GROENOORD: 300.000 BEZOEKERS Huizm Vloot van 7 bokken zal Eilbek lichten Beter dan in 1959..." Strenge vorst: stagnatie iu de wegenaanleg Jubilarissen bij Wilton SPORT RAPPORT De Hofnarvlugge en geestige parodie Plffitw ONTWIKKELEN Vuur verwoest winkeletalage Voor diefstal 5000 kwasten: zes maanden Geslaagd Reeks inbraken in centrum van Schiedam Achterstand inhalen onmogelijk GEVONDEN VOORWERPEN Schoon Zandbak cbiedammers j elkaar ouder ROLFILEV8S Het Vrije Volk Sportweek HET VRIJE VOLK VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 PAGINA 4 VOOR HET VAN UW foto film TUINLAAN 98 TEL. 67464 MGR. NOLENSLAAN 688 TEL. 62076 SCHIEDAM SCHIE DAMS TROTTOIRS MASKER REVOLVERS BROKKEN DWS Engelse coach Amateurvoetbal Proficiat! Wim Zonneveld Bedrijfsleider B. J. Halsma: „Het is weer een topjaar..." {Van een onzer verslaggevers) TJet is weer een topjaar." Zit- tend achter zijn bureau in een modern ingericht kantoor wees cle 44-ja.rige bedrijfsleider van het fraaie openluchtzwembad Groenoord te Schiedam, de heer B J Halsma, gisteren met een veelzeggend gebaar naar de ga zons en de bassins van het bad, waar het krioelde van baders,' die m deze laatste warme dagen van 1964 nog van zon, lucht en water genieten. Groenoord is in trek dit jaar. Het blijkt uit de bezoekcijfers; gisteren bereikte men de 29S.000 en vandaag wordt dit cijfer vast en zeker over schreden tot ver over de 300.000 De heer Halsma, (bruingebrand, blauw sporthemd, zwart achterover gekamd haar) hoopt, dat het warme weer nog even zal aanhouden. „Dart zuilen we waarschijnlijk het topjaar bij uitstek, 1959, evenaren of klop pen, vertelt hij. „Destijds hadden we 310 000 bezoekers. Het gaat pri ma. Of deze drukte extra moeilijk heden met zich brengt? Nee, het is natuurlijk wat drukker, maar we ne men dan wat los personeel aan en dan lukt het w el. Veertien man vast personeel heeft de heer Halsma, die al sinds zijn zestiende jaar dit werk doet en via badjongen, badmeester, bedrijfslei der werd van een zwembad in Den Haag, verhuisde naar Assen, waar hij hetzelfde werk deed en nu sinds twee jaar in Schiedam werkzaam is. Sinds het bad Groenoord acht jaar geleden in gebruik genomen werd, z\jn er steeds verbeteringen aangebracht en onder leiding van de heer Halsma wordt deze lijn doorge trokken. Dit jaar bij voorbeeld werd er een glijbaan aangebracht en ln het volgend seizoen zal er waar schijnlijk weer iets nieuws komen. Geheel nieuw is de „Groenoord- actie Opgeruimd Staat NetjesMet tussenpozen klinkt via de luidspre kers de vriendelijke stem van een juffrouw, die de bezoekers beleefd verzoekt papier en afval in de daar toe bestemde bakken te deponeren. En het moet gezegd, Groenoord is een schoon zwembad. „Ja," zegt de bedrijfsleider, „ik ben altud een schoon zwembad ge wend geweest zo behoort het ook te zijn Overigens is dat natuurlijk ook een kwestie tan samenspel tussen het pubüek en het badpersoneel. Sinds zijn zestiende jaar is de heer Halsma dus op een of andere wijze aan het zwembad verbonden en hij heeft al veel ervaring opge daan „In een zwembad," peinst hij, „maak je altijd wat mee En hij vertelt over dat jongetje, dat onlangs werd gezocht door zijn vriendjes en grote opschudding bij het badpersoneel veroorzaakte, omdat men slechts de kleren van de jongen vond. Aanvan kelijk dacht men, dat het jongetje zou zijn verdronken. 's Avonds bleek vertelt öe heer Halsma. dat het jongetje zonder kleren, m zijn zwembroek naar huis was gegaan .Meneer, het is een gekkenhuis Temidden van een razende drukte (de mensen stonden zelfs buiten de zaak) vertelt de eigenaar van een fjszaak in de Passage over de twee warme dagen van deze week „Het is beter dan m 1947 en in 1959 We hebben nog niet zo'n zomer genad wat de ysverkoop betreft Door vuf man personeel werden de Schiedammers van ijs voorzien Met bekers tegelijk: ging het de deur uit „Vroeger," aldus de eigenaar, „toen we hier pas kwamen, dat was na de oorlog, beschouwde men ijs eigenlijk nog als een luxe, maar nuze komen zelfs 's winters Advertentie I.M. In de Sliedrechtstraat is van morgen de etalage van 'n groen te- en fruitzaak uitgebrand. Bo vendien ging een ijskast in de vlammen gedeeltelijk verloren. De schade wordt geschat op 5000 gulden. De brand is vermoedelijk ontstaan door sluiting in de raamverlichting. De groentezaak wordt beheerd door de heer J. Koster. Bij de brand, die om half vijf uitbrak en om ongeveer zes uur was bedwongen, waren aan wezig de K8, de bluseenheid 621 en de G8 De blussing, onder leiding van on derbrandmeester J W. Schoonmade, geschiedde met een nevelstraal. Door de grote rookontwikkeling moesten m spuitgasten gebruik diaken Van persluchtnaaskers. Dan zijn er natuurlijk de zoekge raakte kinderen „Daarvoor hebben we nu een zandbak Wanneer nu zo'n peuter huilend en alleen wordt aangetroffen, brenge nwe hem naar de bak, waar we ook een box heb ben staan, doen het hekje op slot, zo dat de kleuter niet opnieuw kan weglopen en na een half uur komt dan de moeder haar kind afhalen nrerwtjl de heer Halsma vertelt komt er een meisje opgewonden binnen. „Hebt u wellicht een leren damesbeursje gevondenvraagt ze gespannen. De heer Halsma staat op en pakt een portemonnaie uit een vakje ,Is die het'" Even kijken, ja, ja Stralend verlaat het meisje even later het kantoor „Tja," zegt de heer Halsma laconiek, „gevonden voorwerpen hebben we ook Als we 't zwembad verlaten, kij ken we nog eens naar de gazons, terras en de bassins. Overal liggen baders heerlijk te bruinen, klinkt het geroep van de kinderen in het ver koeling brengende water; 1964 is in derdaad een top j aai- (Van een onzer verslaggevers) De bergers van Van den Tak gaan volgende week proberen het wrak van de Duitse vrachtvaarder Eilbek, dat sinds 22 november van verleden jaar ln de Nieuwe Maas ligt, te lichten. Twee dagen ztjn ervoor uitgetrokken: zater dag 5 en zondag 6 september. Een vloot van drijvende bokken wordt ervoor ingezet een van de grootste, ooit voor een dergelijk karwei gebruikt. Het is waarschijnlijk, dat de Rotterdamse bergers de operatie met succes zullen bekronen. De Eilbek moet met zijn 2281 bruto tonnen tot de kleine zeeschepen wor den gerekend, maar de bergtngsope- ratie geldt niettemin als een karwei van de eerste, moeilijkste orde. Op de steifdag van president Kennedy ver dween het schip na een aanvaring m de diepte, ondanks verwoede po gingen van een grote vloot sleepboten het schip te behouden. Medio juli waren de mannen van Taksberging zover gevorderd met het voorbereidende werk, dat het op zijn zij liggende schip kon worden over eind gezet. Dat lukte prachtig na een bijzonder spectaculaire operatie. Sindsdien hebben de bergers ge zwoegd om het beslissende onderdeel van de operatie voor te bereiden: aan de kanten van het nog steeds op de livierbodem rustende wrak zjJndrfjf- tanks aangebracht, die straks de bokken moeten helpen Er worden ongeveer zeven drij vende bokken ingezet. De eerste zal reeds in de loop van woensdag vast maken. Successievelijk volgen dan de andere geweldenaars, die straks met AMSTERDAM, (ANP). De rechtbank te Amsterdam heeft van ochtend de 54-jange kantoorbedien de G. S. uit de hoofdstad wegens diefstal van 5000 verfkwasten ter waarde van naar schatting 10.000 gulden ten nadele van de N.V. Werkspoor, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zes maanden, ■waarvan drie voorwaardelijk en af trek van het voorarrest. De offieeier van Justitie had acht maanden gevangenisstraf met aftrek geeist. De verdachte, die nog nooit met de justitie in aanraking is ge weest, was reeds 21 jaar in dienst van Werkspoor. Hij had daar administratief werk en kon gemakkelijk bij de kasten komen, waarin c!e verfkwasten wer den bewaard De kwasten verkocht hij door aan een schilder, die hem er in totaal 3 000 4 000 gulden voor betaalde. Deze schilder, de 42-jarige H. van V uit Amsterdam, werd wegens schuldheling conform de eis veroor deeld tot een geldboete van 300 gul den subs, dertig dagen hechtenis Bij een stoeipartij in het Kra- lingse strandbad in Rotterdam heeft de zeventienjarige kermis exploitant J. Wanningen uit de Jacob Cafsstrsat zijn Imker schouder gebroken. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis Dfjküigt. een aantal werkvaartuigen voor een zeldzaam tafereel op de rivier zullen zorgen. In overleg met de havenautoritei ten heeft men een zaterdag en een zondag voor de berging gekozen. De scheepvaart op de rivier, die overi gens de komende week ter hoogte van het wrak extra behoedzaam moet manoeuvreren, is dan het minst druk. Drukte in Groenoord. hóe druk toont deze gisteren gemaakte foto. (Van een onzer verslaggevers) „DIT IS een topseizoen. Het wordt beslist beter dan in 195£". De veer tigjang-e exploitant van de restau ratie in bad Groenoord, ie heer W. M. van de Mos, tevens beheerder van Musis Sacrum aan de Lange Haven in Schiedam, vertelt het met een vergenoegd gezicht „DIT IS al het achtste seizoen en het loopt vru goed". Wat het bezoe kersaantal betreft stelt bij vast, dat constant mooi weer een lager dag- gemiddelde met zich brengt „Juist de uitschieters veroorzaken bezoe kersrecords Overigens heeft zo'n topjaar altijd een terugslag Kijk maar naar 1960, toen kwamen er hooguit 146 000 bezoekers. DE HEER Van de Mos, die vijf man personeel in dienst heeft, die in de zomermaanden afwisselend dienst doen in Musis Sacrum en Groen oord, vindt het belleren van de res tauratie met het grote terras leuk werk „Het is wel eens te druk, als het warm is, maar het is een pret tige afwisseling voor het winter werk in de rokenge zalen In het ziekenhuis DJkzigt slaagden voor de aantekening kraamverpieging de snaters A G Engels, S M den Engelsman G Fennema, A M M Gantevoort, C A Geldennang, G A van Griethuysen. M J H Hoek, W J van Hoeve. R C Hoogstad, E J Jansen, H J T M Kooien, L F I Ku- gei, M H J J Palmen, C I Perk. M v d Poel en L v Tuj'l. Advertentie IM. Bekendmaking Onteigeningsplan Woudhoek-Spaland Het hoofd van het gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 80 der Onteigeningswet bekend: dat ingevolge bovengenoemd wets artikel een uitgewerkt, bij besluit van de gemeenteraad van 24 augustus 1964 voorlopig goedgekeurd, plan tot onteigening in het belang der volks huisvesting ten name van de ge meente Schiedam, ter verkrijging van de beschikking over ongebouwde en gebouwde eigendommen, gelegen in het gebied, begrensd door de bebouw de kom van het dorp Kethel, de grens met de gemeente Vlaardingen, de ge projecteerde weg in het verlengde van de Docnkade (Rotterdam), de Groeneweg, de spoorlijn Schiedam Delft en de Poldervaart, begrepen ln het plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan ln hoofd zaak „Kethel-Sehiedam", vastgesteld bij raadsbesluit van 24 februari 1961, goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 24 juli 1961, G8. nr. 579, herzien bU raadsbesluit van 6 januari 1964, goedgekeurd door Ge deputeerde Staten der provincie Zuid- Hoiland bi) hun besluit van 27 mei 1964 G S. nr. 397, met de bij het ont eigeningsplan behorende kaart, een grondtekening en verdere bescheiden op 31 augustus a s. ter secretarie dier gemeente (afdeling Algemene Zaken stadhuis) zal worden nedergelegd om aldaar tot en met 29 september as. voor een ieder ter inzage te lig gen en dat volgens artikel 81 van bo vengenoemde wet, de belanghebben den uiterlijk veertien dagen na ver loop van de termijn voor nederlegglng hunner bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur kunnen opgeven. Schiedam, 25 augustus 1964 De burgemeester van Schiedam, J. W. PEEK (Van een onzer verslaggevers) Na een uitgebreid onderzoek heeft de Schiedamse politie, naar eerst nu bekend is geworden, aan het be gin van deze week, twee jonge Schiedammers, de 22-jarige los werkman H. V. en zijn twintigjarige vriend J. G. V. aangehouden, die zich in juli hebben schuldig ge maakt aan een reeks inbraken in het centrum van Schiedam. De jongelui, die vandaag werden voorgeleid voor de officier van Jus titie te Rotterdam, sloegen de eerste maal him slag in de nacht van vrij dag 10 op zaterdag 11 juli bij dr G. in 't Veld aan de Willem de Zwü- gerlaan 23. waar na hun bezoek een vloerkleed, een TV-toestel, de in houd van een klerenkast en een groot aantal sieraden werden ver mist. De volgende slachtoffers wa ren radio- en TV-handel A. de Jager aan het Broersveld 108, de textiel zaak gebr. Bertels en de firma W. Overduk, Hoogstraat 159, waar het duo ln de nacht van donderdag 30 op vrijdag 31 juli inbrak. By de firma De Jager ontvreemd den ze negen radiotoestellen, waar onder enkele transistors en twee TV-voorzetapparaten. Bij de firma Bertels bestond de buit uit textiel. Vervolgens namen de twee insluipers en passant een koelkast mee, die de firma Overdijk op straat had staan. Het tweetal, dat een bekentenis heeft afgelegd, maakte gebruik van een auto en vervoerde de goederen naar een opslagplaats ergens ln de binnenstad. Alle gestolen goederen konden worden achterhaald. (Van een onzer verslaggevers) De uitvoering van de weg- en waterbouwkundige werken in Schie dam, aldus het verslag over 1963 van de Schiedamse gemeentewer ken, „is ernstig gestagneerd als gevolg van de lange vorstperiode in de winter van 19621963. De vorig jaar geplande werken konden eerst in maart worden begonnen. Thans blijkt, dat het onmogelijk is om de achterstand weer in. te halen. De planning van de werken, aldus het jaarverslag, moest herhaaldelijk worden gewijzigd en aangepast aan de vertragingen m de woningbouw en tevens aan de beschikbare speciale werkkrachten van andere diensten De uitvoering in 1963 was dan ook zeer moeilijk en een gedeelte van de in 1963 geplande werken zal dit jaar worden uitgevoerd Er werd voortgegaan met de aan leg van rioleringen, noodstalen en definitieve bestatmgswerken. Het jaarverslag noemt 27 in uitvoering genomen werken. De riolering en bestrating behorende tot het com plex van 182 woningen in Nieuwland werd vorig jaar voltooid, maar een gedeelte werd naar 1964 verschoven. Rioleringen kwamen klaar in de projecten; woningcomplex ten wes ten van Cartoimagefabriek, woning bouw Spleringshoek, complex van 421 woningen in Groenoord, en het industriegebied ten westen van de Schie. Bestratingen of noodbestratingen kwamen geheel of gedeeltelijk ge reed in do projecten ten oosten van de 's-Gravenlandseweg, woningcom plex ten westen van Caxtonnage- fabriek, woningbouw ten oosten van de nieuwe Damlaan, r.-k. kerkbouw aan de Schaepmansingel, het recht trekken van de 's-Gravenlandseweg, de Ventweg langs de Burgemeester van Haarenlaan, het uitbreidingsplan Kethel, uitbreidingsplan Groenoord en het industriegebied ten westen van de Schie. Verschillende andere werken werden in uitvoering geno men, zoals de profielwijziging van de Rotterdamsedijk en de aanleg van het nieuwe Stationsplein. Bij Wilton-Fijenoord te Schiedam zij nde volgende Jubilarissen gehul digd. 40 jaar: S. Rltstier, controleur machine fabriek, Rotterdam. 25 jaar: H. G. Brandt, produktlechef, Rot terdam, L. Breeman, perser, Vlaar dingen, J. van Buren, plaatwerker, Rotterdam; J. Cok, ijzerwerker-aan- bouwer, Ridderkerk, C. van Dalen, baas-ijzerwerker-nieuwbouw, Vlaar dingen; J, C. Fontfjne, constructuur algemeen werktuigbouw, Schiedam; P. Schillebaart, ond erbaas-ij zerwer- kers-nieuwbouw, Rotterdam; J. Huis man, ijzerwerker-aanbouwer, Schie dam; E. J. de Jong, ijzerwerker-aan bouwer, Rotterdam; J. Koorn, bank werker, Schiedam; W. Mels, ijzer- werker, Rotterdam; M. L. van Raamsdonk, boorder, Rotterdam; H. van Rij, magazijnbediende, Schie dam; J. J Stok, plaatwerker, Rotter dam; C. Vermaat, draaier, Vlaardin gen; L. Versluis, calculator, Schie dam; A. M. Vroech, lekfcro-monteur, Rotterdam; W. Westerhoff, spaaten- buiger, Vlaardingen; P. C. van den Wijngaard, ijzerwerker, Vlaardingen. De heer Ritsier heeft de Orde van Oranje-Nassau in zilver ontvangen. Hedenmorgen zijn de jubilarissen toegesproken door ir. B. Wilton. Ze ontvingen het gebruikelijke cadeau ondercouvert. Gevonden voorwerpen Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 800 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag, 6 sleutels ln etui; kettinkje met 3 sleutels, rozenkrans in étui; auto sleuteltje met mesje; ring met 4 autosleutels; trui; kinderschoentjes: hangertje met steentjes, oorbel; 15 meter touw; paspoort; rablespenning; bagagebinder; tas met inh porte monnee met inh.; leger tas met inh.; knlpportemonnee met inh. Te bevra- (Van c f.lmxedactie) Het is niet moeilijk een ant woord te vinden op de vraag, waarom de film, „De Hofnar" zo bijzonder geslaagd is. Denkt men het tn kleuren verfilmd kostelijk verhaal zonder Hollywoods eerste komiek Danny Kaye in de hoofd rol, dan mist het precies het ele ment, dat deze vlugge en geestige parodie op eerder verschenen, diep serieuze ndderfilms, levend maakt. Denkt men echter Danny Kaye m een vlakkere, minder vinding rijke parodie, dan blijken zijn grappen, zijn mimiek, ztjn liedjes wat mager. Wanneer de film, waarin het verhaal wordt verteld van de trouwe aanhanger van de onver schrokken leider van een middel eeuwse verzetsbeweging, die is op gestaan tegen het bewind van de tyrannieke koning Roderick, Hu- bert Hawkins (Danny Kaye), de kant opgaat van de klinklare kolder, dan brengt die menselijk ste van alle hedendaagse clowns een vleug geamuseerde vertede ring. Raakt men even uitgekeken op zijn bepaald niet onbeperkte reeks gekke gezichten, dan zorgen bril jante vondsten voor de nodige af wisseling. (Passage). 's Nachts langs de trottoirs is de zoveelste film over de prostituées. Het aanbod in dit genre moet zo langzamerhand de vraag wel over. treffen Deze keer is het een Frans produkt, geregisseerd door Mau- riche Cloche Monopole geejt er een nachtvoorsteihng van Behalve de gebruikelijke nacht lokalen met publieke vrouwen, souteneurs en boemelaars, straat- tafereeltjes bi) lantiar»-licht »n wat dies meer zij, ziet men een tehuis voor gevallen meisjes, ge sticht door een ijverige en dap pere pastoor. De souteneurs nemen het hem wel kwalijk, dat hij de meisjes aan een nette betrekking helpt Aan het slot van de film steken zij het tehuis in brand, maar dit ontmoedigt de pastoor in het ge heel niet De film heeft ons niet geboeid Wij kunnen slechts hopen, dat de bedoelingen van de producent even eerbaar waren als die van de priester Wat dit betreft zij vermeld, dat er in „'5 Nachts langs de trottoirs" weinig of geen prikkelende scènes voorkomen (Monopole, nachtvoorsteihng) De allernieuwste versie van ,J3e man met het ijzeren masker" ts een bijzonder weinig geslaagde. De Amerikaanse vervaardigers ervan laten hei verhaaltje, dat niets om het lijf heeft, afspelen in de zeventiende eeuw. Gemaks halve laten ze de inwoners van een vorstendom, dat aan Frank rijk grenst, Engels praten Zoals m vele andere films van dit genre wordt er flink gevoch ten. Een minister wil namelijk het landje versjacheren aan Frankrijk. Hij heeft het geiuk, dat zijn meester, de hertog, een oude man is. Diens zoon laat hij eenvoudigweg gevangen nemen en met een fraai ijzeren masker op m een kerker kleunen De zoon heeft echter een dap pere vriend die, hoe kan het an ders, een bekwaam zwaardvech ter is De gevechten tussen de vriend en zijn aanhang en de mi nister met zyn soldaten zijn niet spannend, maar boeien door zwie righeid van de piekfijn geklede mannen. Ook de natuuropnamen zijn de moeite waard. De film eindigt met een happy ending. Zoon Marco wordt verlost van zijn kwelling, het Masker, en gaat het vorsten dom besturen. Zijn dapere vriend krijgt zijn verdiende beloning door het ja-woord van de mooie zuster van Marco. (Monopole). Geen ridders, geen zwaarden komen eraan te pas in de film „Met de vinger aan de trekker". De titel tekent de gespannen si tuatie, waarbij een bijzonder kor date vrouw, die niet terugdeinst voor een zweepslag meer of min der, de rol van manwijf speelt, die erop uit is de macht in een klein stadje over te nemen met geweld. Ln dit hardvochtige streven - zij gaat over lijken wordt zij echter gedwarsboomd door een goede held, die aan het eind het manwijf op de kmeen en een an der goed en zacht meisje ln zijn armen krijgt. Monopole, zondag middag). popu Stan Laurel en Oliver Hardy, die weer eens aan het publiek worden voorgezet m de film ,fDe Brok kenpiloot'. Vanuit de lichtstad Parijs waar QUie en Stannie in dolle verliefdheid voor het vreemdelin genlegioen tekenen om alles te vergeten trekken de twee lach- virtuozen naar het gloeiend hete Mexico. De avonturen, die het duo daar beleeft, moet men gaan zien en niet vertellen. (Monopole, woensdagmiddag), gen bij de vinders- damesportemon- nee met inhLmtgaarden, B. van Haaxenlaan 408, damesparaplu, Ver' hoeck, Westfrankelandsestraat 41, badtas met 2 bandafnemers, Slinger land, Abbenbroeksestraat 4; rieten mandjes, Langenberg, B van Haa- renlaan 1201; kinderportemonnee met inh, Sehrauwers, Ant Muysstr.te; herenportemonnee, Mohring, B K.- laan 188b: tas, jas en trui. Wen- nmk. Prins Bemardlaan 74, hondje (teef), Dierenasiel, St Annaguster- straat 47, zadeldekje, Nortler, woon ark „Geiler", Westerkade; ketting, slot en 3 sleutels, Schouwink, Fran- cios Haverschmidtlaan 53; rabiespea- nmg, Kruithof, Lorentslaan 44d, snoer zelfontspanners, Lelieveld, v. Oldenbameveltstraat 193, hon- denriem met penning, Veth, Ridder- kerksestraat 33; topend van hengel, Den Hollander, Jan Oudegoeststraat 116; schepnet, Scheffers, Dam v5; kartonnendoos met inh.. Van 't Hof pa van DjjkjKl. Katerstraat 90; bankbiljet. Herstel, Mgr. Molenslaan 163; bedelketting, Klasee, Goereese- str 8; damesring, Hoenderkamp, Dr. Kuyperlaan 235; bedelarmband met bedels, Kramers, Parkweg 155: be drag aan geld, kassier. Boerenleen bank, Kethel; kindervestje, Braak, Tuinlaan 6, Terlenka regenjas, Mout- haan. Hoogstraat 86, 2 overhemden. De Jong, sigarenwinkel, Broersvest 8a; regencape, Korsvaar, v. Leeuwen- hoekstr. 9a, platic regenjas in etui, Post, Kethel, kinderjasje met capu chon, De Bujjn, v. Ruysdaellaan 70b; trui, Mostert, Dorpstraat 3; trui, Et- man, Broerhaavelaan 38a; geel-zwar- te sjaal, Gondziers, Prof Aalberse- laan 4, babyschoentjes (r). Koever mans, Runstraat 39, zijden sjaal, v. Dummelen, St. Jacobsgasthuis, 3.K.- laan; sjaal. langenberg, B. v. Haa- renlaan 1201; damesschoenen, Korte- weg, Rusthuis. Nw. Haven 153; bad handdoek, Kind, Populierenlaan 40" kinderschoentjes, Verveen, Lekstraat 85; kinderjack met capuchon, F.oc- tus, v. Swindenstraat 23b; jongens fiets, v. Hoogendoom, Veleriusstraat 88; kinderfietsje, Lourens, v. Maa- nenstr, 118; autostep, Dröge, Schim- melpenninckstraat 73; wandelwagen tje met pop, Keijden, Maasstraat 8; étui met inh, Smit, Fabristr 2; huissleutel, Lankveld, B. van Haa- renlaan 1233; ring met 6 sleutels, Nooman, Dorpsstr. 15; aansteker. Valkenburg, HuUsmansstr. 12a, 2 sleutelringen met 3 sleutels en ket ting, Lems, Rotterdamsedijk 237b; ring met 5 sleutels, v. d Most, C. v. d Lindenlaan 67 Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling; Passage 20, Schiedam* tel 010-6 87.93 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur): Slaak 34, Rotterdam UITSLUITEND tel 010-1110 31 1110.32 Abonnementsprijs; 78 cent per week of ƒ10,15 per kwartaal. Starting op girono, 28SS3 ten name vsn N.V. De Arbeiderspers, Slaak 34, Rotterdam, is mogelijk. Tt/Torgen, zaterdag gaat het dan i - eindelijke gebeuren. Da Sporthal komt naar Schiedam. Er zal in de nacht van vrijdag op zaterdag in Schiedam één man zijn die geen oog dicht zal doen. Cor Bolmers zal lig gen woelen in zijn bed en blij zijn al» bij hem om half zes de wekker af loopt. Want natuurlijk is hij erbij als de wagens van verschillende firma* uit Schiedam en ook een uit Vlaar dingen in Gorkum de onderdelen van de Sporthal op hun grote wa gens gaan laden. Het zijn de wagens van de fa. L v, d. Water, N.V. Voogt, fa. C .van Pelt, Th. van de Berg en' de fa. Lensveld uit Vlaardingen, Om 7 uur hoopt men de eerste wa gen geladen te hebben die dan om streeks half tien in Schiedam aan komt maar dan meteen doorgaat naar de fa. Kraai] erna voor het staalstralen. Ook bij ons zal zaterdag de wek ker vroeger aflopen dan normaal gebruikelijk is. Want wjj zouden geen goede krantenmensen zijn als we daar niet bi) zouden zijn. Vroeg opstaan dus. mar dat kan voor eeu keertje wel eens. Cor Bolmers ligt er immers maanden wakker van T7"onden wij u vorige week berich- ten dat de handballers van DWS naar Paterswolde zouden gaan, nu moeten wij vermelden dat een en an der niet door kan gaan, In het blad „Kontakt" lazen we dat door de vele afschrijvingen en de grote fi nanciële risico's aan het toernooi ln Paterswolde verbonden, het bestuur zich genoodzaakt zag van deelname aan dat toernooi af te zien. In hetzelfde blad lazen we ver der dat het op de receptie van DWS op zaterdag 5 september best gezel lig zal worden. Tijdens de receptie zullen namelijk enkele dia's en eeu filmpje worden vertoond van de oud- ledendag, die op 27 Juli is gehou den. De cricketvoorzitter van Excelsior *20, de hr»r J, H de Groot, schrijft m net mededelingenblad van de cricketafdeling De Rungetter, dat het wel een vrome wens zal blij ven om nog eens over een Engelse coach ta kunen beschikken voor en kele maanden Hij slaakt de ver zuchting dat er misschien in Excel- siorknngen wel iemand rondloopt met relaties op dat gebied. De wens van de heer De Groot om een Engelse leermeester is nog lang zo gek niet. Te meer omdat Excelsior dit jaar verrassend goed cricket heeft laten zien. Er was even een kleine inzinking bi] de Thurlede-bewoners, anders hadden zij een goede kans op het kampioenschap gemaakt. Misschien in net volgende seizoen, meneer De Groot! De clubs in de RVB gaan eerder het spits afbijten dan hun grote broers in de KNVB. Zondag 6 sep tember gaat voor hen het hek van de wei ook weer open. Schiedam gaat meteen een uitwedstrijd spelen tegen DEH; DRZ krijgt Pretoria thuis. Schiedamse Boys ontvangt SVO en WF krijgt Soag op bezoek. Hoewel wjj geen pluimen van da week of dergelijke dingen uitdelen, willen we toch het kampioen gewor den waterpoIo7eventai van SZC ge lukwensen met het behaalde succes. Drie jaar hebben de Schiedammers op de loer gelegen om hun slag te slaan, maar steeds weer werd daar een stokje voorgestoken. Nu was bet dan eindelijk zo ver en komt SZC ln het komende seizoen uit in de se klas van de KNZB. De J. P. Hofmanbeker, die ieder jaar op de Jaarvergadering bij SVV wordt uitgereikt aan de man of vrouw die zich enorm heeft ingespan nen voor de vereniging, is dit keer aan Wim Zonneveld te beurt geval len en terecht. Wim is een man die veel voor SW heeft gedaan en nog doeit. Zelfs op ae avond dat hem de beker zou wor den overhandigd kwam hij nog bijna te laat omdat hij nog wat karweitjes had op te knappen op Harga. Toen voorzitter Eising aan Wim Zonneveld (door zijn vrienden ook wel Willem Parel genoemd) de beker overhandigde, kreeg hij van de aan wezigen een ovatie als bewijs dat de leden het werk van Wim weten te waarderen. Wim heeft de beker niet alleen geinregen voor het werk aan het veld maar ook door vele andere dingen die hij voor SW doet. Van de Christelijke Sportfederatie kregen wij het bericht dat deze fede ratie heeft moeten afzien van de ge plande sportweek of -dag. Niet omdat het bestutu- van de GSFS tegen de organisatie heeft opgezien, maar de reden was dat de bij de CSFS aan gesloten verenigingen geen kans heb ben gezien om op een dag htm sport wedstrijden of-demonstraties te hou den. Op de eerstvolgende vergadering van de CSFS zal de heer E. Mast die aftredend is zich niet meer beschik baar stellen voor een bestuursfunctie. B v. B.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2