Ze appen gestuurde trillingen in Schiedam naar links? 2 Expositie toont snufjes op allerlei gebied Motor tegen vrachtwagen Hoofd Ligthartschool weg uit Schiedam Noad sterker dan alle andere verenigingen ituaitie Vlaardingerdi jk ernstig! nette chauffeur MONOPOLE Socialistenpaar vijftig jaar in het bootje Commentaar Zandtrechter versleept Hartelijk afscheid in Irene VEILINGNIEIJWS WISSELKOERSEN F ototentoonstelling Schiedams museum SCHIEDAMSE ZAAIERTJES JAN v./d. HULST-BEHANG HET VRIJE VOLK WOENSDAG 13 JANUARI 1965 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) Inde natuur houden vele verschijnselen verhand met trillingen, die zich in de ruimte D m blijken te kunnen uitbreiden. Men spreekt dan van golven, zoals geluidsgolven, lichtgol- nên^ttGteiTTaSie<rvan"dl ièTwren Vm en ra^°S°^en. Men heeft deze verschijnselen onderzocht en getracht zo te hegrijpen; politiek een uiterst links standpunt nien heeft ook geleerd de trillingen te gebruiken en zonodig op te ivekken, te richten en te tij van de Arbeid beoogt veranderen. Ue mens leerde de trillingen te besturen Comité Status quo Berend» toont De heer aftast. Electorale redenen Indrukwekkend Deze tentoonstellingen, waarvan er reeds vier waren in Schiedam to nen slechts wat er op een bepaald gebied in Nederland wordt ge presteerd en wat er nodig Is om tot die prestaties te komen. De exposi tie ,3estuurde Trillingen" Iaat dit zien op het gebied van Elektronica Opname- en afspcelapparaten (gram mofoons etc.) licht, radio, geluid en televisie. 1 Geluid Schijf O O Hoogstraat 2 - Schiedam - Tei, 26 88 08 WIJ VRAGEN: welke genegen is na half jaar WINKEL- EN MAGAZIJNWERK te verrichten. BROERSVEST 85 - SCHIEDAM (Van een onzen verslaggevers) De socialistische jongeren In Schiedam, die lijn ondergebracht in in, dat ver afwijkt van wat de Par- j r» i i Dit blijkt uit de inhoud van het ËPfMfWMItr' door Pieter lelies Troelstra uitgege ven maandblad, waarin de voorzit- HL 1 ter van de FJG-kern, de heer M. J. E. Piek in felle bewoordingen van leer trekt tegen alles wat maar enigs zins rechts te noemen is. Daarbij schroomt de jonge woord voerder niet zelfs de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer J Suurhoff aan te vallen en diens uit eenzetting over de „Partij van Mor gen" een ontgoocheling te noemen. Ook waagt de heer Plek het de co- mlté's, die zich hebben beijverd om mr. J. W. Peek bij diens afscheid als burgemeester van Schiedam een passend geschenk aan te bieden,- In zekere zin belachelijk te makeh. „Moet men" zo schrijft hij, „deze comité's sowieso al met een korrel tje zout nemen, omdat „comlteetje spelen" een zeker soort mensen als een levensideaal schijnt voor te ko men, bedenkelijker wordt de zaak wanneer men ziet welke activiteiten de heren zoal ontplooien. Iedereen, vervolgt hij, „wordt dui delijk gemaakt, dat een vertrekkend burgervader er iets van moet mee nemen. Vraag: Waarom? Antwoord: nou omdat hij burgemeester Is. al dus de heer Piek, die dit volmaakt nonsens noemt. „Wanneer men Ie mand huldigt, doet men dat vanwe ge zijn eventuele verdiensten, niet omdat hij burgemeester Is..." In het maandblad citeert de heer Plek verder een artikel uit Vrij Ne derland, dat op zijn beurt het stu dentenblad Pharetra van de Vrije Universiteit citeerde. Het is een artikel over de CPN, die door Phareta van alle dwergpar tijen, „waarlijk de gekste niet" wordt genoemd. Dan volgen allerlei zogenaamde lofuitingen aan het adres van de communistische partij, waarna de heer Plek op dit artikel inhaakt en stelt, dat er aan wat Pha reta „de van bovenaf gestimuleerde discriminatie", noemt, die helaas ook gesteund wordt door een groot gedeelte van de PvdA, een einde moet komen. Wat echter in grote mate de In teresse van de voorzitter van de Schiedamse PvdA-jongerengroep heeft is de uitspraak van de redactie van Phareta, dat de Partij van de Arbeid het op zoveel belangrijke pun ten van principiële en practische po litiek met de regeringspartijen zo voortreffelijk vinden kan, dat het lijkt alsof er geen enkele grote par tij meer zal zijn, die iets anders weet, dan zich té koesteren In de be haaglijkheid van de status quo. De heer Plek stemt In met deze uitspraak. „Het zou te dwaas en te kortzichtig zijn dit te ontkennen, schrijft hij, maar stelt dan vervol gens, dat de positie van de Partij van de Arbeid uiterst moeilijk is. saffier groef een grammofoonplaat (Van een onzer verslaggevers) „Bestuurde trillingen" is de titel van de expositie, die de Vereni ging Nederlands Fabrikaat in tal van steden heeft georganiseerd en thans wordt gehouden in een van de b.l.o.-scholen aan de Dr. A. Kuiperlaan te Schiedam, Deze tentoonstelling, waarmee men de schooljeugd in kennis wil brengen met de begrippen elektriciteit en elektronica, die in deze tijd van goede en ingenieuze verlichting en media als radio en tele visie van grote betekenis zijn, werd in tegenwoordigheid van leer krachten van de verschillende scholen, dinsdagmiddag geopend door de gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, de heer G. A. Kamp. zonder leerzaam. Daarom is het ver heugend, dat de tentoonstelling, die tot 26 februari wordt gehouden, door lopend zal -worden bezocht door alle leerlingen van het voortgezet onder wijs en de leerlingen van de hoog ste klassen van de lagere school. Met de heer Kamp spreken we dan ook de hoop uit, dat vele scholie ren deze unieke gelegenheid om met ..Bestuurde trillingen" in contact te komen niet voorbij zullen laten gaan. De 23-jarige steenzetter Jacob Both uit Ilardinxveld is gisteravond met ernstige buikwonden naar 't Streek ziekenhuis te Gorkum overgebracht, nadat hij In zijn woonplaats op de dijk in Den Bout met zijn motorfiets tegen een vrachtwagen was gereden. Deze vrachtwagen, bestuurd door V uit Ilardinxveld, was bezig te ke ren. Tijdens deze manoeuvre kwam de heer Both aanrijden. In volle vaart reed hij tegen de zijkant van de vrachtwagen en kwam daarbij onder het voertuig terecht. BOSKOOP U jan. Coöp. ver eniging De Boskoopse Veiling. Per tak: Forsythia le kwaliteit 0.600.70; 2e kwaliteit 0.49—0.55, 3e kwaliteit 0.35—0.40 en 4e kwaliteit 0.26—0.33; H&mamelis le kwaliteit 1.80, 2e kwa liteit 1.20 en 3e kwaliteit 1.Per Bos: Forsythia takken (kleinere af meting» 1.50—2.20; Forsythia, ver takt 6.60: Hamamelis (kleinere af meting) 3.00—4.00; Mahoniablad, le kwaliteit 1.40, 2e kwaliteit 0.85 en 3e kwaliteit 0.52. Tulpen, gee! 0.65, idem rood (Kre- lage) 0.500.75; Narcissen 038— 0.48: Magnolia 0.37—0.70, per knop en 1.40 per bo6je. Engels pond 10.045—10.038 Amerik. dollar 3.591—3.59) Franse frank 73.31—7336 Belgische frank 7.24734) Zwitserse frank 83.221—83.27) Zweedse kroon 69.9569.70 Duitse mark 9033—90.38 Deense kroon 51.96—52.01 Noorse kr50321—50.27) Canada 334-ft—334^ Kal. lire 5750)—5755) De schoolgemeenschap van de Jan Ligthartschool heeft dinsdag avond in gebouw Irene afscheid genomen van haar hoofd, de heer W. K. Rijsdorp. Ce heer Rysdorp, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt neerlegt, heeft in zijn zesen veertigjarige onderwijsloop baan een wervelend bestaan geleid. Hij begon zijn loopbaan in de ge meente Rijswijk, vanwaar hij al gauw verhuisde naar Loosduinen. Een vaste aanstelling kreeg hij echter pas in Baam. de stad waarin hy over enige tijd van zijn pensioen zal gaan genie ten. Voordat de heer Rysdorp in Schiedam aangesteld werd als hoofd van de Willem Brouwerschool, heeft hij eerst nog in de gemeente Vrees wijk gewerkt. Na acht jaar de lei ding te hebben gehad op de Willem Brouwerschool werd hij benoemd tot hoofd van de Jan Ligthartschool, waarbij hy zo lang als mogeiyk was vandaag viert hy zyn vyfenzestig- stc verjaardag werkzaam geweest is. De leerlingen van de Jan Ligthart school toonden gisteravond hun sym pathie voor de heer Rysdorp. door hem een amusante revue te presen teren. Niet alleen de heer Rijsdorp, maar alle andere aanwezigen hebben genoten van een allerplezierigst pro gramma dat uit voordrachten en veel muziek bestond. Na de revue werden de heer Rys dorp en zijn vrouw in het zonnetje gezet en door vele personen met lo vende woorden toegesproken. De waarnemend burgemeester van Schiedam, de heer H. Sabel, be dankte namens het gemeentebestuur de heer Rysdorp voor het vele goede werk dat hy voor de Schiedamse MAASSLUIS Donderdag 21 ja nuari viert het echtpaar BL Rooden- burg—J. A. Bergwerff, Lijnstraat 20 te Maassluis, bet 50-jarig huwelijks feest. De heer Roodcnburg (78 jaar) en zijn echtgenote (71 jaar) zyn ras echte Maassluizers. De jubilaris begon zijn loopbaan als „Immers" aldus de heer Piek, „zij zal slechts kunnen regeren in een coalitie en is het niet zo. dat een ra dicaal-socialistische PvdA iedere sa menwerking met een andere partij, uitgezonderd de CPN, zou moeten af wijzen? Dan geeft hij een opsomming van aüe andere politieke partijen, waar bij hij deze In beledigende trant be schrijft. Scherp keurt deze jonge man, die al enkele malen een spreekbeurt bij de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid vervulde, de houding van PvdA-ers af, die het slechts be langrijk vinden, dat de PvdA, zoveel mogelijk stemmen krijgt. Het politiek programma, aldus de heer Piek, dient hier dan maar te worden aangepast. „Om electorale redenen" stelt hij vast, „is een steeds vaker gehoord smoesje van mensen, die een slap beleid voeren en zich desondanks socialist blijven noemen..." U ziet, de heer Piek keurt niets goed. Zelfs wenst hij de ondergang van de politieke partij waarvan hij Ud is, getuige zijn woorden: „De PvdA heeft zich thans In een jam merUjke defensieve positie geplaatst. Ik ben socialist en daarom gun ik de ze PvdA slechts de volkomen politie ke dood, tenzij men bereid is om in strijdvaardigheid en bezieling te her rijzen. Daarvoor zijn volgens de heer Piek op zijn minst zes stappen naar links nodig. De PvdA moet zich volgens hem bezinnen op haar beginselpro gramma (Dat doet de PvdA voort durend, red. HVVs. Aan het slot van zijn meer dan links artikel noemt de, voorzitter van de FJG-kern enkele eisen, die hij in het programma van de PvdA zou willen opnemen. „Eisen" Ze tonen duideiyk aan hoe ex treem deze jonge Schiedammer denkt; hy noemt zyn eisen dan ook „Marxistische eisen:" 9 Onteigening van het grondbezit en besteding van de grondrente voor de Staatsuitgaven. 9 Sterk progressieve belastingen. 9 Afschaffing van hot erfrecht. 9 Verbeurdverklaring van de eigen dommen van aüe emigranten en re bellen. 9 Centralisatie van het kredietwe zen in handen van de staat. 9 Centralisatie van het transport wezen in handen van de staat. 9 Vermeerdering van de nationale fabrieken en produktiemiddelen, ont ginning en verbetering van lande rijen voigens algemeen pian. 9 Gelijke arbeidsplicht voor allen, organisatie van industriële legers, ook voor landbouw. 9 Loon, gebaseerd op gelijkheid en behoefte, eventueel prestatie. De heer Piek ts op het verkeerde spoor; hij vaart een koers. die. zoals bekend, na de Tweede Wereldoorlog door de Partij van de Arbeid is ge wijzigd en werd aangepast aan de situatie. Dat er nog steeds misstanden zijn staat vast. m,aar die kunnen niet met een extreem socialisme worden be streden en zeker niet op de wijze als deze PvdA-fongcrenvoorzitter di! doet. Het is voor ons onaanvaardbaar dat deze jongeman in zijn junctie mensen en partijen aanvalt, op een wijze, die onwaardig if voor een socialist. „De bedoeling van deze tentoonstel ling," aldus stelde de heer Kamp in een korte toespraak, „is de school jeugd te confronteren met goed vak manschap en interesse te kweken voor dit vakmanschap en het pro duit. Wij willen de jeugd In contact brengen met de kloppende pols van het bedrijfsleven en de jongeren Ie ren zien wat dit bedrijfsleven maakt. Doelend op een schat aan werke lijk schitterend materiaal, dac op deze expositie is bijeengebracht, zei de heer Kamp: „Hier is een keur van materialen aanwezig, die geen enkele leraar op een school kan la ten zien aan zijn leerlingen Dui delijk wees de heer Kamp het „fa beltje" van de hand, dat bij deze exposities van de Vereniging Neder lands Fabrikaat sprake is van recla me. wordt verklaard door de heer J. C. L. Berends ten Kate, die als vaste leerkracht aan deze reizende exposi tie is verbonden. Met behulp van indrukwekkende panelen, die een streng wetenschap pelijk sfeer uitstralen, vertelt de in structeur op boeiende wijze over de prestaties van de wereldconcerns. Wie precies wil weten hoe men zich een atoom en een elektron moet voorstellen kan op deze expo sitie terecht; met aan en uit floepen de lichtjes wordt dit duidelijk ge toond, evenals de magnetische eigen schappen van sommige materialen, dk nauw verband houden met elek tronen. Het is een indrukwekkend geheel geworden, dat op uitstekende wijze Het paneel dat het „vastleggen van geluid" behandelt is wellicht het meest interessante deel voor de jeugd, die er ziet hoe grammo foonplaten worden gemaakt en hoe stereofonie tto stand komt. Een levensgrote groef in een grammofoonplaat en een al even groot uitgevoerde saffier gaven weer hoe die diamant de groef in een grammofoonplaat aftast. Wat frequentie-modulatie (FM) is wordt verteld bij het paneel over de radio, waar aan de hand van sche ma's van wisselstroom en gelijk stroom ook de radiogolven worden verklaard. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagmiddag is een begin gemaakt met het verwijderen van de zandtrechters aan de tYesthavenkade in Viaardingen. Met behulp van de 50-tons drij vende bok „Hiefop III" van Van der Wees uit Dordrecht is de eerste van het tiental van zijn plaats gelicht en met as sistentie van de sleepboot „Delta" naar het Grote Vis- scrijpleln versleept. Hiermee komt een kwestie, die ruim een jaar heeft gesleept en die in de gemeenteraad aanleiding werd tot een motie, eindelijk tot een oplossing. De ontsierende obstakels verdwij nen, tot vreugde van de West- havenkadebewoners en vooral ook tot vreugde van de wegge bruikers, die van het land transport voortdurend grote hinder ondervonden. Boven dien komt er aanzienlijk meer parkeerruimte vrij. By een busongeluk In Salvador, noordoost-Brazilië, zyn 28 arbeiders van een oliemaatschappy en gezins leden omgekomen. Ongeveer 50 men- (•eii werden gewond. De bus schoof na een botsing met een vrachtauto met stenen de oever van een rivier af en kwam ondersteboven op de ri vierbodem terecht. Dat alle kleuren tezamen gevoegd praktisch wit worden blijkt bij het onderwerp Licht, een schijf met de kleuren wordt razendsnel in de rond te bewogen en het resultaat is een witte schijf... Kortom, deze expositie laat de be zoeker allerlei snufjes zien en is bij- (Van onze sportredactie) NOAD heeft op de tweede avond van de Schiedamse tafeltennis- kampioenschappen 1965 zijn voorsprong in de strijd om de vereni gingsbeker belangrijk uitgebreid. Opnieuw toonden de Noad-spelers zich met 20 winstpunten belangrijk sterker dan Service, dat het deze avond niet verder dan tot 12 bracht. In totaal heeft Noad nu 43 punten tegen Service 27, een voor sprong die moeilijk in te lopen zal zijn. De enige kans voor Service is de junioren-klasse, die voor het merendeel uit leden var. deze vereniging bestaat; uit die klasse zal dan echter ook het .maximum aan punten behaald moeten worden, willen de Service-mensen nog een kansje op de beker behouden. TSF bezet een eervolle derde plaats met twintig punten; Ready en RAP sluiten de ril met 10 respectieveüjk 9. varensgezel op eer» sleepboot en later op een vissersvaartuig. Hy verliet de zee en ging in de bouw. Mede door zijn werk zyn vele bouwwerken vol tooid, Niet alleen in Maassluis, maar vooral ook in het Westland. Later kwam de heer Roodenburg in dienst van de gemeente. De gemeen tereiniging had aan hem een goede kracht. Hy werd gewaardeerd, maar niet om zyn aspiraties voor SDAP en NW. Het staan met een verkiezings- bord (met aannbeveling voor de socialist Jan Teriaan) bij het raad huis werd hem door zfjn superieuren zeer kwaiyk genomen. In het plaatselijk verenigingsleven speelde de heer Roodenburg een grote roL Hy was mede-oprichter van de hengelaarsvereniging VDL. Ook de muziekvereniging Kunst na Arbeid heeft aan de jubilaris veel te danken. Aan belangstelling zal het het echt paar zeker niet ontbreken, Ook niet van de 9 kinderen en 20 klein kinderen. Ook individueel boekte NOAD en kele verrassende resultaten. In de derde klasse plaatsten zich H. Don kers en G. Streng zich zeer verras send als poulewiiuiaars in de acht ste finales; in de vijfde klasse wa ren het de NOAD-ieden S. Bijl cao J. Kopecky die zich ai een plaats in de kwartfinales wisten te ver overen. Voor de tweede klasse werden dinsdagavond slechts twee (resteren de) poules gespeeld. D. v. d. Oever Voogt. die tweede werd en dan ka- (NOAD) toonde zich sterker dan A. pelaan G. J. v. Dijk, die dus werd uitgeschakeld. Wim de Raaij (servi ce) behaalde op J. Vis (NOAD) en H. Wittop (TSF) moeizame over winningen, die hem niettemin in de volgende ronde brachten. Dat in de derde klasse #a i Krelseher, J. Buyk, A. v. d. Poort 53. zich bij de laatste 16 plaatsten, lag in de lijn der verwachting. H. Donkers zorgde echter voor een surprise van de eerste orde door de als poulewinnaar getipte G. Wig- mans uit te schakelen. Even groot was de verrassing, die G. Streng dl reet in de volgende ronde bracht, voor kapelaan G. van Dijk en R. Timmer, welke laatste werd uitge schakeld; deze TSF'er was n-b. ais tweede geplaatst! Van de acht kwartfinalisten to de vijde klasse zijn ca* reeds aw be kend. Het zijn S. Bijl, j. Kopecky en L. v. d. Veen. alle van NOAD, J. Sala en J. Beuman van Ready en B. v. Rythoven van RAP, Over de bezetting van de overige twee plaat sen wordt donderdagavond beslist. Ook de niet-NTTB'ers vingen dins dagavond de strijd aan. Favoriet H. ten. Bras plaatste zich door een poule-zege by de laatste acht; daar heeft hij reeds geselschap van J. Kloppers, J. v. Strien en H. Trey- tel. Woensdagavond, wordt niet ge speeld; de kampioenschappen wor den dus donderdagavond om half acht voortgezet. In het Stedelijk Mnsemn aan de Hoogstraat te Schiedam zal onder auspiciën van het Duitse tijdschrift Der Stem van 12 mei tot 36 juni de „Wereldtentoonstelling van de foto grafie" worden gehouden, die ook in het Stedeiyk Museum te Amsterdam is geweest. Deze expositie behandelt het thema „Wat is de mens" en bestaat uit een serie foto's, die ook in boekvorm zijn verschenen. Op bijzonder fraaie wijze hebben fotografen de mens in al zijn hoedanigheden uitgebeeld en het Stedeiyk Museum te Schiedam zal met deze expositie zeker veel eer in leggen. Voor de Vlaardingse Middenstands Centrale zal dinsdag 26 januari a.s. in de Stadsgehoorzaal het toneelge zelschap „Centraal" optreden met de klucht „Potasch en Perlemoer to conserven." In de hoofdrollen treden op Johan Boskamp en Jan Blaaser. Aan deze jaarlijkse feestavond werken verder mee het dansorkest "The Ballroom Specials" onder lei ding van H. Vrijenhcek uit Voor burg en Herman Tennissen uit Haar lem op zijn Lowrc-y-orgel. Aanvang acht uur. W. K. RIJSDORP thans gepensioneerd schoolgemeenschap gedaan heeft en wensfe hem en zyn vrouw nog vele plezierige jaren toe in de gemeente Baam. Namens al haar collega's bedank te de onderwijzeres mej. W. van Doesburg het hoofd van de school voor de prettige samenwerking en voor de vele tijd en belangstelling die hy. niet alleen tydens de les uren, maar ook daarna voor hen had. De onderwijzeres mej. J. Koopal bood de heer Rijsdorp na mens haar collega's een aantal grammofoonplaten aan. Aangename sfeer Hierna kwam de gepensioneerde onderwijzer de heer W. v. d. Gaag aan het woord. Met nadruk wees de ze op de aangename sfeer die er tussen hem en het vertrekkende schoolhoofd geweest is. Het vorige hoofd van de Jan Ligt hartschool, de heer E. Boes, die nu reeds vijf jaar bij deze school weg is en thans in het oosten van het land werkzaam is, doelde in zijn toespraak op de hroedeiyke sfeer die ar altijd in de schooi geheerst heeft en die het mogelijk maakte om op een plezierige wijze met elkaar samen te werken. Een by zonder genoegiyke tijd werd de heer en mevrouw Rys dorp toegewenst door dhr. B. P. J. Jeenen, de man die het nieuwe hoofd van de Jan Ligthartschool zal zyn. De heer Jeenen, die drie en een half jaar als onderwyzer op de Goeman fiorgesiusschoot werkzaam Is ge weest, zei onder meer dat het geen lichte taak zal zijn om zo'n school hoofd op te volgen, maar hij is vol goede moed en bereid het vele en goede werk dat de heer Rysdorp voor de schooi gedaan heeft, voort te zetten. Hierna sprak, de voorzitter van de oudercommissie, de heer a. de Niet nog een woord van dank en namens aile leerlingen en ouders der leerlin gen bood hy de heer en mevrouw Rysdorp een prachtig cadeau aan dat bestond uit een groot aantal tuiniergereedschappen waaronder ems grasnmaimacnine. In zijn dankwoord, voor de loven de woorden en goede wensen die hem toegesproken waren en voor het in de bosryke Baarose omgeving nuttige cadeau, reide heer Rysdorp het aan de ene kant te betreuren dat hy de Jan Ligthartschool gaat ver laten, maar het aan de andere kant toch ook fyn te vinden dat hy en zyn vrouw in de komende jaren van een rustig leven kunnen genieten en veel tjjd aan hun hobby"» kunnen geven, Jk kan terugzien op een bijzon der geslaagde en plezierige loop baan en nog veie malen zal ik te rugdenken aan de onvergetelijke en mooie tjjd die ik als hoofd van de Jan Ligthartschool gehad, heb", ai- dus de heer Rysdorp. Het zou dan ook bijzonder wense lijk zijn, dat het bestuur van de af deling Schiedam, van de Partij van de Arbeid zich eens afvraagt hoe het mogelijk is, dat deze jeugdige „kemp. haan" de kam krijgt om zijn politiek extremisme als woordvoerder van de PvdAjongerengroep naar buiten uit te dragen. Met een variant ap hetgeen de heer Piek schrijft, wensen wij ie politieks dood van zijn ideeën, die duidelijk ouderdomsgebreken vertonen en ze ker niet getuigen van inzicht in het huidige maatschappelijk bestel en de mensdie daarin zijn weg moet zoe ken. (Van een onzer verslaggevers) „Het is een grote zwynenbcnde'. Het is nog erger dan enkele we ken geleden en we wachten nu al maanden tot dat er eens wat gaat gebeurenX Fel gebaart mevr. A. Cornelis- sen van de Vlaardingerdyk 11 b te Schiedam naar haar tuintje, dat door de slechte toestand van de riolering in een grote diepe waterpias is veranderd. Zoals bekend stelde Het Vrije Volk "n maand geleden de onge zonde situatie in de tuinen ach ter de Vlaardingerdyk, waar men- seiyke faecailën drijven die «en afschuwelijke stank verspreiden, aan de kaak in een artikel waarboven de kop "Het stinkt aan de Vlaardingerdyk" was geplaatst Dit artikel was voor enkele raadsleden aanleiding om het college van burgemeester en wet houders enkele vragen te stellen die echter nog steeds niet zyn beantwoord. Maar nog steeds "slinkt het aan de Vlaardinger dyk", nog steeds ontvluchtten de huizen omdat t) de stank niet bewoners van deze straat hun huizen omdat zij de stank niet kunnen verdragen. Inmiddels b de siuatie nog ver slechterd. By ons bezoek aan mevr. Cornelissen bleek, dat men van gemeentewege wei enkele tuintjes loot.».,.. de Vlaardingerdijk: modderpoel met een sleuven heeft gegraven en bui zen op het plaatsje en in de tuin heeft gedeponeerd, maar dit is ork al weer enkele weken geleden gebeurd. Sindsdien horen de be woners nie's meer, maar door de tuinen ioopt een circa tachtig centimeter brede sloot, waar met met een grote stap overheen moet. Wie zich eventueel zou vergis sen en door een bepaalde om standigheid (duisternis) in het water stapt riskeert een nat pak, want het water staat ruim een halve meter hoog en verder zou men diep in de vieze modderige brij zakken: de sleuf loopt op nog geen twee meter afstand langs de ramen van de huizen Hoe een en ander er achter de woningen aan de Vlaardingerdyk uitziet toont de foto. Zo is het to alle tuinen. DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG 2 en 8 uur, ZONDAG 8 uur - DINSDAG 2 en 8 uur - WOENSDAG 8 u. PORGY AND BESS De film die de wereld verruktll, met Sidney Poitler, Dorothy Dandridge, Sammy Davis Jr., Pearl Bailey. Muziek van George Gershwin. - Technicolor i4 JAAR. ZATERDAGNACHT 12 uur - De film die Frankrijk schokte nu eindelijk In Nederland. Jeanne Moreau en Gerard Philippe In LES LIAISONS DANGEREUSES (Gevaarlijke liefdesbetrekkingen) 28 JAAR ZONDAGMATINEE 2 en 4.15 uur - In het uur van gevaar toonde de jonge schurk welk een man hy was. John Hodlak John Derek - David Brian In HINDERLAAG BIJ DE TOMAHAWK-RAVIJN 24 JAAR. WOENSDAGMATINE3E 2 uur - Jeugdvoorst. mee «peeale prijzen - RIN-TIN-TIN offert zyn vrijheid om zijn Jonge bas» te redden. RIN-TIN-TIN DE DAPPERE WOLFSHOND ATJ.E LEEFTIJDEN. FIAT 500 1958. Prima wa gentje met verzekering. Event, te financieren. Van Hannelen, v. d. Elsstr. 18a, Schiedam.. Voor uw PASFOTO'S na- tuuriyk naar fotohandel K. van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Zelfplakkend PLASTIC, ta felbladen, gefineerd of to hard plastic. In alle uitvoe ringen Op maat gemaakt. Hout-, board- en triplexhan- del Wetsteyn, Groenelaan 79, tel. 65116. NAAR GEENE, Rotcerdam- sedyk 284, voor tassen, kof fers en aile fyne lederwaren. Telefoon 69919 "4

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1