Fraude bij NVSH: f 92.000 vermist "SIEBEL Met drie kinderen in ziedende storm Zes Belgen op nippertje van zinkend jacht gered CITROEN Typografen eisen 8 pet. Auto grijpt 2 meisjes fi Niet gek bij het GAK flten Hoeve Zes maanden voor afperser Oma maakte treinreisje r"«Mplet«"h»isk»mer NRC: sterke kostenstijging UP TO DATE HET VRIJE VOLK VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 ROTTE PLEK VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM Woede WILLY VAN GENT DE PUCH-SPECIALIST OUDE TWISTVRAAG EFFICIENCY Krotopruiming eist tien maal zo veel als begroting wil (Van een onzer verslaggevers) Het bedrag van 28,8 miljoen, dat thans voor krotoprnfming op de begroting staat, zal vertienvoudigd moeten worden, wil len wij afdoende werk bunnen leveren. Tot 1980 zullen er on geveer 300.000 krotten moeten worden vervangen, dus zo'n 20.000 per jaar,' J. In 't Veld van Wederop- Dat zei mr oud-minister bouw en Volkshuisvesting, don derdag in Hilversum op een vergadering over krotoprul ming van het Nederlands In stituut voor Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting en van de afdeling voor gezond heidstechniek van het Konink lijk Instituut van Ingenieurs. 'De bevolking van onze steden en misschien ook van een aanta'fdorpen breidt zich sterk uit. Dat stelt nieu we eisen aan de kernen van deze gemeenten. Daarom moet ook de krot opruiming worden gezien in het licht van de uitbreiding der gemeen ten. Deze zullen daarvoor alle een ontwikkelingsplan moeten opstellen, waarvan de krotopruiming een onder deel Is.' aldus mr. In 't Veld. 'Geef ons de ruimte voor die stedenbouwkundige vernieuwing', ver zuchtte ir. G. H. Meyer van Pu blieke Werken in Amsterdam. 'Voor honderd hectare in de oude stad heb ben we duizend hectare elders nodig. Nederland heeft er tweeduizend jaar over gedaan om 250.000 hectare Advertentie DM, niet alleen goedkoop... maar ook bijzonder goed gesorteerd Haargaren verzet bouclé tapijt, dat neg nooit In meer kilometers is verkocht dan in het afgelopen seizoen... dat zelfde bouclé tapijt brengen wij morgen in deze Heropening. Van 100% baargaren, ideaal voor huiskamers, 100 cm breed, eén pracht kwal iteit van 17.90 per meter, vastgesteldefebrieks» prijs.;.nu tijdens deze-verkoop per meter voor nog géén tien gulden. Neemt kamev Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dit haar» garen verzet bouclé tapijt, 100 cm breed, in diverse kleuren per meter voor Enkele stukken 130 cm breed. per meter vaar 15.50 De vijf andere geredden, met de scheepshond. In het midden stuur man Josef de Vlieger. voor bebouwde kommen, spoorwegen enz. in gebruik te kunnen nemen. Die prestatie moeten we in de ko mende veertig jaar herhalen. Maar er is te weinig aanbod van grond. De huidige situatie waarbij de grondprijzen vrij zijn móét leiden tot steeds gotere spanningen en moeilijkheden.' Daarom pleitte ir. Meyer voor belastingen op stijging van de grondwaarde. "Een schande, een rotte plek in de geschiedenis van onze volkshuis vesting'. Zo noemde burgemeester mr. «5. C. van der Willigen van Haarlemmermeer het krottenvraag- stuk. 'Er moet een meerjarenplan voor de krotopruiming komen. Daarvoor zijn extra bouwcontingenten nodig. Hiervoor kan ook worden geput uit de premiebouw, welker contingent niet alom op het platteland volledig wordt gebruikt,' aldus mr. Van der Willi gen. Het verhaal, dat men krotbeworers niet met nieuwe woningen kan hel pen, omdat ze zich daarin toch niet thuis zouden voelen, noemde hij vals. 'De overheid zal hun. herinrichting moeten steunen. Ook huursubsidies zijn nodig;' De burgemeester noemde de krot ten op het platteland 'zeer vaak mensonterend"; 'Als ze in de ste den nog erger zijn, is dat helemaal een schandaal.' Hij waarschuwde tegen 'het ge bruik van veel te mooië woorden op het gebied van de' woningnood, die zo nauw samenhangt met de volks gezondheid. Het woord krot moet worden gehandhaafd. Het begrip 'woning ongeschikt voor bewoning', dat veel wordt gebruikt, klinkt veel te mooi.' Mr. Van der Willigen zei voorbeel den te kennen van gemeenten, die de woningbouw zo veel mogelijk afrem-, men omdat ze gemeentelijke uit-, breiding willen voorkomen. "Daar speelt men met de ramp van de krotbewoners een planologisch spel-, letje; daar speelt men met het levensgeluk van mensen.' •Krotten zijn defecten van de sa menleving, sociale euvels, omdat ze niet beantwoorden aan algemeen aanvaarde woonbehoeften," zei direc teur J. J. 3. vaode..Venne, van Pu blieke Werken te Maastricht. Krotbewoners zullen zo nodig, als zü zijn verhuisd, moeten worden geholpen, bij hun sociale aanpassing aan de nieuwe omgeving. Want krot opruiming is óók maatschappelijk opbouwwerk.' Volgens de heer Van de Venne is de nood van krotbewoners even groot als de nood van hen die samenwonen. Onmaatschappelijke krotbewoners zullen In verblijfsoorden voor zoge naamde probleemgezinnen moeten worden ondergebracht, of zij zullen, als dit mogelijk is. in zogenaamde woonschoïeft niet alleen, wöïien moe ten leren, maar ook dienen te leren hoe zij het huishouden moeten voe ren en hoe zij moeten werken. Kortom, zij zullen daar moeten le ren leven volgens de normen die de meerderheid van de bevolking aan het sociale gedrag stelt.' Aldus de heer Van de Venne. BONN (DPA) De Westduitse Bondsdag heeft gisteren besloten de verkiezing van een nieuwe bondskan selier op 16 oktober te houden. Kandi daat van de regeringscoalitie is mi nister van Economische Zaken. Lud- wig Erhard. Advertentie LM. een gezonde smakelijke af wisseling bij eike maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS Fa. GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG (Van een onzer verslaggevers) Een accountantsonderzoek heeft een fraude waarmee een bedrag van ruim 92.000,ge moeid is aan het licht gebracht bij de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming. De 48-jarige beheerder van het Aletta-Jaeobshuïs in Amsterdam, J, S., die beschuldigd wordt van ver duistering van ƒ77.000, is gearres teerd. Een tweede verdachte, de 59-jarige penningmeester van de landelijke organisatie der Stichting W. K, zou in zijn functie van penningmeester van de afdeling Amsterdam ƒ15.000 verduisterd hebben. Hij is niet aan gehouden. omdat nog vóór het accountantsonderzoek dat de malver saties aan het licht bracht een be vriende relatie het bedrag van ƒ15.000 heeft aangezuiverd. S. was sinds september 1945 bij de NSVH in dienst als beheerder-kassier en magazijnbeheerder, bij het Aletta Jacobshuis. K. is gedurende 25 jaar onbezoldigd penningmeester van de afdeling Am sterdam van de Stichting geweest. In 1962 werd hij penningmeester van de landelijke organisatie. Door deze laatste benoeming is de zaak aan het licht gekomen. De nieuwe penningmeester voor de Amsterdamse afdeling ontdekte al spoedig enige onregelmatigheden. Daarop besloot het bestuur een ac countantsonderzoek te laten verrich ten. Hierbij kwam de fraude onmid dellijk aan het licht Volgens de accountantsrapporten zou S. ƒ77.000 aan de Stichting ont trokken hebben. Bij verhoor door de politie gaf toe dat hij in de tijd van zijn beheer sinds 1952 naar schat ting ƒ40.000 verduisterd zou hebben. Dit geld had bij voor zijn huishou ding uitgegeven. Volgens de accountants en de po litie heeft een te geringe controle de malversaties in de hand gewerkt en veroorzaakt dat de fraude jaren- pg ongemerkt gepleegd kon worden Advertentie IM. ïs de unieke collectie van horloge-specialist Siebel. Bekende Zwitserse merken, door-on-door betrouwbaar, met 100-jaiige reputatie, dat zijn de hor.oges die wij verkopen, Siebel-service en-garantie. JUWELIER - HORLOGER Rotterdam; Stadhuisplein 24-26 Coolsingel 50, Nw, Binnenweg 227 (Van een onzer verslaggevers) De 41-jarige schoenmaker H. B., d'2 bijna zes jaar geleden in Am sterdam een 55-jarige man geld heeft afgedwongen onder bedreiging hem te zullen wurgen, is gisteren door de Amsterdamse rechtbank wegens af persing tot zes maanden met aftrek veroordeeld. De officier van Justitie had anderhalf jaar met aftrek geëist. De zaak was door een toeval aan het licht gekomen. Het slachtoffer, een homoseksueel, had al die jaren ge zwegen. De schoenmaker had al twee maal eerder geld van de laatste ge leend Toen hem de derde keer hon derd gulden geweigerd werd, zou hij zo „radeloos" geworden zijn, dat hij niet meer wist wat hy deed. Hij ontkende echter de oudere man naar de keel te zijn gevlogen, of schoon een kennis van het slacht offer diezelfde dag nog blauwe plek ken en krabben op diens kee! had geconstateerd. (Van een onzer verslaggevers) Vijf uur lang heeft de bemanning van de Britse coaster Fallowfield donderdag op de Noordzee in een zware zuidwester- storm gevochten voor het leven van zes hulpeloze Belgische schipbreukelingen. Twee mannen, een vrouw en drie kinderen zaten in een zinkend jaeht, dat zaterdag uit Zeebrugge vertrok, vier dagen lang door de zeer ruwe zee werd geteisterd, twee keer als vermist werd opgegeven en ten slotte onderging, kort nadat de zes opvarenden door de Fal lowfield waren, gered. Donderdagavond zijn zij. ta Vlaardingen aan wal gebracht, volslagen uitgeput, totaal berooid, maar geheel onge deerd. Het is een van de merkwaardigste verhalen van de zee uit de laatste jaren. Leo van Schamelbout, 38 jaar, komt uit Zeebrugge. Een kleine, potige man, van beroep diepzeedui- ker. Zijn vrouw, klein en tenger, 40 jaar oud. Hun drie kinderen, twee jongens en een meisje, negen, tien en twaalf, jaar. Van Schamelhout kocht enige tijd geleden het jacht Thom, een omge bouwd vissersschip, uitgerust met een motortje, maar goeddeels aangewe zen op de zeilen aan twee masten. Hij wilde in Amerika zijn duikersge- luk gaan. beproeven, deed wat ge heimzinnig over zijn bestemming, waarover hij zich ook nu liever niet uitlaat. Hij zegt de zee te kennen, maar verzekerde zich voor de over steek in uitgerekend het ongunstig ste jaargetij van de hulp van een stuurman. Josef de Vlieger, 34 jaar, ook uit Zeebrugge. was verschrikkelijk, maar wij maak ten toen nog geen water en hoopten op een schip, dat ons op sleeptouw kon nemen." Aan de kust dacht niemand aan hen. Pas dinsdagavond zond Oosten de Radio een vennissingsbericht voor de scheepvaart uit. De Thom, zon der scheepsradio, was toen al bijna een wrak geworden. Motor afgeslagen Zaterdag gingen zij scheep, met de kinderen en een hond. Zondag, toen nog niemand zich over hen ongerust maakte, begon de ellende. De motor sloeg af en was met geen mogelijk heid meer aan de gang te krijgen. Eerst nog geen nood. Zeiland koers ten zij zuidwaarts, tot de windkracht toenam en maandag, in de opsteken de storm, het eerste zeil onklaar raakte. De vrouw rilt nog bij de gedachte. „De kinderen waren toen al dood ziek. zy lagen in de kajuit, voorlopig nog veilig, terwijl we met ons drieën buiten vochten tegen de storm. Het Leo van Schamelhoutbriest nog van woede als hij van die verschrik kelijke dinsdag en woensdag vertelt. „Ik heb sinds zondag achttien keer een vuurpijl afgeschoten, pijlen die tweehonderd meter hoog gaan en een gillend lawaai maken, dat boven de storm uitkomt. Dertien schepen heb ben wy voorbij zien varen, sommige vlakbij ons. Zeker vier, vijf schepen moeten ons gezien hebben, maar zij voeren door!" Kapitein Richard Saunders (32) van de Fallowfield, moet het verhaal ook hebben gehoord. Hij lacht even vergoelijkend en kalmeert de boze Be%, die dan plotseling zijn beide handen grijpt en van dankbaarheid bijna begint te huilen. „Die man," v. Schamelhout houdt zijn handen vast, „heeft zijn eigen leven en dat van zijn bemanning de hele morgen op het spel gezet om ons te redden. Soms zagen wy zijn schip op een golftop hoog boven ons. om direct daarna bijna te worden verzwolgen. Hoe hij het klaargespeeld heeft, begrijp ik niet, maar om twaalf uur 's middags had hy ons te pakken. Hij had geen vijf minuten later moeten komen. Wij waren kapot, de kinderen waren half dood, wij hadden vier dagen aan het dek gestaan en zelfs toen de Fallowfield ons te hulp kwam, geloofden wij niet dat wij levend van de Thom zouden komen." Raadsel Kapitein Saunders begrijpt wat hy vertelt. „Het viel wel mee," is alles wat hy erop zeggen wil. En als zijn geredden van boord gaan, de kinde ren tussen zich in alsof zij nog steeds gevaar lopen, roept hy Van Scha melhout na; „Kop op, niet opgeven, probeer het nog eens" Als ze weg zyn, zegt hjj dit t „Dat scheepje zonk al toen wij ze eraf haalden. Zij zeggen dat zij alles kwijt zijn, maar wat hebben die mensen geluk gehad. Ik heb veel meegemaakt, maar het is me een raadsel dat zij het zolang hebben kunnen volhouden." Advertentie LM. Hoofdagan «ifi «ft P*nh«rd aut«mob!*!«n. 11 r d m n «n ïffiiUsUt ,Jk zal je nooit vergeten, kapitein", zei Leo van Schamelhout (links) gisteravond tegen. Richard Saunders van de Fallowfield, bij het afscheid in de Vulcaanhaven te Vlaardingen. Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) In de grafische bedrijven zullen nog meer stakingsacties volgen- wanneer In deze be drijfstak de lonen van het technisch personeel met in gang van 1 oktober geen tus sentijdse verhoging van 8 per- leent ondergaan. LINGEN (DPA) De 72- iarige weduwe Henriëtte Thielscher uit Leschede bij Lingen heeft een dezer dagen een gratis treinreisje gemaakt, dat haar lang zal heugen. Zij wilde in Leschede, enige hon derden meters van haar wo ning, een kind opzoeken. De overweg teas echter dicht en. erstond een, goederentrein tussen de bomen te wachten. Omdat het haar te lang duur de, kroop zij onder de trein, door, zo verklaarde ze donder dag. Maar juist toen ze onder de wagon zat, begon de trein te rijden. In haar doodsangst klemde ze zich aan een paar stangen vast. Ze werd over een afstand van 27 kilometer meegevoerd. Een spoorwegarbeider 'in Lin gen had een paar benen onder de trein zien uitsteken. Hij belde naar het volgende sta tion, Holthausen, maar de trein was at voorbij en op weg naar Geeste. Hier werd de trein pas stilgezet en kon oma uit haar netelige positie wor den bevrijd. Zij had geen let sel opgelopen, alleen haar jurk was stuk. „Ik heb de hele tijd gebeefd, verder kan ik me echt niets herinneren", zei de 72-jarige. 1 Dit bleek uit een communiqué, dat [gisteravond werd uitgegeven na een toesloten vergadering te Amsterdam van werknemers in grafische be- dryven. Volgens deze bekendmaking waren jby deze vergadering vertegenwoordi gers aanwezig van alle Amsterdamse (dagbladbedrijven, van dagbladbedrij ven uit Botterdam, Den Haag en de Zaanstreek, alsmede van grote Am sterdamse handelsdrukkerijen- Wü constateerden dat er ongeveer vijfen zeventig man aan de vergadering deelnamen. Het communiqué spreekt van "voort zetting van de acties, desnoods met de scherpste maatregelen*. Namens de vergadering zal aan de grafische vakorganisaties worden ge- vraagt op zaterdag 5 oktober te Amsterdam ledenvergaderingen te houden. Ter toelichting op het communiqué werd ons meegedeeld dat het voeren van eventuele acties aan de perso neelscommissies van de afzonderlijke bedrijven wordt overgelaten. Er zal dus geen sprake zijn van centraal geleide acties. DEN HAAG (ANP) Donderdag middag zyn de 9-jarige meisjes AI. Vogels en J. Valk in Naaldwijk bij het oversteken gegrepen. De meisjes werden over enige afstand meege sleurd. Het meisje Vogels werd zo ernstig gewond, dat het op weg naar het ziekenhuis is overleden. Het an dere meisje liep lichte verwondingen op. Advertentie IM. Voropleta", een begrip voor moderne Door een binnenhuisarchitect ontworpen woningmriclitüig. Het interieur, harmo- en samengesteld. Maximaal resultaat niscb in stijl, kleur en dessin. voor minimale prijs. ROTTERDAM (ANP) De direc tie van de Nieuwe Rotterdamse Cou rant N.V. deelt mede, dat de zeer sterke stijging van de loonkosten en overige kosten in 1963 tot dusver on voldoende werd gecompenseerd door stygïng van de omzet. "Compieta" huiskamer bestaande uit: royaal berg meubel, iealc-uïivoering, breed 170 cm, hoog 130 cm, comfortabel ingericht •gezellig®tafel •yserheerlijk zittende stoeien met zuiver wollen bekleding, mmi m •leder onderdeel ALLES tezame«> fotaaIPr«> Ö48.- afzonderlijk verkrijgbaar. Bovendien heeft de strenge en langdurige winter een belangrijke ex tra kostenstyging veroorzaakt. Ten gevolge hiervan Is het exploitatie resultaat over de eerste 8 maanden van dit jaar niet onaanzieniyk lager dan het resultaat over de overeen komstige periode van 1S62. Of en hoeverre deze achterstand in de ko mende maanden kan worden inge- ,pw i i ïïJl/il/|J)lflH/«IMUK"TTERDAM ^aald is op dit moment niet te voor- j ■ZaagraoIendriftSl.ml.40763.Matoea^ro8g3>te5M57-Beifartan6«.i«^3,tei.70i^ Tien jaar geleden, na een heftig# parlementaire strijd, is- het Ge meenschappelijk Administratiekan toor ln de wandeling GAK ge naamd tot stand gekomen als een van de grootste niet-overheidsorga- nen voor de uitvoering van een be langrijk deel van de sociale wetge ving. Niet-overheidsorgaan, laten we daar de nadruk op leggen voor de velen, die wellicht die discussie van tien jaar geleden over centralisatie van dr. uitvoering van de ongevallen wetten, de invaliditeitswet, de ziekte wet, de werkloosheidswet en de kin- der' jijslagwet via de Sociale Verze keringsraad vergeten zijn. Tegen de oorspronkelijke opzet van de Organisatiewet Sociale Ver zekering ln werd de uitvoering over gelaten aan de 'eigen organen' van de maatschappelijke organisaties werkgeversverenigingen en werkne mersverbonden waatby de moge lijkheid van centralisatie van werk zaamheden in één administratief en uitvoerend eigen apparaat mogelijk bleef naast zelf werkzaamheid van bedrijfsverenigin gen. Vele bedrijfs verenigingen kozen voor de gedachte van centralisatie onder eigen verant woordelijkheid', uit welke keuze het ontstaan van het Gemeenschappelijk Administratie Kan toor te verklaren valt. Zoals met vele zaken gaat ln wer kelijkheid de geschiedenis van het GAK zij het onder andere namen en in wat andere organisatorische vormen tot een verder verleden terug, toen reeds instellingen als de Werkgevers Risico Bank (1902), de welbekende Coöperatieve Vereniging 'Centraal Beheer* (1909), de Federa tie van Bedrijfsverenigingen voor Ziekengeldverzekering (1929) etc. etc. waren opgericht, instellingen waar van de werkzaamheden later ten de le of geheel in het GAK zijn overge gaan. In het thans verschenen jaarverslag van het Gemeenschappelijk Ad ministratie Knatoor wordt aan cue tienjarige periode ruim aandacht be steed. En al rijst als wij zien wat er in die jaren allemaal gecentrali seerd Is en wat daar de voordelen van zijn de oude vraag waarom, dit alles dan toch niet binnen één werke- iyk alles overkoepend uitvoerend orgaan onder toezicht van dé Scclaie Verzekeringsbank gedaan, we willen toch niet al te lang bij die oude twist vraag blijven staan. Bij dit tienjarig junueum past net met eerbied enige getallen op te noe men, die een indruk verschaffen van de omgang van de taak van het GAK en van de groei ln de daarmee ver band houdende werkzaamheden. Bij het GAK is een groot aantal bedrijfs verenigingen, evenals een groot aan tal bedrijfspensioenfondsen en andere instellingen voor hun administratie aangesloten. Van de 26 bedrijfsver enigingen beiast met de uitvoering van de ziektewet en werkloosheidswet niet minder dan 15, die ruim 60 pet. van het totale bij alle bedrijfsvereni gingen verzekerde loonbedrag verte genwoordigen. Het totale premie-inkomen voor de ziektewet, de kinderbijslagwet, de werkloosheidswet, het ziekenfondsbe- sluit, de bedrijfspensioenfondsen, etc., etc. is gestegen van ƒ473 miljoen in 1953 tot 1209 miljoen in 1962, De beleggingen van het door het GAK beheerde totale vermogen stegen van 105 miljoen in het aanvangsjaart ofc 1375 miljoen in het laatste verslag jaar. In 1953 werd op 590.000 'aangegeven gevallen' 433.000 maai een uitkering van ziekengeld toegekend voor irt to taal 6.546.000 arbeidsdagen, waarmee een bedrag van ƒ42,3 miljoen was gemoeid. Ta 1962 werden 1.172.000 aan vragen voor ziektegel d ui tfcering ge- daan. waarvan 2ia000 werden afge wezen. omdat de patiënt al voor het verstrijken van de wachttijd hersteld was, terwij! 39.000 gevallen om andere redenen niet in aanmerking kwamen, zodat 915.000 gevallen resteerden, die een uitkering van totaal 187 miljoen voor 15,381,000 ziektedagen kregen. Aan kinderbijslag beerde het GAK in 1953 totaal na 1.893.000 kinder- bijslaglijsten administratief verwerkt te hebben 170 miljoen uit. In 19S2 moesten 2,584.000 kinderbijslaglijsten door de GAK-molen, waarna er het imposante bedrag van ƒ379 miljoen uitrolde, zo zijn er veie van dergelijke cijfers te noemen, maar wij willen nu onder de indruk van de enorme pres taties die door het GAK-appafaat week in week uit verricht moeten worden om ons tevreden te houden volstaan met die over de uitkerin gen krachtens de werkloosheidswet: in 1953 totaal voor 5.372.000 dagen ƒ34,3 miljoen, in 1962 2.312.000 dagen ƒ26,3 miljoen. Voor wie zich de om vang van de vooroorlogse werkloos heid ook buiten de echte crisisjaren herinnert, verheugend kleine getallen. TTet GAK, dat ln Amsterdam zijn xx administratiefabriek in een enorm 'glazen' gebouw heeft ondergebracht waarin 1165 beambten werken, terwijl er onder de 26 districtskanto ren nog eens 2900 ressorteren wijst terecht in zijn tienjarig overzicht op de vele efficlencyvoordelen. die door de samenwerking op administratief gebied etc. van verder zelfstandig ge bleven organen zijn bereikt Het aantal door de bedrijfsvereni gingen te behandelen ziektegevallen steeg in die tienjarige periode met 75 pet., het aantal hierbij betrokken personeelsleden van het GAK daalde met 19 pet Een stijging van het aan tal te behandelen kinderbijslaglijsten met 22 pet kon met 12 pet minder personeel verwerkt worden. Door de samenwerking konden mo derne administratieve hulpmiddelen A'S computers aangeschaft worden, terwijl het door deze samenwerking ook mogelijk was het controlerende en uitvoerende apparaat zoals de medische dienst vee! effectiever te organiseren en het beter bij de regio- naie omstandigheden en de specifieke bedrijfseisen aan te passen Ook voor wie aan tiet begin van de tienjarige periode afwijzend tegen over het GAK gestaan mocht hebben is na lezing van dit goed v "-zorgde tientarenverslag toch zeker de con clusie mogelijk: het GAK doet het niet gek.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1