Lürunott Burgemeester wenst geen BP-present Scheidsgerecht NS: geen rangverlaging Yenlose machinist V eel branden breken uit in schoorsteen SIEBEL Parkeerovertreder, bent u wettig kind? Vooroordelen PHILIPS T.V. 3 MAANDEN GRATIS! BEL 116440 Dodelijke val uit venster «OSRAM ZONDER COMMENTAAR w Vogels sterven door eten van giftige tarwe Steeds meer TV- toestellen Locomotief stortte van brug Bus botst op vrachtwagen: een dode De elegante verlovingsring Voor jonge harten van deze tijd Meer draad-I V in Den Haag its®» ft! DESiREE EET VRIJE VOLK - WOENSDAG- 18 DECEMBER 1963 PAGINA 3 OUÜSHOORN Van een onzer verslaggevers) Bert Steenbeek, een zestienjarige bijrijder uit Amersfoort, heeft het leven gered van de 44-jarige mevrouw R. van der MeerKielse uit Nijmegen. Hij trok haar uit een personenauto, die na een kettingbotsing op de rijkswg 3 (Utrecht—Rotter dam) als een fakkel was gaan branden. In elkaar gedrukt SCHIERMONNIKOOG (ANP) De burgemeester van Schiermonnikoogde heer O. G. de Boer, kan vrijdag niet aanwezig zijn op een koffiemaaltijd van de BP, die op het ogenblik op het eiland naar olie zoekt. Bij 2 ongelukken in Columbia 59 doden stempel juwelier gratis klettrenfolder (Van onze soc.-econ. redactie) Hoe belangrijk het goed on derhouden van de schoorsteen is, blijkt wel uit het feit, dat van de 5261 branden, die vorig jaar uitbraken in Nederlandse woonhuizen, 1976 het gevolg waren van gebreken aan de schoorsteen. PTT is tevreden: Vogel vergiftiging oorzaak onbekend lampen mm «wmiiaydUiLiutuwiwiuhiitkiiiuuiiMiiidiitmiiijuuuiUtuMiuiiiiimuimitiiiiuiiUiidiiiiiwMiiiuHUiiuiiiiiiiiiiiiUHiiaiiiiuiUiiiiuMiiijüitiiiUiiUÜii Defensie De balsem met direct-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN Advertentie I.M. WEENT22-34TEL.115440 - OVERSCH.ÖORPSSTRAAT U TEl.4t228 bijrijde (16) redt vrouw uit brandende auto Advertentie I.M. Verlovingsringen kopen, de eerste stap op eea eigen weg naar levensgeluk. Samen kiezen, samen kopen. Eea intiem feest voor twee gelukkige mensen. Brunott toont U een enorme collectie die aan elke wens kan voldoen. opgraveren kan mor dat gmacht WINKELCENTRUM - BINNENWEG45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM CVan een onzer verslaggevers) Ruim honderd postduiven en een onbekend maar ongetwijfeld groot aantal andere vogels zijn in de afge lopen dagen het slachtoffer gewor- worden van de maatregelen die een boer in Waddinxveen nam, toen het gevogelte zijn pas gezaaide winter tarwe van de akker pikte. Hij strooide nog eens, maar nu met tarwe die met een zeer giftige insek- tenbestrijdingsmiddel was bewerkt. Vele beoefenaars van de duivensport in en rond Gouda zijn ernstig gedu peerd, nadat hun duiven ook van. de ze tarwe aten. Een van hen zag van zijn 24 uitgevlogen dieren er slechts zeven terugkeren. De rijkspolitie te Waddinxveen heeft, proces-verbaal tegen de boer opgemaakt. Deze ziet achteraf in welk een onverantwoordelijke daad het strooien van de vergiftigde tarwe is geweest. Maar toen zijn ingezaaide tarwe op de bevroren akker bleef lig gen en een prooi werd van de honge rige vogels had hij geen andere op lossing gezien. Deza moedige jongen, die zelf bij het ongeluk betrokken was geweest, deed ook zijn best om de bestuurder van de auto, de 25-jarige ongetrouwde Griekse kleermaker Theodorus Cotsis uit Nijmegen, uit de vlammen te- redden. araar m cut geval kwam zijn hulp te iaat. De Griek, zat in de volkomen, vernielde wagen kiem en verbrandde' deerlijk. Bovendien verhinderde de! hitte van het vuur Bert Steenbeek' voor een tweede keer zo dicht bij de- wagen te komen. Het ongeluk, dat het drukke ver keer een uur lang stagneerde, ge beurde tussen Capelle aan de IJssel en Nïeuwerkerk toen de rijksweg spiegelglad was en de mist het zicht hier. en daar tot minder dan vijftig meter had teruggebracht. De rijkspolitie te Capelle dacht' aanvankelijk dat ook een kind in de vlammen, was omgekomen, omdat er in de verkoolde wagen een kinder tasje was gevonden. Pas 's avonds om zes uur, toen de politie de ernstig geschokte mevrouw van der Meer kon horen in het Goudse St. Jozef- paviljoen, was er opluchtende zeker heid; er had geen kind in de auto, gezeten. De vrachtwagen waarin de bijrij der had gezeten, brandde eveneens uit. Een derde wagen, een personen auto uit Nieuwerkerk, werd onher stelbaar beschadigd en een autobus ten slotte liep ook zware beschadigin gen op, maar niemand van de inzit tenden werd gewond. Het ongeluk gebeurde om half elf. Bij de afrit naar Capelle waren vier agenten van de rijksverkeersgroep uit Den Haag bezig te helpen bij een ket tingbotsing, waarbij in een massale slippartij elf auto's, waren, betrokken, overigens zonder persoonlijke onge lukken. Er had zich al een file van een kilometer gevormd, toen een auto bus uit Capelle op een stopteken van de politie stopte. Achter de bus volgden een perso nenauto, bestuurd door de 49-jarige vrouw van de Nieuwerkerkse dieren arts L. L. E. Beuvery en de Nijmeeg se personenwagen met de Griek ach ter het stuur. Deze twee auto's werden plotse ling tegen de achterkant van de bus als lucifersdoosjes in elkaar gedrukt door de zware vrachtwagen uit Am ersfoort. De bestuurder de 24-jarige J. J. F., zag de gevaarlijke obstakels niet tijdig, remde zwaai- en gleed dreunend tegen de wagen van de Griek op. De beide laatste wagens vlogen on middellijk in brand. De chauffeur van de autobus probeerde nog met een klein schuimblussertje de vlammen te doven, maar het mocht niet baten. De brandweer van Capelle moest er met snijbranders aan te pas komen om het verkoolde lijk van de jonge Griek te bevrijden. Ook de brandweer van Rotterdam tverd, evenals de gemeentepolitie, te hulp geroepen, maar degereedschaps- wageiï die vanaf de Zaagmolenkade was vertrokken kwam te laat. Eerst; gleed de wagen tegen een brugleu ning en «wen later kreeg hij een lich te aanrijding met een personenauto. Het was in de buurt van. en op de rijksweg bij Capelle en Nieuwerkerk gistermorgen af en toe een complete; chaos. Voortdurend was het personeel van de beide rijkspolitiebureaus in touw om het enorme aantal sliDnar- tijen bij te houden, die hun trieste bekroning vonden in de dood van de Griekse kleermaker die sedert ander half jaar in Nijmegen bij de heer W. van der wouw aan de Waterstraat in dienst was. Cotsis woonde bij hem in. Hij had gisteren de wagen van zijn werk gever geleend om in Rotterdam bij het Griekse consulaat de papieren voor zijn terugreis aan te vragen. Bij mevrouw Van der Meer. die een Poolse ve.n geboorte is. en haar Ne derlandse man had de jonge Griek: in Nijmegen gastvrije vrienden out-' moet. De BP heeft daarna aan de reeds uitgenodigde gasten bericht, dat de koffiemaaltijd niet door gaat in verband met weersgesteld heid - Bekend werd. dat de burgemees ter er niet voor voelde vrijdag uit handen van directeuren van de BP een geschenk voor de bevol king te ontvangen. Hij vindt dat dit geschenk men zegt een film projectieapparaat beter aan de vereniging Dorpsbelangen kon worden gegeven. De burgemeester had door pers berichten vernomen dat de BP dit geschenk aan het college van B. en W. wilde overhandigen en kreeg eerst daarna een uitnodi ging De directeur van de VVV op Schiermonnikoog heeft ook weer een zorg minder. Hij kreeg van de BP het verzoek vrijdag 30 gasten rond te leiden. Ook dat gaat nu niet door. Verder meldt Schiermonnikoog dat de boot naar het eiland vrij dag zeer bijzondere omstandig heden voorbehouden wél zal varen DEN HAAG (ANP) Op 1 de cember waren bij de dienst luister en kijkgelden 1.552.876 televisietoe stellen aangegeven tegen 1.528.279 op 1 november (t.m, is december 1.565.859). Het aantal TV-toestellen, dat in de eerste 11 maanden van dit jaar werd geregistreerd, lag ruim 27 procent- hoger dan in de overeenkomstige pe riode in 1962. Er waren op 1 december 2.640.692 geregistreerde radio-ontvang toestellen tegen 2.639.869 op 1 no vember. BOGOTA (AFP) In de nacht van maandag op dinsdag zijn °P de Rio Atrato in Columbia twee boten In aanvaring gekomen. 48 mensen verdronken. Dinsdagmiddag kwamen, niet ver van de hoofdstad Bogota, twee auto bussen in botsing. Een ervan stortte in een ravijn. Elf mensen vonden de dood en 34 liepen verwondingen op. £-;T'T* (Van een onzer verslaggevers) Een scheidsgerecht van de Nederlandse Spoorwegen heeft dinsdag middag beslist dat de Venlose machinist M. R. niet in rang zal wor den verlaagd. De machinist werd dit najaar gedegradeerd tot wagen- meester, omdat hij tijdens het rangeren van zijn locomotief was gesprongen toen die nog niet stilstond. Hij had de stroom uitgeschakeld, maar de handel was teruggesprongen en de loc vermeerderde vaart zodat de collega van R., die verderop gereed Etond om de machine over te nemen, niet meer op de treeplank kon sprin- (Van een onzer verslaggevers) Alweer heeft de gladheid, ms. ge combineerd met mist, een slachtof fer geëist. Het Is de 29-jarige A. v. Herp uit Den Haag. De man is van morgen omstreeks acht uur in het ziekenhuis Zuid wal overleden na een ernstige botsing op de Rüswijkseweg. Het slachtoffer bestuurde een trek ker met oplegger van Van Gend en Loos. Hij reed op de middeurij baan, toen hij bij een kruising in een slip raakte en dwars over de weg kwam te staan. De verlichtingskabels bra ken, zodat de wagen in het donker stond. De chauffeur stapte uit. Op dezelf de rijbaan naderde toen een KLM- bus. De bestuurder, de 30-jarige W. de K, uit Rotterdam, zag niets van de trekker totdat ht) er vlak bij was. Hij remde nog, maar reed toch met volle vaart tegen de trekker aan. Deze begon te schuiven en sleurde de heer Van Herp, die naast de wagen stond, mee. De trekker vloog over de weg en door de heg ernaast De bus schoot naar links over de Iïnkerrijbaan en kwam tot stilstand tegen een licht mast, De chauffeur is met buik klachten in het ziekenhuis Westeln- de opgenomen. De man werd door zijn eigen auto overreden. De heer Van Herp is met zwaar inwendig letsel naar het ziekenhuis gebracht. De beide auto's werd zwaar beschadigd. gen. Met een vaart van ruim dertig kilometer reed de locomotief het station Venlo uit en stortte bi) Ble- riek van een bruggehoofd. Er werd niemand gewond, maar de schade be droeg ƒ87.000. Ruim honderd collega's verzochten de directie van de NS om strafver mindering. Zij vonden de degradatie een te zware straf voor hun collega. Het scheidsgerecht dat dinsdag middag in Amsterdam de zaak be handelde mr. U. W. H. Stheeman. president van de Amsterdamse recht bank, ir. L. J. Biezeveld, chef exploi tatie district Groningen en P. Joos ten. technisch assistent in Venlo wijzigden de straf in vermindering van de bezoldiging voor de tijd van drie jaar en een zogenaamde aan maning. Machinist R. zal dus niet, zoals eerst, worden teruggezet van taak groep twaalf naar taakgroep zeven. Hij zal in dezelfde taakgroep werk zaam blijven. Of hij daarin ook als machinist blijft werken, zal nog moe ten worden beslist. !1 fi SfS® Advertentie 1.51. (Van een onzer verslaggevers) De PTT is zo tevreden over de er varingen met draadtelevisie en draad FM in het Haagse Bezuidenhout, dat deze proef waarschijnlijk reeds over enkele maanden, zal worden uitge breid tot een deel van de nieuwe wijk Mariahoeve. Daar zijn Katblokken en woningen, die na 1960 zijn gebouwd, reeds alle voorzien van aansluitingen voor te lefoon en centrale antennesystemen. In Mariahoeve zullen kleine ver sterkers met transistoren worden ge bruikt inplaats van versterkers met buizen. Deze kleinere versterkers vergen minder zorg en onderhoud dan het voordien beproefde type. Vier weken na het begin van de proef in het Bezuidenhout fhalf no vember) was het aantal aangeslo tenen reeds 1700, terwij! men op 1000 had gerekend. Aanvankelijk was voor de proef een jaar uitgetrokken, maar reeds spoedig na de start kreeg men de overtuiging dat al over een half jaar rapport aan de minister kon worden uitgebracht. Andere oorzaken van brand waren vorig jaar: 0 brand door petroieum, benzine, gase.ó, (724 branden) 0 kachels, fornuizen e.d. (678 branden) 0 spelen met vuur en baldadigheid (346 branden) 0 onvoorzichtigheid bjj het roken (147 branden) en 0 kortsluiting (120 branden) Vorig jaar was de schade door branden (f 7,1 miljoen) bijna twee maal zo hoog als in 1961 'ƒ3,7 mil joen). Ook het gemiddelde schade bedrag per brand is gestegen, name lijk van 1.788 in 1961 tot 7 2.S01 in 1962. Een en ander blijkt uit een over zicht. dat het bureau voorlichting schadeverzekeringsbedrijf heeft sa mengesteld uit gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. DEN HAAG (ANP) Er Is niet ko men vast te staan, dat de recente vogeivergiftiging nabij Venlo ver oorzaakt is door het gebruik van parathionpreparaten. Dit blijkt uit het antwoord van mi nister mr. B. W. Biesheuvel, minis ter van Landbouw en Visserij, op de schriftelijke vragen over de vo gelvergiftiging, gesteld door jhr. mr. M. van der Goes van Naters. lid van de Tweede Kamer (PvdA.). In het antwoord wordt gesteld, dat de doodsoorzaak niet meer vast te stellen was en dat niet gebleken is, dat bij de inzaai een met een para- thionpreparaat vergiftigd zaad was gebruikt. Het gebruik van dergelijke prepa raten voor vergiftiging van vogels maakt geen inbreuk op de nog be staande wet bestrijdingsmiddelen en meststoffen 1947, aldus de minister. In het onderhavige geval, zo wordt aan het antwoord nog toegevoegd is geen vervolging ingesteld omdat er niet voldoende aanwijzingen wa ren. 'Van een onzer verslaggevers) Bij het lappen van de ramen aan de achterzijde van haar woning in de Casper Fagelstraat in Vlaardin- gen verloor mevrouw H. van Bree- men-van der Hoeven haar evenwicht en viel op de vier meter lager ge legen binnenplaats. De vrouw over leed ter plaatse. Het slachtoffer greep zich nog aan het openstaande raam vast. dat echter uit de sponning schoot en eveneens naar beneden viel. De vrouw was getrouwd en had twee kinderen. Advertentie LM. In Den Haag schoot gisterochtend de 26-jarige chauffeur D. Bakker uit Albiasserdam met deze zes-tons- tankauto van de firma Vroege tilt Albiasserdam onder het ijs van de Haringkade. Hij kon nog net uit de kantelende wagen loskomen, voordat die geheel onder het (fs verdween. Met hulp van omstanders en de politie, die met lad ders kwam aansnellen, kon hij onge deerd de wal bereiken. Jn Ankara is tegen 23 personen de doodstraf geëist wegens poging tot vorming van een aparte Koer- denstaat in Turkije. De openbare aanklager zei dat hier communis ten aan het werk waren en dat de bevolking van Oost-Turkije niets voelt voor een aparte staat. Advertentie IM, JUWELIER - HORLÖGER verlovingsringen zijn mees terlijk, elegant en solide. Het favoriete model is nr.123. U kunt ze bij juwelier Siebel passen in vier verschillende breedten en in alle maten. 'n Mensenleeftijd garantie. Rotterdam; Stadhuisplein 24-25 Coolsingei 50, Nw. Binnenweg 227 llllllllilillllllllllllilllflIlllllHlli fVan een onzer verslaggevers) Wie In Utrecht zijn auto te lang bij een parkeermeter laat staan begaat een economisch misdrijf: een overtreding te gen de belastingwet. Dus wordt er een uitvoerig pro ces-verbaal opgemaakt, com pleet met verificatieslip (be stemd voor controle bij de burgerlijke stand) en vragen als: naam. voornaam, woon plaats, zoon, dochter, naam ouders, wettig kind, paspoort, geldige wapenvergunning? Men deelt ons bij de Utrechtse politie mee, dat invulling van de verificatiesiipjes bij par- keerovertredingen in de regel wordt weggelaten maar het kan voorkomen, dat een ver bouwereerde automobilist, bij zijn wagen teruggekeerd, ge vraagd wordt of hij wettig kind is en een geldige wapen vergunning heeft. Utrecht heeft de parkeermeters I oktober in gebruik genomen. Er zijn sedertdien al enkele honderden verbalen opge maakt, en in elk van deze ge vallen zal de politierechter over het 'misdrijF vonnis moe ten uitspreken. De politie verwacht, dat de straf fen van ƒ7.50 tot ƒ10,boete zullen variëren. Maar maxi maal kan een overtreder tot ƒ300 of twee maanden hech tenis worden veroordeeld. Parkeren bij de meters kost In de Domstad 10 tot 20 cent. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref- jende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die teer den geciteerd. De. PvdA-fractie heeft voor het eerst na de bevrijding het vertrou wen in de minister van Defensie op gezegd door tegen de post van zijn salaris in de begroting te stemmen. De defensie is een zaak, die door bet gehele volk moet worden gedra gen. Daarom geeft ons de hnidige gang van zaken een gevoel van on behagen. Dit temeer omdat de Partij van de Arbeid in sommige opzichten onzes inziens zakelijk het gelijk aan haar zijde heeft. Het tegenstemmen is derhalve niet een kwestie van op portunisme. Wie onze artikelen de laatste tijd gevolgd heeft weet dat ook wij grote bezwaren hebben tegen de hnidige gang van zaken van Defensie. Trouw, 14 dec. 1963. In de sigarenindustrie gaat per 1 januari de beloning voor' stukloon werkers met 8 pet. omhoog. De va kantie wordt twee dagen verlengd, de toeslag stijgt 1 pet. Voor alle werknemers van 24 jaar; en ouder komt het minimuminkomen' op ƒ100 per week. ■yoo) oordelen zijn de schimmel van de geest; men vindt te alleen daar, waar het licht niet komt' Helaas is er geen enkele geest die geheel en al verlicht is. Nen, ook de uwe niet. Ergens zitten er schimmels en er zijn maar al te veel mensen icier geest gelijkt op so'n hoogjijne stinkende Franse kaas. Wat zijn vooroordelen? Je zou kunnen zeggen: Vooroordelen zijn oordelen vooraf, dat wil zeggen: voordat men begint te denken. En als die voor-oordelen zich een maal goed hebben vastgezethelpt er geen lievemoederen meer aan. Dan denkt men nog alleen maar in de richting van het voor-oor deel. Want wie zou denken, dat denken een mooie rechtlijnige be zigheid is, die naar de waarheid leidt, denkt verkeerd. In tal van gevallen dient het denken alleen maar om materiaal aan te dragen tot steun van het vooroordeel. Ziezo, hier hebt gij alvast enige stof tot overpeinzing. Ik zal a «tl vertellen, waaruit ik al deze wijs- heis heb: Uit een boekje van dr. 4. F. G. van Hoesel, genaamd De Kleindenker, met als ondertitel: De rol van het vooroordeel in ons le ven. De uitgever is H. Nelissen te Bilthoven. Het boekje zelf geeft als begrips bepaling: Onder vooroordeel ver staan wij de negatieve of vijan delijke instelling ten opzichte van andere groepen. Het vertelt ons. waarom vooroordelen zo sterk zijn. Je kunt praten wat je wilt en je kunt met glasheldere betogen aantonen, dat de bevooroordeelde ongelijk heeft, maar dat zal in ne gen van de 10 af in 99 van de 100 100 gevallen geen cent helpen. Waarom niet? Ook daarop geeft het boekje antwoord. Onder meer, omdat wij ons graag beter voelen dan een ander. Een aardig voorbeeld. Arbeiders gaan in schafttijd naar het loon- kantoor om hun weekloon te halen. Vervolgens lopen zij even de deur WC Mannen binnen. Het kantoor personeel gaat daarentegen tijdens 'de lunchpauze naar de salarisad ministrateur om het maandsalaris te halen en trekt zich daarna te rug in het toilet Heren. TTei vooroordeel is ook het visi- tekaartje van de de eigen groep. Het is veilig cm je te houden aan de vooroordelen van die groep. Zo is bij ons (behalve bij de le den van de werkgeversgroep in de partij van de Arbeidnog steeds het vooroordeel zeer levend, dat on dernemers op winst beluste gie ren zijn, met wie geen goed ga ren te spinnen valt. 'toicr leden en sympathisanten van de PvdA zijn liberalen zeer bewuste conser vatieve dompers. Comunisten echter zijn veelal hoogst onbetrouw bare oorlogshitsers die er op uit zijn ons allen zo niet lichamelijk dan toch geestelijk te vernietigen. Wie over genoemde zaken iet wat genuanceerder denkt en spreekt loopt een goede kansdat hij bui ten het gezelschap der welgescha pen geesten wordt gestoten. Ach nee, royement volgt niet onmiddel lijk, maar een volwaardig lid van de gemeenschap is men toch rek niet meer. En het aardige is. dat dezelfde groep, die mij goedkeu rend op de schouder zou kloppen als ik de goede wü van de Sow- jet-Unie in het licht stel, mij on middellijk voor de leeuwen zou willen, gooien, wanneer' ik er op zou wijzen, dat de liberalen terecht in het krijt traden voor wat meer vrijheid in een -wereld, waarin wij aan alle kanten door reglementen worden bedreigd. Zij, die zich zó van hun eigen groep losmken, staan 'naakt, ontwapend en zo lut tel in getaV om. met Greshoff i; spreken. Andere oorzaken van vooroorde len zijn de behoefte voor een be narde persoon om ook eens iets te rug te doen en de behoefte om aan schuldgevoelens te ontkomen. Wie zich min of meer (gewoonlijk min) bewust is van slechte neigin gen, schrijft die graag aan een ander toe. Tegen die ander gaat hij dan geweldig tekeer en zodoen de voelt hij zich zelf hoe langer hoe beter worden. \Jan zulke fraaie opmerkingen staat het boekje vol. Het is uitermate leerzaam natuurlijk niet voor ons zelf, want zó zijn wij niet. maar toch wel voor an dere mensen. En er staan ook zeer nuttige wenken in voor bestuurderen van politieke partijen. De PvdA (een gezelschap van zure betweters, die alleen maar plezier hébben als ze iets kunnen 'ordenen') kan bij voorbeeld van het volgende iets leren: Voorlichting -richt zich in eerste instantie op het verstand, de rede, de logica, het inzicht, ter wijl de -wortels van het vooroor deel daarentegen veelal voor een groot'deel in onze emotionele be hoeften zijn gelegen. Anders -uitge drukt: In het vooroordeel warden wij juist geconfronteerd met de irrationele natuur van de mens, waartegen rationele wapens veel al plegen af te ketsen.' Het is jamm -r, maar waar. Enfin, er zou wat voor te zeg gen zijn, als degenen die -met deze problemen worstelen, allemaal dit boekje zouden aanschaffen. Zij zullen er alleen maar nut en ook plezier' aan beleven. Op dit boekje is niet van toepassing, wat er op bladzijde 122 vermeld staat: 'Jam mer genoeg worden de belangrijk ste vondsten van de sociale psy chologie veelal gepubliceerd in een vorm, die alleen coor de goed» vakspecialist nog te verteren is. Het staat vol verrukkelijke voor beelden en het is bijna overal zo begrijpelijk geschreven, dat de schrijver wel een heel knap vak man moet zijn. Slechts een en kele keer treffen wij een zin aan als; Wij zier, in het leven nogal eens vooroordelen ontstaan op grond van beslist onvoldoende in ductie door generalisaties, die veel al sterk emotioneel gefundeerd zijn. Maar ja (vooroordeeltje van mij) helemaal zonder poeha kunnen zelfs de beste psychologen het niet, H. VAN HULST Advertentie I.M. Werkt uitermate actief in op de baard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid balsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van ecn oppervlakkige warmte- sensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op do pijnlijke weefsels. Nog beter: de pijnstillende werking van Aigesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver» lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet nietPijn slaat altijd onverwacht toe! Zorgt er dus voor thuis altijd een tabs Aigesal bij de hand te hebben. Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer. ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesai-bal- sem.Het enige middel, dat het diaethyl- araino-salicylaat in een speciale emul sie met hoos doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n® 2596674) dringt Aigesal direct door in het weefsel, de gewrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone door dringingsvermogen wanneer U Aigesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aanvankelijk kleurloze wondex-

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1