Klappen bij Hardinxveld-Martinit Zorgenkindjes SFC en SVDPW verliezen wéér Y t olk Opt iart ïn >g! Dronken joyrider bijna in Schiedamse haven m ff- voor de Mk irolitierechter f D.A.F.. en PEUGEOTSERVICE I GARAGE LANDMAN I POMPNAAISTER S<tD Hei i'ijeN C*; ifi i Elan verliest van Scylla 2 Uurwedstrij den Pro Patria Excelsior-„koets" in genomen w öÉittfr Het Vrije Volk Zat cr da «voetbal Nederlaag van HBSS tegen Groote Lindt Esperanto-agendo Wielerclubs in actie Dressuu rwedstrij clen In de bocht macht over stuur kwijt I PLAIDS en PLAIDH0EZEN HIT VRIJE VOLK MAANDAG 19 OKTOBER 1964 PAGINA 7 (Van onze sportredactie) Winst voor Excelsior '20, dat het feest van de opening van de overdekte nog eens extra onderstreepte met een 21-zege op VOC. DHS moest hard vechten om er een gelijk spel uit te halen tegen EDS. De Rotterdammers hebben hiermee hun eer ste punt binnen. SFC kwam bij Flakkee niet tot winst. Met 32 in het voordeel van Flakkee kwam hier het einde van de strijd. Demos kwam tegen Wippolder niet verder dan 22. SVDPW kreeg de zoveelste nederlaag. Nu won ASB met 30. Martinit deed het bij leider Hardinxveld niet slecht en won met 32. Na afloop vielen er echter klappen en dat Is minder prettig. DHS—EDS 2—2 Flakkee—SFC 3—2 DemosWippolder 22 Demos heeft een In de eerste helft genomen 2O-voorsprong In de twee de helft moeten prijsgeven. De Schie dammers hadden weer een verande ring in het elftal aangebracht. Tette- roo was teruggehaald en de beide buitenspelers waren naar binnen ge haald. De binnenspelen opereerden nu op de buitenplaatsen. ASB—SVDPW 3—0 HardinxveldMartinit 23 ppgfp I Een levende bontótola 10011 de nek van de Russische leeuwentemmer Walter W Zaposhnv. De leeuw die sic1) nu zo goed laat dresseren, heeft ook zijn minder dociele momenten; enkele jaren geleden gaf h!J Zapashny een paar lelijke knauwen. De temmer hier toegejuicht door een enthousiast Moskous publiek lag met Ulo verwondingen een half jaar In een ziekenhuis. «f TT Auini-f dié er ongaarne zonder draagbaar radiootje I IcIlCl 3S op uittrekken en bovendien wel eens een foto willen maken, kunnen dit twee-in-één apparaatje aan schaffen. De radiocamera (van Britse makelij) verscheen dezer dagen op de Duitse markt. Burenrel Het eerste elftal van Excelsior heeft aan het feestelijk openen van de overdekte tribune nog een extra feestelijk tintje gegeven door van het Rotterdamse VOC te winnen. Het was geen overtuigende zege van de Schiedammers. Daarvoor faalde de Schiedamse voorhoede te veel. Het nieuwe binnentrio J. C. Kleinekoori, Th. de Vet en J. B. Kleinekoort bleef onder de maat. Vooral het spel van De Vet was zo matig, dat hij zijn herverkiezing voor het volgende duel niet waar kon maken. In de 23ste minuut nam Excelsior de leiding. Uit een vrije trap van Kleinekoort kwam de bal voor het doel, wa&r de naar binnengekomen Huischer het hoofd onder zette. Op zijn kopstoot had doelman Dobbinga geen antwoord. Hierna kreeg De Vet nog enkele malen de kans zijn ploeg naar een groter voorsprong te schieten, maar met alleen de doelman voor zich faalde hij. Reeds na drie minuten in de tweede helft, was de Mand gelijk. Ruts kwam uit zijn doel gelopen zon der te roepen, Gouka en Van Deven ter probeerden de bal nog weg te werken, maar deze rolde voor de voe ten van middenvoor Madsen, die voor het lege doel geen fout maakte. Er kwamen nog wat kansen over en weer, maar die bleven onbenut. Ver in de tweede helft kwam De Vet weer eens la het bezit van de bal, werd door twee VOC-verdedigers tegen de grond gelopen en scheids rechter Van Refjn gal een. strafschop. Westdijk plaatste zich achter de bal en gaf doelman Dobbinga geen kans. Hiermee was de strijd gestreden. DHS heeft nog heel wat moeite ge had om er tegen EDS een gelijk spel uit te halen. Twee kostbare verdedi- gingsfouten waren er de oorzaak van dat de Schiedammers de winst niet konden grijpen. Maar, niet alleen de defensie van de Schiedammers was niet op dreef, ook de voorhoede had onvoldoende stootkracht. Het was Gudde, die met een kopbal voer 10 kon zorgen. Onvoldoende dekking bij de Schiedamse achter hoede stelde EDS via Weeda in de gelegenheid de partijen op gelijke voet te brengen. Na de rust heeft EDS heftig om de punten gestreden en nam door middenvoor Hollander kort na de rust zeifs de leiding. Hij kon rustig zijn gang gaan zonder dat hem door de Schiedamse defensie een strobreed in de weg werd gelegd. Gelukkig voor de Schiedammers was hot Rcoren, die uit een corner van Var. Bokkom de gelijkmaker in het net joeg. Kort voor het einde werd Lange- velrt van EDS het veld uitgestuurd, omdat hij zich met de leiding be moeide. een taak. die alleen maar voor de scheidsrechter is weggelegd. SFC heeft opnieuw verlies geleden. Nu was het Flakkee, dat de Schie dammers klop gaf. Binnen 25 minu ten was de stand al 31 in het voor deel van de gastheren. Door Visser werd het al snel na het begin 10. Schell wist echter weer snel de par tijen op gelijke voet te brengen. Flak kee bleef sterker en via doelpunten van Visser werd het nog voor de rust 31. Na de rust werd het een rom melige vertoning. De Schiedamse middenvoor kreeg kort voor het einde een kans, die hij niet onbenut liet. Roods na vier minuten was het de weer opgestelde Tettert», die de Schiedammers aan de leiding hieip. Kort voor de rust was het Frey. die voor 2—0 kon zorgen na een goede aanval. Maar toen in de tweede helft Wippolder uit een ander vaatje be gon te tappen, was het gedaan met de voorsprong. Eerst was het De Vries die voor 2—1 zorgde en na 20 minuten zorgde Bos voor de gelijkmaker. Bij de Schiedammers was toen de fut eruit om nog terug te slaan. Met het ge lijke spel waren beide ploegen meer dan tevreden. Weer verlies voor SVDPW, dat zo uitstekend de eerste helft heeft ge speeld tegen ASB. Toch moesten zij in die eerste helft al twee tegen treffers incasseren. Reeds na twee minuten maakte de Schiedamse doelman een fout en het was 1—0. Korte tijd later bood een strafschop, veroorzaakt door Van de Vlist, de gastheren de gelegenheid om er 2—0 van te maken. In de tweede helft ging het 2» bijzonder slecht met SVDPW, dat het een won der mag heten dat ASB er nog maar één treffer bij deed. Martinit is bij leider Hardinxveld geweest en kwam tot een verrassende 32-overwmning. De laatste minuten van de wedstrijd waren hijzonder rommelig en het slot va» het liedje was dat scheidsrechter Schoon, onder politie-geleide, naar huis is gebracht. Martinit nam door Smits vlot de leiding. Even later was het weer Smite die voor 20 zorgde. Nog voor de thee was het Verbaan, die dè ach terstand tot 2—1 verkleinde. Na de hervatting was het een fel aanval lend Hardinxveld dat fel om de pun ten streed. Het was Van Bommel die na een kwartier Van Yperen de gele genheid gaf om d« stand gelijk te maken. Hierna werd om de winnende tref fer met het grooiate elan gestreden. Het was Martinit dat via Van de Waal de gelukkigste was. Toch leek het er kort voor het einde op dat de strijd gelijk sou gaan eindigen, toen door hands van Hoogenbooxn Har- difixveid een strafschop kreeg te ne men. Doelman Könem&n stopte de strafschop. De gastheren bleken slechte verlie zers, want niet alleen scheidsrechter Schoon kreeg klappen, ook enkele Martlnlt-spelers moesten stompen in casseren. (Van een onze verslaggevers) Met enig feestelijk vertoon en in het bijzijn van vele genodigden, is zondagmiddag bij Excelsior de overdekte tribune geopend. Voor de opening kwamen de gaaien nog even gezellig bij eikaar, in de kantine en luisterden naar voorzitter J. van Mierio, die alien dank bracht, die hadden bijgedragen aan het werk en de tribune. Ere-voorsitter E. A, Leenderts sprak, alvorens het lint door te knippen, ook nog enkele woorden en bracht de bouwploeg dank voor het geen zij hebben gepresteerd. Hij wilde van de velen, die aan de op bouw hebben meegeholpen, slechts twee namen noemen. De eerste naam is een naam van een familie. Het was niet Herman Troost, maar de familie Troost, die haar beste beentje heeft voorgezet. Daarbij mogen wij ook niet ver geten de heer Vermaas. De heer Leenderts wilde niet spreken van een tribune, maar meer van een monument, wat tot stand is geko men. Jullie hebben getoond, dat met een beetje goede wil, het mogelijk is zelf iets te presteren. Het is al tijd makkelijk om de aannemer op dracht te geven, zet maar iets neer. Maar het zelf te maken, dat geeft de vereniging juist die leef baarheid, die zij nodig heeft. Hierna trokken de vele genodigden naar de tribune, waar de heer Leenderts het lint doorknipte en iedereen een plaatsje op de tribune zicht en vond. Niemand herkende er meer de overdekte tribune van SVV in. Maar dat was ook de bedoeling van de bouwploeg. (Van een onzer verslaggevers) Het heeft heel weinig gescheeld of de 24-jarige Schiedammer G. van V. zou een overmoedige bui met zijn leven hebben moeten betalen. De jonge man, die niet in het bezit is van een rijbewijs, nam vrijdag, zonder dat zijn baas dit wist, diens auto mee en gebruikte de wagen voor een vrolijk uitstapje in Schiedam, waarbij enkele cafés werden bezocht. Diep in de nacht belandde de jon geman na deze escapade op de hoek van de Lange Haven en de Korte Haven waar zijn tochtje eindigde. In de buurt van de Korenbeurs, die daar staat, bevindt zich een smal bruggetje en lang; het water staat een hekje. Ook staan daar nog en kele stenen paaltjes. Eerst botste Van V. tegen een paaltje, daarna raakte de auto de muur en de dron ken bestuurder zou zeker de haven zijn ingereden als er geen hekje zou hebben gestaan. De auto werd zwaar beschadigd. De joyrider werd opgesloten in het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat, waar proces verbaal tegen hem werd opgemaakt. Een ambulancewagen van de GGD heeft zaterdagmiddag de 12-jarige F. M. Wuister uit de D. A. de Jong- tiraat te Schiedam met een hersen schudding en schaafwonden aan het gezicht naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, nadat de jongen <ïp de Nieuwehaven bij de Burg. Knappert- laan met zijn fiets door de auto van de Schiedammer P. de IV. was ge grepen. De auto reed in de richting Vlaar- dingerdük toen de jongen linksaf het rijwielpad van de B. K.-Iaan wilde oprijden. De jeugdige wielrijder werd geschept en kwam met zijn hoofd te gen de voorruit van de wagen die aan scherven ging. terecht. De be stuurder raakte door de rondvliegen de splinters licht gewond aan het ge zicht. Op de Vlaardingerdijk te Schie dam bij de hoofdingang van N.V. WUton-Fijenoord botste zondagavond omstreeks zeven uur de heer P. B, uit Vlaardingen, komend uit de rich ting B.K.-Iaan, op de auto van de Duitser A, H. P. uit Bremen, die juist de scheepswerf verliet. Beide auto's werden ernstig beschadigd. B. wilde juist bij Wilton-Fijenoord k-A'f-M; enkele auto's gaan Inhalen waarbij hij op het Unkerweggedeelte kwam. Op dat moment reed de Duitse wagen de uitrit uit omdat uit de an dere richting geen verkeer naderde en zag niet dat de Vlaardingse be stuurder de inhaalmanoeuvre uit voerde. Een tot no to* onbekend gebleven bromfietser is zaterdagmiddag om kwart over twee op de Nieuwe Ha ven tegen de fiets van de Schiedam mer H. K. gereden toen hij komend langs de Oranjebrug plotseling links af sloeg. Ha het ongeval waarbij het zoontje van de wielrijder, dat in een kinderstoeltje achterop zat, schaaf wonden aan gezicht, armen en benen opliep, is de bromfietser zonder zich om het slachtoffer te bekommeren doorgereden. De wielrijder die ook de Oranje- brug afreed haaide de langzaam rij dende bromfietser in; deze verhoog de echter plotseling zijn snelheid passeerde de fietser aan de rechter kant en sloeg toen, de wielrijder snij dend. linksaf, waardoor het ongeluk ontstond. Het zocmtje .van de heer K. moest in de Dr. Noletstichting worden op genomen. De 62-jarige mevrouw E. L. uit Schiedam is zondagavond omstreeks zeven uur toen zij weifelde bij het oversteken op dc- Broersvest ter hoogte van de Singel aangereden door een scooter bestuurd door de 23-jarige J. S. uit Schiedam. Zowel de voetganster ais de scooterberijder raakten even in de war waardoor mevrouw L. tegen de scooter opliep. Zij moest met. een gekneusde rech terknie door de GGD naar het ge meenteziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon mevrouw L. naar huis terugkeren. Op de Burg. van Haarenlaan nabij de Piersonstraat is zondag omstreeks zes uur de vierjarige D. G. Schell uit de Van Tienhovenstraat te Schie dam gegrepen door een auto be stuurd door de Schiedammer D, C. W. toen zij komend uit de richting van de spoorlijn de drukke verkeers weg overstak. De bestuurder tracht te het meisje, dat naar enkele vrien dinnetjes wilde toelopen, die op een vluchtheuvel stonden, te ontwijken, maar kon niet vermijden dat het kind door de auto werd geschept en enkele meters werd meegesleurd. Bij het naar links uitwijken botste W. vervolgens tegen de auto van mej. D. W. uit Rotterdam, die was gestopt omdat zij het ongeluk had zien gebeuren. Het ongeluk liep won derlijk goed af; het kind Uep slechts enkele schaafwonden eau het gezicht op en werd door de GGD naar oe Dr. Noletstichting vervoerd, waar het ter observatie Is opgenomen. Kantoor, Redactie, inspectie en Advertentie-afdelingPassage 20. Schiedam tel 010-8.87J8 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur)Slaak 34. Rotterdam. UITSLUITEND tel 010-11.1031 1140.32 Abonnementsprijs; 78 cent per week of f 10,15 per kwartaal Storting op girono, 28333 ten name van N.V. De Arbeiderspers, Slaak 34, Rotterdam, ie mogelijk. (Van onze sportredactie) in een uitstekend gespeelde wed strijd te het HBSS niet gelukt om Groote Lindt in eigen huls te klop pen. Toen in de eerste helft de Schiedammers de toon aangaven, hadden xij echter geen geluk met schieten. Droge en Korperaal traf- fen 'de paal en de lat, evenals Leeuwang. Toch sloten de Schie dammers deze eerste helft af met een 10-voorsprong. In de 18e minuut schoot Leeuwartg de bal op de vuisten van doelman Waardenburg. De bal kwam voor de voeten van Dröge, die met een droge schuiver, Waardenburg sloeg. HBSS bleef het beste van het spei houden, maar zoals al gezegd, paal en iat stonden verder treffers in de weg. Kort na de hervatting, kreeg Dröge de kans van de dag. Hij verscheen met de bal alleen voor doelman Waardenburg, maar op het beslistn.de moment gleed hij onder uit en kon Waardenburg, deze aan val onderscheppen. Na deze misser, zakte HBSS wat terug en kreeg Groote Lindt wat meer vat op het spel. Zij waren nu de t>etere ploeg en brachten dat tot uitdrukking in drie doelpunten. Eerst was het De Wit, die met een prach tig schot, de Schiedamse doelman versloeg. Even later maakte spil Konlngs hands en de toegekende strafschop werd door Los benut. Op dat moment was, gezien het spel van de wedstrijd, dit wel de juiste stand. Echter kort voor het einde bracht De Jong de stand nog op 3—1. Mede door deze zege van Groote Lindt en het verlies van Excelsior M. staat Groote Lindt aan de leiding, goed gevolgd door Excelsior en HBSS. Merkredon, la 21an de pktobro klubvespero. Pendas sur la muro kaj tiketikas ce kino v. Gink Floegstraat 19. Zondag organiseerde de Vlaarding se wielervereniging De Coureur een tijdrit voor amateurs, nieuwelingen. A. en B-junioren. De amateurs on de nieuwelingen reden 40 km, terwijl de junioren respectievelijk 26 en 10 km af moesten leggen. André van Middelkoop was de snelste amateur, hij was twee en een halve minuut sneller dan Rudi Librechts. Bij de nieuwelingen ging de zege eveneens naar een Pedaalridder. Hier toonde Van Biesen zich de snelste. Kaptein en Van der Lijst waren de snelsten bij de junioren. De uitslagen waren: Amateurs: X Van Middelkoop <P-> 54,26, 2 R. Li brechts (Rl.) 56,59, 3 L. den Braber (P.) 57,06, 4 H. Brinkman (P.) 58,54, 5 A. van Beek (P.) 59,20, 6 R. Vaan drager (P.) 1.00.02, 7 J. Franken (C.) 1.00.06, 8 F. van der Graaf (C.) 1.0032, 9 B. Kanselaar (Sch) 1.01.50, 10 H. Huisveld <G> 10121.11 L. Boer (C.) 1.03.30 en 12 F. ran de Engel (C.) 1.08.04. Nieuwelingen: 1 J. van Biesen <P.) 1.0121. 2 A. Teeuw (Sch.) 1.02.01, 3 H. Hauwijk (P) 1.02.17, 4 P. Mtjns- bergen (PJ 1.02.18, 5 W. Librechts (C.) 1.02.38, 6 H. Hoek (Sch.) 1.03.13, 7 J. Timmers <C.) 1.03.14, 8 F. Valk (SSch.) 1.03.17. 9 W. van Bouman (P.) 1.0328 en 10 K. van de Hoeven (Sch.) 1.0333. A-junioren: 1 B. .Kaptein (C.) 4224, 2 P. Heysten (C.) 45.50. 3 A. van Dun (Sch.) 45.58. 4 J. van Ham burg (P.) 4628, 5 L. Coeradi (C.) 46.50, 6 M. Neeuwbergen (P.) 49.44, 7 L. van de Bogerol (Sch.) 51.41 en 8 P. Kaat (P.) 53.46. B-junioren: 1 P. van de Lijst (P.) 18.48, 2 J. Brinkman (P.) 19.13, 3 J, de Jager (Rd.) 19,17, 4 J. Breur (Sch.) 19.50 en 5 A. van der Vaart (C.) 22.04. Wff f In de manege HUlegersberg hield de Ruiterclub Rotterdam zondagmiddag de grote selectiewedstrijd dressuur, waarbij het team werd vastgesteld, dat RCR tegen andere steden in ko mende dressuurwedstryden zal moe ten vertegenwoordigen. De uitslag van de acht best ge plaatsten was als volgt: 1. mej. M. Bossché met Xenophon en Bomi Hill 476 punten; 2. de heer W. Goedhart met Nora en Xenophon 447 pnt.; 3. mej. Thea Goedhart met Nora en Caesar 442 pnt.; 4.'mej. A. de Bruin met Csartoa en Nora 439 pnt.; 5. de heer N. Bossché met Xenophon en Hassan 430 pnt.; 6. mevr. A. Bossché stel Kassan en Caesar 427 pnt.; 7. de heer M. Bos sché met Maya en Falco 40654 pnt.: 8. de heer De Melker met Momi Hill en Xenophon 396 pnt. WOERDEN Zondagavond om negen uur is in Geestdorp een auto in de sloot terecht gekomen. De be stuurder, een 22-jarige inwoner van Bodegraven, nam vermoedelijk te snel de bocht, en toen hij moest rem men voor een tegenligger raakte hij de macht over het stuur kwijt. Hoe wel de wagen zwaar werd beschadigd, bleven de bestuurder en em vriendin netje uit Woerden ongedeerd. JDat zal ik u dan maar allemaal toeschatten", zei de politierechter, mr. Heynsius, vanmorgen tot een forse man, die ruim een jaar geleden heel wat schade had opgelopen, toen hij, rijdende op een brommer, door een auto was aangereden. Edoch, mr. Heynsius moest op die verheugende mededeling voor het slachtoffer meteen ook de domper zetten: „De ellende is, dat wij de da der niet hebben kunnen vinden. Hij is autohandelaar, maar dat is dan ook alles wat we weten." Die autohandelaar had de brom fietser tegen de grand gereden en had toen het gaspedaal van zijn wa gen gebruikt om snel uit de voeten te komen. Achter bleef het slachtoffer, met een vernielde brommer, een vernield kostuum en een gescheurd overhemd. Voor dat alles diende hij nu de schaderekening in, totaal ƒ22650. Aanvankelijk wilde hy ook nog reis geld voor een maand of drie decla reren. maar daar zag hij maar van af. De officier van Justitie eiste bij verstek een gevangenisstraf van veer tien dagen en acht maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. En zo vonniste ook mr. Heynstius ander toe wijzing van het geclaimde schade bedrag. Toen kwam een grote zaak voor, een burenruzie, slaande vechtpartij, die de officier van Justitie in zijn requisitoir „een ordinaire burenrel'' noemde. (Van onze tafeltennismedewerker) Nu het competitieprogramma in de ere- en hoofdklasse stil stond in verband met de Internationale Tafel tenniskampioenschappen, ging alle aandacht naar de belangrijkste wed strijd in de Overgangsklasse G, die tussen Elan en. Scylla 2. Het Leidse team won deze ontmoeting op het nippertje, waarmee het zich aan de kop van de ranglijst handhaafde. In deze over het algemeen op hoog peil staande strijd was de spanning dikwijls te snijden. Beurtelings had den beide teams een geringe voor sprong. Twee factoren beslisten ten slotte in het voordeel van Scylla: de grotere routine van Scylla en het falen van Cor Kesselring by Elan. Met welke wapenen de Leidenaars en vooral de ex-internationals Wim Stoop en Will van Zoelen be streden moesten worden, liet Guus Kosters zien. Hij werd met een uiterst fraaie hattrick de held van deze ontmoeting. Doch zya overwin ningen baatten uiteindelijk niet. omdat hy op de kritieke momenten te weinig steun van Kesselring en Jan Eijkels ondervond. Met dit laat ste tweetal in normale doen, had er zeker een puntenverdeling voor Elan ingezeten. De stand in de overgangsklasse G luidt nu als volgt: Scylla 2 3 Dordrecht 3 Elan 1 3 Gispen 3 Wilskracht 3 Salamanders 3 2 1 Noad Elan 2 Favoriet SVE 3 Milksteamers 1 - - X - X I 1 - 1 - 1 - 2 1 1 X 2 - 3 21—9 17—13 20—10 19—11 13—17 12— 8 12—8 14—16 6—14 12—18 4—26 De uitslagen luiden: Elan I—Scylla 2 4—6; DordrechtSVE 3 5y Milksteamers—Elan 2 i—9; Noad— Gispen 4—6; Wilskracht—Favoriet In de straat met nieuwe flatwonin gen boterde het niet tussen een aai. tai gezinnen. De hond van een de?. families sprong op zekere dag tege.i het dochtertje van de buurvrouw o... Het, kind was bang voor de hond, c-, moeder maakte zich boos, er om stond een luidruchtige woordenw;.. - selmg en ten slotte gmg de oude. broei- van het besprongen zusje zk.. met de zaak bemoeien. Er vieien veie, veie klappen. Tvu getuigen verklaarden, dat de vrou. aie ais eisenae partij optrad, in eerst nad gestagen. Twee andere ge tuigen gaven piecitxs een omgeKee.- iezuig. i_>e verdachte, cie oudere bru. van net zusje aus, zei; „Ik sioeg u. ieeu maar terug." „Schaam je", beet mr. Ueynsu. hein toe, want de politierechte, meende, dat eest man zijn oierwia.. tegenover een vrouw wel anders da,, met de vuist behoort te laten gelde,. ,Jk ben r.iet vriendelijk tegen, u, maar tk zal het ook met teyen a. anderen zijn", lichtte mr. Heynsivt ae verdachte toe. Een lange stoet van getuigen kwam opdagen. Een hunner, die de eed met dc handschoen aan wilde afleggen, („a. staat het niet in de wet, u moet au even uitdoen'", zei mr. Heynsius), hau verdachte horen zeggen „daar heb r nog zso'a rotte, stinkende asociaal". De vechtende troep werd ten slot* gescheiden door het ingrijpen, van eei melkboer en een voddenman. ,Dai was dan. eindelijk het slot van d<_- slag". merkte mr. Heynsius nog steea- veröolgen op. ,Die melkboer en de voddenman hebben bepaald ingegre pen. omdat het niet meer netjes was. toen de vechtenden elkaar op de grond liggende aan het aftuigen wa ren." De officier vond, dat verdachte zich niet op noodweer kon beroepen. Hij heeft door zijn schelden aanleiding tot deze „ordinaire burenrel" gege ven. Hy eiste 25 gulden boete of vijf dagen hechtenis. Daarmee ging de politierechter ak koord. Hy zei: „U moet in het ver volg wat minder agressief zyn. Dat moet iedereen, want in dit steed:- voller wordende land moeten de mensen elkaar leren verdragen." (Van onze sportredactie) Het Rotterdamse Pro Patria heeft zondagmiddag in de omgeving var het Kralingse Bos en de Kralingse Plas de jaariykse uurwedstrijd hard lopen en snelwandelen gehouden. Bij de hardlopers zegevierde de 24-jarige Amersfoorter Rudi Mol.. Mol, die de laatste weken in verschillende lacge-afstandwedstrijden zegevierde, liep in zestig minuten 18 Ion «n 581.24 meter. Bij de snelwandelaars, die op de sdnteibaan van het Lange Pad he! uur volmaakten ging de zege naar Cees de Elzen van het Delftse AV '40 Hy legde in een uur 12 km en 205 m. af. De uitslagen lulden: Hardlopen: 1 Rudi Mol (Altis, Amersfoort i 1858124 m. 2 Mulders (AAV36, Al phen) 18256.24 m.; 3 De Bruin (Mi nerva, Rotterdam) 18207,16 m.; 4 S. Kraan (Bataven, Leiden) 18079,99 m.; 5 De Hartog (AAC, Amsterdam) 18076,36 m.: 8 De Bode (Metro, Rot terdam) 17734,44 m. Snelwandelen: 1 De Elzen (AV'40 Delft) 1202050 m.: 2 v. Soest (RWV Rotterdam) 11980,15 m.: 3 RAS ,'HWV) 11650,19 m,: 4 Koster (RWV 11385,10 m.; 5 Hendriksen (LAT. Am sterdam) 11302,58 m.; 6 Spang HSV, Hamburg) 1124157 m. NOORÜMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TELEF. 66233 en 65607 2s*ï?.nt-)0r<lt f1 i£racht: kekend met pompwerk aan mantels en Japonnen, die enkele dagen per week een aantal uren kan komen werken. Loon 2,10 per uur. Aanmelden by: TORMAN EIJL Schiedam. Hoogstraat 58 100 Fe zuiver wol Korte Singelstraat lla-b Tel. 69628 - Schiedam »0«(AUIKK M MUOOfiATII wndiMsM M.Ü s C. MO per jaar. Lorna sommen /t—

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1