Secretaris J. Kloos warm gehuldigd bij jubil eum Hoofdstad Operette in Stadsgehoorzaal Schiedamse thuisclubs weer niet in het veld KORTJES Hbm. N. de Oude (,goed brandweerman') neemt afscheid i Inbrekers weer actief in bet weekeinde 8 I I GARAGE LANDMAN ■s§S I I i i D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE Garage door brand vernield Concentratie in gedistilleerd Twee gevallen van joyriding Aanri jdingen in het weekeinde Begin van brand in de Albardastraat Plotseling overleden Getuige van ongeluk verzocht tot melding Muziekvereiiigiii gen krijgen bedragen Bureau arbeidsrecht: geen spreekuur Auto tegen RET-bus en tegen paaltjes mm m ADVEBlEERï REGELMATIG i HET VRIJE VOLK MAANDAG 11 JANUARI 1965 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) Een van de trouwste bestuursleden van Excelsior '20, Jan Kloos, is zaterdagmiddag In de kantine van N.V. Sehiecarton te Schiedam eens flink in het zonnetje gezet. Dat gebeurde te recht, want de heer Kloos is veertig jaar lang secretaris ge weest van Excelsior en doet dat werk nog steeds enmet dezelfde liefde als al die jaren daarvoor. Werhlust Ruitertje De kleinste en jongste paardrijder ter wereld; is ongetwijfeld de veertien maanden oude Sdren Hermandsen uit Lynby hij Aarhus in Jutland. De zweep,! die hfj draagt, is net zo groot als hijzelf. Parmantig stapt ld)! door de stal van de manege, die het eigendom is van zijn! auders. Zij nemen hun zoontje bijna dagelijks mee op een'xit.! NOORDMOLENSTIMAT 17 - SCHIEDAM - TELLF. 66233 en 65607 NOOKDELOOS. Eren na half rijf vrijdagmiddag: brak brand uit In een werkplaats van garage Schou ten, Bij het demonteren van een benzinetank van een personenauto is de damp door de hitte van de looplamp in brand gevlogen. Pogin gen om de brand te blussen met twee blusapparaten liep op niets uit. In zeer korte tijd stond de gehele garage In brand. Door bijzonder snel optreden van de plaatselijke vrijwillige brandweer kon na een kwartier het sein: brand meester worden gegeven. In die kor te tijd had de vlammenzee twee personenauto's en een caravan ver nield. Het aangrenzende woonhuis van de heer J. van Mourlk kon worden behouden, hoewel de waterschade vrij aanzienlijk was. Ook een gedeel te "van het woorihuis van café De Zwart kreeg te Hjden van de water massa. De gealarmeerde brandweer van Hoornaar behoefde geen dienst meer te doen. Een aantal flessen gas konden tij dig nat gehouden worden. De schade, die op enkele tiendui zenden guldens wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. SCHIEDAM (ANP) Vier grote maatschappijen in gedistilleerd je weten, Simon Rijnbende en Zn N.V.. Boll en Duniop uit Schiedam, Van Meerten uit Delft en Roebroeck Du bois' gedistilleerd uit Maastricht heb ben tot een vergaande concentratie van hun bedrijven besloten. Hiermede is de N.V. Rijnbende ve le jaren bezig geweest, aldus de di recteur de heer A. van der Poel. De vier bedrijven behoren thans tot de moedermaatschappij Simon Rijnben de. deze n.v. is eigendom van de N.V. Koninklijke Nederlandse Gist en Spiritusfabriek in Delft. Het aantal etiketten dat de vier on dernemingen tot. voor kort in de han del brachten bedroeg 1897. Dit cijfer is teruggebracht tot 250. Hierdoor zullen de kosten aanmerkelijk wor den verminderd, aldus de heer Van der Poel. In het vervolg zal alleen het merk Simon Rijnbende worden gevoerd. Roebroeck in Maastricht echter zet de verkoop onder eigen naam voort, doch ook hier zal het voornaamste produkt dat van Rijnbende zijn. De heer Kloos heeft vijf voorzit ters „versleten" en hy zag vijftien trainers komen en gaan. Met ruim 700 leden is Excelsior de grootste vereniging in Schiedam. Vooral de jeugdafdeling is zeer groot. Al deze dingen passeerden nog eens de revue toen de sprekers stuk voor stuk hun waardering uitspraken voor het vele werk, dat de heer Kloos heeft ge daan. De rU van sprekers werd geopend door de wethouder van Sportzaken, mr. P. van Bockhove. „Je hebt. Jan Kloos," zo zei de heer Van Bockhove onder meer, „met je werk als secre taris de sport een dienst bewezen en daarvoor onze achting." De heer A. de Jong. voorzitter van de SBLO, merkte op, dat je wel een „afwijking" moest hebben om het 40 jaar-uit te houden als secretaris. Dat hebben ze mij tenminste wel eens verteld, zei hij. Hij bracht de heer Kloos vooral dank voor alles wat hij voor de Schiedamse sportgemeen- schap heeft gedaan. De heer De Jong herinnerde nog aan de tijd dat de heer Kloos pen ningmeester was van de SBLO, in een periode dat het bijzonder slecht ging met deze organisatie. .Mede dank zij de heer Kloos is het allemaal weer goed gekomen." besloot de heer De Jong z(jn relaas. Namens de Rotterdamse voetbal bond waren aanwezig de heren Bij- loo. Van de Kuil en Hammersteijn. De heer Bijloo was de woordvoer der van het drietal. Ook hij herin nerde aan de tijd, dat het met de SBLO niet zo goed ging. Maar, zo zei de heer Büloo, Kloos stond pal toen de moeilijkheden er waren en mede door de houding en de werk lust van hem kwam het weer goed met de SBLO. Wij zijn je daar nu nog dankbaar voor. Ook de RVB is je dankbaar voor alles wat je als se cretaris voor de bond hebt gedaan. Jouw werken voor de sport was die nen. besloot de heer Bijloo en hij bood de heer Kloos een vulpenset met inscriptie aan. Ondertussen waren bestuurders van allerlei organisaties de heer Kloos de hand komen drukken. De heer M. Elsing, voorzitter van SW, roemde nog eens de goede sa menwerking die er altyd tussen Ex celsior en SW is geweest. De heer Elsing zei dat het niet belangrijk Is waar je van start gaat. De heer Elsing herinnerde de heer Kloos eraan, dat hij in Schiedam pas één keer een voorganger heeft ge had die veertig jaar een functie in een voetbalbestuur heeft bekleed. Dat was onze Hofman, zei de heer Elsing. Voor iedere spreker had de heer Kloos een passend dankwoord. Ver na zes uur werd deze geani meerde receptie besloten. (Van een onzer verslaggevers) De Hoofdstad Operette, voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette, sai donderdag 14 januari as. in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen een voorstelling geven van de operette „An der schönen blauen Donau" op muziek van Edmund Eysler met gebruikmaking van Johann Strauss' melodieën. Voor het eerst sedert het 19-jarig bestaan van de Hoofdstad Ope rette zal een balletgroep medewerken en wel onder leiding van de choreograaf Jack Bow. De regie is in handen van Walter Kochner, regisseur van het Raimund Theater te Wenen. Ais dirigent zal wederom optreden Willem Rietveld, die tevens de orkestratie verzorgde. Aan deze operette werkt het volledige ensemble van de Hoofdstad Operette mee, onder wie Herman Valsner, Lizzl Schöffmann, Ciaire dairy. Harold Horsten, Antonia Galii, Kart Prey, terwijl als gast jp <y<u-;n™;><>ferd do Ween** (Mine-premier Walter Hoffmann. De decors werden entworpen door Karc! Bruckman en de kos tuums. zoals sinds jaren gebruikelijk is, door mevrouw Reiss-Kro- mes. De algehele en zakelijke leiding is in handen van Meyer Hamel. (Van een onzer verslaggevers) Een in de kelder achtergelaten si garetten peukje veroorzaakte zater dagavond om acht uur een begin van brand in de woning van de familie G. H. Schaap aan de Albardastraat te Schiedam. Tot hun schrik zagen de bewoners dat een jute zak waarop het peukje was gevallen had vlam gevat; on middellijk waarschuwde men de brandweer en de bewoners trachtten intussen het vuur dat zich dreigde uit te breiden te blussen. Dat geluk te zodat de brandweer, die spoedig ter plaatse was, geen dienst behoef de te doen. (Van een onzer verslaggevers» Op de hoek van de Nieuwe Dam- laan en de Burg. van Haarenlaan te Schiedam is zondagavond in de buurt van een bushalte de 58-jarige mevrouw A. H. F. uit Schiedam, die plotseling onwel was geworden, in bewusteloze toestand aangetroffen. De vrouw werd in allerijl door de GGD naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, m&ar bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. Gisteren trof de Delftse politie op het Heilige Geestkerkhof een vracht auto aan met draaiende motor. Het bleek een geval van joyriding te zijn. De wagen was weggenomen vanaf de Langegeer. Eenzelfde geval deed zich voor met een volkswagenbusje op de Verwersdijk. De zoon van de eige naar vond het voertuig op de Bui- tenwatersloot terug. De politie verzoekt de man die ge tuige is geweest van een aanrijding, zaterdag om kwart voor zes, op de Brabantse Turfmarkt by het congre gatiegebouw zich te melden op het bureau. Het betrof hier een aanrij ding tussen een fietser en een auto. .''V (Van onze sportredactie) De regen heeft op het laatste ogenblik nog een flinke hap uit het amateurprogramma genomen. De Schiedamse clubs, die thuis moes ten spelen, gingen onverrichter zake naar huis en van de uitwed strijden konden er maar drie doorgang vinden. Het resultaat daar van was een overwinning en twee nederlagen. Excelsior behaalde een verrassende 40-overwinning op Quick Steps. Mariïnit kreeg met deze cijfers klop bij Steeds Volharden. Ook Demos kon niet tot scoren komen en liep een 1O-nederlaag op bij HMSH. Geen beste resultaten dus voor Schiedam. SCHIEDAM Het Schiedamse tamboers- en pijperkorps Harmonie heeft van het Anjerfonds een bijdra ge van 1000 gekregen, waaruit een gedeelte van de nieuwe uniformen die het korps ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan kreeg aangebo den, zal worden bekostigd. Ook de arbeidersmuziekvereniging Crescendo heeft ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een bedrag van 1000 ontvangen voor aankoop van nieuwe instrumenten. In wintersportplaatsen in de om geving van de Arlberg in Oostenrijk zijn verscheidene honderden toeris ten door zware sneeuwval van de buitenwereld afgesloten. De weg over de Arlbergpas kan wegens lawinege vaar niet gebruikt worden. Maandag ochtend begint men met zware sneeuwploegen aan het vrijmaken van de wegen. In het museum Mayer-Van den den Bergh te Antwerpen mist men een schilderijtje van 25 bij 30 cm van de Hollandse schilder Caspar Netscher (1639-1684). De waarde wordt op 15.000 gulden geschat. Het is eest portret van een vrouw. De mo gelijkheid bestaat dat het al geruime tijd geleden is ontvreemd. Excelsior heeft goed overwinterd, gezien de 40-overwinning by Quick Steps. Joop den Brinken heeft met zijn twee treffers een groot aandeel In de zege gehad. Hans Berteis maakte een al even mooi doelpunt en toen Westdyk er uit een straf schop 40 van maakte was het pleit beslecht. Misschien, dat deze zege de ommekeer kan betekenen voor de Schiedammers. De eerste twintig minuten van de ze wedstrijd kon Martinit de zaak zaak nog wel dicht houden achter, maar toen bleek wel, dat de gasthe ren de beste ploeg vormden. Wel mocht Martinit in die eerste twintig minuten de meeste corners nemen, maar de doelpunten kwamen van de andere kant, Na twintig minuten spelen opnede De Man de score voor Steeds Vol harden en deze stand werd na een half uur spelen door Jalink cp 2—0 gebracht. Na de hervatting bleef Steeds Volharden de betere ploeg eti bracht dat tot uitdrukking met nog twee ga ve treffers. Eerst was het. De Man die kon doelpunten en kort voor het einde was het Kapsenberg die -de stan op 40 bracht. De toestand voor Martinit gaat er na deze ne derlaag niet zo best uitzien. j Geen winst voor Demos, dat, hoe wel sterk aanvallen, niet totvscoren. kon komen. De wedstrijd hadeen bijzonder sportlef karakter en heeft van het begin tot het eind gespan nen. Wel was het jammer voor de Schiedammers, dat in de laatste pe riode van de strijd, de grensrechter, van HMSH enkele dubieuze advie zen gaf. Het enige en, naar later bleek, winnende doelpunt viel kort voor de rust. Door onvoldoende weg werken van de Schiedamse defensie kreeg middenvoor Thomassfeti een. schietkans, die hij gretig benutt?.. Na de rust heeft Demos er alles aan gedaan om in deze standverande ring te brengen maar het beslissen de schot ontbrak bij de Schiedam mers. Het bureau voor Arbeidsrecht van de NW-Bestuurdersbond Schiedam meldt, dat het spreekuur op dinsdag 12 januari geen doorgang zal vinden. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een receptie in de hoofd wacht aan de Baan heeft hoofd- brandmeester N. D. de Onde zater dagmiddag afscheid genomen van de Rotterdamse brandweer. Hfj is 65 jaar geworden. Het ontslagbesluit werd hem na mens het college van burgemeester en wethouders uitgereikt door president hoofdman J. J. Oster. Overigens kwam later ook wethouder J. D. Schilthuis zelf de heer De Oude de hand ten afscheid geven. De heer Oster herinnerde er in zijn toespraak aan, dat de heer De Oude een goed brandweerman was, ook op het gebied van het verenigingsleven. Van de beide brandmeester-com mandanten van de Bluseenheden 311 en 312. waarover hoofdbrandmeester De Oude het commando voerde, vond de heer G. Oord, dat het jammer is. dat een man die nog zo gezond ls, niet langer mag doorgaan. Hij over handigde de heer De Oude een hand werk-slangen wagentje. Zijn collega, de heer N. van der Spek, offreerde een kist sigaren. Voorts spraken brandmeester J. van Roon, voorzitter van het College van Vrijwillige Brandmeesters, on- derbrandmeester C. J. A. Fonteijn, voorzitter van de Vereniging van On derbrandmeesters, brandwacht D. D. Veuling en de heer H. Waalwijk na mens de pers. De scheidende hoofdbrandmeester zei ten slotte in zijn dankwoord, dat hfj ervan overtuigd is geraakt, dat de Rotterdamse brandweer in deze vorm een gezonde levensvatbaarheid heeft bewezen. Brandmeester G. Oord biedt de scheidende hoofdbrandmeester N. B. de Oude zijn slangenwagen aan. In het midden de heer J. J. Oster, pre sident-hoofdman van de Rotterdamse vrijwillige brandweer. (Van een onzer verslaggevers) De 18-jarige bromfietser C. de B. uit Rotterdam zag zaterdagmiddag op het kruispunt Dr. Wiardi Beckmaim- singelVan Baerlestraat een van links komende personenauto te laat. Er volgde een aanrijding, waarna De B. rugklachten had. Op het kruispunt Hoogendorplaan —Rotterdamseweg verleende zondag middag de 44-jarige automobilist P. S. geen voorrang aan een personen auto bestuurd door de 37-jarige S. de B. Bij de aanrijding werden beide auto's zwaar beschadigd. Er waren geen persoonlyke ongelukken. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens het afgelopen weekeinde hebben inbrekers op verschillende plaatsen in Schiedam hun slag ge slagen. In de nacht van zaterdag op zon dag is er ingebroken in het pand van Ships Radio Service aan de Admiraal de Ruyterstraat. Via een ruit die werd vernield, verschafte men zich toegang tot het bedryf waarvan alle ruimten werden door zocht. De buit bestond uit pakken, koffie, thee en suiker. Ook werden 20 badhanddoeken en theedoeken ontvreemd. Onbekenden hebben tijdens het weekeinde in de Mastenbroekschool aan de Meesterstraat alle leslokalen doorzocht en de Inhoud van de les senaars over de grond verspreid. Men vermiste slechts een pakje si garetten, Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Bij een bakker aan de Schiedam- seweg in Kethel de heer J. W. v. d. S. is tussen zaterdagavond acht uur en zondagmorgen twaalf uur 2200 ontvreemd. Er waren geen sporen van braak, zodat wordt aan genomen dat hier insluipers aan het werk zijn geweest. Een merkwaardige diefstal ge beurde zaterdagmiddag omstreeks vier uur in de Dr. Kuiperlaan. Daar had de heer G. v. d. B. zijn zeiljek- ker in de struiken langs de straat kant gelegd. Toen de heer v. d. B. zijn jekker weer wilde gebruiken het kledingstuk te zun verdwenen. 0 De Schiedamse politie heeft boven dien vrijdag twee jongens van 14 en 15 jaar aangehouden die in het sportfondsenbad aan de Burg. Knap- pertiaan uit een kieedhokje een por temonnee met 135. eigendom van de heer B. H. uit Schiedam hadden gestolen. Het tweetal heeft een be kentenis afgelegd. (Van een onzer verslaggevers) Op het Koemarktplein te Schie dam op het gedeelte tussen de Hoog straat en de Buitenhavenweg, ver leende de 29-jarige heer P. v. d. M„ uit Rotterdam, zaterdagavond om streeks twaalf uur met zijn auto geen voorrang aan een voor hem van rechts komende bus van de RET. Een gevolg was een botsing, waarbij de auto door de bus tegen enkele paaltjes werd geschoven en zware schade opliep. De heer v. d. M. kwam met de schrik vrij. kopen own MJQWT tt "HEL 2375*7 De .AF.-Boekwinkel heeft juist het boek dat 0 aanstaat

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1