Duitsers over om oppositie te smoren Ook regeringen niet eens over quota Air Union Nieuwsbladen al dupe TV-reclame groot tekort aan rif ervaring MAHHEE Twee grote dia straat gevonden Brabantse molen gaat zónder feest naar VS 20Ï Dit jaar tweemaal maansverduistering: WITTE WAS MOET KOKEN jmstmïg Burgemeester van Ameland verontwaardigd OLYMPISCH SPEL Leeuwin krijgt zeven ivelpen Voorzitter Niemvsbladpers Veroordelingen in Spanje mm WASDAG! fi tlerf Ifan tellewinkel O VOLK DONDERDAG 11 JUNI 1964 PAGINA 3 Examenopgave niet vleiend over eiland Gebundeld (Van een onzer verslaggevers) 'De chauffeurs die we het laatste half jaar hebben afge leverd hebben een tekort aan rij-ervaring. Ze vertrekken als mensen die een voertuig van a naar b kunnen verplaatsen, maar dat is voor een militaire chauffeur niet genoeg. Moeder slipt, zoontje onder vrachtauto VERKLEINING NIEUWE LASTEN V erkeersproblemen bij luchthaven NS wijst op gevolg Italiaanse staking Tweede vondst KtARElnl -'60ÉD;PRUZ^EIWS 'N B01KNAK OM TE KOPEN!] V/, 1 Jongeman verdrinkt in het IJselmeer ANWB-oproepdienst WO Overleden na val uit kerseboom Erfenis van 1,6 miljard wordt nergens gevonden (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester J. Siderius van Ame land heeft met 'verbazing en veront waardiging' de examenopgave ge lezen, waarmee de jonge Hagenaars dit jaar moeten tonen de middelba re school waardig te zijn. 'Ik kan u verzekeren, dat wij dit niet zullen nemen. Wij zullen per brief prote steren bij het gemeentebestuur van Den Haag. Die praatjes over Ame land moeten nu maar eens de we reld uit worden geholpen.' De examenopgave waaraan Ame- Uands eerste burger zich heeft ge stoten is een dictee, waarin onder meer de volgende zinnen staan: 'Het is algemeen bekend, dat zo mers velen uit Nederland, West- Duitsland, en andere Westeuropese landen naar Ameland komen om er rust te zoeken. Dat een door boorto rens ontsierd eiland niet aan de verwachtingen van de vakantiegan gers beantwoordt is vanzelfsprekend Het )s dan ook gewenst, dat van re geringswege een regeling getroffen wordt die de ongeëvenaarde rust en schoonheid van dit eiland voor de komende jaren garandeert.' Burgemeester Siderius meent, dat deze zinnen schadelijk kunnen zijn voor het toerisme op zijn eiland. Volgens hem is er geen sprake van dat de olierush op Ameland de rust verstoort. 'Er zijn zoveel mogelijkhe- den om een dictee samen te stellen en nu moeten ze in Den Haag uit gerekend iets fabriceren, dat schade lijk is voor mijn gemeente.' klaagt hij. 'Niemand zal het mij kwalijk kunnen nemen, dat ik dit soort on waarheden niet over mijn kant laat gaan.' Advertentie IM. (Van onze luchtvaartredaceur) De regeringsvertegenwoordigers hebben zich voor het eerst In de zich nu a! jaren moeizaam voortslepende AirUnion-onderliandelingen bezig ge houden met de quota, d.w.z. met het aandeel dat ieder der aan de samen werking deelnemende luchtvaart maatschappijen in het vervoer van de toekomstige combinatie zal krij gen. De regeringsvertegenwoordigers zijn het evenais vroeger de vertegen woordigers van de luchtvaartmaat schappijen niet eens geworden. Giste ren besloten ze in Brussel om over veertien dagen nog eens bij elkaar te komen om te trachten de standpun ten dichter bij elkaar te brengen. Niettemin verklaarde gistermiddag de president van de maandag begon nen en gisteren afgesloten conferen tie, baron J. van den Bosch, secreta ris-generaal van het Belgisch minis terie van Buitenlandse Zaken, dat hij binnen tien dagen een concept-tekst van de overeenkomst aan de delega ties zal toesturen: dat uiterlijk deze herfst nog de overeenkomst door de ministers zal zijn ondertekend en dat Air Union begin volgend jaar zal Raan werken. (Van een onzer verslaggevers) lï« mensen betalen zo graag een guiden voor een illusie...Dat zei gisteravond de heer W. Noordermeer te midden van zijn aanhangers op het terras van Hotel Slotania in Amster dam, terwijl op de eerste etage van dit hotel het uit West-Duitsland overgekomen bestuur van de Emmerich-Erbengemeinschaft e.V. Darmstadt op hetzelfde moment na lang aandrin gen van journalisten verklaarde niet te weten waar de in 1906 op 1,6 miljard dollar geschatte ei fenis van Johan Nikolaus gevonden kan worden De heer W. Noordermeer heeft als vertegenwoordiger van 142 Neder landers, die zich met drieduizend an deren erfgenaam noemen van Johan Nikolaus Emmerich, een proces te gen het bestuur van de EEG e.V., aangespannen. Hij meent dat de za ken van de erfgenamen niet goed worden behartigd. *Er klopt- niets van. Het kost handen vol geld. Dat zou niet zo erg zijn als er geen geld by was van mensen, die AOW-trek- kers zijn Berichten over de actie van de heer Noordermeer (een zeer strijd bare figuur; felle spreker) zijn reeds eerder in de Nederlandse en Duitse pers verschenen. Het aangevallen bestuur vond de aantijgingen vol doende ernstig om naai- Amsterdam te^ komen teneinde ze te weerleggen. 'En dat gaat alweer (en koste van onze vereniging.' zei de heer Noor dermeer, die met zijn aanhang de toegang tot de persconferentie werd geweigerd. De journalisten moesten tweemaal hun legitimatiekaart tonen, voordat ze ter conferentie werden toegelaten. De bestuursleden noemden de heer Noordermeer een man die de vereni ging veel geld had gekost door zijn voortdurend reizen naar Darmstadt. Er werd druk met documenten ge zwaaid. Er werd een overzicht gege ven van de pogingen, die advocaat mr. Keesing in New-York heeft on dernomen om rechter Cox te bewe gen de erfenis toe te wijzen aan de nakomelingen van Emmerich. 'De advocaat werkte op basis no cure, no pay. Hij krijgt 20 percent van het bedrag, dat zal worden uitge keerd. Onlangs heeft hij echter laten we ten, dat hy zijn onkosten vergoed moet hebben, omdat de proceskosten zo hoog zijn.' Er werd gezwaaid met een blauw briefje, waarop stond dat er 6000 dollar naar mr. Keesing zijn overgemaakt. 'Binnen acht maanden hoopt hij resultaten to boeken De opstandige groep-Noordermeer gelooft wel, dat het geld er is. "Maar het bestuur pakt het verkeerd aan. Er komt 4000 mark per maand con tributie binnen. Er is een bestuur van vier man. De onkosten bedragen per week. 1100 mark. Meneer, dit is een prachtig zaakje,' zei de heer Noordermeer. ARNHEM (ANP) Xn Burgers die renpark te Arnhem is een leeuwen- zevenling geboren. Voor zover valt na te gaan, is dit (ot nog toe in geen enkele dierentuin waar ook ter wereld gebeurd. Het record stónd tot voor kort op naam van de dierentuin in Bremen, waar eens zes "leeuwtjes iegelijk zijn geboren. Enkele daarvan heeft men echter niet in leven kunnen houden. Het is nog niet. zeker of de leeuwin in liet Arnhemse dierenpark haar jongen zal blyveW verzorgen. De mogelijkheid, dat ook zij een of meer welpjes doodt, is bepaald niet uitge sloten. De leeuwin zal Mertoe overgaan, zo segt de directie van het park, wanneer ze gestoord wordt in haar bezigheden, of wanneer een of meer van de welpjes, om welke reden dan nok onrustig zou worden. DEN HAAG (ANP) 'Hoewel er nog- geen reclame op de beeld huis Is gebracht, doet de invloed daarvan zich al gelden, het geen bewezen wordt door de teruggang Jn aantal en omvang van de landelijke campagnes in de nieuwsbladen. Deze zijn dus bij voorbaat al de dupe.' tof\\ys» -,i Het Duitse bestuur reageert. Tweede van links Geschaftsführer Karl \Yenz. Op de eerste etage wond de heer Karl Wenz (Geschaftsführer) zich verschrikkelijk op over de activitei ten van de heer Noordermeer. 'Het is niet meer dan logisch, dat de be stuursleden een kleine vergoeding krijgen voor hun veelomvattende ar beid. Wij werken zo zuinig moge lijk Wie was de erflater? Een naar Amerika geëmigreerde Duitser, die samen met een zekere John Astor een enorm vermogen vergaarde, dat is belegd in schepen, banken, grond en industrie. In zy'n testa ment bepaalde Emmerich, dat John Astor de verplichting had ne gentig jaar na de dood van Emme rich de erfgenamen op te sporen en tweederde van het kapitaal aan hen uit te" betalen. De nakomelin gen van Astor hebben dat ver zuimd. In 1928 begon de Amerikaanse tak «•van de Emmeriehs het eerste pro ces. Ze verloren. Er waren ten slotte wel dertig verenigingen, die om het kapitaal vochten. In 1957 werden ze gebundeld in de thans bestaande EEG e.V. 'Het is inderdaad de ver dienste van Wenz, dat er thans één vereniging bestaat.' zegt de heer Jfoordermeer. Of het geld ooit aan de erfgenamen wordt uitgekeerd? •We hopen het, hoe kunnen we dat nu zeker weten? We zetten de strijd voort,' zegt de driftige heer Wenz. Even tevoren had hij verteld, dat de Astors in 1928 een aanbod van 176 miljoen dollar hadden gedaan om de zaak te regelen. 'Dit bedrag was in de kluis van hotel Alexandra in Ber lijn in waardepapieren gedeponeerd. Toen de kluis openging, vond men slechts waardeloze papiersnippers.' aldus de heer Wenz. Enfin - - (Van een onzer verslaggevers) Woensdagmiddag om vijf minuten over half drie is op de trambrug te Breda de driejarige R. Maanders uit de Zwaluwstraat te Breda ver ongelukt. Het jongentje zat by zijn moeder in een fietsstoel achterop de fiets. De vrouw kwam te vallen, waardoor het kind uit het stoeltje viel en onder het rechterachterwiel van een vrachtwagen terechtkwam. Het kind was op slag dood. «rivrrtenrip !N TOMATENSAUS MAKREEL NATUREL Ik acht het dan ook onverant woord dat een man die pas by ons heeft afgereden, een wagen met dienstplichtigen by voorbeeld naar La Courtine rijdt.' Dit heeft majoor T. E. Spier, commandant van de grootste rij school voor het wapen der infan terie te Venlo, gezegd in een onder houd met het ANP. Zoals bekend heeft het hoog mili tair gerechtshof in Den Haag deze week tegen de 20-jarige dienstplich tige soldaat J. S. uit Garderen het vonnis bevestigd van de krijgsraad een maand hechtenis voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar omdat deze vorig jaar nabij La Courtine een botsing had veroor zaakt waarbij een Franse automo bilist om het leven kwam. Deze dienstplichtige had weinig rij-ervaring. maar moest in opdracht van zijn commandant een vaan drig in konvooi blijven rijden, hoe wel de soldaat vemd dat het tempo te hoog lag. Majoor Spier stak in het vraagge sprek niet onder stoelen of banken dat hij ongerust is over de te gerin ge rij-ervaring als gevolg van ver- doorgevoerde bezuinigingen. Oplossing Hij meent dat er wel een oplossing is. Zijn suggestie: laat dienstplich- tigen die tot jeepchauffeur worden opgeleid vier weken les nemen bij burgerryscholen. Op die manier kan een besparing van 25 percent wor den verkregen, aldus de majoor. Majoor Spier vindt ook dat de mi litaire chauffeur, die vaak zeer vee! verantwoording moet dragen een premie zou moeten krijgen als hij een bepaalde lijd schadevrij rijdt. 'Een dienstplichtig chauffeur heeft het toch al niet gemakkelijk. Met zijn rechtervoet zit hy op het gas pedaal en met zijn linker staat hij b(j de krijgsraad." MADRID (Reuter. AP) Een bur gerlijke rechtbank te Madrid heeft gisteren negen mannen uit Saragos- aa, die communist «che geschriften zouden hebben ver. preid, veroordeeld tot gerangenisstrat 'en van drie tot tien jaar en boeten van 1500 tot 6000 gniden. De zwaarste straf, tien jaar en 6000 gulden boete, werd uitgesproken tegen Luis Zaiaya Navarro. Een an der kreeg acht jaar, zes anderen, zes jaar. één drie jaar gevangenisstraf. Alle verdachten, arbeiders wier leeftijd varieert tussen jong en middelbare leeftijd, zullen enige ver mindering van hun straf krijgen dank zij de gedeeltelijke amnestie die in april werd afgekondigd, zy zyn een jaar geleden gearresteerd. Tijdens het proces beeft de ver dedigster, mevrouw Luïsa Suarcz, de rechtbank gevraagd na te gaan of sommige verdachten inderdaad, zo als zij zelf zeggen, na hun arresta tie door de politie zijn mishandeld. Het was voor het eerst dat een burgerlijke rechtbank politieke over treders berechtte. Tot nu toe is dit steeds door militaire rechtbanken gebeurd. Gisteren zouden weer tien man nen zijn gearresteerd die beschuldigd worden van communistische activi teit, namelijk acht in Barcelona en twee in Madrid. Sedert, vorige week vrijdag zijn thans ongeveer 30 men sen aangehouden. De arrestaties zouden tot doel hebben twee com munistische organisaties tn Spanje op te rollen. Dit zei de voorzitter van de vere niging De Nederlandse Nieuws bladpers, de heer A. M. Banda, on der meer in de toespraak die hy gisteren hield op de 25ste algemene ledenvergadering van de NNP In. Den Haag. Naast een zekere media-verande ring (damesbladen) zag hy namelyk als voornaamste oorzaak van de te ruggang van de landeiyke adverten ties in de nieuwsbladen, dat er tn de reclamewereld een reservering plaatsheeft om straks de televisie- stoot financieel te kunnen opvangen, 'De NNP heeft wel vooralen, dat de nieuwsbladen de eerste slachtof fers zouden zijn.' aldus de heer Ban da. Hij acht het dan ook logisch, dat by invoering van de televisiere clame óók voor de nieuwsbladpers de mogelijkheid woedt geschapen zich compensatie te verwerven voor de door haar te lijden verliezen. Over de resultaten van het afgelo pen jaar deelde de heer Banda mee, dat de verkleining van de marges tussen kosten er, opbrengst zich heeft voortgezet. HU toonde zich te leurgesteld. dat men van overheids wege slechts een algemene verho ging van de abonnementsgelden toe stond van 15, 25 en 40 cent per kwar taal voor onderscheidenlyk een, twee en drie maal per week ver schijnende nieuwsbladen en een ver hoging van de advertentietarieven met gemiddeld 5 percent. Het per centage dat de loonronde van 1964 moest dekken bleef hierdoor beperkt tot gemiddeld 7 percent. Da nieuwsbladen worden inmid dels door een nieuwe verzwaring van lasten bedreigd,' aldus da heer Banda: 'Terwyl da minister van Economische Zaken met argusogen en een vergrootglas de prijsontwik keling in het land gadeslaat en laat controleren, schijnt het monopolie- bedryf van de PTT hiervan geen last te ondervinden. De PTT ver hoogt zijn posttarieven per 1 juli ri goureus..' De voorzitter van de NNP deelde tot slot mee. dat er thans in Neder land rond 250 streekbladen E(ju. met een oplage van 11,3 miljoen. H(j be cijferde, dat dit. 'samenlezers' en meelezende gezinsleden meege rekend, neerkomt op een bereik van- zeven miljoen mensen. DEN HAAG (ANP) De Tweede- Kamerleden Mellema en Bode (bei den CHU) hebben tegenover de mi nister van Verkeer en Waterstaat hun ongerustheid uitgesproken over de toekomstige bereikbaarheid van Schiphol vanuit de binnenstad van Amsterdam en vanuit de richting van 't Gooi. Het zou volgens hun infor matie voorkomen, dat reizigers soms vliegtuigen missen en vluchten op houden door de grote vertragingen op de wegen naar de luchthaven De Kamerleden vragen de minister ten spoedigste tot een tijdelijke en later definitieve oplossing van dit vraag stuk te doen komen. (Van een onzer verslaggevers) Wanneer zaterdag de molen De Zwaan iu de Brabantse buurtschap Vinkei wordt overgedra gen aan een comité van Amerikanen uit Holland (Michigan) zal deze plechtigheid niet opge luisterd worden door muziek, vendel zwaaien, ruiterdemonstraües en andere feestelijkheden. Een aantal dorpelin gen heeft via pastoor en hoofdonderwijzer epro- testeerd tegen het plan een feestelijk tintje te geven aan dit afscheid, omdat het vertrek van de molen hun zeer ter harte ging. De autoriteiten hebben »u besloten de feestelijk- hsdea af te gelasten. In het Amerikaanse Holland, de eerste plaats In de VS waar Nederlan ders zich vestigden sinds de slichting van Nieuw Amsterdam, wilde men een molen hebben als levend symbool van de banden met Nederland. Het ministerie van O.. li. en IV., waarmee men contact opnam.zegde toe dat indien in Nederland een molen niet zon kun nen worden behouden, zij verkocht zou kunnen worden aanhet- burger comité uit' Amerika. Om het behoud van De Zwaan is een jaren lange strijd gevoerd. Toen deze tevergeefs I bleek gaf de overheid een sloopvergunning. De eigenaar nam contact op met het comité en het resultaat is dat zaterdag de overdracht geschiedt, dat de week daarop met de sloop begonnen wordt en dat daarna in Michi gan De Zwaan gerestau reerd in volle glorie zal verrijzen. De molen wordt In Arterika neergezet op 'n stukje land dat het Nederlandse landschap zeer nabij komt. Het au thentieke element zal worden versterkt door een paar oude Neder landse stallen en schu ren compleet met vee in de omgeving te zetten. Het landschap dal sterk op de omgevine van Haren (Groningen! zou liiken. is zelfs zn Hollands dat er vhëid moet worden om bet on derstuk stevig Deer te zetten. UTRECHT (ANP) De Italiaanse spoorwegen hebben een staking aan gekondigd van het spoorwegperso neel, die vanavond om 20 uur begint en zal durer tot vrijdagavond 22 uur. De Nederlandse Spoorwegen deelt mee, dat de rij tuigen van vijf trei nen. die donderdag uit ons land ver trekken, in Italië zullen stranden. Het betreft de Rheingold-express met bestemming Chiasso, de Italië- Rivièra-express, de Lorelei-express, de Holland-Italië-expres en de trein 819135. die-via België en Frankrijk naar Italië rijdt. (Van een onzer verslaggeversj Amsterdam is zózeer diamantstad dat er kostbare diamanten op straat gevonden worden. Een bewoner van de Overtoom die 's morgens vroeg zijn hondje uitliet, vond enkele uren na elkaar twee grote diamanten <6 en 8 karaat) van zeer grote waarde aan de Overtoom in de nabijheid van een boom, die door zijn huisdier uitver koren was. De vinder, die wachtend tot de hond klaar was, bescheiden naar de grond keek, zag plotseling een schit terende steen. Aangetrokken door de flonkering en in de mening dat het glas was, raapte hij de steen op cn stak hem in zijn zak, waarna hij naar huis ging. Toen hij in een. ochtgndblad las öat zondagmorgen iu aë Leiasestraas tie juwelier Jos Inden door schie tende rovers was beroofd van enkele losse briljanten en een hanger met briljanten, meende de hondebezitter dat hij mogelijk één van deze ge stolen losse briljanten had gevonden. Hij begaf zich naar de politie en daar bleek dat hij we! degelijk een zeer kostbare diamant gevonden had. Geen briljant en dus ook niet een van de stenen die zo sensationeel uit de etalage in de Leldsestraat ge stolen waren. Ofschoon er reeds enkele uren ver streken waren ging de vinder van de diamant voor alle zekerheid nog eens bij de bewuste boom kijken. En zijn moeite werd beloond want na enig speuren ontdekte hij een tweede steen, even mooi en (naar later bleek) even kostbaar als de eerste. Opnieuw begaf de man zich naar het hoofdbureau van politie om zijn vondst af te geven. Experts stelden daar vast. dat dit diamanten waren van superieure kiasse. Tot nu toe is echter nog niemand bij de politie komen vertellen dat hij dergelijke kostbare stenen verloren had. De her komst van de diamanten blijft dan ook nnp een raadsel. De recherche van 'het hoofdbureau van politie verzoekt degenen die menen inlichtingen over deze stenen te kunnen verschaffen dan ook zich met het politiebureau m verbinding te willen stellen en onder telefoon nummer 62456, toestel 305 ot 267 voor het geven van inlichtingen. Advertentie I.M CR NT Si Hoorn (ANl') Tijdens zwemmen in het IJselmeer bij Hoorn is gister middag de 17-jarige Anton van Dijk uit Amsterdam verdronken. De jongen werkte bij een bagger- maatscliappij. Samen met een colle ga was hy op ongeveer 800 meter uit de kust vanaf de dekschuit gaan zwemmen. Plotseling zonk hy weg, na nog een keer om hulp te hebben ven zonder resultaat' Het stoffelijk overschot werd eerst na enig» uren dreggen gevonden. DES HAAG, A.NP) Dit jaar zal zich het zeldzame verschijnsel voor doen, dat er in ons land binnen een jaar twee totale maansverduisterin gen waargenomen kunnen worden. De eerste in de nacht van 24 op 25 juni, de tweede in de nacht van 18 en 19 december. Van deze twee eclipsen zal die van 25 juni waarschijnlijk het best waarneembaar zijn. Omdat ook In de zomermaanden vaak een dichte bewolking het waarnemen van een dergelijk natuurverschijnsel onmo gelijk maakt, zal het Zeiss-planeta- rium in Den Haag belangstellenden in de gelegenhied stellen de maans verduistering van 24/25 juni gade te slaan vanuit een vliegtuig, dat vanaf het vliegveld Zestienhoven tot 6.000 nieter hoogte stijgt, en al dus een maximale kans op goed zicht biedt. Aan deze maanvlucht zal om 22.30 uur een inleidende demonstratie ln bet planetarium voorafgaan, terwijl tijdens de vlucht (van 00.45 tot. 01.45 uur) door deskundigen explicatie wordt gegeven. In tegenstelling' niet de verduiste ring van 24 '25 iuni. waarbij ?fp mann laag aan cle hemel staat, zal tijdens de eclips van 18. 19 december 1964 j de maan zeer hoog aan de hemel pry ken. I Wegens ramBle- iTTIf omstandigheden j ■zriil-i. wordt de volgen- j de personen, die in het buitenland verblijven, ver zocht zteb te mel den bij de ANWB oproepdienst tn Den Haag. telef 070-811381 De op roepdienst Is da- gelijks ook op zondag, bereikbaar van 8 tot 22 aur Aanvragen voor het doorgeven van een oproep moeten worden opgegeven op het bovenstaande telefoonnummer OOSTENRIJK. H. A. M. Dixhoom tilt Utrecht, grijs-blauwe Renault On- cüne, GX-43-62, van Villach vertrok ken voor reis door Karinthië. NEDERLAND. P S R Bartel uit Rotterdam met de lamilie Hollemans in crème Dauphine AK 37-40 in de omgeving van Maastricht. FRANKRIJK. A. C Alban uit Lei den. beige Ralley BP- cijfers onbe kend op een camping in Zuid-Frank-' rijk. C. J. Spaans uit Krommenie, hel blauwe Volkswagen 1200. GP-20-69. op terugweg van Barcelona naar Neder land. ZWITSERLAND. De h.-.r cn mevr Le:t:nga-Sypkens u.t Haven, onbeken de auto. TT-40-6J, la hout* la Zwit serland. Advertentie I.M. £g£ Eén van die oude wijze huishoud- lessen, die u nooit mag vergeten. Die u nooit hóeft te vergeten, want. de Constructa-100 is de eerste vol-- automaat, diekookwasook werkelijk kan koken. Maar er is meer nodig om elke soort was op de Juiste manier te behandelen: het wassen volgens het doorstroomprincipe of het twee-soppen-systeem, het tien minuten handhaven van de hoogst ingestelde temperatuur (dus bij kookwas: 100 graden C.), het vijf maal spoelen en het verbluffend- droog centrifugeren, het zijn alle maal eigenschappen van de nieuwe Constructa-100, die met één druk op de knop al het werk vooru doet. Volautomatisch, Ais u een volauto- maat kiest, kies er dan één, dia kookwas kan koken.1 Vraag eens een demonstratie, nadere Inlich tingen of volledige documentatie over d© Constructa-100 aan: Con structs Nederland Voorlichtings centrum, Middenweg 233, Amster- dam-O, Telefoon 020-947484* En in deze wasmachine krijgt u het beste resultaat met dixan, he! complete wasmiddel met afgeremd schuin,. irgwisaöBS WEERT (ANP) n, 58-i.ri-, imevrJ. J. Menens—van der Kr'mjs uit Ween is gisteren overleden aan I de gevolgen van een val uit. pen ker- se boom in de buurtschap Altweert- aeiae.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1