Arts waarschuwt:Strooi niet met aspirines Ceulemans komt naar Schiedam Schiedams oudste (104) overleden Brevet voor helikopter- vliegers „Zout is ook fout" Glasfabrieken NV moet produktie afstemmen op eenmalig glas Weduwe van Hemingway geeft zijn memoires uit Tweede Botlekbrug wordt 25 m. hoog Indische Nederlanders op In Ha Bé-teevee Stelen om te rijden: eis 1 jaar S&D Verslaafde pillenslikkers worden in Rotterdamse ziekenhuizen behandeld Ernest herinnerde zich elke straatnaam Politie showt karretjes Laatste wedstrijden voor amateurs WISSELKOERSEN Honkballers gaan naar DVS-Aalst Burgerlijke Stand Auto contra bus: bestuurder gewond Visafslag Fietser tegen auto Vrouw aangereden op zebrapad t HET VRIJE VOLK DONDERDAG 14 MEI 1964 (Van een onzer verslaggevers) In de Rotterdamse ziekenhuizen ondergaan zes opgenomen personen per maand een ontwenningskuur in verband met ver slaving aan slaaptabletten, die bij onoordeelkundig gebruik vergiftigingsprocessen kunnen veroorzaken; in Amerika moet vijf percent van het aantal opgenomen patiënten een dergelij ke kuur ondergaan. Deze cijfers noemde mevr. dr. E Warmolts-De Brum, huisarts te Vlaardingen, woensdagmiddag op een bijeenkomst van de Vlaardmgse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, waar zij een lezing hield over het onoordeelkundig gebruik van m apotheken en drogisterijen verkrijgbare „ge neesmiddelen" zoals slaaptabletten, aspirines, zenuwdruppels en de zogenaamde „tranquilizers". Wereldkampioen driebanden Bioscopes Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131. maandag 7—850, dinsdag 950— 4,39 en 78.30, woensdag 9-3045C donderdag 9.30—1250. vrijdag 950- 450 en 7—350 zaterdag 950450 Ga tvandelen Waarschutring „Neem nooit Iets la zonder medisch, advies»'' zo waarschuwde de hulsarts haar toehoorsters nadrukkelijk, „en bewaar niet alle middeltjes, vont men loopt het gevaar, dat anderen, die zich toevallig niet goed gevoelen het middel, dat toen zo goed blelp, bij u lenen, met alle slechte gevolgen van dien artlfort meubelen» Teleurstelling Uit de kring van aandeelhouders werd teleurstelling uitgesproken over het feit dat het dividend van 8 per cent ondanks de goede resultaten over 1963 niet was verhoogd. Van de zijde der directie werd hierop ge antwoord met te zeggen dat 1961 en 1962 moeilijke Jaren waren geweest en dat de resultaten over 1963 nodig ie -tr I VAaxmA -i De wereldkampioen driebanden groot biljart, R. Ceulemans komt vrijdagavond 29 mei a s. in Schiedam een demonatratieparty driebanden groot biljart spelen tegen de beken de biljarter Kees van Oosterbont. De heer W. Heinsbroak heelt ia zyn cafe De Sluis aan de Lekstraat 2 te Schiedam een fraaie WUhelnüna matcrtafel laten plaatsen, hetgeen voor Schiedam een grote aanwinst ia, want nu staan er in onze stad twee van deze matchbiljarts. Het drieban- deruspel heeft in het district Schie dam zo'n grote vlucht genomen, dat een tweede machtafel zeker gerecht- vaarcügd is. Voor de biljartliefhebbers zal bo vengenoemde demonstratie party driebanden een belevenis zijn, voor al omdat zij nu van dichtbij het vak manschap van de Belg Ceulemans kunnen bewonderen en waarderen. De demonstratiepartij zal vrijdag avond 29 mei as, aanvangen om 8 uur; beide spelers spelen 60 caram boles Gezien de te verwachten grote toeloop is bijwoning alleen mogelijk op uitnodiging, waarbij de leden van de bij het district Schiedam van de KNBB aangesloten clubs voorrang zullen krijgen. De uitnodigingen worden verstrekt door de heer W. Heinsbroek» Lekstraat 2 Schiedam, tel 67962. Het komend weekeinde valt het doek over het ïCNVB-amateurvoet- bal voor de Schiedammers. SFC gaat naar Vlos en hoopt deze laatste wedstrijd in een overwinning om te zetten. Excelstor speelt op Thurlede tegen ODX. Hier staan net als met de andere wedstrijden geen belan gen meer op het spel DHS gaat zaterdag al naar Rot terdam om het op te nemen tegen kampioen COAL. Ook deze wedstrijd is maar een formaliteit. De vierde klassers Demos en Martinit gaan beide een uitwedstrijd tegemoet. De mos gaat naar BMT en Martmxt naar Flos. Alle verkeren in de veilige zone dus kunnen het genoeglijke partijtjes worden, SVDPW ontvangt thuis DZB. Zo valt dus het doek over het amateur voetbal van de KNVB-clubs In Schiedam, die dit seizoen voor geen enkel kampioenschap hebben kun nen zorgen. Er zijn zelfs clubs ge weest die felle strijd hebben moeten leveren om veilig te eindigen. Monopole: De 5 sulUvsns; dceid 2-8 uur, vry 2, 7 en 915 uur, zat 2 7 en 9.15 uur, Liane, het meisje uit het oerwoud, sa. nachtvoorst12 uur» De straaljagers in de aanval, zo. mat. 2 eü 4.15 uur, Boekaniers der zeven zeeen, zo. avond 7 en 915 uur; Fluitende kogels; ma. mat 2 en 4.15 uur; Chaplin kol- derparade, ma avond 7 en 915, dl 2 en 8 uur; wo avond 8 uur; 4 rakkers en een oude jeep, wo. mat 2 uur jeugdvoorstelling). VANDAAG Arcade: Schled. Chr. Mannenkoor, concert 20 uur Ons Gebouw: FJG Soos Marinmba, contactavond, 20 uur. MORGEN Musis Sacrum: Schied Gemeenschap sectie toneel, prü uitreiking, 20 uur Lorentxiaao 6: maandagmiddag 150450 dinsdagmiddag 150—450 woensdagavond 7—9, vrijdagmiddag 1.30450 vrijdagavond 7—8 Dr Wibautpleln 129, maandag 1—9. «nnmiBg t—450, woensdag alleen Jeugd 2—4, volwassenen 7—9, donder dag 950—12, vrijdag volwaasenen 7— 9 «a 7—8 jeugd. Leliestraat: woensdag 1—4, vol wassenen en jeugd 7—8.30 «heen vol wassenen. saterdag 1—4 volwassenen en jeugd Schledamaeweg 26: dinsdag 5—6 alleen volwassenen, vrijdag 2—6 vol wassenen en jeugd. EXPOSITIES Galerie Wiegman: Schilderijen van Gerrtt Wiegman. Stedelijk Museum (Hoogstraat) werk van Bart v d. Schelling, tot 4 mei. Galerie «4" (Buitenhavenweg 176): Werk van Frans van der Helden Apotheek: Jansen, Swammerd.singel 41. telefoon 64917. „Strooi niet met aspirines," aldus waarschuwde mevr. "Warmolls haar toehoorsters, „we beseffen niet wat de maag moet verwerken, wanneer we een aspirine innemen. Het veel vuldige gebruik van aspirines, wat nogal eens wordt geconstateerd bij mensen, die vaak last van hoofdpijn hebben kan wel degelijk kwaad." Een aspirine op een lege maag, al dus spreekster, kan fataal zijn, om dat het maagslijmverlies zeer ge voelig is. „Lekker slapen Er zijn mensen, die voor het naar bed gaan een aspirine Innemen, om dat ze er .zo lekker op slapen" zelfs schromen ze niet hun kinderen te vaak een half tabletje te geven Mevr Warmolts liet tijdens deze lezing overigens uitkomen, dat zo maar een aspirine, mits ingenomen na het eten, dat voor een bescher mingslaag zorgt, geen kwaad kan „maar," zo was de kem van haar be toog, „dit zo maar-es innemen loopt zo vaak uit op het steeds opnieuw gebruiken van deze tabletten, Vervolgens nam dr. Warmolts de slaaptabletten tn behandeling. ,.Bet gebruik hiervan begint onschuldig, maar het is ook zeer slecht, want men gaat wennen aan slaaptablet ten en het tabletje, waarop men eerst zo lekker sliep, wordt dwingende noodzaak en zelfs worden het twee of drie tabletten." „Men belandt," aldus de Vlaar dingse hulsarts, „in een vicieuze cir kel- Mevrouw Warmolts ried de slechte slapers aan liever een wandeling te gaan maken dan slaaptabletten In te nemen en eerst een dokter te raad plegen. Ook het veelvuldige gebruik rn zenuwöruppels kan schadelijk zijn, maar ze kunnen by normaal gebruik niet veel kwaad. En de slaapdruppels, zijn die dan schadelijk? vroeg dr Warmolts zich af „Het gebruik hiervan," zo gaf ze Woensdag is de oudste inwoonster van Schiedam, mevrouw Franriria Rilden, geboren Den Donker in het St, Jaeobs-Gasthuis overleden. Zij werd geboren op 28 november 1859 te Rotterdam en bereikte de leeftijd van 104 jaar. De begrafenis zal plaats vinden op 15 mei. 's morgens 11 uur op de Algemene Begraafplaats. Door het overlijden van mevr. Ril den is thans de oudste inwoonster me vrouw J. Hommen-ten Velthuis, ge boren 9 september 1863 te Rotter dam, sinds 1958 woonachtig in het St. Liduinagesticht, Nieuwe Haven 225. (Van een onzer verslaggevers) Op de Luchthaven Rotterdam heb ben twee oudieerlmgen van de Rijks luchtvaartschool gisteren uit handen van de heer B. A. M. Schrelner van de luchtvaartmaatschappij Schrelner \ero Contractors, het brevet B3- IIEF ontvangen. Dit brevet geeft de bevoegdheid met helikopters te vlie gen. SAC zorgde voor de opleiding. De twee piloten, F. Loozer en A. R. van der Togt, konden, nadat zij de Rijksluchtvaartschool hadden door lopen, geen emplooi als vlieger vin den De een werd kantoorbediende, de ander vond een baan op een ver keerstoren van een vliegveld. Schrelner Aero Contractors, heeft grote behoefte aan helikoptervlie- gers. In Perzle, in Nigeria en boven de Noordzee vliegen momenteel he likopters van deze maatschappij, voornamelijk ten behoeve van de olie-exploratie. Ten minste tien pilo ten met het brevet B3-HEF kan de maatschappij nog gebruiken. De geslaagde leerlingen van de RLS kunnen moeilijk aan werk ko men Ten minste tachtig van hen, zo vertelde een der nieuw gebrevet- teerden, zoeken straks, wanneer zij uit dienst komen, een baan als vlie ger. Van regeringszijde wordt hun weinig hulp geboden ondanks het feit, dat hun RLS-oplelding per man ƒ100 000 kost. zelf het antwoord, „Is vaak moeilijk in de hand te houden Spreekster adviseerde dan ook om de hals van het flesje voor het ge bruik van de druppels enigszins te bevochtigen, zodat de druppels meer gelijkmatiger uit het flesje vallen De zogenaamde „tranquilizers", kalmerende middelen, kunnen mits goed gebruikt bU psychische span ningen een heilzame werking heb ben, maar zo verklaarde mevrouw Warmolts, „er zijn middelen, die een verhoogde gevoeligheid voor alcohol veroorzaken, zodat het glaasje bier de uitwerking heeft van vijf glazen jenever en een glas sherry een com plete dronkenschap kan veroorza ken. „U moet," zo besloot dr. Warmolts, (die nog de la Amerika toegepas te pil ter voorkoming van zwanger schap ter sprake bracht, waarte gen zij heel gereserveerd stond) „zo weinig mogelijk in uw medicijnkast je hebben staan...." (Van een onzer verslaggevers) HET TE VEEL gebruiken van zout is het eten Is even fout als het vaak innemen van aspirines. Mevr. dr. E. Warmolts-de Bruin verklaarde dit woensdagmiddag op de bijeenkomst van de Vlaardingse Vereniging van Nederlandse Huisvrouwen. „Het is in feite nog erger..." zo zei de Vlaardingse hulsarts, die werd ingeleid door de presidente van de vereniging, mevr. J. Dales-Blind. MEVR, WARMOLTS behandelde ln haar lezing ook de fatale gevolgen die het gebruik van de beruchte softenontabletten had op de onvol dragen vrucht bü aanstaande moe ders. Mevr. Warmoit zette op dui delijke wijze uiteen wat er precies na het innemen van de tabletten gebeurde. „Er deed zich jdembe- schadiglng voor; er ontstonden groeistoornissen met misvormingen als gevolg," legde zy uit. „ERGENS IS er een fout gemaakt, maar het is moeilijk te bepalen, waar moet worden ingegrepen," al dus spreekster. De Nederlandse artsen staan zeer gereserveerd ten opzichte van het gebruik van aller lei tabletten; in het buitenland is men wat royaler. SOFTENON kon entree maken, om dat het vry op de markt was, maar in Nederland Is er in oktober 1963 een commissie gesticht, die de ge neesmiddelen onderzoekt en ze re gistreert, Is het," zo vroeg mevr, Warmolts zich af, „wel goed dat we ln Nederland in dit opzicht wat conservatief zyn? Ja, want," en daarmee doelde ze op de Softenon tabletten. „we zijn hier de dans ontsprongen Advertentie LM. AXBKIDERSFIlt* Engels pond Amerlk dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Deense kroon Koor» kroon Canada Italiaanse Ure Oostenrijkse achlUlns Escudo's 10 111 3 71 -10 12| WONINGINRICHTING BROER5VEST 64^6 SCHIEDAM (ANP) Woensdag is in Schiedam de aandeelhou dersvergadering van de N.V. Vereenigde Glasfabrieken en daarop aansluitend van de N.V. Nationaal Bezit van Aandelen Vereenigde Glasfabrieken gehouden. Voor de eerste vergadering, onder leiding van J. J. Haver Droeze, meldden zich twee aandeelhouders, vertegenwoordigende 13.003 aan delen voor de tweede vergadering aandeelhouders met 165 stemmen. De heer Haver Droeze begon met te zeggen dat, zoals uit het jaar verslag blijkt, m 1963 de gang van zaken op verheugende wijze is verbeterd- De bedrijfsresultaten voor afschrijvingen zijn bijna ver dubbeld. Verheugend is voorts, dat deze gang van zaken zich ook m de nu afgelopen periode van het jaar 1954 nagenoeg onvermin derd heeft voortgezet. In de eerste vier maanden was de omzet 16 percent hoger dan vorig jaar De toegestane prijsverhogingen als gevolg van de loonstijgingen nebben hierin slechts een gering aan deel gehad. De stijging van de omzet in deze maanden is relatief het grootst geweest in de sector huishoudglas. 83» 7052Ï—7037( ookiooos 53 31—53 38 50 531—50 60 3.33 i—3,33 S7,83|—«7,»7 13 W{—13J» 12 SOf—13,612 Na het uitgebreide modemteertngs- en medramseringsprogramma dat in 1962 werd voltooid, is het jaar 1963 op dit gebied een rustig jaar ge weest, Zoals uit het jaarverslag blijkt, is dat Jaar gebruikt om de fi nanciering te consolideren en 'n ba sis te scheppen voor de financiering van toekomstige verdere mechanise ring en expansie. In de eerste plaats zal het nodig zyn door verdere diepte-Investerin gen de kostprijzen te verlagen, ten einde een verdere compensatie te verkrijgen voor de aan het begin van dit jaar opgetreden sterkere stijging van de loonkosten Hiertoe zijn thans reeds vier verpakkingsglasma- chines besteld, die in de loop van dit jaar in bedrijf sullen komen, waar door de ovencapaciteit beter zal kunnen worden benut. De hiermee bereikte produktie-uitbrelding zal overigens ook noodzakeiyk zijn om aan de vraag van de markt te kun nen blijven voldoen. Bovendien is er de mogelijkheid een groter aandeel van de markt te veroveren. Voorts zal ln Schiedam de los- en opslagmethode voor grondstof fen worden vervangen door een moderne Installatie» waarby voor de opslag silo"® zullen worden ge bruikt. Met het oog op de verdere toe komst, is men bezig de markt voor verpakklnsglas te bestuderen en te bewerken, teneinde een inzicht te krijgen in de ontwikkeling van het sgn 'éénmalige glas'. In Amerika en in de landen rondom ons is men ten aanzien van dit verpakkingsmiddel reeds verder voortgeschreden dan in ons land Vast staat dat deze ontwikkeling ook hier een steeds grotere omvang zal aannemen en dat de produktie- capaciteit hierop zal moeten worden afgestemd. In welk tempo dit zal ge beuren Is onbekend, maar wel zal er rekening mee moeten worden gehou den, dat in de volgende Jaren be langrijke investeringen ten behoeve van deze ontwikkeling moeten war den gedaan. (Van onze «portenedewerker) De honkballer» ln Schiedam gaan aan de derde wedstrijd beginnen. DHS, dat een goede start beeft ge had, gaat het zondag om 2 uur op nemen tegen het nog zonder punten zijnde DVS uit Aalst. Misschien zyn de mannen van Bob Soudyn weer goed op slag om opnieuw een grote overwinning te behalen. Schiedam dat duidelijk teleurstelt gaat op bezoek by Laakkwartier. Het wordt nu tyd voor de mannen van Ebben om er het hout eena op te leggen. zijn voor het Inhalen van de achter stand. Bovendien als over zeven jaar de samenwerking binnen de EEG zal leiden tot scherpe concurrentie, met name van èe zijde van Duitsland, zal het bedrijf gemoderniseerd moeten zijn en volledig in staat zich te handhaven. De sterke ontwikkeling zowel op chemisch als technisch gebied van glas glas harder dan staal be staat reeds eist alle aandacht op. SCHIEDAM Geboren- John C H z v C W J de Vos en A H Baas, Christina BdvBDl Rijkuiter en A T van Deursen; Linda M d v A den Hartog en A M Korsten; Agnes C d v J van Steenhoven en H A G Musch. Overleden; F den Donker, 104 jr. wed van V S Hilden. Toen de weduwe van Ernest Hemingway, Mary Hemingway, In december vorig jaar twee wa ken in Parijs verbleef, gebruikte ze als gids ee n manuscript van vijfduizend woorden, dat on der de titel 'A Movable Feast' (Een veranderlij ke feestdag) binnenkort wordt uitgegeven. De auteur: Ernest Hemingway. Het is een serie korte schetsen over Parijs uit de jaren twintig, het is het eerste boek van Hemingway, dat na zijn dood ta juli 1961 verschijnt. Sinds Heming way het in 1958 geheel afgaande op zijn geheugen vol tooide, heeft rijn echtgenote er zich van willen over tuigen, dat hij geen geografische vergissingen had ge maakt. "Ernest herinnerde zich elke straatnaam.' verklaarde mevrouw Hemingway triomfantelijk, toen lk haar op de laatste dag van haar bezoek aan Parijs ontmoette. 'Slecht® eenmaal schreef hy "de" ln plaats van "du", maar ais hij schreef: "links om en twee blokken ver der..." dan was dat juist BDU heeft altyd een goed gevoel voor richting gehad "In zjjn manuscript vertelt hij over mensen en plaat sen: Gertrude Stein, Ford, Madox Ford. Ezza Pound. Er is een grappig hoofdstuk over Scott Fitzgerald, maar daar kan Emest beter over schrijven, dan ik vertellen.' 'Omdat er zoveel tegenstrijdige verhalen in omloop zyn over de Amerikanen in het Parijs uit de twintiger jaren, geloof ik, dat het boek tegenspraak zal oproepen,' zo zei mevrouw Hemingway. 'Emest schreef een geestig voorwoord, waarin hy zegt. dat zyn fiotieve verhaal dat wat voor de waarheid wordt gehouden wel eens in een ander licht zou kunnen ZfittêD»1 'Het is een typisch Hemingway-grapje.' Het bezoek van mevrouw Hemingway aan Parijs be tekende de definitieve voltooiing van het manuscript, zo vertelde ze my. 'Emest was buitengewoon slordig,* vervolgde ze toegeeflyk. 'Bladzyden over verschillende onderwerpen waren door elkaar geraakt, bovendien is een groot deel van het manuscript met de hand ge schreven.' Daar heeft mevrouw Hemingway zich niet om be kommerd. 'Aan alle kanten van de tekst, van rechts naar links, van boven naar beneden, horizontaal en verticaal zette mij man zyn verbeteringen. Maar het handschrift ontcyferen van iemand van wie je houdt is niet erg,' aldus mevrouw Hemingway. •Hy was goed in spelling. Slechts met de woorden op 'tag' had hy moeite. Zo zou hij livetag en givetag, ta plaats van living en giving hebben geschreven.' Hoewel zij het leven in de grote stad verafschuwt heeft mevrouw Hemingway taal, verweerd en door de wind getekend sinds de achtentwintig maanden dat haar echtgenoot is gestorven, voornam slijk in een flat in New York gewoond om aan zijn verschillende manuscripten te werken. Ter verstrooiing ving ze tydens een safari ta Afrika in de zomer van 1982 een luipaard ('Ik wilde geen leeuw vangen. In 1953 heb ik er al een geschoten'), jaagde ze op vogels en Idaho en viste ze aan de kust van Call- foralë op tonijnen. Ze veranderde ook nogal eens van omgeving by het verzamelen van de manuscripten van Emest Heming way ze haalde ze uit de Sloppy Joe's bar in Key West, van een bank in Idaho en een bank ta Cuba. In Cuba liet zy Hemingway's huis met alles wat daar ta hoorde (een bibliotheek van zesduizend boe ken, waaronder vele eerste edities en vyftig paar schoenen van mevrouw Hemingway) achter ta ruil voor de persoonlijke papleren en manuscripten van Hemingway. Tk nam mijn schrijftafel mee,* vertrouw de se me toe. terwyi ze me uitdagend aankeek. "Ik heb The Old Man and the Sea" en "Across the RiviV vota: Emest op die schrijftafel getypt,' voegde ze hier aan toe, 'Ik wilde hem. uit gevoelsoverwegingen heb ben.' "Er zyn echter heet wat dingen gebleven, die noch de Cubaanse regering, noch ik zelf konden gebruiken Emest kon nooit iets weggooien. Er waren tonnen aan oude dagbladen en omslagen van weekbladen Ome speciale medewerkster Doris Sanders heeft eind vorig jaar een gesprek gehad met de weduwe van de overleden Amerikaanse schrijver Emest HemingwayMary Hemingway vertoefde in Pa rijs om de juistheid te controleren van een van de vele manuscripten, die haar man heeft nagela ten. Doris Sanders doet exclusief voor Het Vrije Volk verslag van dit gesprek onder vier ogen. Volgens afspraak verschafte de Cubaanse regering de manuscripten van Hemingway, Zonder een spoor van wrok zei mevrouw Hemingway hierover tegen my "Ze hebben me heel netjes behandeld. Alles kreeg ik terug.' Ze Is er zeker van dat ze alles heeft teruggekregen, omdat rij zelf de manuscripten by de bank in Cuba in bewaring heeft gegeven. 'Ik was een soort boodschap penjongen van mijn man Kennelijk maakt het weinig verschil of je deze onuit gegeven manuscripten op de bank zet, of geld. De ma nuscripten rita alleen moeilijk te taxeren. In New York heeft mevrouw Hemingway, zo vertelde ze me, de pa pieren en de ongepubliceerde boeken onmiddellijk a eer bij een bank ln bewaring gegeven. Steeds zal ze evenals met het manuscript van "A Movable Feast' naar de bank gaan om het te halen, het uit te werken en uit te laten geven Ze tnl niet zeggen hoeveel tochten ze nog naar de bank zal maken. Wel zegt ze dat de verzameling bestaat uit een groot aantal fictieve verhalen, enkele gedichten en enkele niet-fictieve verhalen. Tk weet niet hoeveel boeken ervan gemaakt kunnen worden, maar het zyn kilo's manuscripten.' (Van een onzer verslaggevers) DE BROODNODIGE tweede oever verbinding over de Botlek wordt een brug. Van een tunnel zal niets ko men omdat deze zeker 25 miljoen gulden duurder zou uitvallen. De brug zal een hoogte van 25 meter boven het wateroppervlak krijgen, tenminste, wanneer de plannen van de Dienst van Gemeentewerken wor den gerealiseerd. Deze hoogte zal het aantal openingen per etmaal tot een minimum naar schatting twee beperken. Dit heeft Rotterdams wethouder van Openbare Werken, mr. H Ba- Een bijzonder onderdeel van de Schiedamse presentaties voor het gesloten TV-eircuit tijdens de mid denstands beurs InHaBe '64 te Schie dam, zal op zaterdagavond 23 mei de deelname van de groep Samen werking Gerepairieerden Schiedam rijn. De organisatie van het TV-pro- gramma ia verheugd te kunnen to nen welk een voortreffelijke cultu rele bydrage de uit Indonesië naar Schiedam gekomen gerepatrieerden kunnen leveren. De Samenwerking Gerepatrieerden Schiedam ls een groep Indische Ne derlanders, die geen. vereniging wen sen te vormen, maar die geregeld contactavonden organiseren met de bedoeling het onderlinge contact te bandhaven, maar zeker ook contac ten te leggen met Schiedam. Voor de SGS is het dan ook plezierig voor het gesloten TV-circuit een aparte waardevolle bydrage te kunnen le veren. Zes dames en een heer gaan onder begeleiding van krontjongmu- öek in Oosterse gewaden een een voudig en licht beeld geven van een Oosterse groepsdans. De SGS wil niet trachten klas sieke dansen op het podium te bren gen. Gedanst wordt de Taxi Serlm- pi', een lichtere uitvoering, dus een vrye versie van de doorgaans inge wikkelde klassieke Oosterse dansen De SGS brengt deze dans op haar eigen wyze, het ontbreekt onze stad genoten nameiyk aan de juiste tekst en ook aan de originele gamelanmu- riek. Aangezien het echter slechts de bedoeling ls, de Schiedammers een beeld te geven van de Oosterse sfeer, wordt deze presentatie zo aamrekkeiyic omdat de choreo graaf N Werdmüller von Elgg, de dans voor de kykers 'verstaan baar' heeft gemaakt. Als omiysttag voor de culturele manifestatie, die geen uitvoering van klassiek» dansen pretendeert te aUn, zal een muziekgroepje van de SGS om acht uur bij de aanvang en daarna tot omstreeks negen uur mo derne zowel als Indische muziek ten gehore en tonele brengen voor het gesloten TV-circuit. (Van een onzer verslaggevers) Een bestuurder van een personen auto, de vijftigjarige reclame-ontwer per H C. Tock, heeft woensdag by een aanrijding met een autobus op de 's-Gravendykwal—Nieuwe Binnenweg in Rotterdam een hoofdwond en een wond aan zyn rechterknie opgelopen De reclame-ontwerper, die aan de Stadhouderslaan woont, werd naar het Dykzigtziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag wordt aan het polltie- bureau Sandeilngplein ln Rotterdam een rijwielshow gehouden Tentoon gesteld wordt de oogst van fietsen en bromfietsen, die de laatste maan den door de politie onbeheerd op straat werden aangetroffen en mee genomen Rotterdam 14 mei Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd r>rij7#»p warpn- 150-^2.00 griet 0,80-~1,30 per kg Schol midd. 34—38, klein 18—30 ka beljauw gr 45—55» midd 43—46 en klein 3538, makreel 1318, wyting 38—41, geep 33—35 per kist. vinck (ax), gistermiddag meege deeld in ae vergadering van de gemeenteraad Voor de voorberei ding van de bouw werd een krediet van 30 000 beschikbaar gesteld BIJNA EEN TON, 99 800, legde de raad op tafel voor een vluchtgang onder de westelijke vleugel van het stadhuis De vluchtgang'zal aanslui ten op de verbind mgsgang naar het metrostation Stadhuis MET MEER AANDACHT en meer plezier ging de raad akkoord met het voorstel 2189 998 uit te trekken voor de aanleg van een recreatiege bied ta Heyplaat. VOOR DE BOUW van een nieuwe brug over het Noorderkanaal, die de Bergwegbrug moet gaan vervangen, ts nu 1.938 000 beschikbaar. Wet houder Bavmck zal op verzoek van de heer S Groenendyk (c p.nnog bekyken of het mogelijk is deze brug door te trekken tot op de Bergweg Het benauwde de communistische af gevaardigde nogal dat een stuk Gor- delweg van enkele kilometers nu ze ven daarop uitkomende bruggen te zien geeft, met voor het verkeer alle perikelen van dien. IN DE PRINS Alexaaderpolder krijgen 488 eengezinswoningen, die deel uitmaken van een complex van 678 woningwetwoningen, centrale verwarming door middel van aard gas De raad gaf er 1517.333,27 voor maar kreeg na een vraag van de heer Groenendyk nog niet te ho ren of en zo ja waar precies er by het bouwen van deze woningen winst kan worden geboekt doordat bepaal de voorzieningen niet getroffen be hoeven te worden. De toekomst heeft de gegevens daarover nog in haar schoot. (Van een onzer verslaggevers) Op de Beukelsdyk in Rotterdam is woensdag de 43-jarlge kantoorbe diende G. H. J. Nijssen uit de Pleter Postlaan gewond by een aanrijding met een personenauto. De man, die een flets bereed, is met een hoofd wond en vermoedeiyk een hersen schudding naar het ziekenhuis Dyk- zigt gebracht. De personenauto was gestopt, om dat hy rechtsaf wilde slaan, maar de kantoorbediende dacht waarscinjniyk dat de auto rechtdoor zou gaan en botste tegen de achterkant op. (Van een onzer verslaggevers) Op een zebrapad op de hoek van de Gaasbeek- en de Puttershoek- straat in Rotterdam is woensdag de 62-jarige mevrouw E. J Rozema uit de Jacob Noordzystraat, aangereden dooi* ctüi bromfietser Ro** zorast, werd voor behandeling van een hoofdwond naar het Zuiderziekenhuis overgebracht Het ongeluk gebeurde toen zy tussen een file door wilde oversteken. (Van een onzer verslaggevers) „Deze verdachte is wel fors uit de rails gelopen. .Om dure ritten m huurauto's te kunnen maken, stal ny uit de warenhuizen alles wat hy dacht te kunnen verkopen Deze woorden van de officier van Justitie golden de 22-jarige Haagse bankbediende J. R. D., die wegens diefstal vanochtend voor de Rotter damse rechtbank terechtstond en twaalf maanden met aftrek, waar van drie voorwaardelijk, tegen zich hoorde eisen. Uit grote magazijnen m Rotter dam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht nam hij op een byzonder brutale manier film-en fotocamera s, radiotoestellen, bandrecorders en an dere dure zaken weg. Hy werkte in gezelschap van een vriend, die zich by de diefstallen afzijdig hield, maar wel meehielp de gastolen spullen aan de man te brengen en eerlijk in de opbrengst van de buit deelde. zy Hepen tegen de lamp toen D zyn slag sloeg in een Utrechts wa renhuis. zy wisten wei te ontko men, maar een waakzame chef had het autonummer genoteerd en zo konden zij, ta een huurauto op weg naar Rotterdam, worden aange houden. Om meer te kunnen verdienen was D in dö Rotterdamse haven gaan werken en had hy by zijn vriend die hy in de militaire dienst had le ren kennen, zyn intrek genomen Ook die vriend de 23-jarige losse werkman J H. Vmoest vanmorgen terecht staan. De officier van Justitie achtte zyn schuld minstens zo groot als die van D. en eiste daarom een even zware straf tegen hem In beide zaken zal de rechtbank over 14 dagen uitspraak doen. SOCIALISME EN DEMOCRATIE Maandblad van de Partij van de Arbeid Hekelveli tS Amsterdam-C Abonnementen 8.50 per Jas» srii'^nten 50 f 4.50 per halfjaar, studenten SM Losse nummers L—

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2