m Schiphol had geen vliegtuig meer over W eduwe vermoord Coaster na aanvaring op mistige Waterweg veilig binnengesleept Rotterdamse politie arresteert Engelse Centrale Raad: Ontslag ir. Berldiuysen nietig 'Ik zeg nog: neem een herdershond in huis' Rijp op weg: vier doden OVERAL MEUBELEN TE DUUR BP-CE ITRUM is hier trits op VRIJE TOEGANG 2300 m2 MEUBELSHOW B.P.-CENTRUM MENEER DE REDACTEUR GROTE VOORRAAD Directe levering mogelijk. Ook kredietservice. Meisje in Rotte verdronken Vrouw (68) dood door kolendamp Na verwoede bergingspogingen Cheques vermoedelijk ongedekt Rotterclammer na aanrijding overleden BUURMAN VAN VERMOORDE WEDUWE; 'Geen misstanden in be j aardentehms' Rijkspolitie vat vogelsmokkelaars Dit regeringshericht kwam enige dagen geleden. De minister heeft ons in het gelijk gesteld na een strijd van 5 jaren. Wij blijven altijd 30% tot 40% goedkoper dan normaal. Onze zaak staat open voor iedereen* HOOGSTRAAT HOEK MARINIERSWEG HOOGSTRAAT HOEK B0TERSL00T HET VRIJE VOLK MAANDAG 23 DECEMBER 1963 'Afhalers' In de rij Balans O (Vén een onzer verslaggevers) 'Ik zeg nog tegen haar: neem nou een grote herdershond in huis. Dat alleen wonen voor een vrouw van 85 jaar is toch niks.' Deze woorden sprak vrijdag avond een buurman, do heer Geerdink, toen hij samen met zijn vrouw (72) op bezoek was bij de vrijdagnacht in Ensche de vermoorde weduwe H. Buk man Holtkamp. Open achterdeur Vreemd licht POLITIE (1) POLITIE (2) REPLIEK OP 'STUNT' PRIJSSTIJGINGEN UITHUILEN ARBEIDERSPERS (Van onze luchtvaartredacteur) "Er zijn geen vliegtuigen weer.' Deze kreet gaf kort en kernachtig de situatie weer, wr arin de KLM gister middag was komen te verkeren. Na een mistige zaterdag en zondagmor gen. die op een van de drukste mo menten in het vervoer het week einde voor Kerstmis het luchtver keer naar en van Schiphol ont wrichtte. Honderden passagiers waarbij velen, die aan het begin van een wintersportvakantie stonden kwa men zaterdag op Schiphol niet ver der dan de restaurants. Honderden andere passagiers, cüe voor de kerst dagen naar Nederland kwamen, moesten in Dusseldorp, Frankfort. Keulen of Brussel hun vliegreis be ëindigen. Hun reis naar Amsterdam zetten ze voort met Duitse en Belgische bus sen, terwijl hun 'afhalers' op Schip hol in het onzekere verkeerden, wan neer, waar en met welke bus hun gasten zouden arriveren. De KLM- imormaiie-diensien waren in met versterkte bezetting aan de balles zo overbelast en de telefoons van deze diensten waren zo voortdurend in ge sprek, dat een zinnige inlichting nau welijks te verkrijgen was. Uiteindelijk kreeg het mistige week einde toch nog een gelukkig einde. Zondagmiddag kon er weer vrijwel normaal worden gelogen. De KLM deelde ons mee, dat de gestrande rei zigers van zaterdag allen konden wor den afgevoerd, ook al moest een deel eerst naar Keulen worden gebracht, waar de uitgeweken vliegtuigen ge reed stonden, voor vertrek. Èr was een Electra nodig om nieuwe beman ningen naar Keulen te vervoeren. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Een van de messteken heeft het hart doorboord en ook de onderkant van de rechtertong beschadigd. Van de dader ontbreekt sik spoor. Uit een winkeüa in het huis van de vermoorde vrouw is naar schatting honderd gulden verdwenen. De toon bank was met bloed bevlekt. De weduwe had een sigarenwinkel tje aan de Velveweg. Zij sliep in een kamer achter de winkel. Vermoedelijk is de dader via het WC-raampje het huis binnengeko men. Toen een buurvrouw 's morgens een pakje sigaretten wilde halen, stend de achterdeur op een kier. Een schoondochter van een buurman, die 'Ai alarmeerde omdat het nog donker in huis was (het was 's morgens om streeks kwart voor negen) ontdekte het deerlijk verminkte lichaam van dc weduwe. Eerst is een dokter ge waarschuwd. Deze heeft de politie In kermis gesteld. Omdat al eens eerder bij haar was ingebroken, had de weduwe voor zorgsmaatregelen getroffen. Zij be waarde haar geld onder de vloer van de kamer. Daar bevond zich duizend gulden. Dit geld is niet meegenomen. Zaterdag werd er nauwelijks ge- ïli*en°l> Schiphol. Held van de ochtenduren werd een gezagvoerder ,de. Scandinavische luchtvaart maatschappij SAS, die erin slaagde zijn Caravelie behouden binnen te brengen op de Nederlandse lucht haven. Het zou het enige straalvliegtuig zijn, dat die dag landde. Alle andere grote vliegtuigen weken uit naar Duitse en Belgische vliegvelden. Dat was de oorzaak, dat de KLM op êên DC-8 na geen toestellen meer beschikbaar had voor lange vluchten, toen gistermiddag het weer wat op klaarde. Twee Nederlandse vliegers stelden zich in de loop van zaterdag op naast de SAS-gezagvoerder op het ere podium: Henk Fransen en Klaas Dijkstra van Martin's Air Charter, die om vjjf minuten over twee met een DC-4 van Schiphol vertrokken naar Stockholm. Zij waren de eersten van slechts enkelen, die er die dag uitkwamen. 's Morgens hadden z(j met vele an deren ook al in de rij gestaan voor de startbaan. In die rij stond ook het vliegtuig, waarmee prins Rainier van Monaco naar Nice wilde vliegen. Ge zagvoerder Fransen zei later: 'Als je op de drempel van de baan stond, zag je nog het levensgrote baan num mer niet.' Daarom keerde de hele rij weer mismoedig naar het Platform terug. In de restaurants werd het inmid dels eivol. Ski's en andere winter sportuitrustingen stonden uitgestald. Obers liepen met plateaus vol sand wiches rond. Joan Haanappel kwam aan de rand van. een paniek. Ze moest zondagavond in Wenen zijn voor de première van de ijsrevue. 's Middags verliet ze mistroostig Schiphol. De trein heeft haar tün slotte nog op tijd in de revue ge bracht. Prins Rainier kwam later in de dag nog per vliegtuig weg. Het was een van »'e twee KLM-Viscounts, die het voorbeeld van de DC-4 van Martin'* Air Charter volgden. Het deed de hoop bij wachtende passagiers even herleven. De va kantiegangers kwamen echter niet weg. Zij zagen hun wintersport in gevaar komen. Alle vliegtuigen voor de komende week waren volgeboekt-, evenals dt intemtioanale treinen. Op Schiphol en in het KLM-kan- toor aan het Amsterdamse Museum- Tijdens het achttiende congres van de Internationale Federatie van Jeugd en Muziek zullen twee Neder landse composities in wereldpremière gaan: symfonie IV, 'Aves', van Jur- riaan Andriessen wordt uitgevoerd door het Internationaal Jeugdorkest en het Internationaal Jeugdkoor on der leiding van Bernard Haitink: Ca valcade van Robert Heppener wordt gespeeld door het Nationaal Jeugd orkest onder Nico Hermans. Voor eerstgenoemde uitvoering werd steun verleend door het Prins-Bemhard- fonds en de Fondation Européenne de la Culture. gehaalde bagage stonden zaterdag tientallen passagiers op het Sta tionsplein van Schiphol te wachten op bussen en taxi's. De mist had hun vliegreis onmogelijk gemaakt. In plaats van een wintersportoord moest het eigen bed thuis weer worden op gezocht. plein ontstond coeTf een cnaos: pas sagiers, die belasting-vrij gekochte artikelen weer moester, inleveren, reizigers, die de luchthavenbelasting terug kwamen halen, vakantiegan gers, die restitutie van de reissom wensten. Alsof dit alles nog niet ge noeg was, kwamen daar nog de 'af halers' bij, die wilden weten, hoe hun naar andere luchthavens uitgeweken gasten zouden arriveren. De nacht en later de zondag brach ten de antwoorden voor allen. Een KLM-machine vertrok zondag naar Zürich en Genève, waardoor alle vakantiegangers toch nog in hun wintersportoord kwamen. Alle bus sen uit Duitsland en België leverden de uitgeweken passagiers veilig af. Toen gisteraavond de balans werd opgemaakt, kon men zeggen, dat iedereen zij het vaak met grote vertraginfc door de lucht was weg gekomen. Het had de luchtvaart maatschappijen vele tonnen aan ge huurde bussen, verblijfkosten voor passagiers en hotelkosten voor be manningen gekost. Merkwaardigste post in de balans: ondanks de mist was M&rtin's Air Charter erin ge slaagd zijn volledige weekeinde-pro gramma uit te voeren. Van een onzer verslaggevers) In de Rotte is zaterdagmiddag de drie ca een halfjarige Edith Post hoorn uit Rotterdam verdronken. Ondanks mondbeademing, eerst door de 51-jarige schilder J. YVendrich en daarna door een broeder van de GGD, bleek het meisje bij aankomst in het Bergwegziekenhuis overleden te zijn. Samen met een buurjongetje was Edith op het ijs van de Rotte gegaan, maar aan de overkant bij een aantal woonschepen, waar het ijs plotseling ophield, raakte zi) te water. Het buur jongetje rende verschrikt naar huis. De schilder en een loopjongen de 17-jarige Johan van Kleef, trokken het meisje uit het water. (Van een onzer verslaggevers) De S8-jsrige mevrouw G. Tl. Kelin-Gunnewiek-Hemmink uit Belt rum (gemeente Eibergen) is zater dagnacht door kolendamp om het leven gekomen. Haar 77-jarige echtgenoot is in ernstige toestand overgebracht naar een ziekenhuis. Het echtpaar had 's avonds voor het naar bed gaan een emmer met gloeiende briketten in de slaapka mer gezet. Een inwonende schoon zoon vond zondagmorgen de vrouw dood in bed. fVan een onzer verslaggevers) Dc Schelde van Leen Smit en Co. heeft zondagmorgen de zwaar ge havende Rotterdamse coaster Trias Trader veilig de Vlaardingse Vul- caanhaven binnengesleept. Daarmee werden de verwoede bergingspogin gen bekroond, nadat dit 350 ton me tende scheepje zaterdagavond op de Nieuwe Waterweg was aangevaren door het Panamese vrachtschip Bo gota (5033 brt.). De aanvaring gebeurde 's avonds om 8 uur In dichte mist ter hoogte van Maassluis. De met stukgoed ge laden Trias Trader werd midscheeps opengereten en moest door de beman ning op de zuidoever van de Water weg aan de grond worden gezet. De bergingsboot Bruinvis van Van den Tak uit Rotterdam heeft daar de hele nacht naast de coaster liggen pom pen. Nadat de lekken provisorisch waren gedicht durfde men het aan het schip weer vlot te trekken. Zon dagmorgen tegen 7 uur lukte dat de sleepboot de Schelde. In de Vulcaan- haven zal de rest van de lading wor den gelost. Daarna gaat de coaster in Vlaardingen op de helling. (Van een onzer verslaggevers) Twee rechercheurs van de Rotter dams» politie hebben zaterdag een Engelse vrouw gearresteerd, die we gens oplichtingspraktijken in Duits land, Zwitserland en Luxemburg als ongewenste vreemdelinge over de grens was gezet. De vrouw, een 39- jarige inwoonster van Londen, liep tegen de lamp nadat zij bij een ju welier in de Hoogstraat een interna tionaal rijbewijs had laten liggen. Met een cheque op een Londense bank had zij een gouden ring met briljanten en een gouden herenpols horloge met een gezamenlijke waarde van bijna ƒ5000 willen betalen. Het rijbewijs met foto, dat zij de juwe lier ter legitimatie aanbood, werd niet geaccepteerd. Daarom ging de vrouw naar bui ten om uit baar auto een paspoort te halen, maar zij kwam niet terug. In de zaterdagse drukte ontkwam zij aan de winkelbediende, die haar door de juweler achterna gestuurd werd. (Van een onzer verslaggevers) Hel ontslag van ir. E. H. Berk- huijsen, directeur van het vroegere Haagse gasbedrijf, Is hem niet ver leend na een redelijke afweging van óók zijn belangen. Dit zegt de Centrale Raad vaa Be- (Van een onzer verslaggevers) Op rijksweg 9 te Llmmen werd zaterdag de 43-jarige autobestuurder A. Spek uit Overschie, Rotterdam, aangereden door de autobestuurder S. S. uit Voorschoten. De heer Spek heeft hulp willen verlenen aan een autobestuurder die door de gladheid van de weg in een sloot terecht was gekomen. De heer Spek stond naast zijn auto, toen hij aangereden werd. Hij werd zeven tien meter meegesleurd. Hij stierf kort daarna aan de op gelopen verwondingen. De 26-jarige xnej. Tiny Heijkers uit Ell is vanmorgen in Weert bij een verkeersongeluk omgekomen. Mej. Heijkers reed op haar fiets en werd op een kruispunt door een personenauto aangereden. In het St.- oansgasthuis is zij aan de opgelopen verwondingen bezweken. Het echtpaar Geerdink. dat twee huizen verder woont, ging elke vrij dagavond op bezoek bij de 85-jarlge vrouw, die al 35 jaar weduwe was. Haar gehandicapte zoon dreef tot voor enkele jaren op zijn rolstoel het sigarenwinkeltje, een typisch buurt- taakje. Na zijn dood ging dc weduwe In de winkel staan. De bovenverdieping verhuurde ze. Eerst aan een heer alleen, de laatste twee jaar aan een echtpaar. Dit echt paar verhuisde acht dagen geleden baar een eigen woning. De weduwe •.woonde dus weer alleen. Vrijdagavond om tien minuten voor elf ging het echtpaar Geerdink naar huis. 'Ik zei nog: "doe de poort op slot".' zo vertelt de heer Geerdink. 'Vijf jaar geleden.' vervolgt hij, 'Is er al eens bij de weduwe ingebroken. Bovendien viel ze af en toe flauw. Toen buurvrouw Marcus kwam ver tellen. dat er iets met haar was, dacht ik: ze heeft weer een aanval gehad.' Mevrouw Marcus ging zaterdagmor gen om half negen via de achterdeur om een pakje sigaretten te halen. De winkeldeur was nog op slot. De ach terdeur stond open. Er brandde geen licht in buis. De gordijnen waren nog dicht. Mevrouw Marcus durfde het huis niet binnen te gaan en waar schuwde buurman Geerdink. 'Ik stond in de donkere kamer, maar durfde het licht niet aan te doen.' zo vertelt deze. 'Een been hing buiten het bed. Ik riep: "Vrouw Blik- man, vrouw Biikman," Geen ant woord. Toen heb ik mijn zoon ge waarschuwd. Die woont hier ook aan de Velveweg. Zo'n held ben ik niet. Mijn schoondochter heeft de dekens opgetild De dekens waren over het hoofd van de weduwe heengeslagen. Het hele gezicht zat onder het bloed. Ze heeft een klap in het gezicht ge had en ze is in de borst gestoken, heeft de politie gezegd.' aïdus het re laas van de heer Geerdink. Zijn vrouw zegt: 'Ik heb niet best geslapen vannacht, We hadden het nachtlampje aan, maar het was zulk vreemd licht.' Meer mensen in de buurt van de Velveweg hebben onrustig geslapen, omdat de politie van de dader nog geen spoor heeft. Een moeder heeft haar twee dochters bij kennissen el ders in de stad laten slapen. Het echtpaar Geerdink ontmoette 'vrouw Biikman' al vier jaar lang met de regelmaat van de klok. dinsdags en vrijdags. In vertrouwen had de weduwe wel een gezegd, dat ze In de vloer een luikje had. Daar bewaarde ze haar geld. Mevrouw Gt-rdink meent: 'Veel geld had ze vast niet. Haar kapi taaltje zat m haar sigarenzaakje (een tot winkel omgebouwde voorkamer). Ze sliep in de achterkamer op een divanbed. Ze zei altijd: 'In een be jaardentehuis wu ik niet. Ik blijf in mijn winkeltje.' roep te Utrecht, die vandaag het be roep dat de gemeente Den Haag heeft ingesteld tegen, de uitspraak van dat het ontslag nietig heeft verklaard ongegrond verklaarde. Zoals men zich herinnert, heeft dit scheidsgerecht enkele maanden ge leden vastgesteld, dat ir. Berkhuiisen ten onrechte ontslag is verleend op gronden die niet de werkelijke reden tot dit ontslag vormden. De centrale raad is van oordeel, dat de Haagse gemeenteraad thans de gelegenheid krijgt om een ontslagbesluit ie ne men, waarbij de gelegenheid krijgt men, waarbij wei een redelijke afwe ging van de belangen van ir. Berk- hujsen plaatsvindt. In tegenstelling tot het scheids gerecht is de centrale raad van oor deel, dat de betrekking van ir. Berkhuijsen inderdaad is opgeheven toen het gasbedrijf opging in eea gemeentelijk energiebedrijf. IJSSELMUIDEN (ANP) Naar aan leiding van de vragen die het Twee de-Kamerlid E. R. Wieldrayer (p.v.dn.) aan de minister van Maat schappelijk Werk heeft gesteld over beweerde misstanden in het bejaar dentehuis te IJtsselmuiden heeft het college van regenten van de Theo dora Elisabeth-stichting, die het be jaardenhuis beheert, meegedeeld dat er van een 'onrustige sfeer* in het tehuis beslist geen sprake Is. Vermoedelijk houden de vragen verband met het ontslag dat de ge meenteraad van IJsselmaiden heeft verleend aan de directrice van het tehuis, mevr. C. Stouthamer-Rogge- band, aldus het college. Dit besluit werd onlangs met algemene stemmen genomen, nadat er in het afgelopen jaar verschillende moeilijkheden wa ren geweest. Het college wijst er verder op, dat het tegenwoordige tehuis over en-, kele maanden zal worden ontruimd) wanneer het nieuwe bejaardencen trum met 90 bedden en 73 bejaarden woningen in gebruik wordt genomen. Dit complex behoort tot de modern sten van ons iand, aldus het college. (Van een onzer verslaggevers) In oktober en november de maan den van de beruchte Belgische vo gelmarkten, heeft de rijkspolitie aan de Nederlands-Belgische grens tegen 170 personen proces-verbaal opge maakt wegens het frauduleus invoe ren van in Nederland beschermde vogels. Het decembernummer van het maandblad Politie-Dierenbescher ming geeft hierover nadere bijzon derheden. De inbeslaggenomen vogel soorten waren 2 appelvinken, 13 barmsijsjes, 12 geelgorzen. 9 groen- lingen, 56 goudvinken. 18 kepen. 6 kruisbekken, 96 kneutjes. 1 lijster, 373 putters, 21 rietgorzen, 66 sijsjes, 77 vinken. 10 Europese (wilde) ka naries, 2 ringmussen, 6 kwartels, 1 sperwer en 1 havik. Al deze vogels zijn geringd (voor het trekvogelonderzoek) en weer los gelaten. De laatste belde onmiddellijk de politie en aan. de hand van de foto uit het rijbewijs en het signalement hadden twee mannen van. het hoofd bureau ai gauw succes. De Londense bleek bij een juwelier in de Lijnbaan evenmin verder gekomen te zijn. Zjj had daar een ring en een si garettenkoker, beide van goud en sa men voor 3450,uitgezocht, verliet de winkel om haar chequeboekje te halen, doch kwam ook hier niet te rug. Kleren ter waarde van f 300,— had zij al kunnen loskrijgen. Onder aanbieding van een cheque had zij ze gekocht in een zaak aan de Kruiskade. De politie vermoedt, dat de cheques ongedekt zijn. Het rijbewijs stond op een gefingeerde naam. Bij de aanvaring liep niemand let sel op. Hoe zij kon gebeuren is nog onduidelijk. Beide schepen waren be- loodst en hadden contact met de ra darposten aar. de wal. (Van een onzer verslaggevers» Vier personen zijn om het leven gekomen bij verkeersongelukken, die werden veroorzaakt doordat auto s slipten in rijp, dat van de bomen was gevallen. Drie van hen verongelukten op de Van Heemstraweg bij het dorp Era kei in de Bommelerwaard, Een per sonenauto slipte daar en botste tegen een boom. Van de zes inzittenden kwamen om het leven: de 37-jorige bestuurster mevrouw J. Vos-Duyster uit Veen (NB.), haar schoonzuster, mevrouw R. Vos-Van der Glessen uit Foede- royen (gemeente Brakel) en. haar 11- jarlge dochtertje R. Vos. De andere drie passagier» zijn met verwondingen overgebracht naar het ziekengas thuis te Zaltbommei, Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Op de rijksweg tussen Heerenveen en Wolvega is te Oldeholtwolde de 69-jarige heer P. Boontje uit Hilver sum, eveneens in een laag rijp te rechtgekomen en geslipt. De auto schoot vervolgens tegen een boom. Mevrouw Boontje en haar moeder sloegen uit de auto en kwamen op het rijwielpad terecht. De heer Boon tje, die tussen de wrakstukken be kneld zat. kon met moeite worden bevrijd. Deze personen werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Hee renveen overgebracht. De 83-jarige mevrouw Epema-Bonnema is des middags aan haar verwondingen be zweken. De toestand van de heer en me vrouw Boontje liet zich zondagavond niet ongunstig aanzien. De prinsessen Beatrix en Irene hebben zaterdagavond in het Sche- veningse Kurhaus het ga'aconcert bijgewoond, dat werd gegeven ter ge legenheid van de nationale herden king 1813—1863. Het concert werd ge geven door het Residentie-Orkest o.l.v Willem van Otterloo. Advertentie I.M. 'Politie uw kameraad, uw vriend!' Dit wordt de kinderen al geleerd, maar als men tegen de wet handelt, verandert dia vriendschap vaak. Moeten wi) niet krachtig stelling nemen te gen het gebeurde in Schevenin- gen, waarbij een chauffur door de politie mishandeld werd? Hier past geen vermaning, maar straf. WU moeten behan deld worden als vrije burger» en als wil tegen de wet hande len, hebben wij recht op een menswaardige behandeling. JAC. W. BECK, Cederstraat 66, Den Haag. Naar aanleiding van uw be» richtgeving over het optreden van de politie in Den Haag het volgende: die agent had de plicht en het recht om die jon gen. aan te houden en voor de officier van Justitie of de com missaris te leiden. Ook was het1 zijn plicht de bromfiets in be slag te nemen. Door zijn vlucht maakte de jongen zich verdacht. De agent, mocht hem volgen en aanhou-] den, overal behalve in een wo-' ning waarvan de toegang hem door de rechthebbende, na be wijs, wordt geweigerd. Dia vrouw had er niets mee te ma ken en had in huis moeten blij ven. Toen zij haar man liet roe pen was zij belust op een rel letje, en haar man had er ook niets mee te maken. Ze hadden beter gedaan die jongen aan do politie uit te leveren. En waarom wordt er in het verslag van knuppels gespro ken en niet van wapenstok, zo als dat wapen officieel heet? Dat het publiek toekijkt en zich eventueel als getuige opgeeft is best, maar het moet er zich ter plaatse niet mee bemoeien. In mijn diensttijd heb ik vaak in zulke gevallen gedacht 'Publiek, ik haat je'. De animo om bij de politie te gaan zal nu nog wel meer zijn gedaald. Zowel het artikel als het gedrag van het publiek is minderwaardig. E. A. WIJNE Leistraat 53 Breda Mijn veronderstelling dat het voorstel van de vakcentrales om georganiseerde werknemers zonder meer voor de 5 pet-be- iastingaftrek in aanmerking t» laten komen, een propaganda stunt zou kunnen zijn, heeft ve le gemoederen en pennen in be weging gebracht. Ik heb blijk baar op erg gevoelige tenen ge trapt. Helaas kunnen de meeste tegen'stuist'elaars blijkbaar niet veel meer dan een beetje schelden. De heer J. D. van der Raaf blijkt daarentegen deskun dig te zijn. Volgens hem is het voorstel van de vakcentrales slechts een vereenvoudiging van een bestaande procedure. In hoeverre dat juist is kan ik niet beoordelen. Ik blijf erbij dat belasting voordeeltjes voor leden van vak bonden of kerken een discrimi natie inhouden ten opzichte van andere belastingbetalers. A. W, VOORS Kruisweg 14" Utrecht (De contributie van vakbon den is volgens ons belasting recht een uitgave ter verwer ving van inkomen en als zoda nig a/trekbaar. Wie meer dan 100 verwervingskosten heeft, mag vijf percent op zijn belast bare inkomen in mindering bren gen. Omdat men tegenwoordig al spoedig f SO per jaar of meer aan vakbands contributie be taalt, zullen grote groepen vak bondsleden zonder meer voor de vijfpercentsregeling in aanmer king komen. Inzender kan nu spreken over stunts en over een beetje schelden, maar dergelij ke kwalificaties zijn. geen argu menten. Discussie gesloten. Red. HVV) Op 27 november publiceerde u een lijst van merendeels merkartikelen die recent in prys zijn verhoogd. De gege vens zijn u verstrekt door het Consumenten Contact Orgaan. Drie van onze artikelen worden ten onrechte genoemd, te weten Nivea Klitwortel Olie, Nivea Ultra Olie en Nivea Matcrème. De aangegeven prijswijzigingen zün juist, maar dateren van 1 maart en 1 mei van dit jaar en zijn onder meer veroor zaakt doordat er een nieuw» verpakking met een aanzienlitk grotere inhoud werd geleverd. Deze prijzen zijn destijds onder aanmelding bij het ministerie van Economische Zaken van kracht geworden. Het Consumenten Contact Orgaan heeft ons meegedeeld, dat men de meldingen niet- op hun juistheid kon controleren. Hiervan nu staan wij versteld. Wij hebben volledig begrip voor de noodzaak van het sig naleren van voorbarige prijs verhogingen, maar mogen ver wachten dat dit gebeurt met da nodige zorgvuldigheid. Directie Pharmaeeutische Fa briek Beieredorf N.V., Amsterdam, Wat gaan nu onz organisaties doen? vraagt M. van Wijk uit Rotterdam in uw blad van 11 december. Mijns inziens zal het antwoord zijn: Uithuilen en op nieuw beginnen. Mijn vraag: Wat gaan de le den doen? Suggestie: Zorgen dat de ongeorganiseerden zich organiseren, zelf meeleven en meedenken in de voor hen uitge schreven vergaderingen, kort om trachten door opbouwend# kritiek aldaar een steun te zijn voor hun besturen en daarbui ten propagandist, R. ROZEMA, Reestraat 41, Hilversum. Koop "n boek bij de

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1