In Amsterdamse havens werk enkele uren plat Moet u horen Bestellings beperking Bonus pi s 24 perc. dividend t ypografen staken bij Handelsblad Na t concilie Aandeelhouders krijgen krediet in EMS-zaken Nieuwe bouw- c.a.o.in de maak Onderhandelen begonnen over metaal-c.a.o. Geld bleek tóch niet afkomstig van treinroof Grafici willen winstdeling PAGINA 3 HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 OKTOBER 1863 (Van onze sociaal-economische redactie) Na een periode van betrekkelijke rust is het gisteren weer roerig geweest aan het Amster damse stakingsfront. Voor de tweede maal in enkele weken ging een groot deel van de haven door een 'speldeprikstaking' van enkele uren plat. TANKREDERIJ IN H.4RLINGEN Vervoers personeel achter eisen van drie vakcentrales Eisen NBV-Ieden Hoek van Holland Voetganger gedood ZAAIERS plaats ze... lees ze Duitse oplichter gearresteerd (Van. een onzer verslaggevers) Oprtiemvis vrijdag in Noord-Brabant ditmaal te Tilburg een ernstig ongeluk gebeurt! met een auto geladen met vloeibaar en brandbaar gas. Deze keer is het beter afgelopen dan de catastrofe bij Eindhoven, enige dagen geleden. Er was slechts één licht gewonde. De materiële schade en het oponthoud waren echter zeer groot en het ongeluk eiste een enorm complex van beveiligings maatregelen, die met voortvarendheid zijn genomen. Het ver keer was urenlang gestremd. Op de kruising van de Ring banen Zuid en Oost te Tilburg kantelde omstreeks half vier 's middags een tankauto, gela den met vloeibaar gas van een onbekende samenstelling. Het kapseizen was een gevolg van scherp uitwijken voor een Ita liaanse auto, waarvan de be stuurder geen voorrang gaf. Maatregelen Vuilnisbelt - Ttveede reis Man verdrinkt na val van sluis 5 De dokter zei tegen een dame: uw kwaal heeft verscheidene namen, maar daar het Latijn jg J thans in onbruik raakt, zijn 1 de verschijnselen dat u gaat kramen. 1 imiiifluiituiiiuiiiiüiiiiWiibiiiiuaiii^niiSfluiimroHiiiiaMiflfiuwmuRniiiKiiimimiititimmsuiuirifiRafflRjiRmiiiinimMmmRiinuifl De Zwolsmangroep biedt aan twee aandelen van ƒ500 nominaal li MS voor respectievelijk één aandeel van 1000 nominaal iirondbriefbank. een aandeel van 3000 nominaal Vorsten landen, of één aandeel van ƒ1000 nominaal Ruteeks. Wanneer inderdaad een groot aan tal aandeelhouders op dit bod ingaat, zal de Zwolsmangroep '.vellicht zijn meerderheid in het- kapitaal van de EMS kwijtraken. Dit- is voor de zeg genschap in het- concent niet van grote betekenis, omdat Zwo'.sman nog maar kort- geleden zgn. prioriteits- aandeien heeft gecreëerd, die de be langrijkste zeggenschap in de EMS waarborgen. Deze aandelen blijven uiteraard alle ln het bezit van de Zwolsmangroep. Een opmerkelijk aspect van de transactie is dan ook, dat de Zwols- mangroep in feite een belangrijk deel Tegelijk met de aankondiging van deze reorganisatie van zijn concern, heejl de heer Zurolsman een nieuw foefje bekend gemaakt- om het bezit van aandelen van zijn cxploiéttiemaatschappij Sclie- reningen aantrekkelijker te ma ken. De aandeelhouders sullen be paalde voordelen krijgen 'in het kader van de diensten, die de EMS het publiek biedt.' De bedoeling is, dat deze oau- dcelhouders tégen deponering van hun, aandelen of certificaten zo genaamde credit-cards krijgen, die hun recht geven op krediet faciliteiten bij gebruikmaking van aan de EMS gelieerde bedrij ven zoals hotels, amusementsbe drijven en benzinestations iKur- hetitsCarré, Lido, hotel Britt.an- nia, hotels in Scheveningcn, enz. enz.) In verband met de invoering van deze crcdit-cards zullen cer tificaten van aandelen EMS ten bedrage van f 100 nominaal wor den uitgegeven. (Van onze soc.-econ. redactie) In het bouwbedrijf staan de onder handelingen voor de deur voor de nieuwe c.a.o. die 1 maart 1964 moet Ingaan. De bondsraad van de Alge mene Nederlandse Bouwbedrijfsbonö heeft het bondsbestuur opgedragen aan de werkgevers voorstellen tot loonsverhogingen en verbetering van secundaire arbeidsvoorwaarden te doen. Ook de bondsraden van St.-Josepb en van de NCB hebben inmiddels vergaderd De drie bonden zullen binnenkort gezamenlijk de c.a.o.- wijzigingsvoorstellen op schrift stel len Koop 'n boek bi] de ARBEIDERSPERS van zijn huidige bezit aan EMS-aan- dclen afstaat tegen de ontvangst van contanten. Zonder dat daardoor een belangrijk deel van de zeggenschap verloren gaat. De nieuwe aankondiging heeft een sterke stijging van de koersen van EMS-aandelen op de beurs ten gevolge gehad. Donderdag was de koers nog 744, vrijdag steeg deze op de officiële beurs tot 750. maar na beurs toen het nieuws bekend werd. liep de koers snel tot B00 op. Blijft, deze koers gehandhaafd, dan zal men straks ter. certificaat van !0ü nominaal kunnen kopen voor ƒ400. Het dividend over 1963 daarop zal ian f 12 bedragen. Verder brak opnieuw een typogra- fenstaking uit. Doordat bet technisch bedrijf van het Algemeen Handels blad werd stilgelegd, zullen vandaag verschillende landelijke bladen niet verschijnen. Het uitblijven van een beslissing over de uitkering-ineens, waar nage noeg de hele vakbeweging om heeft gevraagd, was de aanleiding om in de Amsterdamse havens het werk' voortijdig te beëindigen. Het Verenigd Caragdoorskantoor, het Amsterdamse Havenbedrijf, de Maatschappij Nederland en de Hout haven gingen rond drie uur pi&!. Honderden havenarbeiders verlieten toen de bedrijven. Aangezien de nor malt werktijd om vijf uur is afgelo- betekende dit twee uur produktiever- lies in de havens. De nachtploegen, tiie werken van half zes tot half drie hebben nor maal nachtdienst gedaan, met uit zondering van de nachtploeg van het Verenigd Cargadoorskantoor. De havenarbeiders die waren aangewe zen voor het op gang houden van de bedrijven in het weekeinde zijn van morgen. voorzover wij konden na gaan, allen opgekomen Typografen De staking bij het Algemeen Han- (Van een onzer verslaggevers) Te Ilarlingen ls opgericht «ie Voordnecleriantise Tankrederij, le mafhankelijk van de uitslag der olie- mringen op de Waddeneilanden voor- opig twee olietankschepen in de vaart zal brengen. De eerste tanker heeft vrijdag •eed.s een geslaagde proefvaart ge naakt op de Waddenzee. Hij is ge- toopt Teamaran. Vrijdagmiddag ts op de werf Hoo- iieveeu N.V. ie Bergum eer. zuster schip van deze 560 ton ladende tan ter tf water gelaten, dat Marantea heet. Dit schip komt half november n de vaart. delsblad. die gistermiddag om één uur uitbrak en die zou duren tot morgenavond twaalf uur, maakt het verschijnen onmogelijk van dit blad, van Trouw en Het Parool. Vanmiddag om drie uur komen te Amsterdam de personeelscom missies van de dagbladen bijeen om zich te beraden op de situatie. Het Cenraal Bureau voor de Sta tistiek heeft uitgerekend dat in sep tember door stakingen bijna 10.509 arbeidsdagen verloren zijn gegaan, tegen 322 in september 1962. (Van onze soc.-econ. redactie) De bondsraad van de Nederlandse Bond va» Vervoerspersonee! (aange sloten bij het NVV! heeft zich vrijdag In een resolutie volledig achter het eisenprogram van de drie samen werkende vakcentrales NVV, KAB, CNV gesteld. In deze resolutie wijst de bondsraad de denkbeelden van deregering over de bestedingsbeperking die 1 oktober bekend zijn geworden met de meeste stelligheid af. Met voldoening ia. kennisgenomen van de stappen, die dé NW-leiding inmiddels in samenwerking met de KAB en de CNV vervoersbonden heeft ondernomen om te rtchaten al lereerst het verlangen van een uit kering ineens over 1863 te realiseren. In alle duidelijkheid wenst de Bondsraad te stellen dat het voor de NBV niet aanvaardbaar zou zijn in dien voor de verschillende onderdelen van de vervoerssector ten gevolge v? n ontwikkelingen in andere delen van het bedrijfsleven een relatieve ach terstand zou ontstaan. Het hoofdbestuur van de NBV wordt opgedragen al het mogelijke te doen om het eisenprogram van de drie vakcentrales op het vervoerster rein t# realiseren. (Van een onzer verslaggevers) In Hoek van Holland hebben vrij dag de leden van de bedrijfsgroep Haven van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel zich tijdens een zeer druk bezochte vergadering ge plaatst achter de eisen, die hun col lega's uit de haven van Rotterdam verleden week al hebben gesteld. De NBV-leden in Hoek van Hol land werken allen bij het stuwa- doorsbedrijf Maasmond. Gezien het karakter van hun werk legden zij ook nog een aantal specifiek voor Hoek van Holland geldende etsen op tafel. Enkele daarvan: géén stukgoed- verscheping meer op zondag, doch alleen reizigers- en postvervoer, het gemiddelde uurloon geljjk maken aan de lonen in de Rotterdamse haven, verbetering van de nachtrustclausule en betere secundaire arbeidsvoor waarden, o.a. vrij reizen naar het buitenland met treinen en schepen. Op de Lijnbaan in Den Haag is vrijdagmiddag de 67-jarige voetgan ger Jóhan A. van Es gegrepen door een wagen van lijn 10 en zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij in een ziekenhuis is overleden. BRUINISSE (ANP) Zonder tot be wustzijn te zijn gekomen is in het ziekenhuis Dijkzigt te Rotterdam overleden de heer L. L. van de Velde uit Bruinisse. Zondag 4 augustus was hij bii het oversteken van de rijks weg bij Zijpe door een auto gegre pen. Tie minnaars van het braad- spit in Nederland voelen, zich niet lekker. Zij achten zich min of meer verkocht en verraden door de grootmees ters van het braadspit in Pa rijs. die oogluikend toelaten dat dr internationale, zéér ex clusieve broederschap va« d« f'haine des Rötisseurs de laat ste jaren maar jan en alleman in zijn gelederen opneemt. Voor de overigens zo joviale heer B. D. Proos Hoogendljk, die als gedelegeerd baljuw voor Nederland jarenlang op een hoge uitkijktoren heeft ge staan om de Broederschap van de Minnaars van hel Braad spit van vreemde smetten vrij te houden, is de onverschillige houding van Parijs een onver teerbare zaak. Hij heeft dan ook, samen met zijn secon dant Van Oordt (de onge kroonde keizer van de suiker zakjes) de triest» consequentie getrokken en zijn portefeuille ter beschikking gesteld. De tere Nederlandse loot van de wereldberoemde Chai- ne des Rötissenrs lijkt hiermee voorgoed geknakt, want waar in dit land van erwtensoep en appelmoes zouden de halsstar rige heren in Parijs een zo ga ve levensgenieter vinden als de 43-jarige bankier-vrijgezei Proos Hoogendljk. die zijn kanselarij nog groter aanzien wist te verlenen door haar in het deftige gebouw van de Rotterdamse Bank in Vlrecht onder te brengen? Ik vraag u dat wel, maar uw antwoord ken ik al. Niemand in Nederland zou voor deze onvervangbare epicurist in de plaat» kunnen treden. Nie mand heeft zijn formidabele allure, zijn imposant postuur, zijn bonhomie, zijn gulheid, zijn unieke benadering van een teer chapiter als het rote rend braadspit.en zijn on verwoestbare lever. De vijfhonderd leden van do Nederlandse loot van de Chai- oe des Rötisseurs hebben dat begrepen. Ook uit hun kring stijgt een verwijtend gemor op en het zou mij niet verbazen als Parijs hun pruttelende on tevredenheid sterk onderschat. Sterker nog, de mare van de onkreukbaarheid van de nn afgetreden baljuw is zo wijd verbreid, dat hem uit Zwitser land, België, Duitsland, ja, zelfs van wereldbefaamde res taurateurs uit Frankrijk schriftelijke blijken van in stemming bereiken. Men be grijpt zijn moedige houding, men respeeteert zijn onwan kelbare principes, kortom, uit veie delen van het toch za ver deelde Europa schrijven zij hem: men chcr monsieur Proos Hoogendijk. «'ij zijn het met u eens, eomplétement, zó kan het iet langer, de Chaine des Rötisseurs beeft zich zelf verlaagd tot een ordi naire club lieden die de gebra den haan uithangen, maar in feite geen t a tiny van een smient kunnen onderscheiden. De demissionaire baljuw is een te blijmoedig mens om zich door het verdriet te latei? overmannen. Maar weemoed spreekt uit zijn stem ais hij herinneringen ophaalt. 'Het moet omstreeks *54 ge weest zijn. dat hij een bekend restaurateur de vraag uit Frankrijk binnenkwam of Ne derland zich niet bij de Chaina wilde aansluiten. Parijs wilde een wereldorganisatie ophou wen. Die meneer zei. ik weet wel iemand en zo zijn ze bij mij gekomen. Toen heb ik m>j afgevraagd: hoe moet je dit aanpakken? De leden moeten nu eenmaal aan internationale normen voldoen: ze snoeten in. elk geval 'n roterend braadspit hebben en het spreekt vanzelf, dat in de horeca-sec tor alleen de goeden voor een lidmaat schap in aanmerking komen.' De gedelegeerd baljuw, zelf een hartstochtelijk kok, pakte de zaken fors aan. Hij trok in dividuele leden aan als iondrc meer) oud-minister Beven, prof. Gelisscn. jhr, Van Nis- pen. de Groninger Van Bockel, de lieer Noorduvn van Bruea- dcs-Stheeman. de Zeeuw mr. Heyse en de gewezen staats secretaris (nu minister) Veld kamp, Hij organiseerde jaar lijks een internationaal diner, stced» in ander gerenom meerd etablissement en ver zuimde nimmer, achteraf de keuken te betrekken in d- on vermijdelijke hulde, die ieder na het tafelen op de vermoei de lippen welde. Hij stampte regionale en lokale diners uit de grond er creëerde met instemming van Parijs de rang van ëeuver voor die trnos- telozenj die wél wilden en kónden genieten, maar niet over een roterend braadspit beschikten. Hij kweekte goodwill en be wondering voor liet kunnen van de culinaire meesters bij industrie, luchtvaartmaat schappijen, hankwezf over heid en particulieren, i-i zijn vrije tijd reisde hi.i de wereld af, proevend en keurend ge nietend of veroordelend, altijd op zoek naar prettige mensen (mét «f zonder geld), die de waarlijk goede dingen des levens weten te savoureren. Dat is goed gegaan tot on geveer tivee jaar geleden. Toen bekroop hem (en velen in het buitenland) de twijfel, da> Parijs de touwtjes niet meer strak in handen had. dat over dreven gezegd friiuurkraam- pjes en ijssalons zieft ?n de ge lederen van de Chaïne hadden ingedrongen en dat het mis. onherstelbaar mis moest gaan. Een apert slecht diner in Parijs, door een lid van de Chaïne georganiseerd, deed de boni barsten. Op dat ogenblik, vond hij, moest een daad ge steld worden. Die daad stelde hij. Hoe zal Parijs reageren Hij Haalt zijn schouders op. 'Op 22 oktober komen ze bij elkaar. Misschien praten ze niets eens over Ne derland... wij zijn v -w beo maar een zandkorrrltji" WILLI LEVIE. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Minister Witteveen heeft zijn col lega's laten weten, dat als het moei-- Rik is bepaalde investeringen af ie remmen, zil ook een nuttige bijdrage aar het beperkingsprogramma kun nen leveren door bij voorbeeld de on* derhoudsuitgaven te vertragen. Daar uit blijkt, dat de bewindsman van Fi nanciën niet alleen de kapitaalsuit gaven op het oog heeft. Hij spreekt dan ook niet zoais mi nister-president Marijnen in de Tweede Kamer hardnekkig volhield van een investeringsbeperking, maar van een bestedingsbeperking. Het verschil met het begrip bestedings beperking, dat dr. Vondeling in de Tweede Kamer gebruikte, lijkt nu noe maar heel subtiel te zijn. De bedoeling van de maatregel is de orderportefeuilles van 'net be drijfsleven minder onder druk te zet ten Daarbii denkt men vooral aan de 'bedrijfstakken die invesferings- goederen leveren, machines bij voor beeld. vt'elke bijdrage eik ministerie aars het programma zal leveren, valt nog niet te beoordelen. Hf is vüet uitge sloten. dat dit ongelijk verdeeld zal worden omdat het ene ministerie bij voorbeeld veel meer bestellingen naar de toekomst kan afschuiven dan het andere. Voor het overige ligt het in de ver wachting, dat het hele complex van maatregelen us de huurverhoging. Se verhoging van de leeftijdsgrens voor de AOW voor wie. dat wenst, da fiscale stimulans voor het, overwer ken. en de belastingverhogingen lis één pakket bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Het zal dan ook gezamenlijk in behandeling gorden genomen. DEN HAAG (ANP) De Vakraad roor de Metaalindustrie heeft gister middag in Den Haag ees begin ge maakt met de onderhandelingen over de nieuwe c.a.o. in de metaalindus trie die op 1 januari 1964 van kracht zou moeten worden. In de Vakraad, waarin vertegen woordigers van werkgevers- en van werknemersorganisaties zitting heb ben. is voor het eerst officieel kennis genomen van de wensen die van de Kant, van de vakbeweging al enige weken geleden zijn geuit. De onderhandelingen in de Vak raad worden dit jaar geleid door de voorzitter van werknemerszijde, de heer I. Baart, voorzitter van de ANMB. Van werkgeverskant 'neeft de voor zitter. ir. K. van der Pols een toe lichting gevraagd op de voorstellen van de drie vakbonden. Deze eerste vergadering, die bijna drie uur heeft geduurd, zal donder dag 24 oktober worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) Een Engelse vrouw, de 40-jarige Condense E. C. die met haar 16-jari- ge zoon op doorreis naar Sidney Am sterdam aandoet, heeft de hoofdste» «lelijke recherche gisteren de hele dag bijzonder intensief bezig gehou den. Donderdagmorgen verscheen zij na melijk bij de Twentsche Bank met niet minder dan elfhonderd vijfponös biljetten, die zij telegrafisch naar Australië wilde laten overmaken. Het vermoeden leek gewettigd, dat de vrouw, die nogal vreemd manipuleer de met de bankbiljetten (opvolgend in nummer, verpakt in kranten een gedeelte van de buit van .de specta culaire Engelse treinroof bezat. Gisteravond laat kwam vast te staan, dat de verdenking op een mis verstand berustte. Scotland Yard. op de hoogte gesteld van de nummers der bankbiljetten, heeft aan de hoofdstedelijke recherche meegedeeld, dat het geld niet van de treinroof af komstig is. Hoofdinspecteur T. C. J. Sanders deelde ons dan ook gister avond mee, dat de vrouw vandaag zal worden vrijgelaten. De vrouw verklaarde het geld in Rio de Janeiro met spelen te hebben' gewonnen. Haar man was daar door Interpol gearresteerd wegens bank breuk. Via Tokio wil zij naar Sidney reizen om daar familie te bezoeken. (Van een onzer verslaggevers) Da rijkspolitie in Mook heeft vrij dag een internationale oplichter en diens vrouwelijke collega gearres teerd. De man werd reeds een half 'jaar gezocht door de politie in Italië, Duitsland en Frankrijk. De man bood in Groesbeek niet ge dekte cheques aan. Het ging om be dragen van 9000 tot 50.000 Duitse marken. De kassier twijfelde aan de echtheid van de cheques en stelde het hoofdkantoor van de Kank in Eindhoven op de hoogte. Per telex werd contact opaenomen bi.i de Duit se bank. die onmiddellijk een order tot nietbetaling doorgaf. De man. de 50-jarige bankwerker G, W. uit Dusseldorp, heeft bekend. De vrouw, de eveneens 50-jarige K. M. is. naar de politie meedeelt, door huwelijksbeloften, welke W. haar ge daan heeft, op het slecht» pad ge- •aakt. De poli:ie onderzoekt nog :n üoeverre zij bij de oplichtingpn be rokken is geweest. Omgekeerd nart ziin ritrichüng lag de Engelse tankauto op de Tilburgse rirtfrtcrg seizen van zet Ti bura op stel ten (Vervolg van pagina 1) Do EMS biedt voor aandelen Grondbriefbanfc pen koers van 750 pet. (laatste beurskoers was 740), voor aandelen Vorstenlanden, die niet lang geieaen nog maar 20 waard waren. 250 pet., en voor aandelen Ruteek's 750 pet. (laatste koers 710), alles in contanten. Uit de op tic wee; liggende tan ker stroomde rijkelijk de vloeibare in houd, waarvan men aannam dat hij gevaarlijk was. De chauffeur van de omgevallen tanker. F. Edam uit Rotterdam, wist zich uit de vernielde cabine los te wrikken en waarschuwde onmiddel lijk het publiek uit de buurt te blij ven wegens brand- en vergiftigings gevaar. De chauffeur bleek licht ge wond te zijn. De snel gearriveerde brandweer nam de meest uitgebreide veiligheids maatregelen. Niet alleen werd een bedding van zand gemaakt om het- gas naar een sloot te doen afvloeien, maar ook werd roken verboden en de bestuur ders van de honderden wachtende voertuigen gelast hun motoren af te zetten. Later liet burgemeester Becht deuren en ramen van tie woningen in de buurt sluiten. Politie en militairen hielden het publiek op ruime af stand. Men belde de fabrieken van Bayer te Leverkusen in het Roerge bied. die het gas hadden geleverd om le vernemen m-t welk ga» men te doen had. Daar de fabriek daar op niet direct antwoord kon geven, zond zij per auto een ploeg, die enige uren iater te Tilburg was. Met gasmaskers en gummikleding hebben deze mannen de plaats van het ongeluk onderzocht. Inmiddels had een zware heftruck tan de Willem U-kazerne tegen half teven de tankauto die nog half ge ruid was. .weggesleept naar de vuil» nisbelt aan de rivier de I.eij. Ieder die met het opruimingswerfc lemoeiing had gehad, kreeg van de Duitsers de raad in de komende tien Sagen geen alcohol- of koolzuurhou dende dranken te gebruiken. De brandweer is tot 's avonds laat Sezig geweest de resten van de auto ?n as plaats van het ongeluk te be spuiten mei. een mengsel van water tn ammoniak. De met dertien ton vloeibaar ga» geladen tankauto maakte zijn tweede eis van Bayer tiaar de rederij West- 'riesland te Rotterdam. De lading was bestemd voor tonden. De gehele ivond wist men niet of het gas scha delijk kon zijn voor de ademhalings- irgi. en Directe invloed was niet merkbaar. Het. ongeluk was gecompliceerd ioordat een vrachtauto van de slip pende en kantelende tanker een stuk ifrukte en doordat een getroffen lichtmast neerviel op een kleine auto. De bestuurder kon er tijdig uitsprin- zen. Een zespersoonswagen ramde de luto van de Italiaan die docr geen voorrang te geven de heie ramp schijnt te hebben veroorzaakt. Merk (Vaardigerwtjze werd niemand ge wond. HIPPOLYTUSHOEF (ANP' Vrijdag is tijdens werkzaamheden in de Ste- vinsluizen bij Dert Oever de heer C. Schrier te water geraakt en verdron ken. De heer Schrier was bezig met het controleren van de schuiven van de uitwateringssluizen. De ladder waarop hij stond gleed plotseling weg. LLNTEKEN sANI') De voorzitter van de Nederlandse Christelijke Gra fische Bond. de heer G. Jens, meent dat de stakingen in verschillende grafische bedrijven te verklaren zijn door een gebrek aan invloed van de vakbeweging in de onderneming. De vakbeweging heeft zich altijd meer gericht op de gehele bedrijfstak. De heer Jens, die dit zei oij de opening van de algemene vergade ring van deze bond te Lanteren, noemde het daarom belangrijk, dat de vakcentrales onlangs hebben aan gedrongen op een mogelijkheid tot loonsverhoging per onderneming. Hi.i achtte het voorts noodzakelijk, dat «le grafische bonden in de ko mende tijd ook komen tot instelling of uitbreiding van wiostverdelingsre- gelingen. De ies van de laatste ontwikkeling, aidus de heer Jens, is dat de onder nemers haast moeten gaar. maken met het betrekken van werknemers ir. de economischs beleidvoering. Blijft men echter wat dit betreft de nodige gegevens aan de grafici ont houden, can kan men de vakbewe ging geen verwijt maken ais zij ijvert, vooï verlangens die eigenlijk niet meer geheel rechtmatig zijn. Mr. C. Becht, burgemeester van Edam is niet gewond, hoewel hp T.-iourg. en F. Edam, chauffeur tan idem zat in de cabine, ie omgevallen tankauto. De heer HHMiHiHiiHtmm HimniH iinMflt *r»ri'fflü! r'itï'f!!,'EUHJ flfüfïf'IJtl!

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1