Terbeschikkingstelling Utrechter geëist THE Nederlanders in een goed blaadje Vierhouten davert van het lachen Jan vrijt met Marietjein de commissie van beroep BIT DE I In de bus Bloesem, I HP! Beatles in het land HET VRIJE VOLK ZATERDAG 6 TJNI 1964 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) De man die vorig jaar op 18 juli in Utrecht op de trein stap te om een vrouw in Amsterdam te gaan vermoorden, is vrij dagmiddag uit de zitting van de Amsterdamse rechtbank meer als slachtoffer van zich zelf tevoorschijn gekomen dan als wurger van Sonja Kulsdom—van der Meijdeu, de achttienja rige prostituée van Oudezijds Achterburgwal 72. Zo luidde de eis tegen de 47- jarige G. J. K,, bankwerker van beroep: ontslag van rechtsvervolging, plaatsing in een krankzinnigengesticht, terbeschikkingstelling van de regering. De tragiek in deze zaak lijkt mij, zei zijn raadsman, dat de ernst van het misdrijf deze man minder toespreekt dan iemand die niet zo geestelijk gestoord is als hij. VERVOLG VAN VOORPAGINA 'Ik lioud van Cliff' Over toeren Machteloos Ver banning I Niet toe te rekenen Ander element «WHiiitiwHiiiiiiiiHiHiiiiiiiiiittiiiiiiBtiinmiiiiHiHHiffiiinfiiniiiirajimimitiiwitimwiHWRRifitwtttRHirHHffMtBWMBWwwJwiJiiinwiiaBitdimig I Ach Kamerlid, wees gul dit heer. i Zijt gij dan niet diep bewogen? 1 1 Ik uw minister collecteer I 1 voor liefdadigheidnaar vermogen. gj IiiiHtiiuifHiiiHHiiRiruiitHiniiifiiitHHinniiiiiiiifHiiiHJitiimiHniiiwimimnmfmifmfw .iiiiHtmiifiPiiimiHimiHJtttmiiHiMm'fmroiiiamBififnsiI (Van oen onzer verslaggevers) Wij Nederlanders staan er bij de buitenlandse toeristen goed op. Gevraagd naar hun mening over Nederland noemen zij als een van de hoogtepunten: de bevolking. Waar en waarom? (Van een onzer verslaggevers) t Is voor Vierhouten nood zakelijk, dat er een nieuwe gekuiste bijbel wordt uitgege ven.' zei gisteravond het hoofd van de 'school met den Bijbel', Adrianus Vogelaar (48). Met het schoolbestuur zat hij gisteren aan de groene ta fel in het Provinciehuis in Den Haag tegenover de com missie van beroep, ingesteld door de schoolraad voor de scholen met den Bijbel. Zelf had hij bij de commissie aan de bel getrokken, omdat hij zoal" wij reeds meidden twee maal door het schoolbe stuur was geschorst. Waarom? BESTE JONGEN ONDERONSJE KUISEN WIE, O WIE? op prostituée - blinde verdachte Moord vlek in en Zonaer voelbare dramatiek, zonder getuigen, met maar enkele belang stellenden op de publieke tribune is de gruwelijke dood van de jeugdige Sonja Kulsdom gistermiddag naver teld. K. - gezet postuur, dun, grijs haar onzeker en uiterst nerveus kon weinig woorden uitbrengen. Veel wist hij zich nog te herinneren van die donderdag, ook detaiis. maar over het moment van de daad zelf kon hij niets meer vertellen. Op de 19de juli, de dag na zijn misdaad in Amsterdam, is hij uit eigen beweging naar de politie in Utrecht gelopen om zich aan te geven. En ook nu tegenover de president uit'. Knap, gaf hij alles toe. Maar on danks diens herhaaldelijk aandringen bleek K. niet in staar nadere mede delingen te doen over de wurging. Wel over deze feiten: dat hij in zijn Utrechtse woning 's morgeias honderd gulden uit de mantei van zijn vrouw had gehaald 'dit was Bus bewogen The Beatles alleen hun lippen, en streelden hun gitaren. Onder deze omstandigheden had Jimmy Nichols er ook geen moeite mee om de zieke Ringo Starr te ver- Tangen. In Treslong begon de Beatle-koorts reeds rond twee uur op te lopen Re gisseur Ben de Jong, en presentato ren Herman Stok en Berend Boude- wijn repeteerden naarstig de inter views. Wilieke Alberti. wat eenzaam op een lege tribune, zei: Ik houd eigenlijk veel meer van Cliff Ric' <-d en The Shadows. Vooral The S..i- dows vind ik steengoed. Maar Ti.? Beatles hebben ook een paar heie fij ne nummers. En als je ze ziet op treden, geeft dat natuurlijk weer een heel ander beeld'. De Engelse TV-regisseur Leslie Ro berts. adviseur bij de VARA. zei niet van Beatle-muziek te houden. maar zich levendig te kunnen voorstellen, waarom tieners er gek van worden. Na een kleine charge van de Hii- legomse politie betraden de vier En gelse jongens met het' haar op de neuswortel om even over half vijf Treslong. Na nog een kwartier wach ten ontstond er een zeer verwarde si tuatie omdat de vele tientallen foto grafen de zaal moesten verlaten. Eddy Postbuma de Boer wist, na mens zijn collega sprekend, te berei ken dat The Beatles een nummer zouden repeteren in aanwezigheid van de fotografen. Na dit nummer begon een spierwitte impresario Dick van Gelder, de man die voor Nederland her contract met The Beatles tekende, ook de journalisten te verwijderen. Deze weigerden, en terwijl de Hil- legomse politie reeds stond te pope len hardhandig in te grijpen verliet iedereen de zaal. Later maakte Van Gelder zijn ex cuses. Hij zei door de vele, vele moei lijkheden rondom The Beatles ivoor- al het onverwachte ziek worden van Ringo) wat over zijn toeren ie zijn. Derek Taylor, de rechterhand van Beatle-manager Brian Epstein, op het ogenblik in Amerika voor een tweede Beatle-tournee. bleek overi gens de stuwende kracht achter de ontruiming te zijn. Deze vroegere verslaggever van The Daily Express blafte iedereen met fel-gekr.epen woorden de zaal uit. Ondertussen was liet kwart voor zes geworden en nog geen sprake van een repetitie. Ben de Jong. die om half zes klaar had willen zijn, werd er een beetje ongelukkig van. Tegen acht uur steeg de Beatle- temperatuur naar het kookpunt. Er werden allerlei aanwijzingen gegeven aan het publiek, hoe lang er gejuicht mocht worden, btj voorbeeld, vaar later niets van terecht zou komen. Het begin van de uitzending moest drie keer overgedaan, omdat een steeds zenuwachtiger jongeman de tekststroken met de namen van The Beatles niet door een gleuf kon krij gen. Toen deze hinderpaal genomen wa% stond niets een riante Beatle-opnair.e in de weg. Vol humor beantwoordden. The Beatles vragen van tieners in de zaal. 'Hoe vind je de Nederlandse meis jes?' Paul: 'Geweldig, ontzettend goed.' Waarom? 'Noti aile meisjes zijn eigenlijk heerlijk.' Favorieten van The Beatles zijn The Rolling Stones en The Searchers. 'Hysterie hebben we niet nodig, maar het helpt wel. Ons optreden is te ver gelijken met een voetbalwedstrijd." Daarna volgden zes nummers lip- penspei. waarin eigenlijk alleen Paul zich op de typische Liverpool-manier uitleefde. De heer H. J. Gi„ot. d'e onder lei ding van professor F Gioenman in Utrecht een onderzoek instelt naar liet populaire lied, zei na afloop: 'Dit is muziek, die helemaal van de jeugd is De teksten wekken een gemeen schapsgevoel op. we horen bij elkaar. I Want To Hold Your Hand. Dat is essentieel.' ziekengeld, K. was aft een zelf- moordpoging die week in de ziekte wet gekomen), dat hij bezield was van de gedachte: nu kan ik mijn plan uitvoeren, dat hij na aankomst ia de hoofdstad naar de wallen, was gegaan, bij 't meisje was binnenge lopen, met haar over de betaling had gepraat en een glas cognac had gedronken cognac die Sonja tussentijds zelf In de buurt was gaan kopen. Maar daar ligt de blinde vlek in zijn geheugen. 'Weet u niet meer.' vroeg de presi dent. "dat er een vechtpartij is ge weest. dat het meisje half naakt was, dat u uw ondergebit kwijt raakte?' Met een, machteloos gebaar van de handen accentueert K. zijn onwetend heid op. dit punt. Andere vragen: 'Waarom gaf u haar uw zegelring, terwijl u klaar stond haar het vol gend ogenblik te zullen doden?' De man heeft geen antwoord. 'Weet u niet n.-'er wat er gebeurde toen u na middernacht- uit de laatste trein in het Utrechtse station werd gehaald?' 'Neen. ik moet op straat in slaap gevallen zijn.' Om 4 uur werd hij wakker, hij kwam weer thuis, maakte nog thee voor zijn 16-jarige dochter, oudste van vier kinderen (16. 14, 8 en 1 jaar) en ging op bed liggen. Zijn vrouw kreeg van hem vroeg in de morgen te horen wat hij gedaan had in Amsterdam. 'Dat kan je niet gedaan hebben, dat bestaat niet.' 'Bel de politie dan maar.' De vrouw wilde niet telefoneren. "Kijk maar in de krant, daar zal de moord wel in staan. Hier heb je nog een bewijs, ik ben m'n gebit kwijt en m'n ring. In de loop van de morgen heeft K. zich bij de Utrechtse politie gemeld. Later heeft hij gezegd, dat dit mel den hem in de weken ervoor steeds door het hoofd heeft gespeeld. Daar in is ook het eigenlijke motief van zijn daad te vinden. Deze gedachte had hem voortgedreven: 'Ik wil uit de maatschappij wor den gebannen ik kan het lever, niet meer aan. alles is mij te veel. ze moeten me opbergen, als ik een moord pleeg, ben ik uit de moeilijk heden weg.' Hoe lang hij dan uit de maatschap pij zou worden verwijderd en op welke i wijze, daarbij had hij niet stilgestaan. zei de president. j 'Toen het gebeurd was. was ik hele- I maai opgelucht dat ik overal van -,f j was.' Het w as een van de zeer schaar- zinnen die K. deze middag uitsprak. en duidelijk uitsprak. President: 'Maar zou u nu toch I weer in 'de maatschappij terug wil- len?' Heel zwak klinkt het antwoord: 'Ja.'. 'Maar alles zou voor u dan toch nog moeilijker zijn dan tevoren?' 'Ik ge loof. dat ik 't wel weer zou aankun- nen.' t j Twee zenuwartsen kwamen, de zaak van K. achter gesloten deuren toe lichten. In een zeer kort requisitoir be toogde daarop mr. W. lonckens, dat het primair tenlastegelegde moord met- voorbedachte rade bewezen was. maar dat K.' geestelijk zo ge stoord was dat het feit hem niet kan worden toegerekend. 'Ik leg mij neer bij het psychiatrisch rapport.' In het vooronderzoek is gebleken, dat de man niet naar Amsterdams centrum was gereisd om geslachts gemeenschap met een publieke vrouw te hebben. Het was 'een zuivere toe valligheid dat juist Sonja Kulsdom het slachtoffer werd. Hij koos een prostituée omdat hij gemakkelijk toe gang tot haar had.' Mr. N. J. Geleijnse. raadsman, merkte op, in het rapport van de psychiaters één element gemist te hebben: 'inderdaad moeten wij deze man zien als een patient, maar aar. de andere kant heeft hij, puur menselijk bekeken., in een vroeger dienstver band bejegeningen ondervonden die zich in de verbeterde verhouding tus- ,sen werkgever en werknemer van van daag niet meer zouden voordoen. Het gevoel onrecht te hebben geleden, deed een innerlijke boosheid in hem ontstaan die zich uitwerkte in agres- sie-gevoelens. Mr. Geleijnse liet welen dat tussen K. en zijn vrouw ook nu een goede verhouding bestaat. De uitspraak volgt op 19 juni. Het meest geprezen werd het landschap (68*71, vervolgens de bevolking 131 Cc), diverse toeristische attracties zoals Marken, Delft, Madurodam Hl), de kust (20), architectuur en stedenbouw (17). Een enquête van het ANVV heeft deze gegevens opgeleverd. Een enquête die overigens weinig reacties heeft opgeleverd. Slechts ruim 3 percent van de vragenformu lieren werd ingevuld, verreweg de meeste door de t gedisciplineerde, correcte?) Engelsen. Zij zonden meer dan de helft van de in totaal terug ontvangen 1764 formuiierer in. Aan tweehonderd Engelsen werd gevraagd welke verblijfplaats zij het meest waarderen. Amsterdam kwam uit de bus met 20 percent, Rotterdam met 6. Den Haag met 4 en de kust met slechts 2 percent. Hoe kwatn het dat de ondervraagde een vorig bezoek (23). door propa ganda 120) Over hotels en reslaurants werd gunstig geoordeeld. Slechts 8 tot 7 percent vond ze middelmatig en één percent zei: 'Slecht.' Niettemin acht tien percent vermeldde wel een on aangename ervaring. Daarvan werd 3 percent veroorzaakt door prijzen, 3 percent door hotels en door klimaat, publieke diensten en verkeer eik 2 percent. Wat zou cr volgens u verbeterd moeten worden, was een van de vra gen ten slotte. Genoemd werden o.a. de publieke diensten, vooral door Zwitsers, en veelvuldig door Fransen, namelijk niet minder dan 13 percent, de bewegwijzering. Ook dit jaar zal buitenlanders in Nederland hun va-1 het ANVV weer enquêteren nier. een kan tie doorbrachten? Door aanbeve lingen van particulieren, antwoordde 30 perceni. door herinneringen aan nieuw formulier en in een gny ere op laag. in de hoop dat meer reacties zullen binnenkomen Examentijd, tijd van spanningen, soms van droefheid, soms van dolle vreugde. Dat laatste icas het geval in het Amsterdamse gezin Drost icaar dochter Steefke slaagde voor het eindexamen MMS 'Dat zullen ze weten in de buurtzeiden vastberaden de gelukkige ouders, en ze staken de vlag uit. En Steef- ke haar oude schoolboekenwant die kan ze nu missen, als kiespijn. Meester Vogelaar heeft een lelijk woord gezegd 'To Bealle or not to Beetle, that's the question!' Zeker, hij had één keer gevloekt. Zeker, hij wilde geen schoolreisjes meer houden. Maar had het bestuur hem dan niet het bloed onder de na gels vandaan gehaald door hem te verbieden zijn buurman Jan Pul mee te nemen op schoolreisjes? 'Pul is een beste jongen: we heb ben niks tegen hem.' zei gisteren het bestuurslid Mulder. 'Maar als hij mee gaat moet hij acht gulden betalen.' Vogelaar: 'Hij hoeft geen cent te betalen, want hit treedt als leider van de kinderen op.' Pul is immers een groot kindervriend die niets liever doet dan zich voor het kroost uitslo ven: maar dan nog acht gulden op de koop toe betalen dat Is toch wel wat al te gortig, nietwaar? De heren achter de groene tafel hebben het allemaal wijs en glim lachend aangehoord. Het schoolbestuur voeklt rich opgelaten: 'We zitte» er op zo'n schoolreisje voor Piet Snot bij. Pul doet al het werk. Das óns werk.' Vogelaar: 'Jullie krijgen toch ook sigaren.' Schoolbestuur: "Wat wij zeggen, heb je maar te doen. Pul gaat niét meer mee.' Vogelaar: 'Dan zie je mij ook niet meer op jullie schoolreisjes.' Schoolbestuur: 'Als wij zeggen: Je móét, dan móét je ook' Zo zaten gisteren de partijen als kemphanen tegenover elkaar. De voorzitter van de commissie, mr. T. A. van Dijken, a.r. gedeputeerde van Zuid-Holland, had er een onderonsje van gemaakt, waar het openbare Provinciehuis goed genoeg voor was. Want anders dan de beroeps zaken van het openbaar onderwijs zijn die van het christelijk onderwijs besloten. Citeren we meester Voge laar: 'Ja, en hij heeft in de klas ook on gepaste taal gebruikt," zei voorzitter Andries van Eckeveld van het school bestuur en zijn stem zat boordevol verwijt aan het adres van meester Vogelaar. De spanning moet schier tastbaar zijn geweest. Wat zou Vogelaar ge zegd hebben? 'Ik heb één keer ge vloekt.' zei de schoolmeester en lang zaam, op plechtige toon. herhaalde hü de vloek. Je kon een speld horen vallen 'En ik heb niet gezegd: 'Stik' of 'Val dood". Maar wél had hy een woord in de klas gebruikt, dat gisteren nog lang en dreigend bleef hangen, daar in het Provinciehuis. Andries van Eckeveld wierp het woord ais een vette kluif voor de commissie. 'Hij heeft,' zei An dries en zijn st;m klonk ernstig, 'hij heeft in de klas over hoer gesproken," Maar laat Adrianus Vogelaar zelf vertellen wat er die dag in zijn klas was gebeurd. 'Ik las uit de Bijbel: Tollenaars en hoeren zullen u voorgaan in het Koninkrijk der Hemelen. Toen stak een meisje haar vinger op: "Mees ter. wat is een tollenaar?" Ik ver telde. dat een tollenarr belastingen inde voor de Romeinen, vrijwillig, als een soort NSB'er. Maar het meisje wilde nog méér weten: "Meester, wat zijn hoeren?" Ik leg de haar uit, dat het meisjes zijn, die vandaag verkering hebben met deze en morgen met die. Zij hebben met verschillende jongens verke ring. zoals je dat bij soldaten wel ziet. Dacht u. dat mijn leerlingen dat niet hebben begrepen? Kom nou, je hoeft ze niks wijs te maken: ze zien hier in Vierhouten genoeg in de ten tenkampen. Wat daar allemaal niet gebeurt De heer Vogelaar zwéég. Een ogenblik was het alsof het ten tenkamp levensgroot in het Provin ciehuis stond: 'Die kinderen zien daar genoeg.Maar blijkbaar is 't voor Vierhouten noodzakelijk, dat er een nieuwe, gekuiste bijbel wordt uitge geven. Als dat zo doorgaat schei ik er mee uit. Dan geef ik geen bijbelse geschie. denis meer. Dan ga ik voortaan uit de kinderbijbel voorlezen.' En de heer Vogelaar vertelde hoe een jongen hem op de speelplaats had aangeschoten: 'Meester. Jan vrijt met Marietje.' Wat zou u, lezer, in dat geval doen. zo gij hoofd der school met den Bijbel in Vierhouten waart? De heer Vogelaar deed dit: Hij zei: 'Nou Jan. da's fijn. dan hebben we gauw weer een bruiloft en een vrije dag' wat voor meester Vogelaar misschien nog prettiger zou zijn. Vorige week dinsdag hebben onbe kenden in nacht en ontij met behulp van een ladder aan de gevel van de school te Vierhouten geprutst. Zij hebben over het bord: School met den Bijbel, met punaises een papier bevestigd, precies op de plaats waar de b van bijbel staat. Op het papier stond in blauw schrift een grote H. Andries van Eckeveld en Goes Hendriks, ook een lid van het school bestuur, zijn naar de politie getogen: Wie heeft dat dan gedaan Maar wat kon de politie anders doen dan de schouders ophalen, terwijl om met meester Vogelaar te spreken 'Vier houtend daverde van het gelach om al die flauwekul.' Maar door die flauwekul moesten de kindertjes van de hoogste klassen gistermiddag dan toch maar naar huis worden gestuurd. Omdat hun meester naar Den Haag moest. Enfin, de commissie heeft gisteren de wijze hoofden geschud over al die flauwekul en zal zich. zoals het een commissie betaamt, erover ernstig beraden. U hoort er dus nog wel van. Serinu en meidoom geuren en hoor. de merel slaat.' De jas mijn staat op het punt te gaan bloeien, een tedere en poëtische gebeurtenis die voor ons onver brekelijk. verbonden is met de eerste kreten van onze jongstge- borate. Eeverrukkelijke tijd m bos en beemd, in hol en gaarde Dit gezegd zijnde lom met mi nister Luns te spreken) gaan wij over naar de regerivgstuin, alwaar het. gekwinkeleer der be lastingdeskundigen niet van de lucht is en waar de bomen van vermogens-, inkomsten- en loon belasting een overdadig rijke bloesem aan amendementen dra gen. 'Ajasses.' co hoor ik nu de getrouwe lezer wrevelig opmer ken. ■alweer die belastingen, moet dat :o nodig?' Ja. dat. moei zo nodig Want in de eerste plaats valt er uit onze hol nauwelijks iets anders te vermelden {behalve dan de verticale legrrstructuvr en de kibbelende predikanten), maar bovendien blijkt de behandeling van de belastinr/outrcerpen, die er uit de verte uitzag als een afgrijselijke rijstebrijberg, tutter nzij ons kokhalzend doorheen moesten eten om in het tand der welverdiende vakantie te komen bovendien herhaal ik, blijkt die belastinggeschiedenis een onthullende, een verbijste rende en een opwindende zaak te zijn. Trees nu niet. dat ik u' met technische en wetskundige details ga lastigvallenDaarmee zou deze rubriek van nu tot aan mijn pensioengerechtigde leef tijd te vullen zijn. De staatsse cretaris, die zich reeds zestien jaar met de voorbereiding en af werking der wetsontwerpen heeft beziggehouden, verschijnt dagelijks met een pak papier van ter schatting 2S centimeter dik Daarin raakt zelfs hij nu en dim het spoor bijster De staatssecretaris is ontzag lijk knap op het gebied der be lastingzaken. Dat geloof tk op gezag. Maar het is mij ook wel opgevallen, dat hij in een aan tal gevallen doodgewoon machts spreuken bezigt. Dan zegt hij gewoon: Dit kan met', of 'dat hoort zo' en dan moet je het maar geloven. Ik ben nu in een stadium gekomen, dat ik het niet meer allemaal geloot. Toen enige maanden geleden in de Eerste Kamer gevraagd. werd liet bedrag waarover men geen belas'ing hoeft ie betalen 'op het ogenblik voor gehuwden f2700) wat te verhogen, zei de staatssecretaris: 'Dat kan niet, dat zou on rechtvaardig waken.' Maar nu kondigt, hij aan. dat het toch. gebeuren gaat. Het heeft menig deskundige en niet-deskundigc getroffen, dat het veel gemakkelijker is iets toe te stoppen aan vermo gens-bezitters dan aan armlas tigen. Een huisvader mei twee kinderen, die slechts f $0.000 be zit, zat in de toekomst geen ver mogensbelasting meer betalen. De Staat wil tenslotte niet. het onderste uit de kan hebben. Maar een schlemiel die ten ein de raad hulp gaat vragen van de algemene bijslamcet en dan fom een hoog bedrag te noe men) f75.in de week kriigt, draagt het zijne bij om de kos ten van de staatshuishouding te bestrijden. De meerderheid van. de Ka mer heeft daar weer sterke ar- gumenten voor. De heren Van Urk e.Van den Tempel van de Partij van de Arbeid hadden te genargumenten. I V heer Marais Bakker deed het anders. Hij besteeg het spreekgestoelte, legde de 22 miljoen die de verniaaensbezit.- ters zojuist cadeau hadden ge kregen. naast het penningske van de steuntrekkers, zei brie send: 'Het is me eer. zoodje' en ging weer zitten. Het was trouwens opmerkelijk hoever de meningen tan de twee Kamerleden met de etan- pelistische namen, Lucas en sUcenliepen Zonder nu bekeerd te zhn tot de denkbeelden van Lenin, ChrarsjlsiamPaul de Groot of Tj. (te Jc.c-r. moet ik zeggen, dat deze k i.e van benadering niij wel aansprak. Kamerleden van allerlei kleur dromden samen om de re ge- rinpstafel Zh keken met boze en dreigende blikken naar de staatssecretaris, die steeds meer in paniek geraakte en de klam- me handen herhaaldeihk aan zijn pantalon afveegde Tenslot te kwam de minister, die het tot aan toe wel geloofd had en zich met ander werk bezighield zelf ten tonele. Die ncernde een be dragje. rond 37 miljoen. Een paar uur tater bleek, dat hii er ook niets van wist. want toen werden die f37 mihoen ineens f .0 miljoen of misschien nog wel meer. 'Vijftig er. nog enke le tientallen miljoenen: 'zei hij. Een dag later was er eeri nieuwe sensatie. De naatssecre- tans had het amendement Van l'rk-Peschar cm de aesteunden :.it de algemene bijstandswet buiten de inkomstenbelasting te laten 'onaanvaardbaar' ge- norrntL. Onaanvaardbaar is eert zwaar woord. }{et betekent: 'Als jullie dat doen, trek ik hei wetsont- tterp ut or ik ga weg: ■hi dit geval zou 'de staatsse cretaris weggaan Dal zouden u en ik. misschien niet zo bar an. den. maar het zou politiek nog. al wat beroering teweeg bren gen. Enfin, de zaak is weer gesust. En wit (ja.an weer verder. Neert, echt, die belastingdebatten vaÈ len erg mee. Ot tegen, natuur lufc

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1