Personeelsvoorziening blijft een bron van zorg voor de industrie Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas over 1963 RET-bussen in botsing met auto s Conjunctuur in de chemische industrie minder gunstig Marktsituatie kenterde tegen het einde van '63 Volle winst voor SVC Distilleren niet of nauwelijks rendabel Krappe zege bezorgt Wilton-heren titel ..HET WESTEN HODERHE RASBEHANDELING TAXI? EUROTAX 69 4 60 Tiroler avond bij Marimba Mercuriusleden gehuldigd Aanrijding bij Beyersbergen vakkundig personeel MEISJES GEHUWDE VROUWEN ADVERTEER REGELMATIG SCHIEDAMSE ZAAIERTJES onder elkaar Steen door ruit, camera gestolen WBRKSPOOE GRATIS VOORLICHTING HET VRIJE VOLK DINSDAG 28 JANUARI 1964 PAGINA Het tekort aan arbeidskrachten kan voor het district van de Kamer van Koophandel en l' abrieken voor de Beneden-Maas (Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Rozen burg en Voorne en Putten) thans op rond 2000 man gesteld worden. Bovendien werken er in dit gebied 1000 buitenlandse arbeidskrachten. chiedammers Bioscopen Het accent van het toegenomen aantal arbeidsplaatsen ligt op het eiland Rozenburg, waar een ongekende activiteit bij de opbouw en uitbreiding van nieuwe industrieën valt waar te ne men. Dit is met name het geval bij een aantal chemische In- industrieën, zo valt te lezen in het overzicht van de gang van zaken in het district van de Kamer in 1983. Zoals gebruikelijk omvat dit overzicht een opsomming van de activiteiten in de verschillende sectoren van industrie en han del. Vertrouwen Haringvisserij Hoge prijzen EUROTAXj In het afgelopen jaar was de conjunctuur in de chemische industrie in het algemeen minder gunstig. In vele sectoren van deze bedrijfstak heerste" overproduktie, waaruit druk op het prijsniveau voortvloeide. De produktie van nieuwe bedrijven kon niet altijd zonder meer door de markt worden opgenomen. De winstmarges werden in het algemeen te klein geacht ten opzichte van de grote kapitalen die met investeringen in de chemische industrie zijn gemoeid. Ook in dekunstmestindustrie werd het prijsniveau op de internationale markten beïnvloed door de heersende overprodnktie. Tegen het einde van het jaar werd echter een kentering in de marktsituatie merkbaar. De voorziening van grond stoffen leverde in. de afgelopen periode geen enkele moeilijk heid op. Het wereldaanbod is ruim te noemen. Ook het we- reldkunstmestverbruik beweegt zich in stijgende lijn. De groei van de wereldbevolking en een onbevredigend voedingspeil zullen een verdere toeneming van het kunstmestverbruik noodzakelijk maken. In de toe neming van de vraag wordt in vele gevallen voorzien door na tionale produktie. De ervaring heeft echter geleerd dat import noodzakelijk blijft. als „vier muren" u te benauwd zffn... Roet Export Euromarkt HERHALING WEGENS GROOT SUCCES HUISHOUDSHOW IN CAFÉ PIET ROMEIJN Zondagmorgen om ten uur of el) reed een 51-jarige Schiedammer met zijn auto de Oostsingel op om de wa gen daar ergens te parkeren. Nu weet u, dat parkeren dikwijls slechts kan geschieden met behulp van veel gemanoeuvreer en geioring. Dat on dervond bovengenoemde automobilist ook. Bovendien stonden hem twee (jongere) mannen in de weg; deze waren bezig met het wassen van een auto. De automobilist vroeg of ze een stukje opzij wilden gaan. Maar dat wilden ze niet. Er ontstond een klei ne woordenwisseling dat is nor maal in zo'n situatie. Maar niet nor maal inaren de' argumenten waarmee een van de autowassers (22 jaar oud) zijn woorden kracht meende te moe ten bijzetten. Hij sloeg de automobilist in het ge zicht. De Map kwam hard aan; be halve de bril vloog ook het gehoor apparaat van de automobilist aan stukken. Schade 1200 gulden. Goed gedrag in het verkeer dal is allemaal een kwestie van mentali teit, zo zeggen de deskundigen. We zijn daarom benieuiod hoe de 22- jarige driftkop zich achter het stuur gedraagt. Voor ons is hij een potentiëte brok kenmaker. En dus gevaarlijk. Monopole Alarm voor squadron 904, ma. 8 uur, di, 2 en 8 uur, wo. 8 uur; Drie jongens en een hond, wo. 2 uur, Passage: The great Escape, tot en met wo„ dagelijks 3 en 8 uur VANDAAG Irene: Pars. verg. Gusto, culturele avond, 8 uur. MORGEN Irene: Pers. verg. Vegla, culturele avond, 8 uur Volksgebcüw: Filmavond Alg. Ned. Bouw bear Ij febond, 8 uur. Mnsis Sacrum: Jaarvergadering sectie toneel Schiedamse Gemeen schap. Bibliotheken GetneemeDit>Uotnce&. Lange Haven 131. maandag 1—8.30 dmsaag 9.30— «.30 en 7—3.30 wuensQug 9 30—130 donderdag 9.30—1230 vrijdag 9.30— 4.30 en 7 -830 saterdag 930 4.3U Lorentzlaan S: maandagmiddag 1.3UUI) dinsdagmiddag 1.30—4.30 woensoagavono 7—9 vrijdagmiddag 1.304.30 vrijdagavond 7.8 Or. (Vibautpletn 139, maandag ldinsdag 1 —4,30 woensdag alleen jeugd 2volwassenen 7—9 donder dag 9.30— la vrudag volwassenen 7— 9 en 7—a leuga Leliestraat: woensdag t4 vol wassenen en jeuga 7—8.30 alleen vol wassenen zaterdag 14 volwassenen en leuga Schiedamseweg 26: dinsdag 2—5 alleen voiwassenen vruaag 2—5 vol wassenen en teugQ Exposities Galerie Wiegman: Schilderden, gouaches, tekeningen van wijlen Nelius Faling. Galerie CCC iMgi Nolenslaan 478): Werk van Trees Suringh, t.eun 3 fe bruari. StedL Museum: Pastels van Arend Roosenschoon; werk van Frieda Hunziker tot tü februari Sted. Museum: Epos in D groot, schilderyen en tekeningen van Rien van den Brink, tot 23 februari. Evers, 68242. Apotheek Lange Haven 81, telefoon Koop boek bi] do ARBEIDERSPERS Bij een terugblik op de algemene gang van zaken in de grote scheeps bouw over het jaar 1963 komt dui delijk tot uiting, dat het beeld in vergelijking met het vorige jaar niet zoveel wijziging heeft ondergaan. De scherpe concurrentie bij het verkrij gen van opdrachten voor nieuw- bouwschepcn is mede oorzaak, dat de uitkomsten dikwijls de kosten nauwelijks of niet dekken, waardoor vooral de uitsluitend op nieuwbouw aangewezen werven voor grote moei lijkheden komen te staan. De* kredietfaciliteiten met zeer lan ge looptijden, die voor tie bouw van schepen door de opdrachtgevers wor den gevraagd, vormen mede een hin derpaal om tot een enigszins aan vaardbare prijs to komen. In het algemeen was de bezetting in de reparatiesector niet onbevredi gend te noemen, hoewel ook daar de concurrentie zich geducht deed voe- en. Het blijft een merkwaardig ver schijnsel, dat ondanks de minder goede gang van zaken in de scheeps bouw er nog altijd een tekort aan vaklieden en ook aan ongeschoold personeel bestaat, zelfs zodanig, dat vele bedrijven zich genoodzaakt zien in toenemende mate arbeiders uit Italië, Spanje, Turkyë en andere landen aan te trekken. De scheepsbouw b eef, vooral in de tweede 'helft van 1963, niet ge spaard voor storingen in '-et ar beidsproces, die een gevolg waren van de drang naar hogere lonen. Een onderneming ln het Botlek- gebied gewaagt eveneens van moei lijkheden bij het aantrekken van ar beidskrachten, doch constateert toch ook enige verbetering. Ook ln 1963 moesten opnieuw buite. landse krachten in dienst worden genomen. Ondanks het feit dat de tijden voor de scheepsbouw somber zijn, ziet dit bedrijf, mede dank zij de activiteiten op andere gebieden, de toekomst met vertrouwen tegemoet. De kleine en middelgrote werven waren ln 1963 behoorlijk van werk voorzien. De zgn. nieuwbouwwerven konden zowel van binnen- als van buitenlandse zijde de nodige op drachten voor nieuwbouw aantrek ken. De reparatiewerven gaven weer hetzelfde beeld te zien als in vo rige jaren: vrij rustige wintermaan den en daarna een zeer druk voor jaar. zomer en najaar. De strenge winter was er oorzaak van dat van januari tot en met fe bruari een deel van de reparat'ewer- ven slechts in zeer beperkte mate reparatiewerk kon uitvoeren, terwijl in deze periode bovendien vrij veel üsschade ontstond, die een grotere drukte in de zomermaanden met zich bracht. De schaarste op de arbeidsmarkt nam ook voor de werven in 1963 nog grotere vormen aan, met als resu - taat, dat over de gehele linie een teruggang In de personeelsbezetting moet worden geaccepteerd. Metaalbewerkers blijven graag ge ziene arbeidskrachten in andere in dustrieën, o.a. in de chemische en petro-chemische bedrijven, zódat de metaalindustrie ook in het afgelo pen jaar weer een deel van haar per- personeel daarheen zag wegvloeien. Dat de modernisering van de Vlaardingse vissersvloot met kracht wordt voortgezet blijkt uit het feit, dat in het afgelopen jaar niet min der dan drie nieuwe trawlers, elk met een motorvermogen van 1000 pk, de vloot kwamen versterken. Het aantal nieuwe trawlers Is hiermede op 12 gekomen. Opdrachten voor de bouw van tenminste 2 set-pen, waaronder een zgn. hektrawler, wer den inmiddels verstrekt De haringvangst was dit afgelopen jaar gedurende de zomermaanden bijzonder goed, zowel voor de traw lers als de drfjfnetloggeis. In het najaar waren de vangsten minder, mede tengevolge van het stormach tige najaarsweer. Voor het eerst sinds vele jaren heeft de Redersvereniging in het af gelopen jaar weer een contract met de Sowjet-Unie afgesloten, ditmaal voor de levering van 50.000 vaten ge zouten haring. Dit contract was te gen het einde van het jaar geheel uitgevoerd. De hoge prijzen van de begin 1963 aanwezige voorraad verhinderden een vlotte afzet ln de eerste maan den van dat jaar. Slechts met moei te werd deze voorraad van het oude seizoen vóór de aanvang vars de nieuwe vangstperiode geruimd. In de eerste vier maanden van het nieu we seizoen waren de vangstresutta- ten aanzienlijk beter dan in dezelfde periode van het voorafgaande jaar. Ook de marktprijzen lagen op een voor de handel aantrekkelijk niveau. Als gevolg van de ongunstige vangstresultaten in het laatste kwartaal waren de marktprijzen vanzelfsprekend hoger. Aan centraal Inkopende landen werden in de loop van het seizoen verkoel: t: Rusland: 50.000 vaten; Roemenië: 13.000 vaten. De krapte op de arbeidsmarkt heeft ook ln deze bedrijfstak de no dige moeilijkheden gegeven. Advertentie LM. TELEFOON Op het Stationsplein bij de krui sing PKO-laan-Singel te Schiedam Is gisteravond om 8 uur een RET- bus in botsing gekomen met een per sonenauto. De auto zou geen voor rang hebben verleend. Belde voer tuigen werden beschadigd. Beneden aan de Rotterdamsedijk te Schiedam, bij het Boerhaavepleln, kwam gisteravond om ongeveer tien uur opnieuw een RET-bus in aan rijding met een personenauto. Er ontstond lichte schade. Vermoedelijk heeft de RET-bus te ver naar links gereden. Uit de etalage van fotohandel Van Vuuren op de Hoogstraat is een filmcamera met een waarde van ƒ498,ontvreemd. Met een straat steen werd de ruit van de winkel vernield. Enkele' fototoestellen wer den daarbij beschadigd. De eerste klasse-teams van de Schiedamse Volleybal Club hebben in de afgelopen dagen de volle winst behaald in de door hen gespeelde wedstrijden. Dames 1 speelde wederom een goede wedstrijd, ditmaal tegen het Rotter damse Hou Stand. Zowel aanvallend als verdedigend waren de SVC-da- mes «en klasse beter, zoals uit de setstanden blijkt 157, 157 150. Dames 2 won eveneens met 3—0 en wei van een zeer tegenvallend Shell. Hier waren de setstanden 1510, 154 en 158. Heren 1 draaide weer stukken be ter dan in het voorafgaande treffen Door een kleine omzetting werden nu alle speiesre bij de aanval be trokken, terwijl ook de verdediging beter sloot. De heren van Hou Stand dolven hier met 31 het onderspit Dames 3 en 4 speelden belden met 2—2 gelijk, resp. tegen WICO i en Nationale 1. Heren 2 blijft nog steeds da rang lijst aanvoeren, ditmaal door een 3—0-zege op Tediro. Heren 4 zakte naar de tweede plaats door een 31- nederlaag tegen Libanon 5, dat ver rassend uit de bus kwam. De overige teams waren vrij. De t)ouw van een nieuwe fosfor- zuureenheid ten behoeve van het rapporterende bedrijf ondervond ver traging door de langdurige vorstpe riode en zal eerst begin 1964 in be drijf kunnen worden gesteld. De personeelsvoorziening bleef ook hier een bron van grote zorg, aldus het jaaroverzicht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas. In het achter ons liggende jaar heeft Deltachemie nog gekampt met aanloopmoeilijkheden in de produk- tie-afdelingen, die ln hoge mate wer den veroorzaakt door het verloop onder het personeel. De afzet in het binnenland vertoonde wederom een buitengewoon sterke stijging. Het is niet aan twijfel onderhevig, dat de Nederlandse boer een blijvende plaats aan de moderne mengmeststoffen heeft Ingeruimd, is «r buiten montagewerk genoeg bij Werkspoor-Montage. Door ente naam op het gebied van groot montagewmk h»®S der* special»; afdaling van Werkspoor N.V. te Utrecht «en groeiend aantal montage-opdrachten In binnen- en buitenland, lijvoorbeeld: Kernreactor - Italië Bru< Olieraffinaderij - Soedan gen en.Suikerfabriek - Iran enelux chemischs Installaties - Terneuian Olieraffinaderijen en chemische installaties en Caltex Botlek gebied Chocoladefabriek Shell,- Esse i Mars - Veghel Gasbelproject Slochteren. Door deie opdrachten, waar wij trots op zijn, kunnen wij op verschillende plaatsen in het (and gelegenheid geven voor: plaatsing als vakman: lassers pllpfitters montagewerkera bankwerkers Voor het werken op karwei bestaan speciale vergoedingen. opleiding tot vakman: voor eiectrisch-, autogeen-, of argon-arc lasser voor pijpfltter im U u» Ma I ffBiita— fcuwfrvcttw). Utrecht «•vrao conrntocnoN Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 29 januari as. tussen 7 en 8 uur na. bij net Gewestelijk Arbeidsbureau te SCHIEDAM, al waar een Werkspoor-vertegenwoordiger aanwezig is. Een ln het Botlekgebied gevestigd bedrijf besloot tot de bouw van een fabriek voor de produktie van Saran film. een plastic folie, die wordt ge bruikt ia de verpakkingsindustrie, De fabriek, die in 1963 werd aanbesteed, zal in de loop van dit jaar in gebruik worden gesteld; het produkt sal op de Europese markten worden ver kocht. Een ander bedrijf het gebied van chemische produkten maakte in oktober 1963 een begin met de bouw van een herbicidenfabriek. Hiertoe is opgericht de N.V. Herbicide-Chemie Botlek (HCB) De vestiging van een vethardings- bedrijf in het Botlekgebied hangt sa men met de mogelijkheid waterstof gas van het bedrijf vla een pijpleiding te nemen. De levering hiervan via de pijpleiding zal in het voorjaar van 1964 een aanvang nemen. Met de produktie van carbon black houden zich twee bedrijven in het district van de kamer bezig. Zij wa ren in 1963 beide goed c.q. vol bezet, ondanks de nog steeds bestaande overproduktie van roet in Europa. Als gevolg van de overcapaciteit is de prijssituatie op de markt echter zeer labiel en zijn de verkoopprijzen ten opzichte van 1962 op een lage: niveau komen te liggen. Sen der bedrijven merkt op, dat de slechte kwaliteit van het Rotterdamse water een belang rijke verliespost heeft veroorzaakt. In datzelfde bedrijf was het personeels verloop gering en ook het werven van nieuw personeel leverde geen moeilijkheden op. Belde hedrijTen breiden zich nog steeds uit ten einde de productieca paciteit te vergroten en zodoende het aandeel in een groeiende markt te behouden, dan wel ten einde in staat te zijn het aantal kwaliteiten carbon belangrijk uit te breiden. Deze uit breidingsprojecten zullen iu het voor laar gereedkomen. Zoals het zich op dit moment laat aanzien val het te verwachten dat de afzet van gedistilleerde dranken in het binnenland over het afgelopen jaar geen reden tot ontevredenheid zal geven. De cijfers over de eerste 11 maanden tonen een vermeerdering t.o.v. het vorige jaar van a Toch kan er bij de gedistilleerdindustrie geen gevoel van voldaanheid heersen. Het prijsniveau Is namelijk van dien aard, dat voor vele bedrijven niet of nauwelijks van een redelijk rendement kan worden gesproken. De door de overheid gehanteerde nonnen maken het niet mogelijk de prijzen op te trekken tot een door de industrie noodzakelijk geacht niveau De ontwikkeling in het aangevan gen jaar wordt dan ook met zorg tegemoet gezien, vooral omdat van wege het feit, dat de CAO-lonen voor de gedistilleerdindustrie aan de lage kant waren, in vele gevallen op trekken van deze lonen met belang rijk meer dan 10 noodzakelijk is. Daarnaast moet deze industrie steeds meer het hoofd bieden aan de toenemende invoer van gedistilleerde dranken Tegenover deze va-hoogde invoer, die voor een belangrijk deel uit EEG-landen plaatsvindt, staat geen adequate stijging van de uit voer van onze Nederlandse gedistil leerde produkten naar die EEG- landen. Wat de export betreft: deze heeft in 1963 een niet ongunstig verloop gehad en zü heeft zich van de te rugslag die 1963 te zien had gege ven geheel hersteld. Er valt dan ook te verwachten dat het eindcijfer van de bruto-opbrengst weer op het peil van het topjaar 1961 zal liggen. De- afzet naar Chana en Nigeria is niet verbeterd; deze vm als gevolg van handelspolitieke maatregelen in 1963 in totaal met ruim 2 miljoen gulden verminderd. Wel heeft de afzet aaar Engeland, die in 1962 10 kleiner is geweest dan in 1961, zich ln 1963 weer ge heel hersteld. Dit is daarom van be lang, om-lat Engeland verreweg de belangrijkste markt is, waarheen 40 van de totale export pleegt te worden gedirigeerd. Voorts zijn dit jaar ook naar het merendeel van de overige markten grotere hoeveelhe den afgezet dan in 1962, zulks onder Invloed van de welvaart in een groot aantal landen. De afzet op de Euromarkt is pro centueel in dezelfde verhouding toe- nomen au de totale afzet. Een uit zonderlijke ontwikkeling van de af zet naar de EEG-partnerlanden was overigens niet te verwachten. De be lemmeringen die een vrij handels verkeer en een gelijke concurrentie positie op de Euromarirt in de weg staan, schuilen ten aanzien van het artike gedistilleerd namelijk niet zo zeer in de inmiddels voor 60 afge. broken tolmuren, ais wel in <je ac cijnsdiscriminatie die in de EEG tot dusver nog onverminderd voortbe staan, terwijl jok factoren als de smaak van het publiek en andere gebrulksgewoonten een rol, zo niet de voornaamste rol, spelen. Dit alles blijkt uit het jaarover zicht van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Beneden- Maas. De f.j.g.-soos Marimba kan weer terugzien op een geslaagde dans avond. Dat de nog jonge soor het goed doet, blijkt uit de belangstelling die iedere week groter wordt. Afgelopen zaterdag werd er ent housiast gedanst op muziek van het huisorkestje De Marimba's, dat ge vormd wordt door accordeonist Wim Alblas en drummer Tinus van Oort Een bijzonder geslaagd onderdeel* van de soosavond, was de parodie op het bekende t.v.-programma Ton en Flop. Zaterdag a.S. wordt er in Ons Ge bouw. het home van de Marünba- soos, een Tiroler dansavond gegeven De zaal zal ingericht worden als een Oostenrijkse Weinstube, De Tiroler muziek wordt geleverd door De Ma rimba's. De vrouwengroep van de Party v. de Arbeid te Schiedam houdt mor genavond een ledenvergadering by mevr. v. d. Hoek, YVestfrankelandsc- straat 91a, aanvang 8 uur. Na bespreking van het reisje in september komt mevrouw pypers- Makkenze uit Rotterdam aan het woord. Zij zal spreken over de lo nen en prijzen. Tijdens haar jaarlijkse filmbij eenkomst heeft de afdeling Schie dam van de algemene bond Mercu- rius maandagavond in de grote zaal van gebouw Irene twee leden gehul digd. Het waren de heren N. v. d. Kraan en D. Scheepmakers, 'lie res pectievelijk: 40 en 25 jaar lid zijn van de vakbeweging. Hiervoor was van het districtsbe- stuur de heer ,T H. Roovers aan wezig die de beide leden na een korte toespraak de insignes uitreikte. Voor af werd door de voorzitter nog even herinnerd aan het passeren van het prachtige ledental van 30.000. Het is begrijpelijk dat het honds- bestuur trots is op dit getal doch het kan nog veel groter worden als ieder wil meewerken. Gelukkig is het ledental in Schiedam, aldus de voorzitter, ook gestegen en wel van 247 leden tot 269. Na al de plech tigheden werd voor de goedgevulde zaal (ruim 100 aanwezigen) -de film Een reis naar de zon vertoond. Alle aanwezigen hebber, genoten van deze sprankelende zangfilm ln kleuren. (Van onze sportmedewerker) In de zaathandbalcompetitie district West B 2e klasse zijn de heren van Wilton-Fijenoord erin geslaagd het kampioenschap te behalen. In de Haagse Houtrusthalten heerste er zondagmiddag grote spanning toen de teams van Animo uit Den Haag en Wilton-Fijenoord uit Schiedam het veld betraden De Schiedammers konden met een overwinning kampioen worden en de Hagenaars zouden dat de andere week worden als zij zondag dfrinst be haalden en volgende week var» AHC zouden wirmerC Wütbn'stciad hl. met I punt voor op de ranglijst, Animo startte verbluffend goed en na tien minuten spelen had het al een 20-voorsprong op weten te bouwen. Wilton was hierna goed in gespeeld en ging toen op volle toeren draaien. Doelman Aad Kalkhoven verdedigde rijn heiligdom op voor treffelijke wijze en dit stimuleerde de gehele ploeg. Louw Boer zorgde voor de eerste treffer en Fiet van Dyk maakte er 2—2 van. Hierna klopte alles bi) Wilton, de verdediging sloot prima af en de voorhoede brak herhaalde ma len goed door. Jo Foncke en Jan Mast maakten van die uitvallen ge bruik en zorgden ervoor dat de rust stand 24 werd. In de eerste minuut van de tweede helft hadden beide teams succes. Huib v. d. Lugt voor "Wilton en Henk HoHkamp voor Animo. Hierna ging de strijd weer gelijk, op, al waren de aanvallen van Wilton gevaarlijker. Toer, in de 10e minuut een stand van 5—8 was bereikt kreeg Wilton weer, zijn traditie geworden, uitloop periode. Piet van Dijk en Huib v. d. Lugt kwamen tot 5—8. Hierna gingen de Hagenaars over tot zwaar verdedi gen. Wilton kreeg tweemaal achter elkaar een stxafworp toegewezen, Ben Geerlings en Huib v. d. Lugt lieten deze unieke kans niet voorbij gaan en zo kwam Wilton op eec 810-voorsprong. Animo gaf zich echter nog niet gewonnen. Animo kwam tot een score van 8—10 terug. In de laatste zeven minuter Is het hoofdzakelijk aan doelman Kalhoven te danken geweest, dat de Hagenaar» niet nog dichter bij de Schiedammers konden komen. Huib v. d. Lugt bad het laatste woord door de eindstand op 811 te brengen. Op de kruising Westvest-Velievest- Vlaardingerstraat by hotel Beyers bergen is gisteren een bromfietser in botsing gekomen met een scooter berijder, De bromfietser, de 17-jarige N.F.W., werd daarbij gewond en moest in de Dr Noletstichting wor den opgenomen. Een van de twee heeft geen voorrang verleend; wie echter de schuldige is moet nog wor den uitgezocht. BANKETBAKKERIJ liÜIZ ST. LIOUINASTRAAT A9TEL.E7586 "letaiW 1 v Sssa met demonstratie van de meest geëigende was machines. drogers, centrifuges, wasautomaten en wasmiddelen. Gaarne nodigen wij U uit tot een bezoek aan onze ROZiiNRURGSESIUAAT 2a, SCHIEDAM op woensdag 29. donderdag 30, vrijdag 31 januari en zaterdag 1 iebruari van 10.30 tot 21 00 uur (zaterdag tot 17 uur». Bovendien zal 's middags van 14 tot 18 uur een ervaren WAS-CONSULENT aanwezig zijn, die tl alle gewenste inlichtingen verschaft over doeltreffende, tyd-, moeite- en kostenbesparende behandeling van Uw grove en fijne was. Expositie van machines van 119,— tot 1675.gld. Iedereen hartelijk welkom Geen enkele koopverplichting Gratis advies ook voor Uw eigen wasproblemen. MGR. NOLENSLAAN 886 MESDAGLAAN HOEK REMBRANDTLAAN Ook de nieuwste KOELKASTEN en STOFZUIGERS worden gedemonstreerd. VAN BERKEL'S PATENT fabriek van weegschalen, weeginstailaties en snijmachines In ons bedrijf te Vlaardingen, waar speciaal-weegapparatuur wordt ver vaardigd, vragen wij, als gevolg van een uitbreiding van onze aktiviteiten, Wij stellen de vakante plaatsen ook gaarne beschikbaar aan werknemers uit andere bedrijfstakken, die zich in ons bedrijf wensen te ontwikkeien. Inlichtingen kan men verkrijgen dagelijks tussen 9.00 uur en 16.00 uur op ons kantoor, Industrie weg 15 te Vlaardingen. Desgewenst ook telefo nisch onder nummer 010-115496 en 01898-6141 en 's avonds onder nummer 01898-2967, BANKETFABRIEK W. KESTER N.V. vraagt voor lichte inpakwerkzaamheden (voor hele of halve dagen of voor de avond van 17.4522 uur), Hoog loon en goede andere voorwaarden. Aanmelden aan one kantoor BROERSVELD 67. Alles op gem betaling vanaf 1. p W GOEDEREN HANDEL Fm. A BVBUi- PEROORD ZN, ruinlaan 40 Schiedam Kapsalon Héléne, de salon voor de betere PERMANENT stroomloos voor ieder tiatf geschikt f 750 Heien* tied» permanent, de meess 'deal* natuurlijke permanent f 10 Gratis halen en oren?#» P*J luxe auto voor permanent Kapsalon Héléne, R*®?* óraudUaan 23» SédHAa, -*■ 67170. 1,00 reductie op da» »4v.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2