wil 3-jarencontract afsluiten cot met steunen MODERNE PILLEN ANTIEKE APOTHEEK Diefstallen DE JAGER I DE JfiÊER Nieuw stukje Tuinlaan GGOO BIJVERDIENSTE ENKELE MANNEN ADVERTEER REGELMATIG Voor bouw 1253 woningen in Qroenoord M, it I, Onyx speelt in toneelweclstri j d m Informele commissie wil slechte naam van haven kwijt: Doktersdienst Interkerkelijke samenkomst Communisten niet in PJC Rotterdam Kantonrechter met pensioen „DE FLYING KLIPPER", AH0Y! Woningdienst ivil iverkplaats in Dut a-woningen x> jr Talioze soorten vloerbedekking ook op kamerbreedte - Gaarne geven wij u advies hoogstr.184-186 Schiedam1 WlS.SELKOüK-EiN S Het Vrije Voik Overstekende vrouw door tram geraakt METAALDRAAIERS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 14 MAART 1964 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Schiedam wensen de sa menwerking met Muijs en De Winter's Bouw en Aannemings- j bedrijf ook bij de realisatie van het uitbreidingsplan Groen- oord voort te zetten. Aan de gemeenteraad wordt toestemming gevraagd om onderhandelingen te openen, die tot het afsluiten van een driejaren contract met Muwi moeten leiden. Muijs en De Winter zal in Groenoord 1253 woningen moeten bouwen; de opdracht voor het ontwerpen van deze woningen willen B.' en W. aan het Architectenbureau Swaneveld Goslinga verstrek ken. Voor het doen van de eerste uitgaven voor de realisering van de 1253 woningen vraagt het college een krediet van twee ton. Actie tegen produkten uit .Zuid-Afrika Alleenstaanden Si WONINGINRICHTING - TEL. 67581 r7;:,af (Van een onzer verslaggevers) Onze bedoeling is geweest er géén tvinkel van te maken. We hadden dus de keus om er een ivachtkamer van te maken of iets anders.'' Dat zegt de 46-jarige Ridderkerkse apotheker H. W. Timmers, die ons zijn nieuwe apo theek aan de Koninginneiveg 63 laat zien: inderdaad iets volkomen „anders'. (Van een onzer verslaggevers) Een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de Scheep- vaartvereniging Zuid, de rivierpolitie en de havenbedrijven bestu deert op het ogenblik de mogelijkheid de controle in de haven te ver scherpen, om een drastische vermindering van het aantal diefstal len te bewerkstelligen. Bioscopen Vandaag: Morgen: Bibliotheken Exposities Rommel „Er lag een "heleboel rommel in dat schuurtje in Heusden," zegt de heer Timmers. ..Dat je er geld voor geeft, komt eigenlijk, omdat je er naar gezocht hebt, en er geen keus is. Een ander zou het waarschijnlijk als brandhout gebruikt hebben." Niet efficiënt Perfectionistisch grootse hoedenshow Machinefabriek Bavo N.V.. Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties: Gustoweg 71, Schiedam 125.— 75.- GARAGE v. d. ENDE AUTO UNION DKW voor de avonduren NIVON SCHIEDAM F2E ZENDER*"] IN DE LUCHT [Het gemeentebestuur van Schiedam heeft, evenals andere gemeentebe sturen in den lande, een brief ont vangen van het Comité Zuid-Afri ka, gerichtaan de gemeenteraad, waarin medewerking wordt ge vraagd voor een consumentenboy cot van produkten afkomstig uit Zuid-Afrika. Met name verzoekt het Comité Zuid- Afrika om de exploitant van de in de gemeente aanwezige aanplak borden te verzoeken dit jaar geen affiches van Outspan-sinaasappe- len aan te plakken. Het comité is van mening, dat door deze activiteit de democratische groeperingen, die door de regering "Verwoerd tot verboden organisaties zijn verklaard en die uitdrukkelijk om dergelijke acties hebben ge vraagd., moreel kunnen worden ge steund in hun strijd voor gelijke rechten. |B- en W. van Schiedam tonen geen enthousiasme om aan de boycot meé te werken. Letterlijk schrijven zij aan de gemeenteraad: „Het komt ons voor dat het niet op de weg van een gemeentelijk bestuurs orgaan ligt zich op dit terrein te begeven, zodat wij u voorstellen de brief van het comité voor kennis geving aan te nemen." De boycot, zoals die door het Comité Zuid-Afrika wordt voorgesteld, richt zich niet alleen tegen de Out- span-sinaasappelen. Men wil ook de verkoop van Kaapse wijn, Kaap se druiven en geconserveerde vruch ten "verhinderen. Men Voert in de brief echter de Out- span-sinaasappelen op, omdat ieder jaar grote reclame gemaakt wordt voor deze vruchten. In april zal de oogst van deze Kaapse sinaasappe len' in ons land arriveren. Het Co mité- Zuid-Afrika, dat reacties als van'hét Schiedamse gemeentebe stuur overigens wel verwacht, gaat tijdens de verkoopperiode ook rechtstreeks- de consumenten bena deren. In enkele grote steden wil men bij winkels gaan posten en pamfletten uitreiken. Bij de 1253 woningen, die men voorlopig in het plan Groenoord wil bouwen, zullen slechts 236 (13%) driekamerwoningen zijn. Men vol doet hiermee aan een vaak geuite wens in de gemeenteraad om het' aantal driekamerwoningen zoveel mogelijk te berperken. Er zullen 828 vlerkamerwonlngen gebouwd worden (66%), 189 vljfkamerwoniiti- gen (15%) en 75 bejaarden woningen (6%). Bouw in vier woonlagen zal niet voorkomen in Groenoord. Men wil het Architectenbureau Swaneveld en Goslinga opdracht geven om de schetsplannen voor .798 woningen in flats met zeven woonlagen uit te werken, terwijl voor de bouw in drie woonlagen voorgesteld wordt om het plan van het Architectenbu reau spruljt en Den Butter (zoals thans in uitvoering is aan de Nieu we Damlaan) te herhalen. Alle woningen zullen in het Muwï- systeem gerealiseerd worden. Om voortgang in de .houw te verzekeren wil oe gemeente d-_ -en driejaren- contract met Muijs en De Winter al - sluiten. De gemeenteraad zat het college moeten machtigen onderhan delingen daarover te gaan voeren met de minister van 'Volkshuisves ting. Voor de alleenstaanden is In het plan Groenoord nog gee oplossing gevonden, tenzij zij onder bijzondere omstandigheden een driekamerwo ning toegewezen zouden kunnen krij gen. Het gemeentebestuur Is van me ning, dat de tweekamerwoningen in de Spieringhoekflat, de Vijfsiulzen- flat en de Wilhelminafiat bij leegko men bij voorkeur aan alleenstaanden moeten worden uitgegeven. Dat zou ook kunnen gebeuren met de andere tweekamerwoningen in Nieuwland. Het gemeentebestuur meent ech ter, dat dit laatste pas kan geschie den als de touw in Groenoord zover gevorderd is dat daar voor bejaar den driekamerwoningen worden uit gegeven. In totaal zijn er in de drie flatgebouwen 51 tweekamerwoningen, terwijl voorts in Nieuwland nog 18 tweekamerwoningen staan. De Gemeentelijke Woningdienst wil voor haar onderhoudsdienst be slag leggen op de ruimte in de on derbouw van de Dura-Coignetwonin- gen in de M. C. M. de Grootstraat 19. De ruimte heeft een vloeropper vlakte van ruim 55 vierkante meter. De onderhoudsafdeling van de Ge meentelijke Woningstichting bestaat uit acht man. De groep Is momen teel nog gehuisvest in één kanier van de Koopmansbeurs: de ruimte ligt beneden het minimum. Vandaar dat men het oog heeft laten vallen op de ruimte onder de Dura-woningen. Burgemeester en wethouders vragen de raad een kre diet van 25.000 om de ruimte als werkplaats te kunnen inrichten. TT: pJ -U& Advertentie I.M. Woensdag 18 maart wordt in Mu sis Sacrum de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap voort gezet. Het is thans de beurt aan de toneelgroep Onyx, die het blijspel „Kleine kinderen worden groot zal opvoeren. De regie berust bij Wil lem van der Loos. ÏP W.J, Franke, Burg. Knappertlaan 30, tel. 68163. G. Pet, Tuinlaan 38, tel. 66898 Van Hoogenhuyze,. Nassaulaan 59. tel. 68067. I W. O. de Bidder, Stadhouderslaan 46, tel; 67590. 1 Apotheek Gouka Co, Groenelaan 127, tel. 68035. Het beraad, dat volgens de SVZ nog bijzonde rinformeel is, wordt onder anderen gevoerd door de heer Meuter van de SVZ, de heer Vosveld van Thomsens Havenbe drijf en commissaris Gorzeman van de rivierpolitie. Het is op ini tiatief van de scheepvaartvereni ging begonnen, nadat in septem- 13 MAART Engels pond 10,08510,093 Amerik. dollar 3,60*3,601 Franse frank 73,571—73,624 Belgische frank 7,2337,244 Zwitserse frank 83,38583,434 Zweedse kroon 70,1270,17 Duitse mark 90,754—90,804 Deense kroon 52,21—52,26 Noorse kroon 50,38450,434 Canada 3,333—3,34 Italiaanse lire 57,92457,974 Oostenrijkse schilling 13,95413,964 Escudo's 12.571—12.59 Advertentie I.M. auping-epedamatrassen -pullman-peerless WONINGINRICHTING BROERSVEST MonópoleV, De kanonnen van Nava- rone, t.e.m. di. 2 en 7.30 uur; Jungle Jim en de Sketieiman, zondag 2 en 4.15 uur: Aanslag op Rusty, woens dag 2 en 4.15 uur; Primitieve driften zaterdagnachtvoorstelling (aanvang 24 uur). Passage: Gods Geuzen, dagelijks 2 en 8.15 uur; za en zo 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ons Gebouw: Sociëteit Marimba, 8 uur. Chr. Soc. Belangen: Contactavond HBSS, 7 uur Irene: St.-Joris Doele, jeugdavond. 8 uur. MonopoléFilmochtend NIVON, 10 uuri Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 7—8.30. dinsdag 9.30— 4 30 7—8.3Ü. woensdag 8.304.36 donderdag 9.30—12.30. vrijdag 9.30— 4.30 en 7—880, zaterdag 9.304.30, Larenlriaan 6: maandagmiddag 1.30óO dinsdagmiddag 1.30430 woensdagavond 7—9, vrijdagmiddag X.3U4.30, vrijdagavond 7—9. Dr Wibautplein 129. maandag l—9,*dinsdag 1—430, woensdag alleen ieugd 24, volwassenen 7—9, donder dag 9 30—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—8 Jeugd: Leliestraat: woensdag I4, vol wassenen en Jeugd 7—8.30 alleen vol wassenen, zaterdag 14 volwassenen wassenén en jeugd Schiedamseweg 26: dinsdag 25 alleen volwassenen, vrijdag 2—8 vol- en jeugd. Galerie Wiegman: Schilderijen van Gerrit Wiegman. Galérie CCC (Nolenslaan 476) Schilderijen en gouaches van Jaap Carpentier, tot en met 30 maart. Het comité Schiedam voor Chris tus zet zondag zijn samenkomsten voort in de Evangelisch Lutherse kerk. 's Middags om half vier worden de kinderen verwacht voor hun maandelijkse samenkomst. Alle kin deren zijn hier hartelijk welkom. De avondsamenkomst vangt zoals gebruikelijk aan om 20 uur, even eens in de Evang. Lutherse kerk op de hoek van de Lange Nieuwstraat en de Oranjestraat. In deze samen komst zal spreken de heer P. J. Barrevoets, evangelist te Dubbeldam. Het onderwerp voor a.s. zondag 15 maart is „Ben ik ook schuldig?" Medewerking aan deze samen komst verleent het I.J.E.-koor. Een 26-jarige Parij zenaar, Jules Vassaux, heeft vrijdag in een vlaag van woede zijn twee kinderen uit het raam van de derde verdieping ge gooid. Zijn vrvuw was op dat moment bij de politie, waar zij zich over het gedrag van haar man beklaagde. Een der kinderen, vijf jaar oud, overleed ter plaatse, het andere, drie jaar, ver keert in zorgwekkende toestand. Kantoor, Redactie en Advert,- afdeling; Passage 20, Schiedam, tel. 010—68798, Inspectie: Burg. van Haaren- laan 1283. Schiedam. Klachten over de bezorging (tot 19.30 uur): Slaak 34, Rotter dam, tel. 010—11.10.30, Abonnementsprijs: 78 cent per week of 10,15 per kwartaal. Storting op giro no. 28333 ten name van de N.V. De Arbeiders pers, Slaak 34, Rotterdam, is mogelijk. ber van het vorige jaar voor de rechtbank veertien verdachten tot geldboetes en gevangenisstraf fen waren veroordeeld. Thomsen heeft als eerste enige tijd geleden een nieuw controlesysteem ingevoerd. Chauffeurs mogen daar pas het terrein verlaten, wanneer zij een getekende bon met vermelding van de lading kunnen tonen. Het systeem voldoet volgens Thomsen bijzonder goed: het aantal diefstallen werd teruggebracht tot een derde. De bedoeling van het overleg is in de eerste plaats de slechte naam, die de Rotterdamse haven door de dief- stalie nheeft, de wereld uit te helpen. "We lezen in de krant altijd van losse werklieden en havenarbeiders die voor de rechtbank terecht staan,' zei een lid van de studiecommissie ons, 'daar moet een eind aan komen. Want overigens steekt Rotterdam bfj haven als hij voorbeeld Londen, Ko penhagen, Antwerpen en Hamburg bijzonder gunstig af. Vraag het maar aan de buitenlandse reders.' Bedoeling is ook, dat de havenbe drijven zelf htm bewakings- en con trolesysteem gaan verbeteren. Thom sens Havenbedrijf heeft sedert acht jaar een ex-rijkspolitieman aan het hoofd van een gespecialiseerde afde ling. Dergelijke diensten zijn inmid dels ook al ingesteld door oa. de Hol land Amerika Lijn, de Rotterdamse Lloyd en de stuwadoorsmij. Progress, De ervaring leert, dat een dergelijk systeem zeer preventief werkt. Het interne overleg zal zich bin nenkort waarschijnlijk ook uitstrek ken tot het Openbaar Ministerie en de reclassering. De communistische jongerenorga nisatie ANJV zal geen deel gaan uit maken van het Politiek Jongeren Contact Rotterdam. Een voorstel om door het schrappen van het woord „Democratische" voor „Politieke Partijen" in de statuten ook Com munistische Jongeren als volberech- tigde gesprekspartners te kunnen toelaten, kreeg in de vrijdagavond gehouden vergadering niet de ver eiste tweederde meerderheid. De acht voorstanders zagen zich door tien tegenstanders overvleugeld en cén stem werd blanco uitgebracht. Het is niet de eerste maal, dat het PJCR zich over de toelating van communisten heeft uitgesproken. Sinds de oprichting in 1948 werd reeds driemaal eerder in gelijke geest beslist, zoals bleek uit een re- sumée van de voorgeschiedenis, dat de eigenlijke discussie inleidde. Op nieuw moest het standpunt, dat ook tegenstanders van de democratie het recht op vrije meningsuiting niet mag worden onthouden, het afleggen tegen de opvatting, dat dit recht be perkt moet blijven tot hen, die zich aan de democratische spelregels houden. Toen de uitspraak gevallen was, bleek het te laat om nog met de aangekondigde discussie over-.de wo ningbouw te beginnen. Pogingen om een debat over andere actuele pro blemen van de grond te krijgen mis lukten, zodat de vergadering na de rondvraag besloten werd. Door twee stalen deuren zijn we binnengekomen in een ruimte, vol komen ingericht als een apotheek van meer dan honderdvijftig jaar geleden. Het is een getrouwe kopie van een die in 1812 in Heusden gs opend werd: flessen met ingebrande glazen etiketten erop. kruidenlaat jes, beschilderde panelen, een mar meren vloer en aan de wanden prenten van Ridderkerk en omge ving uit een boekje, dat dateert van 1785. Dit anachronisme een nieuwe apotheek in een volkomen oude ge daante is ontstaan, doordat, de heer Timmers, net als zijn collega Fh. Mars in Rotterdam, veel van antiek houdt. Al eerder restaureerde hij de Rijsoordse molen de Karde- boom, die op het punt stond afge broken te worden. Het interieur van de apotheek kocht hij in Heusden. In een voch tig schuurtje lagen de resten: hij kocht ze voor ƒ3000,-,Het plan om een dergelijke apotheek in te richten koesterde hij al sinds vijf jaar ge leden, toen het pand aan de Konin ginneweg al besproken was. De aankoop dateert van drie jaar gele den. Dat er zoveel tijd verlopen is, tussen de opening en de aankoop, komt, omdat de resten wel bijzon der ondeskundig waren gesloopt. Het kostte dan ook bijzonder veel tijd alles vakkundig te restaure ren. Daar kwam nog bij, dat het enige materiaal aan de hand waarvan de reconstructie kon plaatsvinden be stond uit een interieurfoto van mo numentenzorg," met daar achterop een simpele maatschets. De timmerman heeft er drie maanden aan gewerkt, elke dag met drie man. om het geheel weer tegen de wand te krijgen. De schil der heeft nog eens vijf maanden no dig gehad. De restauratie is ook een verbete ring in die zin, dat de panelen weer beschilderd zijn. Ook de kruiden laatjes hebben in de oorspronkelijke letters weer de fraaie opschriften gekregen. Beide waren door de apotheker in het oude pand met een grove kwast overgeschilderd. Dat er panelen moesten zijn met eën voorstelling erop, wist de heer Timmers van de foto. Hij heeft ge probeerd de verf, die er overheen gestreken was, te verwijderen. Dat is mislukt. Daarna heeft een kunst schilder aan de hand van de foto de voorstellingen weer aangebracht. Ze zien er dan ook vers uit. Heden voor de heer Timmers om de panelen als ze ingedroogd zijn te laten bruneren met door zichtige lak: ze zien er dan weer antiek uit. Apotheker Timmers is zich overi gens wel bewust, dat het in dit an tieke interieiu' niet efficiënt werken is. Ook zegt hij: „Als ik het mo dern ingericht nad, was ik goedko per uit geweest". Maar hij wil graag werken in een omgeving die hem zint. Het was gemakkelijk genoeg ge weest om 'n nuchtere moderne toon bank te hebben, met reclames van vitaminepillen zo en babydruppeltjes zus. Dat heeft hij echter niet gewild en ziiu compagnon Ph. v. d. Brug gen is daarmee volkomen akkoord. Men gaat uit van het standpunt, dat het geneesmiddel slechts uit nood zaak moet worden gebruikt. Iedere De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft meegedeeld, dat vrijdag op het proefterrein in Nevada een ondergrondse kernexplosie van geringe kracht teweeg is gebracht. De Schiedamse kantonrechter, mr, P. B. Cos gaat met ingang van 1 juli a.s. met pensioen. De heer Cos wordt op 19 maart 65 jaar en heeft daarom besloten zijn ambt neer te leggen. Mr. Cos was van 1927 tot 1930 griffier te Terneuzen, van 1930 tot 1939 griffier te Hoorn en sinds 8 8 augustus 1939 is hij kantonrechter te Schiedam. Mr. Cos heeft zeer veel werk ver zet direct na de oorlog als voorzit ter van het tribunaal, dat landver raders en collaborateurs uit Schie dam en omgeving moest berechten. aanprijzing zou dus overbodig ge bruik in de hand kunnen werken. Dat „werken in een omgeving die hem zint" betekent overigens, dat er belangrijke concessies zijn ge daan. De apotheek heeft dan ook geen verwarming. Toen men de ra diotoren aan het aanbrengen was, stootte de heer Timmers zich aan het anachronisme. Hij liet ze dus achterwege. In plaats daarvan zijn achter de lijst die rondom in het interieur loopt, wat roosters, die ventilatie naar het nevenvertrek toelaten. De verlichting is indirect ook in de lijst rondom aangebracht. Vol gens de heer Timmers is dit de bes te manier om een vergelijkbaar licht te krijgen als in 1812 verkre gen werd met patent-olielampjes. .Wij Hollanders zijn zo bijzonder perfectionistisch," vermeldt de heer Timmers als hij laat zien, dat hij- zelfs heeft getracht een „oude geur" in de apotheek te krijgen. Daartoe heeft hij in gaas gewikkelde, in on bruik geraakte kruiden in de lijst neergelegd. De geur moet zich nog wel wat gaan verspreiden. Eigenlijk is het enige niet origine le' detail de kleur. In de oude apotheek is die vermoedelijk donker' groen geweest. Aan de Koninginne weg is alles lichtcrème gehouden. Overigens is de apotheek achter de schennen wél modem van opzet. Het interieur dient uitsluitend om het publiek te ontvangen. Alle fles sen en potjes zijn leeg. Achter een gordijn echter gaat de receptuuraf deling schuil. Boven zijn een kan toor en een laboratorium. Men zal in deze gedeelten, 1300 kubieke meter groot, bijzonder effi ciënt kunnen werken. Grappig is nog deze tegenstelling: de antieke apotheek voldoet door zijn strenge scheiding van de (moderne) de receptuur-afdeling aan de ei3en ge steld door in de wet op de genees middelenvoorziening van 1 oktober 1963.. Maandag gaat de apotheek voor het publiek open. Het stukje verbindingsweg tussen de Tuinlaan en de Lange Niéuw- straat, nu nog naamloos, krijgt een naam: Tuinlaan. In het Verkeersbesluit van de ge meente Schiedam kan slechts met behulp van omslachtige omschrij vingen worden vastgesteld of op het naamloze stukje weg ook verkeers maatregelen van kracht zijn. Ook bij het opmaken van procsssen-verbaal, ondervindt men regelmatig moeilijk heden. Voorgesteld wordt dus nu om het stukje weg ook Tuinlaan te noemen. De Adviescommissie Straatnamen kan zich daarmee verenigingen; de Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding geeft echter de voorkeur aan de naam Plantage. Het is thans aan de gemeente raad om een beslissing te nemen. (Van een onzer verslaggevers) De 69-jarige mevrouw N. Evertse- Mulder Is vrijdagmiddag op de Put- seiaan gewond geraakt, toen zij werd aangereden door een tram van lijn 2. Mevrouw Evertse is met een zware hersenschudding, een gebroken linker arm en wonden aan haar gelaat op genomen in het ziekenhuis Dijkzigt. Zij wilde te voet de Putselaan over steken, op het moment, dat lijn 2 be zig was-voor een halte te stoppen. De tram kon net niet vroeg genoeg, tot stilstand komen. SCHIEDAM, maart 1964. Voor de 10e keer heeft mevrouw M. Reese de eer u uit te nodigen voor de die op dinsdag 17 en woensdag 18 maart a-s. in „MUSIS SACRUM", Lange Haven 115 te Schiedam gehouden zal worden. Onder de tonen van een gezellig muziekje zullen u de allernieuwste creaties uit Parijs, Italië en Zwitserland getoond worden. Behalve op het gebied van de hoedenmode, worden ook andere nouveauté's gepresenteerd, o.m. handschoenen, shawls en bruidskappen. Fabric en Angelica zullen deze ochtenden onze mannequins zijn. De shows beginnen om 10.30 uur en duren tot 12 uur. Toegang gratis. Dameshoedenmagazijn M. REESE Hoogstraat 60, telef. 6 6728. Wij vragen: VERKOOPSTERS AANKOMEND VERKOOPSTERS LEERLING VERKOOPSTERS en HULP- VERKOOPSTERS met het vak bekend. „ALJA" MODES Broersvest 111, Tel. 67416. Na 6 uur: Van Bree, Broersvest 109b. Tijc I aan Tijdelijk zeer aanbieding; bijzonder» terug voor uw oude was machine of centrifuge. terug voor uw oude waskit, bij aankoop van. EDY SU PER wascombtnatie. Geheel emaUle met verwarming en pomp. Financiering raogeUIK. BROERS VELD 105, telefoon I 69703. I Ck'.Tlcr_ji'üor Schiedam cn 'jom sIfCken. TEI.EFÖON 62238.' Schoonmaakdienst „BASITA" vraagt WILTON FXENOORD Schiedam - Telefoon 69200, toestel 3286. Na 20 uur. Zondagmorgen 15 maart in het Moaopole Theater een kleurenfilm voor alle leeftijden (Een droomreis van. een driemaster door het Middellandse Zeegebied) Aanvang 10 uur. Entree 50 cent. Kaarten verkrijgbaar bij: Mw Brandt-Kroonenburg, Wibautpl. 159: R. Luttlk, Visserstr. 17; F. Sjoerdsma, Gordonsti*. 25 b; P. Spruit, Heemskerkstr. 26; A. Ouweneel, v. Oldenbameveldstr. 173; J. Smidt- Kosters, Rott. dijk 24 c en aan de kassa v. h. theater. in Wacht niet te lang. Laat uw TV in orde ma ken. Natuurlijk bij: BROERSVELD 105, tel. 69703. Te koop: VOLKSWAGEN de Luxe, in zeer'goede staat. Donker Curtiusstraat 26, Schiedam. Allea op gem. betaling vanaf 1.— p. W. GOEDEREN HANDEL Fa. A. SUH1L- PEROORD Z.N., Tuinlaan 40 Schiedam Kapsalon Hélène, de salon voor de betere permanent, STROOMLOOS, voor ieder haar geschikt, 7,50. Hélène tiède-permanént, de meest Ideale natuurlijke permanent 10,-. Gratis halen en bren gen per luxe auto voor per manent. Kapsalon Hélène, Rembrandtlaan 22, tel. 67170, Schiedam, ƒ1,— reductie op deze advertentie. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar Fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Voor wit-, scnilder- en BE HANGERS WERK is het ver trouwdste en voordeligste adres toch altijd G, J. J. Ponjê, Schaperlaan 61. tel. 64019. Zoekt U een MONDORGEL, gitaar of slagwerk, v. Krog- tën levert uw inerk. Rotter- damsedijk 148. Tel. 67026. Zoekt O TROMPET, sax of klarinet? v. Krogten heeft het, Rotterdamsedijk 148, Tel. 87026,

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2