SCHIEDAMSE 3IOSCOPEN Jerry worstelt met geld en grasmaaiers Alibi van verdachte was waterdicht mm Er komt tekening in korfbalcompetitie Rotterdam deze zomer door Engelsen 'ontdekt J. V. Pijpers overleden Buffetjuffrouw volgt sherrykuur: onder invloed achter autostuur Tien dagen gevangenis en jaar ontzegging Inwoning f Politiehonden demonstreren DRZ ontvangt Schiedam op eigen veld Alleen HBSS speelt thuis if pCHÏËDAMSËl 1ZMIERTJES I chiedammers j elkaar onder DWS-lieren hebben alle kansen bij HVP Echtpaar verdacht van flessentrekkerij m Voor KNVB alieen bekervoetbal Spastische kinderen in Botterdam te gast hij de mariniers Visafslag HF.T VRIJE VOLK DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 PAGINA 4 In Passage valt deze week Jerry Lewis te bewonderen in GELD SPEELT GEEN ROL. De hele historie draait in feite om het geld. De miljoenenerfenis van een elektronenmagnaat komt reohtens toe aan een verdwenen zoon, maar staat nu op het punt te vervallen aan een zuster, die verloofd is met een op geld beluste schurk Vrouiv met ster Oorzaak en gevolg Supersnelbrommer GELDKISTEN Kennelijke staat Het afgelopen seizoen kende Schie dam. tieee jazz-sociëteiten: Guil- laume en Nieuwland. Deze zijn nu gefuseerd en geven zaterdag de eer ste avond in het nieuwe seizoen. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom, maar ze komen er alleen maar in als ze lid willen worden. Want dat staat voorop", zegt de secretaresse, Haartje van Waalwijk van Doorn, ,de soos moet een besloten karakter hoeden." Die fusie is uit nood geboren. De sociëteit Nieuwland bleek in septem ber geen bestuur meer te hebben maar beschikte nog wel over een uitstekende zaal en Guillaume had nog wel een bestuur, maar geen zaal meer. In verband met de verbouwing van Arcade, waar Guillaume het vo rig seizoen elke zaterdagavond te vinden was, kondende jongelui pas in oktober iceer terecht. Dat is te laat, besliste het bestuur en het ge volg was de fusie, die overigens'in alle vriendschap en begrip tot stand is gekomen. Bovendien liep het be zoekersaantal van beide sociëteiten aan het eind van. het vorig seizoen een beetje terug. Zaterdag gefuseerde soos in Mat- son Tivoli aan de Nieuwe Haven 237. The West End Combo verzorgt de muziek. Het combo is van vele mark- ien thuis, behalve dixieland wordt er ooit moderne jazz gespeeld. Boven dien zijn er in de band twee jongens die zingen, in de stijl van Edwin Rut- ten. De toegangsprijs bedraagt 1, per persoon. Aanvang acht uur. DAMPRATER (Van onze sportmedewerker) De politiehondenvereniging "De Speurder' organiseert ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een onder linge wedstrijd op zaterdag 28 sep tember. Het ochtendprogramma, dat om negen nar begint, bestaat uit wedstrijden voor honden die nog in opleiding zijn en zal hoofdzakelijk bestaan uit appèloefeningen. Het middagprogramma dat om halt twee begint en waar gecertificeerde honden uit Rotterdam. Den Haag, Delft en Schiedam aan zullen mee doen, bestaat uit het spectaculaire manwerk. Er zal worden gekeurd en gewerkt volgens het reglement van de Kon. Ned. Politiehonden Vereniging. Het bestuur van 'De Speurder' hoopt met deze demonstraties het publiek enigszins te kunnen voorlichten over hoe nuttig een afgerichte hond in de praktijk kan zijn De zuster tracht haar broer te vin den, doch de verloofde tracht dat te voorkomen. Jerry Lewis die de rol van erfgenaam speelt, werkt zich daarmee aardig lp de nesten. Hij is een brave stuntelige televisie-repa rateur met een zwak voor detective- spelen en komt er dus spoedig ach ter dat hij zelf gezocht wordt. Het gevolg laat zich raden: vele, tot mislukking gedoemde aanslagen worden op zijn leven gepleegd, er is een vreemde achtervolging door ro- botgrasmaaimachines, maar hij klaart het toch. Kleurig en in den brede verhaalt ons in Monopole de film GT7N- SLIngER onder regie van Roger Gorman van de sheriff, die het met succes opneemt tegen boeven. Maar .het is deze keer een vrouwelijke sheriff, die het met een vrouwelijk boevenopperhoofd aan de stok krijgt en bovendien een innige en beant woorde liefde opvat voor de schiet' grage rechterhand van het boze vrouwmens. Dat resulteert ten slotte in een vechtpartij waarbij genoemde rech terhand eerst het boze vrouwmens doodschiet ten einde zijn lieve she riff te helpen en waarbij vervol gens die sheriff de bittere pilcht te vervullen krijgt om haar aangebeden vijand en redder van haar leven ach ter zijn vodden te zitten en grondig dood te schieten vanwege de misdrij ven die deze heer voorheen had be gaan. Kortom: weer eens wat anders dan anders voor de trouwe wildwest kijkers. In de zondagmatinee draait Mo- n o p o 1 e DS WEG DER HONDERD DODEN, een rasechtige indianenfilm geregisseerd door Albert C. Ganna- way. Slechts een man weet uit het bloedbad te ontsnappen. Hetgeen al lemaal niet wegneemt dat de ge rechtigheid zegeviert, Oorlogsfilm Een oorlogsfilm van het sensatio nele soort wordt maandag, dinsdag en woensdag gepresenteerd in Mo nopole. Veel goeds valt er niet over te zeggen. Een slap verhaaltje speelt zich hier af tegen een achtergrond van stoere mannen en vuurspuwende geweren. Jerry Lewis kronkelt zich in de vreemdste bochten Oorzaak? Geld. Dat kan het verhaaltje niet redden en doet de stoerheid verbleken. FRANKIE KANE wordt in een ka tholiek weeshuis opgevoed, omdat zijn ongehuwde moeder bü zijn ge boorte is gestorven. Later blijkt Frankie eigenlijk van joodse afkomst te zijn. H|j loopt weg uit het weeshuis, maar kan door de crisis geen werk vinden. Hij raakt in de gangsterwe reld verzeild. Op het hoogtepunt van zijn macht als Frankie Kane koning der gangsters is, begint de politie een grootscheepse Jacht, daarbij geleid door een vroegere vriend van Fran kie. Het meisje, waarop Frankie in zijn weeshuis tijd verliefd is geweest, blijkt nog altjjd van hem te houden en komt hem te hulp. De film is niet opzienbarend, maar geeft een aanvaardbare Indruk van de goede maar arme jongen, die niet langer afhankelijk wil zijn en zo tot de misdaad komt. In Monopole. (Van een onzer verslaggevers) De DWS-dames moeten zondag naar Posterholt in het vriendelijke zuiden. Posterholt is een zeer lastige tegenstander, maar gezien het spel- beeld van de afgelopen zondag Is er alle hoop op een overwinning. Heren 1 heeft tot nog toe geen wedstrijd verloren. Het tempo van deze jeugdi ge ploeg ligt bijzonder hoog en dat is het waar hun tegenstanders steeds over struikelen. Hel kan dan ook haast niet anders of Lou Köneman en zijn. ploegmakkers moeten het te gen HVP weer tot een overwinning kunnen brengen. In de afdelings eerste klas moet dames 2 naar Actief. Dames 3 moet rekenen op felle tegenstand van VETO. s Het tweede herenelftal kon zondag wel eens de eerste puntjes binnen kunnen halen tegen Olympia '62, nu er een kleine wijziging in het team is aangebracht. Winst ook verwachten we voor heren 3 dat op bezoek gaat bij Schutters 3. s Bij de jeugd zouden we de wedstrijd Dynamo—DWS van de heren-junio ren willen noemen, waar we een spannende strijd verwachten. (Van een onzer verslaggevers) Rustig legde de 30-jarige vertegen woordiger P. C. A. uit Rotterdam uit, dat h|j onmogelijk met zijn licht blauwe Volkswagen op 10 mei in Schiedam door het rode licht had kunnen rijden. En inderdaad, h|j had een waterdicht alibi. Op 10 mei lag h|j namelijk in het ziekenhuis. Hij was daar op 7 mei opgenomen voor een acute blindedarmontsteking. Z|jn kleren met daarin de contactsleutel tjes van de auto waren in het zie kenhuis. Aldus. 'Is uw vrouw dan niet met de auto gaan rijden?" informeerde de waav- nemend-kantonrechter, mr. O. W. Sipkes. Dat kan ook niet, zei ver dachte, want myn vrouw heeft geen rijbewijs en rijdt nooit. De officier overwoog dat het allemaal wel klop te, dat er veel lichtblauwe Volkswa gens op de weg zijn en vorderde vrij spraak. De kantonrechter ging hier uiteraard mee akkoord, evenals de verdachte, die met een verheugd 'goede morgen, heren' de rechtzaal verliet. Het alibi van de vertegenwoordi ger E. J. W. uit Maassluis was niet zo waterdicht. Hij was op 30 mei in Schiedam door het rode licht gereden en de dagvaardig vermeldde dat dat om kwart over vijf was gebeurd. "Kan niet', zei verdachte, 'want (en hier z|jn mijn werkrapporten) toen zat ik op kantoor in Rotterdam.' 'De verbalisant verklaarde ter zit ting dat hij mijnheer zeker herken de aan het hoge voorhoofd en de hoornen bril en toen verdachte nog opmerkte dat hij misschien toch wel (Van onze sportmedewerker) Zondag opnieuw een derby in de RVB. Opnieuw is het DRZ die daarin ee nhoofdroi zal gaan spelen. Nu ont vangen de Rode Zonners Schiedam op eigen veld. Wie zal in deze wed strijd de sterkste zenuwen hebben? "WF dat vorige zondag tegen DRZ een misstap deed, gaat naar FSV Pretoria, Met wat meer vechtlust zit er winst in voor de Schiedammers. Orsus gaat naar DRL om daar om 12 uur te gaan strijden, om de volle winst. Ook hier geldt dat wat meer vechtlust dan tegen USC nuttig zou zijn. Toen moest met do halve buit genoegen worden genomen. Schie- damse Boys ten slotte gaat naar WCR. Na het succes van zondag moe ten de jongens van trainer Wim Pou- lus deze wedstrijd ook in winst om zetten om de aansluiting met de bo- vengxoep te handhaven. De Nederlandse kustvaarder Jongkind van 499 ton heeft by het vertrek uit de haven van Antwerpen een anderdeur van een van de sluizen geramd. Er werd aanzienlijke schade aan gericht, doch de suis behoefde niet bulten werking te worden gesteld. VANDAAG Bioscopen; MONOPOLE: Kunde wollt ihr ewig ieben, 2 en 8 uur (14 Jr.). PASSAGE: Kartma en de gemasker-' de ridder. 2 en 8.15 uur (18 Jr.) Diversen IRENE: Lozing Kon. Ned, Md- voor Tuinbouw en Plantkunde, 8 uur. CHR. SOC, BELANGEN: Bijeenkomst ANMB, 8 uur. VRIJDAG Bioscopen; MONOPOLE: Gunslinger. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: Geld speelt geen rol, 2 en 8.15 uur (ft.l.). Diversen STEDELIJK MUSEUM: Opening tentoonstelling Jan van Eyk, 8.15 uur. DADELIJKS Tentoonstellingen Stedelijk Museum Gesloten GeniecitteulnilolhreH Lange Raven 131: maand 7-8 30 uur dlnsd 9 30- 430 uur, donderdag. 9 30 12 30 u: vrijaas 0 30 4 30 en 7-8 30 uur: za terdag 30 4 30 uur Lorentzlaan 6: 3 304 30. dlnsö 1.30— 4 30, wnensd 7—9. vrijd 1 304.30 en 7—9 Dr. IV'ttoautpiem 129 maandag 1-9 uur, dinsdag 1-4.30 uur. woe mal (alleen Jeugd i 2 4 uur; «oensd (alleen voiw i 7-9 uur: donderdag 9 30-12 uur; vrijdag 7-9 uur (voiw) 7-8 uur (jeugdi Jeugdbiblminrek IVestmulenstraat 28 dlnsd 3 30-5 uur; woenedos 2-5 uui. vrijdag 3 30-5 en 7-8 uur; za terdag I uur (mei tot oktohei 9 1230 uurl Kohnstarnmschool: maand en orljö 3 30—6 uur Apotheek: Westendorp, Parkweg '.07 [Ni Er begint ook In de korfbalcom- petitie als enige zij het bescheiden tekening in de strijd te komen. In de afdelingen van zowel ODI, Schiedam als Succes is er nog maar één club zonder vcrliespunten en dat na voor de meeste clubs twee en voor de overige drie wedstrijden. ODI en Succes hebben nu elk twee punten uit respectievelijk drie en twee wed strijden, Schiedam heeft nog maar één wedstrijd gespeeld, die geen winst opleverde. ODI heeft een gerede kans zijn po sitie te versterken, nu de thuiswed strijd tegen Rotterdam Zuid 2 op het programma staat. De Rotterdammers zijn na twee wedstrijden nog punt loos. Als het even wil lukken zal ODI aan het langste eind trekken. Van Succes en Schiedam staan de blauwwitten waarschijnlijk voor de lastigste opgave. Zij moeten bij Pams op bezoek, dat doorgaans snel en doortastend speelt. Tegen het sterke Trekvogels hebben de Hagenaars het niet kunnen bolwerken, maar hun stadgenoot De Raven werd met 85 geklopt. Als Succes net zo speelt als Velox komt er misschien nog niet zo'n gek resultaat uit de bus. De uitwedstrijd tegen Animo in Souburg is voor Schiedam overigens ook niet eenvoudig. De Zeeuwen la ten zich op eigen veld moeilijk ver schalken. waarbij voor Schiedam dan nog de verre reis naar Souburg komt. We zijn benieuwd wie de lang ste adem Lal hebben. In het verdere programma zijn op genomen Schiedam 2—Schlabroek 2, Ajax 2—Succes 2, Schiedam 3—-Velox 3, Jartioren Charlois 2Succes, Oran je NassauODI, adspiranten Schie dam a-~Hoogvliet a. Vlaardingen a Succes a. GDI a—TOP a, Schiedam bVlaardlngen d en WIÓN cSuc ces b. een uurtje vroeger in Schiedam ge weest zou kunnen zijn, wat het ali bi nogal verzwakt. De officier, voor ditmaal mr. P. A. H. Bos, eist een boete van 25 waar de kantonrech ter f 20 van maakte. En weer waren er de nodige ver dachten die van hun bromfiets een motorfiets hadden gemaakt door or een race-carburateur op te zetten. "Het loopt de spuigaten uit, mijnheer de kantonrechter', merkte mr. Bos op. Hy meende dat verschillende brcmfïetshandelaren ook schuld heb ben. Die leveren namelijk by een snelbrommer een doe-het-zelf-pakkcc inhoudende race-carburateur en zo genaamde megafoonuitlaat. Hiermee uitgerust kunnen snelhe den van 70 tot 80 km worden ge haald, maar volgens de wet rijdt men dan op een motorfiets, waar dus een rijbewijs voor nodig is. Om dat het euvel hand over hand toe neemt; kondigde de officier aan dat overtreders binnenkort niet alleen vervolgd zullen worden voor het niet hebben van e enrijbewijs, maar ook voor het feit dat er geen kenteken bewijs voor hun 'motor' is afgegeven en er geen wegenbelasting is betaald. Zover is het dus nog niet en daar om conform de eis een boete van ƒ40 voor de Schiedamse elektricien J H. v. d- H., die met een vaartje van ruim vijftig ia de Hoogstraat was betrapt. 'Van onze sportmedewerker) Het zaterdagvoetbal voor Schiedam geeft alleen HBSS thuis te zien en wel tegen KWA. Gezien HBSS In de thuiswedstrijden altijd het best voor de dag komt wordt er een goede par tij voetbal verwacht. Hopelijk dat de voorhoede van de oranjehemden wat beter op schot is als verleden zaterdag toen niet werd gedoelpunt. PPSC gaat naar Altius met zijn sterkste opstelling. Wat meer bewe gingsvrijheid voor middenvoor Teeuw zal doelpunten opleveren. Deze knaap verstaat de kunst om te scoren uit stekend. Als daarbij Boertje wat be ter op dreef is als verleden zaterdag zit er winst in. Ook GTB en GSS spelen uit. GTB gaat naar F.C. Ma luku om daar te proberen de op gaande lijn in hun spel door te zet ten. Hellevoetsluis ontvangt GSS dat zich ook weer aan het herstellen is. Dinsdag heeft de recherche van het bureau De Siinge in Rotterdam tn bewaring gesteld de 32-jarige verte genwoordiger C. de K. en zijn 26- jarige vrouw. Tegen het echtpaar zijn vijf aangiften van flessentrekkerij binnengekomen. De vertegenwoordiger en zijn vrouw hielden er een vry brutale werk methode op na. Zo zocht mevrouw De K. midden augustus in een win kel aan De Slinge met zorg schoenen, kousjes en sokjes uit voor haar en de kinderen. Het werd een bestelling voor een bedrag van bijna tweehon derd gulden. De vrouw trok de nieu we schoenen aan, gaf haar oude in reparatie en verzocht de overige be stelling thuis te bezorgen, maar toen men later aan haar woning kwam, weigerde zij te betalen. De goederen werden uiteraard niet afgeleverd, loch kreeg het echtpaar goederen in huls zonder te betalen, o.a. dran ken, taarten, meubilair en een dia projector. De recherche vermoedt, dat nog meer middenstanders door de beide echtelieden benadeeld zijn en zij verzoekt hun hiervan aangifte te doen, telefoon 77605. 5s$É 'fhgxtiSK (Van een onzer verslaggevers) Engelse toeristen hebben deze zomer Rotterdam „ontdekt". Dank zij de propaganda van de VW stroomden .zoveel Engelsen naar Rotterdam dat zij het aantal Duitsers, voor het eerst sinds de oorlog, overtroffen. De Engelse bezoekers waren vooral entuou- siast over het Rotterdamse stads centrum, in het bijzonder de Lijn- Dinsdag is in Rotterdam plot seling overleden de heer J. V. Pijpers in de leeftijd van 75 jaar. De heer Pijpers is vooral In amb- tenarenbrlngen en In de Rotterdam se PvdA een bekende persoonlijkheid geweest. Hij werd na 1945 Ilf" van de socialistische partij en heeft daarin vooral voor de afdeling Hillegersberg stimulerend werk gedaan. Onder zijn leiding voerde deze af deling bij voortduring een krachtige ledenwerfcampagne; in zijn woning kwamen fakkeldragers en huisbezoe kers bijeen. Niemand was als hij zo gelukkig, als dit werk tot goede re sultaten leidde en dat was bij voort during het geval. In de Algemene Bond van Ambte naren speelde de heer Pijpers al voor de oorlog een belangrijke rol. Als PTT-ambtenaar was hjj secretaris van het Personeelsfonds van de PTT. Ook als vakbewegingsman was hij een gangmaker. De begrafenis van wijlen J. V. Pij pers vindt plaats vrijdag op de al gemene begraafplaats Crooswijk, om streeks één uur. Advertentie Schiedam Z U I 0,.KO CL A.NDS CHE K A K T R B K H A N D E L de vele brieven te baan, zo is uit gebleken. Rotterdam kan terug zien op een goed toeristisch seizoen. Dit consta teert de VW, hoewel het definitieve cijfermateriaal nog ontbreekt. De logies-boekingen die de VW tot stand heeft gebracht zijn in verge' lij king met het vorige jaar met maar liefst 30 percent gestegen. Het slechte weer heeft, het' klinkt een beetje vreemd, aan dit record meegewerkt. Toeristen die aan de kust tevergeefs wachtten op dé verkwikkende zon namen hun toevlucht tot de grote steden om zich daar tenminste kunnen amuseren. De propaganda-actie, die zich niet alleen tot Engeland, maar ook tot Amerika uitstrekte, heeft ook daar zijn vruchten afgeworpen. Als oorzaken voor het verminderde Duitse bezoek aan ons land noemt de VVV: de vele regen tijdens de voorafgaande jaren en het feit dat steeds meer Duitsers zich een dure vakantiereis naar zuidelijker landen kunnen permiteren. De Europmast, de Spido-rondvaaxt, de boottochten naar de Deltawerken en diergaarde Blijdorp behoorden ook dit jaar tot de grote attracties. De VVV gaat de komende winter benutten om in het buitenland nog meer propaganda voor Nederland te maken. Geen competltievoetbal dit week einde voor de KNVB-clubs. Wel is er de eerste ronde voor de districtsbeker welk programma ook enkele aardige wedstrijden te zien geeft. Allereerst AeoiusExcelsior '20. Twee ploegen die elkaar in het verleden al eens meer hebben ontmoet. Wie hier als de overwinnaar uit te voorschijn zal ko men is een open vraag. Demos zal als gastheer fungeren voor het Maassluise VDL dat in zijn afdeling helemaal onderaan hangt. Hier moet winst inzitten voor de De- mos-mensen. DHS krijgt SMV op be zoek. Zal de voorhoede van de geel zwarten nu in staat zijn te doelpun ten? Martinit en SVDPW houden het onder ons. Zij zullen tegen elkaar spelen om de volle buit. Deze wed strijd zal onder leiding staan van de bekende Vlaardingse arbiter Joop den Breems. Alle Ingrediënten voor een goede partij voetbal zijn dus aanwe zig. (Van een onzer verslaggevers) „Op vijftig dronken rijders is er maar één vrouw," zei de Rotterdamse politierechter, mr. Jolles, woensdagmorgen. „Ik hoop dat het zo blijft, nu er ook steeds meer vrouwen gaan rijden," sprak de officier van Justitie. En hij keek streng naar de dertigjarige blonde buffetjuffrouw op de verdach- tenbank, een aardige verschij ning, alleen iets minder slank dan zij graag wilde zijn. Ten einde wat te vermageren had deze dame enige tijd een dieet ge volgd, dat als 'de sherrykuur' bekend staat. Deze kuur komt erop neer, als we 't goed hebben begrepen, dat men dagelijks bij heel Pohte maaltijden van bij voorbeeld appelen en kaas enkele glazen droge sherry drinkt. Op 9 augustus had de buffetjuf frouw dit dieet naar eigen inzicht gewijzigd. Zij had die dag in het geheel niets gegeten, zelfs geen ap peltje, maar we! sherry gedronken: zeven of acht glazen, naar ze zich meende te herinneren. „Zouden het er niet minstens tien zijn geweest?" vroeg de politierech ter. „De bloedproef wees een millage van 2.05 aan. Dat is ongelofelijk hoog. Boven de twee komen we heel zel den!" In de vroege morgen van de 10de augustus was verdachte per auto op weg naar huis gegaan. Haar manier van rijden trok op het opstelplein Noord van de Maastunnel de aan dacht van een hoofdtunnelwachter. H\j hield haar aan en kreeg de indruk dat zij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. Op het politiebureau aan de Oostervant- straat werd die indruk bevestigd. „We hebben haar op blote voeten en op hoge hakjes laten lopen en dat ging erg slecht," getuigde een agent. De politiearts vond haar lacherig, vrolijk en vrijwel in kennelijke staat. „U hebt die auto In april '62 ge kocht. Hoe ging u vroeger naar huis?" vroeg de officier aan ver dachte. „Per taxi, meneer." „Dat is voor een buffetjuffrouw ook vee! verstandiger," zei de offi cier, Hij etste tien dagen gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De raadsman verzocht een mildere straf, omdat gevangenisstraf een vrouw zoveel meer leed berokkent dan een man. Geef haar wel die ont zegging, maar leg de gevangenisstraf voorwaardelijk op, verzocht hij. Mr. Jolles dacht er niet aan. „Er gaat niets af, niet van de gevangenis straf en niet van de ontzegging," be sliste hij. „De hele dag drinken en dan maar autorijden, nee, dat vind Ik geen manier van doen. Ik veroor deel u conform de eis. Neem voortaan maar weer een taxi." In Artis staat een grote gebeurte nis voor de deur: de nijlpaarden, gaan inwonen by de olifanten. De verhuizing dient ter voorbereiding van de bouw vaa het nieuwe nijl- paardenverblijf. Op de foto: moeder Aqs en haar één maand oude dochter Carolina zich niet bewust van de grote ver- andering die in hun leven gaat plaatsgrijpen. (Van een onzer verslaggevers) Tweehonderd spastische kinderen In de leeftijd van 12 tot 20 jaar zijn vrijdag en zaterdag te gast bij de Rotterdamse mariniers. Zij komen uit het bele land naar de Maasstad om zaterdag te kunnen deelnemen aan een zwemfeest in het Oostelijk Zwembad. De Jongens en meisjes, die vrijdag tussen vier en vijf uur arriveren kunnen om half acht van een taptoe genieten. De Marinierskapel der Ko ninklijke Marine en de tamboers en pijpers van het korps Mariniers zul len op het kazerneplein voor de mu zikale show zorgen. Het comité Zwemfeest Gehandi capten 1963 is de organisator van de zwemwedstrijden die van 10 tot 12 uur en van 15 tot 17.30 uur worden gehouden, 's Avonds volgt een feest avond in de sportzaal van de mari niers. Na een rondvaart door de havens te hebben gemaakt keren de kinderen zondagmiddag weer terug naar de Van Giientka~zeme, waar om vier uur het afscheid volgt. Rotterdam, 25 sept. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis en 150 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd. 34 tot ƒ38; id. klein ƒ25 tot 27; Schel vis midd. ƒ40 tot 4d. id. klein ƒ25 tot ƒ31; Kabeljauw gr. ƒ58 tot 67, id. midd. ƒ54 tot ƒ62, id. klein ƒ36 tot ƒ38;Makreel klein ƒ25 tot ƒ35; Zeehanen klein ƒ35 tot ƒ36; Wij ting ƒ25 tot ƒ28; Haring verse ƒ23 tot ƒ28, alles per ki3t; Spiering ƒ0,70 tot ƒ0.85 per kg. CONFECTIE HERENMODE HOOOSTawJ 61 -IEL687)6 - SCHItDWA Laat- uw OVERALL chem. reinigen, beter dan wassen en niet duurder. Wasserij C. S. Heinsbroek, Frans Hals- plein 2, tel. 010-67090. Alles op gem. betaling vanaf 1.- p w GOEDEREN- HANDEI Fa A. SCHIL- PEROOUD ZN., ruinlaan 40. Schiedam Voor een goede NAAIMA CHINE tegen billijke prijs naar de naaimachinespecia list Vollebregt. Hoogstraat 62, tel 65783 Kapsalon Héieue de sa]oh voor de betere permanent. STROOMLOOS voor leder haar geschikt 1 ISO Heiene tlède permanent de meest ideate natuurlijke perma nent 10- Gratts naten en brenger) per tuxe auto voor permanent Kapsalon Hélè- ne Rembrandtlaan 22 tel 67170. Schiedam

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2