Kijkje in sporthal Yui Brynner: opstandeling in Arabische oliesfaat O i Kapwedstrijd in Schiedam In de Schiedamse bioscopen irr WERKVOORBEREIDER Geslaagde bromfietsers m Microkorfbal gaat van start Rens van Dorth wipf aan bij Katholieke Kring SVV wint in bekercompetitie van de VARA '/oor alles wat boek is Deylrbeiderspers ivid.Vlerk VAKBEKWAME SCHILDERS sn CONSTRUCTIESCHILDERS VERLOVINGSRINGEN DWS kan winnen van WïK-Vlaardingen Jg BEST BEROEP. FLINK INKOMEN HIT VRIJE VOLK VRIJDAG 13 DECEMBER 1963 PAGINA 4 s Uitgaande van de staalconstructie van een vliegtuig- hangar heeft de architect Ter Braak het ontwerp gemaakt l voor die Schiedamse sporthal, die 73 meter lang, 37 meter breed en 8.60 meter hoog zal worden. Op bovenstaande perspectief krijgt men een goede indruk van de ruimte, l die de sporthal aan de Schiedamse sportbeoefenaren gaat JJ J bieden. e De hal is ook geschikt om shows, feesten etc. te houden. Dat laatste zal een voornaam argument zijn als men bij J J de Schiedamse industrieën gaat aankloppen om steun. Voor grote personeelsfeesten bij voorbeeld is men altijd i aangewezen op Rotterdam, Als de Schiedamse sporthal J er eenmaal zal staan, kan men zulke feesten „in eigen huis" houden. Ook voor congressen zal de hal zich uitste- kend lenen. J i Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat men bij de ex- ploitatic van de hal in de eerste plaats naar een optimale J 1 bezetting door sportbeoefenaren streeft. tv an onze correspondent! In deze grauwe wintermaanden vermenigvuldigen zich de Internationale contacten in de Europese hoofdsteden. Het staat je daardoor dagelijks voor ogen hoezeer Frankrijks afwijkende politieke koers de internationale ontwikkeling afremt. Daarin zal pas verandering komen, wanneer Frankrijk een andere re gering krijgt- Men is er hier van overtuigd, dat president de Gaulle zich eind 1965 opnieuw kandidaat zal stellen. Tijdens het nationale congres van de gaullistische partij, de UNR-UDT, dat in het weekend na de moord op president Kenedy te Nice plaatsvond en daardoor nog geen tiende van de publiciteit kreeg waarop de gaullisten hadden gehoopt, werd het door twee ministers be vestigd: Georges Pompidou (premier) en Roger Frey (Binnen landse Zaken). Gaston Defferre Bioscopen Vandaag:: Exposities Apotheek In ONTSNAPPING UIT ZAHRAEN, waarmee Monopole deze week haar programma opent, is Yui Brynner de gevangen aan voerder van een opstandige studentenbeweging in een Arabi sche oliestaat. Hij ontsnapt met een paar medegevangenen tij dens een transport en dan volgt een lange tocht naar de vrij heid, dwars door de woestijn. Resultaat van dit alles, een span nende achtervolgingsfilm met af en toe een moeilijk gesprek. De fraaie kleurenopnamen van het woestijnlandschap zijn de moeite van het aanzien in ieder geval waard. Avonturen Oorlogsverhaal Rear Windoiv Alfred Hitchcock is een der wei nige Amerikaanse filmregisseurs, die ervoor weten te zorgen, dat het gro te publiek hem kent en dat he; een film gaat zien, omdat hij hem ge maakt heeft. REAR WINDOW iDe stille getuige) 1? hem volkomen dig. nr. r Fa. F. 3. KLOET ZN. Schildersbedrijf Sterke figuur Marinemannen bekijken he - -7f/J DAT «IE ER ÓÓK BU KOMT I BIJ DE MARINE BEN «IE Mogeli jke opvolger de Gaulle vrijwel onmoge ijk gemaakt Zondag gaat de eerste ronde rati de Zuidhollandse microkorfbe kom petitie ran start en dat is gelukkig, nu de vorst het gebruik van de buitenvelden twijfelachtig maakt. Niet minder dan 78 achttallen lul len aantreden, waaronder Schiedam 1 en 2 en Succes 1. De tegenstanders van Schiedam zijn DKC en Pams Verder zijn in de betreffende afdeling opgenomen Blauw Wit '51, OSCR 2 en VVION. In de afdeling van Succes zijn on dergebracht Actief, DKV. De Ra ven, Schiebrosk en Trekvogels 3. Laatstgenoemde ploeg zal de eerste tegenstander zijn en. later op de dag Schiebroek. Schiedam 2 ontmoet Ons Huis 2 en OSCR 3. Er wordt weer gespeeld in de Energichal te Eotterd&rr.. De eerste wedstrijden beginnen om 8.50 uur en de laatste eindigen oir. 18.10 uur. De wedstrijden van de Schie dammers worden tussen half elf en één uur gespeeld. De afdeling Schiednm-Vlaardingen e o. van de Nederlandse Bond van Technische clubs voor het Kippers- bedrijf heeft dc# derde ga vond in ge bouw Irer.e een kapwedstrijd gehou den. Daaraan no mm twintig* kap pers en kapsters deel. De eerste prijs too- het dameskap oen ging naar mejuffrouw M. Ren- kes uit Vlaai-dingen: bij het heren- kappen werd de eerste prys verdiend door de Schiedammer W. Hrack. Een jury, kr-taand- uit de journa liste J. Kunkler, de tekenlerares L. vergouwen en de mode-ontwerper Cargell kende de prijzen toe. 1 m Hst, is burgemeester van Marseille, is fractieleider van de SFIO in de Ka mer. Defferre kan geen stap meer verzetten, h(j kan het woord niet meer voeren (en hij praat veel) of tnen vraagt hem: 'Bent u mijnheer X?". Waarop Defferre bedacht-aam antwoordt er nog niet over te hebben nagedacht en dat het een te ernstige zaak is om daar zomaar over te oor delen l'Udens z(}n laatste reis In eigen land verklaarde president de Gaulle In een van zijn vele toespraken plot seling 'nog de kracht te hebben voort te gaan met te beslissen wat goed is voor Frankrijk...' Algemeen sprak men toen over vervroegde presi dentsverkiezingen (komend voorjaar reeds?) en van de oppositie maakte zich een grote onrust meester. Die sfeer is weggeëbt De conjunctuur is niet gunstig genoeg voor vervroegde verkiezingen. Het opinie-onderzoek wijst uit, dat de populariteit van de Gaulle taant naarmate de prijzen on willig blijven en de stakingen voort duren. Wij hechten niet zoveel aan het opinie-onderzoek voor wat een on berekenbare figuur ais de Gaulie be treft. 'daar het staat vast, dat het gaullisme op het binnenlandse front een moeilijke strijd voert en het sta bilisatieplan bepaald geen succes is. Minister Giscard d*Estaing (Finan cien) zei nog woensdag in de minis terraad "dat het een kwestie wordt van lange duur Eind 1965 dus: over twee hele ja ren. Onder invloed echter van de plotselinge politieke beroering, na die terloopse uitlating van de Gaulle, lanceerde het weekblad l'Express een versoopstunt. Het publiceerde een serie artikelen over 'Mijnheer X', de eventuele tegenkandidaat van de Gaulle. Wat voor een man moet die 'Mynheer X" zijn? Welke kansen heeft hij? "Mijnheer X' zou alweer vergeten zijn, ware het niet dat de gaullisten hem kennelijk graag in leven houden. Zij hebben hem haastig een naam gegeven en een gezicht. Hij heet in hun pers: Gaston Defferre, Is socfa- De SFro blijft naar pian ae ver kiezingsstrijd samen met da commu nisten te voerent en met alle andere anti-gaullisten). De SFIO zegt: 'Te gen Hitier drukte de Gaulle zowel Roosevelt als Stalin de hand. Het il de fout van de Duitse socialisten cd communisten geweest dat zij zich niet tegen Hitier verenigden Die fout zal in Frankrijk niet worden herhaald. Er Is minder kans op een communistisch bewind in Frankrijk dan een gaullistische dictatuur, in het defensief vraag je niet wie naast je vecht. Hebben de gaullisten zich al mees ter gemaakt van de socialistische aanvoerder? Hoe dan ook: zij zullen Defferre de kans niet meer geven onder te duiken in de vergetelheid. l'Express heeft onhandig gespeeld... Passage: Rear Window, dagelijks 2 en 8.15 uur, zau tn zo. 2, 4.13, 7 en 9,15 uur. Monopole: Ontsnapping uit Z? brain, vrij., za. zo, 2, 7 en 9.15 uur; Revol vervechters, zondag 2, 4.15 uur; Greep naar de macht, ma., di., vo. 2 en 8 uur; Vijf gebrandmerkte vrouwen, do. 2 en 8 uur. Volksgebouw: Bijeenkomst NW- Bestuurdersbcnd, 8 uur. Amstelbron: Vergadering SBLO. 8 uur. Tivoli: Concert Jeugdorkest OBK. 8 uur. Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131 maandag 7—830 dinsdag 930 4.30 en 7 -8.30 woensdag 9 30 4 30 donderdag 9.30 12 30 vrudag 9 3ü~ 4.30 en ï-3 30 zaterdag 9 30-430 Lorentzlaan 6: maandagmiddag 1304.J0 dinsdagmiddag t 30i 30 woensdagavond 7—9 vrijdagmiddag 1304 3!) vrijdagavond 7—9 Dr. IVibautpieln 129. maandag 1—9, dinsdag 1 -4 30 woensdag alleen jeugd 24. volwassenen 7—9 donder dag 9.30—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—« teugd Leliestraat: woensdag l4 vol wassenen en jeugd 7—830 alleen vol wassenen zaterdag 14 volwassenen en jeugd Schiedamseweg 26: dinsdag 25 alleen volwassenen, vrijdag 2—vol wassenen en leugd Passage: Werk van Rotterdamse en Schiedamse kunstenaars, tot 21 de cember Galerie Wiegman: Werk van de jonge Rotterdamse kunstenaar Anton, tot 21 december Rembrandtapotheek. Rembrandt- laan 5b, lel. 68855 Het gezelschap van Rons van Dorth heeft donderdagavond voor het nodige vermaak kunnen zorgen toen de KRtholieke Kring in het Passage Theater een cabaretavond hield. Oorspronkelijk lag het in de bedoeline om het gezelschap van Jolvan kaart te laten optreden, maar tiet Tbccione vcti dit gezel schap vond de KK van niet zo'n beste kwaliteit. Hals over kop is toen het bestuur erin geslaagd Rens van Dorth te engageren. Dat bleek een goed:' greep te zijn geweest want iedereen heeft zich uit stekend vermaakt deze avond. Naast Reus van Dordt werkten nog mee de meervoudige weieldkampioen gooche len Fred Kaps. die voor de nodige prachtige stunts kon zorgen In de schetsjes was verder Nanny Boda goed op dreef. Het lag in de bedoe ling dat Corry Brokken als speciale gas-.e zou optreden, maar deze zan geres, die wel op het programma aan gekondigd stond, was door ziekte verhinderd. Zij werd op uitstekende wijze vervangen oor Corrny van de Basch. die echter veel last had van de buitengewoon slechte geluidsin stallatie van het theater. Het optre den van het Leeöy Trio. dat niet was vermeld in het programma, bleek eveneens een goede greep te zijn ge weest. Al met al een goed program ma m een bijna tot op de laatste plaats bezet Passage Theaer. Is de Amerikaanse burgeroorlog een dankbaar onderwerp van ai filmindustrie aar, de overzijde van de Oceaan, ook de woelige jaren, die er aan voorafgingen, blijken stof tot spannende avonturen op het witte doek op te leveren. In „GREEP NAAR DE MACHT' wordt 't verhaal verteld van de Jay- hawkers. een beruchte bende, die het gebied van Kansas op ruwe wijze onveilig maakt. Leider Luke Parcy voelt zich een tweede Napoleon en wil heel Kansas onder zich krijgen, maar krijgt een geducht tegenstan der in Cam Blocker een Mexicaanse oorlogsheld, die in de gevangenis is verzeild geraakt, maar zijn vrijheid kan terug krijgen, als hij Parcy levend aan de autoriteiten uitlevert. Een mooi onderwerp voor een vis- tavision-doek vol felle kleuren en drukke acties, waarvan Hollywood een zeer dankbaar gebruik heeft ge maakt. Jeff Chandler, Fess Parker en Nicole Maurey spelen de belang rijkste rollen in de film. die in zijn genre bepaald niet de slechtste is geworden. (Maandag tot en met woensdag in Monopole». VIJF GEBRANDMERKTE VROU WEN zwerven donderdag rond in Mo nopole. Deze Amerikaanse film is ge maakt naar een roman vaa Aigo Pirro, Het verhaal speelt la Joego slavië .tijdens de Duitse bezetting, tegen een achtergrond van fraai ge fotografeerde bergen en bossen die het romantische karakter van de hele geschiedenis moeten accentueren. Daar zijn dan vijt Jonge vrouwen, door partizanen kaalgeschoren, om dat ze zich met Duitse onderofficie ren hebben afgegeven. Zij zwerven rond. krijgen wapens in handen, ra ken bij gevechten betrokken en slui ten zich bij hun landgenoten aan. Er komen in deze film veel gewe tensconflicten en ook pacifistische gevoelens voor. maar desondanks ver schilt hij heel weinig van anders oorlogsfilms, die als regel een tikje onwaarachtig zijn. De film is geheel opgenomen in de kamer van een fotograaf, die in een "•olstoel zit en vele gebeurtenissen muit zijn raam fotografeert. Dit is verbijsterend knap gedaan. Het spel van James Stewart en Grace Kelly, die de mannequin speelt, waarop de fotograaf verliefd wordt, mag voortreffelijk heten. Passage heeft deze .goede oude' van Hitchcock van de zolder gehaald. De film is een reprise volkomen waardig Woensdagavond heeft in de grote j en nieuwe VARA studio te Hilversum SVV deelgenomen aan de VARA-be- kereompetitle. De tegenstander in deze quiz was het dameshandbal- team van Swift uit Roermond, dat de laatste tijd opmerkelijk goede lesultaten boekt in de Europa Cup zr alhandbal wedstrij den. De dames gingen goed van start en stonden al vlug met vier punten voor. De SVV'ers wisten echter in de eindsprint de dames te kloppen. Spelleiders Jan Cottaar en Coen erhoef noteerden aan het einde van deze quiz een. overwinning voor SVV met 18—14. Zaterdagavond 20.05 uur vindt de uitzending plaats van deze sportieve quiz-bekerwedstrijd. Een onderzoek heeft aangetoond dat de Parjjzenaars om naar hun werk te komen dagelijks drie mil joen uren verliezen, hetgeen neer komt op 400.000 werkdagen. Een groot deel van het tijdverlies ls een gevolg van de verkeersdrukte en het gebrek aan parkeerruimte. Er komen jaarlijks 150.000 auto's bi). Voor direct gevraagd: Aanmelden: 's middags 2 uur en 5 uur (niet zaterdags) Vlaardingen: 2e Maaaboestraat 80, tel. 01898-32. •- 's Avonds na 7 uur: Vlaaruixijïeni Lijètêflaan 33, Telefoon 3275. Schiedam: Rembrandtlaan 15a, Telef. 010-63168. INTERNATIONALE HANDELSONDERNEMING vraagt voor haar serrice- afdeüng in Schiedam een Deze functionaris zal worden belast met de planning van de monteurs- routes door het gehele land en alles wat daarmede in verband staat. Brieven met volledige inlichtingen worden gaarne ingewacht onder no. BA 229 aan het bureau n dit blad. Maar de gaullisten houden 't op hem. Waarom? Omdat ze nu rustig tot eind 1965 de tijd kunnen nemen hem in de oaen van hun volgelingen ten wie al niet meer?) onmogelijk te ma ken Wanneer Defferre het ooit van de Gaulle gaat proberen te winnen, dan zal hij élke-gaullistische stem no dig hebben, uit welke hoek die ook komt. Een strijd op leven en dood De gaullisten zullen er voor zorgen dat men van nu af aan zijn woorden op een goudschaaltje weegt, zijn ge drag ten stengste beoordeelt. Dat is een onmogelijke situatie voor een man die als fractieleider anderen on welgevallig móét zijn (soms de com munisten, soms de radicalen, maar de stemmen van belde partijen zal hij nodig hebben). Een man die van protestantsen huize is, een man over wie de gaullisten nu reeds vertellen dat hij een echtscheiding achter de rug heeft (niet dat wij weten). In de SFIO vindt men Defferre In derdaad een sterke figuur. Men is dus ongelukkig met deze voortijdige pro paganda. Een sterke kandidaat moet je enkele maanden voor de verkiezin gen als een bom lanceren, nadat je achter de schermen voor hem hebt gevochten. Dat is on een verkeken zaak. Voor de in november, onder aus piciën van de gemeente politie en de afdeling Schiedam van het Verbond voor Veilig Verkeer, gehouden brom fietscursus gaven zich 27 deelnemers op. Hiervan deden er 26 examen; allen slaagden. Een bromfietsdiploma werd uitge- :eikt aan: Th. J. Baksteen, A. C. Bos, B. Breugem, J J. Brokling, M. van Delft, J. C. Friederich, J. D. ïmmerzeel, J. van Katwijk, P. de Klerk. Th, J. M. Koevermans. J W. Kok. J. van der Linden, A. B. Mes. A du Mortier, P. de Pater, A. Roijers J. W. de Ruiter, mevr. W. Ruseler- Kruit, mevr. C. Schippers-in 't Hol. F. Spelt, A. vnn der Vlies, mevr. W. M. J. Vroon, T. Westermeijer, mevr. E .M. Wilton, J. D, Wilton, A. B, M. van Zuijlen. Advertentie IM. Onze collectie munt uit door een grote verscheidenheid in modellen zowel in gladde als in modem bewerkte uitvoeringen. Vele merken in alle maten en breedten voorradig als: ix DESIRÊE ANJER CONSTANT NIESSING ti Mensenleven gegarandeerd Gratis gravure waarop U kunt wachten MOR^OGER -.lf*. ^"JUWFLIER :- £DEUSTEENRUND»CE f.OA, wnuMMsaocis m «mhu,m "S-GRAVENDEEL Het bestuur van de polder De Mijl is voornemens op 16 december schouw te voeren over alle sloten. damse Roda 2.' een team dat over een goed moreel beschikt en flink van zich af weet te bijten, voor het Het eerste herenteam van DWS ontmoet zaterdagavond in de Ener giehal de spelers van het Vlaar- dingse WIK. Afgelopen zondag te gen Activitas speelde het blauw witte team als nooit tevoren en de behaalde overwinning was dan ook geenszins geflatteerd. Ook nu weer verwachten we de volle winst voor Schiedam. Het tweede dameselftal moet ge- I ducht onpassen tegen het Rotter- derde herenelftal zien we niet veel winst in de ontmoeting tegen Meeu wen 2. Kneterman es. weten heel goed wat handbal is en zullen dit ook wel tonen. Zondag speelt het derde dames team tegen VETO 2 en moet hier van kunnen winnen. Wie toetreedt tot de Koninklijke marine, scheept zich in voor de beste haven die er is De haven van een goede toekomst! Bestaanszekerheid in een modern, af wisselend beroep... wat kan een jongen zich beter wensen? Je krijgt een vak opleiding tot en met Je wordt je geld waard in de wereld en je verdient meteen al flink vanaf de eerste dag. Je begint al dadelijk met ruim f 220.- per maand. Hierbij is nog geen rekening gehouden met de komende loonontwikkelingen Elk jaar 28 vakantiedagen. Vaste jaarlijkse opslagen. Salarisverhoging bij elke pro motie. Ben je eenmaal adjudant-onderofficier dan kun je komen op een traktement van ongeveer f900.- per maand. Zo zie je dus: bij de marine ben je beter atl Bij de Koninklijke marine is voor flinke jongemannen, die in het bezit zijn van een diploma U.L O. of L T S of 16 jaar en ouder zijn. weer plaats in vele dienstvakken en functies als matroos - geschutmaker elektromonteur torpedomaker machinist - ziekenverpleger - hofmeester - technisch personeel voorde marineluchtvaartdienst- marinier. Zend deze bon aan: Het Hoofd Marinewerving, Bezuiden- houtseweg 123, Den Haag of ga eens praten op een van onderstaande Wervingsbureaus. NAAMLEEFTIJD STRAATPLAATS verzoekt toezending inlichtingenboekje. Rotterdam, Westplein 12, maandag t/m vrijdag van 8.30—17.00 uur, zaterdag vaD 8 30—12.30 uur Delft, Gebouw Westvest 7, elke 2a en ie donderdag vaa de maand van 14.30—15.30 uur. Dordrecht, Raadhuis, Ingang Voorstraat, elke dinsdag van 18.3020 00 uur, elke te en 3e donderdag van de maand van W.00—17.00 uur. Gorinchem, Willemskazerne, StruissoRelstraat, elke l en en 3e dinsdag van de maand van 12.00-13.00 uur, Gouda, G.A.B elke 2e en 4e donderdag van de maand van 12.00—13.00 uur. Heilevoetsluis, Gemeentehuis, elke le woensdag van de maand van 11,3012 30 uur. leerdam. Raadhuis, Kerkstraat 18. elke te donderdag van de maand van 12 30—13.30 uur Vlaar- dingen. Hoofdbureau san Politie. Delftaeveerweg, elke woensdag van 19 00 20 00 uur en 's-Gra- venhage. Hoofd Marlnewervtng Beviildenhoulsewea 123 w«m BWPBCSm

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2