Politie ontbindt eerste V riendenvergadering: teveel belangstelling 1 JOVD keurt vragen aan minister af Nij] Vrouw in jmegen gewurgd Woorden mgr. Bekkers maken grote indruk mm Haven-c.a.o. krijgt fiat NBV-leden MENEER DE REDACTEUR PHILIPS If. 3 MAANDEN GRATIS! BEL 11644 AI *00 betalende 6Zo is bet-supporters' Drie dingen ÉÉIpg®|pSiÈt| gf38*B£M8£i3§ 7-./^ Van Wingerden: HBT VRIJE VOLK MAANDAG 13 JANUARI 1964 PAGINA 3 OUDSHOORN Pastoor Liicker: Mooi beroep van bisschop Beddestijl Loper Sneeuwval (Vervolg van voorpagina) Het vermanende woord van monseigneur Bekkers, zaterdag avond voor de TV, heeft grote indruk gemaakt. De KRO kreeg onmiddellijk na de uitzending veel telefonische reacties, waar in waardering werd uitgesproken voor het interview in Brand punt. Evangelisch geduld mam Koppensnellen Wie de baas is VAR A-hoofdbestuur Woord aau minister Eens geworden PRIJZEN (1) PRIJZEN (2) PRIJZEN (3) Eenpersoons zuiver* wonen Extra grote atuïver dekens 200 x 240 van 57.50$jT voor PRIJZEN (4) KINDERBIJSLAG POLITIE Advertentie t.M. rap1 MEËNT22-34.TEL.116440 t *OVEtóCKOO»P557flAAT li Tfl 412» (\an een onzer verslaggevers) 'Goedmoedig: bedoelde* steun heeft 'Zo is hetzaterdag middag om half vier gevonden tijdens de oprichting van de vereniging 'De Vrienden van Zo is het' in het Amsterdamse 'Hypokriterion-theater, .,SiwhtLH^erdZfiiS.PerSOnen kon het bevatten. Aanweil? waren vierhonderd, met het gevolg dat er alras nog zeven agenten bijkwamen Nadat de aanwezigen waren toegesproken door een journalist, een dominee en een pater gaven zij zich en bloc op als lid der vereniging, die thans met e" ^arisch aangebrachte leden, uit ongeveer bestaat. De vergadering werd daarna ijlings «evenhonderd personen bevel van de politie ontbonden. (Van een onzer verslaggevers) Het dagelijks bestuur van de JOVD de liberale jongerenorganisatie is bijzonder teleurgesteld' over 'het feit dat de VVD-fractieleider in de Tweede Kamer behoort tot de on dertekenaars van de vragen, die vorige week over het programma 'Zo. is het aan minister Bot ziin gesteld. Dit is zaterdag tot uitdrukking ge komen in een verklaring, waarin de JOVD rijn afkeuring uitspreekt over het optreden van de fractie voorzitters van de vier regerings partijen. De JOVD acht het be grijpelijk dat de uitzending door velen is gewraakt. Maar een ingrijpen zoals de voor zitters voorstaan noemen zij ,een rechtstreekse inbreuk op de vrijheid var. meningsuiting'. (Van een onzer verslaggevers) Pastoor P. J. A. M. Liicker, van de St. Pieters parochie in Den Bosch, die vorige week zondagtijdens de mis de uitzending 'Zo 'is hetop heftige wijze aanviel, nadat hij een bandopname ervan had laten horen, gat ons gisteravond desgevraagd zijn commentaar op het TV-interview met mgr. Beckers. 'Ik vond de vorm waarin dit in terview werd gebracht zeer mooi en rustig,* zei hij, 'en de inhoud zeer goed. De bisschop heeft een moot be roep. op.de-verdraagzaamheid gedaan. Nietwaar?'De ..excesseni- veroordeelt ieder ^weldenkendmens VERVOLG VAN VOORPAGINA Van de twee wondjes op het ge laat moet er één zijn veroorzaakt «oor een kort voorwerp, bij voorbeeld een beddestijL Dat voorwerp is niet teruggevonden. Ook de dader moet gewond zijn. De Nijmeegse politie heeft gevraagd ieder die Inlichtingen kan verstrekken zich te meiden: de dader heeft sporen van zijn misdrijf op kleren of lichaam meegedragen. Een buurvrouw en de parochiegees telijke pater Buis ontdekten de vol gende morgen het stoffelijk overschot van de vrouw. De patër zou haar" de communie toedienen op zaterdagmorgen. Hij deed dit bü haar thuis omdat de vrouw bedlegerig was. Normaal hing mej. Hendriks daartoe 's morgens vroeg een touwtje uit de brievenbus, waardoor de geestelijke naar binnen kon komen. Ook nu had zij de wek ker op half zeven gezet, wellicht met de bedoeling het touwtje uit de deur te hangen. Toen de pater niet naar binnen kon, heeft hü buren een loper ge vraagd. Aanvankelijk werd niet di rect aan misdrijf gedacht Pas in de loop van de middag, nadat iqkschon- wing had plaatsgevonden, werd de politie op de hoogte gesteld van de verdachte omstandigheden waaronder het slachtoffer was aangetroffen. De portemonnee van de vrouw was leeg. Het was echter haar gewoonte ;om 's avonds de inhoud in een geld kistje te bergen. Er werden in het huis twee ijzeren geldkistjes, twee houten kistjes en twee trommeltjes .aangetroffen, vol met geldstukken ■(guldens en rijksdaalders) en een enkel papieren geldbiljet. De vrouw leefde van haar AOW en van een uitkering van Sociale Zaken. Zij had vrijwel geen familie, maar ontving vrij geregeld bezoek van buurtgenoten en kennissen. De tijd van het moordenaarsbezoek kon ongeveer wc ,»en afgeleid uit de sneeuwval en de mate waarmee de voetsporen zijn volgesneeuwd. De latere sneeuwval maakte het echter onmogelijk de schoenafdruk op te nemen. De politie is nog bezig, de vingerafdrukken in huis te iden tificeren. Er zijn echter veel mensen in huis geweest, zodat ook dit onder zoek nog geen aanknopingspunten heeft opgeleverd. op De bijeenkomst werd voorgezeten door de stichter der vereniging: de Algemeen Handeisblad-verslaggever Dick Ariese. Hij maakte gewag van de vele adhesie-betuigingen welke hij telegrafisch had ontvan gen (o.m. van de oud-directeur van de N.V. De Arbeiderspers H. van Kui lenburg en de schrijver G. K. van 't Reve) en stelde dat de vereniging er een zou zijn 'van mensen die zich er gerden aan de geërgerden'). Dit uitgangspunt markeert levens het tijdvak gedurende hetwelk de vereniging zou bestaan. 'Als de geër gerden er niet meer zijn,' aldus spre ker, 'dan houden wü er ook mee op.' Zijn mededeling dat de contributie een gulden per jaar zou bedragen, leidde ertoe dat een enthousiaste aanwezige hem een tientje toewierp met de uitroep: 'Hierl Mijn contri butie voor tien jaar!' Het was op dit moment reeds dui delijk dat de velen die geen plaats meer hadden kunnen krijgen in het overvolle zaaltje en elkaar op de gang verdrongen, geen genoegen zou den nemen met deze situatie. Nadat de voorzitter had uitgeroe pen dat het programma voorkomt dat wü allemaal indommelen,' vond de eerste stormloop plaats en werden de zijpaden langs de stoelenrijen tot de laatste plaats bezet. Een tweede succesvolle stormloop werd ondernomen toen spreker had gesteld: 'Wij willen dat dit program ma niet wordt getorpedeerd. Wij willen geen goedmoedige pressure- groep vormen,, wij zijn er toevallig óók nog eens een keertje!' Ook het podium was r.-. geheel bezet, zodat het uit zes leden bestaande voorlopig bestuur schier verdronk in de massa. De komst van de eerste twee agen ten werd voorbereid door de redevoe ring van de remonstrantse predikant ds. J. J. v a n H i 11 e. Hij legde even eens de nadruk op de goedmoedigheid van de vereniging. Geheel in de geest van deze woorden- werd met de politie overeengekomen dat de vergadering nog een kwartier zou duren en ver volgen- worden ontbonden. Na afloop maakte voorzitter Dick Ariese bekend dat het bestuur verder zou bestaan uit secretaris J. van den Berg, H. van den Doel, E d van T h jj n en de twee laatste sprekers. Leden kunnen zich opgeven bü het secretariaat: Runstr. 33 Amsterdam. Algemeen werd verwacht dat het ledental zeker de duizend zou pas seren, waarna de ledenlijst zal wor den toegezonden aan het VARA- bestuur. Wat men met de contributiegelden zou doen, maakte een ernstig onder werp van bespreking uit. Overwogen werd er een prijs van te maken voor de presentator en/'of de auteur van het beste nummer uit het 'Zo is 't'- programma. De Ierse toneelschrijver Bren dan Behan heeft zondag het zieken huis in Dublin verlaten, waar hü twee geleden werd opgenomen na dat men hem met longontsteking en hoofdverwondingen op straat had gevonden. De derde spreker, de studenten- moderator pater J. J. v a n K i 1 s- d o n k S.J., bracht nog de volgende punt'n naai' voren: De uitzending was een satire op de beeldbuis-cultuur. De intentie om de godsdienst tot onderwerp van een satire te maken, speelde zo goed als zeker geen rol. Iedere verdenking van blasfemie is ongegrond. De vormgeving was artistiek gezien gammel en mede daardoor klonken de aanhalingen wat onsympathiek. De godsdienstige moet ook eens in de huid van een ongodsdienstige bun nen kruipen. De onkerkelqken in Nederland heb ben in deze zaak een schier evange lisch geduld opgebracht. (Donderend applaus) De komst van zeven agenten maak. te ten slotte een eind aan de bijeen komst die slechts een half uur had geduurd. De aanwezigen onder wie vele studenten en. Jonge journa listen, maar óók bij voorbeeld TV- regisseur Erik de Vries— hadden echter geen van allen spüt over hun tocht naar Hypokrfterion. Interviewer II an Mulder stelde de vraag: 'Voelde u zich persoonlijk gekwetst door de uitzending?' Mgr. Bekkers: 'Gekwetst is een groot woord. Mijn eerste reactie was: de uitzending is wat plom«i. De echte humor ontbreekt, de spitsheid. Maar ik kan mij goed voorstellen, dat veel mensen zeer terecht gekwetst zijn geweest in gevoelens, die hun echt heilig zijn en dat zü dus eerlijke en oprechte kritiek hebben.' Mgr. Bekkers geloofde, dat er in de reacties zelfs een groot verschil zou kunnen zijn tussen katholieken en protestanten. Han Mulder: 'Wanneer je de re ligie van de televisie wilt aanvallen en aan de kaak stellen, moet je dan de meest vérgaande beeldspraak ge bruiken?' Mgr. Bekkers: 'Ik kan met de gedachte meegaan, dat men niet bang moet zijn om felle -middelen en nog al zwaar geschut op tafel te brengen. Maar veel mensen kunnen slecht luis teren. Op televisie gaat het gewoon lijk vlug. Televisie zal. denk ik, altijd moeten bedenken: zouden we niet iemand of groepen van personen Advertentie 1M. TUSSEN NEUS EN LIPREN Elk trekje maakt je minder zwaar ep de handt achtertuin waarin de van de 68-jarige mej. Dit is de moordenaar <P Hendriks in de nacht van vrijdag op zaterdag eerst de achterdeur pro beerde en toen die gesloten bleek, via de kolenkist en het plate dak naar bel dakraampje klom, dat hij daarna met geweld uit de sponning heeft ge trokken. «weisen en toen voorzicnuger moeten zijn met het zware geschut.' Han Mulder: 'Had u met de woorden 'eerlijke kritiek' een bepaal de bedoeling?' Mgr. Bekkels: 'Ik kan. mij voorstellen, dat men in een geëmotio neerde situatie niet altijd zijn woor den precies wikt. Dat moeten we ook kunnen verdragen van de anderen. Maar moeten wij ons niet heel eerlijk en oprecht afvragen met wij be doel ik heel veel mensen en ook een groot deel van de pers en ingezon den stukken of er in de tot nu toe gespuide kritiek niet een biok schijn heiligheid en onoprechtheid zit? Eerlijke kritiek, voortkomend uit iemands godsdienstige overtuiging, verdient waardering. Maar kritiek moet geen kapstok gaan worden, waaraan men aversie tegen de VARA gaat ophangen of aversie tegen een politieke partij waarvan de VARA spreekbuis wil zijn? Of afgekcerdheid tegen eike televisie-uitzending, die sommige mensen op de tenen gaaf staan, of erger: aversie tegen een groep, die een programma brengt. Of nog erger: als het tegen individuele personen gaat. Men verbergt zich dan achter heilige begrippen en het is in feite schijnheiligheid.' Mgr. Bekkers zei zich over der- gelüke kritiek, die als een sneeuwbal voortrolt, zorgen te maken. Hij dacht, dat de hoogleraren in de sociologie, sociale psychologie en de psychologie, die geschreven hebben over opgekrop te haatgevoelens, terecht spreken over geestelijke ongezondheid. Mgr. Bekkers: 'Denk eens aan massale bijeenkomsten, waar mensen eenvoudig worden afgekraakt. Men ziet dat in de politiek als heel ge woon. Denk eens aan de jeugd. Hoe vaak hoort men niet zeggen: natio naal schandaal, die jeugd, en die jeugd ligt er maar weer. Hoe vaak gaat men niet voor moderne schilder stukken staan en zegt: dat kan een kind van drie jaar ook, die kladderij. Dat vind ik heel erg.' Met praktisch christendom heeft dat heel weinig te maken, aldus mgr. Bekkers. 'Men hanteert normen, die grof genoeg zijn om iemand te doen stenigen. Ik geloof, dat wij hier echt zorgen over moeten hebben, omdat het soms gaat lijken op geestelijk koppensnellen!' Aan het slot zei mgr. Bekkers die overigens de TV-uitzending afkeurt 'Past nou ons, die christenen wil len zijn, een dergelijke kritiek ais wij hebben meegemaakt? Is dat echt christelijk denken en is dat echt christendom?' Toen las hij een aanhaling voor uit een brief van Faulus aan de Collos-- senzen, die zondag in de katholieke kerken deel heeft uitgemaakt van de lithurgie in de rooms-katholieke ker ken: De aanhaling besluit met de woor den: 'Draagt over (dat) alles heen de liefde, want deze is de band der volmaaktheid.' woord van de VARA compleet wa nen. Hij heeft zich als zijn knip- seldienst 'bij' is gebleven kunnen oriënteren in honderden artikelen en commentaren. In de eerste dagen van deze week wordt het antwoord van de minister verwacht. Daarna gaat hij met va kantie. Minister Bot weet wat hij is gonnen, toen hij besloot de zaken radio en televisie persoonlijk te handelen be- van be- Naar het persbureau Tanjug meldt is het Zuidslavische deel van de Donau geheel bevroren. Twee Hongaanse schepen en een Tsjechi sche boot liggen in het ys van de haven van Novi Sad. Twee Hon gaarse ijsbrekers zyn er niet in ge slaagd een vaargeul te maken. Slagwerker Kenny Clarke tie laatste jaren wonend in Parijs en musicerend begon zaterdag avond in AMVJ Jazz Centre aan de Mauriisweg, met het Jacobs- trio 'n tournee langs verschillende Nederlandse jazzclubs. De vijftig jarige Amerikaan is een der ..slag werkers van het eerste uur"; hjj was erbij toen de bob ontstond. Na al die jaren is Clarke nog steeds te rekenen tot de zeer groten; zijn stumwwing en timing bleken uit nemend. Vanzelfsprekend was hij de centrale figuur zondagavond, die evenwel de andere musici niet behoefde aan te vuren tot zelf- overtreffing. De kwaliteit van het Jaeobs-trio is groot genoeg om een Clarke een pretige avond te bezorgen. Sa menwerking slagwerk-bas was van grote klasse, soli van dit keer meer op de voorgrond tredende gitarist V.'im Overgauw waren zeer de aandacht waard. Toen Rita Keys zich bij het viertal voegde kwam de volle zaal tot nog grotere geestdrift. Dn terecht. Ki- ta Reys blijkt nog steeds in haar jazz te kunnen groeien. Ze heeft daarbij nooit gebrek aan bijzon dere begeleiders. K.S. De redactie van de ÏKOR-rubriek had prof. Pen bereid, gevonden 'als vertolker van onbehagen' iets te zeg gen. Een citaat: 'Zo'n televisie-uit zending geeft dadelijk aanleiding tot een massief politiek machtsvertoon. Ze zullen het wel eens laten zien wie j er in Nederland de baas is.' Het VARA-hoofdbestuur heeft het beleid van het dagelijks bestuur goedgekeurd. Het is verontwaardigd over de hetze die om het programma onderdeel is ontketend, daar het 'ter hand nemen van het desbetreffende thema en de kennelijke bedoeling om dat tot uitdrukking te brengen, alles zins verantwoord zijn te achten.' Het onderschrijft de mening van televisiesecretaris J. W. Rengelink, dat het programma "Zo is 't aan deze en zijn staf de hoogste eisen zal stellen. Het hoofdbestuur heeft de redactie verzocht zich de opgedane ervaring ten nutte te maken, zich bewust te blijven gegeven ook de aard van het programma hoezeer godsdiens tige waarden het Nederlandse volk ter harte gaan. zich voor ogen te houden dat voorshands veelal geen andere kijkraogelijkheid in ons land bestaat. Het woord is nu aan minister Bot via O- K, en W. HÜ heeft het apt- (Vervolg van voorpagina) De nieuwe haven-c.a.o. is door de NBV-leden niet met luid gejuich binnengehaald. Wel erkende men, dat de verbeteringen van de loon- en toeslagregelingcn, zoals men deze kan vinden in ons bericht van zater dagavond, op zichzelf gezien accep tabel zijn. maar de velen, die in Odeon voor de microfoon traden, hebben hnn grote vrees geuit over de prijsontwikkeling, die niet alleen aan de loonontwikkeling vooraf ging, maar die in het nieuwe jaar ver sneld naar een hoger kostenpeil van het levensonderhoud opdringt. Daraom oefende men grote aan drang uit om dat kostenpeil In de gaten te houden. De nieuwe c.a.o. heeft een bepaling, de zg. openbre- kingsclausule, waarvan de vakorga nisatie gebruik kan maken om nog tüdens de loopperiode van het ar beidscontract de lonen door verdere verhoging te doen aanpassen aan de Prijsontwikkeling. De heer "W. Hulsker, voorzitter van de Bedrijfsgrope Haven van de NBV oogstte met zün bestuurders van by- na alle sprekers dank voor het moei- lqke werk, dat in de afgelopen maanden met name in de onderhan delingen met de werkgevers van de Scheepvaartverenigingen Noord (Am sterdam) en Zuid (Rotterdam) is verricht en dat tot dit c.a.o.-resul- taat heeft geleid. Deze bedrijfsgroep speelt naar werknemerskant de belangrijkste rol bij de totstandkoming van een lia- ven-c.a.o.. Ze heeft thans meer dan 10.000 havenwerkers georganiseerd. De vervoersbonden van de NKV en het CNV komen samen ongeveer slechts aan een vijfde van dit leden aantal toe. Daarom kan men beslis singen van de NBV-vergadcringen in Amsterdam en Rotterdam wel doorslaggevend noemen. De aanvaarding van de nieuwe c.a.o. voor de beide grootste Neder landse havens is deze beer na het nemen van vele hindernissen tot stand gekomen. Oj 29 december werd een eerder ontwerp-c.a.o. te Rotter dam, evenals een dag tevoren in Am sterdam, afgewezen. Dat was toen reeds een tweede ontwerp, want daarvoor had een kadervergadering van de NBV het resultaat van de eerste onderhandelingsfase verwor pen. Ook met dat tweede ontwerp gin- rgen de ledenvergaderingen niet ak- j koord. Eerst na gisteren kunnen werk gevers- en werknemerspartners zeg gen: we zyn het eens geworden. De heer W. Hulsker zei ons: „net is een moeilijke weg geneest, maar wij hebben deze c.a.o. het volle pond van de kritiek der leden gegeven. De thans gevallen beslissing is het resul taat van een volledig democratische besluitvorming, waaraan alle NBV- leden, werkzaam in de liavcn, heb ben kunnen medewerken. Onze havenwerkersorganisatie heeft in deze stormachtige weken blijk ge geven op hechte fundamenten van vertrouwen tussen de leden en be sturen, en van democratische gezind heden te zyn. gebouwd. Dat is dan wel geen c.a.n.-resultaat, maar wie niet al van tevoren vijandig tegen over de vakbeweging staat, zal zich er slechts over kunnen verheugen, dat zü althans in de havens op" de goede weg is. Ik geloof," zo besloot de heer Hulsker. „dat de havenwer kers daarmede een voorbeeld aan alle werknemers." Ik heb zo het idee dat met de prijzen maar een weg rommelt. Zaterdag mijn vrouw een blikje spü« bitterballen bij Albert Heyn. oude prijs was op het blik stemprid en bedroeg /I Daar was een papiertje met nieuwe prüs van 1,45 ove.-. heen geplakt. Een verhoging dus van zestien percent, maar zestien percent van de oud* voorraad. Zo zouden er nog een aan tal artikelen genoemd kunnen? worden. Neem bij v oorbeeld? eens een flesje bier. Het i« «y» mogelijk dat dit bier gemaalt* werd na de loonsverhoging Toch betalen we voor dat fier* je uit 1963 drie cent meer. Het? is Jammer dat de hierbü nauw] betrokken minister zelf nooit! eens boodschappen gaat doen.j Misschien gingen zün ogen dan! oeen. I W. J. v. d. STEEN,] Groene Hilledük 159 b.j Rotterdam." In uw artikel Reeks van prijsstügingen in de kruideniers-1 sector wordt gezegd dat Tosca-l chocolade van De Heer in pry® is verhoogd van 50 cent tot 65 cent per 100 gram. Dit is volkomen onjuist en. geeft een verkeerde voorstelling! van zaken. De prüs, die wjj aan! de grossiers berekenden was ge-] baseerd op een consumenten-i Prijs van 60 cent per 100 gram.! In dit licht en gelet op aei stijging van de prüs van d»; grondstoffen, de loonsverhogin gen e.d. zou een prijs van 95 cent niet abnormaal hoog te noe men zjjn. Doordat wtj geen vastgestelde prüs voorschrijven, maar wel een richtprijs, kun nen de winkeliers naar eigen' goeddunken de prijzen van on-' ze artikelen zelf vaststellen."? Daardoor is het niet onmogelijk! dat men misschien In de één of andere grote detailzaak de Tos-! ca-chocolade heeft aangeboden voor 50 cent, maar dat is geen maatstaf. Het is onjuist om in uw blad een prijsverhoging van 15 cent te vermelden. Daarbij komt dat door ons nog geen kilo cho-, colade tegen verhoogde prüs is afgeleverd. Wij weten niet hoa u aan de gegevens bent geko men. maar het lijkt ons toch wel gewenst dat uw sociaal-eco nomische redactie zich er eerst van overtuigt of zü de waar heid schrijft alvorens zaken te publiceren, die onder het pu bliek onrust kunnen verwekken. De Heer's Chocolade- en Suikerwerkfabrieken» Rotterdam. (Het is in dit geval niet zo belangrijk welke prijzen u meent te moeten hanteren. Het gaat er om wat er werkelijk met die prijzen gebeurt. Wij heb ben gegevens ter inzage gehad, waaruit blijkt dat de prüs van het bewuste artikel bij een groot aantal winkeliers verhoogd is van 0,50 tot 0,65 - Red. HVV.j. De prijzen knallen omhoog. Zouden de fabrikanten en mid denstanders zo vriendelyk wil len zijn even het einde van d» maand af te wachten, opdat wij althans onze 10 percent loons verhoging kunnen gebruiken voor de gestegen prijzen? C. C. DOKTER, Dordtselaan 208b, Rotterdam. geven O (Van een onzer verslaggevers) Met een paar woorden heeft de heer Van Wingerden op de Rotter damse kaderbüeenkomst van het NVV ook over de reacties op het VARA-televisieprogramma Zo ;s het. gesproken. „Ik bepaal me tot drie dingen," zo zei hü. ..tot de Bos sche pastoor die blü'kbaar opzettelijk zijn bandapparaat heeft ingescha keld om stemming te kunnen maken, tot de Telegraaf-scribent Leo Rie- mens. die de voorpagina kreeg om een „zwarte lijst" van de medewer kers te laten afdrukken en het WD- kamerlid mr. Van Riel. die het best zou vinden als de PvdA van dat pro gramma nadeel ondervond. Er zullen door die uitzending zeker mensen eerlyk gekwetst zyn." Maat- uit zulke reacties blijkt dat het er om begonnen is via de VARA onze gehele arbeidersbeweging een opstop per to verkopen. Het is goed daar voor op onze hoede te zijn. Advertentie I.M. Hoe ongerijmd zult U zeggen... een speciale aanbieding wellen dekens terwijl de kranten niet uitgepraat raken over de ge stegen wo lp rijzen! En toch. is het mogelijk, want morgen "begint de verkoop van onze grote voorraad wollen dekens, gekocht lang vóór de prijzen zo hoog werden. Zuiver wollen dekens... wol len dekens van 100% wol... echt behaaglijke droomdekens, gul dens goed koper dan normaal. dekens 150x200 cm van 37.50 voor VSfOllCI' Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze zuiver wollen dekens, voor prijzen die U geen tweede keer kunt verwachten. of schrift De sigaren worden duurder, maar ook de kwaliteit laat te wensen over. Als ik een sigaar opsteek, zegt mijn vrouw: 'Heb je de kachel open gehad?' Ik teg dan aroogweg: 'Neen, ik heb een sigaar opgestoken.' Dan zegt mijn vrouw: 'Die stinkt naar teer. Hoeveel kost die si gaar?' Ik zeg: '29 cent.' Z(j zegt dan: 'Wat een teerlucht.' P. VAN DALEN. Egelantierstraat 24, Rotterdam. (De sigarenindustrie ver klaart dat zij de kwaliteit van de sigaren onverminderd heeft gehandhaafd. - Red. H.V.V.). Tot nu toe werd de kinderby - slag voor weduwen tegelük met het weduwenpensioen van de AWW uitgekeerd, maar per 1 januari is daar een eind aan gekomen. Ik vraag me als corre spondent van het NW-bureau voor arbeidsrecht af, of het nu zo nodig was deze goede rege ling af te schaffen. De wedu wen. die toch al vader en moe der tegelijk moeten zijn, moe ten nu ingewikkelde lüsten in vullen en ze krügen de kinder bijslag nu elk kwartaal uitbe taald. De meesten ervaren de ze verandering allerminst als een verbetering. D. NASVELD Valkenburgseweg 16, Katwük. fBij informatie bleek ons dat de Sociale Verzekeringsbank tot 1 januari bij wijze van service- de kinderbijslag bij de AWW uitbetaalde. De bank heeft hier mee moeten stoppen wegens overbelasting. De betaling van de kinderbijslag geschiedt nu ook aan de weduwen door de Raden van Arbeid. Daardoor krij gen zij nu het geld apart uitbe taald. We! is er een regeling, waardoor zij niet ineens fait maandbetaling op kwartaalbeta* ling terechtkomen. Red. HVV). Ik heb gezien hoe de heer D# Ruiter uit Den Haag is mis handeld door de politie. Het was beestachtig. Kunt u mi} vertellen waar men in Den Kaag bescherming tegen de politi* kan krügen als deze zich niet ontziet om een onschuldige va der van drie kinderen met dri* agenten met gummiknucoela neer te slaan en wanneer hü be wusteloos op de grond ligt er f iin nor rrxct d? ritsel on in te gaan staan'h^kks-tV'"" A. D. LA GR AND, Versü denstraat 15a] Rotterdam.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1