Stakende artsen demonstreren m Valkenburg Samenwerking van V redesraad en het Comité voor Vrede Politie verwachtte brief over neerschieten agent Agent Nijenhuis niet zelf in rechtszaal HÖ(M IIÖQK BIJ DE MANNEN (...en vrouwen) DIE AAN DE SIGAAR GAAN Vooroorlogse huizenbezit W oningbouwverenigingen hebben kapitalen nodig voor instandhouding Mr. Gap nu op lokatie t Was niet zo bedoeld Falsificaties in Het Bildt? Ontmoeting Soebandrio en de Gaulle Mail steekt vrouYv in maagstreek Scheidsrechter helpt bij geboorte van dochter Dr. v. d. Berge in Luxemburg onderscheiden Ruim 4500 demonstranten Tenlastelegging: 8 punten Schiedijk redt opvarenden van brandende Duitse coaster Kolendamp net op tijd ontdekt Machinist uit Venlo komt voor rechtbank Spaak in Rome geopereerd Direeteur met verlof Even een paar adviezen om onbekommerd te gemeten HET VRIJE VOLK MAANDAG 6 APRIL 1964 Geen risico Belastend (Van een onzer verslaggevers) De behandeling van de zaak tegen de gebroeders David en Andries van D., die door de publikatie van de via Het Vrije Volk aan de officier van Justitie gerichte open brief een sensationele wending heeft genomen, zal de Rotterdamse rechtbank morgen ongetwijfeld een flink stuk van de dag bezighouden. ALPHEN Het echtpaar Van He- mert, wonende aan de Gnëphöék te Alphen is zondagmiddag op net randje ontsnapt aan kolendampver giftiging. Een op bezoek komend fa milielid ontdekte de gevaarlijke toe stand cn kon ramen en deuren ope nen. Advertentie LM. nubeduidend goedkoper 60 x 35 cm, voc Geen verrassing (Van onze sociaal-economische redactie) Er zullen kapitalen nodig zijn om het vooroorlogse huizenbe zit van de woningbouwverenigingen in een zodanige staat te houden dat het een rol kan blijven spelen bij de volkshuisves ting. In de eerste plaats om de woningen in stand te houden, maar ook om de accommodatie te verbeteren nu de wooneisen hoger zijn komen te liggen. PAGINA J fraetical-joker over VVD-brief aan Voogd: DEN HAAG (ANP) De pers secretaris van het studenten comité Zuid-Afrika, de heer J. Bosman, heeft zaterdag bekend gemaakt, dat hij de schrijver is geweest van de brief die het Kamerlid Voogd als een mis plaatste april-mop bereikte. 'Niet grappig (Van een onier verslaggevers) Tenrjjl ln België de artsenstafcing de volksgezondheid tot een chaos maakt, ontplooiden aalerdagu "-t enige Limburgers aan de voet van de Cauberg Mn spandoek met de woorden: "Belgische artsen, keer terug naar uw zieken. Die opwekking, de volgende morgen door de politie verwijderd, was beleid voor de ongeveer 300 doktoren uit het Luikse, die sinds don derdag logeren in de duurste hotels van vooral Valkenburg, maar ook van Vaals en Maastricht. In Valkenburg hebben de artsen zaterdagmorgen een demonstratie ge houden ter wille van de televisie. In tientallen auto's reden zij luid toete rend door het dorp, als gold het een parade. Op de stoep van het Oranje-Nas- sau-hotel stond dr. J. de Clerek, van de Syndicale Artsenkamer uit de Bel gische provincie Luik. Bij wijze van oorverdovend saluut san deze 'stakingsleider' toeterden de medici om het hardst, zo hard. dat Vaikenburgs burgemeester Breekpot hem met zijn collega Detrux op het matje liet komen om de heren te vermanen zich een beetje koest te houden. Dat werd niet officieel met even zovele woorden gezegd, al kwam het er wel op neer. De H.H. medici zijn Immers gasten en Valkenburg, dat van zijn gasten moet bestaan, is vriendelijk, voorko rnend en behulpzaam als altijd. Ook de burgemeester: 'Als gasten bent u welkom, mits u de openbare orde in Valkenburg niet verstoort, noch daartoe aanleiding geeft." Daar zag het lelijk naar uit Want reeds in de nacht van zaterdag op zondag waren er bij de politie tips uit België binnengekomen: Er zullen grote demonstraties in Valkenburg worden gehouden. Van Luik zulien autobussen vol protesterende demonstranten komen. De Belgen nemen het niet langer. De volksgezondheid wordt ondermijnd, zondag zult u eens wat zien. Het was moeilijk tips en geruchten uit elkaar- te houden. De rijkspolitie nam geen risico; 'Wij willen geen relletjes.' zei de Maastrichtse districtscommandant, H. W. Weerts en nog 's nachts concen treerde hij dertig man extra in Val kenburg. De artsen vreesden, dat de alom in Valkenburg geparkeerde automobie len door demonstrerenden zouden worden gemolesteerd. Aan de grens werd extra gelet op lieden die speci aal uit België zouden komen om hun huiselijk in Valkenburgse hotels ver zamelde geneesheren, compleet met hun gezinnen, te laten merken, hoe zij over de staking dachten. Zij zijn niet gekomen. Maar w e i hield de politie zondag morgen bij de Cauberg een autobus vol Belgen aan, naar later bleek eer zame toeristen. Maar wel stond de rijkspolitie :n de nacht van zaterdag op zondag ge posteerd bij enige Valkenburgse ho tels. Maar"wel bleven verscheidene art sen die nacht wakker, om, toen er een auto met journalisten stopte, te vragen, kennelijk in de veronderstel ling. dat de demonstratieleiding voor uit was gestuurd: 'Wat komen jullie doen 3' De onrust of dè angst voor schade aan de fraaie automobielen zat er diep in. Het was een rommelige nacht, gevolgd door een al even rom melige en drukke zondag. De Valkenburgse brandweer was paraat om eventuele demonstranten van de straat te spuiten en 's mid dags vroeg een Amerikaanse televisie- functionaris. die in Duitsland was gestationeerd, de artsen ter wille van het leuke piaatje om nog eens mlü toeterend door het dorp te daveren, maar toen zat er a! een beetje de klad in. Poütiecommandant Weerts 'die Belgische artsen zijn zo enorm rustig, we verwachten er niet de minste last van* verwachtte ook vannacht geen verdere moeilijkheden. En dokter J. de Clerek, gevraagd waarom de artsen naar Valkenburg waren gekomen, antwoordde; omdat het hier 'gemakkelijk en aangenaam Gemakkelijk omdat Nederland niet bij het conflict is betrokken en aan genaam omdat het goed toeven is in de luxe van het Valkenburgse hotel wezen. 'Maar wij zijn hier niet met vakantie maar in staking.' aldus deze dokter, volgens wie, in flagrante te genstelling tot de berichten uit Bel gië, de wachtdiensten die de staken de artsen op touw hebben gezet, vol doende zouden zijn. BRUSSEL, (ANP) - Als erkenning voor zijn grote verdiensten bü hel tot stand brengen en tot ontwikke ling brengen van de Benelux Econo mische Unie heeft groothertogin Charlotte van Luxemburg aan de Ne derlandse staatssecretaris dr. YV. H. van den Berge het grootkruis van de „ordre de merite du grand-dnche de Luxembourg" verleend. Dezehoge onderscheiding werd na mens de groothertogin aan hem uit gereikt door de heer P. Werner, eerste minister en minister van Fi nanciën van Luxemburg, tijdens de bijeenkomst van de ministers van Fi nanciën der Beneluxlanden op 2 april. (Van een onzer verslaggevers) Uit alle delen van Nederland waren zaterdag demonstranten naar Am sterdam gekomen om te getuigen van hun afschuw van kernbewapening. Ruim 4500 jonge en oudere mensen, die gehoor hadden gegeven aan de oproep van het Comité voor de Vrede 1961 en van de Nederlandse Vredes- raad. Zij trotseerden de felle koude en trokken in 'n lange stoet van het Amsterdamse havengehouw aan de (Van een. onzer verslaggevers) Wie schreef en postte de brief aan Het Vrije Volk te Rotterdam, waarin werd gezegd dat de broers Van D. niet schuldig kunnen zijn aan het lossen van de schoten die in de nacht van 31 oktober op 1 november jl. de Rotterdamse agent Nijenhuis zeer ernstig ver wondden? De Rotterdamse politie meent de briefschrijver te kennen. Men heeft zeer sterke vermoedens dat het de oudere broer van David enAndries van D., Bep. die in Limburg woont. Immers, enige tijd geleden al on derschepte men een boodschap die door David in het Huis van Bewa ring was geschreven en die voor Bep was bestemd. David zou rijn broer hebben gevraagd in een anonieme brief de schuld van de schietpartij op een onbekende te schuiven. „YVe verwachtten de brief," aldus hoofdinspecteur A. Vermey van de Centrale recherche te Botterdam, „En toen zaterdagmorgen die brief bij Het Vrije Volk arriveerde, was voor ons het laatste schakeltje van dit deel van het onderzoek gesloten, De Rotterdamse politie heeft broer Bep van D. pogen op te sporen, maar hij bleek in zijn woonplaats onvind baar. Het ziet er naar uit, dat de in de brief gedane 'onthullingen* eerder belastend voor David en An-dries zul len zijn dan dat zij him zaak gunsti ger maken. Tijdens de rechtszaak 'tegen het tweetal, die dinsdag in Rotterdam wordt gehouden, zal dit moeten blijken. Gunstig voor de twee broers schijnt het in elk geval niet te zijn, dat voor een deel van de in de brief genoemde inbraken de recherche al zocht in de richting die voor de Van D.'s belastend zou kunnen zijn. Gun stig voor het tweetal is voorts niet, dat de politie van tevoren wist, dat (Van een onzer verslaggevers) Alle dertien opvarenden van de Duitse coaster Perseus (499 brt.) zijn zondagavond gered door de Schiedijk van de Holland-Amerika Lijn, nadat hun schip in het Engelse Kanaal in brand was geraakt. De geredden zij11 door het Neder landse vrachtschip overgegeven aan een Engelse reddingsboot, die ze van nacht in Dover aan land heeft ge bracht. De Perseus raakte door onbekende oorzaak in lichter laaie. Het schip bleef drijven en werd tegen de mor gen vastgemaakt door de Duitse zee sleper Danzig, die in het Kanaa! op station lag. De Danzig sleept de Per seus naar Dover. De tenlastelegging is een lijvig stuk geworden dat uit zeven getikte blad zijden bestaat. In het kort komt de inhoud hierop neer dat de verdach ten wordt verweten de agent van po litie B. Nijenhuis te hebben neerge schoten om de tevoren aan de Eer ste Biekershof gepleegde diefstal met braak te bedekken. Om op alle even tualiteiten voorbereid te zijn heeft hetO.M. in de dagvaarding achter eenvolgens de volgende acht straf bare feiten ten laste gelegd: 1. Po ging tot- moord;,2. poging tot gekwa- (Van een onzer verslaggevers) De directeur van de dienst win Gemeentewerken in de gemeente Het Bildt. R, J. van der Z.. is met ziek teverlof gestuurd. Er is een onder zoek gaande naar mogelijk gepleegde falsificaties op het bureau van Ge meentewerken in deze gemeente. Het betreft hier waarschijnlijk een geval van 'verschrijvingen', waarbij bepaalde posten niet onder het juis te hoofd werden geboekt. Dit gebeurt bij voorbeeld wel tn woningbouwzaken, wanneer het ge- Vaar bestaat, dat de gevreesde cur- veprijs niet wordt gehaaid. Om dan toch de gewenste huizenbouw door te kunnen laten gaan, laten ambte naren zich wel eens verleiden tot on juiste en ongewenste praktijken van verkeerde boekingen, die onder de term 'verschrijvingen' vallen. In dergelijke gevallen is het moge lijk dat de Justitie de betrokkene ol de betrokkenen vervolgt wegens valsheid in geschrifte. Het onderzoek in Het Bildt wijst in deze richting. Nu koopt U zemen, import- zemen voor een beduidend la gere prijs, dan U er ooit voor betaalde. Een ongekende aanbieding, die U geen tweede keer kunt ver wachten, van flinke, grote zemen, zacht en soepel, van een fantastisch mooie kwaliteit, die normaal voor f 5.98 worden verkocht. En diezelfde traangelooide ze men (dus extra veei water op nemend) bijna zo groot als Uw krant, koopt U morgen voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze. traange looide extra grote zemen, ge naaid, Géén te/, of schrift, etst. lificeerde doodslag (gekwalificeerd wil in dit verband zeggen dat het misdrijf door een ander strafbaar feit is voorafgegaan); 3 gekwalifi ceerde mishandeling met voorbe dachten rade; 4 diefstal met geweld pleging; 5 poging tot doodslag; 8 ge kwalificeerde zware mishandeling; 7 openlijke geweldpleging; 8 poging tot gekwalificeerde diefstal. Het O.M. wordt in deze zaak waar genomen door mr. J. D. de Jong, substituut-officier van Justitie. De oudste verdachte, David van D., zal door mr. J. Schepel als raadsman worden bijgestaan; mr. D. B. YV. Postma zal als verdediger van zijn jongere broer optreden. In tegenstelling tot wat wij eer der berichtten, zal het slachtoffer van de schietpartij, de agent B. Nijenhuis, niet als getuige worden gehoord; zijn toestand iaat zijn aanwezigheid in de rechtszaal niet toe. Wel zijn aan de lijst van de aan vankelijk opgeroepen zes getuigen de namen toegevoegd van twee in het Huis van Bewaring opgesloten gede tineerden, die voor de beide verdach ten belastende verklaringen zouden kunnen afleggen. (Van onze Parijse correspondente)' De Indonesische vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken dr. Soebandrio heeft zoals zijn uit drukkelijke wens was zaterdag middag president de Gaulle ontmoet. Het onderhoud duurde een half uur en ging voornamelijk over twee punten: de politieke situatie in Zuid- oost-Azië en de eventuele verstevi ging van de economische, technische en culturele banden tussen Frank rijk en Indonesië. Dr. Soebandrio vloog zondag naar Rome voor een gesprek met premier Aldo Moro, alvorens naar huis terug te keren. Gedurende zijn reis. die in het ge- heei slechts tien dagen duurde, ont moette hij president Nasser van Egypte, president Ben Bella van Ai- gerië en president Sekou Touré Afri kaans Guinea), koningin Juliana, pre sident de Gaulle en premier Moro. En nog tientallen ministers. Hoe dr. Soebandrio zich dus voelde? Hoogst tevreden, maar doodmoe. Premier Pompidou van Frank rijk is zondag met zijn echtgenote en de minister van Buitenlandse Zaken Couve de MurviUe per vliegtuig naar Tokio vertrokken voor een officieel bezoek aan Japan. de onbekende op komen. de proppen zou Lange tijd hebben de broers Van D. gemeend, dat die onbekende en diens mededelingen een verrassing voor de politie zouden zijn. Toen Da vid de afgelopen week ontdekte, dat het voor de politie geen surprise was, zou hij nog gepoogd hebben het ver sturen van de brief op het laatste moment tegen te houden, maar hij was te laat. De brief was vanuit het Duitse Rheydt al naar Het Vrije Volk in. Rotterdam o-nderweg. De toch al grote belangstelling voor de rechtzaak van. aanstaande dinsdag tegen de broers Van D. is door de affaire van de brief nog groter geworden. Nadat in onze mid dagedities van zaterdag de brief was gepubliceerd, vraagt men zich af, of tijdens de zitting van morgeiï nog meer onthullingen zuilen volgen van de zijde van de beide verdachten en hun verdedigers, als van de zijde van de officier van Justitie. Ruyterkade via de Xieuwezijds Y'oor- burgwal, de Rozengracht en de Nas- saukade naar het oude RAI-gebouw. In de tientallen leuzen die meege dragen werden, lieten de demon stranten overduidelijk uitkomen dat zij tegen kernwapens in het algemeen en tegen Nederlandse deelname aan iedere vorm van atoombewapening in het bijzonder waren. Ofschoon de leiders van de demon stratie tevreden waren over het ver loop van de demonstratie, waarbij voor het eerst, door de Vredesraad en het Comité voor de Vrede werd sa mengewerkt. waren een aantal voor mannen toch nog wat teleurgesteld over de opkomst. Z(j hadden gehoopt tegen de tienduizend demonstranten naar Amsterdam te kunnen doen trekken. In het RAI-gebouw spraken pro fessor dr. J. de Graaf, Theun de Vries en ds. Buskes de demonstran ten toe. terwül mevrouw Enny Mols- de Leeuwe het gedicht Aan de doden van A. H. Nijhoff voordroeg. De sprekers drongen er vooral op aan dat de Nederlandse regering dui- delijker-biyk zou geven van haar on gerustheid over de wereldvrede en de bewapeningswedloop. Aan het slot van de bijeenkomst werden twee resoluties aangenomen, die ter kennis van de regering en de volksvertegenwoordiging gebracht zijn. In de eerste resolutie wordt aan de volksvertegenwoordiging te kenneu gegeven dat de demonstranten afkeu rend staan tegenover de proef met de multilaterale kernvloot, omdat die verdere inschakeling in de atoombe wapening en medeverantwoordelijk heid voor verspreiding van de atoom wapens meebrengt. In de tweede resolutie wordt onte vredenheid uitgesproken over het ge brek aan initiatief bij de Nederlandse regering met betrekking tot het ont- wapeningsvraagstuk. Verder wordt er bij de regering op aangedrongen sa men met de Kamers te onderzoeken in hoeverre Nederland kan voorgaan bij een etappegewfjze ontwapening. Ruim 4300 demonstranten tegen de kernbewapening hebben zaterdag door Amsterdam gemarcheerd. Onder hen waren kamerleden van CBN en PSP, en delegaties uit Engeland, Duitsland en België. Enkele demon stranten hadden leuzen bij zich waarin de kernbewapening werd aan gemoedigd, maar die droegen dan ook ezelskoppen. - Advertentie I.M. T"mm"1 G' ""N (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagavond heeft de 28-jarige H. S. te Groningen zijn 25-jarlge vrouw met een mes in de maagstreek gestoken. Vervolgens bracht h(| haar een diepe snee over het gezicht toe. S. is aangehouden en ingesloten. De vrouw is in het academisch zieken huis te Groningen opgenomen. De achtergrond van deze steek partij waren huiselijke moeilijkhe den. Het echtpaar leefde gescheiden. De vrouw woonde bij haar ouders ln. S. die weer met haar wilde gaan samenwonen, ontmoette haar zater dagavond. Ze kregen onenigheid, die op het politiebureau werd bijgelegd. DóAi'ha is dé VIJUW baar de Geikin- gestraat gegaan, waar ze weer haar man ontmoette. Deze volgde haar naar de Ooster straat. waar hij haar met een mes te lijf ging. Haar toestand is niet ern stig. Dit blijkt uit een rapport dat de Nationale Woningraad en het Ka tholiek Instituut voor Volkshuisves ting samen hebben opgesteld. Uit een enquête onder de katho lieke woningbouwverenigingen bleek, dat slechts vier percent van het wo ning bezit geen bijzonder onderhouds werk vereiste. In veertig percent van de gevallen waren echter voorzie ningen aan het sanitair noodzakelijk. In 19 percent van de woningen bleek geen badcel aanwezig te zijn en ook bleek nog in 17 percent van de woningen het tollet buiten het huls te zijn gelegen. Uit het materiaal van de Nationa le YVoningraad kwam naar voren, dat in 55 percent van de onderzochte woningen de sanitaire installaties verbetering behoefden. Men heeft bij dit onderzoek geen pogingen gedaan om te becijferen hoeveel geld er wel nodig zal zijn om dit woningbezit op het noodzakelijk geachte peil te brengen. Het rapport wil slechts een uit gangspunt zijn voor verdere studie. Een indruk van de bedragen die deze vooroorlogse woningen gaan op eisen krijgt men echter wel. Het Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting beschikt over de ge gevens van 9341 woningen, waarvan alleen al de bouwtechnische Instand houding een bedrag van gemiddeld 2376 gulden per woning zal zijn ge moeid. B(j 87 percent van de onder zochte woningen zijn echter ook ge- riefsverbeteringen noodzakelijk en die belopen per woning gemiddeld een bedrag van 763 gulden. De bouwvereniging „Ons Limburg" kwam zelfs tot een gemiddeld be drag voor geriefsverbetering van 1450 gulden per woning. Het rapport komt tot de conclusie dat het oudere bezit van de woning bouwverenigingen slechts ten koste van zeer grote nieuwe investeringen een aanvaardbare functie zal kun nen behouden bij de bevrediging van de woningbehoefte. DELFZIJL (ANP) Het boor eiland Mr. Cap is vanmorgen om tien uur gearriveerd op z(jn lakatie drie vnijl uit de kust van Schiermon- nikook. ter hoogte van, paal vijf. Men Is om half elf begonnen de sta,cn poten te laten zakken. Loopt alles mee, dan kan het platform om half vier vanmiddag in stelling zyn. Drie sleepboten van Leen Smit en Co. hebben de hele afgelopen week met het eiland in de Eernsmonding gelegen, wachtend op beter weer. Zondagmorgen waren de weersom standigheden zo, dat de slepers het erop waagden. Zij hebben de hele zondag nog bij Borkum met de Mr. Cap liggen drij ven. De weersvoorspelling was van daag zo gunstig, dat de slepers ver wachten de operatie voor de avond af te ronden, (Van een onzer verslaggevers) De 46-jarige machinist YV. R. uit Venlo, die op zondag 18 augustus van het vorige jaar was betrokken bij een ongeluk met een locomotief in Venio, zal dinsdag 14 april voor de recht bank te Roermond moeten verschij nen. Bij dit ongeluk stortte een elektri sche locomotief van een bruggehoofd in aanbouw en werd er een schade van omstreeks 100.000 gulden aange richt. Na het gebeurde werd R. door de NS-directie teruggezet in rang en te vens overgeplaatst. Hij ging tegen deze maatregel in beroep bij het scheidsgerecht van de NS, die de op gelegde straf aanmerkelijk verzachtte. Korte tijd later Is de machinist weer b(j de rijdende dienst geplaatst. BRUSSEL (ANP) De Belgisch# minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, Is zondag ln een ziekenhuis in Rome opgenomen voor een spoed operatie. Zyn toestand wordt „zo be vredigend mogelijk" genoemd na een „volkomen geslaagde" operatie. Spaak had een vakantie in Italië doorgebracht en hij zou zondag naar Brussel terugkeren. Zaterdagnacht werd hij ongesteld en het bleek nood zakelijk hem onmiddellijk in een zie kenhuis op te nemen. Z(jn ziekte is een gevolg van een operatie, die hij tijdens de oorlog aan de ingewanden heeft ondergaan. In deze brief schreef de heer Bos man in naam-van de WD-fractie- leider Geertsema dat 14 van de 16 leden van de liberale fractie zich achter het adres tegen de apartheid hadden gesteld, dat de heer Voogd de Zuidafrikaanse ambassadeur zou zen den. De heer Bosman, die zei niet be vroed te hebben dat zijn brief in de openbaarheid zou komen, heeft ver klaard de heren Voogd en Geertsema telefonisch en schriftelijk zijn veront schuldigingen aan te bieden. Hij heeft inmiddels met een brief in dichtvorm de heer Voogd bericht, dat hij de auteur van de brief en geeste lijke vader van de 'mop' was. De heer Bosman: "Zelf vond ik de brief nogal doorzichtig en ik had er echt niet op gerekend, dat de heer Voogd hem au serieux zou nemen." Hij vertelde aan het briefpapier van de Tweede Kamer Ie zijn gekomen tijdens een zitting van het studenten- parlement. enkele jaren geleden. 'Een ander onderwerp voor een april-grap was wat gelukkiger ge weest." zo zei de heer Voogd, toen hij hoorde van de ontmaskering van de brief-Geertsema. Een adres aan de ambassadeur van Zuid-Afrika over de apartheid is geen zaak voor een april-grap.' merkt» hij verder op. 'vooral niet nu er spoe dig vonnissen zuilen vallen voor een rechtbank tegen overtreders van de speciale wetten die daar zijn uitge vaardigd. Er staan doodvonnissen op het spel.' De heer Geertsema noemde de brief misplaatst. Naar zijn mening had de heer Bosman duidelijk moeten laten uitkomen dat het een april-mop be trof Hij zei voorts: 'Deze zaak heeft het studentenparlement geen goed gedaan. Ik zal het zeker opnemen met de Kamervoorzitter. Het is de vraag of wij met het studenten- parlement op dezelfde voet moeten doorgaan.' itiiiiifiitHiinjniuiiiHnMiiiiiifiiitKiiHiHtiiniiiHffiJiinuiitfiiitiiiifiiiHiiiijiitHtifuiHiniiiHiiHHtiTiriTHiufiitRtiHuifjiiiiiiifiiiiiifiMtniRiiifiiiiiit (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag moest de scheidsrechter bij de in Kampen gespeelde wed strijd Go Ahead Kampen—Oscios. de heer D. Oosthoek, na tien minuten hals over kop het veld verlaten. De. heer Oosthoek, die huisarts is te rjjssen. kreeg namelijk via de pohtie het beneni. dut thuis de geboorte van zijn derde kind voor de deur stond Mevrouw Oosthoek, die kort tevoren in Almelo bij haar moeder oo zieken bezoek was geneest, was op doktersadvies per brancard naar huis gebracht Dr. Oosthoek is met het. gaspedaal op de plank naar Rijssen gereden, had nog juist tijd zint scheidsrpchtfirntpnvf tfW GïlÜCTt klcdiïip t€ VST Wis- selen en kon toen tijdig bi; de geboorte van een gezonde dochter assisteren -Voeder en dochter - het meisje kreeg de naam Margaretha maken het In Kampen nam de KNVB-scheidsrechler Piet de Leeuw intussen het Jluitje over.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1