bij opening kantine in de bloemetjes gezet Ondanks regen: eerste ronde van parktoernooi gespeeld Raadsagenda is lang, maar geen belangrijke punten ■tl RUIM 2400 WANDELAARS TROTSEREN WEER EN WIND Koop man gooit met slaolie Kantine met cadeaus ekleed aang Gemeente bouwt in Nieuwland 'MO van 1923' veertig jaar Brandweer sluit wasmachine af Inbraak aan de Koninginneweg Handballers op liet stadhuis ontvangen Onderwijskrachten verlaten Schiedam boekt overwinningen Orpheus geeft concert in Kethel Jeugdige supporter met eigen toetertje op hoofd geslagen Maccabi proeft van Schiedams nat Tlioriaantjes deden liet best Gouden plak voor procuratiehouder Esperanto-agendo Yeel benoemingen te verwachten DUIVËNNÏEUWS Val van zes meter Ketelhuis brandt uit HET VRIJE VOLK MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 PAGINA 4 (Van onze sportmedewerker) Een totaal van streek zijnde Toon Hardeman, voorzitter van SVDPW, ontving- zaterdagmiddag vele genodigden in zijn nieuwe kantine. Ze warén gekomen in groten getale naar het bouwsel, dat door J, Bijloo van de Rrrrotterdamse Voetbal bond (en die erretjes zijn van Bijloo), dan ook terecht een verenigingsgebouw werd genoemd. Het woord kantine is hier niet op zijn plaats, vond Bijloo. Het hijsen van de vlag door wethouder mr. P. van Bochove werd in verband met het slechte weer maar achterwege gelaten. ff HANDBAL: Israëlische ploeg (Van een onzer verslaggevers) Op de eerste vergadering na de vakantie, op 9 september, zal de Schiedamse gemeenteraad zich bezig moeten houden met een zeer uitgebreide agenda, waarop overigens voorname lijk brokkehverk voorkomt. Verwacht mag dan ook worden, dat ondanks de bijna veertig agendapunten, de raad er niet langer dan een avond werk mee zal hebben. Sanering Nieuwe ivoningen De bouwverenigingen Eendracht en Schiedam Vooruit zien kans om naast de 60 woningen en bübehoren- de garages, voor de bouw waarvan de gemeente financieel al garant staat, nog eens dertig woningen en 15 garages te bouwen. Voor de beno digde geldleningen vraagt zy de ga rantie van de gemeente. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde garantie te verlenen. Geldleningen Kleuterscholen Voor de kleuterschool aan de De De postduivenhoudersverenlglng De Union deed zondag mee aan een wedstryd vanuit Vilvoorde. De af stand bedraagt 112 km en er waren 279 duiven in concours. Deze werden om 8 u. gelost. De eerste 'diüf kwam om 8.02.52 aan. De laatste duif kon om 9.14.35 uur genoteerd worden. De uitslag van deze wedvlucht Is; 7 J Wenteler; 2 8 J v Leeuwen; 4 15 Chr Zantboer; 6 12 18 A Heeren; 9 B Rokers; 13 F Claes; 16 W Kerk hof!20 W Balvers. Het diploma werd behaald door D. v. d. Schalk- (Van een onzer verslaggevers) Van boven tot onderen drijfnat, maar met glunderende gezichten van voldoening, stapten zater dagavond de talrijke wandelaars het Hollandiaan-slubgebouw in park 't Nieuwland binnen, om als deelnemer een medaille met het wapen van Vlaardingen en als een groep een vaantje in ontvangst te nemen voor het volbrengen van de nationale wandeltocht, die nu voor de vierde maal was geor ganiseerd door de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging. W.v. Mawa's groep 2 Maassluis 256 pt. Ondanks de slechte weersomstan digheden van zaterdagmiddag waren omstreeks twee uur toch nog 2419 deelnemers uit Vlaardingen en uit de verschillende plaatsen rondom Vlaar dingen aan dé start verschenen om aan de afstanden te beginnen van 10, 15 of 20 km. Voor de 10 km wa ren 48 groepen en 717 individuelen aanwezig, voor de 15 km 23 groepen en 158 individuelen en voor de 25 km 3 groepen met 25 Individuelen. Ook namen 13 Vlaardingse scholen aan de wandeltocht deel, waarvan de Bilderdykschool raet 88 deelnemers verreweg de grootste groep was. Dat de prestaties behooriyk waren kan worden afgeleid uit het feit, dat er hoge punten werden toegekend. De jury die gevormd werd door de heren J. W. F. Dorleyn en Korpershoek uit Vlaardingen, La Fèber, Den Brisker en Remynse uit Schiedam en Albers uit Rotterdam» hebben echter menig zweetdruppeltje gelaten, alvorens het eindresultaat bekend was. Geschiedenis Het Idee van de VPSO om een CONFECTIE HERENMODE zo gewild.. ff- In zijn openingstoespraak kwam de heer Hardeman ogen en woorden te kort om een ieder die dat ver diende zijn dank over te brengen voor de enorme medewerking, die SVDPW heeft ondervonden om dit grootse werk tot een goed einde te brengen, Hardeman richtte een per soonlijk. woord tot wethouder Van Bochove, die hij veel lof toezwaaide voor alles wat hij voor de Schiedam se sportverenigingen heeft gedaan en doet. Hij overhandigde de wethouder dan ook een bedrag van 300.— waar de heer Van Bochove zelf een goede bestemming aan mocht geven. De wethouder koos het Koningin Wilhelmina Fonds, waar hij het be drag aan zal schenken. In zijn toespraak memoreerde de wethouder dat, hoewel SVDPW al meer een kantine heeft geopend en dan kort daarna weer moest verhui zen, deze vereniging haar moeilijk heden altijd redelijk bij dc gemeente op tafel heeft gelegd. Ook sprak de heer Van Bochove er zijn voldoening over uit dat SVDPW een club is die goed wordt geleid. Met er ten slotte op te wijzen dat het verschil tussen de kantine aan de Parallelweg en de nieuwe wet bijzonder groot is, ver klaarde de heer Van Bochove het geheel Voor geopend. Na hem voerde de heer J. Bijloo het woord, die de gelukwensen van de RVB naar voren bracht. Ook hij 6telde het Schiedam.se gemeentebe stuur en de SBLO ten voorbeeld aan vele andere gemeenten in deze om trek, Wij in onze organisatie merken dagelijks dat het geen er in Schie dam voor de veldsporten wordt ge daan, goed is. De harmonie van de Harpe Davids luisterde het feest op. Op deze opening gaven vele Schie dammers en nlet-Schiedammers van hun belangstelling blijk. Aanwezig waren onder andere de secretaris van de Sportraad, de heer J. Bronneman, commissaris K, Rijp- ma. de heren J. Eising en F. Scheep maker van SVV, gemeentelijk tuin architect J. Schippers, hef gemeente raadslid W. de Vries en nog vele be stuurders van sportverenigingen bin nen en buiten Schiedam. De gehele middag werden er tal rijke bloemstukken binnengedragen en andere cadeaus. (Van een onzer verslaggevers) Opde weekmarkt te Schiedam de monstreerde de koopman G. J. K. met handmixers. Op het tafeltje voor hem had hij allerlei soorten fruit, bakjes melk, een fles slaolie en een bak water. De Schiedamse jeugd liet de koop man niet met rust en plaagde hem op allerlei manieren. De man werd zo kwaad dat hij een bak water de lucht Ingooide. De-e waarschuwlngs- daad mocht echter niet helpen. De jeugd ging door met plagen. Op een gegeven moment greep de koop man, die zich Ineens In zijn brood winning zag bedreigd, een fles slaolie en trachtte met de Inhoud de jon gens te gooien. Dat mislukte echter en niet de jongens maar een tiental omstanders werden met slaolie be vlekt. Een agent had handevol werk om alle getroffenen te noteren. De kooo- man betaalde gelijk de schade. Die bedroeg 100,Daarna heeft hij zijn standje ingepakt en Is verdwe nen. (Van onze sportmedewerker) Zaterdag om II uur zijn de uit Israël komende groep handballers op het Schiedamse stadhuis ontvan- gen. De groep die uit 34 personen bestaat werd toegesproken door wet houder mr. F .v. Bochove. In zün in het Engels uitgesproken rede heette hp de gasten van harte welkom in Schiedam en wenste hen een plezie rige tijd hier. „KUk niet te vee! naar de regen die hier valt maar wel naar de mooie dingen die er in Schiedam te zien zijn", zo zei de wethouder. De leider van de Israëliërs, de heer Kwasny, dankte wethouder Bochove hartelijk voor zijn vriendelijke woor den. „Na onze bezoeken aan Italië, België en Zwitserland was het een ■verademing om in Nederland aan te komen. Het was net of wij weer thuis waren", aldus de heer Kwasny. Na de heer Van Bochove een fotoboekje van de stad Ramat-Gan te hebben aangeboden, benevens een vaantje, werd de resterende tijd doorgebracht met het drinken van door het ge meentebestuur aangeboden drankjes. De secretaris van DWS deze club heeft de gasten voor enkele da gen geadopteerd sprak een kort woord van dank aan het adres van het gemeentebestuur. f - N;-;5 Uï\: Wethouder van. Bochove dankt dc voorzitter van SVDPW, de heer T. Hardeman hartelijk voor de cheque welke hij zal •schenken aan het KWF, (Van een onzer verslaggevers) Blijkens de raadsagenda voor september gaan de volgende onder wijskrachten Schiedam verlaten. Aan de school voor individueel onderwijs de heer en mevrouw C. Fijnvandraat, Beiden met Ingang van een door het college te bepalen datum. Z(j hebben een benoeming aanvaard aan de school voor kinderen met leer en op voedingsmoeilijkheden ln Emmen, De heer A, J. J. Mets, ouderwijzer aan de Willem de Zwüeerachool I voor ulo, gaat met pensioen. B. en W. stellen voor de heer Mets met ingang voor een door het college te bepalen datum eervol ontslag te ver lenen. De heer M. D. Moes gaat de Mathenesseschool verlaten. B. en W. stellen voor de heer Moes met in gang vnn een door het college te be palen datum eervol ontslag te ver lenen. Aan de heer J. Hoegen, le raar aan de Nijverheidsschool zal met ingang van i november eervol ontslag worden verleend. Aan de heer K, Monster, ook le raar aan de Nijverheidsschool zal eervol ontslag worden verleend we gens het aanvaarden van een gelijke functie in Den Haag. Aan mejuffrouw H. J. B, van Krop ten zal met Ingang van een door het college te bepalen datum eervol ont slag worden verleend wegens het aanvaarden van een functie aan de Dutch School te Singapore, Mejuf frouw W. van Krogten is onderwij zeres aan de Theo Thijssenschool. De heer J. B. de Bruin Is onder wijzer aan de prof. dr. J. H. Gun- ningschool. Hij gaat naar een ulo school in Dordrecht en B. er. W. stellen voor hem met ingang van een door hun te bepalen datum eervol ontslag te verlenen. Mejuffrouw J. C. Abrahamse, die nu onderwijze res Is aan de school voor individueel onderwijs is benoemd aan een school in Rotterdam, B. en W. stellen voor haar met ingang van een door het college te bepalen datum eervol ont slag te verlenen. De directeur van de Technische school, de heer J. Pulleman zal met ingang van 1 januari wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend wor den. (Van onze sportmedewerker) Zondag heeft de handbalvereni ging DWS een toernooi gehouden op het Sportpark Thurlcde, waaraan Dynamo, Schutters, de gasten uit Israël Maccabl en DWS zelf deel namen. Door de vele regen van de afgelopen zaterdag had men dc ju- nlorwedslrijden uit het programma genomen. Men heeft er by DWS naar ge streefd om in elk geval de heren- wedstryden te laten doorgaan. Dit in verband met de heren van Mac- cabi. De wedstrijden duurden 2x15 minuten en de uitslagen waren als volgt: heren Schutters—DWS 43; Maccabl—Schutters 7—5; DWS— Dynamo 68; Schutters—Dynamo 5 6; DWSMaccabi 410; Dynamo —Maccabl 66. Bij de dames; Schutters-Dynamo 71: DWSDynamo 110; Schut-' ters—DWS 2—6. (Van een onzer verslaggevers) Het jaarlijkse parktoernooi Van Vliet ia zaterdag vlot van statrt gegaan, ondanks de regen die vanaf 's middags drie uur het spelen onmogelijk maakte. Het droge en redelijk goede tennlsweer van zondag maakte het verlies grotendeelsgoed, zodat in vrijwel alle van de tien groepen toch bijna de gehele eerste ronde kon worden verspeeld. Het herenehkel B bracht de eerste grote verrassing. De als derde ge plaatste H. Bul te won wel zijn eerste ronde, maar werd in de tweede met 2—6, 57 uitgeschakeld door C. van Damme, de parkkampioen van het vorige Jaar, die nu niet was ge plaatst; door deze overwinning be wees Van Damme toch wel degelijk tot de grote kanshebbers voor de tl tel gerekend te moeten worden I De eveneens geplaatste W. v. d. Heuvel had met junior A. Schuddebeurs vooral in de tweede set veel moeite (6—0, 9—7). maar klasseerde zich toch; óók voor de halve finale, door een overwinning op N. Spithoven in de volgende ronde (61, 57, 62), Do als eerste en tweede geplaatsten E. van Woerk.om en W. Baard kwa men nog niet ln het strijdperk. Van de favorieten voor de titel he ren enkel C ruimden er eveneens al enkele het veld; G. Olthof door een nederlaag tegen J. van Strien (6—8, 75, 1—6) en D. Forehead, die het vooral door gebrek aan uithoudings vermogen niet kon bolwerken tegen de veel jongere H. Wigmans (4—6, 5—7). De heren J. de Ridder, O. v. d. Wiel en P, v, d. Gaag plaatsten zich in deze groep reeds voor de kwart finales, hetgeen Inhoudt, dat ze reeds twee overwinningen op hun naam hebben. In de dames enkel B-groep geen verrassingen, of het zou de 64, 86- zege moeten zijn, die mevrouw H. Vollaard behaalde op de jeugdkam- (Van onze sportmedewerker) Vele geschenken zijn SVDPW aangeboden voor het nieuwe ver enigingsgebouw. Allemaal ge schenken die een plaats in de kantine zullen vinden. Van de in wonende vereniging GTB kreeg SVDPW een bal. Toon Hardeman zei tot voorzitter Hoordijk: Jullie doen maar alsof je thuis bent." De heren Kooiman en Bras bo den namens de leden een bedrag aan van over de driehonderd gul den, waar het bestuur zelf maar een cadeau van moet kopen, De juniorcommissie bood een fraaistraatkachel voor de be stuurskamer, A. J. Sigmond van de handbalvereniging DWS d« club waar SVDPW een aantal jaren heeft ingetooond gaf een fraaie klok die de kantine zal gaan sieren. Dan was er nog een projector standaard die werd aangeboden door de heer Lucardie namens de Sociale Werkplaats in Maassluis. Kortom, de vele vrienden van SVDPW hebben zo'n beetje het geheel aangekleed. (Van een onzer verslaggevers) Het Kon. Schiedams Mannenkoor Orpheus zal op 2 oktober een con cert in De Rank in Kethel geven. Het programma is nog niet bekend. Wel is de bedoeling dat tussen de nummers pianospel voor de entreact muziek zal zorgen. Het concert zal onder leiding staan van de diligent Jos Vranken. vandaag Bioscopen: MONOPOLE: Overval ln de Pacific, 2 en 8 uur (14 Jr.). PASSAGE: Sodom en Gomora, 3 en en 8 uur (14 Jr.). DINSDAG Bioscopen MQNOPOLE: Overval ln de Pacific. 2 en 8 uur (14 Jr.). PASSAGE: Sodom e» Goinorra, 2 en 8 uur (14 Jr.). DAGELIJKS Tentoonstellingen stedelijk Museum: zoraèrtentoonstel- ttng kunst uit Nleuw-Gulnea, te vens eigen bezit schilderden Schie dam. het nieuwe station aan de oude lijn en voorwerpen uit do gedistilleerd industrie, tot 31 sue Dagelijks geopend van 10-5 uur: zondag 11.10-5 uur. Gemeentebibliotheek: Lans® Haven 131: maand. 7-8.30 uur dlnsd. 9.30- 4.30 uur: donderdag: 3.30-12.30 u; vrijdag 8.30-4.30 en 7-8.30 uur; za terdag 9.30-4.30 uur. LorentzJaan S; maand. 1-4.30 uur; woensd 7-e uur; vrijdag 1-4.30 uur zaterdag 9-12.30 uur. Dr. Wibautplein 129: maandag 7-9 uur. dinsdag 1-4 30 uur; woensd (alleen Jeugd) 2-4 uur; woensd (alleen volw.) 7-P uur; donderdag 9.30-12 uur; vrijdag 7-9 uur (volw) 7-8 uur (Jeugd). Jeugdbibliotheek tVestmolenstraat 36 dlnsd. 330-5 uur; woensdag 2-5 uur; vrijdag 3-30-5 en 7-8 uur; za terdag 1-4 uur (mei tot oktober 9-1230 uur). Kohnstamauchool Fahrehhettstraat Apotheek: Gouka, Hoogstraat. 29. (Van een onzer verslaggevers) Op de agenda van de Schiedamse gemeenteraad voor 9 september staat ook een voorstel om ln Nieuwland aan de gemeente toebehorende grond 179 woningen en 24 garages te. bou wen. Dit project zal worden uitge voerd door de N.V. Muys en De Win ter. Meer bijzonderheden zijn er over dit project voorlopig niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) B(j de enerverende wedstrijd SVV DFC te Schiedam werd een zwaar beroep gedaan op de gemoederen van het publiek. Een aantal Dordrechtse supporters stak zijn afgrijzen over het spel van SW niet onder stoelen of banken. By de stand 3—2 werd het teveel voor een 56-jarige Schiedammer. HU pakte het toetertje waarmee een Jeugdige DFC-supporter zijn club aanmoedigde af, en gaf er hem een klap mee op zijn hoofd. De Jongen werd door een arts in de bestuurskamer weer bij zijn po sitieven gebracht en toen de stand 44 was was hU weer zover bij, dat hij zjjn club naar de overwinning kon toeteren. pioene Margrid Sneep; de laatste kan voor haar nederlaag slecht aanvoeren dat ze door wedstrijdverplichtingen elders wel een bijzonder druk bezet weekend-programma had. N. v. Vaat handhaafde zich als geplaatste door de zege op mevrouw N, Oprei (64, 6—3) en mej. E. van Dort speelde zich bU de laatste acht door een overwinning met 6—4, 62 op I. Timmer. Hetzelfde presteerde më. H. Figée; zU versperde met de cij fers 64, 64 mej. N. Stokhof de weg naar succes in deze groep. In de damesgroep C bereikte mevr. A Rietveld al de halve finale; daar voor moest zU o.a. mej. Hagenaars uitschakelen, die haar echter bijzon der goed party gaf (6—4, 6—4). Hetherendubbe! B leverde al de verwachte halve-flnallsten op. v. d. Heuvel/v, Woerkom tegen v. Damme/ Dc Ruiter en Baard/Butte tegen Bokx/Schuddebeurs zijn de partijen die nader gaan uitmaken, wie in de finale van dit nummer uit zullen ko men. Veel spectaculaire strijd, maar nog geen verrassingen vallen te noteren uit het heren dubbel C. Alle acht geplaatste dubbels handhaafden zich van de niet geplaatsten vallen o.a de overwinnigen op van v. d. Bor Sr./ Jr. op Coors/Haak (2—6, 64, 6—3) en van F. v. d. Gaag/lngelse op J v. Strlen/De Vos Burchart (6—3, 6 2). AI ln de daarop volgende ronde gespeelde wedstrijden leverden als resultaat op, dat de dubbels v. d. Heuvel/Oosterom, v. d. Griend/De Ridder en Damme/Wilschut zich reeds verzekerden van een kwartfi nale-plaats. In het damesdubbel B was vooral de wedstrijd E. v, Dort/N. Oprei te gen H. Figée/N. v. d. Vaart geheel open. Dat bleek uit de uitslag ook: met 6—1, 1—6, 6—2 bleven eerstge- noemden „heer en meester" van het terrein. Evenals de geplaatsten H. Vallaard/E, Wasman zijn zy nu zeker van een plaats in de halve finale. De C-groep van de dames-dubbels leverde* al zeven van de acht kwart finalisten en zelfs één halve fina list op: de dames Feelders/Oprei, die dit bewerkstelligden door een gemak- keiyke 62, 60-zege op de junioren De Bruyn/Tunderman, N. Oprei/N. Spithoven, als derden geplaatst in het gemengd dubbel B, zagen zich door de outsiders H. Figée/ Vrijdagmorgen heeft dc handbal ploeg Maccabi uit Israël een kort bezoek gebracht aan het likeur- museum aan dc Lange Haven. Zij werden daar rondgeleid door de heer L. Melcbcrs die het een en ander van het Schiedamse nat vertelde. Hy stelde dat de Schiedamse jene ver wel wordt geimiteerd maar niet wordt geëvenaard. De ruim 6000 monsterflesjes likeur werden door de gasten met bewondering bekeken. Het was een leuk moment toen zy een flesje van hun eigen land. Israël, ontdekten met de hun zo bekende lettertekens. Het aangeboden glaasje jenever beviel de jongelui niet al te best, maar toen er advocaat op tafel kwam des te meer. Daarna hebben zü een rit gemaakt langs de Schiedamse havens. Hierbij trad de heer Sigmond op als explica teur. Deze wees op het belang van de Schiedamse havens in het gehele Euro-plan. BU de ontvangst op het stadhuis bood het gemeentebestuur overigens vruchtensappen aan. De aspiranten van de korfbalclub Schiedam hebben ir. een door Hoog vliet georganiseerd toernooi twee 2e prijzen weggehaald. In de afdeling A-aspiranten en in de B-afdeling moesten de Schiedammers genoegen nemen met de tweede prijs. De se- nieren zouden deelnemen aan een door Sperwers georganiseerd toer nooi» maar dat Is door de vele regen I van zaterdag niet doorgegaan. I Een aantal agendapunten werd reeds in onze krant van vrijdag be handeld. Voorts zal de raad weer ge' legenheid krijgen om zich bezig te houden met de stads sanering en de woningbouw. Ter tafel ligt het voor stel om aan de woningbouwvereni gingen Eendracht en Schiedam Onder stromende regen heeft THOR zaterdagmiddag meegelopen met de Folltiemars te Vlaardlngen, Van de 2400 deelnemers waren 170 kinderen van THOR bU, verdeeld in zes groepen op de 10 km en een groep op de 15 km. Vanwege de regen hebben de kin deren onderweg niet gerust, terwyi zij aan het eindpunt aangekomen, direct rechtsomkeert maakten naar huis, om zodoende een verkoudheid te ontlopen. Ondanks de regen hebben de kleine Thorlaantjes het zeer goed gedaan. Op de tien km werden vier pryzen behaald: Een eerste prijs, leidster mej. N. Boender; tweede prys leider Hans Poots; derde prys leider Joh. Meier en een vijfde prijs leidster mevr. Riteco, geasslsteert door Frya v. d. Wel. Er waren geen uitvallers en zelfs geen blaren, maar dat zat hem waar- schijniyk in de natte voeten. In verband met de vele voorbereidingen voor het jubileum in 1964 zal THOR dit jaar niet meer aan wandelmarsen meelopen. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester mr. J. W. I'cek van Schiedam heeft vanmiddag in een speciaal belegde bijeenkomst de ere medaille ln goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau aangereikt aan de heer 'M. Vos. De heer Vos. die procuratiehouder hoofdboekhouder is bij distilleerdery De Grouwe Hengst, heeft vandaag zyn werkzaamheden by dit bedryf, dat hij gedurende 46 jaar heeft ge diend, beëindigd. Merfcredon, la 4an de septembro klubvespero. Ni konvercracios pri la ferio ce kino van Gink, Ploegstraat 19. Vi certe multope venos post la longa Forestado. Vooruit voor de bouw van 150 wo ningen en 75 garages in Kethel de grond beschikbaar te stellen. Het be treft hier geen nieuw plan. In een vorige vergadering werden al kredie ten voor deze bouw beschikbaar ge steld. B. en W. stellen nu voor om de grond voor 75 jaar ln erfpacht uit te geven. De oppervlakte van de grond is 13.000 m2 en de waarde 663.750. Dat komt neer op 4000 voor een woning en 850 voor een garage. De canon wordt vastgesteld op 4 Vi percent voor de woningen en 5 percent voor de garages. In totaal is dat 30.187,50. Ten behoeve van de sanering kan de gemeente de panden Achter de Teerstoof 34 kopen voor 1200. B. en W. vragen voor onderhoudswerk aan deze panden nog een krediet van 600. Voor de panden Slnt-I'ietersteeg 7 en 9 vragen de eigenaars 950. Ook dat is een bedrag dat B. en W. rede- ly'k voorkomt en zü willen ze daar om kopen en onmiddellijk na de koop slopen. Op 2 maart 1964 kan de gemeente een miljoen gulden lenen tegen een rente van 4>,„ percent. De lening zal een looptijd van dertig jaar hebben en moet in jaariyks geiyke termij nen worden afgelost. Er is een be- reidsstellingprovisie van 1 percent nodig. B. en W. vinden deze aan bieding gunstig en stellen de raad voor hem te aanvaarden. Voor 1800 kan de gemeente hot pand Rotterdamsedük 315/9 kopen. Dit pand ligt aan het lage deci van de Rotterdamsedük, een gedeelte dat te züner tyd nadat de bebouwing Is gesloopt, op hoogte „zal moeten wor den gebracht. Het pand, dat nu niet verhuurd is, zal na de aankoop wor den dichtgespijkerd en x«l niet meer worden verhuurd. WUdestraat (ger.) willen B, en W. een bedrag van 1.200 uittrekken voor spel- en ontwikkelingsmateriaal. Het materiaal is bedoeld voor de derde klas, waarmee de school is uit gebreid. Eenzelfde voorstel geldt voor de kleuterschool aan de Burgemees ter Knappertlaan 211. Voor deze ka tholieke kleuterschool van de Stnt- Willibrordusstlchting wil men Mim en klautermateriaal aanschaffen. De school is namelijk in een woonhuis gevestigd en er achter Is een kleine speelplaats. Het gevraagde bedrag is 590. Nog een voorstel betreft de ver goedingen voor vakonderwys aan vier schoolverenigingen. Voor de Sint-Willibrordusstiehting bedraagt de vergoeding 42.422,86; de Vereni ging tot Bevordering van Christelijk Onderwüs 33.288,59; de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs 18.007,58; en de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs 671,08. Deze bedragen gelden voor 1962 en voor 1963 vragen de schoolbesturen om voorschotten voor het vakonder- wüs. Deze zijn als volgt 39.525,52 voor de Sint-WUUbrordusstlchting, 39,191,38 voor Christelük Onder wüs; 18.020,67 voor Gereformeerd Onderwijs en voor Christelük Volks- onderwys ten slotte 531,53. Veertig Jaar geleden werd te Rot terdam de cursus Boekhouden M.O. van 1923 opgericht. Het jubileum werd zaterdag gevierd, 's Morgens kwamen de' cursusleding en de vele docenten byeen. 's Middags werd door de vereniging van cursis ten en oudcursisten VCO van 1923 een koffiemaaltijd aangeboden in ca fé-restaurant Engels. Aangezien de enige nog in leven zünde oprichter, de Rotterdamse hoogleraar prof, J. Brands, in verband met een econo- mencongras ln het buitenland ver toeft, werd de Jubileumrede uitge sproken door de heer J. C. Hoog heid. Tot slot was er nog een gezellig samenzyn van de docenten en vele leerlingen en oudleerlingen. E. v. Woerkom uit de stryd gewint- 5—7, 0—6; de laatsten zullen het in de halve finale moeten opnemen te gen E. Zwanenburg/W. v. d. Heuvel die met H, Vollaard/D. Forehead geen moeite hadden (60, 61), Van de acht geplaatste dubbels in de C-groep gemengd dubbel liet alleen het ais achtste geplaatste paar, E. v. Dort/ Couvée het afweten;' met 6—3, 6—2 trok het echtpaar Burdorf aan het langste eind. Deze week en volgend weekend wordt het toernoo voort gezet. (Van een onzer verslaggevers) Voor het nieuwe vergaderjaar van de gemeenteraad van Schiedam wor den de nieuwe vaste raadscommissies gekozen. Dit zijn 15 commissies. Ove rigens moeten er nog veel meer mensen worden benoemd. De heer N. J. J. van de Water treedt af als lid van de commissie voor Sociale Zaken. Een aanbe veling doen B. en W. niet. De heer V. d. Water is uit de raad gekozen Voor het eveneens periodiek aftre dende lid van dezelfde commissie buiten de raad, de heer L. L. J M Melchers bevelen B. en W. de heer Melchers weer aan. Voor de aftre dende sportraadleden uit de raad, de heren J. Scheffers, W, de Vries G Westerveld en H. M. Willemse doen B. en W. ook geen aanbevelingen. De gemeentelijke jeugdcommissie kent ook een aantal vacatures door het periodieke aftreden, van de gemeen teraadsleden lr. C. Boerman, me vrouw W. R. Drukker-Brink, s. Kui per en H. W, Metaal. Aan de beurt van aftreden in de commissie voor administratie van het Gemeenteziekenhuis zyn de raadsleden j. Alijk, P. Brouwer, mej G. burger, J. Dijkstra, M. Eükenaar en G. P. Verhulsdonk. B. en W. stellen voor aan de Prof, dr. J. H. Gunningschooi te benoe men tot ondertvUzeres mej. P, a. Stokhof. Mej, Stokhof werkt nu bij het openbaar onderwüs in Vlaardin- gen. In de plaats van de met pen- sloengaande heer J. Pulleman, di recteur van de Technische School, wordt de heer H. van Dool uit Leens voorgesteld. De heer mr. H, B. Engelsman, is aan de beurt van aftreden ais lid van het college van curatoren van het Gemeentelijk Gymnasium. In zUn plaats bevelen B, en W. wethou der mr, P. van Bochove of de aftre dende heer Engelsman. B. en W. bevelen aan om drs, H. J. Mulder te Doom tydelük te be noemen tot leraar in de cultuurge schiedenis van het christendom aan het stedelijk Gymnasium, Dit roet Ingang van 15 september en voor de duur van het cursusjaar 1964-1965. In de Hekbootstraat in Rotterdam heeft de brandweer het perceel 22b moeten binnendringen, omdat er (teveel) water stroomde uit een de fect geraakte automatische wasma chine. De bewoners, de heer D. Ba- retty en zün gezin, waren niet. thuis. De heer P. A, Peperkamp, die op 22a woont, waarschuwde de brand weer, omdat het water door het pla fond kwam. Via het balkon kwam men binnen, waarna de wasmachine werd afgesloten. (Van een onzer verslaggevers) De. vijftienjarige leerling-bouw vakker Peter van Akeljjen is van morgen ln de Allard Flersonstraat ln Rotterdam van een hoogte van zes meter van een hulpstelger op straat gevallen. De jongen is met klachten over pijn in armen en benen opge nomen in het Dykzigtziekenhuis. Peter van AkelUen, die woont ln de Lorcastraat, was bezig met werk zaamheden aan een schoorsteen, toen hy het evenwicht verloor. (Van een onzer verslaggevers) Zondag heeft men ingebroken in de woning van de 71-Jarlge T. v. d. B. aan de Koninginneweg in Rotter dam, Uit een linnenkast in de slaap kamer op de eerste etage wordt een geldkistje met 95,een gouden ketting met medaillon, een ring met blauwe steen en een gladde gouden ring vermist. Tüdens de afwezigheid van de bewoner verschafte men zich toegang tot het huls door een ruit te vernielen. (Van een onzer verslaggevers) Zondagmorgen vroeg Is het ketel huisje op de tuinderij van de heer A. den Houter aan de Hoofdweg 307 ln Rotterdam uitgebrand. De schade wordt geschat op 10.000. De brand Is vermoedeiyk ontstaan door kort- slutlng. Dc brandweer bestreed het vuur met één straal. Aanwezig waren, on der leiding van onderbrandmeester J. Hollander, de eenheden G3, 213 en K4. Koop 'n boek bij de ARBEIDERiPE dergeiyke wandeltocht te organiseren werd geboren ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan in 1957. Gezien het grote succes daarvan, werd toen besloten om de twee een dergelijke wandeltocht te organiseren ln sa menwerking met de Wandelkring Rotterdam van de KNBLO, ln het eerste jaar verschenen er 1640 deel nemers aan de start, in 1959 bedroeg dit aantal 1600, ln 1861 steeg dit tot 3108 en dit jaar daalde het aantal wandelaars tot 2419, waaraan het slechte weer niet vreemd was. Uitslagen: 10 km. Jeugdgroepen en Speeltuin ver.; 1. Gymnastiekvereni ging Thor groep A Schiedam 261 pt., 2. Gymnastiekvereniging Thor groep D Schiedam 254 pt., 3. Gymnastiek vereniging Thor groep F Schiedam 251 pt, 10 km. Schoolgroepen: 1. Dr. Bil derdykschool Vlaardingen 254 pt., 2. Dr. Bavlnckschool Vlaardingen 250 pt., 3. Dr. De Stoppelaarschool Vlaardingen 240 pt. 10 km. Wandelgroepen: 1. W.v. Mawa's groep 1 Maassluis 267 pt., 2. W.v. De Waal Rotterdam 264 pt„ 3. 15 km. Jeugdgroepen en speeltuin- ver.: 1. Speeltuinver. De Waal groep A Rotterdam 313 pt. 15 km. Schoolgroepen: 1. Chr. Technische school Schiedam 312 pt. 15 km. Wandelgroepen: 1. W.v. Oranjegarde Schiedam 309 pt., 2. W.v. WIK groep B Vlaardingen 290 pt., 3. W.v. DST Schiedam 290 pt„ 4. Res. gem. Politie Vlaardingen 289 pt. 25 km. Wandelgroepen: 1. W.v. Door Weer en Wind Vlaardingen 230 punten. SCHIEDAM In het sportfond- senbad te Schiedam werd een porte- monnaie gestolen uit het badhokje dat in gebruik was by W. S. van de Rotterdamsedijk, wooes traat«i -telMms - schieewm S ,-s V 4

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2