Beurs van moderne kunst in museum van Schiedam Tot Steun in de Strijd speelt goede thriller Voor visserij was '63 een ongunstig jaar Niet Rotterdam j van toen, maar j ...oud Schiedam! i 1 SG-TONEELWEDSTRIJD: M O NO PO L E r Vanavond half acht: koopt steentjes Rubbergasslang is nu verboden Kleine explosie in fabriek te Vlaardingen chiedammen onderlhaar Schaaknieuws Burgerlijke Stand SCHIEDAMSE ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK WOENSDAG 19 FEBRUARI 1964 fiams Mreüm ml van 27 juli tot tegin september een mo- oerne kunstbeurs worden gehouden. Museumdirecteur J. Paalman werkt Vandaag: Volksgebouw: Vergadering Partij van de Arbeid, 8 uur. Apotheek Hóógstraat 2 - Schiedam - Tel. 6 88 08 HELLEGEBROED BARABBAS SCHRIKBEWIND IN OCATILLA MET DE DRIE STOOGES DE LUCHT IN PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) nTuoZl7^lTiPlan^n Uit,°p de beurs ™ZneZTZ Zter- mee Mil ÏZ n s verkocht worden; seven kunstgalerieën werken, er aan Galerieën zuZ tZ J 'M Parijs en één uit Lonc*en. Deze kunst- fchièdaltengen M" 06 be!a'^k^ Vilders en grafici naar Trouwen kost geld. Dat wil zeggen, het kan ook kosteloos, maar wie aan een huwelijksvoltrekking een beetje cachet wil verlenen, moet toch over de brug komen. Nu heeft de gemeente voor ver schillende uren waarop men in het huwelijk kan treden, ook verschillende tarieven, Hoe later, hoe duurder daar komt het op neer. Woensdag en donderdag zijn de tarieven het laagst. Zo bedragen de legesgelden voor een huwelijk op woensdag om negen uur 7,50, elf uur 10,—, twaalf uur S 20,Op donderdag: tien uur f 7,50, elf uur 20,twaalf uur 40,Wie woensdag of donderdag na twaalf uur ('s middags j wil trouwen en zich er dan doorgaans wel van verzekerd weet, alléén de plechtigheid te onder- gaan( dus niet met nog één of twee echtparen) moet 75,— betalen. Wie nog exclusiever wil, kan bui ten de woeTisdag en donderdag voor 100,terecht. Het aller-aller-exclu- siefst schijnt de zaterdag te zijn; tot voor kort kostte een huwelijks voltrekking op deze dag ook f 100,-. Maar deze prijs gaat straks drastisch omhoog. In de gemeenteraadsverga dering van aanstaande maandag komt een voorstel aan de orde om de zaterdagse prijs tot f250,— te ver hogen. Zelfs nu we op dit gebied de laat ste tijd toch wel het een en ander gewend zijn, is deze prijsverhoging (150%) wel wat erg fors. Er is dan ook een speciale reden voor. Ook de ambtenaren van het stadhuis heb ben een vijfdaagse werkweek. Daar om kan men op zaterdag op het stad huis alleen nog maar terecht voor aangiften van geboorten en over lijden. En ook voor het voltrekken van een huwelijk; zolang hel burger lijk wetboek en de gemeentewet nog niet zijn gewijzigd, moét een huwe lijk op zaterdag voltrokken worden als een paar dit wenst. Omdat men dus volgens de wet niet mag weigeren, gaat men de bruidjes en bruidegommetjes thans afschrik ken: op zaterdag trouwen, akkoord, maar dat kost u dan 250 gulden. (En denk eens aan de mooie fauteuil, of aan dat glasstel, of aan die zoveel delige vorken- en mussenuitzet, die u daarvoor zou kunnen kopen'.). Het lijkt zo op het oog wel een krachtig afweermiddel, dit hoge ta rief. Maar we zijn er toch niet erg optimistisch op, dat het veel effect zal hebben. Paartjes, die op zaterdag willen trouwen, doen dat niet zomaar. Vaak komt het begrip „status" er bij om de hoek kijken. En de statuszoeker kijkt niet op honderd gulden. Ook niet op tweehonderdvijftig gulden. Hij zal het misschien zelfs aan trekkelijk gaan vinden om dat geld neer te tellen. Want hij weet, dat hij zich er iets exclusiejt mee koopt. En daar is het hem om te doen. We zijn benieuwd of het schrik draad zal werken. Vooralsnog zijn we pessimistisch. De moderne kunstbeurs zal onge twijfeld veel aandacht trekken In het land; het is immers de eerste keer dat een initiatief in die richting ont plooid wordt. De beide bovenzalen van de rechtervleugel van het mu seum zullen voor de beurs worden vrijgemaakt. De stands worden door wanden van elkaar gescheiden. Museum directeur Paalman hoopt dat de kunstbeurs een traditie gaat worden. Een soortgelijke traditie als by voor beeld de Antiekbeurs in Delft Is ge worden. De heer Paalman heeft kortgeleden nög een nieuw initiatief genomen: in het museum beschikt men tegenwoor dig over een prentenkabinet. In een ftfgeschot deel van de kleine boven zaal in de westervleugel sullen regel matig exposities worden gehouden van moderne grafiek. Tekeningen, litho's, etsen en ander grafisch werk zullen hier regelmatig in kleine collecties worden tentoon gesteld, Momenteel is het prenten kabinet nog niet intiem genoeg; de wanden waarmee de ruimten wordt afgescheiden staan los en reiken niet tot het plafond. Overwogen wordt om het plafond te laten verlagen. Niet elke wens van de heer Paal man is echter te verwezenlijken. Een museum is nu een maal aan een bud get gebonden. Voor tentoonstellingen Is tn het Schiedamse museum een bedrag van zevenduizend gulden be schikbaar een voorzichtig beleid is dus geboden. Engels pond 10,081—10,085 Amerik. dollar 3,60S—3.60Ï Franse frank 73,531—73.581 Belgische frank 7.2387,23* Zwitserse frank83.28—83,33 Zweedse kroon 69,54 i69,59 Duitse mark 90,751—90,80* Deense kroon52,07162,121 Noorse kroon50,32150,37* Canada 3,331—3.34 Italiaanse lire 57,911—57,961 Oostenrijkse schilling 13,95—13,96 (Van een onzer verslaggevers) Vanavond om half acht begint het spektakelstuk: honderden sportlie den zullen de straten optrekken om de steentjes voor de Schiedamse sporthal huis aan huis tc koop aan te bieden. Aan maanden van voor bereiding van deze actie komt van avond een einde. Avond aan avond zijn de organisato ren bezig geweest om de zaak rond te krijgen. De prijzen zijn maandag door commissaris K. Itijpma over de duizenden steentjes verspreid en de gelukkige winnaars worden met hun prijsgevende steentje in de koopmansbeurs venvacht. Vandaag hebben geluidswagens de Schiedammers al attent gemaakt op de actie. Vanaf half acht wor den de steentjes dus te koop aan geboden. Ze kesten 0.50- Een van de steentjes is goed voor een hoofd prijs van duizend gulden, min één cent. Het is de bedoeling dat deze prijs vanavond al aan de gelukkige wordt uitbetaald. Het architectenbureau Sprupt en Den Butter leverde het ont- ttvrp voor de Coop-DES-ioinkel die In Groenoord gebouwd zal worden, De tekening toont u de voorgevel van de winkel. Wan neer met de bouw wordt aange vangen is nog niet bekend. De wedstrijd van het le tiental van de schaakclub Schiedam tegen Overschie 1 is in een overwinning geëindigd. Dank zij een overwinning van Harmannij is de stand momen teel 5%2(2, de afgelopen partijen van Noorddegraaf en v. d. Velde worden a.s. woensdag uitgespeeld. Momenteel deelt het eerste tiental in zijn groep de 2e en 3e plaats met Hoogvliet 1. R.SJR. en In Toren staat bovenaan met 1 punt voor sprong. Het 2e tiental behaalde een fraaie zegen op Stokvis 1. v, d. Velde, de Bruyn, v. Driessche, Moleman, Kok, Ammersdorfer en v, Etten wonnen. Vrijland en Weeda kwamen remise overeen en Stahlie verloor. In zijn groep staat het 2e tiental bovenaan, gevolgd door HVO 2 met 1 punt achterstand. Het derde tiental bezet in zijn groep de 7e (voorlaatste) plaats. Woensdag 26 februari speelt het le tiental thuis de belangrijke wed strijd tegen Hoogvliet 1, het 3e tien tal op donderdag 27 februari tegen GEB 2 en het 2e uit tegen Vlaardin- gen 2 op maandag 2 maart. „Misdaad wordfc goed betaald", zo luidde de dubieuze titel van het toneelstuk dat de Schiedamse arbeiderstoneelvereniging Tot Steun in de Strijd gisteravond in Musis Sacrum heeft opgevoerd. De op voering geschiedde in het kader van de toneelwedstrijd van de Schie damse gemeenschap. Tot Steun in de Strijd maakte een betere indruk dan de vorige deelnemer, maar aangemerkt moet worden dat deze een aanmerke- damse Gemeenschap. De uitstekende opvoering van de- 1 ze goede thriller is zonder twijfel in de eerste plaats te danken aan regisseur Eric Schneider. De spe-1 Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS denberg op koelbloedige wijze werd vermoord. W. Romein was een driftige 'on Iers hadden een goede rolkennis'en I geman, de zoon van de directeur, hun spel was onbevangen. die aanvankelijk van de misdaad verdacht werd. Door goed werk van Opvallend goed waren de vrouwen- de inspecteur en de rechercheur <W. rollen: mej. A. Rodenberg speelde de Vogel) wordt in het laatste be- op leuke wijze het dienstmeisje, drijf de werkelijke dader ontmaskerd mevr. H. v. d. Roor-Goedhart was Het was jammer dat in de dialogen een uitstekende dame van gezel- weieens te moeilijke formuleringen schap en mevr. A. Ilmer-Rodenberg voorkwamen. bracht feilloos de verloofde van de oe volgende deelnemer in de SG onschuldig verdachte ten tonele. Toneelwedstrijd, Het Zuiden zal woensdag 4 maart in het strijdperk Van de mannenrollen verdient treden met het toneelstuk. Op Drift, die van de inspecteur, door de heer H. v. d. Roor gespeeld, bijzondere I lof. Dit doet evenwel niets af aan de prestaties van de overige spe lers: de heer D. D. Goedhart was een rustige en sarcastische direc teur, die door neef Eddy L. Ro- I Met Ingang van 1 januari jl. zijn de Gasinstallatievoorschriften 1963 van kracht geworden. GAVO. Hierdoor zjjn In Vlaardingen o.m, de aansluitmogelijkheden van de di verse gastoesteilen veranderd. Deze verandering houdt in, dat rubber gas slang niet meer mag worden gebruikt, Het zal dus noodzakelijk zjjn dat diegenen die tot heden nog de rubbergasslang toepassen zullen moe ten zorgen voor een andere verbin ding. Deze verbinding kan bestaan uit: a. aansluiting met een buigzame ver binding (de zgn. veillgheidsset) b. aansluiting met koperen pijp en vleugelkoppeling: c. aansluiting met een insteekverbin- diiig (zgn. gasstopcontact) Van deze dne aansluitingen kan de eerste het eenvoudigdst worden toe gepast. De rubberslang mag nog wel wor den toegepast by de komforen zon der kraan en de huishoud-oventjes. De erkende particuliere installa teurs kunnen, evenals het gemeente lijk energie- en waterleidingbedrijf afd. gas, alle nodige inlichtingen ver schaffen. Geboren: Claudia M. d.v. J. Gra- vestljn en J. M. Wielaard; Cornells z.v. j. van der Knaap en M. de Vor mer; Romke P. z.v. A. Mooiweer en A. M. Koppenberg: Petrus M. zv M. J. Boon en W. M. Daalmeijer-" Patrick z.v. A. G. van Tooren en F Kompagne; Bernardus E. z.v. j' Trooster en A. van Rijswijk; Johan nes M. J. z.v. J. M. J. Zuidgeest en J. A. Matthijssen; Jan j. z.v., j, van der Lee en M. E. Bakker Overleden: H. Speelmeijer, 44 jr W. C. van der Poel, 64 jr. E. Soes bergen, 75 jr. weduwe van: A J. J. Dries. H. M. van Hertom, 62 jr, eehtg. van P. Soeters; J. W. A. Ver haal, oud 5 dagen. Bioscopen Passage: Maciste, gladiator van Rome. oag. 2 en 8.15 uur. 3, 4.15 7 en 9.15 uur. MonopoleOproer op de Defiant, ma., di„ wo. 2 en 8 uur; Rusty en de spionnen, wo. 2 uur. Korenbeurs: Centrum steentjes actie voor sporthal, vanaf 7.30 uur. Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 78.30 dinsdag 9.30— 4.80 en 7—8 30, woensdag 9.304 30 donderdag 9.30—12.30, vrijdag 9 30- 4.30 en 7—8.30. zaterdag 9.304.30 Lorentzlaan 6: maandagmiddag 1.304,30 dinsdagmiddag 1.304.30 woensdagavond 7—9, vrijdagmiddag 1.304.30, vrijdagavond 7—9 Dr. Wibautpleib 129, maandag 1—9. dinsdag i—4.30. woensdag alleen Jeugd 24, volwassenen 7—9. donder dag 9.30—12, vrjjdag volwassenen 7— 9 en 7—8 Jeugd Leliestraat: woensdag 1 —4. vol wassenen en jeugd 78.30 alleen vol wassenen. zaterdag 14 volwassenen wassenen en ieugd Schiedamscweg 26: dinsdag 25 alleen volwassenen, vrijdag 2—5 vol- en jeugd. Exposities Galerie Wiegman: Schilderden gouaches tekeningen van wijlen Nelius baling Sted. Museum: Epos tn D groot, schilderden en tekeningen van Rien van den Brink, tot 23 februari. Galerie CCC: Beeldhouwwerken v Henk S. Boerenoogen. tot en met 2 maart. A. Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080 In Italië is dinsdag de viering begonnen van het feit, dat Michelan gelo 400 jaar geleden overleed. Op zijn graftombe in de Florentijnse kerk Santa Croce werd een krans gelegd, terwijl herauten in ren ais- sance-kostuums de trompet staken. Nabij de Syrische grens is dins dagmiddag een Israëlische pantser wagen op een mijn gereden, waar door de drie inzittenden militairen ernstig werden gewond. Het ongeluk gebeurde op ongeveer een kilometer van de bestandslijn. Over het algemeen genomen is het jaar 1963 voor de Neder- landse visserij niet best geweest. De strenge winter beïnvloed de de mosselteelt en de tongvangst In ongunstige mate, het af sluiten van de Zeeuwse zeearmen hielp de oestercultures verder in het moeras, maar de hoofdzaak van de slechte resultaten was toch wel een niet onaanzienlijk prijsverval. „Het laatste rara-plaatje is genomen bij het eindpunt van lijn l aan de Honingerdijk. Daar was de Rustwat. Met onze acht kinde ren gingen we naar deze uitspanning en dan kregen ze allemaal een glas melk van vijf cent en dat vonden ze fijn. Nu zijn we oud. We hebben 28 kleinkinderen en al wat achterkleinkinderen Aardige herinnering, familie A. Harrewijn (Berkelselaan 82b), maar., jammer genoeg Is uw antwoord fout! Op dat rara-plaatje zien we niet het eindpunt van Hjn 1, maar wel het eindpunt van lijn 8 op de Schiedamse Koemarkt! Troost U, familie Harrewijn, Een trouwe „klant" van de bij- heel wat lezers hebben 'Rustwat' wagen van «n 8 was, de heer a. f. geroepen. Zo niet echter vele ^aartwegl22 die viaar- Schiedammers èn natuurlijk de „Als «^tram^ch REI ers die lijn 8 en dat wacht- bumper van de bijwagen. De con- huisje goed gekend hebben. ducteur kon je wél zien, maar hij Tramhistoricus P. C hr. van kon niet bjj je kernen. Aan het G er ding en spreekt (en dat eind van de dijk sprongen we er is een compliment!over een bijtijds af". sXrV -s."**-" 4c v Een winterdag in Rotterdam. Aan de Schiedamsesingel staat een dokterskoetsje. De koetsier doet, warme cape om de schou ders, in de schrale zon even een dutje, terwijl dokter een patiënt bezoekt. Het paard krabt met zijn hoeven over de kin derhoofdjes. Wat een sfeer! Wat een stemming! Wat een kostelijke plaat maakte de fotograaf Schotel, die koetsje, koet sier en paard voor zijn deur zagEen plaat 'van oude men sen en dingen' die voorbij zijn De koetsier is de vader van de heer Stevens. Lange Geer te Rotterdam. Hij was in dienst bij de stalhouderij Breijs en reed tientallen jaren de bekende dokter Klinkert. Niet de stalhouderij, maar de dokter gaf koetsier Stevens een pensioen tje toen hij er op 69-jarige leeftijd mee moest ophouden Door de zee- en kustvisserij werd in 1963 m totaal bijna 200 miljoen kilo vis aan de afslagen gebracht, welke werd verkocht voor ruim 114 miljoen gulden. De gemiddelde ki loprijs was 57 ct. In 1962 beperkte de vangst zich tot 160 miljoen kg. maar was de opbrengst daarvan 127.5 miljoen gulden en bedroeg 4e gemiddelde kiloprijs 80 ct., een te ruggang van 13,5 miljoen gulden dus. ondanks de aanzienlijk hogere vangsten. De ergste terugval In prijs werd bij de haring geboekt, n.l. van ge middeld 64 ent. naar 37 ct. per kg. De haringaanvoer lag in 1963 ruim 40 miljoen kg hoger dan in 1963. maar er werd in totaal niettemin 6,5 miljoen gulden minder voor ontvangen. Bjj de rondvis (schelvis, kabeljauw, wijting enz.) waren de cijfers iets gunstiger. Bijna 5 mil joen kg meer aanvoer en een hoge re totaalopbrengst van ruim een half miljoen. De gemiddelde ki loprijs liep hier slechts terug van 58 tot 50 ch De platvis (schol, schar, tong, tarbot, griet enz.) leverde by een meervangst van 1 miljoen kilo een mindere opbrengst van ruim 6,5 miljoen gulden op. De gemiddelde ki loprijs daalde van f 1,59 tot f 1.36 Alleen de tong vormde op deze da ling een uitzondering. De gemiddel de kiloprijs voor makreel steeg vo rig jaar echter van 30 tot 41 ct., waardoor de totaalopbrengst slechts terugliep van 5.729.000 - 4.906.000. De oesterhandel loopt nu op zijn laatste benen. Werd er in 1962 nog ruim 2 miljoen kilo aan de markt gebracht, in 1963 was dat geen half miljoen meer. Ook de mossela an- voeren liepen iets terug, nl. van 84 miljoen kilo tot 78 miljoen kilo. Hiervan is de strenge winter de oor zaak. De gemiddelde kiloprijs hand haafde zich op 12 cent. De totaal opbrengst daalde van bijna 10 mil joen gulden In 1962 tot ruim 9 mil joen in 1963. De gamalenvangst was aanzien lijk hoger dan in 1962. De stijging liep van 5 miljoen tot ruim 8 mil joen kilo. Helaas was de prijsont wikkeling weinig minder dan cata strofaal. Ondanks de veel hogere prijzen liep de totaalopbrengst nog terug van f 10.546.000 tot f 10.296.000, dc gemiddelde kiloprijs zakte van 199 tot 128. De balans der schaal- en weekdieren in totaal was 86.827.000 kilo in 1963 tegen 91.820.000 kil© in 1962 en een prijsval van f 27.430.000 tot f 21.728.000. O Bij het zogenaamde 'harden' van vetten ontstond vanmorgen om hail tien een kleine explosie in de raffi naderij van de Rotterdamse marga rine-fabriek Komi N.V. in Vlaardin gen. Drie arbeiders, de 65-jarige K. T., de 59-jarige A. N. K. en de 55- jarige J. B. F. S., kwamen met de schrik en geschroeide hoofdharen vrij. Na in het ziekenhuis te zijn on derzocht, konden zij nog vanmorgen hun werk weer hervatten. Het harden van vetten gebeurt met behulp van waterstofgas, dat via een drukvat door de vetten gevoerd wordt. Het gebruikte gas ontwijkt via een filter. Vanmorgen is er ver moedelijk gas ontsnapt door een let waarna door warmteontwikkeling (men denkt aan statische elektrici teit ten gevolge van het droge weer) een filterdoek vlam vatte. Er onstond een steekvlam en een kleine explosie volgde, waardoor een ruit sneuvelde. De gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst te doen, evenmin ais de politie, die met het oog op een eventuele grotere ont ploffing het verkeer had moeten om leiden. De toevoer van waterstofgas werd onmiddellijk afgesloten. 'Zeer aardige foto'. „Volgens mij hangt er achter Hjn 8 een kleine bywagen, 'n om gebouwde paardetram. Dan moet de foto gemaakt zijn tussen 1908 en 1918 omdat lijn 8 naderhand grote aanhangwagens kreeg. Dit eindpunt en de lus bevonden zich in het gazon van de tegenwoordige lus. Links, net niet op de foto te zien, stond de politiepost, de „pe perbus". De pachter van het buffet in de wachtkamer was de heer Knyptoga. Hij was duur met zyn koffie en ha/1 dus niet het hele RET-personeel tot klant" Een trouwe klant van de buffet houder was wel de heer P. M. Dekker, Yersekestraat 80 te Rot terdam. „Ik woonde omstreeks 1920 Is een van de conducteurs-dic- er-iuet-bij-konden-komen mis schien de heer M. L. Muste, Hal- leystraat 22 a te Schiedam, ge weest? Net als de heer P. Verraaat (van 1919 tot 1950 RET-bestuur- der) kent hij lijn 8 goed: „Als ik het juist heb gezien, is het de tram no. 94 mei de ouderwetse zwaai- beugel en daar achter een grote bijwagen die de „Titanic" werd ge noemd Voor op de tram het ijzer liet wisseiyzer waarmede de wissels konden worden omgelegd". De Schiedammers: „Van 1904 tot 1910 heb Ik daai vlakbij gewoond", zegt de heer J A. Byieveld, Boerhavelaan 118 b „De stoomtram reed toen nog lang dat witte hek naar Rotterdai op Delfshaven en ging op de rijks- Beneden bij dat hek stonden tic hbs. aan de Overschiesestraat te oude huisjes die de ..Tien Geb Schiedam. Iedere dag at ik bit een den" werden genoemd", kopje koffie in het wachtlokaal De heer A. van Haatten, Mart:.- mijn boterham op." straat 6 te Vlaardingen (die vroe- De heer F. van Schaar- denbiirg, Kastanjcdaal 8, schreef rins: „ls dit nu geen aardig rara-plaatje?" Wij a waren liet met hem eens, En gij moogt het goede ant- woord geven iiiiiiimiiaiiiiiiii ger m Schiedam op het Broers- veid woonde)„Achter de tram net u het vroegere badhuis, in mi)n tijd een gymnastieklokaal Tijdens een vlektifus-epidemie 1? iet ook nog als huipziekenhuis ge- irmkt. Mijn vrouw herinnert zich log dat, toen zij zes jaar was, de ram die uit Rotterdam kwam in het midden van de ronde poort tuimelde. Links zien we nog de rails van de oude paardetram. die van het station naar het Hoofd heeft gereden". De heer C. van Gent. Rotterdam- sedljk 72 b te Schiedam„Links ziet u dat huis met de twee ramen. Daar heeft jaren de heer Van Bochove gewoond, hoofd van de lagere school op de Broersvest. Zijn awn is de tegenwoordige wethouder voor de Party van de Arbeid, mr. J. van Bochove. Daar was ook het .gn. „pad van Muls", heel breed en teil naar beneden. In de winter verden hier glijbanen gemaakt. Een jongen van de Rotterdamse- dijk, nu zeventig, heeft daar drie uit de rails liep en van de dijk af- keer een arm gebroken Regelmatig ingeruilde BROMFIETSEN, scooters, tegen interessante prijzen leverbaar. By J. Huis, Rofc- terdamsedy'k 146, Schiedam. Voor wit-, schilder- en BE- HANGERS WERK is het ver trouwdste en voordeligste adres toch altyd G. J. J Ponjé. Schaperiaan 61 tel. 64019 Voor uw PASFOTO'S na- tuuriyk naar Fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. NAAR GEENE, Rotterdam- sedyk 264, voor tassen, kof fers en allo fUne lederwaren. Telefoon 69919, Zelfplakkend PLASTIC, ta felbladen, gefineerd of in hard plastic. In alle uitvoe ringen. Op maat gemaakt. Hout-, board- en triplexhan- dei Wetsteijn, Groenelaan 79 tel. 65116. Tiêde PERMANENTEN v.a. f 9.-; watergolven 2,50; di verse kleurspoelingen. Dal- huysen's Kapsalons, Aleida- straat 92b, tel. 66314; afd. he ren Nieuwe Haven, hoek Gordonstraat 2. Donderdag 20,2 2-8 u RICHARD TODD - ANNE AUBREÏ TECHNICOLOR 13 JAAR. Attentie! Gewijzigde aanv. tijd. Vr.-za.-roa-dl. 2 en 7 30. zond.-wo. 7.30 uur. Verh. prijzen. ANTHONY QUINN SILVANA MANOANO in het grote massale schouwspel TECHN1COLOR-TECHNIRA1ÏA 14 JAAR. Zondag-matinee 2-4.15 uur RANDOLPH SCOTT TECHNICOLOR 14 JAAR. Jeugd-raatlnee wo. 2 u. 1,25 en 1,-, Een doldwaze ruimteklucht I a.L

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2