Wielerbaan kan volgend jaar geopend worden Albatros verslaat ODI met fikse cijfers: 8-2 ,Voor zo n zaakje houd je een moeder geen 2 dagen vast' Winkelende huisvrouwen lopen zonder betalen weg Zomerse hobby's! .MT WESTEN Na New Delhi w einig gebeurd Burgemeester slaat le paal TAXI? EURÖTAX 69 460 Bejaardenbond geeft cabaret Scooter rijdt op bestelauto C.V.-monleurs chiedammers elkaar onder Broodkar kantelt over bezorger S POOLSE MODE Overmoedige lieren SVG verliezen Coiiibi wagen botst tegen bolder aan „Postduif" maakt kampioenen bekend Gratis geleidebrief begroting 1964 voor burgerij Schiedam WfSSELKOERSEN Crossclub Ketbel crosste bij Botlek Marimba deed het met echte band Esperanto-agendo „DWARS DOOR DE HIMALAYA" iSGHIEDAMSE! ZAAIERTJESI ADVERTEERT Pijpfitters/ Ekeetrisch lassers fnsir. pijpfitters Machine-bankwerkers Gonstr.-bankwerkers Montagewerkers HET VRIJE VOLK DINSDAG 15 OKTOBER 1963 Clubgebouw Gemeente Schiedam in Londen Vijf meisjesstudenten uit Warschau laten ln Lon den zien wat hun land presteert op het gebied van de wintersportkledlng. Zo weten we dus nu dat kniehoge laarzen niet alleen ln het westen van Europa opgang maken. Woensdag vergadering: 'i telefoon ARBEIDERSPERS PAGINA 4 DE NEDERLANDSE HIM ALA Y A-EXPEDITIE 1962 BANKETBAKKERIJ Een GRATIS catalogus van ruim 300 boeken en boekjes over tfgt voor U verzendklaat Bel of schrijf of kom naar A.P,-boekwinkeIs MONTAGE versnelde opleiding tot pijpfitter (Van een onzer verslaggevers) Het dijklichaam voor de wielerbaan in Harga kan binnenkort van een toplaag worden voorzien. Zoals bekend verzakte de baan en moest men wachten met het aanbrengen van een rij - laag totdat de baan voldoende was ingeklonken. Eerstdaags zal Gemeentewerken het aanbrengen van de toplaag aanbesteden. Ook is de tekening van het clublokaal van de Rennersclub Schiedam (die de baan in beheer krijgt) door Gemeentewerken goedgekeurd, zodat binnen afzienbare tijd aan de bouw van het clubhuis kan worden begonnen. Bij de rennersclub hoopt men een en ander zo te kunnen aanpakken dat de viering van het dertigjarig bestaan, mei of juni volgend jaar, gevierd kan wor den op het eigen circuit en in een eigen clubhuis. Het drijven van de kunsthandel Galene C.C.C, zs de financieel nog wat opleverende hobby van de Schie damse binnenhuisarchitect Hans van Dijk, die ondanks zijn goedhollandse naam een donker uiterlijk heeft en beweeglijk als een zuiderling door zijn als kunsthandel ingerichte flat in de Monseigneur Nolenslaan loopt' Wte van Hans van Dijk die werken van Appel, Nanmnga, ComeiUe en anderen kocht toen dat nog maar kleine en onbekende jongens waren een recept zou verwachten waarmee feilloos kitsch en echt in de eigen tijdse kunst utt elkaar te houden zou zijn, komt bedrogen uit'Kunst vind ik goed; zegt Fa» Dijk, ''als ik er een opdonder van knjg". Voor een kunsthandelaar is dat een moedig standpunt. Hans van Dijk heeft dan toevallig een paar goede 'opdonders' gehad en er met op verloren. 'Eigenlijk ben je ver plicht om van èen jonge kunstenaar, die je goed vindt, te kopen, maar verdienen doe je er alleen maar aan als je goed gokt', zegt Van Dijk. Vroeger zat de Galerie CCC. in het smalle winkeltje aan de Lange Kerkstraat, dat na het vertrek lang heeft leeggestaan, maar waar nu een hef zaakje voor damesmode is inge trokken. Het was een trefpunt voor veel jonge kunstenaars en kunstbe- kijkers. En zeer tot de spijt van allen heeft het echtpaar het winkeltje op gegeven, en is naar de Monseigneur Nolenslaan vertrokken. De flat daar is geraffineerd inge richt, modem, maar niet extreem en alle ruimte latend aan het geexpo- seerde. Naar buiten heeft men een prachtig uitzicht over het oude en nieuwe Schiedam. Voor de moderne kunst blijkt de flat een veel vanzelf sprekende expositieruimte dan het smalle winkeltje. Kunstbekijkers en kunstenaars kunnen er terechtOok als men mets koopt is men welkom. Wel van te voren even een telefoni sche afspraak maken (65830). Het werk van Van Draanen is dat wel waard, dachten wtj zo. Hans van Draanen is op het ogenblik conserva tor aan het Curacaos Museum. Hij werd m 2931 tn Amsterdam gebaren. Behalve schilderijen en grafiek van Hans van Draanen valt er in de flat aan de Nolenslaan veel beeldhouw werk van de Schtedamse beeldhou wer Piet Stugvenberg te bewonderen, 'Dat kun- je nou een raadsel m dé kunst noemen; zegt Hans van Dijk. 'Stugvenberg had allang internatio nale erkenning moeten hebben, maar waarom, hij die erkenning nog met heeft DAMPRATER (Van een onzer verslaggevers) De broodbezorger C. P. N. v. d. J. mt Rotterdam beeft maandagmid dag omstreeks twee uur m Schiedam de schrik van zijn leven beleefd. De man kwam met zijn gemotoriseerde broodkar uit de Lange Singelstraat te Schiedam en wilde de Rotterdam- sedijk op. In de bocht echter bleef de gas- kabel achter de stuurinrichting ha ken. Daardoor ging de wagen met volle snelheid de bocht m. De wagen viel naar links, waarbij het stuur op het gezicht van de bezorger terecht kwam Met ernstige hoofdwonden werd hij in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. De wagen is licht be schadigd. In het dierenasiel in de St Anna-Zusterstraat te Schiedam is een zwartbruin hondje met een blauwe halsband opgenomen. Het dier liep zonder eigenaar In de Manastraat. Men weet nog niet van welk mate riaal de toplaag zal worden Men aarzelt tussen een bitumenlaag of betonplaten. De gemeente zal dat dezer dagen beslissen Het Is name lijk zo dat hoewel het dijklichaam is uitgewerkt er toch rekening mee moet worden gehouden dat de baan een slappe (veen)ondergrond heeft. Verzakkingen zijn daardoor met uit gesloten. Betonplaten nu zouden bij verzakkingen kunnen scheuren. Het clubgebouw komt te staan aan de buitenkant van het lange gedeelte van de baan aan de zijde van het hoofdveld van Hermes. Aan deze kant komt ook de ingang naar de zitfcnbune. Deze krijgt 450 plaatsen. De tri bune zal door de leden zelf worden gebouwd. Links en rechts van het clubhuis komen twee toegangen met kassa's die leiden naar de staan plaatsen op de balustrade rond de baan. Iedereen die een staanplaats heeft zal kunnen zien wat er op de baan gebeurt omdat de staanplaat sen verdeeld zijn over drie trapsge wijze opklimmende rijen betonplaten. Er kunnen 1500 toeschouwers staan. Misschien al het einde van dit jaar zal de firma Hahbo uit Har- dinxveld de fundering (7.90 bij 15.70 meter) voor het clubgebouw leggen Voor de bouw Is geen rijksgoedkeu ring nodig omdat de bouwsom onder de ƒ10.000 zal blijven. De renners club heeit nu al plannen om over enige jaren bet clubgebouw uit te breiden met een grotere kantine en enkele kleedlokalen. Nu echter is een gebouw gepland dat een kantine van 5 bij 7 90, twee kleedlokalen van 3 bij 5, een be stuurskamer van 3 bij 5. een waslo kaal met drie douches, drie w c.'s en een flinke bergruimte zal gaan be vatten. Bij het clubgebouw komt ruime parkeergelegenheid en komt er een rijwielstalling. De baan wordt 250 tn lang met een stijging van 30 graden ln de bochten en een helling tot 60 graden. De breedte wordt 4.70 meter. Dat bete kent een korte snelle baan. Binnen de baan ligt bovendien een halfver- hard trainingsveld dat geschikt is voor vele sporten. Korf- of honkbal zal er echter niet opgespeeld kunnen worden. Voldoende geld om het clubgebouw te bekostigen Is er nog niet. Men heeft echter goede hoop dat Neder landse Sport Federatie uit de toto- kas enkele duizenden guldens zal willen bijdragen. Voor de Hilversum- se wielerbaan heeft de NSF ƒ5000 gedokt De postzegelactle die de renners club op touw heeft gezet heeft nu al bijna een miljoen ongebruikte jpost- zegels opgeleverd en een andere bron van inkomsten is misschien een brouwerij die belangstelling voor het clubgebouw heeft getoomd. TO c?' J») Advertentie IM Per 9 oktober 1963 zijn de navolgen de no's uitgeloot van de 3% lening 1895 tot een totaal-bedrag van 33 000 gulden. 32 162 176 266 271 283 366 475 524 528 560 601 617 637 652 725 760 805 939 994 998 1064 1146 1212 1236 1268 1273 1277 1345 1442 1443 1484 1492 Schiedam, 9 oktober 1963. De teams van de Schiedamse Vol leybal Club hebben hun eerste com petitiewedstrijd alweer achter de rug. Dames 1 en z kwamen tegen elkaar in het veld. Helaas was het 2e da raesteam door ziekte van enkele speelsters niet volledig, zodat er wei nig spanning in dit treffen bestond. Dames 1 kwam door deze verminderde tegenstand ook niet tot grote hoogte en wist zonder veel strijd via de set standen 152,15—9 en 156 met 3 te winnen. Heren begon bijzonder goed tegen het Rotteraamse Hou Stand Op fraaie wijze werden de beide eerste sets door de Schiedammers .gewon nen, 158 en 1512, zodat dK over winning al zeker leek. Deze ovèqnoed kwam in de derde set duideüjk\aar voren en na een spannende st grepen de Rotterdammers deze 13—15. SVC bleek hierdoor zo geslagen dat ook de vierde set loren ging, 10—15, waardoor de emti- stand beslist onnodig op 22 kwam De overige uitslagen luiden- Dames: SVC 3—VCK 1 1—3, DOP 2—SVC 4 2—2 Junioren: SVC aSVC c 3—0) DOS a—SVC b 2—2. Heren: RLVC 2—SVC 2 0—3; Phoenix 1—SVC 3 1—3, SVC 4—Set Dp 1 3—1. Dames 5 was vrij. (Van een onzer verslaggevers) Woensdag 16 oktober wordt in het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73, door de Oecumenische Raad van kerken een openbare bijeenkomst belegd, waar de voorzitter van de raad. dr. L. J. Cazemier, hervormd predikant, zal spreken over het onderwerp: „Waarom komen wij nog niet tot eenheid, ondanks het gebod van Christus en ondanks het feit, dat wij zo dikwijls met overtuiging de een heid noodzakelijk hebben genoemd?" Op deze vergadering zal o.m. een antwoord worden gezocht op de vraag, hoe het komt, dat geen der Nederlandse kerken, met name na New Delhi, waar een meuwe werk formule voor de eenheid is opgesteld, tot nu toe ernst maakt met de een heid en zij het Jaar 1962, hes jaar na New Delhi, praktisch hebben laten voorbijgaan zonder dat een duide lijke poging is gedaan om tot een echt samengaan te komen. Getracht zal worden om te zoeken naar middelen om uit deze impasse te komen. De bijeenkomst begint om s uur en Is voor ieder toegankelijk. Advertentie IM- Op dinsdag 22 oktober zal burge meester mr. J. W. Peek de eerste paal slaan voor het flatgebouw, dat de firma Baron aan de westelijke kant van het station gaat neerzetten. De paal zal om drie uur worden ge slagen. Na afloop Is er voor de geno digden in Europoort een bijeenkomst. Maandagmiddag reed S. v. d. S. op de Buitenhavenweg te Schiedam met zijn Combi op een bolder. De klap kwam zo hard aan dat een inzitten de van de wagen, de 61-jarige Hen drik de Jonge, ernstige verwondin gen aan het gezicht en bovendien een oogwond opliep. Na behandeld te zijn in het Gemeente Ziekenhuis werd hij vervoerd naar het Rotter damse Oogziekenhuis. De auto zelf werd aan de voorzijde totaal vermeld. Het ongeluk gebeur de omstreeks vi)f uur vd S wilde enkele andere wagens inhalen en kwam daarbij °P de laad- en los- wal terecht. (Van een onzer verslaggevers) Thans zijn de clubkampioenen van de postduivenvereniging De Reisduif bekend geworden. Ais eigenaar van de kampioendnif (algemeen) kwam A. Brokling uit de bus, kampioen oude duiven W, v. d. Kant en Sparla, Kampioen jonge duiven A. van Gogh. De uitslagen z|jn: Algemene kampioenen 1963: 2 eerst geklokte duiven. 1. A. Boes; 2. H. Blonde; 3. C v. d. Grijp; 4. J. Koffij- berg; 5. H. v. d. Kant; 6. W. v. d. Kant; 6 W. v. d. Kant en Sparla: 7. A Smits; 8. J. v. d Waard; 9. L. Toutijn; 10. L. Borrani en c. 4 eerst geklokte duiven- 1. A. Boes; 2 C v. d. Grijp; 3 A. Smits: 4. H. Blonde; 5 H. v. d. Kant; 6. W. v. d. Kant en Sparla; 7. L. Toutijn; 8. J. Koffyberg; 9. J. v. d. Waard; 10. L. Borrani Co. 2-sene duiven- 1. W. v d. Kant en Sparla; 2. A. Smits: 3. C. v. d. Grijp 4 J. v. d. Waard; 5. H. Blonde; 6. A. Brokling; 7. H. v d. Kant; 8 A. Boes 9. J. v. Harmeien en J. "Vol; 10. J. Koffyberg. Kampioenen jonge duiven 1963: 3 eerst geklokte duiven: 1. C. d Tuin der; 2. L Toutijn; 3. A. v. Gogh; 4. Blonde: 5 F. Melchers; 6 C. v. d. Gryp; 7. L. v. d. Mey; 8. A. Brouns en Co; 9. L. Borrani en Co; 10. H. Brokling. (Van een onzer verslaggevers) Schiedammers die uitvoerige inlich tingen willen hébben over de ge- gemeentelijke begroting voor 1964, kunnen gratis een exemplaar van de geleidebrief krijgen. De geleide brief is dit jaar uitgebreider dan vorige jaren en geeft behalve een toelichting op de begrotingscijfers (waaronder de verhoogde jeugd- sportsubsidies enz.) ook verschil lende filoeietjes over de rijksuit- kenngen en de verruiming van het gemeentelijk belastinggebied. De service van de gemeente met het gratis verspreiden van deze ge leidebrief reikt zo ver dat als men hem zelf met wil of kan komen afhalen, hij gratis woedt thuisbe zorgd. Gratis te krijgen dus op de afdeling Financiën van de Ge meentesecretarie in de Nieuw- straat 28. Telefonisch te bestellen onder numer 69051 of anders een briefkaartje aan de Nieuwstraat. B en W. willen met het beschik baar stellen van de geleidebrief te gemoetkomen aan de klacht, dat de laatste jaren de belangstelling van de burgerij afneemt voor de gemeentelijke politiek. De voorraad geleidebrleven is zeer beperkt. Men dient dus haast te maken. Het Is voor de korfballers geen best weekend geweest. De drie hoofdwed strijden zijn alle verloren gegaan. De nederlaag en nog wel met flinke cijfers van ODI valt nog het meest tegen. Voor Succes was het helemaal een zwarte dag: geen enkel winstpunt werd binnengehaald. Bij AlbatrosODI konden de Schiedammers in de eerste helft nog aardig meekomen. De 30-voor- sprong van de thuisclub werd door de dames T. en D. Sluimer tot 32 ge reduceerd, maar na de hervatting waren de Zwijndrechtenaren heer en meester in het veld. Met nog vijf treffers stelden zij hun overwinning op 82. De wedstrijd WIONSchiedam had hetzelfde verloop, zij het met dit ver schil, dat om beurten werd gescoord. WION nam drie maal de leiding, waardoor met 32 werd gerust. De dames N. van Vliet en F. Roodenburg brachten de balans twee maal in evenwicht, door 1—I en 2—2 te laten noteren. De tweede helft had WION voordeel van de sterke wind en daar door konden de rood-zwarten het niet meer houden. Wel maakte H. Verschoor eerst weer gelijk (33) maar toen volgden vlot drie Rotter damse treffers (63), waarmee WION de basis voor de overwinning legde. Het vierde tegenpunt van de hand van D. Vermeulen (64) kon daar geen verandering in brengen De laatste twee treffers van WION waren in feite te veel van het goede (8—4). Dat Succes het niet tegen Trekvo gels zou kunnen bolwerken, lag voor de hand. De blauw-witten heb jen het er nog schappuyk afgebracht. Met wat meer fortuin zouden er on getwijfeld nog enkele tegenpunten (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van de Al gemene Bond van Bejaarden belegt maandag 21 oktober 's middags en 's avonds een cabaretvoorstelling in Musis Sacrum. Toegangsbewijzen voor deze voor stellingen zijn te krijgen op donder dag 17 oktober van 's morgens 10 tot 12 en 's middags van half twee tot vier uur ln het zogenaamde Blauw huis, Lange Nieuwstraat 181/1. Men wordt verzocht zijn of haar contri- butiekaart bij het afhalen van de kaarten mee te brengen. zyn gekomen. De einduitslag werd reeds ln de eerste helft bepaald: 5-fl. De overige uitslagen zijn: Schie dam 2—Eureka 2 12; Vlaardingen 2—Succes 2 3—1; ODI 2—Bolnes 3 10; Ter Gouw 2—Schiedam 3 3—5; Junioren- AjaxSucces 5—0; ODI— Capelle 10—2; aspiranten: OSCR a Schiedam a 62 en Trekvogels f Schiedam b 05. (Van een onzer verslaggevers) Elektricien J. W. uit Rotterdam reed maandagmiddag met zijn scoo ter tegen een stilstaande bestelauto op de Rotterdamsedijk te Schiedam. De man zat te praten met zijn duo- passagfer en lette niet op. Deze kwam met de schrik vrij, maar de bestuurder liep een diepe vleeswond in het linkerbeen op. Bestelwagen en scooter werden licht beschadigd. ROTTERDAM, 14 oktober. Engels pond 10,08è10,081 Amenk. aollar 3,60 ft3,60ft Franse frank 73,5073,55 Belgische frank7.2U7,21)1 Zwitserse frank8350183,551 Zweedse kroon 69,35a—69.401 Duitse mark 90.57—90,62 Deense kroon52,154—52,204 Noorse kroon50,341—50,391 Canada 3,341—3,344 Italiaanse lire 57,86557,914 Oostenrijkse schilling 139513,96 Escudo's 12,56112,58 Koop 'n boek bjj de Op de kruising Franklinstraat PKO-laan te Schiedam verleende de Vlaardmgse arts W. H. K. geen voorrang aan de auto van de Schie damse kantoorbediende J. H. Beide voertuigen werden zeer zwaar be schadigd. (Van een onzer verslaggevers) De Crossclub Kethei, die geen oefenterrein meer heeft op Schie dams grondgebied, is dit weekeinde naar het Botlekgebiea getrokken voor een onderlinge cross. Twaalf le den gingen op de 125 cc motoren van start. Veel motorpech was er de oorzaak van dat niet allen aan de finish kwamen. H. v. d Ven won de cross. Hij ontving de premie en een bloemenhulde, J. van Krigten klas seerde zich als tweede en A Snyder als derde. En nu maar druk sleutelen voor de volgende wedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) De sociëteit van de jongeren in de PvdA (Marimba) kreeg zaterdag avond een verrassend tintje door het optreden van de Counts. De Counts vormen een rasechte dansband met een bezetting van elektrische gitaren en een drumstel. Er hoefde dus niet meer op ghun- mofoonmuziek te worden gedanst. Wim Alblas speelde in de rustpau zen (madison en twist waren popu lair) weer accordeon en het grote aantal bezoekers (meer dan vijftig) was het er over eens: .Marimba wordt steeds beter", hoorde men, Merkredom, la 16an de oktobro klubvespero. Kio estas vla opinio pri tio? Ni kunvenos ce kino v. Gink Ploegstraat 19. VI oerte venos, car vi volas montri vian mtereson pri la sekcia vivo. Lezing Stichting en Gezinavoor- VANDAAO Bioscopen MONOPOLE: Terreur van de straat, 2 en S uur (18 jr.). PASSAGE. James Bond 057 contra Dr. NO. 2 en 8.15 uur (1-1 Jr.). Diversen. SUBSTJM CORD A Huishouden) ke- UchtlDB. 8 uur. IRENE. EvangeUesatiebiJeetiitomst De Rbdende Kansel, 8 uur. IRENEOuderavond Erasmuischool, S uur ARCADE: Vergadering Vogelvrienden, 8 uur, CHR. SOC BELANGEN: Propaganda- avond Ned. Cbr. Geheelonthouders vereniging, 8 uur. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Terreur van de straat, 2 en 8 uur (18 jr). PASSAGE: James Bond 007 contra Dr. No, 2 en 8.15 uur (14 Jr.). DJversen: CHR. SOC. BELANGEN: Openbare bijeenkomst Oecumenische Raad van Kerken. 8 uur CHR. SOC. BELANGEN: Filmavond Lcsctub Schiedam. 8 uur. IRENE; Evangellsatiebljeenkomst Be Rydende Kansel. 8 uur. IRENE: Filmavond Jeugdclubs Herv. kerk, 7.30 uur. VOLKSGEBOUW- C.a o -vergadering Alg. Ned. Metaalbedrijtsbond, 8 uur DAGELIJKS Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen en tekeningen Jan von Dyk en keuze uit collectie Belt!- <Le Fauconnler es.) en aanwinsten moderne kunst. GEMEENTEBIBLIOTHEEK- Lange Haven 131: maandag 7-830 uur, dinsdag 9.30-4DO uur, donderdag 9 30-12.30 uur. vrydag 930-430 uur en 7-8 30 uur, zaterdag 030-4.30 uur. Loreatzlaan 6: maandag 130-4 30 uur, dinsdag 130- 430 uur, woens dag 7-9 uur. vrijdag 130-430 en 7-9 uur. Dr Wlbautpleln 129: maandag 7-9 uur, dinsdag 1-430 uur, woensdag (allen Jeugd) 2-4 uur, woensdag (alleen volw.) 7-9 uur, donderdag 930-12 uur. vrydag 7-9 uur (volw 7-8 uur (Jeugd). JEUGDBIBLIOTHEEK Westmolea- straat 26 dinsdag 330-5 uur, woensdag 2-5 uur, vrijdag 330-5 en 7-8 uur. zaterdag 1-4 uur (mei tot oktober 9-1230 uur). Kohnstajnmschool: maandag en vrydag 330-5 uur. APOTHEEK: Rembrandt. Rembrandt- laan 5. Omdat de wagen van de Schie damse slager W. v. G. bi) het stop licht Nieuwe HavenBurg. Knap- pertlaan doorgleed, botste hij tegen de auto van H. de H. uit Rotterdam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, wel werden beide wagens zeer zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) „Ik maak zelden de politie een verwijt, maar hier doe ik het wel. Voor zo'n zaakje houd je de men sen geen twee dagen vast, zeker niet een moeder van een gezin met een blanco strafregister. Dat doet me helemaal niet prettig aan." Die veeg uit de pan van mr. Heyn- sius gold de Vlaardingse politie, be last met het onderzoek naar een diefstal van koekjes, waarvoor gis teren een 43-jarige Vlaardingse huisvrouw voor de Rotterdamse po litierechter moest verschijnen Deze verdachte hield het bi) de verklaring die ze al eerder, by de toen aangehouden behandeling van de zaak, had afgelegd' Jk heb niet gestolen. Bij de politie heb ik wel be kend, maar dat deed ik om vrij te komen. Ze hebben me daar twee da gen en nachten vastgehouden en me ook gefouilleerd. Een adjudant en een hoofdagent van de Vlaardingse politie, als getui gen gehoord, bleven eveneens by hun vroeger afgelegde verklaringen. De lange duur van het verolyf op hel politiebureau, zo vertelden zij, hield verband met het verdere onderzoek, waarbij ook andere verdachten be trokken waren. „Dat is een normale gang van zaken," zei de hoofdagent Mr. Heynsius: ,JDie juich ik dan helemaal niet toe. De bestolene zelf heeft verklaard dat deze verdachte met by de diefstal betrokken was. En ook haar eigen bekentenis vormt geen bewijs. Het komt er eenvoudig op neer dat ze na twee dagen murw was." „Als ze het al gedaan heeft," zo be de bewijs om tot een veroordeling te komen. Ik blijf erbij dat deze zaak door de politie met goed is aange pakt En daarmee kon de verdachte op gelucht heengaan. Er moesten zich vanochtend nog twee vrouwen voor de politierechter verantwoorden. 'Waarom bent u na de vonge oproep niet verschenen?' vroeg mr. Heynsius aan de eerste, een toogde .de officier van Justitie, „zal het toch «ok nog bewezen moeten worden. Wij weten dat b(j haar werk geefster koekjes gestolen zijn, maar daarvoor zUn anderen al veroordeeld Het is beslist niet uitgesloten dat zy bü de politie alleen waar bekend heeft om weg te komen." De officier achtte het bewijs niet geleverd en eiste daarom vryspraak. Mr. Heynsius was het daar volko men mee «sens. 'Hier is niet voldoen- 41-jarige huisvrouw. 'Ik durfde niet,' kreeg hij ten antwoord. 'U durfde toch maar wel te stelen, constateerde de politierechter, 'u hebt bi! C. en A. een meisjesjack mee genomen zonder te betalen.' 'Dat had ik mijn dochtertje voor de aardigheid laten aantrekken,' ver klaarde de viouw, "met met de bedoe ling om het te kopen 'Maar u hebt het kind ermee naar buiten laten lopen zonder dat het be taald was,' stelde üe officier van (Jus titie vist. 'u stond er met uw neus boveno Daar kon verdachte moei- ïyk onaernt. "Hebt, u het dan gestolen of niet?' vroeg mr. Heynsius, 'ik moet zeggen dat -i uw kinderen wel een goed voorbeeld geeft.' Vijfenzeventig gulden of vijftien dagen, eiste de officier. "Dat wordt dan wel een duur jasje, zei mr. Heynsius. Uit medelijden met uw man, die er wel voor op zal moe ten draaien, maak ik er veertig gul den of acht dagen van, maar ik geef u er drie weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd bil. En neem dan voortaan als u gaat winkelen geen kinderen meer mee.' Met veertig gulden op zak was re de deur uitgegaan, de derde vrouwe lijke verdachte die bij mr. Heynsius voor het hekje moest komen, maar in de winkel liep ze zonder te betalen met een nieuwe regenmantel de deur uit. 'O had het prijskaartje er al afge haald,' stelde mr. Heynsius san de hand van de stukken vast. 'Waarom toch die eeuwige oneerlijkheid van winkelende hulsvrouwen? En dan vraag Je je natuurlijk af: Zou ze het niet ai eerder hebben gedaan?' Dat was niet zo, verklaarde ver dachte. Vijftig gulden of tien dagen, zo iuidde de els van de officier. Mr. Heynsius vonniste conform. met PROF. DR. C. G. EGELER en DR. T. DE BOOY brengt voor het NI VON op donderdag 17 oktober in de grote zaal van het Volksgebouw, Tuinlaan 50 de prachtige kleurenfilm Kaarten in voorverkoop b(j Mw. N. Brandt-Kroonenburg, Wiba plein 159; L. Luttik.Visserstr. 17; P. Spruit, Heems kerks r 26; J. Smldt-Kosters (secretaresse), Rott. dijk 24c, tel. 152706 en voor zover voorradig 's avonds aan de zaal. Aanvang 8 uur. Entree 0,50, TflIfc ST. LI DUINAST&4AT 49 TE1.6758S AülOMOBHJSM* FOTOGRAFIE KAMPEREN DIVERSE SPORTEN KNUTSELEN en NATUURSTUDIE een van de ROTTERDAM Slaak 34, tel. II10 W DEN HAAG: Prinsesrscht 43. tö, 33S8SS Kapsalon Héiéne, de salon voor de betere PERMANENT stroomloos voor ieder haai geschikt 7,60 Hélène tiède permanent de meest ideale natuurlijke permanent 10,- Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Héiene, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, tei 67170 Alles op gem. betaling vanaf 1.— p w. GOEDEREN HANDEL Fa. A SCHIL- PER0ORD ft ZN„ Tuinlaan 40, Schiedam. N.V. Sportfondsenbad Schie dam vraagt BADJUFFROUW voor schoonmaakwerkzaam- heden en toezicht kleedzalen Aanmelden dinsdagavond v 19.30 u. tot 20 u. vraagt voor de bouw van olieverwer- kende en chemische installaties 02. ui het Botlek-gebied VAKBEKWAME: (met N.VJU-diploma) Tevens bestaat op onze FTTTERSSCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (met ouder dan 30 jaar) de mogelykheid een voor de olieverwerkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op éen onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregehng. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 16 oktober as. tussen 7 en 8 uur n.c> bij het Gew. Arbeidsbureau te SCHIEDAM, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Beis- en vemimkeetea bij sollicitatie worden vergoed.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2