Resultaat van nieuwe samenwerking. JANSSEN r NVV niet tevreden over verhoging AOW ipm i Het eigen rechtertje spelen - een schoolvoorbeeid van baldadigheid Dat gaat misschien in Willemstad, hier niet Alleen die kerels in Vlaardingen kijken naar bier' r S^^ar1" h,) Nieuws uit Schiedam in het kort PAKISTAN verstevigt de relaties Eremetaal voor bedrijfsleider distilleerderij „Dat is nog eens recht I I V. LUXE POST I I chiedammers onderdkaar Lezen Enthousiast CAMEL winterjasje MODE Het Vrije Volk Voorleeshoekje Visafslag Melkhandelaar staal opnieuw terecht. 4-kleuren ballpoints 'Wifkctuchi ctayetyfó zttiutg! Berlijnse predikante spreekt in Schiedam WISSELKOERSEN STOOPMAN HET VRIJE VOLK DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 PAGINA I ZUID-HOLLANDSm KANTOORBOEKHANDEL PASSAGE SCHIEDAM OOK VOOR UW DOCHTERTJE IS EEN U vindfc ze in de uitgebreide collectie MEISJES WINTERMANTELS en JACKS bij Bibliotheken In het nieuwe jeugdfiliaal, dat de gezamenlijke biblio theken morgen in gebruik nemen, is een voorleeshoekje gecreëerd, waar de biblio thecaressen de jeugd kunnen bezighouden met het ver tellen uit de prachtige, met grote zorg geselecteerde kin derboeken. Zo'n middag vliegt voorbij wanneer 'juf' gaat voorlezen. Ademloos luisteren de kinderen toe en verrijken zo hun fantasie. Lonen en prijzen Zo zette de heer De Boon op een vraag uitvoerig uiteen, hoe de ont wikkeling van lonen en prijzen in 1964 is geweest. „Zijn de werkne mers werkelijk beter geworden van de laatste loonexplosie?". Over de gehele Hjn genomen ja, zei de heer De Boon. Wedimenpensioen O 77 Jn alle steden van Neder land wordt nooit naar bier ge keken, alleen die kerels in Vlaardingen letten erop. ZÜID-HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL PASSAGE SCHIEDAM ""A Komiflook eens zitten want 1 ■GENEVE— .Hoe durft u?" „Heel erg fout iiiiiiitniiifiiiiiifiiiuiiniiiuimiiitfiiiiiiiHiuiniiutuiHitnifiuiiiiiiiiiiifiiiüiiiiiiiriiiimrtiiiuiiiiiiuiraiifliiiiiiiiiiiinnmuiiiiiiiimimjuiiiiitiHiuiif! Bibliotheken hebben nieuw jeugdfiliaal (Van een onzer verslaggevers „En het eendje werd toen heel verdrietig, want het ivas bedroefd, dat moeder zwaan hem zo lelijk vond..." de^rsIesnpfuwomWH^ die;+terffljl buiten ult een donkere lucht die in spanning^toelifisferen^ SPr°°kje Vertelt klnderen' Een beeld» dat nog maar zelden te zien is? Misschien, maar in het nieuwe jeugdfiliaal, dat de Gemeentebibliotheek en de R.-K, Open- he?a™ !L iedaW mor?ea gezamenlijk in gebruik nemen, °P woensdag- en vrijdagmiddag regel, dat een van de bibliothecaressen uit prachtige prentenboeken gaat voorlezen Het nieuwe filiaal, vrucht van de samenwerking tussen de Gemeente bibliotheek en de R.-K. Bibliotheek, waartoe de Schiedamse gemeenteraad op 29 september besloot. Is gevestigd m een groot lokaal van de St.-Rosa- kleuterschool aan de Lange Singel straat (ingang hek Archimedesstraat) .een bedrag van ongeveer 8000 is voor deze nieuwe ruimte, waar een schat aan ontspannings- en ontwikkelingslectuur voor de jeugd v,ar; vyf tot zestien jaar staat uitge- moteriaal gekocht en het uit eindelijke resultaat is een prachtige nieuwe jeugdbibliotheek, met stoeltjes en tafeltjes, waar de kinderen kunnen lezen en huiswerk maken en een voorleeshoek en ruimte voor kleine exposities. Advertentie LM. De gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek, die sinds 1 oktober nauw met elkaar samenwerken om een zo groot mogelijk leesmateriaal ter beschikking te hebben, hebben thans een prachtig jeugdfiliaal in de Lange Singelstraat hoek Archime desstraat. Dat zo'n filiaal in een be hoefte vooreiet is een verheugend te ken. Immers de jeugd heeft naast lichamelijke ook geestelijke ontspan ning nodig en vindt die in het mooie boek, dat in één adem wordt uitge lezen of in het met fraaie foto's ver luchte studieboek, dat aandachtig wordt ingezien. Verheugend is ook, dat in de laat ste jaren op de lagere school al de aandacht van de kinderen op de bibliotheek, waar men met zorg uit gekozen boeken op allerlei gebied heeft, wordt gevestigd en dat die jeugd ook naar de bibliotheek komt. Maar toch zijn er helaas nog ou ders. die toestaan, dat hun kinderen, die nog geen voldoende onderschei dingsvermogen bezitten, de bekende kleine boekjes met avonturen van Dick Bos en hoe al die helden ver der heten mogen, lezen. Daarom is de opening van zo'n jeugdfiliaal een stap in de goede richting; daar kun nen de kinderen boeken lezen, maar ook in alle rust hun huiswerk maken, want ook deze taak nemen de meis jes in de bibliotheek, naast het voor lezen, op zich De directrice van de Gemeentebi bliotheek, mej. R. G. P. Visser is. evenals haar collega van de R.-K Bibliotheek, mej. H. J. H. Hessels, met wie zij een nauwe samenwer king heeft, zeer enthousiast over dit filiaal, waarin zestienhonderd boe ken staan. „De ruimte voorziet In een drin gende behoefte," vertelt ze. Het vroe gere filiaal van de R.-K. Bibliotheek aan de Emmastraat is thans opgehe ven; het filiaal in deze wijk in het centrum aan de Lorentziaan is uit sluitend bestemd voor volwassenen. Trots op de nieuwe aanwinst toon den de belde directrices woensdag het nieuwe leesmateriaal, dat bestaat uit kinder-, meisjes- en jongensboe ken, die met zorg zijn uitgekozen, maar ook ontwikkelingslectuur in de vorm van fraaie aan de verschillende leeftijd aangepaste en vooral niet saaie studieboeken over alle moge lijke onderwerpen treft men in dit filiaal aan. Boeken over sport, over de Noordpool, muziek; kortom aan alles heeft de leiding van de twee bibliotheken gedacht. Het geheel wordt gecompleteerd door twee hoekjes in het lokaal, waar een kleine expositie kan worden in gericht: thans vindt men er een ten toonstelling van zwerfkeien. De boeken, die voorzien zijn van bandjes in allerlei kleuren, waarop de leeftijden worden aangeduid, staan overzichtelijk opgesteld in het rui me en sfeervol verlichte lokaal. Het moet voor de jeugd, waarvan men hoopt dat ze in groten getale komt» prettig zijn om bier een mid dag te midden van al die spannende en mooie boeken, die ze in één adem uitleest, door te brengen. Hoewel het filiaal gevestigd is In een kleuterschool hebben school noch bibliotheek last van elkaar, want de jeugdbibliotheek heeft een eigen in gang, die met een glanzend nieuw bord en kleurrijke affiches wordt aangeduid. De openingstijden van het filiaal. dat zoals gezegd morgen voor de eer ste maal m gebruik wordt genomen, zijn: dinsdag van half zeven tot ne gen uur 's avonds: woensdag van half twee tot vijf uur *s middags en vrijdagmiddag van drie tot vijf uur, De Schiedamse reisvereniging Reizen Is Onze Lust (RIOD organi seert op zaterdag 21 november in de grote zaal van Gebouw Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Ha ven 73 eeen sluitingsavond voor zijn 128 leden. Leden van deze vereniging hebben een cabaretgroep, de Maxotta's ge vormd, die het feestpragramma, dat om zeven uur begint zal verzorgen. De voorzitter van RIOL, de heer J. P. Boender zal een openingstoe spraak houden, waarna het woord Is aan de conférencier, de heer J. van Loon. De heren C, Stoppelenburg drum), H. J. Vol (accordeon) en W. L. Vermeulen (accordeon) zullen mu zikale medewerking aan dit feest verlenen. In het kader van de serie toneel voorstellingen en opera-uitvoeringen van de Katholieke Kring Schiedam zal de Zuid Nederlandse Opera op woensdag 9 december in het Passage theater een voorstelling geven van de operette Die Fledermaus van Johan Strauss. De regie van deze uitvoering is ta haaiden van Jef Barts; dirigent is Hein 's-Gravenzande en de chofcso- grafie is van Aerenne Deutz. De prij zen van de plaatsen zijn voor leden ƒ2,80, ƒ2,30 en ƒ1,80; nietleden be talen ƒ4,30, ƒ3,80 en ƒ3,30 Advertentie I.M. Bioscopen PASSAGE: Woensdag; geen voorstel ling. Donderdag; Eddie zet zich schrap (14 jr.), dagelijks 2 en 8 uur, za. en zo. 2, 4.15, 7, en 9.15 uur. MONOPOLE: PT 109 op nacht- patrouille (14 jr.) 8 uur. Misdaad en hartstocht (18 jr.), donderdag 2 en 8 uur. Zaterdagnacht 12 uur: Tokio in de nacht (18 jr.), vrijdag en zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zon dag 7 en 9.15 uur, dinsdag 2 uur, woensdag 8 uur. Stropers van Alas ka (14 jr.), zondag en woensdag matinee. Diversen WOENSDAG PASSAGE: Chr. Best. Bond, feest avond t.g.v, 50 j. bestaan, 20 uur. IRENE: KNMTP, lezing, 20 uur. VOLKSGEBOUW: Nlvon, film. 20 u. WIJKCENTRUMHum. Verbond, bijeenkomst, 20 uur. DONDERDAG WIJKCENTRUM; Schied Jeugd-, raad, vergadering, 20 uur. VOLKSGEBOUWAlg. B. Bedr. Bond, marionettentheater van B. Brugman, 20 uur. VRIJDAG ARCADE; WF-mannenkoor, concert, 20 uur MUSIS SACRUM; Bridgeclub Schie dam '59, jubileumdaive, 20 uur. ZATERDAG ARCADE: Toneelver. Intermezzo, uitvoering, 20 uur. GEBOUW CJV: Soc. Passé Partout, soosavond, 19.30 uur. TTVOLI: SJS Guillaume. dansavond. 20.30 UU. CHR. SOC. BEL.: Reisvereniging RIOL, feestavond, 20 uur. IRENE: Pers. Ver. PTT, feestavond, 20 uur. IRENE: Balletschool mej. Suttorp, uitvoering, 14 uur. VOLKSGEBOUW: Soc. Marimba, daasavond, 20 uur. Gemeentebibliotheek Lange Haven 13i, maandag 78 30 dinsdag 9.30— 30 en 7 -8 30 woensdag 9.30—-4.3G donderdag 9.30- 12 30 vrlldag 8 30- 4.30 en 7 —8 30 zaterdag 9.30—4.30 Lorentziaan 6: maandagmiddag 1.304.30 dinsdagmiddag 130430 woensdagavond 7—9, vrijdagmiddag 1.30—4.30 vrijdagavond 7—6 t)r Wibautpleln 129. maandag 1—9. dinsdag 1—430. woensdag alleen jeugd 2—4. volwassenen 7—9. donder dag 9.30—12. vrijdag volwassenen 7- 9 en 7—8 jeugd Leliestraat: woensdag 1—4 vol wassenen en jeugd 7—8.30 alleen vol wassenen zaterdag 1—4 volwassenen en leuga SchirSamsasres 28: dinsdag' 9—5 alleen volwassenen, vrijdag 3—6 vol wassenen en jeugd. Wêm§ fÊp ills Pllll 11 SssïM'vnJ. S a.A vVSé (Van een onzer verslaggevers) „Het NW kan verheugd zijn over de verhoging van de AOW, die per I januari van kracht wordt, maar het blijft het betreuren, dat de volksvertegenwoordiging het sociaai minimum niet op 3800, heeft willen stellen. Het NVV betreurt het ook, dat uit de algemene middelen slechts ƒ150 miljoen in plaats van ƒ500,miljoen wordt bijgedragen. De premielast voor de verzekerden zal daardoor bijzonder hoog zijn." (Van een onzer verslaggevers) Vele mensen, die relatie hebben met Pakistan, waren vandaag in bioscoop bijeen om elkaar en het land beter te leren kennen en de vriendschapsbanden te verstevigen. Daarom werden er twee films over Pakistan vertoond, documentaires over religie en over de handwerkers. Daarvoor hade de ambassadeur H. E. Qudratullah Shahab de aan wezigen, wqaronder burgemeester mr. G. E. van Walsum toegesproken. Hij vertelde over z|jn land en volk, over de economische situatie en de internationale betrekkingen, die be paald bescheiden zijn. De ambassa deur verklaarde dit met te zeggen, dat Pakistan in eigen land nog zo veel te doen heeft en nog niet aan grote betrekkingen op internationaal niveau kan beginnen. Op het ogen blik zijn de Pakistani druk bezig aan hun derde vijfjarenplan. Na de films werden de aanwezigen onder het nuttigen van sherry en sandwiches in de gelegenheid gesteld vragen te stellen over het land in Azië. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling; Passage 20. Schiedam: tel 010-6.87.98 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur): Slaak 34, Rotterdam, UITSLUITEND tel. 010-1U0.31 11.10.32 Abonnementsprijs: 78 cent per week of f 10,15 per kwartaal Storting op gixono. 28333 ten name van N.V De Arbeiderspers. Slaak 34. Rotterdam is mogelijk (Van een onzer Verslaggevers) Schiedams burgemeester mr. J. W. Peek heeft woensdagmiddag de zil veren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau» uitgereikt aan de 64-jarige bedrijfsleider van P. van Gents Distilleerderij N.V. aan de Noordmolenstraat te Schiedam, de heer H. Th. de Klevith, die gis teren veertig jaar in dienst was van dit bedrijf. Mr. Peek deed dit op een feeste lijke bijeenkomst op het kantoor van de distilleerderij aan de Noordmo lenstraat, waar de jubilaris werd ge huldigd. Aan deze uitspraken van de heer L. Opheikens in de NVV-Vrouwen- bondsvergadering, vandaag in Rot' terdam gehouden, voegde hij toe „Het NVV zal blijven ijveren voor optrekking van. de AOW-uitkering tot dat sociaal minimum en ook voor verruiming van de rijksbijdrage in deze verzekering. De AOW was overigens slechts een van de vele onderwerpen, die het NVV-forum, waarvan de heer C. v. Wingerden, voorzitter, en de heren A. de Boon en B. Th. G. van der Sluys de andere medeleden waren, kreeg te behandelen. De vakbeweging volgt heden de weg eerst loonsverhogingen door te voeren, waarmee de onvermijdelijke prijsstijgingen kunnen worden opge vangen. De lonen lopen dan niet meer achter de prijzen aan, maar omgekeerd. Dat blijft toch wel psy chologisch een. moeilijke zaak. omdat een gezin zich in het begin van de loonsverhogingsperiode instelt op de hogere inkomsten om vervolgens te ervaren dat door prijsverhogingen toch weer iets minder kan worden besteed. Ook bij de loononderhandelingen die thans aan de gang zijn volgt de vakbeweging de methode om de lo nen eerst op te trekken voor dat zich prijsverhogingen aanmelden. Op het eind van de rit is er dan toch sprake van een werkelijke in- komstenvermeerdering en dat is, zei de heer De Boon, het doel van de vakbeweging. Vele andere onderwerpen met na me op het terrein der sociale verze kering kwamen ter sprake. Zo bij voorbeeld deze vraag; waar om krijgt een weduwe beneden 40 jaar zonder kinderen geen weduwen- pensioen als ze eenmaal 40 jaar wordt. Wel. zei de heer Opheikens, ze krijgt gedurende de eerste twee ROTTERDAM, 18 nov. Aan de Visalslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: schol midd. 35 38, klein 25—33, schelvis klein 35 38. kabeljauw klein 2529, koolvis 28—30. wijting 33—36, haring verse 1820, alles per kist. jaar een uitkering om daarna in haar eigen onderhoud te voorzien. Dan wordt ze geacht in gelijke po sitie met ongehuwde zelfstandige vrouwen te verkeren. Deze laatsten werken ook tot hun 65e jaar door. Dat geldt voor die werkende wedu we in gelijke.,.- mate. Het forum heeft voor een uitste kende voorlichtingsmorgen gezorgd en "s middags genoten de vele deel neemsters van enkele door eigen krachten verzorgde toneeluitvoerin gen. (Van een onzer verslaggevers) „Al moet ik mijn hoofd missen, maar die fiets heeft er niet gestaan Deze krachtige uitdrukking gebruikte woensdagmorgen op het Schiedamse kantongerecht een Vlaardingse havenarbeider, die getuigde in de zaak tegen een van zijn collega's, die vol gens een Vlaardingse politie agent evenals enkeie andere havenarbeiders op het Vlaar dingse hoofd zijn fiets op de rijbaan zou hebben gezet. Voor dit vergrijp waren en kele havenarbeiders bekeurd en ze hadden, in de veronderstel ling. dat het proces-verbaal juist was, de daaraan verbon den boete van 5,betaald. De havenarbeider, die zich voor dezelfde overtreding moest verantwoorden, had echter de juistheid van het proces-verbaal in twijfel ge trokken, want hij zou zijn fiets niet op de door de agent aan geduide plaats hebben gezet, maar tegen een hekje en dit hekje staat op de niet als rij baan gebruikte loswal. De getuige bevestigde dit laatste. „Ik zat voor het raam van het bootje, waardoor we altijd worden gehaald. Ik zat te kijker; en daar kwam Piet aan en hij zette zijn fiets bij de andere fietsen tegen het hekje De officier van Justitie, mr. Franken, trok de juistheid van de verklaringen in twijfel en eiste op grond van het ambts- edige proces-verbaal een boete van 5.—. De kantonrechter, mr. Van Vloten, had een andere me ning. „Ik ben," zo verklaarde hij, „niet helemaal overtuigd van verdachtes schuld en spreek hem vrij!" .Dat is nog eens recht," zei iemand op de publieke tribune uit de grond van zijn hart. Verontwaardigd zei een Vlaar dingse melkhandelaar, A. van N., dit woensdagmorgen ter zitting van het Schiedamse kantonge recht, waar hij zich moest verant woorden omdat hij bier op zijn melkwagen had staan, kennelijk met het doel ze te verkopen. 'Ach,* zei hij tegen de kanton rechter, mr. VV. E. van Vloten, 'ik doe het al zo'n veertig jaar. In een vloeiend betoog trachtte de melfcslijter aan te voeren, dat wei op straat mag worden verkocht. Zelfs verwees hij naar een folder van een combinatie van melkhandelaren. 'Koop bij uw melkhandelaar bier en limonade', staat er op,' triomfeerde de melkhandelaar. 'In de winkel mag het wel.' ant woordde de officier van Justitie, mr. H. Franken, "maar op de wagen mag het niet en er wordt al jaren tegen opgetreden in Vlaardingen en nu zijn ook in Schiedam de eerste bekeurin gen gevallen.' De eis was een boete van ƒ20 en verbeurdverklaring van het in belag genomen bier. De meikslij ter, die voor de tweede maal binnen veertien dagen terecht stond voor dit vergrijp stond te pope len om zich te verdedigen. "Nou," zei mr. Van Vloten, 'mag u nog zeggen wat u op het hart hebt en dat is, ge loof ik, nog heel veel.' Opnieuw betoogde verdachte, dat in andere steden bier wel op de wa gen wordt meegevoerd en op straat verkocht. 'Gaat u maar eens met mij mee,' zei hij. 'Ik hoop," zei hij, 'dat de wet op 1 januari wordt veranderd, ■wat zal ik dan lachen. De kantonrechter maakte hem dui delijk, dat hij toch een overtreding had begaan. 'Jawel.' erkende ver dachte, 'maar je wordt nor wel eens vrijgesproken, ook hier. Lachend beaamde mr. Van Vloten dit. 'Ik acht,' zo zei hij, 'u wel schul dig, maar aan de andere kant wil ik ook uw welsprekendheid belonen. Het wordt een boete ran f 10 en ver beurdverklaring van het bier, maar komt u de volgende keer nu niet meer met het verhaal ophangen, dat u het niet wist, want dan wordt de boete hoger. Hoe moet dat dan," zei de melk handelaar, 'want ik heb nog een be keuring gekregen. Zo zal de melkhandelaar binnen kort opnieuw terecht staan, omdat hl] bier op de wagen had meegevoerd. Of de straf dan ook zo mild zal zijn Is nog de vraag. De kantonrechter liet er zich niet verder over uit. Advertentie INI. Advertentie i.M Woninginrichting - Broersvest 64-66 Op woensdag 25 november a.s. komt mejuffrouw ds. A. E. Rtiijs. pre dikante te Berlijn, die speciaal Is be last met het werk onder de vele vluchtelingen van Oost naar West, op verzoek van de plaatselijke Oecu menische Raad van Kerken alhier in de Lutherse kerk spreken over haar werk. 18 november Engels pond 9,993l'O.OOi Amerik. dollar 35943,593 Franse frank 73,29)73,341 Belgische frank 7,235— 7,243 Zwitserse frank 83.22)83,27) Zweedse kroon 69,66 69,71 Duitse mark 90,33)90.38) Deense kroon 51.81 51,86 Noorse kroon 50,10)50,15) Canada 3,343— 3,345 Italiaanse Ure 57.481—57.53) Oostenr. schilling 13,90113,913 Escudo's 12,45112,47 Advertentie I.M Een combinatie van Zwitserse precisie en 'verfijnde smaak Mgr. Nolens laan 512 - Nieuwe Binnenweg 397 Zwart Janstraat 85 „Hoe durft u?" vroeg de kanton rechter even later aan een militair, J. J. van de V. uit Vlaardingen, die gereden met (Van een onzer verslaggevers) „Een kwalijke streek." Zo karak teriseerde de officier van Justitie, mr. IL Franken, woensdagmorgen ter zitting van het Schiedamse kan- tongerecht het optreden van een zonder rijbewijs had jeugdige bromfietser uit Vlaardtn- een scooter, gen» A. J„ die op de Grote Markt te Vlaardingen op 13 april voor eigen rechter ging spelen tegen een dertienjarige fietser, die geen voor rang aan J. had verleend. De Schiedammer J. W, „Hé joh, kan je niet uitkijken," had verdachte volgens eigen verkla ring geroepen en daarop zou de an dere jongen met een stortvloed van scheldwoorden hebben geantwoord. Dit was koren op de molen van de bromfietser, die de jongen woedend achterna reed, waarvan de laatste zo erg schrok, dat hij de macht over het stuur verloor en tezamen met zijn achtervolger, die hem volgens een getuige in de kraag had gegre pen, tegen een geparkeerd staande auto botste. Er was ook een getuige opgeroe pen, de 35-jarige civiel ingenieur van de Vlaardingse gemeentewerken, J. G., die een en ander had zien ge beuren. De getuige had gezien hoe de bromfietser de Jongen vastpakte met controleren, de uitroep „Nou heb Ik je." Vervol- hij. gerts hadden belden hun evenwicht verloren en waren tegen de wagen van een coUega van G. gevallen. „Dat je," zo berispte de officier de verdachte, „die jongen vraagt of die niet kan uitkijken is niet zo erg, maar je gaat die jongen toch niet vastpakken, waardoor hij valt. Dat Is het schoolvoorbeeld van baldadig heid. De officier eiste een boete van 25,- en de kantonrechter, mr. W. E. van yiotens die het helemaal tams was met de officier, vonniste con form. De jongeman, die niet veel ter verontschuldiging kon aanvoeren, luisterde gelaten naar het requisitoir van mr. Franken. .Rijden zonder rijbewijs is een opzettelijke overtreding," zei deze. De officier herinnerde eraan, dat hij enige tijd geleden verhoging van De volgende verdachte, die voor het hekje verscheen was een bewo ner van Willemstad in Noord-Bra bant, X. HL G., die op 20 april in de Burgemeester Honnerlage Grete- laan met zijn wagen In de richting Nieuwe Damlaan achteruit had ge reden en daarbij een "botsing veroorzaakt. „Het was fout hé" constateerde de boetes voor deze overtreding had aangekondigd, omdat het steeds va ker voorkwam. „Als we maai* even houden we ze aan." zei In dit geval.wilde hij er rekening ders in een razende vaart en inêt stóf- entLwSSl »noee verdachte, die pas loeiende motor achteruitgereden en iesent^mtiï^; mr. Van Vloten. „Het was heel erg fout, mijnheer de kantonrechter, voegde de officier van Justitie eraan toe. K. moest zich even later verantwoorden, om dat hij op 31 maart met zijn auto tegen de gedaalde afsluitbomen van de Hoofdbrug was gereden. „Hoe hard reed u? vroeg de offi cier. Verdachte zou met een snel heid van vijf tot tien kilometer heb ben gereden. „En tegen de politie hebt u verklaard, dat uw snelheid had dertig kilometer was," zei mr. Van Vloten. „Dat heb Ik niet verklaard," zei verdachte fel, maar gaf toe, dat h|j een verkeerde manoeuvre bad uitgevoerd. „Ik keek." zei hij. „naar de brug en de afsluitbomen stonden om hoog. Daarna keek ik naar links en rechts en botste toen tegen de net gedaalde boom." „Dus" resumeerde de kantonrech- t«L ,,.u wilt beweren, dat de boom, terwijl u naar links en naar rechts op het verkeer lette, naar beneden was gekomen? Verdachte knikte. Ter zitting was ook de inspecteur van de Schiedamse gemeentewerken de heer K. verschenen» die een vor dering had van 88,20, het bedrag waarvoor de afsluitboom was gere pareerd. Van deze rekening betwiste Verdachte was volgens omstan- 26-°dat^o^vhn'lLlfiLbedrae van ■ra in een mh- u zi»n besteed aan zuur- was opgeroepen voor militaire dienst, niet over voldoende finan ciën beschikte en eiste een boete van f 50,-. „Waar zou ik die van moeten be talen?" vroeg verdachte zich hardop af. In de komende dagen zal hij dit nog wel eens doen. want de kan tonrechter vond het eer. juiste straf en vonniste conform. „U had zich dat moeten afvragen, toen u die zijn slachtoffer had "n hersenschud ding opgelopen. Een boete van 75,- en drie maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proef tijd van twee Jaar luidde de els. „Zo Iets kan nog wel in Willem stad mogelijk zijn» maar hier gaat dat niet," zet de kantonrechter en veroordeelde de automobilist con form deze els. hij toch met de .Zesentwintig gulden zuurstof en *}efhaalde hij, „daarvoor sn|j ik die hele brug in repen Even later ging vordering akkoord. JE?? ,offlcle,r von<l. dat verdachte rink<denae bel en het rode lient had moeten opmerken en eiste een boete van 35,-. De kantOnreCh- ^t* WJirif» Oe roVenim» - .-» v *"44* ait-cnouöen dat verdachte al kosten had en ver- oordeelde hem tot een boete van

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1