Vrachtwagen rijdt huis in m Politie voelt niet voor ANWB-plan Weer acht jaar geëist in zaak-Ronald D. Kkine verbruikers s?°.w.®n zijn assepoesters. L. J. Witte omgekomen bij botsing met tram X SERVICE IERLAND Wt R-K. studenten: laat paters bij Nieuwe Linie Ministers ook bij défilé Collega gedood en beroofd Verdwenen Kijk naar u zelf (1) Kijk naar u zelf (2) Kijk naar u zelf (3) Koelies Schok Wat de FOIB precies wil Acht maanden voor doodrijden prof. Van Dijk voor Assepoester Verlummeld HET VRIJE VOLK - WOENSDAG 29 APRIL 1964 PAGINA 3 SSAiMQ Van 2 t/m 9 mei met tal van plezierige verrassingen. (Van een onzer verslaggevers) De ANWB heeft gisteren drie nieuwe Wegenwaehtstations ge opend: in Burgerveen aan de weg AmsterdamDen Haag, in Houten aan de weg UtrechtArnhem nabij het verkeersplein Oudenrijn en in 't Harde Harderwijk en Zwolle. aan de Zuiderzeestraatweg tussen Niet toerekeningsvatbaar VOOR UW AANKOOP afgeregeld, Fabrieksfouten uitgesloten. TIJDENS AANKOOP deskundig advies. NA UW AANKOOP Bijzondere garantie en nazorg voor een lang leven van Uw horloge. 2 jaar gratis verzekerd. Elk horloge wordt getest en afgeregeld op onze nieuwe vibrograph type I9b4. Bij voorkeur faten wij U ad viseren door gediplomeerde horlogemakers. Ook na Uw aankoop blijven wij belangstelling voor Uw horloge koesteren, hiertoe in staat gesteld door ons eigen, met de meest moderne apparatuur uitgerust, atelier. LIJNBAAN S O Wanneer werkt wel gewetensbezwaren militaire dienst? -V i? via de voorkamer e/nWJcaff fnp-in i?fkker ^isterrn"ddag in Sint Willebrord een woning binnenreed om voornamer en de gang m de aangrenzende garage tot stilstand te komen... (Van een onzer verslaggevers) Een truck wet oplegger Is gister middag in St. Willebrord een wo ning aan de rijksweg binnengereden. Via de voorkamer, de gang en een bergplaats reed het gevaarte een aangrenzende garage binnen. Ue vrachtwagencombinatie stut nu het pand. Van de bewoners, de familie Muijs, werd niemand gewond. Ze zaten in de keuken te eten. De chauffeur van de vrachtwagen combinatie, H. Bruggen, van de Vleescentrale te Rotterdam, kwant zonder enig letsel uit zijn wel ver kreukelde auto gekropen. Hij was op weg naar Parijs om «r zeventien ton vlees af te leveren Op zeker ogenblik raakte hij van da weg af. Hoe dat precies kwam kon hij zich niet herinneren, maar hij schoot door da linkerberm op hei bestrate terrein van het toerwagen- bedrijf van de fam. Muijs. De vrachtwagen miste op enkele centimeters een benzinepompinstal latie en schoot vervolgons de woning binnen waar ook nog een personen auto in de garage werd verpletterd. Men vreest dat bij het verwijderen van de vrachtwagen de woning zal Instorten. AMSTERDAM (AXP) Het alge meen dispuut van katholieke studen ten te Amsterdam heeft aan pater P. A. van Gestel te Rome een schrij ven gericht van de volgende inhoud: Tot onze grote verontrusting heb ben wjj kennis genomen van het feit dat de paters Arts. Pisa en Van Hees. aLs redacteur verbonden aan De Nieuwe Linie, zijn ontheven van hun functie, overwegende, dat de openheid, die als essentiële voor waarde voor het leven van de kerk ervaren begint te worden door de ontheffingsmaatregel ernstig is aan getast en in diskrediet gebracht, dat door deze maatregel aan de vrucht bare samenwerking in het denken over de kerk tussen geestelijkheid en leek sterk afbreuk is gedaan, dat deze ontheffing heeft plaatsgevonden zonder enig overleg met de betrok kenen en klaarblijkelijk z,onder vol doende kennis van de situatie hier te lande: dat de maatregel in strijd is met de vruchten van de hernieuw de bezinning over de functionering van het gezag binnen de kerk; ver zoeken wij u in het belang der kerk de maatregel ongedaan te maken. ARNHEM (ANP) Wegens belasting ontduiking bij de invoer van tweede hands auto's is de 36-jarige koopman C. G. uit Utrecht gisteren door de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waar van twee maanden vooi waardeiljk. De Utrechter zou bij de invoer van oude auto's voornamelijk 'kneus jes' uit Duitsland valsheid in ge schrifte hebben gepleegd, waardoor hij aanzienlijk minder invoerrechten betaalde dan was vereist. De officier van Justitie had tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk, geëist. DEN HAAG (ANP) De minister president, mr. V. G. M. Marijnen, en de vice-premier, mr. B. W. Biesheuvel, zullen morgen naast de koninklijke familie op het hordes van Baleis Soestdük staan tijdens het défi.1 ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana. Beide bewindslieden, zo deelt de rijksvoorlichtingsdienst mede, zullen het défilé bijwonen als een delegatie van de koninkrijksregering. Advertentie 1M. Nog dit jaar zullen de stations bij Groningen, Joure en Planken Wam buis in de omgeving van Arnhem gereed komen. Dan zullen er met de 'Pauwmolen.' welk station aan de weg Den Haag-Rotterdam in 1960 in gebruik werd genomen, zeven van de zestien te bouwen meldingsposten gereed zijn. Deze hulpverleningsstations heb- ben zend- en ontvangstinstallaties en de patrouillerende Wegenwachten in: deze gebieden die onder radiobereik: zijn, beschikken over mobilofoon. On- der de drie gisteren geopende hulp-; centrales ressorteren meer dan zes- en deze foto geeft een beeld van de ravage in de garage waar tussen het puin een in elkaar geschoven personenauto en het front van de trekker te zien is. De trekker stut het pand nu dat anders waarschijnlijk al geheel tot puin zou zijn gevallen. (Van een onzer verslaggevers) Ronald D. heeft kort voordat hij een moord pleegde een psychiater Verzocht hem zo spoedig mogelijk te laten opnemen, omdat hij band Niet alleen particuliere bedrijven, maar ook die van ie overheid schieten soms te kort in het ver lenen van service. Dat blijkt uit talrijke reacties, d ie tcij van levers hebben gekregen op onze 'rond vraag over de klantenservice. Zo schrijft de heer H. A, M. Moushaan uit Leidschendam over de trams in Den Haag: Het publiek is het kind van de rekening; overal een tekort aan service. De passagiers zijn de dupe van de éénmansbedieningHet gaat allemaal ten koste van de service. Geef mij maar op trams en autobussen een bestuurder n een conducteur. Een lezer uit Middelhamis beklaagt zich over de hoge gas-, water- en elektriciteitstarieven, die op Goeree-Overflakkee loorden berekend. "Er moe ten op dit eiland: zei ons een insider, "uitgestrekte vetten worden geëxploiteerd en er is voor de distributie een omvangrijk administratief apparaat nodig. Daardoor wordt de prijs van gas, water en elektriciteit aanzienlijk verhoogd.' Een ander beklaagt zich eroverdat hij moet opdraaien voor de helft der kosten van een nieuwe aardleiding. 'Zo'n leiding is: zei ons het Provin ciaal Eleciriciteitsbedrijf van Noord-Holland, "een onderdeel van de installatie van de ivoning.' Dat moet de huurder of de huiseigenaar dus betalen. Hoe lang men nog op die leiding moet wachten"Er wordt druk aan gewerkt, 't Wordt zo spoedig mogelijk afgehandeld,' aldus het PEN. Enige lezers houden ons een spiegel voor. "Kijk naar u zelf," zeggen ze. Zij hebben, klachten over de bezorging van deze krant. Verscheidene briefschrijvers nemen het op voor de bezorgers van brood en melk, die dag in dag uit door weer en wind op weg zijn naar Koning Klant. Som moet de klant hen letterlijk wat tegemoetkomen. Wat geeft dat? aldus een lezeres: De klant dan geen koning meer? Goed, maar de middenstander is dan geen slaaf meer. Met het verdwijnen van meer dan 10.000 klei ne, zelfstandige éénmanszaken is een groot stuk service verdwenen. Veel service wordt voor fage prijs of geheel gratis door kleine zelfstandigen verricht. Dat warenhuizen of grote raidden- standsbedriiven om hun personeel dit niet kun nen, spreekt vanzelf. Het buitenwerk is klaar, maar de mensen kunnen hun apparaten niet gebruiken, omdat ze niet zijn geaard. Mij is bekend, dat er een vrouw a! een schok heeft ontvangen bij gebruik van de wasmachine. Hoe iang moeten we wachten voor deze aardleiding er zal wezen? S. ROOS, Acacialaan Wormerveer. 17, CHR. DOUMA, Nijverheidslaan Musselkanaal. 37, De bakker gaat nog enkel toeterend door ons dorp, de vrouwen moeten zelf naar de-weg toe komen als ze brood willen eten. Een ongemak kelijke toestand? Dat was het vroeger toch meer, toen men nog kiezen moest tussen vier of vijf bakkers en men ten slotte van iedereen maar wat nam om geen scheve gezichten te krijgen. De service die men nu nóg ondervindt, berust niet meer op schijn of spruit uit angst voort, maar is zuiver menselijk: mocht een klant niet aan de weg verschijnen, de bakker gaat zelf naar haar huis en vindt dan meestal een mandje met een briefje bij de deur, service dus van beide kanten en als het regent of koud is blijven de ouden of ziekelijken zonder onrust binnen. Ze weten: de bakker komt nu wel bij ons aan en daarin vergissen ze zich nooit. De klant geen koning meer? Men kan ook zeggen: de kleine middenstander is eindelijk geen slaaf meer. Onze melkboer komt nog wel aan de deur, maar beeft zich zelf nu toch eindelijk een vrije dag weten te bezorgen eens per week, waar om zou men ook niet voor twee dagen tegelijk melk kunnen nemen? Tekort aan service is een tekort aan menselijkheid, in veei gevallen maar dan ook dikwijls aan beide kanten. Ik stond in Enkhuizen voor een modezaak, zomaar te kijken. De eigenaar stormde naar bui ten: 'Komt u toch binnen, ik heb net een pracht collectie aangekregen en nu is er één jurk bij die precies wat is voor u.' Ik moest hem passen 'alieen maar voor de aardigheid' en mee naar huis nemen, hij deed er nog twee jurken bij. 'Kunt u vanavond fijn showen voor uw man.' Dat ik geen geld bij me had wuifde hij weg. 'Als u ze maar leuk vindt, al is het maar enkel van avond, u stuurt ze morgen gewoon met de bode terug.' Geen enkele verplichting, niets. Nu. die ene heb ik natuurlijk gehouden en nog altjjd denk jk met plezier aan die man terug, die nog gelijk had ook. want echt die jurk was en is nog precies wat voor mij. H. G. WOLTHUt ZEN-KOOLHAAS, Venhuizen. Op ons eiland Goeree-Overflakkee zijn drie overlieidsnutsbcdryven, nl. gas, elektriciteit en drinkwaterleiding. Het gas (propaan) wordt ge leverd voor een eenheidsprijs door een bedrijf in Pernis, Maar als het gas uit de leiding komt bij de verbruiker kost het 17 tot 33 cent per m3. De kleine verbruikers wordt soms zelfs nog meer dan 32 cent in rekening gebracht. Het elektriciteitsbedrijf 'Emgo' betrekt zijn elektriciteit van het bedrijf in Dordrecht, voor een eenheidsprijs van, ik meen, 7 cent per Kw. De verbruikers wordt echter 16 tot 40 cent per Kw in rekening gebracht. De kleine gebruikers betalen weer het gelag. Het waterleidingbedrijf ontvangt het water uit de lucht, waarvoor het, voor zover mij be kend, niet behoeft te betalen. De verbruikers met verplichte aansluiting - wordt 33 cent tot 1,40 per m3 in rekening gebracht. Voor som mige kleine verbruikers is dit zelfs nog hoger. De grote afnemers worden als Koning en de kleine verbruikers als assepoester beschouwd door de besturen dezer instellingen en de raden der gemeenten. Ais de overheid dit voorbeeld geeft inzake prijzen en het niet in één hand brengen van deze bedrijven waarmee veel kosten vermeden konden worden dan is het begrijpelijk, al is het niet goed, dat de service bij particulieren niet altjjd even gaaf verloopt. J. v. d, SLIK, Berkenlaan 39. Middelbands. Vroeger was de klant koning wat heden ten dage ver te zoeken is. Doch kijk eerst eens naar uzelf. Want de bezorging van uw blad laat bier in Zuidlaren heel veel te wensen over. E. H. TEN CATE, Zuidlaren. Waar ik mc kwaad over maak is het bezorgen van de krant. We werden twee- of driemaal ver geten in de week. Wat is dat ioch voor een mentaliteit. Is het onverschilligheid of vergeet achtigheid? Wat ze nog nooit vergeten hebben, is de cent jes te komen halen. MEVR. KLEIN, Wulpenlaan 10 rood, Apeldoorn. Ons 'bloedeigen Vrije Volk' (om met Willy Levie te spreken) Iaat ons des zaterdags in de steek'. Het is vervelend het zaterdagnunnner pas maandagavond onder ogen te krijgen en voor een deel oud nieuws te moeten kauwen. P, H. RAADSEN, De Hoogstraat 4? Vlijmen (N.-B.). Veertien dagen geleden werden zonder voor kennis in onze straat waterputten gemaakt, voor het plaatsen van watermeters en een nieu we piestix aansluiting. Door deze aansluiting kan men de waterleiding niet meer gebruiken als aarde voor wasmachine en andere elektri sche apparaten. Bijna terzelfder tijd van het klaar komen van deze nieuwe aansluiting, kwam een circulaire van het Provinciaal Elee- triciteitsbedrüf van Noord-Holland met de mededeling, dat wij voor de helft der bosten werden aangerekend, voor het maken ener nieuwe aardleiding. Ik maakte zelf mee, dat een bakker bij mij in het rayon 3 x 2 étages op moest voor zegge 3 broodjes van 7 cent cn toen was mevrouw nog vergeten een j brood te nemen voor 's avonds, en toen de bakker vroeg of ze het even aan de wagen wiide halen, kreeg hij een grote mond en bedankte zy als cliënt. Dat mijn melkboer op zaterdag om acht uur 's avonds nog loopt te bezorgen, vind ik schan dalig; ook maar trap op trap af. Geeft de brood- cn melkbezorgers en wie dan ook een menselijk bestaan en Iaat ze niet als koelies of slaven stoepen of trappen klimmen. Wat gij niet wilt, dat u geschiedt, doe dat de bakker of melkbezorger niet! Mevr. T, KERKHOF-KOUTSTAAL, Beukelsdijk 39 B, Rotterdam. Doch nu de monteur, beken uit het stand punt van de baas. Hij verdient per uur onge veer ƒ3,50. Per jaar werkt hij maar 11 maan den door vakantie, vrije dagen, etc. Verlies 8 r'r, vakantiegeld 4 Nlasten 35 <7, kleding en on kosten 3 7c Totaal 40 7c De man kost dus al ƒ5.per uur. Wil de baas iets verdienen, dan moet hij minstens 10.per uur rekenen. (Hij mag toch meer verdienen dan zyn knecht!). Kosten van een nieuw leertje aan de kraan dus minstens ƒ10,plus ƒ5.per uur voor de auto ƒ15,—. Als u de monteur met uw goede hart een half uurtje aan de praat houdt met een kop je koffie, komt er nog ƒ7,50 bij. Een lekkende kraan, defecte schakelaar en een deurslot kun nen op die manier 50,a. 60,kosten. En wie durft een AOW-vrouwtje zo'n rekening te sturen? Ik niet. Een tweede chapiter en dan schop ik tegen zere schenen zijn de monteurs zelf Ik weet uit de praktijk dat er enorm veel tijd wordt verlummeld in cafés, kletsen over Feijenoord. sjekkies draaien, blaasies pikken, etc. etc. De werkgevers weten dat ook, maar kunnen er niks tegen doen. Als je er aanmerkingen over maakt is het: 'Gun je ons geen bak koffie?' en men stapt naar een andere baas. Dus de scha maar aan de klanten in rekening brengen. Punt drie, de huisvrouwen zelf. Hoe vaak ge beurt het niet. dat ze ondanks gemaakte af spraken niet thuis zijn. Of domweg vergeten, of 'die vent zal toch wel niet komen' of onder het genot van een kopje koffie met gebak in een warenhuis alles vergeten. (Heus, dat doen niet aHeen welgestelde dames.) Gevolg: de monteur komt 2 of 3 keer voor gekke Gerrit. De rekening'wordt dan natuurlijk wel erg hoog. Zo hoog. dat de dames dikwijls niet wensen te betalen en de Heer des Huizes verkeerd ingelicht zijn boze beklag komt doen over deze 'afleggerij'. En dan zwijgen we maar over rekeningen die oninbaar blijken of waar men brutaalweg voorstelt 'een gulden per week, meer kan ik niet missen' (een jaar lang elke week een gulden halen kost meer dan 5 tientjes). Alleen een zaak met grote omzet en winst kan zich permitteren de jaarlijkse verliespost 'klantenservice' te handhaven. H. J. STEVENS. Leopoldstrut 34a, Rotterdam. was, dat er anders iets vreselijks zou gebeuren. Dat bleek dinsdag middag uit het pleidooi van de raadsman van deze 33-jarige Nij meegse laborant, die. evenals enige maanden geleden opnieuw acht jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering tegen zich hoorde eisen voor de moord op en de beroving van de 30-jarige fabrieksarbeider H. Peters in de bossen bij het Nijmeegse be jaardencentrum „Levensavond," op de grens van Groesbeek. Het vreselijke was inderdaad ge schied. nadat de psychiater de la borant had meegedeeld, dat er geen plaats was. maar dat men zijn best zon doen om binnen enkele dagen opname te bewerkstelligen. Ronald D. lokte enige dagen daarna, na het werk bij de Nijmeegse Philips fa briek zijn collega Peters de bossen in. Hij spiegelde hem voor een adres te weten, waar hij deze volgels kon krijgen en achterop de bromfiets van de heer Peters wees hij hem de weg: naar het 5 km vérder liggende Levensavond. Op een dood lopend paadje bracht hij hem meer dan 40 messteken toe. De laborant beroofde het slacht offer van twee weeklonen en kocht nog dezelfde avond (koopavond) van de buit een gouden horloge voor zijn meisje en een paar schoenen voor zich zelf. Twee psychiatrische rapporten kreeg de Arnhemse rechtbank later onder ogen. Een ervan concludeer de. dat het delict aan Ronald D. niet kon worden toegerekend. De sa menstellers van het andere rapport meenden, dat het iri zeer sterk ver minderde mate het gaval was. Vast stond, dat de laborant reeds voor de moord onder dokters behandeling was. De officier van Justitie achtte dit bijzonder belangrijk in ver band met de oplegging van straf. Mr. Pfeil vroeg zich af. hoe de roof van twee weeklonen te ver klaren was. Deze man. zei mr. Pfeil, is gestoord maar niet zoda nig. dat hem in het geheel niets kan worden toegerekend. Raadsman mr. G. dc Meulder uit Nijmegen achtte zijn cliënt niet toe rekeningsvatbaar en vroeg ontslag van rechtsvervolging. Hij wees op de verklaring van twee psychiaters, die vonden, dat hun conclusies geen ruimte over lieten. Dat een terbeschikkingstelling van de regering zal moeten volgen is duidelijk, aldus mr. De Meulder, Over twee weken zal de rechtbank uitspraak doen. tig met mobilofoon uitgeruste We genwachten. De opening geschiedde respectie velijk door mr. F. J. Kranenburg, commissaris der Koningin in Noord- Holland (Burgerveen) en door de burgemeesters van Houten en Doorn- «pyk ('t Harde), die via de zend- »n ontvangstinstallaties een drie- hoeksgesprek met elkaar hielden. ANWB-voorzitter ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen stelde in Burgerveen het Rijk in gebreke. 'De ANWB kan niet de aanleg betalen van de telefoonkabels met zuilen (praatpalen), die per kilometer f 12.500 kosten. Het Rijk wil daar van slecht 375 subsidiëren.' Zo ontbreken de praatpalen langs de autosnelwegen rondom Burger- veen. 't Harde en Houten: volgens Je ANWB 'n lacune in de hulpverle ning. "Ik heb het- gevoel.' zei mr. Kranenburg, 'dat u voor een goede taakstaal.' Volgens de ANWB zouden dergelij- ce praatpalen die bij wijze van oroef op kosten van de ANWB reeds tijn geplaatst tussen Den Haag en botterdam en voorts langs de Af- fluitdijk ook voor de politie van iroot belang zijn. Daarom heeft zij voorgesteld de centrale hulpposten te doen bestaan ait twee tegen elkaar aangebouwde verblijven: één post voor de politie :n één voor de Wegenwacht, opdat 3e daar binnenkomende meldingen naar de politie en de wegenwacht runnen worden geleid. Op deze wij- :e hoopt de ANWB het FTT-plan :ot aanleg van 2000 praatpalen en 16 vegenwachtslatïons te verwezeniy- ten. Maar het schijnt, dat de Rijks)- politie voor deze plannen r.iet veel voelt. Zij wil een eigen meldings systeem met mobiele praatpalen tmeldingszuilen), waarmee zij half mei langs Rijksweg 12 tussen Lin- schoten en het verkeersplein Ouden- Aryn een proef gaat nemen. Het betreft iüer mobilofoonposten, die aanzienlijk goedkoper zijn dan telefoonzuilen (de ANWBpraatpalen). Bovendien lijkt de Rijkspolitie er de voorkeur aan te geven om meldin gen rechtstreeks van de betrokkenen ie ontvangen en niet via een parti culiere organisatie als de ANWB, aie in de eerste plaats de belangen van haar leden behartigt, terwijl da politie er is voor het algemeen wel zijn. "Met enig overleg moet echter.' aldus de ANWB. 'samenwerking toch mogelijk zijn. Er kunnen mensele vens mee gemoeid zijn. Kunstmatige ademhaling, mits toegepast binnen zes tot tien minuten na het ongeluk, kan levens redden. Daarvoor is een telefoonpostensysteem onmisbaar.' De (Rijks)politie verwacht echter meer heil van plannen voor een goedkoper mobiel meldingssysteem. De Federatie Organisaties Intel lectuele Beroepen wenst een geheel ander tarief voor inkomstenbelas ting. Hieronder geven wij dit tarief weer i afgezien van de huidige en de bepleite aftrekposten), alsmede het belastingbedrag, dat thans bij deze bedragen moet worden betaald voor een gezin zonder kinderen: inkomens tot f 4.000.- geen be lasting (thans ƒ4.000,-: ƒ206.- per jaar). inkomens tot 10.000,-: 10 pet over liet bedrag boven de eerste ƒ4.000.- ibij ƒ10.000.- komt dat neer op ƒ600,-: thans 1427,-), inkomens tot ƒ20.000.-: 20 pet over het bedrag boven de eerste 10.000,- plus het over 10.000,- ver schuldigde bedrag 'bij ƒ10.000,- konu dat neer op 2600,-: thans ƒ4.905,-: inkomens tot 30.000,-30 pet over het bedrag boven de eerste 20.Q0O,- plus het over 20.000 - ver- schuldigere bedrag (bij 'ƒ30 000.- komt dat neer op 5.600,- thans ƒ9.694.-. inkomens tot 40.000.-: 40 pet over het bedrag boven de eerste ƒ30.000 plus het over (30.000.- ver schuldigde bedrag bij 40.000,- komc. dat neer op 9.600.-thans ƒ15.162.-.). inkomens tot 50.000,-: 50 pet. over het, bedrag boven de eerste ƒ40.000.- plus het'over ƒ40.000.- ver schuldigde bedrag bij 50.000,- komt dat neer op ƒ14.600,-: thans ƒ20.970,). (Van een onzer verslaggevers) Het Amsterdamse gerechtshof heeft gisteren de 47-jarige aan nemer J. G. wegens dood door schuld veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden en de maximale ont zegging (5 jaar) van de rijbevoegd heid. De procureur-generaal had tegen G., die op 16 juni 1S62 bij de Vecht- brug in de rijksweg naar het Gooi de Amsterdamse hoogleraar in dei sociologie, prof. R. van Dijk heeft doodgereden, een gevangenisstraf van 4 maanden en de maximale ontzeg-' ging geëist. De aannemer, die vijf' maal was gezakt voor zyn rijbewijs; verweerde zich met de stelling dat! niet hu' doch een ander zou hebben, gereden. Hiervan is echter niets ko men vast te staan. De rechtbank had de aannemer: vier maanden gevangenisstraf"ëVJU laar ontzegging opgelegd, na een eisi van 9 maanden gevangenisstraf en: jaar ontzegging. De officier van' Justitie ging daarna in hoger be roep. De sterkte van de Amerikaan se missie voor advies en militaire bijstand in nationalistisch China (Formosa) wordt ingekrompen van 940 tot 850 man. (Van een onzer verslaggevers) De algemeen secretaris van de Algemene Bedrijfsbond voor Voedings- en Genotmiddelen L. J. Witte is dinsdagmorgen in Amsterdam bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De heer Witte reed met zijn wagen van de Overtoomsesluis langs de Am- steiveenseweg in de richting van het Haaxlemmermeerstation. Ter hoogte van de Zocherstraat is de auto vermoedelijk op de tramrails geslipt, of wilde de bestuurder voorsorteren om linksaf de Zocherstraat in te rijden. Bij de slip kwam de wagen dwar* voor de in volle vaart uit de tegen overgestelde richting naderende ge lede tram (22 ton dienstgewicht) van lijn een. De zware auto werd door de met volle kracht remmende tram 22 meter weggeduwd voor hij als wrak bleef staan. De heer Witte die alleen In de wagen zat werd op slag gedood. De remweg van de tram werd door de Advertentie IJM. 3 deskundigen niet" a"0n3rïKS3ti lang genoemd, omdat de omstandigheden matte rails en een half nat asfalt- wegdek onder de autowielen) zeer ongunstig waren. De tram liep ge ringe schade aan de neus op. De trampassagiers bleven evenals de trambestuurder ongedeerd. De heer Witte was sinds de her oprichting van de bond in 1945 ai- gemeen secretaris van de ABVG. Hij was op 16 februari 1904 in Amster dam geboren en werd in 1921 hij was bakker bij de coöperatie lid van dc bakkersgezeüenbond. Op I september 1939 werd hy districts bestuurder van deze organisatie. Zijn liefde gmg altijd uit naar de groep, waaruit hij was voortgekomen. Het was dan ook geen wonder, dat hij bij de ABVG de belangen van de bakkersgezellen behartigde. Op het congres van de NVV-bond van hotel-, café- en restaurantper- soneel heeft men gistermorgen de heer Witte herdacht. DEN HAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid Bruggeman (p.s.p.) wil van de minister van Defensie weten wan neer de wet gewetensbezwaren mili taire dienst in werking zal treden. Hij heeft de minister schriftelijk gevraagd of deze bereid is om in dien het juist is. dat moeilijkheden met het uitvoeren van de tuehtregels de inwerkingstelling vertragen het overige deel van de wet reeds nu in werking te stellen. Pe ^mdafrikaanse minister van Justitie, Vorster. heeft op een vraag in het parlement geantwoord, dat ysn d® 1395 politieke gevange nen m Zuid-Afrika zich in de gevan genis op het Robbeneiland ter hoog te van Kaapstad bevinden.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1