GS Noord-Holland ernstig bezorgd: Olieboring in I Jselmeer gevaar voor drinkwater Niet naar Rome Eind mei nieuwe groep Grieken naar Limburg m Britse pers: De breuk is nu volledig CAR LISTEN VERHEUGD Nozemrel in Zandvoort WASMACHINES COUZY tSRtiSPSÖ K' Ruit ingegooid bij kamerlid clrs. J. J. Voogd Zeker acht doden in 't verkeer Werf Gusto klaagt over arbeidsprestatie Beatrix ook iveer Kampbewoner vuurt 5 keer op buurman EMS-textiel: verlies door reorganisatie m iu Amersf oorter geeft 7 ton voor herstel St.-Joriskerk Geschenkgevers gaan toch door NOVIB voert nieuwe actie tegen honger voordeelcoupons HET VRIJE VOLK MAANDAG 20 APRIL 1964 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken zich ernstig bezorgd over de eventuele gevolgen van liet seismisch onder zoek, dat momenteel in het IJselmeer wordt verricht. In een brief aan de ministers van Sociale Zaken en Volksge zondheid en Landbouw en Visserij wijzen zij, op de gevaren die dreigen zodra het onderzoek wordt 'gevolg'd door proefboringen met een mogelijk aansluitende gas- of olie-exploitatie. beduidend V soedkoper Nieuwkomer Toegespitst Jongen verdrinkt in Middelburg ■r$ f; Betrouwbaar? met KwE.Sim AUTOVERHUUR j. STEDEHOUWER, REISBUREAU CEBUTO Artiestenlmldc voor aalmoezenier Kloe<r Busmaatschappij vergat HALF AND HALF SHAG Dodelijke val van irap Advertentie I.M. Morgen is het de dag van de venscervallen, want dan begint de Paradeverkoop van twee van de meest verkochte venster- vallen. Vensterval van een ragfijne Polyester marquisette met ingeweven dessin, 48 cm hoog, uit de serie van 2.10. Flock.Print Polyester ven- stervai, kant en klaar met zoom en hoofdje, -42 cm hoog, van ragfijne marquisette, normale prijs 1.98. GS verwijzen in hun brief naar de pubiikaties over de recente activitei ten nabij Urk. De Hamborgse firma Brakia verricht daar bodemonder zoek voor de Superior Oil Company, een onafhankelijke oliemaatschappij, .die in 1936 in Californië werd sticht. ge- Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze beide soorten Terlenka vensterval, door eik3ar voor één prijs, per meter Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) De benedenvoorkamerruit van de woning van het Tweede-Kamerlid drs. J. J. Voogd (Partij van de Ar beid) aan de Heussensstraat in Haarlem-Noord Is vannacht met een steen ingegooid. De steen werd door de ruit gewor pen ter hoogte van een daar opge hangen raambiljet met als opschrift: Boycot Zuid-Afrika, een actie die on langs door het Comité Zuid-Afrika, waarvan de heer Voogd voorzitter is. in het leven werd geroepen. In de voorafgaande nacht werd om kwart over een een lege fles tegen de muur van de woning van de heer Voogd stukgegooid. Ook beeft de-heer Voogd dezer dagen een anonieme brief ontvangen met het dreigement, zo spoedig mogelijk met de actie op te houden. (Van een onzer verslaggevers) Zeker acht personen zijn in het weekeinde dodelijk veronge lukt in het verkeer. O In Haarlem-N oord is zon dagmiddag de anderhalfjarige Leo van Nunen door een personenauto overreden. Ket kind overleed op weg naar het ziekenhuis. 9 In Den Haag is zaterdag de 83-jarige mevrouw J. Plokker over leden nadat de auto waarin zij als passagier meereed na èen botsing van de hoge kademuur langs de strand weg in Scheveningen viel. De bestuur ster van de auto was de macht over het stuur kwijtgeraakt toen zij bij het wegrijden tegen een haar inhalende auto botste. Een andere inzittende werd ernstig gewond. Zaterdagmorgen is de 27-jarige inej. M. Dohmen uit Achterveld met haar auto tegen een lichtmast gereden, waarna de auto in een drie meter diepe gracht schoot. Zij was op slag'dood. 8 In de nacht van zaterdag op zon dag is op de Hoornse Jaagweg in Oudend ij k een nog onbekende man overreden en gedood. De man was, zo bleek uit het politieonder zoek reeds eerder aangereden en be wusteloos op de: weg blijven liggen. Te T i 1 b u r g is zaterdagmorgen de 67-jarige J. van Breugel op de Ringbaan V/est'overreden. De heer Van Breugel lag midden op de rij weg, toen bij door een personenauto werd aangereden. De bestuurder had geen kans ge zien om, hetgeen hem een donkere plek op het wegdek leek, te ontwij ken. De politie heeft nog niet kun nen vaststellen of de heer Van Breu gel reeds gewond was toen hij werd overreden. In Geldermalsen is zon dagochtend de 63-jarige G. Sloot uit Kerkavezaat door eeri auto' gegrepen en gedood. De 'auto waardoor hij werd aangereden, sioeg over de kop. De vier inzittenden werden licht ge wond. De 38-jarige mevrouw T. van Heeteren-Stevenson uit Krommenie is zaterdag op de rijksweg te L i m- men, rijdende op een bromifets, ge grepen door een personenauto welke vanuit de Westerweg de rijksweg op reed. Mevrouw Van Heeteren is in liet ziekenhuis te Zaandam aan een schedelbasisfractuur overleden. Op de rijksweg onder de ge meente Eemnes is zaterdagmiddag te 4 uur bij het oversteken van het rijwielpad de tienjarige M-irinus Nie sen uit Amsterdam door een brom fiets uit Blaricum voor de ogen van zijn vader aangereden en op slag ge dood. De vader had zijn auto op de parkeerstrook daar ter plaat' neer gezet en had twee kinderen uitgela ten. Marinus verliet de auto aan de verkeerszijde, liep achter de wagen om en merkte bij het oversteken van bet betegelde rijwielpad de nade rende bromfiets :'i't op. Hij sloeg met zijn hoofd tegen de betonnen tegels. (Van een onzer verslaggevers) Regering en organisaties legg»n te weinig nadruk op de noodzaak de ar beidsprestaties te verhogen teneinde de loonstijgingen met hun prijsver hogende invloed op te vangen. Deze verzuchting slaakt het verslag van de werf Gusto te Schiedam, dat overigens met voldoening constateert, dat over 1963 iets betere resultaten dan voor 1962 konden worden bereikt ondanks slechte weersomstandighe den en een zekere arbeidsonrust. De werkbezetting was volledig en er zijn nieuwe opdrachten. Het bedrijf maast thans ook polyester jachten voor export naar de Ver. Staten. Overigens bestaat de produktie voor namelijk uit zuigers, bruggen, kranen en constructiewerken. Twee kraan eilanden voor de nieuwe pieren te IJmuiden zijn in produktie. Het heeft 1546 werknemers in dienst. Uit het winstsaldo van ƒ2.413.700 (v.j. ƒ2.392.000) wordt in totaal 9 pet dividend voorgesteld. De ministers wordt verzocht maat regelen te treffen om zonodig proef boringen in het IJselmeer tegen te gaan. Bij deze boringen wordt in het boorgat een spoeling gebracht, welke uit verschillende chemische stoffen is samengesteld. Deze spoeling leidt tot ernstige verontreiniging van het wa ter. Zou er olie worden aangeboord, dan is het gevaar nog groter. De er varing heeft geleerd, dat bij exploi tatie van een olievoerende laag regel matig olie uit de put verloren gaat. Op het IJselmeer zou dat betekenen, dat in korte tijd een oüelaag op het water komt te liggen. Voor de drink watervoorziening van Noord-Holland zou dat funest kunnen zijn. GS van Noord-Holland wijzen in dit verband op de ernstige situatie, die voor de drinkwatervoorziening in de Rijnoeverstaten is ontstaan door re verontreiniging van het rivierwa ter. Een dergelijke toestand op het IJselmeer willen zij het koste wat kost zien te vermijden. Daarbij komt. dat de provinicie Noord-Hollancl be zig is nabij Andjjk een pompstation voor de waterleiding te bouwen. Olie boringen op het meer kunnen daar voor een directe bedreiging vormen. In de brief wordt tevens gewezen op mogelijke consequenties van olie boringen op Texel. Aangezien de af valstoffen daar in zee terechtkomen, vrezen GS ernstige schade voor de mosseieultuur ten oosten van dit eiland. SCHIPHOL (ANP) Een dag na haar ouders is zondagochtend om kwart voor tien ook prinses Beatrix van het tiendaagse bezaek aan Mexico in Nederland teruggekeerd. Zij arriveerde niet het KLM-Iijntoe- stel uit Canada, waar ze een kort bezoek aan een vriendin heeft ge bracht. Op Schiphol waren liet onder aan de vliegtuigtrap de prinsessen Mar griet er. Christina die hun oudste zuster enthousiast gelijktijdig op een wang kusten. Mgr. Giobbe. die volgens een me dedeling uit carlistische kring het huwelijk zal inzegenen. Mgr. Giobbe was 23 jaar pauselijk internuntius in Den Haag. Het hut-elijk tussen prinses Irene en don Carlos zal voltrokken worden in deze kerk: de basiliek van Santa Maria Maggiore. Van een onzer verslaggevers) Op last van de officier van Justitie heeft de rijkspolitie te Deurne za terdagavond laat de 35-jarige woon- wordt ervan verdacht kort tevoren zeker v(jf schoten te hebben gelost op wagenbewoner C. S. gearresteerd. Hij de 33-.jarige woonwagenbewoner W. Gerrits. Laatstgenoemde kreeg ineens vijf schoten nagezonden, toen hij met zijn auto het regionale woonwagen kamp te Deurne verliet; slechts een der pistoolkogels raakte de auto van de heer Gerrits. Hij zelf werd niet gewond. Twee jaar geleden is er tussen de families S. en G. een vete uitgevoch ten. Destijds liep de zich thans in arrest bevindende C. S. enkele mes steken op. Onder andere werd hij toen met een zakmes in zijn schedel gestoken; on danks zijn afgrijselijke verwonding, presteerde hij het nota bene om zelfs urenlang met liet in zijn hoofd ge plant mes door het kamp en ook daarbuiten rond te lopen. Hij weigerde het steekwapen te laten verwijderen, totdat teil slotte geweld werd gebruikt. (Van onze "soc.-econ. redactie) De textielonderneming Van IVijck en Heringa, die sinds vorig jaar be hoort tot de Zwolsmangroep, heeft in 1963 een verlies geleden van f 657.000 tegen een winst van 325.000 over 1962. Deze teruggang van de winst kan voor een belangrijk deel werden toe geschreven aan reorganisatiekosten, die 742.000 bedroegen. De exploita tierekening sloot op een bedrag, dat 113.000 lager was dan over 1962. De balans toont een geheel ander beeld dan een jaar tevoren. De onroe rende goederen, die een jaar geleden ivoor de overneming door de Zwols mangroep) waren gewaardeerd op 1,8 miljoen, staan nu te boek op basis van taxatiewaarde, d.i. voor 12,5 miljoen. Daar tegenover zijn latente belas tingverplichtingen ten bedrage van 3.9 miljoen en een reserve herwaar- ding ter grootte van 6,8 miljoen op de balans verschenen. Commentaar van de oliemaatschap pij op de stap van Gedeputeerde Sta ten is niet te .krijgen. Superior Oil heeft zijn werkterrein nog slechts kort geleden tot ens land uitgebreid. De maatschappij heeft haar grootste belangen in Canada en Venezuela. Ze heeft ook concessies in West-Pa- klstan. Superior Oil is overigens niet de eerste maatschappij, die op het IJsel meer seismisch onderzoek laat ver richten. Enige jaren geleden is de Ne derlandse Aardolie Maatschappij hem daar voorgegaan. De NAM heeft daar (nog?) geen proefboring op laten volgen. Dat is op zich zelf ook niets bij zonders: een seismisch onderzoek is slechts bedoeld om inzicht te krijgen in de bodemstructuur en er zijn in ons land al verscheidene gebieden onderzocht, waar de vergaarde gege vens aanleiding waren van verder exploratiewerk af te zien. 4 A (Vervolg van voorpagina) De markies, die Irenes verloofde in »I zijn mededelingen prins Charies Hugues van Bourbon-Parma noemt, rertelde dat koningin Juliana en prins Bernhard 'hun zegen, aan het huwe lijk hadden gegeven tijdens het ge sprek over de bekendmaking ervan, dat zij na hun terugkeer uit Mexico met prins Xavier voerden'. Prins Xavier. de vader van de aanstaande bruidegom, verklaarde in een afzonderlijke mededeling, dat de aankondiging van het huwelijk van Parijs uit was gedaan na over leg met de Nederlandse koninklijke familie na de terugkeer uit Mexico ten einde nieuwe moeilijkheden voor het. koninklijk gezin en com mentaren als bij de aankondiging van de verloving te vermijden. (Van een onzer verslaggevers) Na drie uur dreggen is het lijkje van de achtjarige Jan Jongepier uit Middelburg uit het water van het voormalige dok opgehaald. Het knaapje is vrijdagavond in het dok gevallen toen hij langs de kant liep om te kijken naar zijn dertien jarig broertje Jacobus die met en kele vriendjes aan het kanovaren was. Toen de spelevarende jongens op een gegeven moment iets wilden roepen naar het jongetje op de wal, zagen zij hem niet meer. Onmiddel lijk werd er alarm geslagen. Hoewel de politie vrijdagavond tot midder nacht bezig is geweest met dreggen bleef het lijkje onvindbaar. Vermoe delijk is het jongetje toen het langs de kant meeliep met de kano ge struikeld over enkeie staaldraden en zo te water geraakt. President Branco heeft generaal van Polen (65) heeft een darmope ratie ondergaan. Zijn toestand is be vredigend. (Van een onzer verslaggevers) Staatsmijnen hebben van de rege ring toestemming gekregen om op basis van het ontwerp-verdrag tus sen Nederland en Griekenland 500 Grieken voor het ondergronds be drijf en 50 voor het bovengronds be drijf te werven. De besprekingen hierover in Grie kenland zijn tot dusver bevredigend verlopen en Staatsmijnen verwp.cli- ten dat de eerste groep Griekse ar beiders ongeveer 25 man te gen eind mei in ons land zal aanko men. Bij de chemische bedrijven van Staatsmijnen werken op het ogenblik al ongeveer 150 Grieken. Ook de werving in Zuidsiavië schijnt nu weer op gang te komen. In principe hebben de Zuidslavische autoriteiten zich bereid verklaard nog meer Zuidslavische arbeiders naar de Limburgse mijnen te laten gaan. Het overleg hierover is ech ter nog niet afgesloten. Verder wil len Staatsmijnen ook de werving in Kroatië weer hervatten. De Neder landse regering heeft de mijnen toe stemming gegeven ook in Zuidsiavië oOO mijnwerkers aan te werven. Ondanks mijnenvelden en prik keldraadversperringen is een 18-ja- rige Oostduitser er zondag in ge slaagd ever de Beierse grens vluchten. te DEN HAAG (ANP) De in Amers foort getogen en geboren heer B. M, Pon sr. en zijn echtgenote hebben besloten, alle kosten over te nemen die de Nederlands Hervormde Ge meente in Amersfoort de komende zeven jaar moet dragen voor de res tauratie van de beroemde St.-Joris kerk. De heer Pon heeft op deze manfer zijn zestigste verjaardag een bijzon der tintje gegeven. De restauratie kosten die ten laste van de kerk voogdij komen, werden enige tijd ge leden geschat op 700.000 gulden. Het is echter waarschijnlijk dat de heer Pon, gezien de steeds stijgende kos ten. niet veel minder dan een mil joen zal moeten fourneren voordat het werk voltooid is. Hoezeer -de moeilijkheden desalniet- emin zijn toegespitst, wordt overi gens geenszins verhuld. Zij blijken duidelijk uit de woorden van markies De Valous, die zei: 'Wij kennen de genegenheid van de Koningin en prins Bernhard voor prins Charles Hugues van Bourbon- Parma en wij kennen aijn genegen heid voor zijn toekomstige schoon ouders. 'Wij betreuren het daarom, dat be paalde politieke kringen, die er nie' In waren geslaagd de verloving te doen verbreken, thans wel afbrenk hebben kunnen doen aan de goede verstandhouding tussen de beide fa milies, waardoor deze tot onze grote spijt op het ogenblik van elkaar ver wijderd zijn.' In de omgeving van prins Xavier heette hel zondag, 'dat er onenigheid bestaat tussen de Koningin der Neder landen en prinses Irene, maar dat er nooit onenigheid is geweest tussen de moe-der en de dochter.' Voorts wordt er te Parijs gewag van gemaakt, dat de datum van het huwelijk reeds begin februari was vastgesLeld, maar niet kon worden be kendgemaakt wegens de reis naar Mexico en onverwachte moeilijkhe den. die aan deze reis waren vooraf gegaan. De vraag 'n 'v v. i al deze mede delingen uit de kring van Bour bon-Parma betrouwbaar zijn. rijst eens te meer, aangezien de markies De Valous niet geschroomd heeft te verklaren, dat datum en plaats van het huwelijk in overleg met het Ne derlandse koninghuis werden bekend gemaakt. Of Irene voor haar huwelijk nog naar Nederland zal terugkeren, kon hij niet meedelen. Zij heeft zich. zei hij. teruggetrokken op het kasteel van haar aanstaande schoonouders in midden-Frankrijk om de persfotogra fen te ontlopen. Nu liet kerkelijk huwelijk in Rome zal worden gesloten, mag worden aan genomen. dat er geen burgerlijke hu welijksvoltrekking zal zijn. In Italië namelijk heeft het kerkelijk huwelijk tevens burgerlijke rechtsgeldigheid. NIJMEGEN, (ANP) Het In Nij megen onder leiding van dr. J. P. Gribling gevormde voorlopig comité dat zich ten deel stelt prinses Irene heeft besloten ondanks de ontwikke- een huwelijksgeschenk aan te bieden, lingen van het afgelopen weekeinde uitvoering te geven aan de oorspron kelijke plannen. Voor dit doel is een girorekening geopend by de Neder- landsche Kredietbank te Nijmegen. Donderdag zal het definitieve comité worden samengesteld. LONDEN (Reuter) De aan kondiging dat prinses Irene op 29 april in Rome zai trouwen is in enkele Britse bladen met grote koppen gegeven. Onder de kop ..Juliana boycot bruiloft" schrijft, de Romeinse cor- espondent ra» de Daily Herald dat „naar verluidt de Paus een hu welijksplechtigheid in Rome sterk, heeft afgeraden, waarbij hij zou heo- ben gewezen op de politieke en reli gieuze consequenties van een stap. waardoor de Nederlanders souden kunnen worden gekwetst". De Daily Mail beschouwt het besluit van koningin Juliana om niet naar Rome te gaan als een ..volledige breuk tussen het Huis van Oranje en de familie van Bourbon- Parma". De Haagse correspondent van de Daily Mirror meldt, dal „de beslissing om in Rome te trouwen in DenHaag icordt gezien als een opzettelijke onaangenaamheid jegens het Nederlandse, volk en het Huis van Oranje. De kloof tussen, de 24- jarige Prinses en haar ouders is nu volledig". Advertentie IM. voordeliger naar DIERG. BLijDORP entree: f 2.-- p.p. met i KES-V.C. f 1.50 p.p. kinderen ook red. j&5 voordeliger bij tel. 80504-80575. 10% reductie met V.C.'s voordeliger naar alléén op plaatsen van 5.50 voor U met 1 V-C f 4.50 voordeliger met Belangrijke reductie op Uw reizen. Vraag inlichtingen Beursplein 11 - Rotterdam. voordeliger met prijs f3.- met i V.C. f2.75 p.p. SPAAR K.E.S.-ZEGELS Direct contant geld Jf enextra voordeel HONGKONG Aan boord van de Ceylon, liggende HONGKONG aan de kade van Thomsens Havenbedrijf aan de Maas haven te Rotterdam, is een kleine jaarbeurs van Ilon- kungse produkten ingericht. Vandaag en morgen wordt daar aan Neder landse inkopers getoond, wat Hongkong op scherp concurrerende prijsbasis zoal kan leveren, van mcubiltair tot raceboten, van delicatessen tot kinder speelgoed. textiel en plastic kunstvoorwerpen. Onze foto toont de ingang tot deze expositie, die is opgezet door de Kamer van Koophandel en de Federatie van Industriëlen in Hongkong, een vrije haven, die zich voora! in de laatste tien jaar als een krachtig industrieel centrum in Oost-Azië heeft ontwikkeld en dat wel doen moest, toen deze stad miljoenen emigranten uit het nabije China moest opnemen. c. (Van onze radio- en TV-redacfie) De Nederlandse artiestenwereld gaat de artiesten-aalmoezenier, de zeer eerwaarde heer Theo Kloeg, hul digen. Dat gebeurt omdat aalmoeze nier Kloeg zich 28 april vijf jaar tus sen de Nederlandse artiesten zal heb ben bewogen. Er is een comité gevormd dat ter gelegenheid van het lustrum een ar- tiesteninstuif organiseert. Deze in stuif zal worden gehouden od dinsdag 28 april in Groot Kievitsdal aan de rijksweg HilversumBaarn. Het feest gaat tot vier uur 's nachts duren. In het organiserend comité hebben zitting: Willy Alberti. Toon Hermans, Dolf van der Linden. Conny Stuart. Wim Sonneveld en Wim van Wees. MADRID (Rtr.) In Madrileense car listische kringen is men ermee inge nomen, dat 't huwelijk in het katho lieke Rome en in een basiliek, die in historisch verband staat met Span je, zai worden voltrokken. Men verwacht dat het huwelijk door vele carlisten zal worden bijge woond. In gewoonlijk betrouwbare Madri leense kringen is men van mening dat de Spaanse autoriteiten niet toegankelijk zullen zijn voor enig voorstel om prinses Irene en haar echtgenoot in staat te stelten onmiddellijk na de huwelijksvol trekking naar Spanje te gaan. om aldaar de traditionele jaarlijkse bijeenkomsten der carlisten teMon- tejurra, in Noord-Spanje bij te wonen. De voornaamste carlist José Marie Vatiente heeft zondagavond te Ma drid, in antwoord op de vraag of het waarschijnlijk moest worden geacht dat Prinses en Prins de carlistische bijeenkomst zouden bijwonen, geantwoord; „Ik kan geen enkel definitief antwoord ge ven. maar het komt mij onwaar schijnlijk voor, daar de" Prin.s- en de Prinses dan juist hun huwelijks reis zullen zijn begonnen." (Van onze radio- en TV-redactie) Niet met een autobus, maar met een aanta! taxi's is het Keemsteedse publiek gisteravond nog tijdens de uitzending bij het publiek van de Henk Elsink-teievisieshow gearri veerd. De aankomst, vond plaats een kwartier na het begin van de show. De busmaatschappij die het publiek in Heemstede zou ophalen, was deze opdracht „vergeten". De politie van Singapore heeft meegedeeld vijf mannen te hebben gearresteerd, drie Indonesiërs en twee Chinezen. Een van de Indonesiërs was gegrepen toen hij onderweg was om een bom in een park te laten ontploffen. In totaal werden drie bommen in beslag genomen. Advertentie I.M. ■s 'V'."' I De strijd tegen de honger zal de speerpunt, blijven van de internatio nale hulp aan ontwikkelingslanden. Daarom zai in de laatste week van oktober, tijdens de anti-honaer-actie van cfe NOVIB, aan bet Nederlandse volk opnieuw een financieel offer worden gevraagd. De NOVIB doet nu reeds een be- iroep op alle Nederlanders om de ko- jmende anti-honger-actie tot een in slaand succes te maken: bij voorbeeld door zich te melden als collectant door een raambiljet te plaatsen of op andere wijze bun persoonlijke mede werking te geven. (Van een onzer verslaggevers) De politie van Zandvoort heeft gis termiddag grote groepen vechtend# nozems uit Amsterdam en Haarlem met sabel en gummiknuppel uiteen- ffslajfn. fn verschillende delen van de badplaats braken daarna vecht- partijtjes uit tussen- politie en jon geren; het duurde enkele uren voor dat het overal neer rustig was. Te gen tien jongens is proces-verbaat opgemaakt. Aanleiding tot de relletjes was een overgrote belangstelling voor twist-', wedstrijden in dancing 'De Schelp'.: Een deel van de danslustigen moest! daardoor buiten blijven. De boze ion-i geren die waren uitgerust met boks-: beugels, stukken beton en fietskeoi tuigen, raakte daarna met. eikaar' slaags en maakten het andere be zoekers lastig. In Heemstede was het de vöor- jaarskermis die in het weekeinde eveneens aanleiding gaf tot een groot aantal vechtpartijen en onge regeldheden. Een groep nozems heeft hier een ware terreur uitgeoefend Niets vermoedende bezoekers van de kermis kregen stompen in het ge zicht of trappen in de buik. Twee jongelui werden zo ernstig gewond, dat zij in de Mariastichting in Haar lem moesten worden opgenomen. Vele kermisbezoekers liepen bloed neuzen en andere verwondingen op. AMSTERDAM (ANI Zondag avond omstreeks negen uur Is de 75-jarige weduwe H. P. van T. in haar woning aan de Sloterkade in Amsterdam van de trap gevallen. Zij was onmiddellijk dood. Advertentie I.M en centrifuges alle bekends fabrikaten 1e Middeliandstraat 72 Telefoon 30340-37434

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1