Jury ,Lens en dier tevreden over peil van Jeugdfoto 's 'Domeinen vraagt te veel voor huizen5 lekker en gezond Aandacht voor het slachtvraagstuk en transporttoestand SIEBEL VLIEGEND (EN VOORDELIG) NAAR TOKIO Deftig Twee maanden voor soldaat Werk neer na afgewezen eis om voorschot Veerkapitein in Dordrecht door auto overreden naadloze tapijtweelde van piint tot plint Chartervluchten dè poplin die volkomen zelfstnjlcmdisenblijft CONSTANT Wachtlijsten HET VRIJE VOLK WOENSDAG 30 OKTOBER 1963 PAGENA 3 De prijzen De eerste prijs bij de Jeugdgroep foto's is toegekend aan: P. W. K. Broekman, Bergen CN.-H.), tweede prüs Kees Blokker (Egmond a.d. Hoef) en derde prijs Hannie van •\vingen (Kapelle). de heerlijke drop-bonbon Werclddierenbeschenning vergadert Vier maanden voor dood van lioo« 'eraar door aanrijding ■/wi Van de veie Constant model len, stuk voor stuk meester werkjes var» edelsmeedkunst, spannen de series 480, 580, 690 en 790 de kroon. Volmaakte trouwringen, in alle maten bij juwelier Siebef voorradig. Kolonel J. L. Bosch geen staatssecretaris Reinste wilhleur Gevangenisstraffen voor automobilisten Zwaardere straf: Vier jaar voor medeplichtigheid aan beroving MtZÉM Wassen en drogen op iedere gewenste manier L__ Puur katoen, dus prettig dragen (^1 Let op dit etiket. W. (ANP) Het hoor militair gerechts, hof to Den Haar heeft dinsdag de negentienjarige, in Amsterdam wo nende dienstpHehtig soldaat C. J. H. wegens schuld aan een ernstig rer- keersongeluk veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op de weg van Haarlem naar Am sterdam was hij met zijn auto bij grote snelheid in botsing gekomen met een tegenligger Als gevolg daarvan was de bestuurder van de tegenligger op slag dood n was een inzittende van door beklaagde be stuurde auto na enige tijd aan her senletsel bezweken. Het ongeluk ge beurde doordat de soldaat een in haalmanoeuvre uitvoerde, waarbij zijn auto begon te slippen. De advocaat-fiscaal had vier maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegd heid gevorderd. De soldaat was in beroep gegaan tegen een vonnis van de krijgsraad die hem had veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid, Met deze toto van een hert heeft de heer F. P. B. J. Roosendaal uit Dieren, de eerste prijs van groep 2, groot 500 gulden, gewonnen. In de nacht van maandag op dinsdag is het hoofdkwartier van üe democratische partij bi de Ameri kaanse staat Florida te Miami zwaar beschadigd doordat een dertigtal dy- namietstaven in de kelder tot ont ploffing werd gebracht. In groep 1 (tot en met 20 jaar) lOt. gulden, gewonnen met deze Jota heeft P. W. K. Broekman uit Ber- j tan een. ezeltje, gen (N.-H.) de eerste prijsgroot (Van een onzer verslaggevers) Domeinen, of zo men wil het rentambt in de Noordoostpolder dat sinds korte tijd voor Domeinen optreedt, heeft bij de burgers van Emmeloord onrust veroorzaakt door de manier waarop de huizenverkoop wordt ge regeld. "Proefballonnen* noemt de rentmeester ir. Schnieringa deze publieke verkopen. Den Haag wil weten wat de huizen in Emmeloord zo ongeveer waard zijn. Vervelend voor de hoogste bieders is dat Domeinen de huizen vasthoudt, als de blijkbaar reeds in Den Haag vastgestelde minimumprijs niet wordt geboden. Enkele dagen geleden is op een huis een woningwet woning bjj publieke inschrijving 21500 geboden. Wij willen weten waar we aan toe zijn. 'Het wordt tyri dat Den Haag met richtlijnen voor de verkoop komt' verklaarde hij gisteravond. Een groot deel van de 30)0 huizen die Domeinen in de polder heeft zal worden afgestoten, voor het grootste gedeelte naar de woningbouwvereni gingen. AMSTERDAM (ANP) De uit stag van de nationale foto- en smal- iHmwedstrijd .Hens en dier", de af gelopen zomer gehouden ter gelegen heid van 't 125-jarigbestaan van Artis door de Stichting ter bevordering van de amateur fotografie en de Am sterdamse dierentuin is gisteren be kendgemaakt. Dit geschiedde door de directeur van Artis, dr. E. F. Ja- cobi. Voor deze wedstrijd werden ruim 3000 zwart-wit foto's, ruim 1100 dia's en 62 films (45 kleurenfilms) inge zonden. Over de zwart-wit foto's merkte de jury op in haar rapport, dat het gemiddelde peil der inzen dingen meer allure had dan in an dere nationale wedstrijden De indruk dat de jeugdfoto's (t.m. 2!) jaar) in het algemeen beter van gehalte worden, is door deze wed strijd wel onderstreept. Het peil van de zwart-wit foto's in de groep van 21 jaar en ouder lag hoog. het peil der kleurendia's lag lager dan in de zwart-wit sector. Er werden uit de 1!00 een zestigtal dia's geselecteerd, die een nadere beschouwing waard waren, aldus het juryrapport. Groep 21 jaar en ouder: le prijs F P B J Roosesndaal (Dieren), 2e prijs EBA Oelbers (Utrecht 3e prijs C H Vermeulen (Rotterdam). Dia's: le prijs F Falkeisen (Am sterdam), 2e prijs W Vijfwinkel (Rotterdam) en 3e prijs mevrouw M C de Room-de Jong (Den Haag) Er is weinig originaliteit in de films, zo wordt in't juryrapport opge merkt, De close-up. als bijzonder uitdrukkingsmiddel, is kennelijk am per bekend. De films zonder geluid zijn veelal statisch van opzet. Opvallend was de goede kwaliteit van de doorsnee geluidsfilm wat be treft beeld en montage. Ook hier was echter weinig originaliteit in de keu ze van muziek. Bij de films zonder geluld was de le prijs toegekend aan: G. de Buiter (Vlanen) en de 2e prijs aan J. de Hey (Mijdrecht). Films met geluid: le prijs H. otte (Utrecht), 2e prijs J. H. O. Boiten (Veendam) eü 3e prijs B. Lotgering (Arnhem). (Ongecorrigeerd) Advertentie I.M. 20 cent per (Van een onzer verslaggevers) Het algemeen bestuur van de Wereld Federatie voor Bescher ming van Dieren heeft mededelingen gedaan over de resultaten, die drie dagen intensief vergaderen hebben opgeleverd. Knel punten waren ook nu weer het slachtvraagstuk en de misstan den bij het transport der dieren. AMSTERDAM (ANP) Vier maan den hechtenis en vijf jaar niet rijden is de straf die de Amsterdamse recht bank heeft oogeiegd aan de 46-jarige aannemer J. G. voor dood door schuld aan een verkeersongeluk dat prof. dr. R. van Dijk van de Vrije Universi teit in juni vorig jaar het leven kost te. De aannemer, die zelf Invalide is geworden, had geen rijbewijs. Hij was vijf maal gezakt voor het rij-exa men en zal nu vijf jaar lang geen examen mogen doen. Hij botste met grote snelheid op de linker rijbaan van de rijksweg Amsterdam-Amers foort tegen de auto van de hoogle raar. Advertentie 154. Rotterdam: Stadhuisplein 24-26 Coolsingel 50, Nw, Binnenweg 227 (Van een onzer verslaggevers) Vijfendertig personeelsleden In de produktiesector van de N.V. blikfa- briek Zaanlandia te Krommenie heb ben maandagmorgen om half tien 't werk neergelegd. Dat geschiedde na een bespreking van enkele personeels leden met de directie. Bjj deze bespreking vroegen de werknemers een voorschot van 50, op de uitkering ineens over 1963. De L directie, die had toegezegd de uitke ring ineens te doen als daarover in de Stichting van de Arbeid overeen stemming zou zijn bereikt, was niet bereid deze eis in te willigen. De werknemers legden daarop het werk neer. Vanmorgen hebben opnieuw be sprekingen tussen directie en werk nemers plaatsgevonden. De werkne mers handhaafden daarbij hun eis en toen ook vanmorgen de directie daarop niet in wenste te gaan, werd de staking voortgezet. Kolonel J. L, Bosch, commandant van de militaire vliegbasis te Leeu warden, heeft de minister van Defen sie maandagavond verzocht hem te ontheffen van zijn bereidverklaring om het ambt van staatssecretaris te aanvaarden. De WD zou de heer Bosch, na een onderhoud, ontraden hebben, het ambt te aanvaarden. Eerder was teeds gebleken, dat de heer Bosch niet aangesloten was bij een politieke partij. Kolonel Bosch is geruime tijd ziek geweest. De volgende week hoopt hij weer aan het werk te gaan op de basta ln Leeuwarden, Op he., ogenblik kunnen we moei lijk aan particulieren huizen verko per. die midden in een blok staan omdat de woningbouwverenigingen daartegen grote bezwaren hebben. Hoekhuizen worden wel verkocht. Emmeloord klaagt ook over de veel te hoge prijzen die Domeinen be dingt. Tegenover het huis, waarvoor ƒ24.600 op tafel moet komen staat een soortgelijk huls. dat enige jaren geleden voor 18.000 is verkocht. 'Je reinste willekeur." zei een van de bestuursleden van de woningbouw vereniging nijdig. ïk heb een zaak ln de Lanfe Nering. Voor een zaak in een tweederangsstraat, waar ik nog geen derde van mijn omzet hier haal moet Ik een veel hogere prijs betalen. 1 Op die manier wordt je met de rug tegen de muur gedrongen. Wat gebeurt er met de huizen in Emmel oord als wij de vraagprijzen niet kunnen betalen? Gaan er dan speculanten mee strijken? Er moet een commissie worden gevormd dia deze zaak ln handen neemt. De woningbouwver enigingen, die nu met lege handen staan, moeten recht van spreken en Het was het hoogste bod. Van de rentmeester Schuleringa kreeg de bieder te horen dat hij het buis kon krijgen voor 24.600. De nan denkt er nog over na. Ir Schuieringa Is het roerend eens met de Emmeloorders die zeggen: van handelen krijgen. Zo kan het niet langer.' Desalniettemin gaat er m-w enkele doeen weer een proefballonnetje van Domeinen de lucht in. Dan wordt in Emmeloord een winkelpand verkocht. Publiekelijk. Mhar de pr(£ staat in Den Haag op een papiertje. ALKMAAR (ANP) Conform de eis van de officier van Justitie heeft de rechtbank te Alkmaar dinsdag de 30- jarige mevrouw W. J. van der V.-D. uit Leeuwarden veroordeeld tot vier maanden en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mevrouw Van der V. was op 10 maart, toen zij nog: geen drie weken haar rijbewijs had. in de Wieringer- meer bij een roekeloze inhaalma noeuvre tegen een tegenligger opge botst, waardoor een persoon werd ge dood en een zwaar gewond. Tegen j. van D. uit Edam was drie maanden en rijf jaar ontzegging ge elst. Hij werd wegens het rijden onder invloed van sterke drank veroordeeld tot twee maanden en anderhalf jaar ontzegging. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdag fa de 65-jarige veerdienst kapitein P. Noleboom alt 's-Graven- deel in Dordrecht met zyn brom fiets door een hem achterop rijdende vrachtwagen, bestuurd door de 32- jarige E. J. L. uit Slikkerveer, aan gereden en op slag gedood. De heer Noteboom kreeg heit reeh- terachtenriel van de vrachtwagen over zich heen toen hjj vermoedelijk bekneld is geraakt tussen de vracht auto en eer» hem tegemoetkomende, langzaam rijdende goederentrein. Het slachtoffer zou het gemeente- veerbedrijf in Dordrecht, waar hy ruim veertig jaar in dienst was, vrij dag met pensioen verlaten. AMSTERDAM (ANP) Het Am sterdamse gerechtshof heeft voor medeplichtigheid aan de beroving van een geldloper van het Algemeen Handelsblad een zwaardere straf op gelegd dan de rechtbank. De 33-ja- rige kok E. van der Z. kreeg vier jaar: anderhalf jaar meer dan het rechtbankvonnis. De kok is al eerder veroordeeld voor diefstal en verduistering. Hjj werd in maart gegrepen toen hij over de Nieuwezijds Voorburgwal met de tas van de geldloper wegrende, die ruim 35.000 gulden bevatte. De tas was de loper ontrukt door een nim mer opgespoorde man. De Federatie, die in 1950 in Den Haas werd opgericht, houdt een maal in de vier jaar een congres. Dit jaar kwam men onder vooizit- tersc'hap van da heer J. Jacobs tut Antwerpen in Nederland bij elkaar. Het vervoer van dieren geschiedt volgens de Federatie in vele landen nog op onduldbare wijze. Men heeft aaii de EEG-commissie te Brussel een schrijven gericht, waarin wordt ver zocht aan de uitroeiing van deze mis standen re te werken. Uit Brussel luidde het antwoord: de mogelijkheden worden onderzocht. De Federatie neemt zich voor om bewijsmateriaal over wantoestanden bij het dierentransport te verzamelen. Een ander punt dat door de Fede ratie hoog wordt opgenomen, is het slachtvraagstuk. In vele landen in Griekenland. Spanje er> Zuid- Amerikaanse landen bij teld worden de dieren zonde. ...xlovinr met het mes gedood. Het Spaanse bestuurslid van de Federatie, mevrouw D. Marsans, wist te bewerkstelligen dat een slachters- bediende uit haar land in Nederland ln de leer ging, waarna hij de betere Nederlandse slachtmethoden, ter le ring van zün collega's in Spanje kon toepassen. Mevrouw Marsans zei ver der dat bij sommige stierengevechten in haar land tachtig percent van het publiek uit toeristen zou bestaan. Daardoor, zo zei ze, is het moeilijk om aan het stierenvechter een einde te maken: het is een winstgevende zaak. Het enige wat naar haar me ning kan helpen is de wereldopinie: wanneer de toeristen niet gaan kuj- ken is er veel gewonnen. De heer J. Jacobs vond het een treurige zaak dat de massale vogel vangst („de jacht van de kleine man in België") in zijn land nog steeds voortduurt. In overleg met de Neder landse en Belgische douane, mare chaussee en politie tracht de Belgi sche dierenbescherming de uitvoer van zangvogels naar Nederland tegen te gaan. Via de UNESCO heeft de Federatie een beroep gedaan op het personeel van alle onderwijsinstellingen om ln het onderwijs de verschillende moge lijkheden. die zich voordoen om ge voelens van eerbied en goede behan deling van dieren aan te kweken, te benutten. Verder wil de Federatie door pu blicities in medische vakbladen be kendheid gaan geven aan de metho de van weefselcultuur van prof. dr. Aygun uit Ankara. Deze methode zou het toepassen van vivi-sectie voor sectie voor verschillende medische onderzoekingen onnodig maken. Generaal James Collins, de op perbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan, is benoemd tot hoofd van het Amerikaanse Rode Kruis. Hij volgt generaal Alfred Grünther op. die bevelhebber van de NAVO- strüdkrachten in Europa is geweest. Advertentie LM. Het internationale keurmerk voor kwaliteitstapijt soort breedte prijzen IISTTEïlTEStT Oeion verzetboucté 4.50,3.80,2.00,t.30m. f. 25.2S per m2. 1NTEBTEST Eepaile moquette frisé 3.80 m. t. 36.25 per m2. INTERTEST Norltuut jacq. wilton 3.80m. f. 39.75 per rr>2. Vraag uw woninginrichter WYERS srfd. tapijten. 2.-. (Van een onzer verslaggever») Tientallen Nederlanders hebben reeds nu geboekt voor reizen naar de Olympische Spelen in Tokio. Tien tallen andere Nederlanders staan op wachtlijsten bij de ANWB, die charterreizen. georganiseerd dooi de ADAC (de Duitse zusterorgani satie van de ANWB), in Nederland verkoopt. Het gaat om vijf vliegreizen waar mee de passagier niet alleen naar Tokio wordt gebracht, maar die hem of haar bovendien ook nog ex cursies bieden in o.a. Bagdad, Bangkok, Hongkong. Indonesië en Japan zelf. De reisduur varieert van drie tot vier weken. Hotelaccommodatie inbe grepen, zijn er bij de vijf aange boden reizen al prijzen bij die be neden de ƒ5000 liggen. Al enige weken geleden waren drie van de vijf reizen volgeboekt. De twee andere (iets duurder, omdat de terugreis met een DC 8 van de SAS over de noordpool wordt ge maakt) hebben nog plaats. De drie reeds volgeboekte reizen wor den gemaakt met een DC 6b van een Duitse luchtvaartmaatschappij. De stops onderweg duren alle min stens een volle dag en nacht, zo dat er tijd te over Is voor excursies. meer in Japan. Tokio en wijde om geving zijn voor da duur van de Olympische Spelen geheel bezet. Getracht, wordt nieuwe ruimte te creëren. Zodra dat gelukt i« zullen ook de tiental a Nederlanders, die nu op de wachtlijst staan, naar Tokio kunnen vliegen. Het tekort aan hotelaccommodatie is vooral te verklaren uit de reser veringen van grote reisbureaus. Cook's bij voorbeeld heeft voor de duur van de Olympische Spelen een hotel met 1500 bedden voor zich opgeëist. Nieuwe kandidaten voor de reizen worden op dit moment op wacht lijsten geplaatst. Er zijn vliegtuigen voldoende om hen te vervoeren. Er is echter geen hotelaccommodatie De belangstelling in Nederland blijkt niet alteen uit de boekingen voor de goedkope chartervluchten. Ja pan Air Lines, aangewezen als de officiële luchtvaartmaatschappij voor de Olympische Spelen, heeft al sinds juni veel boekingen voor volgend jaar. Ook veel boekingen uit Nederland, al viieat de JAL niet op Amsterdam en ook al kost een retour Tokio op een officiële lijn dienst ƒ7000. Buiten de lijndiensten heeft de JAL vele chartervluchten op het programma staan .waarvan voornamelijk deelnemers aan de Spelen gebruik zullen maken. De JAL-machine. die deelnemers aan de onlangs gehouden voor-Olym pische spelen heeft vervoerd, was reeds voorzien van olympiade emblemen, Begin 1964 zullen alie JALvliegtuigen beschilderd zijn met de vijf olympische ringen en het opschrift: 'ISe Olympiade To kio 1964'. Advertentie LM. 4 l een aantal jaren ver- A maakt men zich in Enge land met het spelletje van de 'li'- en de 'non-u'-woorden en uitdrukkingen. De 'u'-woorden fspreek uit: joe-moorden) zijn de woorden die 'men' gebruikt. Wie is 'men'? 'Men' dat zijn de mensen die zó dejtig. zó schrander, zó hooggezeten zijn, dat zij niet meer deftig be hoeven te zijn. Ik verstrek u enkele voorbeelden: Het woord deftig zelf is non- Het wordt gebruikt door het eenvoudige volk, dat net at of niet verholen eerbied opziet tegen hoger geplaatste lieden. Deze hoger geplaatsten dra gen fijne kleren en kunnen lijne woorden spreken. Maar het woord deftig gebruiken zij niet. Want de grote masse die minder uitgekookt is, kan per definitie niet deftig genoemd icorden. Een voddenman en zijn echtgenote kunnen nooit def tig zijn, want anders zou hij vaddenheer heten en vodden-he ren. bestaan er niet. En onder elkaar hebben de betere lie den het woord niet nodig,want. men is heer of men. is het niet. Een deftig heer zou dubbelop zijn. Een ander voorbeeld: een vierwielig motorrijtuig heet automobiel, afgekort auto. Ver scheidene bezitters van zo'n voertuig zijn er erg gelukkig mee en zij trekken een gezicht alsof zij een auto de gewoon ste zaak van de wereld vin den, zó gewoon, dat zij niet van auio, maar van 'de ica- gen' spreken. Het woord 'wagen' moet dan wat achte loos gezegd worden, zodat wij onmiddellijk weten, dat hier geen sprake is van een hon denwagen, maar van een flinke grote automobiel. Voor wie echter een auto een. ge bruiksvoorwerp is zoals sok ken of een hemd, is het niet nodig schijnbaar nederig te doen. Zo iemand spreekt over zijn sokken, zijn hemd en. zijn auto. Auto is 'u', wagen is 'non-u'. Een derde en iets gevaarlij ker voorbeeld: Als iemand het neussnuiten iets te onzorgvuldig heeft afge werkt, kan het gebeuren dat een kleinigheid op de neusvleu gel is achtergebleven. In krin gen,waar men zichwat onzeker en dus voorzichtig -uitdrukt, zegt men dan: Er zit nog iets aan je neus.' In het be tere milieu zegt men. een voudig: 'D'r zit snot an je neus." Iemand die zich dit kan veroorloven moet wel héél hoog zijn. Ik ga nu stilzwijgend voor bij aan het stofwisselingspro ces en wat daarmee samen hangt. Nu is de mindere klasse wel minder, maar tang niet gek. Zij kijkt en luistert scherp toe. Na verloop van tijd gaat zij de 'non-u'-woorden vermij den en de 'W-woorden ge bruiken. Zo worden bij voor beeld nog slechts in Vlaam se advertenties deftige keu kenmeiden gevraagd. Maar dan is de lol er voor de betere standen weldra af. Die gaan dan ivat anders verzinnen, bij voorkeur in een vreemde taal die het gemene volk niet zo gauw verstaat. Men werpt er een woordje Latijn doorheen en heel vaak ook Engels- en Frans. rjo waren voorheen in de collectieve arbeidsovereen komsten de lonen en andere arbeidsvoorwaarden geregeld. Die andere arbeidsvoorwaar den. Thans zijn het generie- re arbeidsvoorwaarden gewor den. thans zijn het generie ke arbeidsvoorwaarden. Vol gend jaar zkllen zij toeer an ders heten. Wat tot voor kórt koppelverkoop werd genoemd, heet tegenwoordig package- deal. Als straks iedereen net over pekketsjdiel heeft, vinden de fijnproevers weer iets nieuws uit. Het zou mij niet verbazen als een algemeneken- nis van de moderne talen en- van het snufje Latijn dat men eerlang op het atheneum kan opdoen, ertoe zal leiden, dat onze moedertaal op den- duur de meest verfijnde uitdruk- kingsvófvEgcat wordm. Naar fk meen voltrekken, zich in het politieke leven, soortgelijke ontwikkelingen. Er is een tijd geweest, toaar- in de Kberalen zo veekmldig voorkwamen dat het niet. leuk meer was liberaal te zijn. Kun stenaars en academici die teat anders wilden, sloten zich aan bij de SDAP en een gro ter aantal derxulken reisde gratis en zonder verplichtin gen) mee als fellowtraveUer. Enkele tientallen jaren la ter, toen de SDAP wat ging betekenen, werd- het lidmaat schap voor deze groep 'non- u'. Het werd gebruik smalend te spreken over de democraat- sie en de sosijalen. Men be landde gevaarlijk dicht in de buurt van de fascisten var- verschillende schakering. Na de oorlog hebben de commu nisten van de onderschei dingsdrift der intellectuelen geprofiteerd. Hele horden kun stenaars en professoren zet ten hun handtekening op alle lijsten die zij »c.' te pakken konden krijgen, Een belangwekkend ver schijnsel doet zich ook voor bij de vakbeweging, Tarevlang hebben, de grote .7 vakcentrales in de reuke van- grote eerbiedwaardigheid ge staan. Maar als iedereen dat vindt, zijn er altijd mensen die de zaken dan weer eens onafhankelijk gaan benaderen en zich een. naam verwerven als frisse en oorspronkelijke denkers. En plotschr.g werd de vakbeweging belaagd door de Van Esvelds en de We- melsfelders enerzijds en de Hoefnagels anderzijds. Ap plaus van links en ran rechts! De vakbeweging is vodden! De. vakbeweging is 'non-u'. De vakbeweging moest doen lijk om een' artistieke' 'iï- term te gebruiken maar wat an-rotzooien. Ach ja, zo gaat dat: wat mooi is wordt lelijkwat lelijk is. wordt op den duur weer mooi. Daar heeft men zich eenvoudig bij neer te leggen. .Maar het geeft soms wel een heel gedonder, om het maar eens zeer deftig te zeggen. H. VAN HULST In bet oosten van üe Ameri kaanse staat Ohio en tn het aan grenzends uêsl van Pennsylvania, waar het enkele dagen geleden nog 27 graden Celsius was, is dinsdag 2,5 cm sneeuw gevallen.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1