Bolleboos wordt atoomgeleerde Plastic-krat: drie kilo lichter en minder lawaai Vee op wei van Landbouwschap boetes geëist Amsterdam legt op trampassagier dubbeltje toe Coaster Maasym-N op rots in tweeën Weekblad laat verstek gaan in kort geding maak 'n vla-flip! 0. v. J. komt in Den Haag voor ZEISS ION ïle; Vrije Volk In Maas vier nieuwe slnizen Raadselachtige duivensterfte in Helmond Bemanning (12) ongedeerd Exclusieve foto's overgenomen Op school in Liesel I kinderen met t.b.c. WITTE, KRUIS, Hei: kabanct Zij betaalden HET VRIJE VOLK WOENSDAG 24 JULI 1963 PAGINA 3 Prof. Steigenga over geestelijke volksgezondheid: (Van een onzer verslaggeefsters) Leefruimte wordt een schaars artikel. Men moet er tijdig aan denken, het billijk over de mensen te verdelen. Als dat niet lukt, of zoals prof. dr. W. Steigenga gisteren in de interna tionale vergadering van de Wereldfederatie voor Geestelijke Volksgezondheid te Amsterdam zei, 'als de gemeenschap er niet in slaagt, de mens een leefruimte te geven waarin hij zijn per soonlijkheid kan ontplooien,' zullen er sociale spanningen en nroblemen ontstaan. CÖNTAFLEX super f589.- F oto journalisten houden enquête Tegen brandstichter nog geen uitspraak i Geen rekening Team-werk Voordelen Automatiseren Een jaar nodig Boterham Twijfelachtig WITTE KRUIS Jongen verbrand bij seli eikun deproe ven Leefruimte wordt te schaars artikel Advertentie l.M. camera met, wereldgarantie DEN HAAG (ANP) Het ligt in het voornemen, over enkele maanden de bouw van vier nieuwe sluizen, waarvan twee naast de bestaande sluis te Sambeek, en twee naast die te Belfeld, aan te besteden. Aan de sluisbouw te Sambeek zal voorrang worden gegeven. Na de vol tooiing van deze werken zullen de lange wachttijden van de scheep vaart voor genoemde sluizen tot het verleden behoren. Dit deelt de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, mee in antwoord op een schriftelijke vraag van het Tweede-Kamerlid inr. J. A. W. Burger (p.v.d.a.). (Van een onzer verslaggevers) De vele postduivenliefhebbcrs In Helmond en omstreken .worden se dert enkele dagen ernstig gedupeerd door een bijna massale duivensterf te. Reeds enige honderden duiven, waaronder vogels die hun baas reeds aanzienlijke prijzen bezorgden, zijn in de afgelopen dagen niet in hun hok teruggekeerd of stierven kort na aankomst, waarschijnlijk doorver giftiging. De totale schade loopt nu ai in de duizenden guldens. De directe oor zaak heeft men nog niet kunnen vast stellen. De veronderstelling als zou den de vogels worden gedood door vergiften welke in de land- en tuin bouw worden gebruikt, wordt uitge sloten geacht. De duiven sterven doorgaans niet tijdens of na een wedvlucht, maar door de week bij het 'uitvliegen.' De bestuurders van de Helmondse pjstduivenclubs overwegen nu in samenwerking met de Nederlandse postduivenorganisatie een uitgebreid onderzoek in te stellen. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een routine-controle op de gezondheidstoestand van schoolkin deren in het Peelplaatsje Liesel, is aan het licht gekomen dat zeven kin deren besmet zijn met t.b.c. Ten einde de ziektehaard nauwkeu rig te kunnen vaststellen is het ge meentebestuur geadviseerd om zo spoedig mogelijk een bevolkingson derzoek te doen houden. B. en W. maakten gisteravond bekend dat nog in de komende maand de 2500 in woners-tellende bevolking zal worden onderzocht Tijdens de raadsvergadering van gisteravond voteerde de raad tevens ai 3000 voor het massale onderzoek. AMSTERDAM (ANP) De Ne derlandse Vereniging: van Fotojour nalisten wil door een enquête onder haar leden te weten komen welk standpunt moet worden ingenomen tegenover het Bedrijfschap Fotogra fisch Bedrijf. Het gaat er daarbij niet om hoe de fotojournalisten over het bedrijf schap denken, want het bestuur ge looft dat de overgrote meerderheid van de fotojournalisten tegen het bedrijfschap is, omdat zij er niet in geloven en niets voor hun geld' zien gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) De rechtbank te Arnhem heeft van morgen de zaak van de 39-jarige Doorncnburgse fabrieksarbeider H. J. de L. verwezen naar de rechtercom missaris. Er zal psychiatrisch rappor! over hem worden uitgebracht. De L. stichtte eind verleden jaar en begin 1963 een reeks branden in Doornenburg en Angeren. De schade beliep bijna een ton. De (gedetineerde) fabrieksarbeider hoor de vanmorgen de uitspraak niet zelf aan. Hij had bezwaar gemaakt om te .verschijnen, daar hij vanmiddag moest worden geopereerd. Bij een hevige ontploffing zijp dinsdag in een farmaceutisch beoryl te Biberbach, in de Westduitse deel- straat Baden Württenberg. twee mensen om het leven gekomen. Acht personen liepen zware brandwonden op. In dat geval zou men in zekere zin »ok van overbevolking kunnen «pre ken: de gemeenschap komt niet meer tegemoet aan de behoeften Tan haar leden. Ook op deze tweede dag van hun congres zijn de afgevaardigden van de dertig deelnemende landen er duidelijk aan herinnerd dat zij in Nederland zijn. De schaarste van leefruimte wordt door ons gede monstreerd: er wonen 354 mensen op elke vierkante kilometer. Maar voor heel Noordwest-Europa, van de Noordzee gerekend tot en met een belangrijk deel van West- Duitsland, is de bevolkingsdichtheid al 300. De wereldbevolking groeide in de eerste helft van deze eeuw- met 60% van 1.550 miljoen tot 2.500. Oude stadswijken moeten zoals hier en daar gebeurt worden ge- l n„f- [een andere verdeling komen, van de ('open ruimten'. j Hij ga£ een voorbeeld: 'Als wij een igemiddelde Nederlandse stad nog ieens konden over-bouwen. zouden we '.drie tot viermaal zoveel ruimte nodig hebben. Vooral bij de bouw in de [tweede helft van de negentiende ■eeuw werd met ruimte voor cultuur ien vrijetijdsbesteding geen rekening 'gehouden. evenmin als met mooi uit- izicht of speelwei'. Maar als daarmee nu wel rekening wordt gehouden, betekent dit dat ■'open ruimte', nodig voor de groeien de steden, wordt onttrokken aan het platteland. De verstedelijking neemt toe: het. percentage van de bevolking dat in een stad woont, groeit snel. Er Is ruimtelijke ordening (verdeling van <38 ruimte) nodig. Prof. Steigenga. noemde die ruimtelijke ordening een- niet aflatend probleem, dat steeds in grijpen vraagt en een voortdurende bezinning op de diensten, die er no dig zijn om het geestelijk weizijn te bevorderen. Hij bepleitte team-werk. het sa mengaan is nodig van alle diensten en deskundigen die in hun arbeid ■betrokken zijn bij wat de mens in ■zijn maatschappelijk en persoonlijk leven behoeft. Prof. Steigenga waarschuwde daar bij voor 'romantische behoudenheid'. 'Er Is geen weg om aan urbanisatie (verstedelijking) te ontsnappen. Planning is nodig. Maar ze vraagt diepe kennis van de menselijke per soonlijkheid. Het scheppen van een milieu, waarin de stadsmens zich werkelijk mens voelt, is heel wat moeilijker dan het geven van kalme rende middeltjes'. In de discussie klaagde dr. Hans Strotzka uit Wenen, docent in de sociale psychiatrie, dat in het alge meen de geestelijke gezondheid van de mens bij de stadsplanning niet genoeg aan bod komt. De planning in Nederland vond hij 'moderner dan in veel andere landen.' ROB KLEIN NAGELVOORT Nederlands bolleboos 19S3 wil ataomgelerde worden. Maar voor lopig is hij rwet vakantie. De 17- jarige Rob Klein Nagelvoort uit Zwolle, is met vijf Henen, vier negens en vijf achten voor het eindexamen hbs-b geslaagd, arri veerde gisteren in Domburg op de vierde dag van een trektocht op de fiets langs Nederlandse en Bel gische jeugdherbergen. Rob is een ernstige jongen, voor ivie studeren een liefhebberij is. De vakken natuurkunde, schei kunde, biologie, stereo en gonio, waarvoor hij tienen haalde, heb ben zijn grote interesse. Rob gaat in Delft natuurkunde studeren. Hij wil zich specialise ren in de kernfysica. Een kamer heeft hij al. Het kan vreemd, lopen met bol lebozen. Toen Rob de lagere school verlaten had, kregen zijn ouders aanvankelijk het advies dat ze hem nog maar niet naar de HBS moesten sturen, omdat hij daar nog niet rijp voor zou zijn. PROF. DR. W. STEIGENGA (Van een onzer verslaggevers) Gisteren zijn •- bij AMC Melkprodukten in Uithoorn de eerste plastic kratten voor melkflessen met een triomfan telijke zwaai op de transport band gezet. Mooie, glanzend zwarte kratten, die een eind zullen gaan maken aan. het nachtelijk flessengerinkel bij de melkhandelaren. Want al heeft de plastic melkkrai vele voordelen, dit is het belangrijkste aspect voor de consument: Het transport van de tienduizenden flessen melk door de nachtelijke stra ten zal nu veel minder luidruchtig verlopen. Tachtig percent mindei lawaai, zeggen de deskundigen. AMC Melkprodukten, een fabriek die aan de Amstel tn Uithoorn 400.000 liter melk per week verwerkt voor de consumenten in Amsterdam, IJmuiden, Haarlem en tal van om liggende gemeenten, is het eerste be drijf dat de nieuwe kratten te gebruik neemt, Het is een hele investering, want de nieuwe kratten kosten ongeveer acht gulden prr stuk en een bedrijf als de AMC heeft er 30.000 nodig. Toch is men er grif toe overgegaan, want dc nieuwe krat biedt belang rijke voordelen. Behalve het wegval len van de geluidshinder is het een groot voordeel, dat de krat drie kilo lichter is. Vooral voor de winkeliers en melk bezorgers, die veel met kratten moe ten slepen is dat een hele besparing. Bovendien zijn de kratten veel mooier in de winkels, dan de grauwe stapels ijzeren kratten "Het is de bedoeling dat alle Ne- derlandse melkfabrieken de plastic standaardkratten in gebruik gaan nemen. Dat biedt het belangrijke '-"Af i (Van een onzer verslaggevers) Twee 'Vrije Boeren' uit Hollandscheveld hebben deze zomer- verscneidene malen een procesverbaal gekregen omdat zij hun vee lieten grazen op hun vroegere weilanden, die sinds de ge ruchtmakende executoriale verkopen eigendom zijn van het Landbouwschap. Gisteren moesten zij zich hiervoor verant woorden voor de kantonrechter te Meppel. De Tweede-Kamer leden van de Boerenpartij, H. Koekoek en E. Harmsen traden daarbij als getuigen décharge op. De verdachten waren de 48-jarige B. N. die nu in Hoogeveen woont, en de 42-jarige K. H., die beiden In maart op geruchtmakende wijze uit hun boerderijen ztfn gezet. De plastic krat naast de oude ijzeren krat. duur vijf jaar. voordeel,, dat de fabrieken een groot deel van hun bedrijf kunnen auto matiseren. De flessen zullen machinaal uit bet krat gepakt worden, vervolgens ge spoeld en opnieuw gevuld en daarn» weer machinaal in kratten word" gepakt. Tot nu toe moeten de fles sen met de hand uit de kratten worden genomen, er. er met de hand weer ingeplaatst. De machines kun nen de .metalen kratten die de flessen lang niet zo goed omvatten niet verwerken. Overigens zal het nog wel even du ren. voordat in heel Nederland de plastic krat in gebruik is. Er zijn er 1,3 miljoen nodig tn Nederland. Al leen bij de AMC heeft men al een jaar nodig om volledig op plastic over te schakelen. Besparing: drie kilolevens- Voor de zitting bestond een enor me belangstelling, hetgeen mede ver oorzaakt werd door het feit dat de raadsman, mr. Zeegers uit Amster dam, de heren Koekoek en Harmsen had opgeroepen. Zij moesten op ver zoek van de raadsman uiteenzetten hoe het land van de weideboeren er bij ligt sinds dezen hun hoeven moesten ontruimen, waarbij de boer derij van IC volledig uitbrandde. De heer Koekoek gaf ais beroep veehouder op en verklaarde: "Ik kom om de veertien dagen in Holland scheveld, Het Landbouwschap ge bruikt het land niet, verwaarloost het. Er staat metershoog onkruid.' 'En h(j voegde eraan toe: 'Het Land bouwschap zou meer voor de grond kunnen krijgen als men de boeren het rustig liet onderhouden.' De heer Harmsen, landbouwer van beroep, zei: 'De toestand van het land is door het onderhoud en de bemesting door de boeren beter dan wanneer dit niet gebeurd zou zijn.' Op een vraag van de officier, of de werkelijke beweegreden om het vee daar te laten grazen nu was dat de boeren bekommerd waren om het lot van het vee of dat z(j er een manier in zagen om een goedkope demon stratie te geven van hun onbehagen tegen hel Landbouwschap, ant woordden de beide boeren dat het hen erom ging het gezin een boter ham te kunnen geven. Belden ston den ook op het standpunt, d it het land niet van het Landbouwschap is, omdat zij er nog nimmer een cent voor gebeurd hebben. 'Maar realiseert u zich wel, dat al die processen-verbaal u een fortuin gaan kosten, zodat de boterham wel eens op zou kunnen zijn?' wilde de officier weten. 'Die boetes betalen we tocht niet,' zei de verdachte H. In zijn requisitoir noemde de offi cier het een twijfelachtige methode om in de publiciteit te geraken. Hij achtte de ten laste gelegde overtre dingen bewezen en vorderde tegen B. N. zes geldboetes tot een totaal van 130 of 26 dagen hechtenis en tegen K. H. vier boetes, totaal 80 of zes tien dagen. De rechter zal op 6 augustus schriftelijk vonnis wijzen. (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Amsterdam legt op •Ike trampassagier een dubbeltje toe. Dit staat te lezen in het jaarverslag ■an het Gemeentevervoerbedriif van ie hoofdstad over 1962. Buspassa giers kosten de gemeente tnindcr: lechts zeven cent per persoon. Alle 144 miljoen passagiers van 962 tezamen zorgden op deze wijze voor een verlies van 16,5 miljoen gul den. twee miljoen meer dan het jaar irvoor. En dat terwijl toch het aantal pas sagiers vergeleken bij 1961 daalde met 1.4 miljoen oftewel één percent.. Ben daling die toegeschreven wordt aan de doorvoering van de vijfdaagse werkweek. De stijging van de personeelslasten wordt genoemd als een van de voor naamste oorzaken van het verlies. Advertentie l.M. DE £C#W2 PIJNSTILLER Fijn op vakantie! Maar neem voor de zekerheid WITTE KRUIS mee. In 3 vormen verkrijgbaar.(poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrlj, en daardoor geen maagklachten. (Van een onzer verslaggevers) Kort nadat de Rotterdamse coaster RJaasym-N (496 brt.) van Van Nievelt, Goudriaan en Co. vannacht ten oosten van de Spaanse haven La Coruna op de rotsen was gelopen, is dit schip in tweeën gebroken. De kapitein en de elf andere opvarenden hebben dc Maasym-N ongedeerd kunnen verlaten. Het schip, dat elf jaar ge leden in de vaart kwam, is zo goed als zeker verloren. Het eerste noodbericht van de Maasym-N werd omstreeks midder nacht opgevangen. De coaster, die op weg was van Southampton naar verschillende Italiaanse havens, sein- (Van een onzer verslaggevers) Het kort geding, dat de Spaarne- stad en het Fotopersbureau ABC Presse Service over het pubükatie- rccht van foto's tegen de Haagse Post had aangespannen en dat gisteren door de waarnemend president van de Amsterdamse rechtbank, mr. Knottenbelt, werd behandeld, duurde inderdaad kort, maar droeg toch ook een ietwat merkwaardig karakter. De gedaagde partij kwam niet op dagen.De advocaat die de eisers vertegenwoordigde, mr, J. P. G. Goos.- sen. lichtte de president echter in over de oorzaak van het verstek laten gaan van de tegenpartij. De Haagse Post. zei hij, erkent schuld. Het weekblad heeft, ondanks herhaal de waarschuwingen, foto's overgeno men uit buitenlandse bladen, waarop het Panorama liet exclusieve publi- katierecht bezat. De Haagse Post belooft in zi.in cor respondentie met eisers beterschap, doch vraagt tevens om de geëiste dwangsom van f 5000 bij een nieuwe overtreding te willen verlagen. Mr. Knottenbelt wilde weten waar om de gedaagde partij dit niet zelf komt vertellen. Toen mr. Goossen daar moeilijk uitsluitsel over kon geven, informeerde mr. Knottenbelt: 'Gebeurt dit soms uit een oogpunt van goedkoopte?' Mr. Goossen deelde mee dat eisers bereid zijn de dwangsom tot 3000 te verlagen. Hij beschouwde dit ais een stevige 'grendel' ter voorkoming dat opnieuw de exclusiviteit van foto's, waarvoor het Panorama heeft be taald, door overneming uit buiten landse bladen, verloren gaat De president zal dinsdag 30 juli uit spraak doen. de dat hij op de rotsen was geraakt en snel water maakte. Kapitein J. Visser vroeg onmiddel lijk assistentie van de in dc buurt gestationeerde zeesleper Atlantic van de Duitse rederij Bugsier. Aanvanke lijk bestond er goede hoop, dat deze sterke sleper nog op tijd bij de Maasym-N zou kunnen arriveren, maar korte tijd later was de positie van de coaster reeds zo hachelijk ge worden, dat de kapitein de beman ning bevel gaf aan iaiici te gaan. De opvarenden konden zich vrij gemakkelijk in veiligheid stellen. De kapitein bleef alleen aan boord, totdat ongeveer twee uur na dc stranding het schip doormidden brak. De machinekamer stond toen al geheel onder water. Bij de rederij heeft men nog geen uitvoerig verslag van de toedracht gekregen. Wel is zeker, dat geen van de opvarenden letsel heeft opgelo pen. Of de bemanning direct terug keert naar Nederland, was ook nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) De 13-jarige Jan VV. Boedcltje uit Scheemda Is gisteren in het Acade misch Ziekenhuis te Groningen be zweken aan brandwonden die liij had opgelopen bij scheikundeproeven. De jongen was op de betonnen zol der van de houtwarenfabriek van zijn vader gevonden door zijn moe der. nadat een broer gekerm had gehoord. De kleren van de jongen stonden in brand. Zijn moeder ruk te ze van zijn lichaam, maar de jon gen was al te ernstig verbrand. In hoge stapels verlieten de plastic kratten gisteren voor het eerst ten Nederlandse melkfabriek, AMC Melkproducten te Uithoorn, Een hengelaar uit Someren (N.-B.) heeft maandagavond tegen het in vallen van de duisternis in de Zuici- V/iUemsvaart een gruwelijke ontdek king gedaan. Een plastic-zak die hij in het water ontdekte en naar de kant haalde, bleek het lijkje te be vatten van een vermoedelijk pasge boren meisje. De onmiddellijk ge waarschuwde rijkspolitie te Someren constateerde, dat het kindje vermoe delijk al enige dagen, in het water heeft gelegen. De politie neemt aan. dat er misdrijf in het spel Is. Advertentie i-M k «imwwwttw a Plezierige vsJcanne-tlpmaak 'n vla-flipDo« 'n laagje limonade (of jam) in 't glas, daarop VAoiüevk ca bovenop yoghurt - heerlijk 1 Het Is mr. Marijnen gelukt. Het kabinet dat hij heeft weten te vormen is op het punt van de ze telverdeling een kopie van het ka binet-De Quay. Met dien versim- de dat de antirevolutionairen nu de vice-premier hebben, terwijl de liberalen onder prof. De Quay de vice-premier mochten leveren. Tenminste formeel. In werkelijk heid was de antirevolutionair prof. Zijlstra de grote man achter prof. De Quay. Als regeringsploeg ziet dit kabi net, dat immers beschikt over mi nisters met politieke ervaring, hetzij als kamerlid, hetzij als be windsman, er beter uit dan de vo rige regering. Al mag men zich erover verbazen, dat bij voorbeeld minister Van Aartsen als minister terugkeert en al had men in een enkele staatssecretaris niet zo di rect de minister gezien waarvoor mr. Marijnen hem houdt. De keuze van sommige nieuwe ministers wekt wel enige verwon dering. Men zou hen niet zo ge makkelijk in een kabinet van deze structuur hebben verwacht. Het rooms-katholieke dagblad De Tijd-Maasbode schrijft: 'De beslissing is dus uiteindelijk in liet nadeel van de Partij van de Ar beid uitgevallen, al zullen er ook wei progressieve figuren als de heren Andriessen en Bogaers no dig geweest zijn het zo ver te brengen.' Of dat zo is zal wel niet zijn waar te maken. Een feit blijft dat progressiviteit in een confessio nele partij nimmer enige zeker heid geeft over de keuze die men daar doet. Ook mensen die met zoveel woorden voor een samen regeren met de PvdA pleitten, zijn, als zij voor de keuze staan, bereid om met de liberalen Sn zee te 'gaan. Dat wordt telkens weer be- wezen. Wij constateren dat zonder bit terheid. Want het zou van weinig inzicht tn de werkelijke waarde van wat men van confessionele politieke zijde schrijft getuigen, als men zich op dit, punt enige illusie zou maken. Men is daar gewend vrijblijvend te schrijven. De gebleken trouw van het kie zerskorps staat, deze vrijbiijvend- iheid toe. Voor het gaande houden (van de lopende zaken zal ditkabi- >net aan redelijke verlangens kun- inen voldoen. Bij een gunstige 'economische conjunctuur zal het mogelijk zijn vragen van structu- jreel ingrijpende aard geruime tijd uit de weg te gaan. Pas als structurele vraagstuk- ken zich opdringen zal het kabi- (net op de proef worden gesteld. Dat zal volgens de socialisten eer der het geval zijn dan volgens de regeringspartijen. Dat opdringen. T-Tet vorige kabinet heeft op het gebied van de wetgeving gro tendeels geteerd op wat door zijn voorgangers was voorbereid. Zo'n erfenis is er nu niet. al zijn er na tuurlijk nog wei een aantal onaf gedane zaken. Misschien schaft de regeringsverklaring reeds enig licht over het wetgevend program van deze regering. In ieder geval zal de eerste troonrede dat doen. Bij de gedachtenwisseling over de regeringsverklaring zal een van de Interessantste en politiek be langrijkste kwesties die van de binding zijn. In hoeverre heeft dit kabinet zich voor de uitvoering van zijn program verzekerd van 'de steun van de vier partijen waaruit de ministers zijn gerekru teerd? Deze binding is de hoek steen van het KVP-beleid geweest bij deze formatie. Moet de klem toon op het woord geweest val len? Pie beruchte Keeier-affaire heeft in Engeland een andere zaak in de publiciteit gebracht, die als sociaal verschijnsel ten minste even belangrijk is: een reeks van huurschandalen. Hier geen luxe leven, geen duur en buitensporig 'vermaak,' maar de andere kant van de toch al niet blinkende me daille: het exploiteren van krot ten, het georganiseerd terrorise ren van huurders om ze te dwin gen te vertrekken en om dusdoen de gelegenheid te krijgen van nieuwe bewoners vee! hogere be dragen te eisen. En altijd weer: de minst dsaagkrachtigen un Londen veelal immigranten) die de woekerbedragen moeten op brengen. Het is uiteraard niet mogelijk dergelijke maatschappelijke uit wassen aan één enkele factor toe te schrijven. Of te stellen: als het daar gebeurd is, zou het hier in Nederland ook wel zo gaan. Maar zeker is wei. dat het vrijgeven van de huren in Engeland in 1957 deze huurschandalen mede mogelijk heeft gemaakt en in de hand ge werkt. Woningsehaarste plus'vrije hu ren leidt nu eenmaal tot prijs opdrijving. in weike vorm ook. Dit mede ter overweging aan hen die vinden, dat wij het op dit terrein ook maar eens met 'de vrijheid moesten proberen'. De vraag is dan altlid: Op kosten van wie? De Amsterdamse substituut-officier van Justitie mr. R. L. H„ die ervan wordt beschuldigd een auto te heb ben bestuurd onder invloed van al cohol, 2a| weldra terechtstaan voor de rechtbank te Den Haag. Aldus heeft de Hoge Raad beslist.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1