OPVOEDEN,STRENG OOF BEIDE! Opgeruimd staat netjes heeft weinig weerklank Schiphol breekt alle passagiersrecords Mr. Burger 60 jaar V oor wurgpoging gezochte gevat In eerste helft van '64: tlifl J Man doodt zijn stiefdochtertje Bus aangereden - 3 kinderen ernstig gewond Meisje geeft vaag signalement Bezwaren tegen reclame voor REM-antennes «ij oversteken onder vrachtauto geraakt f31.000 op belt Beloning voor VAM-employés Er Alom kreten Geluk E Tegen de stroom Bij spel op rails door trein gedood Dr. Vondeling wil inlichtingen over continentaal plat Man rijdt te hard - boze vrouw iverpt sleuteltje 't bos in Groninger dagblad zoekt samenwerking Breda: nu 38 zieke verpleegsters HET VRIJE VOLK WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 fAGlNA 3 (Van een onzer verslaggevers) De Russen werken op de zenuwen van de dirtecteuren van onze reinigingsdiensten. Ze «innen hier niet komen, of ze vertellen bij hun vertrek, dat onze straten zo smerig zijn. In Russische en ook de in veel andere ogen is Nederland als proper landje, waar de huisvrou wen de hele dag de straten schrobben, slechts een fictie. Sombere lieden voorspellen zelfs* iat spoedig niet meer de leeuw maar Piet de Smeerpoets het nationale symbool van ons and zal zijn... Amsterdam en Den Haag denken aan het aanstellen van itolitleagenten, die speciaal met het toezicht op het op straat ?ooien van vuil zijn belast. Den Haag hoopt aan het eind van iet jaar de eerste vijf 'reinigingsagenten' met het recht bekeu ringen uit te delen aan overtreders, reeds op pad te sturen Schiedam heeft zijn politieverordening voor het tegengaan ran de vervuiling verscherpt. In Arnhem en veel andere steden cal dat voorbeeld wel worden nagevolgd, want Nederland wordt belaas vuiler. Goederen Muggen, motten, vliegen? f3.65 -f4.95 IS Beter is de reinigingsdienst te bellen dan zo iets zomaar op straat te deponeren. De reini gingsdiensten hebben speciale brigades, die op verzoek grote stukken afval afhalen. Keel dichtgeknepen Motieven onbekend Nederland wordt vuiler FRITS VAN PRAAG .vurig pleidooi. (Van een onzer verslaggevers) De vijfentwintigjarige Otto K. In het nat>ü de Noordllmburgse grens gelegen Duitse plaatsje Issum, heeft lijn woede gekoeld op zijn vijfjarig stiefdochtertje, een buitenechtelijk kind dat rijn vrouw bij het huwelijk meebracht. Het meisje is ten slotte ais gevolg van de mishandelingen everleden. De man heeft het kind zowel met een wasknuppel als met de vuist geslagen. Toen het kind op de grond lag, heeft de man nog getracht dikke pap in de mond van het kind te stoppen. Het is niet onmogelijk dat het meisje daardoor is gestikt. Dit ral een sectie nog moeten uitwijzen. Otto K. was al eerder tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens mishandeling van zijn stief dochtertje. Eerst in juni van deze zomer was hij uit de gevangenis ont slagen. (Van een onzer verslaggevers) De vierjarige Wilbelmina Moes uit Hengelo is dinsdagmorgen in de Czaar Peterstraat te Amsterdam on der een vrachtauto gekomen en op slag gedood. Het slachtoffertje, dat met een vijfjarig zusje bij familie logeerde, was met haar zusje brood gaan halen bij een bakker die aan de zelfde kant als het logeeradres in de Czaar Peterstraat gevestigd is. Toen deze bakker de gevraauglde broodsoort niet bleek te hebben, zijn de kinderen de straat overgestoken, naar een andere bakker. Toen de kinderen terug wilden naar huis, stak het jongste meisje plotseling de weg over. Zij kreeg de wielen van de vrachtauto over het hoofd en was op slag dood. Natuurlijk herinneren we ons nog 3e affiches van de actie 'Opgeruimd staat netjes', die in 1961 met veel enthousiasme is gestart. Heeft deze actie dan geen resultaten opgele verd? In Amsterdam zegt de Reinigings dienst: 'Helaas moeten we tot de conclusie komen, dat deze actie wei nig succes heeft. Het aantal klach ten over de vervuiling is groter ge worden. Heit publiek eelt ons meer, maar het doet er zélf niets aan.' In Den Haag, Schiedam, Arnhem, Rotterdam luidt het antwoord op deze vraag iets voorzichtiger, maar ook daar komt mem tot de conclu sie, dat de klachten over de toene mende vervuiling van de steden toe nemen zonder dat de bevolking er zelf Iets tegen doet "Chita van Praag, stuwende kracht I van de ineens aan kritiek bloot staande actie 'Opgeruimd staat netjes', blijkt daardoor weinig ~ran zijn enthousiasme verloren te heb ben. Hij moet een beetje lachen om de kritiek. 'Wij vinden, dtt we pas een. derde deel van onze taak hebben volbracht. We moeten nu doorgaan,' zegt hij. 'De eerste taak was het wakker schudden van de mensen; ze be wust maken van de toenemende ver ontreiniging. Dat is gelukt. De verontreiniging wordt als pro bleem erkend. Daarom bellen nu zoveel mensen de Stadsreiniging als ze ergens vuii aantreffen. Dat vin den ze daar natuurlijk niet altijd ■leuk. Misschien doen de directeuren daarom zo zuur over onze actie.' Frits van Praag voelt niets voor het aanstellen van reinigingsagen ten. 'Wat wil men daarmee be reiken? In Den Haag gaan er nu - vijf op pad. Stel, dat se. acht uur op straat zijn. Dan besteden ze te zamen veertig uur per dag aan het toezicht op de verontreiniging tn een stad met pakweg 600.000 mensen. Zou het niet veel effectiever zijn, wanneer elke politieagent in het land tien minuten per dag toezicht houdt op de verontreiniging? Een. neven effect volgens mü van het aanstel- (Van onze luchtvaartredacteur) De luchthaven Schiphol heeft de eerste helft van het Olympische jaar 1964 gebruikt om al haar passagiersrecords te breken. Het is vooral de charterluchtvaart geweest die de luchthaven daarbij heeft geholpen, maar ook het lijnvervoer vertoont een aangename stijging. Met een stijging, vergeleken bij het eerste halfjaar van 1963 van 820.412 tot 943.921 passagiers die naar. van en via Schiphol reisden, bereikte de luchthaven een nieuw hoogtepunt in haar bestaan. Niet aüeen het halfjaarrecord maar (Van een onzer verslaggevers) Van een Amerikaanse uerzckennps- maatschappij hebben gistermiddag twee werknemers van de vuilnisctf- mermajtschappij (VAM) te Wijster /Drente) ieder eert. beloning van 1500 gekregen. De gelukkicren waren de heer J. Post uit Briiber en de heer A Lu- chies uit Hollandscheveld. Zij vonden op 29 mei van dit jaar in het broei ende vuilnis tijdens hun werk 31.000 gulden aan bankbiljetten. De biljet ten waren veranderd in hete, be smeurde bundels. Door de goede kwa liteit van het Nederlandse bankpa pier kon het herkend worden. Het geld werd door de. beide werk nemers onmiddellijk aangeaevpn. Een onderzoek naar deze aanz-'en'ijkP som gelds wees uit, dat het toebehoorde aan de Rotterdamse Bank. Gistermiddag om 12 uur werden de heren Post en Luchies gevraagd in de kantine van de VAM te Wijs ter te komen. De directeur van de VAM en vertegenwoordigers van de verzekeringsmaatschappij maakten daar hun opwachting. Voor het vinden van de bankbiljetten kregen de werknemers ieder een bedrag van 11500 in handen gestopt. Vrijwe! onmiddellijk nadat de he ren Post en Luchies hun beloning In handen hadden, bestolen ssii een derde van het geld in de personeels kas te storten. ook het maandrecord werd gebroken. Met 216.614 passagiers is juni 1964 de drukste maand in de geschiedenis van Schiphol geworden. Topdag was 26 juni toen 9.145 passagiers Schip hol passeerden. De stijging van 15% in het passa giersvervoer die het eerste half jaar van 1964 te zien gaf is als volgt onder te verdelen: Het geregelde Europese passa giersvervoer steeg met 13%; het geregelde intercontinentale vervoer met 8%; 0 het chartervervoer (vakantievlieg- reizen vooral) met niet minder dan 46%. Markante vergelijking: In het eerste half jaar van 1964 passeerden meer passagiers Schiphol dan in het ge hele jaar 1957 toen de luchthaven tot. een jaartotaal van 923.258 passa giers kwam. Ook het goederenvervoer steeg weer. Met een totaal van 31.761.821 kg vracht noteerde het eerste baif jaar van 1964 een stijging van 13% ten op zichte van de overeenkomstige pe riode in 1963. Het totale aantal vluchten in het commerciële verkeer nam in de eerste zes maanden van 1964 toe met 5%. Het geregelde verkeer dat meer en meer grotere vliegtuigen gaat gebrui ken steeg in vluchtenaantal op Schip hol slechts met 2%. Het chartervervoer gaf in zyn totaal aantal vluchten van, naar en via Schiphol een toeneming van 26% te zien. len van reinigingsagenten zal zijn,' dat straks de politieagent zich van het toezicht op de verontreiniging ontslagen zal achten. Daar zijn dan toch de reinigingsagenten voor?' fr worden alom kreten geslaakt over de vervuiling. Ze dringen zelfs door in 's lands vergaderzaal. Nog onlangs hebben enkele leden van de Eerste Kamer hun beklag gedaan by de minister van Verkeer en Waterstaat over de vervuiling in de treinen. De NS starten nu in sep tember met een actie voor schone treinen. Er klinken luide stemmen over de vervuiling van scholen en school pleinen. En de stukjes van de ko- Iomschrijvers in de dagbladen, die de bestrijding van de vervulling van straten, grachten en pleinen tot een taak verheven hebben, worden fel ler. Helpt dat fulmineren? Hoewel er wordt aangedrongen op strengere politieverordeningen, zal geen direc teur van een stads- en gemeenterei niging toegeven, dat zijn stad vuil is. 'Laten we ons hoeden voor over drijving.' zegt Amsterdam, 'maar als het publiek niet goedschiks wil meewerken aan het schoonhouden van de stad, dan moet het maar kwaadschiks.' 'Den Haag is nog geen vuile stad, Schiedam is nog geen vuile stad, Rotterdam is nóg Edet ver vuild. Arnhem is nog niet zo vuil als Amsterdam en Der Haag, maar we moeten zorgen, dat het niet zover komt. Vandaar het den ken aan strengere politieverorde ningen De antwoorden van de reinigingsdiensten in ons land lo pen niet zover uiteen. Men wil niet overdrijven, maar men is toch van zorg voor de naaste toe komst vervuld. En men gelooft niet erg in felle stukjes over de vervuiling. r zijn overigens wel heel nare schrijven. Het is voor Amsterdam bij voorbeeld een geluk, dat de Rus sische-studenten die onlangs kritiek hadden op de netheid van deze stad. hier niet zijn geweest op het mo ment dat de grachten waren dicht gevroren. Ze hadden dan met afgrij zen kunnen constateren, dat kapotte ledikanten, stukken afgescheurd be hang. leeglopende kapokkussens, conservenblikjes en ander afval som bere stillevens vormden op het ijs... Vijftig pond vuil smijt elke Ne derlander per jaar op straat, aldus 'Opgeruimd staat netjes'. Het kost de gemeenschap per jaar twintig miljoen gulden om dit allemaal op te ruimen. Het vervelende Is, dat deze hoeveelheid toeneemt. Daarover bestaat geen verschil van mening. De hoeveelheid straatvul! neemt, toe met het stijgen van de welvaart., De winkels raken ruimer gesor-: teerd: meer verpakte levensmidde len en meer soep en vruchten in, blik. Er kan meer worden wegge-- gooid. Het is een bekend fait, dat landen met grote werkloosheid over het al gemeen erg schoon zijn. Er valt door de mensen minder weg te gooien en er zijn meer straatvegers beschikbaar. Weggooien van vuii moet uit het oogpunt van de volksgezondheid be slist worden tegengegaan. De alge mene tendens in Nederland Is thans dit te doen met strengere politiever ordeningen en niet met lieve woord- (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagavond om ongeveer half zes gebeurde op de weg tussen Nes en Balium op Ameland een ernstig ver keersongeluk door een aanrijding van een bus met Duitse kinderen en een kraanauto van de NAM, waarbij de hele zijkant van de bus werd open gereten en drie van de kinderen ernstig werden gewond. Zü werden per vliegtuig naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Een van de kinderen werd licht ge wond. De bus werd bestuurd door J. d. J. te Hollura. De kinderen kwamen in de plaats voor een groep van wie de vakantie om was. Advertentie I.M. omyl-3 jes. Schiedam heeft daarvoor meer of minder het sein gegeven. Frits van Praag noemt dit princi pieel fout. 'Het probleem is zo groot, dat het zonder vrijwillige medewerking van de bevolking niet. meer oplosbaar is. Het verkeer wordt ook niet alleen veiliger door strenger optreden van de politie. We moeten doorgaan met acties in de geest vam 'Opgeruimd staat net jes!' Is het mogelijk, de mentaliteit van de bevolking zodanig te verande ren, dat zij niet meer achteloos vuil op straat gooit? Dat de roker na laat. zijn lege sigarettendoosje zo maar weg te gooien? 'We hebben gelukkig heel veel af valbakken in de stad. De ervaring met propaganda als 'Opgeruimd staat netjes' is toch wel, dat de mensen ze gebruiken.' zegt Arnhem. "We hebben ook een heel gxoot vuilnisstorbterrein niet te ver van de stad, waarop particulieren gratis vuil mogen storten. Daarvan wordt druk gebruik gemaakt. Elke week storten particulieren 1000 kubieke meter vUïT op dit terrein. Er zal echter toch vee! meer moeten ge beuren om de stad schoon te hou den.' Arnhem zegt eigenlijk geen ja en geen nee op de bovengestelde vraag. Amsterdam zegt: 'Onze stad is niet vufler dan Londen of Ham burg. Het is een welvaartspro- bleem. Een 100 percent schone stad bestaat niet. Het gaat erom. hoelang het vuil op straat blijft liggen. In de verandering van de mentaliteit van het publiek gelo ven we niet erg. Amsterdam is schoner dan twee jaar steleden. Cank zij het aanstellen van "2S0 man extra bij de Stadsreiniging.' "Er zijn nu 400 mensen op de been om de straat schoon te houden. maar we lopert toch a'tija achter. Het stukje papier dat op straat wordt gegooid, kan niet onmiddellijk door ons worden opgeraapt. De hoe veelheid straafvuii moet minder wor den. We moeten nu te veel mensen op de been houden om het op te ruimen. Daarom denken we aan scherpere politieverordeningen en het aanstellen van relnigingsagenten.' O Het lijkt alsof Frits van Praag met zijn pleidooi voor opvoeding van de bevolking in plaats - an liet aan stellen van politieagenten tegen de stroom oproeit. Hij wjl doorgaan met acties. Hij noemt het rtrand van IJmuiden waar men docr het plaatsen van afvalbakken met vlag gen aan lange stokken erop, zodat iedereen ze duideiyk kan zien, goede resultaten heeft bereikt. Hier en daar zijn aan die bakken ook luid sprekers aangebracht. Een stem ver telt het publiek, dat da afvalbakken kenbaar zijn aan een vlag. 'Meer niet. En het helpt." Er loopt nu ook een actie 'Houdt Uw Stoep Schoon!' Daarbij wordt de huisvrouw gevraagd, do vuilnis bakken niet te vol te maken en na het legen van de bak. zélf het ernaast gevailen vuil op te vegen. 'De resultaten zijn niet slecht vol gens ons, maar het gemeentebe stuur van Den Haag heeft blijk baar op betere resultaten gere kend, gezien het besluit, minder subsidie aan ons te geven.' Den Haag zegt: 'Inderdaad, we zijn niet zo tevreden. Het is overdre ven. Den Haag een vuile stad te noemen, maar het kan schoner zijn en we willen voorkomen, dat het echt vuil wordt. Vandaar die relni gingsagenten Nederland wordt vuiler. Dat staat vast. Wat moeten we ertegen doen? Opvoeden van het publiek? Strenge politiemaatregelen nemen? Of op voeden én strenge maatregelen? In bepaalde Amerikaanse staten heeft men ervaring met het uitdelen van strenge straffen voor verontrei niging van de wegen. Op de hoofd verkeerswegen krijgen de automobi listen die betrapt worden door de verkeerspolitie op het weggooien van een leeg sigarettendoosje of iets anders, zonder pardon 50 dollar boe te. Dit systeem blijkt in de praktijk goed te voldoen. Wie niet horen wil, die moet maar voelen (Van een onzer verslaggevers) Te Niéuw-Amsterdam (gem. Em- men) is gistermiddag de 2-jarige Thijs de Haan door een goederen trein overreden en gedood. Het kind. dat verleden week 2 jaar werd. zat op de rails, toen de trein in volle vaart naderde. De machinist van de trein die uit de richting Emmen kwam zag het ongeluk aankomen, maar kon de trein niet tijdig tot stilstand brengen. (Van een onzer verslaggevers) Na twee maanden hardnekkig recherchewerk heeft de rijkspolitie van het districtsbureau te Leiden de man aangehouden die ervan verdacht wordt op 17 juni in Lisse een achtjarig meisje, Sonja Loos uit Zandvoort, door wurging te hebben willen vermoorden. Het enige houvast dat de politie had, was een vaag signalement van de dader en de mededeling dat h(j in het bezit was van een kleine, witte auto met bruine bekleding. Duizenden aüto's hebben de poli tiemensen bekeken eer zij in Utrecht de automobilist aanhielden die door het meisje als de dader werd her kend en die na confrontatie een be kentenis aflegde: een 44 jaar oude bedrijfsleider uit de stad Utrecht. Op de 17de juni liepen Sonja Loos en haar zevenjarig vriendinnetje door de duinstrook die aan de Zand- voortse boulevard grenst. Ze werden aangesproken door een man die zei dat ze zich op verboden terrein be vonden, maar die even later zijn strengheid liet varen en de meisjes aanbood ze naar huis te rijden. Het vriendinnetje gaf hij geld om een paar repen chocolade te kepen en toen reed hij weg met Sonja Loos. Hjj verdwaalde en stopte toen het al avond was geworden op de Loosderweg in Lisse en dwong het meisje uit te stappen. Het kind was bang geworden en begon te huilen. Vermoedelijk is de automobilist daar door in paniek geraakt. Hij gooide Sonja in de struiken langs de weg en kneep haar keel zo lang dicht dat rij bewusteloos werd. Hij trapte en sloeg het bewusteloze kind en reed weg. Niet lang daarna vond een voor bijganger het kind huilend in de wegberm en bracht het naar het po litiebureau, waar men uit Zandvoort al bericht over de vermissing had ontvangen. Het vriendinnetje had thuis, volkomen overstuur, verteld dat Sonja door „een vreemde mijn heer" was meegenomen. De meisjes konden maar een heel vage om schrijving van de dader geven, maar ze wisten wel hoe de auto er uitzag. De speurtocht naar de witte auto begon. Ten slotte bleek het spoor van een auto die een week na het misdrijf al eens op de Zandvoortse boulevard was gesignaleerd, naar de bedrijfsleider in Utrecht te leiden. Vorige week donderdag werd de man aangehouden. Sonja Loos her kende hem bij confrontatie onmid dellijk. De politie gist nog naar de motie ven voor deze poging tot moord. Ais verklaring wordt gezegd: mogelijk was de man door zijn kinderloos hu welijk onevenwichtig en heeft hij zich op een vreemde manier tot het kind aangetrokken gevoeld. Gistermiddag is de man. verdacht van poging tot moord, voorgeleid hy de officier van Justitie te Haarlem. (Van onze soc.-econ. redactie) Bjj het bestuur van de Amster damse effectenbeurs bestaan ernstige bezwaren tegen de wijze, waarop Alweco, de producent van REM-an tennes, reclame maakt voor zijn pro- dokL Men vreest een rush op de aande len van deze sinds jaren verliesge vende onderneming. De commissie van royering van de Vereniging voor de Effectenhandel overweegt dan ook de aandelen Alweco uit de royering te nemen. Geruchten, dat er al een beslissing zou zijn genomen, werden vanmorgen met klem ontkend. DEN HAAG (ANP) De thans in de West verblijvende socialistische fractieleider In de Tweede Kamer, dr. ir. A. Vondeling, heeft de minister president schriftelijke vragen gesteld over de Nederlands-Duitse grens van het zogenoemde continentaal plat. HU vraagt om. of er overeenstem ming Is bereikt over het verloop van deze grens en of de regering de com missie voor Buitenlandse Zaken uit de Kamer hierover wil inlichten. Dr. ir. Vondeling verzoekt de rege ring de eventuele goedkeuring van de bereikte overeenkomst op te schor ten, totdat de wetsontwerpen mijn wet continentaal plat en goedkeuring Geneefse zeerecht-verdragen door de Kamer zijn behandeld. Morgen, de twintigste augus tus, wordt mr. J, A. W. Burger zestig jaar. Op zijn zes tiende kwam hij het eerst *in het nieuws'. Hij zwom het Hol lands Diep over bij zijn ge boorteplaats Willemstad. In de oorlog trok hij de aan dacht door zijn overtocht naar Engeland. Ais Engelandvaarder kwam hij in het kabinet van prof. Gerbrandy. Mr. Burger was lid van de SDAP. Doorgebroken allang voor de oorlog, toen hij de partijvorming op confessionele grondslag voor Nederland on deugdelijk vond. Hij versterkte het socialistische element in de Nederlandse regering in Londen. Zijn radiotoespraak, als minis ter van Binnenlandse Zaken, in het bevrijde zuiden van Neder land gehouden over d« zuive ring, werd de aanleiding voor zijn ontslag als minister. Hij had gezegd: het gaat om hen die fout zijn geweest, niet om hen die een font hebben ge maakt. Eerst in het noodparlement, later in het echte parlement was mr. Burger Ud van de socia listische fractie. HU volgde in 1952 mr. Donker op als fractie voorzitter. Twee maai had hU een groot aandeel in de vorming van een kabinet-Drees. Sedert 1963 is mr. Burger lid van de Eerste Kamér. HU is lid van het bestuur Tan de Partij van de Arbeid. Sinds 1949 is hij voorzitter van de VARA. Mr. Burger heeft zich met zijn hele persoon voor de publieke zaak ingezet. HU stond en staat voor zijn overtuiging. Daarvoor is hij ook door zijn politieke tegenstanders gewaar deerd. (Van een onzer verslaggevers) Ergens in het bosterzijde can rijksweg 12 tussen Ede en Arnhem ligt waarschijnlijk nog het contact sleuteltje van een personenauto. Het is daar niet verloren maar in het xcildeweg neergegooid door een Arn hemse vrouw die in de auto ruzie had gekregen met haar man over de snel heid, waarmee hij koers zette naar de echtelijke woning. Omstreeks half vijf in de ochtend ontstond het geharrewar die tot de dramatische scène leidde waarbij de vrouw de contactsleutel in de auto omdraaide, uit het slot trok en door het raampje naar bulten wierp. Haai man had haar verzuchtingen over het veel te snelle rijden genegeerd en wilde zo gauw mogelijk naar huis Volgens de politie reageerde de echtgenoot met enige fikse klappen, waarna de vrouw als lifster langs de rijksweg postvatte. De bestuurder van een vrachtauto zette haar af in haar woonplaats waar de vrouw by de politie aangifte ging doen van mishandeling door haar inan. Onderwyi ging de niet minder boze echtgenoot op zoek naar het contactsleuteltje. (Van een onzer verslaggevers) De steeds zwaarder wordende las ten nopen ook de Noord Ooster In Wiidervank, een regionaal dagblad, verschijnend in de Groninger veen koloniën, samenwerking te zoeken. De ruim zestdg personeelsleden van het bedryf hebben een brief ontvan gen, waarin mededeling -word* ge daan van dit feit. De onderhande lingen zyn in een vergevorderd sta dium en de uitkomsten van de be sprekingen worden voorgelegd op een algemene aandeelhoudersverga - daring die over veertien dagen zal worden belegd. (Van een onzer verslaggevers) Het aantal zieke verpleegsters in het Bredase diaconessenhuis is in de joop van dinsdag opgeiopen tot 38. Er Is een bacteriologisch onderzoek gaande naar de oorzaak va-; de ziekte. Dit onderzoek duaft drie a vier dagen, zodat voorlopig nog niets mot zekerheid kan worden vastgesteld o.a. of de riekte van besmetteüjae aard is.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1