Probleem voor parkeerders: zaterdag rust - of werkdag? Minister Andriessen kolen nü duurder is straks voordelig Stakende vissers negeren uitspraak rechter mmm Ameland verwacht Caltex-viam O Van faillissement tot miljardenwinst -7n 7^ Zr&Tfi PHILIPS IV. 3 HAANDEN GRATIS! BEL 116440 UTRECHTS CHIRURG'GRENZELOOS BEDROG' Ziekenfonds: conflict van oude datum ONZE Chefarine .4' Hi Ergernis over grond speculatie WAT DOEN WE'MET Goedaardig Voorschotten smartegeld nog dit jaar HËT VRIJE V ~>LK DINSDAG 14 JANUARI 1964 PAGINA 3 Als iemand parkeert op waarop viervijfde deel van «eer de aondag zich uitbreidt dagen'maar het is duidelijk, liet Nederlandse volk niet beZeker is' ^at sm gtmee meer arbeidt, parkeert hij ™ri'ngtan worden on- X"P tteX dan op een werk dag? Met andere woorden, moet hij zich dan storen aan een bord, een parkeermeter of een verordening, waarin is bepaald dat hij niet mag- parkeren, stoppen of langer blijven staan dan en half uur op werk dagen? Behoefte Burgemeester Thomassen Snuif en wrijf KVP bezint zich op nieuw program SLUITPOSTEN EIGEN ERVARING ..Goede richting Op z'n huik Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd!! WD wil bijdrage uit rijkskas voor A.O.W. overwegen - A artlolie. Miljoenen jaren geleden is ze gevormd, am per een eeuw geleden begon de mensheid er op een sfTiaal van enige betekenis van te profite ren. Nn zeulen zeeslepers met enorme booreilanden over de wereldzeeën, naar hoorplaatsen die nauwkeurig zijn bepaald op grond van seismische en andere onderzoekingen. Teneinde te voorkomen dat door een onvoldoende controle op de acti viteiten der oliemaatschappijen én door een onvoldoende nationaal pro fijt van de exploitatie van onze bo demschatten sn West-Europa tweede 'oliesjeikdom' ontstaat. een (Van een onzer verslaggevers) C-/ C J De vraaj*; wordt belangrijk en zodanig veranderd, dat er nu op fïf®. belangrijker naarmate het staat te iezen; Van maandag tot een vrije zaterdag, de das z"«<i»ïen binnen het en met vrijdag. Dat is een wel wat -deriand.se volk toeneemt en de langere formulering dan op werk- ••ai -» ui- ititigci c lut muici «fife Ucut u besturen reeds hebben begrepen hoe peggen, nant wat te den- gebreid. Uitgebreid in elk geval tofc ?PParaa^ niet m werking stelt door de zaterdagmorgen in oL* Iteden! SS? die dan in de vroege uren eilanden p s n,e no" van stilte plegen te zijn. s ,s- Een subjectieve opvatting, zal de moedelljk de kantonrechter komen tot het Schuldig. Niettemin is de zaak interessant genoeg om te worden ter hand ge nomen daar waar dit nog niet is ge schied. De omschrijving 'van maandag tot en met vrijdag' of wan maan dag tot en met zaterdag' lijkt ons aanbevelenswaardig. Met aanwijzin gen voor het publiek niet alleen in het verkeer kan men niet dui delijk genoeg zijn. Tal van begrip pen verliezen in de loop der tijden opvatting, waarschijnlijk de substituut-officier hun betekenis en die evolutie geidt Duidelijker zeSger>. want nergens staat geschre- zeker de omschrijving werkdag ven dat de zaterdag onder de zon-, Als wij toe zjjn aan de vierdagen- nJitS zorgzame gemeentebesturen laat staan de algemeen erkende week, kan de zaak altijd opnieuw neDoen ijlings de bordjes waarop dit feestdagen valt, tenzij het Koningin- worden bekeken. Maar daarvan is verb3den en die alleen nedag is op zaterdag. En als de dag- op het ogenblik nog pas sprake in zyn bedoeld voor de drukke dagen, vaarding geen feilen bevat, zal ver- Amerika. ENSCHEDE f ANP) De burgemees ter van Enschede, de heer W. Tho massen, is van mening, dat vroeg of laat distributie van grond zal moeten worden ingevoerd. Hij zei dit gisteravond in zijn nieuwjaarsrede lot de gemeenteraad. 'Het lijkt wel of we zijn teruggekeerd naar de jaren van vóór 1902, toen grondspeculanten de toon aangaven.' De heer Thomassen vindt, dat de overheid sterk zal staan tegenover speculanten, indien ze de prijsbeheer- sing van grond, die z.i. op een onzalig ogenblik is afgeschaft, weer invoert, en met doelmatiger middelen hand haaft. 'Onze ergernis jegens de speculan ten spruit voort uit het gezagsonder mijnende karakter van hun handel wijze. Het schijnt of er voor hen geen planologie en geen streek- of uitbrei dingsplannen bestaan.' aldus de bur gemeester van Enschede. (Van een onzer verslaggevers) De staking* van fe Scheveningse vissers gaat door. Bit ondanks het vonnis in kort geding gisterochtend van de president van de Haagse rechtbank, waarbij de niet-erkende vakbond OVB een dwangsom van 50.000 en de eden van het sta- kingscomité ƒ500 is opgelegd voor iedere dag dat de stakers niet worden opgeroepen het werk te hervatten. Weliswaar hebben OVB en sta kingscommissie zich officieel terug getrokken, maar gistermiddag beslo ten de stakende vissers, die bijeen waren in een propvolle zaal van ge bouw Op Gouden Wieken te Scheve- ningen, eenstemmig de actie voort te zetten. Verwacht kan worden dat een nieuw stakingscomité wordt gekozen. Namens de Bond van Zeevarenden zei de heer J. Koning: 'Het OVB heft de nooit geproclameerde staking op. maar vissers, marcheert voort en houdt de gelederen gesloten. Geeft de reders en de erkende vakbeweging het juiste antwoord.' Even tevoren had hjj gezegd dat het vonnis hem deed terugdenken aan de jaren 1940 -1945. 'De stem van de arbeider wordt niet meer ge hoord.' verklaarde hij. De leden van de erkende bonden riep hij op hun bestuur verantwoording te vragen 'aan de misleiders' 'Talloze schepen.' aldus de heer Koning, zijn niet ver trokken met de vereiste papieren.' De heer T. van der Berg, landelijk secretaris van het OVB, zei in een emotionele toespraak: 'Rechter, hier bij trek ik het nooit uitgegeven sta kingsparool in. We hebben hoger be roep aangetekend, maar het is hier net als in dienst. Eerst je straf uit zitten. dan reclameren. Het woord is nu aan de vissers zelf.' Een nieuwe figuur op het podium was de heer Vink namens de com munistische EVC. Hij zegde alle steun toe, ook financieel. Euim honderd leden van de drie erkende vissersvakbonden verwierpen gisteravond, ook in gebouw 'Op gou den wieken', de bestuursvoorstellen voor een nieuwe c.a,o. vrijwel een- slemmig. Dit gebeurde in een rumoerige ver gadering, jonge OVB-ers joelden vanaf het. balkon en bij de ingang trachtten OVB-ers de leden van de erkende organisaties ertoe te bewegen de vergadering te verlaten. De enige spreker van de leden, de heer Van der Hak, toonde zich in hoge mate kritisch over het bestuurs beleid; bij de stemming sloten de le den zich bij zijn woorden aan. Voor het bestuur van de CKV werd het woord gevoerd door de heer A. de Boon. die uiteenzette over welke voorstellen met de reders in principe overeenstemming was bereikt. Verho ging va nhet garantieloon en van aile toeslagen met tien percent, ver hoging van het besommingsaandeel va nde bemanning met 1 percent en een vakantie uitbreiding met vijftien dagen. Bovendien was per 1 januari de eerste pensioenregeling voor de visserij in werking getreden. De grote nieuwe vissersvaartuigen noemde de heer De Boon 'moord werktuigen', omdat daarop zolang ge werkt moet worden. De arbeidstijd- regeling leek hem de enige weg tot een oplossing via de overheid. Nog maals drong de heer De Boon aan op een spoedige behandeling van het rapport van de commissie Diepen horst, dat al langer dan een jaar bij de minister van Landbouw op vol tooiing ligt te wachten. Advertentie LM. MEENT22-34 TEL.116440 •i ':ÖYEfiSCH.DpRPSSTRAAT!2 TO_*122S Diag iose van arts vaak aan medici n aangepast {Van een onzer verslaggevers) 'Bij het voorschrijven van geneesmiddelen wordt in heel Nederland een grenzeloos bedrog gepleegd. In zeer veel ge vallen wordt de diagnose van arts en specialist aangepast aan de medicamenten, om het gevraagde middel van de ziekenfondsen los te krijgen.' Dii zei de Utrechtse chrirug P C. Koppert maandagmiddag op een persconferentie in de Domstad, De heer Koppert meende te mogen spre ken namens alle praktiserende art sen in Nederland. Zoals bekend viel de Utrechtse chirurg in AVRO's rubriek Televi- zier op 7 november het ziekenfonds wezen aan en zette hjj uiteen, dat de verplicht verzekerden in ons land niet die xnedicijnen krijgen waarop zij recht hebben. Naar aanleiding van, deze uitzen ding onderwierp het hoofdbestuur van de Koninklijke Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst de heer Koppert aan de zgn. intercolle giale rechtspraak. In de persconferentie zei de chi rurg: 'Ik begrijp dat ik op .schor sing kan rekenen. Maar ik ret door, om alle artsen in Nederland hun vrii- Het personeel van de Italiaan se oliemaatschappij EN! is maandag voor twee dagen in staking gegaan, omdat de besprekingen over een nieuwe arbeidsovereenkomst zijn vastgelopen. Van zlekenfondszjjde deelde men ons naar aanleiding van deze pers conferentie van dokter Koppert het volgende mee: Het is niet de eerste keer dat dokter Koppert door middel van een persconferentie de aandacht vraagt voor zijn denkbeelden over de .vrijheid van receptuur". Hij is een vooraanstaand lid van de „vrije art sen". die zich tegen ziekenfondsre gelingen keren en het liefst de art sen geheel vrij zonden laten om hun tarieven vast te stellen. Dokter Koppert heeft een speciale behandelingswijze voor open been wonden die veroorzaakt worden door spataderen. Hjj behandelt deze door gaans met zwachtels, dit in tegen stelling tot andere chirurgen die de ze wonden medicamenteus of opera tief trachten te genezen. Nadat er tussen hem en de zieken fondsen verschil van mening was ontstaan over de honorering, heeft de zogenaamde „commissie van spe cialisten ex artikel 5", die de zie kenfondsraad adviseert over bijzon dere honoreringsregelingei). een be paald voorstel aan hun collega Kop pert gedaan, maar hij heeft dit af gewezen. Het conflict met de ziekenfondsen is dus blijven bestaan. Venvacht wordt dat de Utrechtse fondsen dok ter Koppert binnenkort zullen ro yeren. Aldus de verklaring van zie kenfondszijde. Men deelde ons nog mee. dat üe Regeling en Klapper in het alge meen goed werkt. Hij berust op een overeenkomst tussen de organisaties van artsen, apothekers en zieken fondsen. De Regeling en Klapper heeft tot doel goede geneesmiddelen op eer, economisch zo verantwoord mogelijke wijze te verstrekker- Bij verschil van mening tussen een arts en een ziekenfonds tracht men. naar de geest van de Regeling en Klapper, tot een vergelijk te ko men dat. beide partijen bevredigt, aldus verzekerde men ons van zie kenfondszijde. Advertentie l.M. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met (Van onze parlementsred. ctie) De KVP zal zich nader bezinnen op de ideologische grondslagen van de partij. Het beginselprogram en het algemeen staatkundig program zullen opnieuw worden geredigeerd. De structuurcommissie van de par tij heeft reeds de opdracht zich te beraden over het wezen en het ka rakter van de KVP. Het partijbestuur deelde dit zater dag mee naar aanleiding van een desbetre end voorstel dat de kring Rotterdam heeft ingediend voor de partijraad die 31 januari en 1 februa ri bijeen zal komen. In de bijeenkomst komen vraag stukken aan de orde die nauw sa menhangen met de ideologische grondslager, van de partij. Een specia le commissie uit de partij houdt zich bezig met het concept van een nieuw program. LONDEN (Reuter, AFP) Gisteren is bij een brand in een Londens mu seum een aantal kostbare schilderij en ernstig beschadigd. Tot de beschadigde meesterwer ken behoret! een 'Romeins tafereel' van Canaletto met een geschatte waarde van 350.000 gulden, een 'Por tret van een dame in zwarte japon' van' Van Dijck en een 'Moeder met kind' van Boucher uit de Rothschild- rerzameling. heid op het punt van de receptuur terug te geven.' Uitvoerig ging dokter Koppert in op enkele punten uit de Regeling en Klapper van het Ziekenfondswezen. Hierin zijn alle reglementen opge nomen waaraan een arts of een spe cialist zich bij ziekenfondspatiënten moet houden. In de inleiding hiervan staat: Het doel van de regeling inzake het verstrekken van geneesmid delen is, de verzekerde een me disch verantwoord en tegelijk zo rationeel mogelijke therapie deel achtig te doen worden. Overbodige middelen, ook al zijn ze nog zo goedkoop moeten niet worden voorgeschreven: het duur ste middel mits noodzakelijk moet kunnen worden voorgeschreven.' Dokter Koppert bestreed aan de hand van voorbeelden deze voor schriften. De bedragen voor medi camenten en honoraria voor artsen en specialisten vormen de sluitpos ten op de begrotingen van de zieken fondsen, zei hij. Het bedrag, dat de Nederlandse be volking aan zièkeïifóndseaiitribuüe jaarlijks betaalt nadert *-*olgens de Utrechtse chirurg de één miljard gulden. Het hele ziekenfondswezen noem de de heer Koppert een gevaar voor een gezonde relatie patiënt-arts. In de eerste plaats omdat de art sen een z.g. abonnementshonorarium ontvangen. Voor elk fondslid is een bepaald bedrag voor de dokter uit getrokken. Een fondslid kan even wei in dat jaar helemaal niet naar de dokter gaan. maar ook twintig of meer keren. Dt: aandacht van de arts voor de patiënt wordt daardoor minder groot- Het andere gevaar is dat door de ze regeling de artsen worden over belast. Verderop in de Regeling en Klap per staat een passage 'Zoiang het hulpmiddel elastie ken kous niet voor rekening voor de ziekenfondsen wordt verstrekt, kunnen ook Varicosanzwachtels voor behandeling of elastische wind sels voor deze periode van be handeling niet voor fondsrekening worden voorgeschreven." 'Uit eigen ervaring," zei dokter Kop pert, 'weet ik dat heel wat mensen geholpen, en goed geholpen kunnen worden met deze kousen au Varico sanzwachtels. De kousen kan ik niet krjjgen, die komen voor rekening van de pa tiënt. hetgeen neerkomt op een be drag van ƒ60,per jaar, Varicosan zwachtels kan ik wel krijgen bij open beenwonden, maar niet bij ge- Bloten benen. En juist ook dan kan ik de mensen wat meer levensge luk geven, wanneer ik die Varico sanzwachtels maar kan krijgen. Bewust bega ik bier dan de over treding en pas ik mijn diagnose aan bjj de medicijnen. Anders zouden de patiënten deze zwachtels zelf moe ten betalen hetgeen op ƒ5,per zwachtel neerkomt. En men heeft er zeker 16 nodig.' (Van een onzer verslaggevers) „Het heeft me eigenlijk verwonderd dat men in het land de nadruk zo heeft gelegd op de koienprijsverho- ging, Och. Ik begrijp dat in deze tijd van prijsverhogingen natuur lijk wel maar men moet deze maat regel echt op de langere termijn be zien, Zo niet nü prijsverhoging, dan geloof ik dat we er over twee of drie jaar veel ongunstiger zouden voorstaan. Wat dat betreft is ho. met de verhoging van de suikerprijs precies eender als met de kolen. Dj consument heeft, op langere terwijn bezien bepaald voordeel van deze maatregel nü," Dat zei minister Andriessen dins dagmiddag in het Casino van de Staatsmijn Maurits te Geleen. waar hij. kort na zijn ondergronds be zoek aan de mijn de pers te woord - stond. Hoewel het de bedoeling was dat deze bijeenkomst in het teken zou staan van 's ministers ervaringen on dergronds. werd bet meer een praat je over de regeringsmaatregelen voor de mijnen en de kolenprijsverhoglng. Wat zijn ondergrondse bevindin gen van die morgen betrof: ..Ik heb de ervaring opgedaan dat ik met mijn maatregelen in de goede richting heb gedacht." zei hij. En ..Als er door deze maatregelen wat meer ondergronders komen en de produktle belangrijk stijgt, zou dat beslist een tegenwicht- vormen te gen mogelijke tendenties tot een verdere prijsverhoging van de ko len in de nabije toekomst." Het was hem overigens wel opge vallen het was nu tien jaar gele den dat hij voor de eerste maal een ondergronds mijnbedrijf bezocht dat er in die tijd heel wat gemecha niseerd is. ..Daarmee wil ik echter niet zeggen dat het mijnwerkersberoep in die af gelopen tien jaar minder hard is ge worden." zei de bewindsman, die zelf 's morgens op z'n buik en knieën door een pijler van ruim een meter hoog was gekropen. De minister bleek trouwens wel meer van zwaar werk af te weten, want hij was in zijn studententijd, tijdens een havenstaking in Amster dam, eens ingesprongen om zware _v„ Deze reuzeschildpad is een wonder van het eiland Galapagoseen kleine duizend kilometer ten leesten ran Ecuador. Hoe wel het dier in een gruwelfilm zeker niet zou misstaan, schijnt zijn afstotend uiterlijk geen nadelige invloed op zijn karakter te hebben. Hij staat bekend als een goedaardig beest. zakken op zijn rug te versjouwen vertelde hij. Benadering De omstandigheden waaronder in de mijn moet worden gewerkt vond hij echter van heel andere aard, „Ik ben een hele poos bezig ge weest om me schoon te wassen en ik voel me een beetje beschaamd dat ik zo veel badwater heb moeten laten weglopen," aldus prof. Andriessen. Z'n indruk was dat de mijnwerker trots is op z'n werk en dat het m{jn- werkersvak toch een beroep is. waar in men, ondanks alle narigheden en minder aanlokkelijke omstandighe den, iets van zich zelf kan leggen. Vandaar dan ook dat de regerings maatregelen in de eerste plaats ge richt zijn op een psychologische be nadering van de huidige problema tiek ondergronds: het gebrek aan vertrouwen in de toekomst. Aldus nog steeds minister Andriessen. Advertentie I.M. Vier middelen in één tablet werken krachtiger xonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. (Van onze parlementsredactie) De VVD wil een bescheiden bijdra ge uit de rijkskas ten behoeve van AOW-uitkertngen volgens «en vast te stellen sociaal minimum beschou wen als een punt van redelijke over weging. Ondanks het feit. dat de AOW volgens de WD in beginsel uit premies moet worden uitgekeerd. Dit verklaarde mr. H. Van Riel. lid van het hoofdbestuur en leider van de Eerste Kamer-fractie van de li berale partij zaterdagavond tijdens een partijvergadering in Zwjjndrecht. De heer Van Riel verwachtte op korte termijn een wetsvoorstel tot vermindering van de progressiecurve van de inkomstenbelasting. De da tum van invoering zal afhankelijk zijn van de conjunctuur. (Van een onzer verslaggevers) Nog voor het einde van dit jaar hoopt het centraal afwikkelings bureau Duitse schade-uitkeringen (CADSU) de uitbetaling van voor schotten op het zogenaamde „smar tegeld" voltooid te hebben. Op het ogenblik worden alleen nog aan voorrangsgevallen boven 61- jarigen) voorschotten Uitbetaald. On geveer in maart hoop: meu te kun nen beginnen met betaling van voor schotten aan rechthebbenden in la gere leeftijdsgroepen. Over de defini tieve afrekening van de uitkeringen durft men nog geen voorspelling te ..geven. Verificatie van moeilijke ge vallen beroepen bij het college van scheidslieden kunnen deze definitieve afrekening vertragen. Wanneer ech ter deze gevallen zyn opgelost hoeft de afwikkeling van de schade-uitke- ringen niet lang meer te duren, ver wacht men. -- Canada heeft in Groot-Brittan- nië drie elk zeshonderd ton metende duikboten van de Oberonklasse be steld. Zij kosten gezamenlijk c-nge- veer 10 miljoen gulden. De eerste i wordt in februari te water gelaten. das de verkeerde, die moet naar Tokio aan kolossale ankers of rustend op zware poten. Goed honderd jaar geleden nam de Seneca Oil Company, een van de eerste oliemaat schappijen ter wereld, in de Verenigde Sta ren een mislukte treinconducteur in dienst. 'Kolonel' Edward L. Drake kolonel, om dat hij hoopte dat die titel indruk zou maken. Hij nam op zijn beurt een man in dienst die Smith heette en smid was. Ze wisten van oiie niets, van boren zo mogelijk nog minder. Op een zomerdag in 1859 nam Drake de Drake, die nog één andere, minder suc cesvolle boring heeit geleid, kreeg van zijn maatschappij een jaarsalaris van duizend dollar. Dat bleek achteraf te veel. In 1864 ging Seneca failliet, na in totaal 50.000 dol lar te hebben uitgegeven. Tegenwoordig kost èen boring op het iand doorgaans meer dan een miljoen gulden. De nog steeds talrijker wordende oliemaat schappijen geven per jaar vele miljarden uit voor opsporing en winning en maken ieder jaar weer... vele miljarden guldens winst. De grootste van hen, ieder voor zich. Vier, vijf. soms al zes kilometer diep draait de boorbeitel in de grond. Uit torens op het land of van booreilanden op zee, drijvend dank zij de aardolie, 's werelds belangrijkste energiebron. Merkwaardige situatie: met uitzondering van de communistische en enkele andere landen is die onmisbare bron geheel in handen van particuliere maatschappijen. Ze zeggen van zich zelf dat ze daardoor zeer veel hebben bijgedragen tot de groei der nationale economieën, van de wereldecono mie. Maar ze kunnen daar d i t aan toe voegen Nooit in de geschiedenis hebben particu liere maatschappijen, wier belangen vaak ook nog in dochterondernemingen zijn ver smolten. zo'n enorme machtspositie verwor ven ais deze oliemaatschappijen. smid mee naar een stukje woeste grond bij Titusville, in de staat Pennsy ivanié. Hii deed zijn ogen dicht, wierp een zilveren dollar over zijn schouder en keek waar cie munt was terechtgekomen. 'Me dunkt.' zei hij tegen Smith, 'dat. we het daar maar een.s moesten proberen.' Het werd zaterdag en de boor zat twee honderd meter diep. De zondag was een rustdag en Smith ging een eindje wandelen. Langs de boorput. Hij keek naar beneden en zag de olie, liet vloeibare gouci, omhoog borrelen. een industrie ter wereld hepft zich sinds d;c zondag. 30 augustus 135», zo snei ontwikkeld ais de olie-industrie jaarlijks één, twee miljard of meer. Drake stierf in 1880, volkomen berooid. Geologen hebben nu zijn plaats ingenomen, boorspecialisten die van zijn helper Smith Ze hebben de aardolie in steeds breder stro men omhoog gebracht: in 1962 verbruikte de wereld 1300 miljoen ton olie en het ver bruik gaat met sprongen omhoog. Gfonder aardolie en de produkten die eruit gemaakt worden zou de economie van ieder ontwikkeld land van de ene op de andere dag in eikaar storten. Elektrische centrales, het trein- en wegverkeer, de iuviilvaarl, de koopvaardij, talloze fabrieken r.e functioneren, geheel of grotendeels, \~oor Nederland is dit verschijnsel ln het verleden met minder opmerkelijk ge weest dan voor andere landen. De betekenis ervan werd direct na de Tweede Wereld oorlog evenwel actueler door de oliewinning uit onze eigen bodem, door de Nederlandse Aardolie Maatschappij, een dochter van de Koninklijke/Shell Groep en Standard Oi! of New Jersey (Essoi. D*> opzienbarende aardgasvondsten in Groningen vergrootten de actualiteit en de verwachte aardolie-exploitatie in het Noord-* zee-gebied maakt haar nóg groter. We wor den welhaast dagelijks geconfronteerd met cie machtsgreep van de olieconcerns op de economie en de met de dag groeiende noodzaak om onze nationale, gemeenschap pelijke belangen op het, olie- en aardgasiror.t veilig te stelten.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1