'rof. Röling ziet positieve kanten aan voorstel van Chroesjtsjow Cülemborgs brigadier met verlof gezonden Wie volgt? In wetenschapskringen: Ongerustheid over werkwijze BVD Schweitzer prijs voor Haags clubleider en Zandvoorts architect MOET U HOREN! r-rJU* Bejaarde vrouw overvallen door gewapende man Alleman succes 'GEEN STRAFMAATREGEL Ruimte krioelt van oud roest Geld van OVB voor stakers i T entoonstelling Regent als Koningin op reis is SET VRIJE VOLK ZATERDAG 11 JANUARI 19G4 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) 'Een vrij rustig stuk, dat ele menten bevat die het de moeite waard maken er op in te gaan. Het zou te betreuren zijn, als het Westen dit voorstel van de tafel zou vegen zonder er over te willen praten.' (Van een onzer verslaggevers) Aan de Culemborgse briga dier van politie A. Spierenburg is 'buitengewoon verlof in het belang van de dienst' verleend. Dit is vrijdagmiddag namens de burgemeester Van Konings- bruggen meegedeeld door de hoofdinspecteur-waarnemend korpschef B. D. Kalina, Ka bespreking Weer rechtstreeks met Indonesië hellen Niet met geteeld Spelletje op ijs: j ongeil verdronken Angst verminderen 'Naar wat ik er nu van ge zien heb, is het stuk verzoe nend van toon,' aldus prof. Rö ling. Hij acht het beslist geen 'propaganda', daarvoor past het te zeer In het streven van Chroesjtsjow naar een niet- aanvalsverdrag. Het doek valt langzaam over boos en braaf. Zelfs de moerassen van De Telegraaf zijti uitgedampt; alleen het credo blijft Publiekicij zijn mv uitgekookte slaaf. (Van onze redactie wetenschappen) Een commissie uit het Verbond van wetenschappelijke onder zoekers heeft zich ernstig ongerust getoond over de werkwijze van de Binnenlandse Veiligheidsdienst waar het onderzoek be treft naar politieke achtergronden. In het museum voor polytechniek in de Rus sische hoofdstad Moskou is op het ogenblik een tentoonstelling ingericht van Britse foto's. Het motto van de expositie is 'Religie en de kerk in het buitenland.' Onder deze tekst hangt een foto van een non, die op de kop van jnt slaat. Daarnaast is de tekst afge drukt: 'Voor de glorie van God'. Daaronder hangt een foto van een Britse bisschop, die omringd door nozems in een nachtclub de twist instudeert. (Van een onzer verslaggevers) Deze vraag duikt op uit het voorlopig verslag over de begroting van Algemene Zaken: moet het koninklijk gezag niet door een regent wor den waargenomen als de Koningin buitenslands is? v - (Van een onzer verslaggevers) Twee verdienstelijke Nederlanders krijgen zaterdag 18 januari in het Amsterdamse Concertgebouw de Albert Schweitzer-prijs. Het zijn de Haagse elubhuisdirecteur Jacob de Bruin (67) en de Zandvoortse architect ïr. Willem van Tijen (70). De Stichting Albert Schweit zer-prijs is in 1962 bij Schweit- zers 85ste verjaardag opgericht onder beschermvrouweschap van de Koningin. Straatjeugd Veel lezen Wereldreis MEESTER DE BRUIN J citverkoop: DEN BOSCH (ANP) Een met een pistool gewapende man heeft vrijdagmiddag een mislukte overval gepleegd op een ijzerwinkel in de Vughterstraat in Den Bosch, Hij sloeg de eigenaresse, de 59-jarige mej. Cramer, tegen de grond en greep haar bij de keel toen zy niet direct bereid bleek haar geld af te staan. In haar angst wees de vrouw op de toonbankla. Toen de rover deze opende, rende mej. Cramer naar buiten en alar meerde enige voorbijgangers. De rover schrok en" vluchtte eveneens naar buiten, zonder de gelegenheid gehad te hebben het geld in zijn zak te steken. Hij ontkwam in de drukte. Aanvankelijk dacht men te doen te hebben met de dezer dagen in Belgie uit een inrichting ontsnapte psychopaat, die drie moorden op zijn geweten heeft, maar na de beschrij ving die mej. Cramer gaf. lijkt dit vry onwaarschijnlijk. Tot nu toe mist men ieder spoor van de rover. AMSTERDAM (ANP) Alle 18 theaters, waarin Bert Haanstra's 'Alleman' wordt vertoond, hebben deze film voor de vierde week gepro longeerd. Dit weekeinde wordt de 500.000ste bezoeker verwacht. Dit is het (voorlopige) oordeel van prof. or. B. V. A. Röling te Gro ningen, hoogleraar in het volken recht en directeur van het polemolo- gisch instituut, na bestudering van de persberichten over het Russische voorstel tot een internationaal ver bod van gebruik van geweld bij de regeling van territoriale geschillen. Prof. Röling wilde slechts onder voorbehoud enige opmerkingen over het voorstel maken, omdat h(j niet beschikt over de volledige tekst er van. De uittreksels, afkomstig van buitenlandse persbureaus die hij onder ogen kreeg, lieten bjj hem de indruk na, dat het hier gaat om een bepaalde uitwerking van een alge meen niet-aanvalsverdrag. Men kan zich dan afvragen, aldus de hoogle raar. of dit wel zin heeft, daar het Handvest van de Verenigde Naties het verbod van agressie reeds om vat. Het lijkt vreemd om naast het Handvest dit nogmaals te stellen. Het ts onnodig en misschien zelfs ge vaarlek: 'Als men een nieuwe bij zondere regel nodig acht, dan hecht men dus aan de oude algemene re gel geen waarde.' Toch acht prof. Röling een derge lijke opvatting niet zo verbazing wekkend, gezien de conflicten rond Suez, Hongarije, Goa, Cuba, etc.: 'Wat blijft er dan nog over van het verbod m het Handvest om geweld te gebruiken?' Het voorstel var Chroesjtsjow zou ook daarom van belang kunnen zijn, aldus de hoogleraar, omdat een dergelijk verdrag tevens de staten «ou omvatten, die geen lid van de Verenigde Naties zijn, zoals b.v. de beide delen van Duitsland. Dit is een positieve kant van dit voorstel. Een tweede positieve kant van het sluiten van een dergelijk ver drag acht de heer Röling de kwes tie van. de consolidatie van de gren zen. b.v. jangs de Oder-Neisse-hnie. Dit met het oog op de bestaande wens van Duitse zijde om de grens te veranderen en het voortdurend genoemde 'recht* van Duitsland op het oude gebied. Het consolideren van deze grenzen lijkt de bedoeling van Rusland te zijn. Geen wonder, dat er van Duitse zijde zo tegen het Russische voorstel gefulmineerd wordt, aldus de Groningse hoogle raar. Hjj zou het een groot voor deel achten, als de Russische angst hierdoor kon worden weggenomen. Chroesjtsjow heeft blijkbaar een overzicht gegeven van betwiste ge bieden, als Zuld-Vietnam, Formosa en Korea, maar het is volgens prof. Rö- Deze wees erop dat het buitenge woon verlof in tegenstelling tot schorsing niet als strafmaatregel mag worden gezien. Wel hangt het besluit om de heer Spierenburg verlof te verlenen sa men met het uitgebreide en nu al vele weken durende onderzoek dat de ruksrecherche instelt naar de toestand in het Culemborgse korps gemeentepolitie. Dit-heeft reeds geleid tot schor sing en het enkele dagen in verze kering stellen van de hoofdinspec- teur-korpschef P. E. van R., tegen wie thans een gerechtelijk vooron derzoek loopt. De hele zaak kwam aan het rollen door een heftige woordenwisseling tussen deze korpschef en de briga dier J. van Tongeren, die toen werd geschorst, maar die op de dag voor Kerstmis weer in actieve dienst is teruggekeerd. Het besluit om brigadier Spieren burg met buitengewoon verlof te sturen is genomen na een bespre king tussen de burgemeester en waarnemend korpschef Kalma. Ar tikel 50 van het ambtenarenregle ment bepaalt dat 'buitengewoon verlof varx korte duur' kan worden verleend 'in de gevallen waarin hij die tot verlening van dat verlof be voegd is oordeelt dat daartoe aan leiding bestaat'. De met verlof gezonden brigadier staat in het Culemborgse politie korps (evenais trouwens bij dat deel van de burgerij dat de resultaten van het onderzoek met spanning af wacht) bekend als een der trouwste 'aanhangers' van de geschorste korpschef Van R., aan wiens bij zondere stijl van plichtsbetrachting hij zich, naar men zegt. steeds won- derwei heeft aangepast. (Van een onzer verslaggevers) De bij het OVB aangesloten Bond van Zeevarenden heeft gisterochtend aan ongeveer 300 stakende Scheve- ningse vissers de eerste geldelijke uitkering gedaan. Dit zijn niet alleen leden van de BVZ, maar ook diegenen die ais stakers staan ingeschreven. Overigens geldt het hier geen sta- kingsultkering aldus de heer J. Koning van de BVZ maar een tegemoetkoming aan hen die als niet- werkenden te boek staan. Hoeveel de uitkering bedroeg wil de de heer Koning niet zeggen maar 'de mensen waren allemaal tevre den.' Over de brief, die de Scheveningse schippers aan de reders zouden heb ben geschreven, bestaat nog steeds enige verwarring. 'Wij hebben de brief nog niet gezien,' deelde men van rederszijde mee. In de brief stellen de schippers zich achter de OVB-eis om tot een redelijke minimumprijs te komen. Hoewel reders en erkende orga nisaties over de hoofdlijnen van het nieuwe loonakkoord overeenstem ming hebben bereikt, betekent dit niet dat de nieuwe c.a.o. al in kan nen en kruiken is. Voorlopig ziet het ernaar uit, dat van de zijde der stakers geen verdere stappen zullen worden geno men vóór maandag, wanneer de uit slag van het kort geding tegen de stakende vissers wordt bekendge maakt. DEN HAAG (ANP) Met ingang van maandag 13 januari zal op ver zoek van Indonesië de directe radio- telefoonverbinding tussen Amsterdam en Bandoeng weer in bedrijf worden gesteld. De opensteihngsuren zijn van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 12.30 uur. Het rechtstreeks radio- telefoonverkeer tussen Nederland en Indonesië werd op 17 november in op dracht van de regering te Djakarta gestaakt. lmg uit de persberichten niet dui delijk geworden war. zijn opmerkin gen te betekenen hebben. Veranderingen mogen volgens de Russische nota niet met geweld ge paard gaan. Men kan daar zonder meer vrede mee hebben, maar vraagt zich dan wei af, of dit ook betrek king heeft op Formosa en Israel. Het zou een belangrijk voordeel zijn als door de Sowjet-Unie in een ver drag werd vastgelegd, dat om derge lijke gebieden nimmer gevochten mag worden. Opmerkelijk noemt de hoogleraar het, dat Chroesjtsjow in zijn nota de Verenigde Naties prijst. Het terugtrekken van alle vreemde troepen acht hij niet voor verwezenlijking vatbaar. 'Ik ge loof dat de aanwezigheid van Ame rikaanse en Russische troepen in Duitsland een garantie is voor rust.' Het is denkbaar, dat er na terugtrekking van de troepen on rust zou ontstaan in een aan zich zelf overgelaten Duitsland. Daaruit zou mogelijk een ingrijpen van Rus land kunnen voortkomen, zoals ai Hongarije is gebeurd. (Van een onzer verslaggevers) In een vijver te Vnght is vrijdag middag een dertienjarige jongen ver dronken. Hij was met twee school vriendjes aan het 'scholletje trappen', by welk gevaarlijk spel op een ge geven moment het drietal te water aakte. Een van de knapen kon op eigen kracht de wal bereiken, de tweede werd gered door twee politieagenten die zich gekleed te water hadden be geven. maar voor de 13-jarige A. Bezet kwam de hulp te laat. liet is iii deze vijver het tweede ongeval met dodelijke afloop in veer tien dagen tijd. De Amerikanen en de Russen zijn niet zozeer in West-Duitsland gele gerd om elkaar in bedwang te houden, aldus de mening van prof. Roling. Het. gaat om het bedwingen van Duitsland. Een algemene terug trekking van de troepen zou om de ze reden geen geruststellende zaak ""fiêter zou het zy'n om geleidelijk de bewapening te verminderen en bases te ontruimen. Wij moeten er rekening mee houden dat aan Rus sische zijde ook angst een grote drijf veer is. hetgeen ook de Amerikaan se senator Fullbright heeft geschre ven. Het is daarom van belang provo cerende zaken weg te nemen, om de angst te verminderen. Een uitste kend voorbeeld hiervan noemt de heer Röling het verwijderen van de Amerikaanse raketten uit Italië en Turkije. Dit waren typisch provoce rende wapens, die op vloeibare brand stof werkten. Het gereedmaken van deze raketten vergde ruim eer half uur. Zij waren dus uitsluitend voor de aanval geschikt. Onduidelijk is. volgens de Groning se hoogleraar, de tekst op ver schillende punten. Aan de ene kan' wordt van 'geen geweld' gesproken Aan de andere kant luidt de eis 'Formosa bij Chma* Men kan zich afvragen of daar dan we! om gevoch ten mag wordenIn hoeverre d« militaire bases in het verdrag ge noemd worden, is evenmin duide lijk. Het verdrag houdt ook geen re geling voor Berlijn in. Men zou moeten stellen, dat het blokkeren van de wegen naar Berlijn zou moe ten beschouwd worden als 'militah geweld, in de zin van het verdrag. Anders komt men er niet uit. Doordat dit onderzoek geheim i» kunnen mensen worden geweerd uit openbare functies zonder dat de be trokkene weet waarom, terwijl hij evenmin zich ban verweren tegen on- muil Nederlander tot elke landsbediening benoembaar is. De commissie bestond tut: prof. dr. G. B. van Albeda, prof. mr. I. A. Die penhorst. prof. dr. ir. G. Hamming, prof. dr. H. den Hartog. mr. 3. m 't Veld, prof. dr. W. F. Werheim en dr. A. van Kammen. Zij heeft haar me ning neergelegd in een rapport, dat op de jaarvergadering van het Ver bond zal worden behandeld. Ofschoon het onderzoek van de commissie niet uitputtend kon zijn doordat de werkwijze van de BVD geheim is, heeft zij aanwijzingen dat de genoemde grondwettelijke bepa ling bij tal van overheidsdiensten wordt overtreden. Met name is bekend dat mensen op grond van politieke inzichten zijn ge weerd uit wetenschappelijke functies bij instellingen, die met overheids steun werken. De vaste kamercommissie voor de BVD is volgens de commissie een on voldoende waarborg, daar men im mers bij deze commissie niet in beroep kan gaan als men zelfs niet het ver moeden heeft dat de BVD ongunstig heeft gerapporteerd dan wel volstrek te onjuistheden in een rapport heeft opgenomen. Om te voorkomen dat een spel te gen politieke tegenstanders wordt ge speeld, acht de commissie het wen selijk dat een objectieve instantie met openbare richtlijnen controlerend op treedt. De commissie veroordeelt elke dis criminatie wegens politieke gezind heid van ambtenaren, die uitgaat bo ven de noodzakelijke bescherming van de democratische rechtsorde tegen rechtstreekse en concrete bedreigin gen. juiste rapporten, waarvan hij het be staan niet kent. In een rapport hieromtrent advi seert de commissie de instelling van een onafhankelijke instantie, die controle kan uitoefenen op de werk wijze van de BVD op dit punt. In de richtlijnen voor deze instan tie moet de garantie zijn vervat dat niet getornd zal worden aan de grond- wettehike bpnahuc* d'c «'"h r1-»» Het is de commissie van rappor teurs opgevallen, dat de Ko ningin tijdens haar bezoek aan de Aziatische landen vorig jaar aandacht aan staatszaken is blijven besteden. Staatsiebezoe- ken zijn al vermoeiend genoeg: het was een belasting te meer. Niet minder belangrijk, aldus de commissie: wij leven in een we reld. die op het meest onver wachte ogenblik regeringen voor onaangename verrassingen kan stellen en tot beslissingen van groot gewicht noopt. 'Zelfs met behulp van de moder ne communicatiemiddelen zal het veelal onmogelijk zijn, met het staatshoofd zoveel contact te onderhouden als met de ernst van de situatie overeenstemt.' Engeland stelt een voorbeeld. Daar is bij afwezigheid van de soeverein een kroonraad belast met de waarneming van het koninklijk gezag. De commissieleden, allen Eerste- Kamerleden, vragen de rege ring deze suggestie in overwe ging te nemen. Tom Okker, de veelbelovende ten nisspeler, zal maandag 13 januari naar Johannesburg vertrekken. Het sportfonds Leo van der Kar heeft Okker in staat gesteld te zamen met enkele Amerikaanse en Engelse spe lers een tournee van ruim twee' maanden door Zuid-Afrika t* «ta ken. Elk jaar wordt omstreeks de ver jaardag van de grote man van Lam- barene de prijs uitgereikt voor bij zonder verdienstelijk werk op een van de vier terreinen waarop Schweitzer uitblinkt: christelijke en humanitaire arbeid, cultuurfilosofie, kunst, geneeskunde. Vorig jaar waren de onderschei denen prof. dr. W. Banning en de arts dr. L. de Rook, De prijs bestaat uit een oorkon de een gouden kruis met diamant je en een bedrag van duizend gul den. De 67-jari»e "meester de Bruin' staat in Den H-ag bekend als leider van het werk onder de straatjeugd i 'moeilijke' buurten. De uitgewoonde oude schooi aan de Rijswtjksestraat, waar hu sinds 192" met onverflauwd geloof in de mens zonder onderbreking gast heer en raadsman is, staat tot 's avonds laat open. Ruim 500 jon gens, die door allerlei gevestigde organisaties niet bereikt worden, staan bij hem ingeschreven. Sommige nedewerkers (die de jongens feien timmeren, schilderen, boetseren etc.) zijn vroegere pupil len. Zijn zoon, dochter en schoon zoon nemen deel aan het sociale jeugdwerk van 'De Mussen', dat in middels de steun van rijk en ge meente heeft gekregen. Jacob de Brum komt uit een ar beidersgezin. Meteen na de lagere school moest hij gaan meeverdienen als tuinman. Hij verdiepte zijn maatschappijkennis door veel te le zen. Dar èri de excursies die hij als natuurliefhebber met de stadsjeugd organiseerde deden hem in 1926 in het toen nog jonge clubhuiswerk be landen. Zijn werk trok de aandacht: ko ningin Wilheimma bezocht het club huis, twee jaar geleden nodigde ko ningin Juliana hem op paleis Soest- dijk om over De Mussen te vertei len, Hij werd ereburger van Den Haag en ridder in de orde van Oran je Nassau. Ir. IV-"em van Tijen studeerde aa -vankelijk rechten, maar op een wereldreis kwam hij terecht in Ban doeng, waar hij civiel ingenieur werd en zich vestigde. Hij had de leiding van het gro te irrigatiewerk Kiboe Nagara, en moert dit opgeven toen kinderver lamming hem dwong met zyn ge zin naar Nederland terug te ke ren Dat was in 1926. Hij heeft zich ontwikkeld tot e*n V architect van internationale bekend heid. Hü is nu deelgenoot in het be kende bur.a-, Van Tijen en Maas kant, Hij maakte het ontwerp voor het bestuursgebouw en de studenten woningen voor de nieuwe technische hogeschool in Enschede. Z(jn contacten met Henrlëtte Ro land Holst maakten hem tot een or thodox socialist. Winstbejag als pri maire stimulans acht hij verderfe lijk. H'j gelooft in de noodzaak van een planmatige maatschappiibeheer- sing Ir. Van Tijen is de auteur van het ek 'De stad der toekomst, de toe komst der stad'. Tanuari 1951. Het Vrije Volk (Amsterdamse editie) bericht 's maandags: De Nieuwendijk i- verstopt Daar, waar de broeken en pakken nul tot vijf centen kosten, kan geen fiets meer langs. Het ieger der geduldige 'zitters', dat zaterdag middag twaalf uur zijn stellingen betrok, is nu overeind gekomen. Kauwend op krentenbrood en zwaaiend met flessen thee. Ze hebben nog een klein half uur voor de boeg. de laatste dertig minuten van 45 eindeloze uren. Om negen uur zwaait de ene glazen deur open. Als eerste stapt trots als een pauw Albert K. naar binnen. Een verkoper schiet op hem af. 'En meneer wenst?' vraagt hij beleefd. 'Dat blauwe pak in de etalage van twee cent.' zegt de klant met iets van twijfel in z'n stem. 'Meneer komt voor dat kostuum van twee cent.' galmt het door de winkel, alsof de verkoper op het punt staat iemand een hele tro- p* nuitrusting te verkopen. Albert K. aait de stof. 'Prima kamgaren.' zegt iemand. Hij trekt het jasje »an. Iedereen ziet het meteen: de hele familie K. k n er nog by. Z'n handen blijven er gens midden in de mouwen ste ken. De knoopsgaten komen bij kans tot z'n heup. De menigte buiten volgt in spanning de pas sen). Albert heeft het allang beke ken. Aan die broek begint hij niet, met de '-eie Nieuwendijk op z'n rug. 'Ik neem het,' zegt hij gede cideerd en uit z'n broekzak from- melt-i- twee losse centen. Hij krijgt een kassabon en buiten zingt het hele koor van Lang-zai- ie-Ieven. Zwaaiend met z'n pak loopt-ie de zaak uit. "Als 't niet goed is, mag ik "t ruilen!' roept- ie en de Dijk brult.' Januari 1964. CITVERKOOP! 'De mensen hebben geen be langstelling meer voor lokkertjes.' zegt de heer J. van der taan, manager van het Amsterdamse filiaal van een wereldconcern, 'ze willen best een redelijke prijs be talen, maar het moet *n koopje blijven, ze moeten het gevoel heb ber» dat ze wat verdiend hebben. Als ik nog denk aan die op ruimingen van toen... grijze ha ren heb ik er van overgehouden. Citverkoop betekende: een zo groot mogelijke rotzooi scheppen, 'n Bende moest *1 zijn, ook bij ons, hoor. En nu? Nu gaan ie van het principe uit, dat elk stuk goed zijn waarde behouden moet. Onze afgeprijsde artikelen zyn geen afgeschreven goed, maar wij moeten er van af, omdat we geen goed willen overhouden. We hebben geleerd. In die tijd zag je met angst en vreze de borde naar binnen stórmen, soms ai driftig ruziënd omdat nummer vijf sneller de trappen op war dan nummer één die misschien wat slecht ter been was. Je zag de opkopers vóór in de rij staan en dat deed je pijn We hebben geleerd. Een uitver koop is voor ons gesneden koek, we hebben in de loop der jaren alle problemen weggeorganiseerd. Op de eerste dag laien we des ochtends tussen zeven en half acht een paar van onze mensen komen. Die nemen op, wat do voorsten in de ry buiten uit de etrUges willen hebben. Dan krij gen ze nummertjes en intussen worden uit de etalages de begeer de goederen, voorzien van het zelfde nummer, alvast naar bin nen gehaai'. Komen ze dan om negen, uur naar binnen, dan hangt het goed klaar en is de klant ver der vry- De ervaring heeft ons geleerd, da' de eerste groep vrijwel uit sluitend stukken uit de etalages wi" hebben, óók als we kunnen aantonen dat we het zelfde goed binnen aan de rekken of in de stellingen hebben. Maar dat breng je ze niet aan het verstand. Daar om hebben we een zogenaamd* etalagedienst in het leven geroe pen. speciaal geïnstrueerd perso neel. Want ieder van ons weet: nog nooit is een ruzie met een klant gewonnen!' "Tn onze branche," zegt de eige- naar van een hoofdstedelijke schoenhandel, 'liggen de verhou dingen anders. In het algemeen gesproken kopert wij nooit iets in om het in de uitverkoop te ver kopen. Ons artikel is heel sterk aan maten gebonden. Van alle series houden we een klein of groot deel over: dat gaat in de opruiming. Ik geloof dan ook niet, da», bij ons het karakter van de uitverkooji wezenlijk is veranderd. Ik voor my bewandel de midden weg tussen een georganiseerd» rommel en een nette zaak. Ik heb meer geëtaleerd, extra rek ken en grotere prijskaartjes. Da sfeer ademt uitverkoop in, maar de klant krijgt precies zo vee! aandacht en service als anders. Misschien is er wel een tendens tot iets sterker afprijzen onder het motto: het eerste verlies is het kleinste verlies. Blaar voor mij draait het eenvoudig hier om: waar broden gesneden worden, zijr kruimeltjes. Ik heb heel veel k-uimeltjes, want ik sny veel broden. Die kruimels moeten twee maal per jaar de deur uit, want dat geeft me lucht.' WILLY LEVXE Advertentie 1M.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1