Links en rechts door hele land ingebroken Flatwoning uitgebrand „Helegaar prachtige boeken(wissel) beker Brand gesticht na vinden van kleren van andere man Timmerman onder invloed kiest na een aanrijding het hazepad Uitvoerder sloeg de boel kort en klein Burgemeester opent nieuw bedrijf Schiedams schaaksucces in simultaan 1 Filmmiddag kinderen NVV en Prins hij feest gouden NEH Tussen auto en muur gedood Politienieuws Schiedammers j elkaar onder Ambtsaanvaarding prof. C. J. van Eijk PvdA vergadert in Volksgebouw Auto tegen boom op Amstelwijckweg: ernstig gewonde Bromfietser ernstig gewond bij botsing Burgerlijke Stand SCHIEDAMSE ZAAIERTJES conserveerde!*/ steriliseerder flinke mannen HET VRIJE VOLK WOENSDAG 30 OKTOBER 1963 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De Krabbendijkestraat in het hart van Rotterdams nieuwe zui delijke stadsdeel Pendrecht loopt sinds kort niet meer op de drukke oliespoorweg dood. Er ligt nu een viaductdat het verkeer in staat stelt richting Charloise Lagedljk te gaan zonder de treinen hinder op te leveren. Wat verderopover de Groene Kruiswegligt een nog groter viaduct, maar dat is nog niet open. Het verkeer moet er nog omheen. Het viaduct in de Krabbendij kestraat is van belang vooral voor de mensen die bezuiden het nteu toe stadsdeel Pendrecht wonen. De spoorlijn sloot hen van het nieuioe winkelcentrum aj. De ge meente legde daarom een tijde lijke brug voor hen, die over de spoorweg heen voerde. Nu het viaduct gereed is en de oliètreinen de dam berijden is die voetbrug uitgediend. Zij zal dus spoedig wel weer worden wegge nomen. Het grote viaduct over de Groe ne Kruisweg zal in november worden geopend voor het wegver keer, Streefdatum is de zevende. (Van een onzer verslaggevers) „Deze verdachte heeft, als e enkat in het nauw, vreemde sprongen gemaakt. Maar de maatschappij dient beschermt te worden tegen iemand, die maar links en rechts door het hele land inbraken pleegt, al zou het ook op een terbeschikkingstel ling moeten uitdraaien i BEKENDMAKING Visafslag (Van een onzer verslaggevers) ,J)at is heiendal, helegaar prachtig om met Oeroeboeroe te spreken en wel gefeliciteerd". Tonke Dragt, de in korte tijd populair geworden schrijfster van kinderboeken, betreurde het alleen maar, dat zij niet zoals Jean Dulieu stemmetjes kon maken, maar ook zonder dat talent toonde zij nog talent genoeg om met een kort en pittig woord de prijzen uit te reiken van de in Vlaardingen voor de jeugd gehouden wedstrijd in het kader van de kinderboekenweek. „Ik weet het, ik was hart stikke fout," zei maandagmor gen een 23-jarige timmerman voor de Rotterdamse politie rechter, bijna nog voor mr. Heynsius' vraag wat hij zelf nou wel vond van zijn manier van rijden over diens lippen was. „Het is in elk geval mooi dat je er niet omheen draalt," constateerde mr. Heynsius die het ook wel eens anders mee maakt. Bioscopen en morgen Bibliotheek Tentoonstellingen Apotheek THEATER SAFARI DE SCHRIK DER BANDIETEN De terreur van de rode draak JONG MAAR GERAFFINEERD koninklijke hollandia Schiedam o^T^L^gfóiiiinoIoaniljflteiu elecfr. huishoudelijke apparatuur De maximumsnelheid schijnt een van die noodzakelijke dwingelanden te zijn. die onze maatschappij niet, nauwelijks of in ieder geval met erg veel moeite kan tolereren. Vraag dat maar na bij de verkeerspolitie.' Binnen de bebouwde kom, tenzij anders aangegeven,e mag men als automobilist slechts 50 kilometer per uur rijden. Dat weet iedereen, maar iedereen weet ook, dat men zich aan die dwingende eis maar matig houdt. Dezer dagen is de politie eens even aan het controleren geslagen op de Burgemeester van Haarenlaan, een weg waarop het gaspedaal moeilijk in bedwang te houden blijkt. Men heeft er immers geen last van wiel rijders, noch van langzaamrijdende leveranciers deze maken gebruikt van het smalle weggetje langs de hoojdrijbaan. In korte tijd had de Schiedamsc verkeerspolitie een tien tal automobilisten aangehouden, die harder dan vijftig, in alle gevallen zelfs harder dan zestig reden. Ze kregen een bon. Er zou voor de Justitie overigens goed geld te verdienen zijn, daar op de Van Haarenlaan. ,*Als we even ons best deden," zo zei me gisteren iemand van de politie, „dan bekeur den we d'r zo'n vijfhonderd per dag." (Van een onzer verslaggevers) Kinderen van de leden van de bij het NW aangesloten vakorganisaties hebben gistermiddag in Musis Sa crum genoten van het filmprogram ma, dat de NVV-Vrouwenbond samen met de NW-Bestuurdersbond had georganiseerd. Als hoofdfilm werd vertoond „Ezeltje Bim". In het voor programma konden de kinderen kij ken naar enkele tekenfilms en een klucht. Zaterdag 30 november, 's morgens om half tien, begint voor de NVV- klnderen het jaarlijkse Sinterklaas feest in het Volksgebouw. Die somebere woorden van de off! eier van Justitie golden de 29-jarige los-werkman A. B., verdacht van vele inbraken, waarvan er hem twee ten laste werden gelegd. Dinsdagmiddag hoorde hij in de zitting van de Bot terdamse rechtbank twee jaar met aftrek tegen zich eisen. Nadat hy vrij kwam van een vorige straf vond hfj werk in Amsterdam, maar dat viel hem te zwaar en toen raakt hij aan het zwerven, levend van wat zyn inbraken hem oplever den. In maart verschafte hy zich via een ladder toegang tot de Mission to Seamen aan de Pieter de Hoochweg in Rotterdam, op zoek naar geld of voedsel. Hy vond er het een noch het ander en nam toen uit een vitrine 45 horloges weg ter waarde van 1500, die hy by een opkoper voor ƒ100 van de hand deed. Andere inbraken volgden, In Am sterdam en Groningen, In Zaandam en Bussum en elders met wisselend succes. Een flinke slag sloeg hfj in Hilversum waar hy 900 buit maak te. Toen hy kort daarop aangehouden (Van een onzer verslaggevers) „Indien de overheid in de naaste toekomst de economische groei op bepaalde onderdelen van het- beleid meer systematisch dan tot nu toe aan de orde wil stellen, zullen, naast de verbetering van de econometrische modellen, nieuwe methoden van planning moeten worden gevonden." Tot deze uitspraak kwam prof. drs. C. J. van £(jk dinsdagmiddag in een rede over „Econometrische modellen en georganiseerd overleg in de eco nomische planning", waarmee hij het ambt van hoogleraar aan de Neder landse Economische Hogeschool aan vaardde. Na een analyse van de Franse planningmethoden kwam de nieuwe hoogleraar tot de conclusie, dat het daar gevolgde systeem ons wel aan spreekt, maar toch ook vele proble men oproept. Afgezien nog van het feit,'dat de Franse politiek, met na me in het loon- en prijsbeleid, niet in alle opzichten navolgenswaardig is, beschikt de Nederlandse overheid over minder selecte Instrumenten dan de Franse. De discussies in de laatste jaren en de laatste weken over de vraag hoe de verantwoordelijkheid voor de loonpolitiek over bedrijfsleven en overheid moet worden verdeeld, tonen bovendien aan, dat het mede verantwoordelijkheid dragen door het bedrijfsleven voor de doeleinden van de overheidspolitiek lang niet altijd zo gemakkelijk te verwerkelijken is als de Franse planners geloven. Systematische voorbereiding en uitvoering van de economische poli tiek. zo besloot prof. Van Eyk, zal zolang niet over veel nauwkeuriger en gedetailleerder modellen wordt beschikt, behoefte scheppen aan in formatie en beïnvloeding, die alleen langs de weg van het georganiseerd overleg te verkrijgen is. Een eerste stap op deze weg is gezet met het overleg over de bouwnota. werd, had hjj nog de helft van dat bedrag op zak. Verdachte, die al vele vonnissen op zyn strafblad heeft staan en nog ir, een proeftyd loopt, wordt in de rapporten getekend als een man van wiens reclassering men weinig heli verwacht. „Deze man leidt sinds de dood van zyn moeder een doelloos leven," zo zei mr. H. J. Bitter in zyn pleidooi, „maar hy heeft er na tien jaar zwer ven nu wel genoeg van. Met goed toe zicht kan er zeker nog iets van hem terechtkomen." PJieiter drong aan op een aanzienlijk lichtere straf dan de officier had geëist. Uitspraak over veertien dagen. De afdeling Schiedam van de PvdA belegt vanavond In het Volks- gebou'w een ledenvergadering. Na de behandeling van enkele huishoude- lilke punten, vindt een discussie bijeenkomst plaats over de vraag stukken van „landbouwoverschotten, subsidies consumentenprijzen eii grondgebruik". De heer J. M. Veldhuis uit Voor schoten en drs. J. H. Simons uit Schiedam zuilen in een kort betoog respectievelijk het agrarische en het niet-agrarische standpunt uiteenzet ten. Het vraagstuk zal voorts in drie discussiegroepen worden besproken. Aanvang van de bijeenkomst acht nur. DEN HAAG (ANP) Koningin Juliana is voornemens de plechtige openbare senaatsvergadering bij te wonen, die ter gelegenheid van het vyftigjarig bestaan van de Neder landse economische hoogeschool te Rotterdam op 8 november 's mid dags in de Grote of St.-Laurenskerk zal worden gehouden. 's Morgens zal prins Bemhard de eerste officiële werkzaamheid ver richten voor het nieuwe gebouw van de'hogeschool op het terrein „Wou- destein" in Rotterdam-Kralingen. In aansluiting op het officiële com muniqué, kunnen we nog meedelen dat Prins Bemhard per helikopter op het terrein Woudestein zal arrive ren. Hij zal worden verwelkomd door de president-curator der hogeschool, mr, dr. K. P. van der Mandele. door de rector-magnificus prof. drs. H. W. Lambers en door enkele leden van de bouwcommissie. Omstreeks kwart over elf zal de Prins per helikopter weer vertrekken. Officiële publikatie Art. 20 Wederopbouwivet Burgemeester en Wethouders Schiedam maken bekend, dat heden gedurende een week ter gemeente secretarie (Afd. Alf Zaken) ter in zage is nedergelegd een verzoek van A. W. Krijger alhier, om vergunning tot verbouwing van de voorgevel van het pand Tuinlaan 98. Het bouwplan wijkt af van de Be bouwingsvoorschriften voor de Be bouwde Kom, vastgesteld door de Burgemeester van Schiedam, by be sluit van 8 augustus 1944, goedge keurd door de commissaris der Ko ningin by besluit van 3'21 februari 1945. Eventuele bezwaren tegen genoemd bouwplan kunnen bij hun College worden ingediend gedurende ge noemde termyn van een week. Schiedam, 29 oktober 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, M. J. BLOK De Burgemeester, J. W. PEEK (Van een onzer verslaggevers) Twee kamers van een op de derde verdieping gelegen flatwoning aan de Cornells Houtmanstraat te Dordrecht zyn vanmorgen omstreeks negen uur totaal uitgebrand. De brandweer, die met twee spuitwagens en de com mandowagen aanwezig was, heeft de aangrenzende woningen weten te be houden. Slechts de ruiten van de on der- en bovengelegen panden spron gen. De brand was ontstaan in de slaap kamer van de fam. Legro door tot nog toe onbekende oorzaak. Het vuur breidde zich echter snei uit en toen de brandweer arriveerde stonden twee achter elkaar gelegen kamers in lichterlaaie. Uit een ervan hebben de brandweerlieden nog een olietank weten te verwyderen. ROTTERDAM, 29 oktober 1963. Aan de Visafslag alhier werden van IJmulden en elders 150 kisten verse zeevis en 50 kg spiering aange voerd. De prijzen waren: Schol midd 19 26; klein 1019; Schelvis midd 4248; klein 22—26; Kabeljauw gr 41—52; klein 28—34; Makreel klein 1921; Zeehanen midd 4550; klein 2537; Wyting 1119; Haring verse 1820 p. kist. Spiering 0,85— ƒ0,95 p. kg. Dit gebeurde gistermiddag in café restaurant 't Liesveld, in tegenwoor digheid van de vijf Viaardingse boek verkopers en van de prijswinnaars, vergezeld van hun supporters. Na mens de boekverkopers sprak de heer N. Hoogland een kort welkomstwoord en dan in het byzonder tot de ere- gaste Tonke Dragt, die met haar boek „De brief voor de koning" dit jaar de prys voor het beste Jeugd boek won. De prijs voor de beste etalage in de te Vlaardingen gehouden wedstrijd ging naar de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes, die de etalage van boek verkoper Aart Pontier hadden ver zorgd. Uit handen van Tonke Dragt mocht een der meisjes de „Boeken weker" teen wisselprys) in ontvangst nemen. „Heiendal, helegaar prach tig". Voor 20 kinderen van lagere scho len. die de etalages hadden beoor deeld, waren er by loting boeken en boekenbonnen als pryzen en boven- -dien ging er, eveneens by loting, een hoofdprijs van ƒ25,— aan boeken naar Anneke den Hoedt van de Prof. Dr. Rutgersschool. De heer Pontier droeg bloemen aan Vanmorgen is op de Amstelwijck weg In Dordrecht de 32-jarige T. v. d. Sijde uit Strijen met zijn auto te gen een hoorn gereden. De man werd ernstig gewond overgebracht naar het Diaconessenhuls te Dordrecht. Zijn auto werd totaal vernield. De heer v. d. S. kwam uit de rich ting van het 's-Gravendeelseveer. Van de andere zijde naderde een autobus en daarachter reed mevrouw S. in haar personenauto. Mevrouw S. draalde linksaf een inrit in. Zij had echter kennelijk de auto van de heer v. d. S. niet zien naderen. Deze probeerde haar te ontwijken, hetgeen de botsing tegen de boom tot gevolg had. voor mej. M. C. van Dorp, die met collega-docent D. Brouwer aan de nyverheidsschool een wakend oog had gehouden op het verzorgen van de etalage. Waarmee deze korte plechtigheid ten einde was. (Van een onzer verslaggevers) „Ais de brand niet zo spoedig was ontdekt, zou het gevaar voor de om wonenden heel groot zijn geweest.' Dat zei de o/flcler van Justitie in de zaak tegen de 24-J«urlgo losse arbeider P, M. Q., die zich dindsdag wegens brandstichting voor de Rotterdamse rechtbank moest verantwoorden. De eis luidde twaalf maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk: met de byzondere bepaling dat de verdachte zich ter behandeling in de Prof. Boumankliniek zal doer opnemen. Rajko Petrovie, die hoofd is ge weest van de afdeling administratie van het centrale comité van de communistische party in Bosnië en Herzegowina, is dinsdag in Serajewo wegens verduistering tot 20 jaar .ge vangenisstraf veroordeeld. Verdachte had op I augustus ruzie gehad met zijn concubine. Toen hil haar 's avonds niet thuis trof, maar wel op een stoel kleren van een an dere man zag liggen, had hij onder de invloed van heel veel alcohol die stoei en een van hardboard en bala tum gemaakte betimmering in brand gestoken. Gelukkig werden de medebewoners van het huis aan de Atjehstraat door het lawaai gewaarschuwd. Nadat zy de brand hadden ontdekt en gemeld, 1 d de blussing niet veel tijd en moeite gekost. Tydens het verhoor verklaarde Q., dat hy zich alleen maar" kon herin neren. dat hy een stuk slang van het gasstel gehaald had, niet dat hij lu cifers of een aansteker had gebruikt om het meubilair aan te steken. De officier van Justitie merkte op, dat verdachte zich bij de rechtercom missaris meer herinnerd had. Toe zicht op deze verdachte, die vijf jaar geleden in Amerika een alcoholver- (Van een onzer verslaggevers) De timmerman wond er ook ver der geen doekjes om. Hi) was met veel te veel drank in het lijf achter het stuur van zijn auto gaan zitten en had het er toen niet best afge bracht. In de Rosestraat had b(j aan de rechterzijde van de rijweg niet genoeg ruimte gehad en een tegen ligger was daarvan de duipe gewor den. Hoewel de bestuurder helemaal rechts hield en zich daarbU zelfs op het fietspad begaf, werd zijn auto door verdachte» wagen aan de lin kerflank geheel opengescheurd. „Heb je gezien hoe je die auto hebt toegetakeld?" vroeg mr. Heynsius. Verdachte schudde het hoofd en mocht het toen komen bekijken op een serie fraaie foto's die via de deurwaarder ook de perstafel bereik te. En zo zagen we met eigen ogen dat de aangereden auto lelyk in de kreukels had gezeten. Na de aanryding had de be schonken timmerman zich uit de voeten kunnen maken. Vier uur later vond de politie hem, slapend In zyn auto die duideiyk de sporen van de botsing vertoonde. Toen de politie-arts nog weer anderhalf uur later verdachte aan de bloedproef onderwierp was het promillage nog altyd 1.25, ik akkoord," zo zei hy, „maar ik vind het zo schandalig dat ik de ge vangenisstraf op drie weken bepaal." De timmerman wou het toch maar niet hogerop zoeken. „Dat wordt nou toch al te gek,w' zei mr. Heynsius, bladerend in de stukken, „je staat hier al voor de vierde keer dit jaar." De 30-jarige uitvoerder, opgekomen van achter de deur die het Huis van De onfortuinlijke eigenaar van de verfrommelde auto en twee politie mannen traden ais getuigen op. De eerste vertelde dat ny het uiterste had gedaan om de botsing te ver mijden, de hoofdagent kwam tot de kwalificatie „behoorlek dronken", de adjudant hield het op „flink in de mist." Veertien dagen zitten en eea jaar niet ryden. eiste de officier. „Ik heb er niets op te zeggen," berustte de timmerman. Mr. Hevnsius had het laatste woord. „Met die ontzeggingsduur ga Bewaring met de rechtszaal verbindt, moest het wel beamen. Twee straffen zit hij uit en pas half januari komt hy weer op vrije voeten, ongeacht de straf die hem nu werd toegemeten. Met een door tranen verstikte stem vertelde hij van zijn moeiiykheden, waarbij de drank en een kapotgesla gen huwelijk een rol speelden. „Ik was helemaal over myn toeren.' verzekerde hy tnr Heynsius. „Ja, en dan trek je met je zatte kop naar het huis van die andere wouw die het pas met je heeft uit gemaakt. En als je haar dan niet thuis treft, dan sla Je maar gewoon de hele boel kort en klein. Het is wei een fraaie manier van doen." Er kwamen ook in deze zaak foto's op de proppen als een aanschouwelijk bewijs van de grondigheid waarmee verdachte bij de vernieling van het huisraad te werk was gegaan. „Is de sohade betaald?" vroeg mr. Heynsius. Dat bleek het geval. De wederparty had eerst duizend gulden willen hebben, maar men was het over de helft van dat bedrag eens geworden. De uitvoerder verklaarde desge vraagd drieduizend gulden te ver dienen als eigenaar van twee onder nemingen die hij op poten had ge zet. Niet per jaar en ook niet per maand „maar per week". „Een zo succesvol zakenman," con cludeerde de officier van Justitie, „hoort ook in zijn persoonlijk leven de dingen ernstig onder het oog te zien en niet vlak na bij zijn schoon vader de boel op stelten te hebben gezet ergens anders zo onbehouwen ie keer te gaan." Drie weken gevan genisstraf, zo luidde zyn eis. Of het niet Voorwaardelijk kon, vroeg verdachte. „Geen sprake van", antwoordde mr. Heynsius, „wie keer op keer 'zo onbehooriyk optreedt, vraagt eenvoudig om strenge straf fen. Ik zal er een week afdoen, maar lager ga Ik beslist niet." Met dat vonnis verdween de alt voerder weer achter de deur naar de onvryheld. giftiging had g -.d en nog steeds zeer onmatig is, achtte hii dringend nodig. Q. zelf verklaarde, liever zyn straf geheel uit te zitten en verder op eigen benen te staan, dan zich aan een kuur te onderwerpen. In zijn pleidooi voerde mr. D. J. J. d< Hertog aan, dat vereenzaming de achtergrond vormt van verdachtes abnormale drankgebruik. Pleiter achtte het louter toeval, dat het op brandstichting was uitgelopen; het had even goed diefstal of mishande ling kunnen zyn. Hy vroeg de recht bank zyn cliënt een zo kort mogeiyke onvoorwaardelijke straf op te leggen. Uitspraak over veertien dagen. Op het kruispunt BosiaanSpoor- singel te Vlaardingen is dinsdag avond de 16-jarige bromfietser H. F. M, door een personenauto aangere den. M. ging helemaal links door de bocht en botste frontaal tegen een hem tegemoet komende auto. Met ernstige hoofdwonden en ver- moedeiyk een schedelbasisbreuk is het slachtoffer naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. De achttienjarige byrijder J. M. v. d. Voort uit Hillegom is maandag morgen op de Nederlandse Kabelfa- briek In Waddinxveen bekneld ge raakt tussen de- oplegger van een truck en een muur. Tydens vervoer naar het ziekenhuis is hy aan zyn verwondingen overleden. SCHIEDAM Geboren: Astrid, d v A U J van Triet en A van Rossum; Sylvia A, d v M A Snel en A A Ver sloot; Monique V, d v A J Verhoeckx en A L M de Groot; Willem, z v A G Barziiay en C G vygeboom; Hen driks W M, d v J P M van der Hoeven en C Vreeswyk. Overleden; A Admiraal 41 jr.; SA A van der Meer 7 jr. (Van een onzer verslaggevers) Met een korte toespraak, waarin hy refereerde aan persooniyke om standigheden. heeft de burgemeester van Vlaardingen. mr. J. Heusdens. gistermiddag de nieuwe verkoop- en bedryfsruhnte van het loodgietersbe- dryf J. Sas aan de Gedempte Bier- sloot officieel gedgéhffi*~" Tevoren sprak een zwager van me vrouw de wed "A.-" SasBruins; de heer W C. Sas uit Otrëefit. eerrkort welkomstwoord, waarin hy zyn dit jaar overleden broer, de heer J. Sas, herdacht. Voorts bracht hij een ere saluut aan. het 21 man tellende per soneel, dat zich extra heeft ingespan nen om de zaak tydlg gereed te heb ben. Burgemeester Heusdens herinnerde in zyn toespraak aan het feit, dat de heer P. Sas in 1926 na reeds 42 jaar ln het loodgietersbedrijf te zijn werkzaam geweest, de grondslag leg de voor een éigen bedrijf. „Een be- dryf, dat in Vlaardingen een begrip is geworden," aldus mr. Heusdens, die vervolgens memoreerde hoe wijlen de heer J. Sas in 1940 de zaak van zijn vader overnam en in 1945 tydlg wist om te schakelen op een toen begon nen nieuwe periode. Hy wenste me vrouw Sas met haar beide zoons, de 10-jarige Albert en de 16-jarige Pie ter, het beste voor de toekomst. Mevrouw Sas bood de burgemeester ter herinnering een geschenk aan. Ha'mens de vrienden van wyien de heer Sas onthulde de heer P. de Goe de een wandpiaquette met de beelte nissen van de beide grondleggers, van dit bedryf. De belangstelling was bij zonder groot. Drie jeugdige Schledamse schakers hebben maandagavond te Vlaardin gen. fraaie resultaten behaald in een simultaanwedstrijd tegen Hongaarse schakers. De wedstrijd werd gespeeld het HVO-gebouw. Eén party werd door de Schiedammers gewonnen; de andere twee eindigden in remise. De 17-jarige Jan van der Driessche wist zijn party tegen Flash te win nen. De laatste is wereldkampioen simultaan-blindschaken. Hy heeft in het verleden eens 51 partyen tegeiyk blind gespeeld. Van der Driessche wist door een vrij voor de hand lig gend torenoffer de aanval van zyn tegenstander te onderdrukken. Toen deze bovendien nog een foutief stuk offer bracht, was het pleit beslist. Van der Driessche bracht in het eindspel geen fouten. John van Baarle, die onlangs schaakkampioen van Schiedam is ge worden, slaagde er ln de Hongaarse meester Legyel een remise af te dwingen. Dit onlanks het feit, dat Lengyel reeds spoedig in kwaliteit voorstond. Een van de partijen, die het langst duurde, werd gespeeld door de 19- Jarige Peter Sey die tegen Flash een remise wist te spelen. In een eind spel van drie tegen vier pionnen miste zyn tegenstander een weinig voor de hand liggende mogelijkheid om te winnen. Een zestal zetten later bleek pas, dat de gekozen voortzet ting tot remise leidde. Van de Schledamse glazenwas ser P. S. is op de Burg. van Haaren laan een tiensportsladder gestolen. De politie heeft dinsdag, voor- nameiyk tydens het spitsuur op de Burg. van Haarenlaan, 22 processen- verbaal opgemaakt wegens het over treden van de max.snelheid. Acht tien chauffeurs en vier bromfietsers werden bekeurd. De politie heeft voorts zes Jon gens van 10 en 11 jaar aangehouden, zy hebben by de kantine op het Sportcomplex Boshoek, ruiten, lijnen van vlaggemasten en doelnetten ver nield. De schade wordt geschat m> /140,—. Monopoie: Wolga bootsman, 2, 7 en 9.15 uur (14 jaar). Passage: La Viaccia, 2 en 8.15 uur (18 jaar). Vandaag: Aula Sted. Museum: Lezing over Toulouse Lautrec, 8 uur. Volksgeboutv: Vergadering PvdA, 8 uur. Spértfohdsenbad: 'schoolzwemmen. Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131, maandag 7—8.30, dinsdag 9.30— '4.30 en 78.30, woensdag 9.30430, donderdag 9,301230, vrijdag 930— 4.30 en 7830, zaterdag 9,30430. Lorenlzlaan 6: maandagmiddag 1.304.30, dinsdagmiddag 1.30—4.30, woensdagavond 7—9, vrUdagmiddag 1304.30, vrydagavond 7—9. Dr. Wibautplein 129: maandag 1—9, dinsdag 14.30, woensdag alleen jeugd 24, volwasenen 79, donder dag 9.3012, vrijdag volwassenen 7 9 en 7—8 jeugd. Leliestraat: woensdag 14, vol wassenen en jeugd, 78.30 alleen vol wassenen, zaterdag 14 volwassenen en jeugd. Schiedaraseweg 26: dinsdag 25, alleen volwassenen, vrydag 2—5 vol wassenen en jeugd. Sted. Museum: dagelyks 1017 uur, zondag 123017 uur: tentoon stelling van werk uit de collectie Beffie, schilderijen van Le Fauconni en moderne kunst, aanwinsten. A. Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080. H00GSTR. 2a SCHIF0AM TEI. (SftfiOS VICTOR MATURE - JANET LEIGH Een machtige avonturen nun ln de oerwouden van Afrika. Vr.. za, 2. 7, 9.15, zo. 7, 9.15. Cinemascope in kleuren. 14 j. RANDOLPH SCOTT De film, die u aan uw stoel genageld houdt Zond.-matinees 2 en 4.15. IN TECHNICOLOR- 14 Jaar CHRISTOPHER LEE ln een schokkend relaas van Oos terse wreedheid Ma., dl., wo. 2 en 8 uur. EASTMANCOLOR. 18 jaar CHRISTINE KAUFFMANN in dc onthullende film over Jeugdige hartstocht Een vader zoekt zijn zestienjarige dochter en waar vindt hij haar? Donderdag 2 en 8 uur. 18 Jaar U OUDERS, laat nu Uw kin deren testen voor de nieuwe cursus accordeon of gitaar, 3-maandeiykse cursus acc. en gratis instrument 35, Vrybiyvend inlichtingen: H. J, Frensdorff, Heenvlietse- straat 21, tel. 67282. GLAS, gestreept glas, schuin gesiepen blokken, passpiegels 120 x 36, 3-delige spiegels, glas in lood, opnieuw verzil veren van spiegels, raamven- tilatoren, figuurglas, enz. v. Loopik's Glasindustrie, Bc- terstraat 39, Tel. 68945. Zelfplakkend PLASTIC, ta felbladen, gefineerdof in hard plastic. In alle uitvoe ringen. Op maat gemaakt. Hout-, board- en triplexhan- del Wetsteyn, Groenelaan 79 tel. 65116. Tiède PERMANENTEN v.a. 9.-; watergolven 2,50; di verse kleurspoelingen. Dal- huysen's Kapsalons, Alelda- straat 92b, tel. 66314; afd. he ren Nieuwe Haven, hoek Gordonstraat 2. Voor wit-, schilder- en BE- HANGERSWERK is het ver trouwdste en voordeligste adres toch altyd G. J. J. Pon jé. Schaper laan 61, tel. 64019. VotH UW PASFOTO'» Oft- tuurtyk naar totohandei K v. Vuuren Hoogst? io6 Schiedam ln spoedgevallen desgewenst ,n i um klaar FABRIEKEN VAN MELKPRODUKTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N.V. TE VLAARDINGEN. Wij zoeken ter opleiding voor de functie vin op de moderne groenten- en vriesdroog- afdeling en onze melkfabriek enkele flinke werknemers. Leeftijd*, vanaf 25 jaar. Esï speciale vooropleiding wordt niet vereist, aangezien binnen ons bedrijf een opleiding wordt gegeven. Tevens zoeken wij nog enkele voor het verrichten van diverse afwisselende werkzaamheden. Leeftijdvanaf 16 jaar. Voor Inlichtingen kan men zich dagelijks tussen 8.30 en 17.30 uur en op donderdagavonden tussen 19.30 en 20.30 uur wenden tot de afdeling Per soneelszaken van ons bedrijf, Oosthavenkade 39, Vlaardingen. SEIZOEN '83-'64 brengen wy een prachtige collectie na- jaars- en winterjaponnen, dcux-pièces enz. V/, v. d. Burg, Lange Kerkstraat 19, Tel. 66135. Winkelcentrum Mgr. Nolenslaan; fel. 625 11 Mesdaglaan hoek Rembrandtlaon, fel. 65734

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2