Vier gezinsleden vallen na elkaar flauw In keuken mf Prelaten steunen nieuwe definitie Drie man in arrest na diefstal ^uinnis Drieduizend militairen gingen met oogstverlof Zeeman steekt op 4wallen Amerikaanse soldaat dood Iedereen was op reünie van de lichte muziek I :\u II Er house of enqiand (m Overleden na ongeval in mijn Ri j schoolhouder dreigt in café met pistool Twee mannen - acht inbraken - aangehouden zó lekker zó gezond Gulfraffinaderij draait proef wenToor door Rein Blijstra Meisje na val door ruit overleden NOG DAGEN In hoger beroep acht jaar geëist 2'I JAARBEURSGEBOUW HST VRIJS VOLK DINSDAG 1 OKTOBER 1968 PAGINA 3 (Van «en oneer verslaggevers) Voor een bedrag van 48,per jaar zullen de Hagenaars ln het Bezuldenhoufckwartler kunnen deelnemen aan het draad televisie-experiment dat de PTT begin november laat beginnen, zy zullen voor dat bedrag met hun gewone televisietoestel kun nen kiezen uit drie programma's, Lopik 1, het eerste Duitse pro gramma en Belgle-Vlaams. Bovendien kunnen zij met een FM- radio-toestel uit 13 binnen- en buitenlandse programma's kie zen. Elk toestel Een lang jaar kltnr overtroeft ratten Donderdagavond 11 uur sluiting (Van onze pariementsredactie) Het oogstverlof van drie weken, dat minister P. J, S. de Jong van Defensie toekende aan dienstplichtigen, teneinde het hoofd te helpen bieden aan de noodsituatie in de landbouw- en aanverwante bedrijven, heeft de mogelijkheid van het in zetten van de parate onderdelen van de koninklijke landmacht aanzienlijk ongunstig beïnvloed. Dit werd ons desgevraagd meegedeeld door een woordvoerder van het ministerie van Defensie. met versgebrande hazelnoten, roomcaramei en voliemeik chocolade T Vredenburg Utrecht 4000 m2 volledig ingerichte interieurs. Organisatie H.H. de Klerk Zn. Gratis toegang 1782 inzendingen o.a. Hagenaars betalen voor draadtelevisie 48 gulden Naast dit bedrag: moeten zQ bet 'kijk- en luistergeld betalen, terwijl er nog ƒ15,— verschuldigd Is voor een speciaal kabeltje- dat van een aan. sluitingskastje in de huiskamer naar t.v. of radio loopt. Vandaag krijgen 6300 Hagenaars ,een uitnodiging om aart de proef met :het centraal antennesystem van de (PTT deel te nemen. De PTT wil nog een nieuwe wijk (Mariahoeve) van dit systeem laten profiteren, maar eerst wil men de nieuwste ontwikke ling op dit gebied vervolmaken. Er zijn al 400 aanmeldingen binnen van mensen die zich bij voorbaat met elk tarief hebben verzoend. Van PTT-zijde is meegedeeld, dat men by de berekening van het ta- j rief mede is uitgegaan van een kostenraming, die men ten aanzien van een volledig net, met een rede- I lijke en niet met een maximale be. zetting, in een grote stad zou mo gen verwachten. Problemen met auteursrechten, of bepaalde aanspraken van aanerem zende landen, die kostenverhogend zouden werken, verwacht de PTT niet. Het verdrag van Home is op dit punt duideiyk, aldus PTT: voor de ontvangst via een centraal antenne- systeem zijn geen rechten aan ande ren verschuldigd. Do PTT doet niets anders dan een (40 meter) hoge mast plaatsen, wat elke televisiebe- zitter zou kunnen doen. In feite be staan er in Europa al vele duizenden centrale antennesystemen. zy het dan dat de technische voordden by lan ge na niet zo groot zijn als in het Be- zuidenhout-experiment. Met de aansluitingen zelf zal men In een maand gereed zijn. De klanten hebben al 25 km voedingskabel langs de hulzen liggen. PTT hoeft in de huiskamers alleen nog een klein kastje met twee stopcontacten aan te brengen. Elk tv-toesfel, gemaakt in de laat ste tien jaren kan zonder verder» technische voorzieningen worden aangesloten. Het is volgens PTT zelfs mogelijk om met dit antennesysteem een eenvoudiger,, goedkoper televisie toestel op de markt te brengen, maar dan zal men slechts een keuze uit maximaal drie programma's kunnen maken. Nu zal het mogelijk zijn vier (al» het tweede Nederlandse tv-program- mh de lucht in gaat! én'nog wel meer programma's te ontvangen. Als het tweede programma er-in de herfst 'S4 komt, sullea bezitters van. oudere toe stellen een. vodrzetapparaat (onge veer ƒ100,nodig hebben, terwijl daar voor alle televisiebezitters nog een tweede mast bijkomt. Voor ce abonnees van de draadtelevisie in het Bezuidenhout zal dat niet nodig zijn. Zö zullen een jaar Sang van de draadtelevisie kunnen profiteren. Daarna brengt PTT een rapport uit aan de regering, die dan in overleg met de Staten Generaal zal moeten hesluiten wat er verder zal gebeuren. De Bezuidenhoutbewoners zullen na een jaar niet plotseling voor het feit gesteld worden, dat hun toestellen beeld en geluid moeten missen: zo lang regering en Statgn-Generaal niet beslist hebben dat het uit moei zijn met de draad-iv, gaat het expe riment door. Voor de FM-luisteraars is PTT erin geslaagd de verschillende buitenland se programma's te groeperen: twee, straks drie BBC-stations, drie Duitse, twee Franse- vier Belgische en twee Nederlandse stations vindt men op zijn toestel naar nationaliteit bij el kaar. (Van een onze» verslaggevers) Op raadselachtigs wijze zijn zater dagavond vier mensen in Rijswijk (Gld) kort na elkaar flauw gevallen in een huis aan de Rijnbandijk. Een van hen wordt nog steeds in een zie kenhuis geobserveerd. Drie dochters van de familie Onink zaten met het kind van een van hen in de keuken, toen plotseling de een na de ander het bewustzijn verloor. Alleen het jongste dochtertje van tien jaar slaagde er in haar moeder, die juist onder de douche stond, te waarschuwen. Daarna begaven ook de krachten van dit kind het, zodat het van de trap viel. Mevrouw Onink zette de deuren open, waarna drie van de vier slacht offers weer bij bewustzijn kwamen. Inmiddels was de dokter gewaar schuwd. Toen deze aankwam, bleek de oudste dochter nog altijd buiten bewustzijn. Pas toen zij naar het ziekenhuis zou worden vervoerd, kwam zij weer bij. Niettemin bleek haar toestand nog zodanig, dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Internist dr. Schermers, die het slachtoffer in observatie heeft, wilde over de oorzaak niets zeggen. Inmiddels hebben behalve doktoren ook een smid en een loodgieter on derzocht of het ongeval misschien is veroorzaakt door de geiser in de keuken. Zij hebben aan het appa raat echter geen afwijking kunnen ontdekken. VATICAANSTAD (AP, Reuter) D- voorgestelde nieuwe definitie van de Rooms-Katholieke Kerk heeft giste ren de algemene steun gekregen van de eerste prelaten, die in de tweede fase van het Vaticaans oecumenisch concilie het woord hebben gevoerd. Het schema over de kerk, de 'eccle sia' is tijden» het reces van het con cilie herzien. Er werden in de eerste instantie 372 correcties en amende menten op de eerste heift van het schema door prelaten uit de hele wereld bij het Vaticaan ingediend. Velen vonden het juridisch en aca demisch en onvoldoende pastoraal. Door de eerste acht sprekers, zes bis schoppen en twee kardinalen, werd het gisteren aanvaard als 'een goede grondslag om op te bouwen.' Aartsbisschop Ngo Dinli Thue. broer van de president van Zuid Vietnam, steldt voor het gedetail leerde debat te beginnen met die delen die vooi niet-christenen het meest begrijpelijk zijn en de meer theoretische delen tot het laatst te bewaren. Hij verklaarde bovendien een toereikende uiteeneetting te mis sen over de verhouding van de katho lieke kerk tot niet-christenen die toch het grootste gedeelte van d» mensheid uitmaken. Al eerder had de aartsbisschop wiens broer in Zuid Vietnam in een ernstig geschil is gewisseld met de boedhistenleiders, een krachtige aan beveling gedaan om de hoofden van de niet-christelljke godsdiensten al» waarnemers naar het concilie nit te nodigen. Warm» tinten bruin, groen en blauw domineren kt deze kostuums. Toch ver toont de voorname mat- tingachtige stof een mooie ™it 179.50 Ietwat speels» lijnen vor- mers flauwtjes onregelma tige ruiter in zeer fijne kamgaren 189.50 (Van een onzer verslaggevers) De 25-jarige houwer H. W. Smeet» uit Bom is in het ziekenhuis te Sit- tard overleden aan de verwondin gen die hij op 17 september opliep in de ondergrondse bedrijven van de staatsmijn Manrits te Geleen. Do man raakte op de 666 meter verdieping bekneld tussen een trans porteur en de steenwand ln een af- voergalerij. Het slachtoffer was ge huwd en vader van één kind. (Van een onzer verslaggevers) Verdacht van diefstal van 838 aan bruilof tsgeid uit de slaapkamer van het pas getrouwde echtpaar Hassink te Weerselo zijn te Oidenzaal door de politie gearresteerd de 26-jarige chauffeur J. G. G. en dc 22-jarige bouwvakker H. Sch. Uit het verhoor is gebleken dat de beide mannen samen met de 25-jarige bouwvakarbeider A. N. in de algelo pen maand een reeks misdrijven heb ben uitgevoerd. In de auto van G. ging men er meestal in nachtelijke uren op uit. In Saasveld werden zes autobanden en een autoradio buitgemaakt, uit een café werd een kinderfiets meegeno men, in de Lutte een souvenirwinkel leeggehaald. Hun rooftochten strek ken zich uit tot over de Duitse grens. Advertentie IM. STREEFKERK (ANP) Het zeven jarig dochtertje van de heer 3. Donk uit Streefkerk is maandagmiddag na een va! door een ruit overleden. Op de Lekdijk, op fle weg van school naar huis, struikelde zij en viel van de dijk met haar hoofd door een ruit van een boerderij. Hierbij werd een halsslagader doorgesneden. Bij het overbrengen naar het zieken huis in Gouda overleed het meisje aan bloedverlies. INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS AHOY GEBOUW 3 Ofet In totaal hebben ongeveer driedui zend man gebruik gemaakt van het oogstverlof. Minister De Jong nam de beslissing dienstplichtigen toe te staan mee te helpen aan de spoed eisende oogst, onverwacht en op korte termijn. De bewindsman oordeelde daarbij dat het bijzondere doel dat aan de beslissing ten grondslag lag de algemene af name van de paraatheid aanvaard baar maakte. Daarmee schoof hij da beswaren van de stafchefs terzijde. In politieke kringen in Den Haag zegt men sterk de indruk te hebben, dat minister De Jong uit was op een politieke stunt,. De bewindsman be moeide zich persoonlijk met de affai re, nam snel een besluit en gaf er vervolgens veel publiciteit aan, zo wordt in deze kringen gesteld. Minis ter De Jong heeft daarmee zeker aan politieke populariteit gewonnen, meent men. Onder meer werd een diefstal ln Nordhom gepleegd. Bij de familie van N. heeft de poli tie een flobertbuks aangetroffen. Sch. was gewapend met een geladen pistool en een lap voor zijn mond de slaapkamer binnen gedrongen van het echtpaar, dat juist van het brui- lofsfeest kwam. Toen de gemaskerde en G. de slaapkamer doorzochten wees de bruidegom ten einde raad het wite buultje aan, waarin de bruilofs geiden 838 waren gedeponeerd. De indringers zijn via een luik op de hooizolder binnengekomen. Zy verdwenen met een auto, die op enke le honderden meters van het boerde rijtje geparkeerd stond. De buit van ƒ838 hebben de daders gedeeld. G. heeft zijn deel aan. de politie terugge geven, Sch. had zijn deei opgemaakt. Enorme hoeveelheden houtafval drijven in de Amsterdamse haven. De situatie vlak langs de De Ruytcrkade illustreert, dat het wateroppervlak soms geheel schuil gaat onder hout. Met twee boten en een grijparm zal het euvel worden bestreden. Advertentie I.M- (Van een onzer verslaggevers) De Venlose politie heeft voor ver boden wapenbezit proces-verbaal op gemaakt tegen de 30-jarige Venlose rijschoolhouder W. B. De man had in een café in Venio, toen hjj niet geheel nuchter was, de caféhouder en de bezoekers zeer angstige mo menten bezorgd door met een pistool te zwaaien. Het duurde geruime tijd voordat de politie B. later in zijn auto kon aanhouden. VEENENDAAL (ANP) De Veenen- daalse recherche heeft twee mannen aangehouden, de 26-jarige Van S. uit Veenendaai en de 32-jarige De P. uit Amerongen. Zijworden ervan ver dacht een groot aantal inbraken ten minste acht te hebben ge pleegd in Rbenen, Veenendaai, Ame rongen, Amersfoort, Ede en Zeist. De politie kwam de twee mannen op het spoor na een inbraak die werd gepleegd bjj ene Veenendaals auto mobielbedrijf. By een huiszoeking by Van S. kwam een grote hoeveelheid goederen en geld te voorschijn. Men vermoedt dat het tweetal voor meer dan tienduizend gulden heeft ont vreemd. Een gedeelte van hal geM ie teruggevonden. (Van een onze* verslaggevers) Acht jaar gevangenisstraf met aftrek wegens doodslag, heeft de procu reur-generaal b(j het Amsterdamse gerechtshof gistermiddag geëist tegen de 23-jarige uit Suriname afkomstige zeeman TV. A. T.A. H., die in november vorig jaar op de Vallen' in Amsterdam een passagierende en lichtelijk aan geschoten Amerikaanse soldaat met e«n broodmea heeft doodoeatoken. De P. G. verweet de zeeman, door auto van de verdachte nebben ge trapt, hem voor nikker 'nikker' heb ben uitgescholden en uit de wagen hebben gesleurd, althans volgens de lezing van de zeeman. De bokser H, M. V., meestal 'Sugar Bay' genoemd, had volgens de stukken hijzelf is thans onvindbaar van het laatste echter niets gezien. De procureur-generaal verwierp op grond van de getuigenverklaringen, I die hij zelf 'nogal verwarrend' achtte, het door de raadsman aangevoerde beroep op noodweer en wilde hét vonnis van de rechtbank (acht jaar. na een eis van negen jaar) bevestigd zien. De raadsman bepleitte ontslag van rechtsvervolging of uiterste clemen tie, De zeeman, die in Suriname ai wegens mishandeling- veroordeeld is, betoogde de ruzie niet t« neDoen ge zocht. Het Hof zal 14 oktober arrest wijzen. zijn gedrag te hebben bijgedragen tot de blaam, die 'zeer veel Surinamer» onverdiend genieten omdat een klei ne, niet deugende groep zeer opval lend optreedt.' De Amerikaanse soldaat J. W. Ja- coby zou op de O. Z. Achterburgwal eerst tegen de auto van de als lange Joop' bekendstaande J. F. S. hebben geschopt en van hem een tik met een wielsleutel op het hoofd hebben ge kresen. Daarpn zou hij tegen de (Van een onzer verslaggevers) De in Europoort in aanbouw zijnde olieraffinaderij van Gulf gaat bin nenkort met de proefproduktie begin nen. Op 1 oktober arriveert de su pertanker Gulf Hollander met ruim 40.000 ton ruwe olie voor het nieuwe bedrüf. Daarmee zal men de nieuwe Installaties gaan beproeven. De raffinaderij is overigens nog niet geheel klaar. De officiële ope ning zal waarschijnlijk begin volgend jaar plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) Een vrolijk feest met een weemoedig karakter. Zó kon men gisteren de jaarlijkse 're- unie der lichte muziek.' in Am sterdam noemen. Voor de uier- de maal en tevens voor het laatst kwamen de prominenten uit de lichte muziek daarvoor hijeen in de grote zaal van 'Carlton'Voor het laatst, want 'Carlton' krijgt anderb«- stemminff. Ach, ja, iedereen wa# «r tegoalijk. Genard van Krevelen namens Öona- mus. het organiserende comité voor de Nederlandse Amusementsmuziek. Ad van der Gein zorgde met zijn Coctail-fcrio voor Nederlandse zang en muziek. Tekstdichter Hans Ruf (Li Wang Tai Foei luisterde glimlachend toe... "«el andere smoken. Harder, mo dem»». Victor van Vöwteud. djmsta er op met Ria Valk. Oud-oritestiemer Ted Powder, na Boyd Bachmann, jazz en voor de zoveelste maal een eigen kwintet, keek er enthousiast naar. -Lekker hè? Zelf breng ik het niet meer op. Ik heb nu een vaste baan in een uitgeverij. Ik ben het trekken door Europa moe. Maar toch, als je dit weer hoort..,? Wim lbo in druk gesprek met Jaap van de Merwe. Thorn Kelling en Lex van Weeren. Jaap van de Merwe met grote volgeschreven agenda: Jongens, dertig avonden in de provincie heb ik al volgeboekt voor een one-man-show. Waarom one-man show? Omdat we het eindelijk eens zonder vrouwen wllleti doen. Wanneer ik mijn pc*, mière geef in de hoofdstad? Dat weet ■h nog niet. Eventjes Toorriohrig Btm. Lex van Weeren: 'Er Is geen or kest, dat zoveel Nederlandse muziek geeft ais mijn City-orkest. Ik ben er zelfs voor bij de BUMA ge roepen. Ze geloven het niet-' VARA's Piet te Nuyl liep er rus teloos rond .Contracten afsluiten voor TV-progranuna's? Uitgever Streng- holt: "Volgen» mij zijn er hier min stens tweehonderd contracten afge sloten. Maar dat is heus niet het doel van deze dag hoor. Het gaat erom de mensen weer eens met elkaar ta contact te brengen-' Willy Albert! was er ook. Terwijl het orkest van Jo Budie Neder landse dansmuziek speelde, las hij een krante-artikel over een come back van Johnny Jordaan. Het bloed kruipt nu eenmaal, waar het niet kan gaan... Thom Kelling: 'Ja, ik ga wat voor de TV doen. -Na guitarada kom ik beslist nog eens terug. Met wat? Weet ik nog niet. Ik zoek. Shanty's. Lied jet van de zeilvaart? Geen gek idee Wacht maar af....' Wim lbo: Tk wou dat iemand mij «en» een interview afnam over het negerprobleem ln Amerika. Ik ben er pas geweest. Ik zou er interes sante dingen over kunnen vertellen. Maar ze durven niet hoor...' Dat was dan de Reünie der lichte muziek, voor het laatst in het Carlton. Volgend jaar huren we een schip zei uitgever Strengholt. Het moet echter wel op een plaats liggen, waar de kans op zeeziekte nihil is. Kan het anders dat dit feest echt vaderlands eindigde met het schone lied™ Sn dat me toffe jongen» zijn, dat willen we weten...?" De echtgenote van de Ameri kaanse president, mevrouw Jacque line Kennedy, zal dinsdagavond uit New York per vliegtuig naar Athene vertrekken voor een vakantie van veertien dagen, - zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. Mevrouw Ken nedy zal onder meer een tocht op de I Middellandse Zee maken aan boord van het jacht Christina van de reder j Onassis. Amerikanen zyn zulke aar dige mensen. Als je ze nog maar een paar uur kent, vragen ze je al hoe het met je familie gaat, ze stellen je voor elkaar bi) de voornaam te noemen, se ontvangen je by zich thuis en praten open lijk over politieke vraagstuk ken. Amerika is een vry land en iedereen mag er doen wat hij wil. Het is een heerlijk groot land, alleen maar te vergelijken met Rusland, hJkt me. Als men het werk van de Amerikaanse schrijvers leest, en dat behoeven niet eens de allerbesten te zijn, dan be merkt men dat ze ln een an dere schaal leven en denken dan wy; een dorp mag een erg dorps dorp zijn, evenals bij ons, het ligt nooit, zo dicht bij een ander dorp als ia Ne derland. Amerikanen denken over grote afstanden, ze den ken breed, ze zb'n breedden- kend, zy zyn hartelijk en re delijk en vol belangstelling voor mensen en dingen die weinig gemeen hebben met hun dagelijks leven. zy spreken over de wereld als over een afzienbaar ge bied en die wereld Is voor hen echt niet zo verschrikke lijk groot, ook wy wennen langzamerhand aan de af zienbaarheid van de wereld, maar het llikt me dat het bij ons meer theorie Is, we we ten dat de wereld niet onaf zienbaar Is, maar we nemen hem nog lang niet ln ons op, A merikaaen praten ook opeti- -cA. hartig over het neger- vraagstuk en de meesten vin den, dat de negers geiykge- steld moeten worden met de blanken. Er zijn een paar flin- flinken. Er zyn een paar flin ke beswaren*, natuurlijk sou je het niet prettig vinden als je dochter met een neger trouw de en het is evenmin aange naam om in een wijk te wonen waar zich langzamerhand al leen maar negers vestigen, ter wijl de blanken wegtrekken en negers zijn vaak ook wel erg hinderlijk en slordig. Dat komt omdat ze zo lang onderdrukt zyn, maar intussen is het toch moeilijk met hen om te gaan als men zich niet althans enigszins laat gelden. En ze zyn in het algemeen ook wel erg lelijk. Maar ja, het zyn mensen net als u en ik en ze hebben dus recht op gelijke rechten? Nou, nee, je raakt niet gemakkelijk bevriend met negers. Met één misschien wel, een fyne vent. Maar de mees ten van je vrienden rijn blan ken en je vrouw is ook blank en je kinderen, nou ja, de ne gers vormen wél een minder heid natuurlijk. "Portugezen ,zün.«tók,, aardige mensen. Heel vriendelijk en bedachtzaam en gastvrij en al wordt hun land een beetje eigenzinnig geregeerd, ze pra ten rustig over politiek en over de koloniën. - Van die koloniën weten de overige Europeanen niet veel af, se weten dus ook niet dat het daar anders toegaat dan het in alle andere koloniën toeging. Er is in de koloniën van Portugal geen rassendis criminatie. Iedereen is vrij. Niet om in opstand te komen, maar wel om rustig en orden telijk te leven. En Goa. dat door die vredelievende Nehro» is genaast, moet weer Portu gees worden. Ook de Indonesiërs zijn aar dige mensen. Ze hebben net htm zin gekregen met Nieuw Guinea en het zijn dus erg aardige mensen. Maar ze krij gen niet hun zin in Maleisië en daarom zijn ze tegen, an deren, gelukkig niet tégen, ons, minder aardig. Er zyn een heleboel aardi ge mensen in de wereld: d« Chinezen zyn aardige mensen, maar ze zijn nu kwaad omdat andere landen met elkaar heb ben afgesproken zo langzamer hand te trachten elkaar niet meer uit te moorden. Natuur lijk zijn de Chinezen niet zo gek om te menen dat mensen elkaar moeten uitmoorden, maar die afspraken worden op een wijze gemaakt die hun niet bevalt. Wie zyn er nog meer zo aardig? De Vietnamezen, de Dominicanen, de Cubanen, de Duitsers? O, neem me niet kwalijk, de Duitsers horen daar niet meer bq, dat was vroeger. Het hele Duits# volk was aardig, behalve de natio- naal-socialisten. "Vijn de Nederlanders aar- '-J dig? Er is geen twyfel mo gelijk: het gehele, complete, volledige Nederlandse volk is aardig, waardig en bedaardig. Het kykt collectief met meer dan 20.000.000 ogen, de klein tjes en de ouden van dagen meegerekend, naar al die an dere mensen en weet dat al die mensen heel aardig zijn maar dat er een steekje aan los is. Die anderen zyn woe lig of ze onderdrukken min derheden of ze doen aan ras senscheiding of aan overspel of aan goddeloosheid en dat zouden de Nederlanders, rede- iijk als ze zijn, niet doen. Daar voor zyn ze veel te Grote jaarlijkse beurs voor particulieren Dagelijks van 10 tot 10 uur op: ArliJort Zitmeubelen Fristbo Meubelen Desso Tapijten j Ster Meubelen j K.V.T Tapijten Dansk Stil Mobel Luxaflex Heugafelt f Bergoss Tapijt Ploegstofle.n j Linoleum Krommenie Tretford j Formule Meubelen j Slumberland Bedden /Terrasol Tuin- en Terras Meubelen j-Bastoe-Mgp—- beien f t ipectrum Meubelen Keukens en Electr. Huish.app.|Mah Jongg Wandmeu- belen Royal Systeem j Kompas Stoffen Nationale Deense Meubel Inzending

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1