Boerenarmoe troef EUROPAWEG 3 STOCKHOLM: LISSABON- 13 KM IN NOORD-BRABANT KLAAR Koekoeks schaduw' niet in dienst BAD Departement verklaart: Actie Friese boeren niet verstandig Mtuizemisser igfr Lijm hout met plezier en met ««S. CETAFLEX S^, O Dienstweigeraar veroor Verbitterd Garnalengolf m Zwolsman wil als sneltrein verder gaan NIEUWS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 (Van onze landbouw- redacteur) Ze werken van 's morgens vijf tot 's avonds acht en soms 's nachts ook nog een beetje. Zaterdags en zondags heb ben ze geen vrij en als ze over vakantie praten noemen ze een dag of vier vijf. Ver der durven ze niet te denken. Wie mocht denken dat deze boerenfamilie goud verdient vergist zich. Man en vrouw verdienden in de afgelopen ja ren samen nog niet het loon van een landarbeider. In het buffet ligt een dik pak onbe taalde rekeningen. Er is wel een enorm wan trouwen tegenover de eigen boerenorganisatie, tegenover de regering, het Landbouw schap en de politieke partij en. 'Wij voelen ons in de steek gelaten,' zei een van de boeren. 'We zitten,2egt weer een zijn aan het eind van de mo gelijkheden. We hebben alles gedaan wat de voorlichters ander, 'technisch aan de top. We kunnen niet verder. We ons vertelden. Nu voelen we ons bedrogen want we komen niet uit of beter gezegd: we komen er dik aan tekort. Ais dit zo door gaat blijft er geen boer meer over." (Van onze verkeersredacteur) LissabonStockholm stond er vrijdag op een groene erepoort die teas gebouwd bij het grote Brabantse dorp Veldhoven in de Kempen. Onder het opschrift hingen de vlaggen van acht landen, te beginnen met Portugal, te eindigen met Zweden. DOOR DE HEI ACHT ZALIGHEDEN Slechter resultaat bij Handelsblad Stork wil fabriek bouwen bij Medan S.r.f1. Ploeg (AKAB): Geen stakingskas Rillerig?Öngretti^?: Wêes erdifëcFbij! 'G TA Neem 2 ASPRÖ'® Terwijl Den Haag ons er op wijst: prijs toch het loon. het loont de prijs kijken de consumenten zuurder en zien met vrezen: juist nu dit land inde muizenissen zit worden de muizenvallen duurder. vindt ook In de advertentiepagina's van Het Vrije Volk Wanneer vader en moeder des morgens gaan melken 's yn- mers vèr in de weilanden, 's win ters in de stal gaat de kleine van drie jaar in een gazen kooi en Myft daar een paar uur opgeslo ten. Boerensehoolkindcren gaan des morgens de deur uit zonder dat ze hun moeder, laat staan hun va der zien. Het eten staat op tafel en ze moeten zich maar redden. Zo leven op iiet ogenblik zeer grote groepen Nederlandse boe ren. hun vrouwen en hun kinderen. Er heersen de laatste jaren ver schrikkelijke sociale wantoestan den, niet alleen op de zandgron den. waar van oudsher armoe en eiler.de om de hoek van de deur staan. Die toestanden heersen ook in de vanouds welvarende Hol landse en Friese veehouderijge- bieden. waarvan de roem nog in elk schoolboek wordt verkondigd. is er bruiloft in de familie. Dan komt een ander mijn koeien mel ken. Ik heb het. eens nagerekend, maar dan heb ik zo ongeveer vier honderd dagen zonder onderbre king elke ochtend en elke mid dag zelf gemolken. Ook 's zater dags en 's zondags. Ik durf er niet aan te denken dat ik ziek zou worden. We kunnen ons dat een voudig niet veroorloven. Er is nie mand te vinden, die het werk zou kunnen overnemen. Bovendien zou er geen geld zijn om een dergelij ke hulp te betalen.' 'Mijn jongen van dertien wil nog graag boer worden.' zegt een volgende. 'Ik begrijp die jongen niet. maar ik kan het hem niet uit het hoofd, praten, 's Morgens vroeg helpt hij mij met het mel ken. gaat dan naar d'e landbouw school en is 's middags om vier uur op de boerderij weer aan het werk. Meestal heeft hij pas des avonds om half elf zijn huiswerk af.' Geen van deze boeren heeft in de afgelopen jaren nog iets ver diend. Jawel, ze hebben er een weekloon uit kunnen halen om er bijzonder zuinig van te kunnen le ven. Dat loon soms van vader en zcjn, soms van man en vrouw bedraagt in sommige gevallen niet meer dan veertig gulden schoon in de week. Advertentie 1M. BRANDEWIJN VAN MISPEIBLOM THE SPIRIT OP long drinks l>e Iltreeht.se politierechter heeft vrijdagmiddag conform de eis de ne gentienjarige Hilversumer S. I.. die had geweigerd zich te laten keuren voor militaire dienst, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk en een boete van <5,-- S. baseerde zijn weigering op het feu dat hij vergeleken zou moeten worden met theologische studenten en seminaristen, omdat hij bij de ge meenschap van Culiusvrije Christus- belijders in Hilversum een vergelijk bare opleiding zou krijgen. Deze ge meenschap staat onder leiding van verdachter pleegvader, prof. Pootjes, die een aanial jaren geleden nis een omstreden figuur sterk m de publi citeit kwam. De officier zei in zijn requisitoir dar m^n deze zaak tot in de hoogste instantie bekeken heeft, maar ten slotte toch tot de conclusie is geko men dat er grot; grondslag voor het verlenen van vrijstelling aanwezig i>. Hij wilde er ivhrtr wel rekening mee houden dat verdachte uitermate sterk onder invloed van anderen staat. Deze gebieden, die Nederland de naam van zuivelland by uitstek hebben bezorgd, worden nu be woond door verbitterde, naar het extremisme neigende mensen, die van de ene dag in de ander le ven zonder uitzicht. Een aantal boeren in de Krim- penerwaard, een roemrijk gebied waar ongekend fijne kaas wordt gemaakt, vertelde ons dat zij et- geen van allen nog brood in zien. Géén van hen doet nog* enige moeite hun zoons te bewegen op de boerderij te blijven. Dat was een paar jaar geleden, nog héél anders: 'Mijn zoon rijdt nu op een vrachtuuto.' zei ons een al wat oudere boer. 'Ik vind dat er nog wel betere banen zijn. maar van mij mag hij. Hij heeft het beter dan op de boerderij. 'Bij ons gaat het op het ogen blik zo,' zegt een ander: 'Er Mordt hier op de boerderijen nog veel kaas gemaakt. Die kaas brengt aanmerkelijk meer op dan de jabnekskaas. 's Zomers on vier nttr en 's winters om viif uur gaat de vrouw mee melken.' Per soneel is cr niet meer. Is ook niet te betalen. Zodra te thuis zijn met de melk gaat de vrouw kaas maken. Als het. even. kan helpt ze daartussen door de kinderen naar school. Soms kan hei ook niet en moeten de kinderen zich zelf hel pen. Tussen tien en vier uur heeft ze tijd om het huishouden te doen en alles nat daaraan vast zit. 's Middags om vier uur moet er iceer gemolken worden en daarna moet er weer kaas worden ge maakt. Tijdens dat werk moet et voor het avondeten tcorde-n ge zorgd, tnoelen de kinderen naar bed worden geholpen. Om een uur of acht is se dan klaar.' 'Binnenkort.' zegt een ander. 1. Hard werken en tekort komen In de gezinnen ontstaan span ningen. 'Mijn dochters vragen dikwijls: Waarom moet het bij ons zo krap? Zij willen niet mm dar. dezelfde dingen, die de ande re kinderen bij hen op school heb ben. Het gaat niet om overdreven dingen, maar eenvoudig om kle ren of een fiets. Het kan er niet af. We hebben het niet.' Afgunst tegenover andere be volkingsgroepen, die het wel goed gaat. is er niet. Men gunt het de anderen, maar zou er zelf ook desnoods in bescheiden mate in willen delen. Men stelt eenvoudig vast: Wanneer myn vrouw 's zo mers meehelpt in het hooi zit de vrouw van onze vroegere arbeider op de bank in de zon. Ik wou dat mijn vrouw dat ook eens kon doen. maar het gaat niet. 'Er worden aan ons de meest dwaze en onuitvoerbare eisen ge steld.' zei een ander. "Vorig jaar rit december vertelde de. directeur- generaal tan de Landbouw, ir. J. Wellen, op een vergadering van de Hollandse Maatschappij van Landbouiv, in héél scherpe termen de boeren hoe ze het dan wel moesten doen. Xt"e hebben de heer XVeüen toen uitgenodigd in. de Al- blasserwaard te komen kijken. Hij is gekomen en we hebben hem naar de beste boerderij in de hete icaard gebracht. Alles was daar tot in de puntjes in orde. Het kon eenvoudig met beter en het was precies leat meneer Wellen be doelde. Maar. de boer verdiende op die boerderij geen droop brood! Hoe kan men op die manier nog vertrouwen hebben in wat de re gering vertelt?' g mm: Ir. G. D. C. André de ia Forte, hoofdingenieur-directeur van Rijks waterstaat iu de Directie Noord-Bra bant. opende omtrent hot middaguur die poort door een afsluithek omhoog te hijsen en daarmee was het Neder landse stuk Europaweg 3, Lissabon- Sïocfcholm. ontsloten. De route loopt via Bordeaux. Parijs, Antwerpen. Obcrhausen. Fredenks- haven en Gotcnburg. Dwars over de Kempense hel be zuiden Eindhoven ligt nu een hec! klein stukje van deze duiz.cnden kilo meters lange Europaweg, namelijk een kleine dertien kilometer van weg 61 van het Nederlandse Rijkswegen- plan. Na bijna drie jaar bouwen zijn deze dertien kilometer autoweg klaar. De voortzetting in de richting Venlo met nogmaals ruim dertien ki lometer gericht op het hart van de Peel. is inmiddels ter hand genomen. Beide gedeelten kosten ieder ruim negen miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers! Na de haringexplosie, die twee maanden geleden dc markt overspoel de, is er thans een garnalenvloed gaande, die de afzet dreigt te ver stikken. De laatste zes «eken vangen de Nederlandse vissers abnormaal veel garnalen: de. vrieshuizen zitten ai vol en zelfs voor veevoer is er ai te veei. Voorzitter drs, Van Dijk van het Produktschap voor Vis- en Vispro- dukten zegt: 'Als deze zondvloed zo doorgaat, wordt de toestand kritiek. Dank zij de storm is de aanvoer wat gedaald, maar als er een nieuwe golf komt, houd ik mijn hart vast.' fn 1967. als ook het Limburgse deel voltooid is, hoopt men de weg klaar te hebben van Veldhoven tot de te genwoordige Maasbrug van Venlo. Nuk later hoopt men noordelijker een nieuwe Maasbrug te maken en een nieuw Nederlands-Duits grenssta tion ter vervanging van de tegen woordige drukke post Keulse Bar rière. Vooral in Venlo. waar de Ka mer van Koophandel al jaren vraagt om de aanleg van rijksweg 67. zal de vreugde groot zijn omdat het begin er tenminste is. Tussen Veldhoven en de Belgische grens, waar de streek bekend staat als De Acht Zaligheden, moet. men het de eerste jaren doen met de pro vinciale weg. die op enkele kilometers na is gereconstrueerd tot een zeer bruikbare route, zij het met gelijk vloerse kruisingen. De Belgen hebben namelijk zoals gewoonlijk in watevstaatszaken nog niet getoond iets aan hun ge deelte van de weg missen Reusel en Antwerpen te willen doen en zo lang daar in het gebied van Turn hout niets gebeurt, heeft het voor Nederland geen zin een prachtige autoweg te doen aansluiten cp dc aaneenschakeling van dorpswegen, al dan niet met. kasseien, waarmee men iu de Belgische Kempen Europaweg 3 representeert. Het Nederlandse deel van de nieuwe autoweg ten dele nor aangelegd met een enkele baan ziet er per fect uit en het is tijdig gereed geko men doordat aannemer B. Smalle- gange uit Aerdenhout de winterver- i ragingen van zes maanden wist in te lopen. Het grote verkeersplein Leender- heide, daar waar de nieuwe weg de autoweg EindhovenWeert ontmoet is de enige kruising die gelijkvloers werd gehouden. Voor een dozijn an dere kruisingen met wegen, spoor wegen en riviertjes moesten viaduc ten. bruggen en duikers worden ge bouwd. zodat de weg grotendeels op hoog niveau onder Eindhoven lanss gaat. Hij kan dan ook heel goed fun geren als een stuk zuidelijke rand weg van dc stad, al is de betekenis op het ogenblik nog niét zo groot, omdat bij Geldrop de baan abrupt eindigt m de heide. Daar en in Veldhovpn mag men ge rust wel heel grote borden zetten dat het uit is met de autoweg. Zoals het nu is. vooral in Geldrop. vrezen wij. dat de scherpe bocht waarin de weg eindigt, automobilisten welpens on aangenaam kon verrassen! Voor het overige niets dan lof! AMSTERDAM «ANP) De directie van het Algemeen Handelsblad N.V. deelt mee, dat in het lopende jaar enkele factoren de exploitatieresulta ten in ongunstige zin hebben beïn vloed. Deze waren in hoofdzaak de sterke stijging van de personeels- en overige kosten, lerwyi voorts moet worden genoemd het wegvallen van een belangrijke order, waarvoor het boekdrukgedeelte werd verzorgd, maar die verloren ging omdat de opdrachtgeefster overging naar ko perdiepdruk. Overigens is de totale omzci. vrijwel gei ijk gebleven aan die van het vorige iaar. AMSTERDAM ANP i De Indone sische regering en Stork's Machine fabrieken hebben het plan gezame- lijfc een paimoüefabriek te bouwen bij Medam op Noord Sumatra. De kosten zijn ongeveer tien mil joen gulden, Indonesië zou willen be talen- in paimolieprodukten. Dit is meegedeeld door de secreta ris van de Indonesische handelsdele gatie die momenteel ons land be zoekt. De studenter.vakbeweging heeft 3112 leden. Dat zijn er een kleine 500 minder dan de SVB verwacht bad als resultaat van zijn eerste ledenwerfactie, die nu is afgesloten. iVan onze parlementsredaetlel De boerenleider Koekoek heeft zich vergist, als hij de Haagse landbouw- ambtenaar T. H. Mulder heeft aangezien voor een BVD'er. zo blijkt uit een mededeling van het departement van Landbouw. Hij heeft kortgeleden gezegd rond te lopen met naam en adres van een BVD-man. die dit zelf voor hem zou hebben opgeschreven. 'Nu is het. waar, dat de heer Mulder ia 1930 contact, heeft gehad met boer Koekoek, die hem zou kunnen inlichten over de activiteiten van fascisten in kleine boerenorganisaties in het noorden exr oostens des lands. De heer Mulder was toentertijd opsporingsambtenaar van het Mini sterie van Landbouw. Thans is hij coordinator van de afdeling bedrijfs zelfbescherming van het departe ment in weike functie hij alleen nog intern aan antecedentenonderzoek doet. bijvoorbeeld in verband met aanstellingen. «Van onze landbouwredacteur> 'De actie, die de Friese boeren wil len. is wel begrijpelijk, maar niet verstandig.' Dit zei de heer S. van der Ploeg, voorzitter van de Algeme ne Nederlandse Agrarische Bedrijfs- bond (NVYi gisteravond op een ver gadering te Gcrrcclijk. De Friese boeren willen 35 cent voor de melk. Zij willen er desnoods de me! kaf Ie vering voor staken, wan neer zy iiun zin niet krijgen. Hun organisatie, de Friese Maatschappij van Landbouw, heeft zich noodge dwongen achter deze actie ge schaard. 'Ik zie de voorzitter van de Friese Maatschappij en zjjn secretaris al als stakingsleiders.' zei de heer Van tier Floeg, Het lijkt mij niet, dat zij daar zo geschikt voor zijn.' Bovendien hebben de boeren geen stakingskas. De begroting van de Friese Maatschappij van Landbouw heeft een tekort van 17.900. Een stevige stakingskas zoals de landar beiders. hebben zfj niet. hoewel de arbeiders evenveel contributie aan hun bond bezaten als de boeren aan de Friese Maatschappij van Land bouw. De Friese boeren zouden' er ver standig aan doen. zo zei de heer van der Pioeg. hun activiteiten meer op het ontwikkelings- en sanerings- fonds te richten. Voor de eerste maal in hun be staan zullen de Nederlandse jeugd herbergen dit jaar meer dan een half miljoen overnachtingen boeken. Vandaag zal in de jeugdherberg te Bunnik de 500.000ste bezoeker wor den ingeschreven. Ten opzichte van verleden jaar Is het aanta! overnachtingen gestegen met ruim 15.000. Dit jaar zijn bo vendien 21.000 nieuwe leden inge schreven, ook al een record voor de NJHC. Advertentie I..W. D» oud-verzetsman Mulder heeft zijn ervaringen met boer Koekoek neergelegd in enkele artikelen (ok tober 1958 en februari 1959) in het blad 'Aantreden' van de Nederland se vereniging van ex-politieke ge vangenen, E.xpoge. Die ervaringen zijn weinig indrukwekkend. De heer Koekoek was kennelijk niet zeer kritisch gezind tegenover ex-fascisten. Het Departement van Landbouw ontkent beslist dat de heer Muider in dienst van de BVD staat of heeft gestaan. De heer Mul der zeif neemt de vage aanduiding van de heer Koekoek op dit punt niet zeer serieus. En de heer Koekoek zelf? 'Ik geef niets uit handen.' zegt het tweede kamerlid. 'Minister Toxo- peus kan de naam en het adres van mij krijgen, dat heb ik aan geboden. maar hy gaat er niet op in. Aan de BVD-commirsie kan ik het niet geven, want dat zijn men sen van de vijf grote partijen, mijn tegenstanders en die ver trouw ik niet.' De heer Koekoek liet op onze vragen in het mid den of hij inderdaad de heer Mui- der bedoeld had. Advertentie M SniEVENINGEN (ANP) Dc lieer Znolsman nil <lc Exploitatie Maat schappij Schevcningcn (EMSi conso lideren. Maar als dit in liet belang is van dc aandeelhouders en dc EMS. zal hij met een sneltreinvaart door gaan. Dit heelt hij gisteren ver klaard op een buitengewone aandeel houdersvergadering van de I'.MS. De onderhandelingen met Var. Wijk en Heringa m Leiden kunnen leiden tot een meerderheidsbelang, zei hij. Over de EMS-belantter. in cie Amsterdamse Rijtuig maatschappij wordt noc onderhandeld. Het gaat de Zwolsmangroep om onroerend goed en niet om vennootschappen. De bedrijven gaan gewoon door, maar zij kunnen, ais dat nodig is. aan de juiste leiding worden overged: agen. Hij ontkende avond in Arnhem te neoben gekocht tegen zes maal de taxatiewaarde, EMS'heeft nooit plan nen ingediend om op die grond te bouwen. De grond is gekocht tegen een prijs, die lager iigr dan een biedprijs van de gemeente Arnhem van enkele jaren geleder.. De plan nen voor de bestemming van de grond zuilen te Zijner tnd bekend worden gemaakt, aldus de lieer 2 walsman. Hij verwachtte op korte termiin te kunnen beginnen met de bouw van het koopcentrum Mariahoeve fn Der Haag. zij het in iets gewijzigde vorm 'om tegemoet te komen aan de wen sen van enkele laadsicden en mid denstanders.' Deze wijzigingen guller naar zijn mening gunstig kunnei: zijn voor de bevolking. TT'ie voor het lidmaatschap van een gezelligheids vereniging uitzonderlijke begaafdheid als enige maatstaf hanteert, maakt zich schuldig aan een belachelijke overschatting van wat intelligen tie in werkelijkheid waard is. Dit vonnis is niet van mij. Het komt uit de mond van prof. P. dc Wolff, directeur van het Centraal Planbureau in Den Haag die volstrekt ten onrechte door Mensa uit* dub der super-begaaf den} gezien wordt als een geest verwant. omdat hii zich naar de mening van de heren van Mensa met hetzelfde onderwerp zou be zighouden. Prof. De Wolff verwerpt ver ontwaardigd die gedachte, 'Die he ren." zegt hij. 'hebben mij een van hun publikaties gestuurd. Ik weet sisrt of ze daarbij dachten dat ik mij voor het lidmaatschap van hun club zou aanmelden, l.os van het feit dat Ik niet weet of tk daarvoor de nodige intelligentie bezit, wil ik wel zeggen dat ik die Mensa-affaire lachwekkend vind, AUe grote mannen, maar ook alle grote schoften waren intelligent als je niet intelligent bent. kun je niet eens een grote schoft worden! Wij zijn juist al 'n hertje ver trouwd met de gedachte dat geld niet alles is. maar cl.it wil hele maal nog niet zeggen dat intelli gentie nu alles zou zijn.' VV'at prof. De Wolff wél interes- seert ten wat de intelligente heren van Mensa klaarblijkelijk niet hebben begrepen» is. dat m ons land niet alle talenten worden gebruikt, niet ieder van ons het niveau bereikt of kan bereiken, waartoe zijn begaafdheden hem of haar In staat zouden stellen. Een voorbeeld. In IB69 werden ruim 34.000 jongens tot hei voor bereidend hoger en middelbaar onderwijs toegelaten. Indien men uitsluitend de intelligentie als maatstaf had genomen» zou den dit er. naar een op statisti sche cijfers gebaseerde schatting van prof. Dc Wolff, 65 pereent méér geweest kunnen zijn. ïn het zelfde jaar stapten ruim 16.000 meisjes over naar het voorberei dend hoger en middelbaar onder wijs. Indien ook hier uitfluitend en alleen de intelligentie als maat staf had gediend, zouden dit er naar eenzelfde schatting 05 per cent méér geweest kunnen zijn Dit verschil noemt men de be- gaafdheidsreserve. Begaafdheids- reserves doen zich dus voor als be paalde groepen van de bevolking geestelijke eigenschappen bezitten, die hen geschikt maken voor een hogere opleiding dan 2ij krijgen lof hebben gekregen}. I:>n uiterst belangrijk vraagstuk, zowel voor onze economische groei als uit een oogpunt van democratie en ethiek. TTet Centraal Planbureau tracht langs wetenschappelijke weg die begaufdheidsrcserve te meten. Een meting, waarbij men uitgaat van een vergelijking tussen ver schillende maatschappelijke- groe peringen, waarbij zeer grote ver schillen in onderwijs worden ge constateerd. die met zijn toe te schrijven a anintelJigentie. Meestal, zegt prof. De Wolff, krijgt men de gegevens ter bepa ling van de omvang van die re serves pas als dc geschikte school leeftijd grotendeels voorbij is, bij voorbeeld aan dc hand van de kru- ringsresultaten van rekruten» Een op die leeftijd geconstateerde re serve is meestal niet meer aan te boren, omdat degenen die dan ge schikt blijken voor. laat ik zeggen, voorbereidend hoger en middel baar onderwijs, slechts met grote moeite in staat gesteld kunnen worden dat onderwijs alsnog te volgen. Vee! belangrijker zon het zijn, de reserve vast te stellen op een leeftijd, waarop d" studiekeuze nog praktisch beïnvloedbaar is, dus omstreeks ten einde van de ja ger e-se hooi periode. Dat is het kri tische ogeuimk waarop beslist wordt, welk voortgezet onderwijs het kind gaat volgen, een beslis sing die zowel voor het kind als voor de samenleving van groot be lang is. Het ligt voor de hand. zegt prof. De Holtdat kinderen uit gezin nen. waarin welstand, opleidings niveau en beroep van h. t gezins hoofd een belangrijke rol spelen, een betere studiebegeleiding, méér steun, méér begrip en dus meer kansen krijgen los van hun in telligentie. Voor een arbeidersgezin is stu diebegeleiding, maar ook sotr.s be grip voor de mogelijkheden die binnen het geestelijk bereik van het kind liggen, een moeilijke zaak. Nog altijd studeren weinig arbeiderskinderen, nog te vaak kan het oordeel van een onderwij zer sociaal gekleurd zijn. nog to veel arbeidersgezinnen stellen zich op het standpunt, dat een h.b.s, of lyceum 'niets voor ons soort mensen is' of vrezen, dat hun kin deren op een middelbare school van het gezin zuilen vervreemden. grootste begaafdheidsreserve zit bij kinderen in de 'onderste* en 'middelste* bevolkingslagen: bij len wordt bij gebrek aan aden naai onderwijs een grote hoeveelheid intellect niet volledig benut. financiële steun in de vorm van renteloze voorschotten of beurzen óók bij de stat» van lager naar middelbaar onderwijs, zegt prof. De Wolff, zou een enorme stap in de goede richting zijn. Want op dat punt doen we nog vrijwel niets. 'Ik zou het trouwens ook hele maal niet gek vinden, als de school In die gevallen waarin dat nood zakelijk is, voor bijlessen zou zor gen. Ook dat zou het verschil in kansen tussen goed- en minder góed-gesitueerden verkleinen.' 1 ib

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1