd aan de nieuwe kade bij de papierfabriek, overboord gevallen en verdronken. De jongen zat op de reling van het schip samen met een vriend, die ook overboord viel maar zich wist te red den. De dekjongen kwam onder het hout, dat tussen schip en wal dreef terecht. Een kikvorsman heeft om streeks middernacht het stoffelijk overschot aan wal gebracht. LONDEN (AP) Op de Londen- se kunstmarkt is een werk van Frans Hals opgedoken, dat wordt geschat op een waarde van drie ton. Het stelt een mannekop voor met een bronzen bel. Haargaren verzet bouclé tapijt, dat nog nooit in meer kilo meters is verkocht dan in het afgelopen seizoen... datzelfde verzet bouclé tapijt brengen wij morgen in deze Opruiming. Van 100% haargaren, ideaal voor hulskamers. 100 cm breed, een pracht kwaliteit van 17.90 per meter, vastgestelde fabrieks prijs... nu in deze Opruiming per meter voor nog géén elf gulden. Boudé tapijt 100enl30cm breed Neemt U Uw kamer mee. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dit 'haar- garen verzet bouclé tapijt, 100 cm breed, in diverse kleuren per meter voor enkele stukken 130 breed per meter DEN HAAG (ANP) Het kringbe- stuur en de afdelingsvoorzitter van de kring 's-Gravenhage van de KVF hebben zich tijdens dc afgelopen we ken herhaaldelijk beraden over de gang van zaken rond de kabinets formatie, zo verklaart het bestuur in een communiqué. 'Dit beraad heeft moeten plaats vinden op grond van uiteraard on volledige gegevens. Mede geJit op die onvolledigheid, heeft de kring, hoewel ernstig verontrust over het verloop van de formatie, gemeend zich voorshands van het uitspreken van een oordeel te onthouden. Het aantal instanties en personen, dat thans zich inlaat met de for matie is naar de overtuiging van de kring reeds veel te groot. Wel dringt de kring Den Haag er bU het partijbestuur van de KVP op aan zodra dit mogelijk is ope ning van zaken te geven, zodat daar uit conclusies kunnen warden ge trokken voor d# toekomst.* Advertentie LM, Yet Mr. Beernink gaf de KVP en mei name dr. Veldkamp de schuld van het mislukken van de formatiepoging van dr. De Quay. De heer Veldkamp zei hij, is een uitermate bekwaam man: Iemand met singuliere gaven maar de heer Veldkamp is ook erg ambitieus, voegde hij eraan toe. 'Bi; gaat niet altijd tactvol te werk ei voor zijn omgeving is hij erg lastig. De fractieleider van de CHTJ be steedde in zijn rede op de zomercon- ferentie van zijn partij ruime aan dacht aan wat er sedert de verkie zingen in de binnenlandse politiek Is gebeurd. Veel nieuws kon hij daar over uiteraard niet meer vertellen De CHD, zei hij, wenst een 3tevige paragraaf voor de landbouw, voor de woningbouw en voor de sociale sector. Zijn bezwaar tegen de bouw stenen van prof. Romme en tegen het aasisprogramma van dr. De Kort dat hij een tweede en vermeerderde druk van de bouwstenen noemde was het ontbreken van een financieel oeeld. Mr. Beernink meende, dat de ver kiezingsuitslag duidelijk heeft gewe ten in de richting van samenwerking met de VVD en niet met de PvdA, een conclusie overigens, die hem in de discussie werd bestreden. Verder meende hij, dat de VVD meer waarborgen biedt voor een goed landbouwbeleid dan de Partij van de Arbeid. Ik heb geen liberale neigingen, zo verweerdte hij zich tegen de kritiek, miin keus voor de VVD was geen principiële, maar werd ingegeven door beleidsoverwegingen. Hij bevestigde, dat minister De Pous aanvankelijk de portefeuille van Financiën is aangeboden en daarna de portefeuille van Economische Za ken, De demissionaire bewindsman had geweigerd, omdat 'hij het eens wat rustiger aan wil doen'. De CHO'-voorzitter zei voorts, dat minister De Pous volledig achter de kandidatuur van prof. Andriessen stond, Hij stapte echter zonder meer over diens voorwaardelijk bedanken heen. Prof. Andriessen zelf kwam dat onmiddellijk bij de pers corrigeren. HU werd door jkvr. mr. C. W. T. Wittewaall van Stoetwegen voorge steld als de toekomstige minister Andriessen en zei: *De situatie is onveranderd. Ik zal alleen een mi nistersportefeuille aannemen als. zou blijken, dat in het andere geval de CHÜ de schuld van het misluk ken van een formatie krijgt', aldus prof. Andriessen. Mr. Beernink deelde mee, dat hij 'nee' had gezegd tegen de gedachte van een Europees minister. Dat zou een veertiende minister moeten zijn, een minister zonder apparaat, maar daar heb ik nog nooit van gehoord was ziin commentaar. Er komt deining In de KVP. Er is ai geruime tijd deining in een aanzienlijk deel vande rooms- katholieke pers. Want men schaamt zich. Men schaamt zich over de aan vechtbare manier waarop de KVF politiek maakt. En men krijgt een gevoel van machteloosheid. De man die het tot zijn taak rekende het onverzoenlijke te verzoenen, heeft de leiding uit handen moe ten. geven. Hij, prof. Romme, bleek geen opvolger in de KVF te hebben met zijn gezag. Uit wantrouwen in de be kwaamheid van de huidige frac tievoorzitter der KVP, haar lijst aanvoerder dr. De Kort, is aan prof. Romme gevraagd na de ver kiezingen een informatie-op dracht te aanvaarden. Hij deed dat, trotseerde het onbehagen van de KVP-fractie, en liet een doos met bouwstenen achter. Iedere fractie die haar steun aan het kabinet zou toezeggen, was ge bonden het uit die stenen ver vaardigde gebouw in stand te hel pen houden. Nu is prof. Romme buitens lands. De bouwstenen liggen her en dr. Van gebondenheid is geen sprake meer. En een van de Lim burgse rooms-katholieke bladen kondigt de keuze van mr. Marlj nen als formateur aan onder de kop: Heel Nederland lacht. De afdelingen van de KVF ko men in het geweer. De fractie neemt besluiten waarbij precies de succesrijkste drie ministers, Cals, Veldkamp en Klompé, zich van stemming onthouden. En de man op wie zoveel kritiek is ge weest, mr. Marijnen, wil wel mi nister-president worden Geen wonder dat die afdelingen In het geweer komen. Ook al gaat het hen formeel niets aan. Maar de kern van het kwaad ligt niet bij de huidige leiding van de KVF. De kern ligt dieper. De KVP heeft voor de verkiezingen niet gekozen. Zij tracht het allen naar de zin te maken. En daarom is haar program altijd onduide lijk. Dat Is de kern. Dat heeft tot gevolg een gebrek aan eerste-rangskraehten. Want mensen .met een uitgesproken politieke overtuiging voelen zich niet zo gemakkelijk thuis in een confessionele partij. Van iemand die zich in de politiek verdienste lijk wil maken, geldt in de eerste plaats, dat hij kiest. KVP kiezen, zegt zo weinig Geen Nederlandse krant heeft zo weinig aandacht en ruimte geschonken aan de open brief van de Russische communistische par ty over het conflict met China alsDe Waarheid. Op maandag werd in een kort bericht over het Moskouse gesprek ,xnet de Chinezen vermeld, dat er in antwoord op een Chinees stuk van 14 juni een open brief van de CPSTJ in de Prawda was gepubli ceerd, waarna in welgeteld 32 re gels een wel uiterst summiere op somming van de Inhoud wordt gegeven. *Men mag verwachten, dat ook deze belde nieuwe brieven ln het theoretisch maandschrift (Politiek en Cultuur) zullen ver schijnen.' De lezers van De Waarheid, die tot nog toe volstrekt onkundig waren van enige Chinese brief, vernemen ook in de volgende dagen niets meer. Neen, dergelijke lectuur Is in de Nederlandse communistische be weging alleen voor de weinige lezers van een theoretisch maand blad bestemd. Wat zich aan wer kelijk belangrijke problematiek in de communistische wereld voor doet, wordt in deze kring alleen voor 'boven de achttien' toege laten. (Vervolg van voorpagina) Een bijzondere moeilijkheid waar- meer mr. Marijnen te maken heeft is de beroering die in KVP-kring blijkt te bestaan over het mogelijk laten vallen van dr. Veldkamp. Weliswaar wordt, vooral in KVP- en KAB-kring. de soep zelden zo heet gegeten als ze wordt opgediend, maar na de over winningsvreugde zijn de blijken van onvrede over de gang van zaken voor de KVP hoogst onplezierig. Men houdt er dan ook alsnog re kening mee dat dr. Veldkamp nog niet definitief afgeschreven behoeft te worden. Dat zal het geval zijn als dr. Veld kamp zich op een of ander compro mis in het gareel van Wassenaar voegt of als het Akkoord van Wasse naar wat uitgerekt kan worden. Min of meer compromitant zal het altijd wei zijn. Over de departementen die de an tirevolutionairen zouden gaan be zetten lopen de meningen sterk uit een. Nadat prof. Versteeg voor Onderwijs heeft bedankt is de lust bij de ARP deze portefeuille te aan vaarden nog meer bekoeld. En nu blijkt ook al dat er beswaren tegen mr. Biesheuvel als minister van Landbouw bestaan, terwij! mr. Bies heuvel in deze constellatie en voor dit departement toch wel een ge schikte figuur was. De bezwaren komen van de ARP- fractle, die dan weer een nieuwe voorzitter moet zoeken, en mogelijk heeft mr. iBesheuvel, die belangrijke functies vervult, ook wel persoonlijke bezwaren. Behalve Landbouw is ook Defensie een moeilijk departement. En een weinig dankbaar departement, zo als de demissionaire minister Visser zal beamen. De naam van de heer Sidney van den Bergh wordt steeds meer genoemd en steeds weer ge- chrapt. Er zijn (derde categorie van geruchten) enkele generaals ge noemd en zowaar gaat ook de naam van ir. Staf weer rond. Mr. Toxopeus heeft gisteravond gegeten met generaal C. J. Valk b.d.Zo'n maaitijd kan in deze tijd een politieke betekenis hebben. Ook zijn er geruchten dat een van de protestants-christelijke fracties zich over dit departement zou ont fermen, maar dan zou dit een extra zetel in het kabinet moeten zijn. Hiermee is de naam van mr. Meyen gevallen, die vlak na de bevrijding minister van Oorlog is geweest. In dit geval zal echter het even wicht in de zetelverdeling dusdanig zijn verbroken, dat de Koningin nog wel enkele dagen vakantie kan hon den. De namen van de verschillende gegadigden die wij in de loop van de week al genoemd hebben blijven op en om het Binnenhof en bij de seven uitgangen van het departe ment van Landbouw, waar mr. Ma rijnen zijn kommervolle arbeid ver richt, door de lucht zweven. Maar mr. Marijnen heeft zich tot dusver tn zwijgen gehuld en ver moedelijk moeten wij dus enkele dagen geduld hebben. MEEDHUIZEN (ANP) In het Gro- Meedhimen is gisteren de kapitale boerderij fan J. Baar in ds as gelegd. Gok het woonhuis „Ine ^rïoren. Men vermoedt dat hooi- broei de oorzaak is van deze brand waa.-bif .-lo mij hooi en stro, alle lend er™"™!™. 81 het meubüa&

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1