Oppositie tegen voorstel om slachthuis uit te breiden Volleybal Succes voor Schiedam in microkorfbalcompetitie I Juliana-heren vergroten voorsprong tot 4 punten Burgerlijke stand Schiedam houdt zaterdags de (huwelijks) boot af 2 chauffeurs M.hetwesten Hofstee Hofstee TAXI? aü Sporthalcomité dankt Schiedam verkoopstars r i i I i I i i HUIZE BRABANT Gvmnasiasteiiboiid viert 12e lustrum i Strijkkwartet in Achtergrond Verkoop bevorderen Niet immoreel iSOHIEDAMSE! I MIERTJES I KANTOORBEDIENDE kantoorbediende aank, verkoper EEN JONGEDAME HET VRIJE VOLK DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 (Van een onzer verslaggevers Met algemene stemmen en zonder noemenswaardige discussie heeft de Schiedamse ge meenteraad gisteravond het intbreidingsplan-in-onderdelen Groenoordvastgesteld. Dit uitbreidingsplan wordt begrensd aan de noordzijde door de verlengde Ziualuwlaan, aan de westzijde door de tSeneluxweg, aan de zuidzijde door de rijksweg 20 en aan de oostzijde door de provinciale weg no. 15, Een gedeelte van dit uitbreidingsplan wordt momenteel al bebouwd; bij de nieuwe Valeriusstraat is men bezig aan een project van 421 woningen. De fractieleider van de Partij van de Arbeid, mr. H. B. En gelsman maakte enkele kritische opmerkingen toen de vast stelling van het uitbreidingsplan aan de orde kwam. Hij drong aan op vereenvoudiging van de bebouwingsvoorschriften. Voorts zei hij in die voorschriften gelezen te hebben, dat er in Groenoord ook sprake zou zijn van woningbouw in vier lagen op een onderbouw. De heer Engelsman verlangde van het col lege van B, en W. de zekerheid, dat deze bepaling uitsluitend van toepassing zou zijn op de reeds gebouwde woningen in vier lagen (aan de Valeriusstraat bij voorbeeld). Wethouder Van Schooneveld stelde de heer Engelsman op dat punt gerust; in Groenoord zullen behalve de, reeds in pro- duktie genomen woningen, geen 'vierhoog-flats* worden ge bouwd. Wel zullen flats verrijzen met zeven en negen woonla gen, maar daar komt natuurlijk een lift in. Slachthuis Advertentie IM, Ondanks de verbouwing gaat de verkoop normaal door. FOTO - CINÉ - FILM Tuinlaan 98 - Tel. 67464 ■fr Profiteer ook nog van de restant-opruiming g ENORME KOOPJESj Bioscopen Passage: Liefde op staatsbevel, da gelijks 2 en 8.15 uur; za en zo 2, 4.15 7 en 8.15 uur. Monopole: Barabas, 2 en 7.30 uur; Met de 3 Stooges de lucht in, wo 2 uur. Morgen: Bibliotheken Exposities Galerie Wiegman: Schilderijen, gouaches, tekeningen van wijlen Nelius Paling. Sted. Museum: Epos In D groot, schilderiji-n en tekeningen van Rien van den Brink, tot 23 februari. Galerie CCC: Beeldhouwwerken v. Henk S. Boerenoogen. tot en met 2 maart- Apotbeek Rembrandt, Rembrandtlaan 5, tel. 68855. (Van onze sportmedewerker) EUROTAX WONINGRUIL Toonkunstconcert in Passage BURG TAXI'S BANKETBAKKERIJ üpSr -- ST.'Ll D U IN ASTRAAT 49 TEL.67586 Bij de N.V. Hoogewerff, Chabot en Visser's Wijnhandel Van Straalen, Monsieur en Erkelens Voor spoedige indiensttreding vragen wij LEERLING leeftijd ±16 Jaar. Zij die ais zodanig werkzaam zijn geweest ge nieten de voorkeur. Geboden wordt een prettige werkkring in een moderne omgeving. Een vijfdaagse werkweek regeling is van toepassing. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan onze afd. personeel. Voor spoedige indiensttreding vragen wij AANKOMENDE EN LEERLING voor div. afdelingen. Tevens kunnen wij plaatsen voor de afd. woninginrichting. Geboden wordt een prettige werkkring met goede perspectieven. Prima salaris en een vijf daagse werkweekregeling. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan onze afd. personeel. Gemeenteraad stelt plan in PAGINA vast Drie teams van de Schiedamse volleybalclub hebben in de afgelopen week de volle winst behaald. Drie andere teams kregen een nederlaag te slikken terwijl de overige zes 'ploegen geen competitiewedstrijden hadden.- Dames 1 kreeg bezoek van Shell, dat zeer zwak voor cle dag kwam. De SVC-dames wonnen gemakkelijk met 30, via de set-standen 158, 152 en IS—2. Dames n moest op bezoek bij het sterke DOS. Juist in deze wedstrijd moesten de SVC-reserves met twee invallers aantreden. Na een gedwon gen eerste set, ging de homogeni teit van het DOS-team een woordje meespreken, hetgeen een 13-neder laag betekende. Meisjes 4 won keurig met 30 van Jong Pendrecht I terwijl meis- js 5 met 3—0 klop kreeg van Jong Pendrecht II. Heren m zegevoerde wederom, ditmaal met 3—1 over Set Dp 2 Dit team moet deze week op be zoek bij het leidende Lekkerkerk en kan bij een overwinning bijna zekér zijn van het kampioenschap. Bij èën nederlaag is deze kans echter verkeken. Wethouder Van Schooneveld deel de in antwoord op een vraag van de heer Metaal (k.v.p.) mee, dat voor Schiedam een maximum-inwoner- aantal van 110.000 is gepland. Op een verzoek van de heer Metaal om in de toekomstige uitbreidingsplan nen meer eengezinswoningen te bou wen, zei de wethouder dat de hoge grondprijzen in Kethel dit type wo ning onmogelijk maken. Over het uitbreidingsplan „Groenoord" zei de heer Van Schooneveld overigens nog, dat het een kopie van het uitbrei dingsplan Nleuwland is. De gemeenteraad heeft er gister avond goed twee en een half uur over gedaan om een agenda van 35 punten af te werken. Behalve het bovengenoemde uitbreidingsplan kwanten daarop als min of meer be langrijke zaken voor: de uitbreiding van het openbaar slachthuis, de wij ziging van dc Algemene Politicver ordening, de verhoging van de leges- gelden voor huwelijken op zaterdag, de Vogel Struysz Zonder dat iemand het woord vroeg („alle vogels steken hun kop in 't zand." mompelde wethouder P, van Bochove), ging deze Vogel Struysz onder de voorzittershamer door. De bezwarende voorwaarde van het besluit om de Vogel Struysz aan het Helders Marinemuseum te schenken is thans ingetrokken; het Marinemuseum heeft thans de vol ledige beschikking over het fregat en dus ook de volledige zorgen. Tegen het voorstel om in principe akkoord te gaan met de uitbreiding van het openbaar slachthuis, bleek nogal wat oppositie te bestaan. Voor al drs. Simons (p.v.d.a,) trok fel van leer. De huidige omvang en outillage van het slachthuis is niet meer berekend op de steeds stijgen de produktie, zo hadden B. en W. betoogd in hun voorstel. Ze schatten dat de noodzakelijke uitbreiding van het slachthuis een bedrag van één a anderhalf miljoen zou vergen; de hiermee te treffen voorzieningen zouden voor 20 tot 25 jaar voldoende soelaas geven. Drs. Simons noemde de manier, waarop het voorstel aan de gemeen ieraatl gepresenteerd werd, bedroe vend. Van voldoende informatie over de huidige gang van zaken bij het slachthuis (capaciteit, produktie, toekomstige ontwikkeling etc) is geen sprake, zo zei hij. De ZnldhoUandse microkorfbal competitie zit er weer op en mét na me Schiedam kan er met voldoening op terugzien. Zowel het le als het Ze team zijn namelijk óp de tweede plaats van hun afdeling geëindigd. Succes heeft met zijn senior- en juniorploeg geen eer kunnen inleg gen. Er werd namelijk in totaal slechts één winstpunt binnengehaald en wel door de jeugdploeg, die op 29 december tegen Vlaardingen gelijk speelde. Alle overige wedstrijden werden verloren, zij het gelukkig vrijwel alle met kleine cijfers. Het eerste team van Schiedam be gon in de laatste ronde met koplo per Pams een 11 gelijk spel af ie dwingen. In de 2e wedstrijd tegen OSCR 2 kwamen de roodzwarten ook niet verder dan een pmrten ver deling, ditmaal 4—4 en in deze krachtme ting had het tot een overwinning kunnen komen. Daarmee zou Pams echter niet van de eerste plaats kun nen worden afgehouden. Schiedam eindigde met 7 punten uit 6 wedstrijden en Pams met 9 punten. Schiedam 2 won met 10 van OSCR 3, maar verloor met 41 Irene: Schiedamse Filaikring, le zing, 18 uur. Volksgebouw: NTVON, ledenverga dering, 8 uur. Gemeentebibliotheek Lange Haven 131» maandag 7830, dinsdag 930 430 en 78.30, woensdag 930430 donderdag 9.30—1230, vrijdag 930— 430 en 7—830, zaterdag 630—430. Lorentzlaan 6: maandagmiddag 1.304.30 dinsdagmiddag 130430 woensdagavond 7—9, vrijdagmiddag 1.30430. vrijdagavond 7—S. Dr Wibaulplein 129, maandag 1—9. dinsdag i—430, woensdag alleen jeugd 2—4, volwassenen 79, donder dag 930—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—8 jeugd. Leliestraat: woensdag 14» vol wassenen en jeugd 7830 alleen vol wassenen, zaterdag 14 volwassenen wassenen en jeugd Schiedamse weg 26: dinsdag 2—5 alleen volwaasenen, vrijdag 2—5 vol- en jeugd. De herenteams van Juliana heb ben het de afgelopen week weer goed gedaan. Heren 1 nam door een 3—O-overwinning op AMVJRLVC nog duidelijker afstand van xijn con currenten. De voorsprong bedraagt nu vier punten, en dat ondanks het telt dat de Schiedammers een wed strijd minder hebben gespeeld. Heren 2 won van Shell en blijft daardoor een grote concurrent van koploper Libanon '50 met slechts een verïlespunt minder. Het derde herenteam heeft het heel wat zwaar der te verduren gehad. Zij kunnen met recht zeggen een gelijk spel uit het vuur te hebben gesleept. Jammer was het dat de jeugdige Juliana-ploeg op de beslissende mo menten routine te kort kwam. Hier wees het wedstrijdformulier een 22-eindstand aan. Dames 1 heeft de afgelopen week tegen ZVC 2 bewezen weer op de goede weg te zijn. In een aantrekke lijke wedstrijd volop spanning en met alleszins redelijk spel hebben zij een gelijk spel bevochten. Tot twee maal toe nam ZVC de leiding maar beide keren werkten de dames deze achterstand weg. Het zal echter voor de dames niet meevallen degrada tie te ontlopen omdat de twee on derste teams automatisch degrade ren. Advertentie LM. TELEFOON .van De Spartaan 2. Ook dit bracht 'echter geeii'wijfclglng in dé rang schikking. Eureka 2 werd kampioen met 14 punten uit 8 wedstrijden, ge volgd door 'Schiedam 2 met 9 pun ten. De Succes-jeugdploeg verloor met 02 van Vlaardingen en met 3—0 van Velox. Succes 1 was in de vori ge ronde reeds uitgespeeld. Advertentie I.M. Er worden sieeus meer aavertenties geplaatst, waarin een nog le be trekken nieuwe woning in ruil voor een andere wordt aangeboden. Ter voorkoming van teleurstelling wijst het Bureau Huisvesting erop, dat ingaan op een dergelijk aanbod geen enkele zin heeft. Reeds enkele malen is het voorge komen, dat de aanbieders wel een nieuwe woning hadden aangevraagd, maar zelfs nog geen enkele toewij zing hadden ontvangen. Bovendien tekenen zij. die een nieu we woningwetwoning krijgen toege wezen, een verklaring waarin is op genomen, dat zij de betreffende wo ning niet binnen drie jaren mogen ruilen en dat dit vóór het betrekken ervan evenmin is toegestaan. De Schiedamse gymnasiasten bond Non Semper Arcum Tendit Apollo zat zaterdag aanstaande ter gelegen heid van zijn zestigjarig bestaan (de bond werd 3 februari 1904 opge richt) een Lustrumdag houden. Het programma voor die dag ziet er ais volgt uit: vanaf zaterdagmid dag twaalf uur tot ongeveer half drie wordt in Musis Sacrum voor reünisten, genodigden en zesde-klas- sers een lopende lunch gehouden. Daarna begeeft het gezelschap (naar schatting ruim 120 personen! zich naar het gymnasium, waar het be stuur van de jubilerende gymnasias- tenbond tot 5 uur zal recipiëren. In een der schoollokalen is een fototentoonstelling ingericht en in een ander lokaal bestaat de gele genheid enkele films over het schoolleven in de afgelopen vijf jaar te gaan zien. De films zijn vervaardigd door de heer L. H. Koster. 's Avonds zal om half acht de gro te Lustrumavond een aanvang ne men. Na een optreden van een ieer- lingenkoor en het amusementsorkest Amor (beide onder leiding van drs. W. P. Gelderman) geeft de toneel groep van de gymnasiastenbond een opvoering van Het Dievenbal van Jean Anouilh. De lustrumavond wordt besloten met een bal tot onge veer drie uur, waaraan The Harbor Jazzband zijn medewerking verleent. Donderdag 27 februari geeft het Rotterdams Philharmonisch Orkest in het Fassagetheater het vierde Toonkunst-abonnementsconcert. Het orkest staat ditmaal onder leiding van Bogo Leskovic. Het programma vermeldt; Sieben Balkan Tanze van Tsjcevio, het Vioolconcert, van Brueh en Schilderijententoonstelling van Moussorgsky. Solist is Ufco üghi, viooL Deze kritiek van de heer Simons was voor. burgemeester Peek aan leiding om een aantal interessante cijfers van het slachthuis te ver strekken. Daaruit blijkt dat de omzet van het slachthuis inder daad sterk toegenomen is. Het gebruik van vlees per inwo ner van de vier aangesloten ge meenten steeg in 1963 van 36,5 tot 41,3 kg. Het aantal geslachte runde ren steeg in 1963 van 37.500 tot 45.200. De produktie van vlees nam in '63 met een miljoen kilogram toe. De service van het openbaar slachthuis is sterk toegenomen, zo zei de burgemeester; werd vroeger het vlees zo spoedig mogelijk naar de slagerswinkels gebracht om daar verder verkleind en uitgebeend te worden, tegenwoordig geschieden deze werkzaamheden op het slacht huis. De vries- en de koelafdeling van het slachthuis moet aanmerke lijk worden vergroot, zo deelde bur gemeester Peek mee. Zowel de heer Simons als de heer Collé (c.p.n.) die over het onder werp het woord hadden gevoerd, waren dankbaar voor deze informa tie, maar bleven toch tegen het voorstel in zijn huidige vorm be- Zo komt het plan Groenoord te Schiedam er in de toekomst uit te zien. Met algemene stemmen nam de ge- meentcraad van Schiedam dit uitbreidingsplan in onderdelen aan. Het wordt aan de noordzijde begrensd door de zwaar maken. "Na enig*heen-en-wëër verlengde Zwaluwlaan, aan de westzijde door de Beneluxweg. aan de zuidzijde door rijksweg 20 en ten oosten gepraat werd het. voorstel zodanig loopt de provinciale weg no. 15. Een gedeelte van het uitbreidingsplan wordt momenteel reeds bebouwd. Bij de gewijzigd, dat iedereen ermee ak- nieuwe Valeriusstraat is men bezig aan een project van 421 woningen. koord kon gaan. Besloten werd ten slotte, dat de raad van Schiedam in principe instemt met de voorberei ding van een plan om het slachthuis uit te breiden. Vrijdagavond aanstaande wordt in de aula van het Stedelijk Museum een concert gegeven door het Amsterdams Strijkkwartet. Het kwartet bestaat uit Jeannelotte Hertzberger, vioo, Rena Scholtens, viool. Hans Dusoswa, altviool en Re- né van As, cello. Er worden werken van Beethoven, Dvorak en Vermeu len uitgevoerd. SCHIEDAM. Ondertrouwd: T. Gehuwd: J. B. de Wit, 23 jr. en den Breejen. 23 jr. en A. H. W. M. A. Woermeijer, 22 Jr; C. J. Ap- Vorstentos. 20 jr.; M. J. J. van pels, 37 jr. en M. B. van den Breugel. 26 jr. en J. G. Nijs, 16 jr; Braak, 37 jr; H. P. Burghoorn, 21 H. T. Stolk, 28 jr. en E. P. M. de jr. en P. E. de Langen. 20 jr.; W. Kaper, 25 jr.; .M.. Stroo, 27 jr. en F. M. van der Kant, 19 jr. en A. J. W. Cino, 23 jr.; A. Thijsse, 28 jr. A. M. van Zwieten. 16 jr.; .J van en C. Ouwendijk, 25 jr.; A. Ver- Ettinger. 29 jr. en P. A. Gerritsma, duijn, 22 jr. en W. Cordemans, 19 21 jr.; K. A. Levering, 27 jr. en M. jr.; A. C. Voshol, 20 jr. en J. A. Te- P. W. Leemans, 22 jr.; A. Visser, brugge, 17 jr; J. B, Wasman. 50 jr. 34 jr. en A. C. J. Blok, 34 jr. en J. van Rood. 46 jr.; F. P. C. Geboren: Gijsberta d.v. A. Olivier Zuyderhoudt, 27 jr. en L, Knlepstra en J. van Tilborg; Nicole Angelica 27 jr. d.v. N. A. van Rees en J. E. van der Windt; Diana d.v. A. Kruithof en A. van Pelt. Overleden: A. A. M. van Neijen- hof, oud 10 maanden; H. van Hol ten, 61 jr. echtg. J. P. van Baarde- wijk. Natuurlijk: u kunt in Schiedam trouwen op zaterdag als u dat wenst. Maaru moet er allemachtig vroeg uw bed voor uit (het huwelijk, zal worden voltrokken tussen 8.30 er. 9.30 uur; reken maar eens uit hoe vroeg de bruid dan wel niet in de kleren en onder de droogkap moet teil ze een beetje feestelijk voor de dag komen) èn u zult flink-,:moeten dokken: sinds gister avond de gemeenteraad van Schiedam een desbetref fend besluit nam, zijn de legesgelden voor een huwe lijksvoltrekking op zaterdag verhoogd van f100 tot f250. De gemeenteraad nam dit besluit niet unaniem: 24 raadsleden waren voor de verhoging, zij het niet van harte en 13 bleken tegen. De heer C. Boerman p.v.d.a.)vertolkte de gevoelens van de opposanten. Hij meende dat er een onrechtmatig gebruik van de legesgelden werd gemaakt, als men ze gaat aanwenden om iets te voorkomen. De heer Boerman zei: „ik vind het onjuist dat een ambtenaar moeite doet om zijn functie niet uit te oefenen." De achtergrond van de legesverhoging voor de za terdagse trouwerijen is namelijk de mening dat ook een ambtenaar van de burgerlijke stand recht heeft op een vrije zaterdag. Maar zolang het Burgerlijk Wet boek en gemeentewet op dit punt nog niet gewijzigd zijn, moet op verlangen van de aspirant-echtelieden een huwelijk ook op zaterdag worden voltrokken. Om het trouwen op zaterdag dan tóch tegen te gaan. hebben B. en W. van Schiedam een tweetal hindernissen opgeworpen: het huwelijk kan alleen tussen 8.30 en 9.30 uur voltrokken worden en het tarief bedraagt f250,,Mag de gemeente de service op deze wijze inkrimpen?" zo vroeg de heer Boerman zich af. ,Js het wel juist als, men op deze manier de boot gaat ajhouden?" („het huwelijksbootje afhouden", inter rumpeerde een grapjas). De heer G. Verhuüdonk (v.v.d;), had nog andere argumenten om zich tegen het voorstel te keren: „Als het tarief omhoog gaat, zat de neiging om op zaterdag te trouwen: toenemen; de mensen hebben er dan immers een nieuw statussymbool bij", zo zei hij. En in tweede instantie: ,,/Js ik twee gelijkwaardige as bakken, in mijn etalage leg en. ik prijs de een voor f2,50 en de ander voor f4,75, dan zult u zien dat ik de asbak van f4,75 het vlotst kwijtraak." Kortom:„u bevordert de verkoop met deze legesgelden." Burgemeester Peek haastte zich om ook op een heel ander aspect van het trouwen op zaterdag te wijzen: „Wat denkt u van de hinder en beperking die de ambtenaren wordt opgelegd, als zaterdag huwelijken voltrokken, moeten worden?" En: „Wij moeten de vrije zaterdag voor de ambtenaar so veel mogelijk bescher men. De burgemeester meende dat van onrechtmatig ge bruik van de legesgelden geen sprake zoas. „Wij hebben geen ander middel om het trouwen op zaterdag tegen te gaan. Dit middel is heus niet immoreel", zo zei hij. De heer Boerman eiste hoofdelijke stemming. Uit slag: 24 voor, 13 tegen. Wie dus voortaan op zaterdag trouwt, wéét dat ie duur doet. Het stichtingsbestuur van de Sport hal verzocht ons het volgende be richt op te nemen: Na de eerste actie t.b.v. de sport hal, de „Steentjes actie", wil de Stichting Sporthal Schiedam alle medewerkers hartelijk dank zeg gen. Het gemeentebestuur, de sport verenigingen, het onderwijs, de plaatselijke pers, de politie en de posterijen, zij alle hebben ge zorgd dat het bedrag van 10.009 gulden is bijeengebracht. Bij een organisatie zoals dete steentjesactie worden altijd fou ten gemaakt, wellicht door het zeer gure weer zijn verschillende adressen niet bereikt. Degenen die alsnog tot de totstandkoming van de sporthal willen meewerken kun nen hiervoor storten bij de Ned. Mlddenstandsbank, t.a.v. de Sport hal of op het gironummer 495388 van de penningmeester van de SBLO, de heer C. J. JVL Bolmers, Burg. Van Haarenlaan 1464, Schie dam. In de begroting van de te bouwen sporthal heeft het stichtingsbe stuur gerekend met een minimale bijdrage van de Schiedamse bur gerij van 25.000 gulden. Verschil lende acties zullen dan ook nog volgen om dit bedrag bijeen te krijgen. Wanneer alle 24.000 Schie damse gezinnen slechts I gulden zouden bijdragen, was het gestelde bedrag reeds bereikt. De sportver enigingen zullen van iedere gele genheid gebruik moeten maken om geld bijeen te brengen; een mooi voorbeeld hiervan is dat de opbrengst van de Sint-Nicolaas- actie nu reeds voor de sporthal gereserveerd. Verschillende middenstanders en be drijven hébben onze actie reeds gesteund, we venvachten dat ook de anderen zullen volgen. Het bouwen van een sporthal op par ticuliere basis is voor nederland een unicum, laten alle Schiedam mers meewerken om ons ideaal te bereiken. Namens het stichtingsbestuur Sporthal Schiedam N. Spithoven secretaris GEVRAAGD Van Hogendorpstraat 61 Telefoon 68522 Alles op gemakkelijke oeta- ling vanaf 1,— per week GOEDERENHANDEL fa A Schilperoord <5t Zn„ Tuin laan 40. Schiedam. Kapsalon Héiéne, de salon voor de betere PERMANENT stroomloos voor ieder naar geschikt 7,50 Hèiöne t.iède permanent, de meest ideale natuurlijke permanent t 10 Gratis halen en orengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hêierte, Rem brandtlaan 22, Schiedam, tel 67170. 1.00 reductie op deze adv Gevraagd in klein bedrijf ge pensioneerd TIMMERMAN/ METSELAAR. Tijden nader overeen te komen. Telefoon 67 7 04—69 5 06. kan geplaatst worden een Voor de te verrichten werkzaamheden is een prak tijkdiploma boekhouden, resp. kennis van boekhouden, gewenst. Sollicitaties worden gaarne ingewacht ten kantore Lange Haven 22Schiedam. D« directie van de N.V. De Arbeiderspers, dagblad "Het Vrijt Volk', behoudt zich het recht voor adver tenties eventueel zonder opgaaf van redenen te weigeren. Bovendien behoudt zij siob het recht voor brieven op advertenties niet af te geven, indien zij daartoe gronden aanwezig acht Niet afgehaalde of niet doorgezonden brieven wor den een maand na ont vangst vernietigd. Hoogstraat Vlaardingen Hoogstraat Vlaardingen N.V. De Arbeiderspers (Ua^blad „Het Vrije Volk") vraagt voor het kantoor te SCHIEDAM voor eenvoudig administratieve werkzaamheden. Lieft in bezit Ulo-diploma, Sollicitatiebrieven te richten aan de directie van _^N.V, De Arbeiderspers, postbus 1162, Rotterdam.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2