B. en Wbeantwoorden vragen over zaalhuren TARIEVEN Kantoorbediende pleegde inbraken in kantines BOETE 150- EN HALF JAAR NIET RIJDEN Na „enkele glaasjes" met auto botsing gemaakt Trammelant met inenten m In Schiedamse bioscopen Romantische show van Cliff Richard Mooi geluid mooie boete WL elektrische lassers Nieuws uit Schiedam in h kort Vijf schepen bij aanvaringen betrokken Niet tornen aan mening ambtenaren Drie arbeiders na ongevallen naar ziekenhuis Mevr. y. d. Burg chiedammers j elkaar onder Zaalhuren Hel Vrije Volk WISSELKOERSEN „U hoort in deze maatschappij niet thuis Kapotte knaldemper nieuwe collectie iSCHIEDAMSEï ZAASERTJES fa.de JAGER* HET VRIJE VOLK DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1964 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Gezien het loon- en prijspeil, zoals dit sedert 1933 is gestegen, had een verhoging reeds veel eerder moeten plaatsvinden. Wij hebben deze zo lang mogelijk uitgesteld, doch thans kan op deze voet niet langer worden doorgegaan. Dit schrijven B. en W. van Schiedam in antwoord op de door het raadslid ir. C. Boerman van de Partij van de Arbeid op 24 augustus gestelde vragen over de recente verhoging van de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke gymnastieklokalen door sportverenigingen. u~*> üHiiiüMaiuüamuiisniittauitiitnriumtiitiHiunumuuaamiiHtiiiti COUPE EN SCHOUDERS" Verzet Rijpe kost Première NETTE SLAGERS- BEDIENDE of HALFWAS VERLICHTING Brotmeld 105 adverteert wordt niet vergelen GEVRAAGD voor spoedige Indiensttreding ENIGE straat 15, Schiedam. HANDELMIJ J. DE WIT ZN, N.V. oortzetting van huidig prijsbeleid Htl tltflltl! IIIIIII IIMMtf trtttlllttTtllllTtimf If mtmititmiHitnifMf MM*»JL (Van een onzer verslaggevers) In antwoord op de door Ir, Boer man gestelde vraag hoeveel de oude en nieuwe tarieven voor het gebruik van gemeentelijke gymnastieklokalen door sportverenigingen, bedragen, schrijven B. en W. van Schiedam, dat tot 1 oktober de volgende in 1953 vastgestelde tarieven gelden: 20,per wekelijkse gehrulks- uur per jaar (rond 0,40 per uur) voor gymnastiekverenigingen, aan gesloten bü een landelijk erkende organisatie voor het geven van gymnastiekonderwijs. 37,50 per wekelijkse gebrulksuur per jaar (rond 0,75 per uur) voor voetbal-, hockey-, korfbal-, atletiek- en handbalverenigingen (indoortrairung' en zogenaamde ontspanningsverenig-lngen en krachtsport-, jiu jitsu-. scherm en boksverenigingen. 50,per wekelijkse gebrulks uur per jaar (rond 1,— per uur) voor tafeltennis-, badminto volleybal- en dergelijke verenigin gen. 150,— per wekelijkse gebrulks uur per jaar (rond 3, per uur) voor personen, die als privaat persoon aan particulieren of groepen van particulieren les ge ven. Voor het gymnastieklokaal aan de St.-Anna Zusterstraat bedraagt het tarief resp. 15,30,40, en 120,voor deze categorieën. Voor het gebruik van de lokalen uitsluitend gedurende het wintersei zoen bedraagt de vergoeding voor de eerste categorie 5,per wekelijkse gebrulksuur per jaar (d.w.z. 0,10 per uur)voor extra gebruiksuren ter voorbereiding van bijzondere les sen wordt de vergoeding met vijftig percent verhoogd. Voor het gebruik van lokalen ten behoeve van jeugdige personen, le den van turnverenigingen, niet ouder dan 13 jaar geldt, mits de lokalen worden gebruikt voor zeven uur des avonds, een uniform, tarief van 12,50 per wekelijks gebrulksuur per jaar (rond 0,25 per uur). Bij het bepalen van de nieuwe ta rieven (per 1 oktober) zijn de gym nastieklokalen verdeeld in vier ca tegorieën: a, lokalen gebouwd in 1980 Thomas S, Kernpisstraat, Pier- sonstraat. Van Hogendorpstraat en Van der Leeuwlaan: b, lokalen ge bouwd in de jaren 19451955 dr. Kuyperlaan en Thorbeckesingel; c, lokalen gebouwd voor 1945 Oude Kerkhof, Frans Halsplein, Anthonie Muysstraat en Edisonplein; d. de zeer verouderde lokalen aan de Broersvest en St.-Anna Zusterstraat. niet mogeli jk B. e.i IV. van Schiedam hebben ongelijk, wanneer zij stellen dat de Schiedamse sportverenigingen sinds 1933 redelijkerwijze een in komensvermeerdering hebben kunnen verkrijgen. Er zijn name lijk verenigingen, die pas kort ge leden zijn opgericht en ten twee de is het nu, dertig jaar later onredelijk te schrijven, dat ver enigingen zo'n lange tijd met een verhoging rekening dienen te houden. Natuurlijk dient een vereniging over een bepaalde reserve te be schikken, maar het is niet rede lijk te eisen, dat zij jaren lang de contributie aanpast aan een ver hoging van zaalhuren, die maar niet afkomt. Daarom is het onjuist de ver hoging van de zaalhuren per 1 ok tober met dit argument te moti veren. Het andere motief, de steeds maar stijgende kosten is niet on redelijk, maar dat de verhoging van de zaalhuren zo rigoureus moet zijn hebben B. en V/. niet duidelijk kunnen maken. De tarieven zijn: f 120,voor ca tegorie A (rond 2.40 per uur): 9S,voor categorie B (rond 1,95 per uur); f 72,voor categorie C (rond ƒ1,45 per uur) en f 48,voor een lokaal uit categorie D (rond 0,98 per uur). Voor het gebruik van gemeentelij ke lokalen ten behoeve van jeugdige personen, niet ouder dan 13 jaar is mits de lokalen voor zeven uur des avonds worden gebruikt een vergoe ding verschuldigd per wekelijkse ge- bruïksuur per jaar 60,— voor lo kaal a. 120 per uur), 48,voor lokaal b 0.96 per uur); 36,— voor lokaal c 0,72 per uur), 24.- voor lokaal d 0,48 per uur). Voor het gebruik van gemeente lijke gymnastieklokalen door geslo ten en (of niet bü landelijk erkende bonden aangesloten verenigingen en door personen, die als privaat per soon aan particulieren of groepen van particulieren les geven bedra gen de tarieven respectievelijk 180.— (3.60 per uur): ƒ144.- ƒ2,90 per uur)108.-. 250 per uur) en 72,—, 1,45 per uur). 0 De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid is weer actief. Op maandag maakten de dames een uit stapje naar Leerdam waar het be drijf van de Koninklijke Glasfabrie ken werd bezichtigd. Na de rondlei ding ging het richting Gorkuro waar de lunch werd gebruikt; 's middar* kregen de PvdA-vrouwen thee in plaatsje Groot Speijk. Na een tocht door de Alblasser- en de Bommelerwa&rd, arriveerde men in Noord-Brabant en werd er koers gezet naar Oosterhout. Na een voortreffelijk diner in deze plaats ging het weer naar Schiedam, om half negen was men thuis. Het NW-t.b.c.-fonds Zonnestraal organiseert in de week van 14 tot 19 september een collecte in Schiedam. Hiervoor zijn nog collectanten nodig. Met wordt verzocht zich voor de straatcollecte op zaterdag 19 septem ber op te geven op vrijdag 18 sep tember tussen half acht en half ne gen Sn het Volksgebouw aaa de Tuinlaan. De gezamenlijke Volkstuinvereni gingen In Schiedam organiseren oo zaterdag 19 september de traditione le bloemeninzameUnc ten behoeve van de Schiedamse ziekenhuizen en instellingen van ouden van dagen. Men wil de bloemen tussen tien en twaalf uur Inzamelen en vraagt de tuinders ervoor te zorgen, dat de bloemen klaar liggen. Op de Rolbrug over de Schie na bij de Overschiesestraat te Schieda. is woensdag de 17-Jarige bromfiet ser M. B. uit Schiedam bij het ne men van de bocht naar links geglipt. Hij botste tegen de brugleuning en liep een gekneusde rechterhand op. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20. Schiedam' tel 010-687 98 lachten over bezorging (tot 19150 uur): Slaak 34. Rotterdam UITSLUITEND tel. 010-11.1051 11.1032 AttDüMüifSlïiirÜs* wéék of f 10.15'per kwartaal Storting op glrono 28933 ten name van N.V De Arbeiderspers Slaak 34. Rotterdam u m-wlHk Het komt ons voor, dat deze verhoging een jarenlang uitstel goed moet maken. Beter zou zijn geweest, wanneer ook de prijs van de zaalhuur zich geleidelijk had aangepast aan het prijspeil. Dit heeft men te laat ingezien. De sportclubs moeten nu maar zien hoe ze de eindjes aan elkaar knopen al krijgen ze dan subsidie. Sportbeoefening is in deze moder ne samenleving een belangrijke zaak en een gemeentebestuur dient dal heel voorzichtig te be handelen 9 september Engels pond 10.04J—10.051 Amenk. dollar3,6053.611 Franse frank 73.65J—73.70s Belgische frank 7,265—7,26 Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling Escudo's 83,535—83,58) 732670,31 90.761—90,81) 62.09!—52,14) 50,3750,42 3.35i*g—3,35.'g 57,761—57.8Ü 13.981—1339; 1252312.541 zijn vragen als Ir. Boerman had volgt gesteld: Is het juist, dat de huren, die verenigingen moeten betalen voor het gebruik van gymnastieklokalen per l oktober a.s. m belangryke ma te zyn verhoogd? O Zo ja, kan het college gespeci ficeerd meedelen hoeveel de oude en de nieuwe tarieven bedragen? 0 Wil het college voorts de om vang van de verhogingen nader mo tiveren? In het uitgebreide antwoord stel len B. en IV. dat na I960 gymna stieklokalen zijn gebouwd in de Tho mas a Kempisstraat, Piersonstraat, Van Hogendorpstraat en Van der Lee'u« laan en dat deze zalen zoda nig z|jn geoutilleerd, dat zü voldoen aan alle eisen, die daaraan tegen woordig mogen worden gesteld. Bij de ingebruikneming van deze lokalen, aldus het college, was nog geen tarief vastgesteld, dat in over eenstemming was met de hoge kos ten van bouw, outillage en onder houd van dere moderne lokalen. Derhalve werd het oude tarief be rekend. waarbij aan de verenigin gen, die van deze nieuwe lokalen gebruik zijn gaan maken, tevoren is medegedeeld, dat merkelijk zouden de tarieven aan- worden verhoogd. De tot 1 oktober 1964 geldende ta rieven zijn in 1953 vastgesteld, waar by voor de gymnastiekverenigingen het tarief van 1933 werd gehand haafd, waaronder wordt verstaan een bedrag van 0,40 per uur Cs winters 0,50) en ten behoeve van jeugdige personen mits bet lo kaal voor zeven uur 's avonds wordt gebruikt, een uniform tarief van 0,25 per uur. Blijkens een aan ons college ver strekt overzicht, vervolgen B. en W. bedragen de kosten (economische huren) verbonden aan de exploita tie van gymnastieklokalen by een normaal gebruik zowei ten behoeve van het dagonderwijs als "s avonds ter behoeve van sport- en (turnver enigingen ƒ10,50 k f 13.— per uur voor lokalen, gebouwd na 1960 (ca tegorie A), j 5,50 per uur voor loka len, gebouwd m de jaren 1945-1955 (categorie B). 1 4,— per uur voor lokalen gebouwd voor 1945 (catego rie C) en 1,— per uur voor de lo kalen Broersvest en St. Anna Zus terstraat (categorie D), wat dus voor de verschillende categorieën neerkomt op een bedrag per weke lijks gebrulksuur per jaar var. olm, 600.—, f 275,—. 200,— en 50,—. Enerzijds rekening houdend met de inkomstenverhogiug, zo vatten B. en W. het antwoord samen, welke de verenigingen sedert 1933 redelijker wijze hebben kunnen verkrijgen en anderzijds lettend op de in 38 wille keurig gekozen andere gemeenten geldende tarieven is besloten tot ta riefsverhoging. waarvan zeker niet kan worden gezegd, dat deze boven het landelijk gemiddelde liggen. Advertentie I.M. STEEKT ER BOVENUIT HOOGSTR174 SCHIEDAM „U hoort in deae maatschappij niet thuis," merkte dinsdag de pre sident van de Rotterdamse recht- (Van een onzer verslaggevers) VIJF SCHEPEN z|jn dinsdagmiddag In Rotterdam betrokken geweest bij twee aanvaringen, één op de Nieuwe Maas bij de Waalhaven en één in de Maashaven. OF DE RTVIER kwam door een verkeerde manoeuvre het 548 ton metende mis. Dirkje, geladen met ijzerconstructies, in aanvaring met het passagiersscheepje NeUy J van 35 ton en het ongeladen, 245 ton metende mjs. Venray. Van de Dirkje werd de voorsteven ontzet en de huidplaten aan beide zijden beschadigd. De Nelly J. kreeg schade aan de bakboord huidpla ten en een deuk in het stuurboord achterschip en de Venray een deuk aan bakboordzijde van de voorsteven. BIJ DE AANVARING in de Maas haven waren betrokken het 249 ton metende kustvaartuig Hilda, ge laden met graan, en het 128 ton metende mus. Verandering, dat k&- toenzaadschilfers vervoerde. Omdat de Hilda machineschade had, werd het door de sleepboot Toni de Maashaven ingesleept, wanf tengevolge van de harde wind gierde de coaster bakboord uit en liep het schip op de voorsteven van de Verandering. Van dit schip werd de voorsteven, de bakboord- boenng ingedeukt en het dek op gebold. (Van een onzer verslaggevers) „Ik vind het hoogst onverantwoordelijk, dat u in die toestand nog gaat rijden™..." Mr. W. E. van Vloten, de nieuwe Schiedamse kantonrechter, ïei dit woensdagmorgen met felheid in zijn stem tegen de Ylaardinger C. D„ die op 15 maart bij het kruispunt VVilhelminahaven—Oosterhavenkade te Viaardingen op te korte afstand van een voor hem rijdende auto had ge reden en op de wagen was gebotst, toen deze Inhield. Zoiets kan. zoals de officier van Justitie, mr. A. Wendels betoogde, na tuurlijk iedere automobilist overkomen, maar by B. kreeg een en ander het karakter van een misdrijf omdat hy het nodige had gedronken. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) HET LATEN inenten van kinderen in Schiedam loopt niet altijd op rolletjes. Dat bleek woensdag ter zitting van het Schiedamse kan tongerecht. „Ik heb e- heel wat trammelant mee gehad," zei de Schiedammer J. S. tegen mr. Van Vloten. „Het is een rare zaak," voegde hy eraan toe. „Is hst kind ingeënt?" vroeg de kantonrechter. „Ja, thuis door de dokter, toen het zes weken oud was. Laten we het voor alle zekerheid maar doen, had de dok ter gezegd." S. HAD toen de oproepen van de ge meente om met. zijn kind op het bureau aan de Tuinlaan te ver schijnen, genegeerd. Immers, zijn kind was ingeënt, en dan was dat toch niet nodig, had hij gedacht. „Ze kwamen van de GGD en een poosje later kwam er een 'recher cheur* aan de deur met vele papie ren. AUeen omdat Ik er zo vlug bi) geweest was „Maar u had een briefje kunnen schrijven aan het bureau." zei mr. Van Vloten. DE OFFICIER eiste een boete van ƒ1,—, rekening houdend met het feit. dat verdachte toch wel te goe der trouw was geweest. ,Jk maak het nog erger," zei mr. Van Vloten, „ik verklaar u schuldig zonder toe passing vaa straf„Dank u zeer," was het blijde antwoord. IN DE ANDERE toentiagszaak ver scheen mevr. J. T. P.: haar man was echter opgeroepen. „O, u bent de vrouw?" zei de kantonrechter. „Wat dacht u dan?" was het ant woord. Het was allemaal gekomen, omdat haar kind slijmhoest had en ze had ook geen bericht van ver hindering gestuurd. „Ja, er was iemand van de politie aan de deur geweest, zo'n 'stille'..." MAAR AL met al was haar kind niet ingeënt. „Dat doene ze niet meer." zei ze op verbaasde toon. De officier eiste een boete van ƒ3. „Wat zegt-ie nou." vroeg de vrouw aan mr. Van Vloten, die conform vonniste. Die legde uit, de ze een boete van ƒ3 moest betalen. .Moet ik die opsturen?" Het hoefde met Nee, hij was niet vervolgd door de Rotterdamse rechtbank, „ik heb al les gedaan wat ik kon," verklaarde hij timiide. „Het is zo alles bij elkaar nog al wat hè." constateerde de of ficier, terwijl hij het strafblad van verdachte eens bekeek. „Doorrijden Verdachte ver stond het niet. „Wat bedoelt u?" vroeg hy. „Doorrijden, in 1963 bent u zo maar doorgereden na een aan rijding," friste mr. Wendels zijn ge heugen op. „O ja," klonk het, op een toon van nou ja. wat betekent dat nu. „O ja?" herhaalde de officier, „het is eenSmisdryf In 1962 zat verdachte zonder rij bewijs m een auto en nu stond hu dus weer terecht. Mr. Wendels zei, dat er tot zijn spijt in Nederland nog geen wet is «Ue het gebruik van drank voor een automobilist verbiedt. Zo lang men een zekere grens niet overschrijdt en een brokken maakt wordt er niet ingegrepen. Helaas neemt men maar al te vaak te veel risico, zei de officier en eiste een boete van ƒ150,en een adviseerde mr. Van Vloten tot be sluit, „anders wordt deze ontzegging nog veel langer. Goed begrepen?" „Jawel." „Dan kunt u nu gaan!' onvoorwaardelyke ontzegging van rijbevoegdheid voor een half ja1 „Nog iets te zeggen?" vroeg mr. Van Vloten. „Ja," probeerde ver dachte. „die zes maanden „Ik zou er maar geen woord meer over zeggen," antwoordde de kan tonrechter, „ander maak ik er een jaar van." Verdachte deeld. werd conform veroor- „Laat ik u hier niet meer zien," (Van onze filmredactie) Cliff Richard, de knappe Britse jongen, die dank zij ii!m~ en platenindustrie bin nen de kortst mogelijke tijd, teenagertopper loerd, zingt te zamen met die andere tophit- hitters The Shadows en een hele reeks van zingende en dansende jongelieden in de film „The Young Ones", die wordt vertoond in Monopole. Het verhaaltje is zoals in die nonderden andere tienerfilms van Duitse. Amerikaanse, Franse en Engelse origine niet erg be langrijk en doorweven met een hevige draad zoete romantiek. Cliff Richard is een miljonairs- toontje, dat iid is van een tieners- jlubhuis. Zijn vader wil dat club huis in zijn bezit hebben omdat het de bouwplannen voor een enorme kantorenflat In de weg staat, maar Cliff bindt ge steund door al zijn vrienden de tryd aan. Er wordt een grote show geor ganiseerd 'met een langspeel plaat, vol liedjes uiteraard H. de ?how wordt een succes, de Jeugd wint van die miljonair, er wordt vwrjjmeé CU Jrm+ntjj jje fonre bioscoopbezoekers krijgen precies wat ze wensen. Boven dien in cinemascope en in techni color en ten slotte vaardig en vak kundig geregisseerd door Sydney 1. Furie. Met nogal wat fantasie en ro mantiek geeft de Joegoslavische regisseur Zka Mitrovik ziin visie op een periode uit de verzetsstrijd die zijn landgenoten in 1941 tegen de Duitse bezetter hebben gele verd. Niemand minder dan maar schalk Ti'o promoveerde hij tot hoofdfiguur (gespeeld door Alexander Gravrico), die gehol pen door zijn inmiddels gewe zen kameraad Djilas In een „Ontsnapping onder spervuur" uit handen van de vijand wordt ge red. Mitrovik heeft dit gegeven uit gewerkt tot eeD ongecompliceerde, maar verrasend spannende fiim, waarin ook de hutnor plaats is toebedacht. Maar hoe spannend het ook mag zijn, de afloop van „Ontsnapping onder spervuur" is geen Reheim (MONOPOLE) ,De vruchten zUn rijp' is een film van regisseur LouU Souta nes, die bet er in de eerste plaats om te doen is geweest zo veel en zo verleidelijk mogelijke meisjes bijeen te brengen, die op akkers van het Rhonegebied aan de fruitoogst bezig zijn. Tenminste, voor zover zij zich niet bezighouden met koketteren, met peilloos aag uitgesneden bioesj&s en truitjes de mannelijke arbeiders het bruine hoofd op hoi te teengen. Er wordt een dramatische ge schiedenis verteld, maar dat doet er minder toe. Want voor het verhaal zal de toeschouwer, die de affiches en foto's heeft gezien, beslist niet komen. Monopole, dat deze fiim ook vanavond vertoont, maakt er een zaterdagnachtvoor stelling van Passagetheater vertoont deze week een première, tezamen met Arena in Rotterdam. 'Veel liefs uit Moskou' heet deze film, waar in James Bond als geheim agent 007 (Sean Connery) weer veei avonturen beleeft. Voor de recensie van deze msu».»w£ iiict aGiëp- ping van schrijver Ian Fleming. James Bond in de hoofdrol, zie onze Rotterdamse filmpagina. (Van een onzer verslaggevers) De jonge Maassluizer J. van de B., die woensdagmorgen voor de Schiedamse kantonrechter moest verschijnen, geloofde het wel. On verschillig, gestoken in een zwartleren jack. handen in de zakken en kautvgummi etend icas htj de rechtszaal binnengekomen en zo stond hij dan ook voor mr. IV. E. van Volten. Hautain lachend draaide hij zich tijdens het voorlezen van hetgeen hem ten laste was gelegd even om. groef zijn handen nog dieper in de zakken, haalde ze er toen toch maar uit en luisterde. Op 24 mei was hij 's avonds met zijn bromfiets, waarvan zowel het voor- als achterlicht niet in orde was, in een verboden richting gereden. Bovendien maakte rijn bromfiets een zodanig knetterend geluid, veroor zaakt door drie gaten in de geluid demper, dat de Maassluise politie het raadzaam achtte de bromfiets voor een onbepaalde tjjd In beslag te ne men. Met de handen nonchalant op zijn heupen gaf hij een verklaring. „Die brommer heb ik overgenomen, ik wist niet. dat er gaten tn de geluiddemper zaten." „Maar je kon het toch horen? riposteerde mr. Van Vloten. „Ja, het gaf een mooi geluid „Juist, pre cies, zeg nou maar verder niets meer," zei de kantonrechter. „Hoeveel ver dien je'" Het was een behoorlijk loon. De officier van Justitie, mr, A. Wendels uit Rotterdam, vond het een ernstig feit. „De rust wordt ernstig verstoord door dat oorverdovend ge knetter." meende hij en hy eiste een totaJe geldboete van 72,50. En voor dit keer nog teruggave van de brom mer. „Nog iets te zeggen?" vroeg mr. Van Vloten. „Dat kan ik bijna niet betalen „Je vond het een mooi geluid, dan zuilen we Je een mooie boete geven." antwoordde de kanton rechter en vonniste conform. Onverschlllg kauwend, de handen ia de zak, incasseerde verdachte het vonnis. Hard sloeg hij de deur van de raadzaal achter zich dicht (Van een onzer verslaggevers) De Schiedammer E. E. tornt niet aan meningen van rijksambtena ren. Ter zitting van het Schie damse kantongerecht, waar hij zich moest verantwoorden, omdat hij deze winter bij dichte mist geen groot licht had gevoerd, zei hij, evenals hij al eerder had ver klaard, dat wanneer die agent dat had geconstateerd het wei waar zou i.ijn geweest. Zeker was hy er echter niet van. „Nee," ze; hy tegen de kanton rechter, die hem vroeg of een en ander juist was, „dat kan ik met zeggen." De officier van Justitie, mr. A. Wendels, achtte het bewezen en eiste een boete van ƒ40.—. „U" hebt het laatste woord," zei mr. Vaa Vloten. „Het is niet mis voor iets wat je niet zeker weet," hield E, vol. „En destijds hebt u verklaard, dat, het wel waar zal rijn geweest," hield mr. Van Vlo ten verdachte voor. „Waarom hebt u dat dan gezegd?" „Omdat ik de eigenschap heb om niet tegen te spreken wat ambtenaren in rijksdienst verkla ren," was het verrassende ant woord „Dat vind ik een loffelijke eigenschap, die ik zal belonen met een boete van 40,riposteerde de kantonrechter. „Ik ben het er niet mee eens." „XJ hebt nog en kele dagen om in hoger beroep te gaan by de Rotterdamse recht bank," adviseerde mr. Van Vlo ten bank op in de zaak tegen de 25- jarige kantoorbediende J. v. d. W. „Eigenlijk zou u als Robinson Crusoe op een onbewoond eiland moeten zitten." Verdachte had zich aan wel twin tig inbraken vooral in clubgebouwen en kantines van sportverenigingen schuldig gemaakt. Meestal ging het om wat koeken, flesjes limonade en kleine geldbedragen. Zijn enige gro te slag sloeg hij in een boeb&d ie Hoeven waar hy 600,— uit de kluts haalde. Drie van deze inbraken wa ren hem ten laste gelegd. „Verdachte wil aaa een psychia trisch onderzoek beslist niet mee werken," constateerde de officier van Justitie, „dan moet hy ook de ge volgen van zyn daden maar volledig dragen. Daar hy met alle geweld wielrennen wil, kan hy het In geen enkeï baantje uithouden zodat zijn moeder hem ten slotte dr; toegang tot het huis ontzegde en hy begon in te breken om aan voedsel en on derdak voor de nacht te komen. Zijn eis luidde een jaar en vier maan«ten met aftrek. In haar pleidooi schilderde me} mr. G. J. Kohier haar cliënt als een zaam man die voortdurend in een toestand van onbehagen verkeert. Zij bepleitte een deels voorwaarde lijke straf. Uitspraak over veertien dagen. Drie arbeiders zijn woensdagmid dag in Rotterdam naar een zieken huis gebracht, nadat zij bö ongeval len op het werk verwondingen, had den opgelopen. 0 D 39-jarige J. M. Kleef kens uit de Tolhuislaan was er het ergst aan toe. zyn rechter voet werd ernstig verwond door een beitel van eert luchtdrukhamer, die was losgescho ten. De man werkte in de bouwput Coop.-Veremging aan de Veerlaan. Hij is overgebracht naar het Zuider ziekenhuis. De 20-jarige M. G. Rijnaarts uit Langeweg werd met een hoofdwond en een. hersenschudding vervoerd naar het ziekenhuis Bergweg. Doe een onvoorzichtige manoeuvre van ':i 30-jarige collega had hy een stale- stutbuis op zijn hoofd gekregen. De buis werd gebruikt bij het op zyn plaats brengen van een raam m ec m aanbouw zynde flat in de Prins Alexapderpolder. 0 In de scheepsbouwloods ran de RDM aan de Heyplaat, schoot een yzeren T-balk uit, de klem van een loopkat. Een van de uiteinden kwam terecht op de linker voet van de 45- jarige ijzerwerker A. van Wingerden uit de Bahremstraat. De heer Van Wingerden werd naar het Havenzie kenhuis gebracht, waar bleek dat één van zyn tenen was afgerukt. Voor het seizoen 3964-1965 brengen wy de damesjaponnen, deux-piéces, rokken, blouses, enz. in div. stoffen en tinten van hoge kwaliteit. Lange Kerkstraat 19 Scbiedam - Telefoon 66135 Het adres voor speciale maten. GEVRAAGD 's Maandags vry. SLAGERIJ TOOT Mgr. Nolenslaan 846, tel. 262555, Schiedam. Ruilen van POSTZEGELS, vreemde munten, geschenk bonnen. onger. goede ren. M. Dol. "not de kapper", f"ra- uit la. Telefoon 68587. Teken nu in op: SESAM Gesch. van de Tweede Wereldoorlog in 3000 foto's en documenten, 800 pay. tekst met ml. van mr. Hilter- man. Unieke uitgave tn 20 delen a ƒ2,50 (ƒ5,- p. mud), Bazen's Boekhandel, Broers- veid S3, tel. 63305. Alles op gem. betaling vanaf 1.— p. w. GOEDEREN HANDEL Fa. A. SCUIL- PEROOKD ZN'„ Tuinlaan •10. Schiedam. Laat Uw Overail CHEM. REINIGEN, beter dan was sen en met duurder. Wasserij C J. Hetnsbroek, Frans Hals- plein 2, tel. 010-67090. Kapsalon Héiène, de salon voer de betere PERMANENT stroomloos voor ieder haar geschikt 7.50 Hélêne tiede permanent de meest ideale natuurlijke permanent 10. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Helène Retn- brandtiaan 22. Schiedam, tel. 67170 f 1.00 reductie op deze adv Aanmelden nan rmv#* r. v?»

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2