RADIOZANGER WIM SCHOLTE (42): „Je moet je niet in een hoek laten drukken - het vak is soms keihard WALDO O. artifort meubelen Huiseigenaren weigeren medewerking 179.- ƒ169.- ƒ59.50 Bocht naar inks in Vlaardingen eindigde tegen Santarenpaal... Bij elkaar gelapt stukje huisvlijt" rijdt niet meer BrmahI Automobielbedrijf Arcli-winkeliers niet op straat in Schiedam B. en W. machteloos in situatie Vlaardingerdijk Commentaar Barstende pomp verwondt volkstuinder Een greep uit onze OPRUIMING Gitroën-agent J Burgerlijke Stand WISSELKOEKSEN Heimachine kantelt: weinig schade Elektriciteitskabel gestolen Duo Scholte m woninginrichting tel. 67581 ^hoogstr.184-186 schieda m DAT ZIJN KOOPJES! VIS AFSLAG UITVERKOOP ZIE ETALAGE HET VRIJE VOLK DONDERDAG 14 JANUARI 1965 PAGINA 7 Lang verhaal... broers vest 64-66 schledarrt Zangfes ff Joop Doderer 1 COUPONS STOF - VITRAGES - TAPIJT - ZEIL - LOPERS en KOKOS 6.95 2.95 6.95 2.95 12.95 160.00 19.5r Vehikel foto film FOTOTOESTELLEN FILMAPPARATEN DIA-PROJECTOREN FILMPROJECTOREN LIJSTEN ALBUMS SCHERMEN (Van een onzer verslaggevers) „Hel gaat fijn. Er komen steeds meer aanbiedingen de Van der Duyn mn Maasdamstraat te Schiedam zegt Wim Scholte het peinzend met vertrouwen in zijn stem. J^l-m Scholte„(neen" geen familie van Teddyis de 42-jarige zmïmannlnrin succes °Ptrad by het gezelschap De Zmgmannen in de televisieshow van Corrie Brokken. Vanaf zijn twaalfde jaar zingt Wim nu al en heeft zich sindsdien langzaam maar zeker een plaats veroverd in de wereld van de lichte muze, waar zovelen na een succesvolle start toch nog mis lukken. 'Ik mag wel zeggen,' constateert hij nu, terugkijkend op zijn car rière, 'dat ik er een goede boter ham mee verdien. Je moet er wel voor zorgen, dat je niet in een hoek wordt gedrukt, want dan ben je in de radio- en televisie wereld nergens. Weet je, er zijn Advertentie IM. Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 Ui SCHIEDAM: Geboren: Jacqueline, dochter van J. J. Willebrand en P- Wessel; Catharina M., dochter van M. Visser en J. Verwaal: Gerridien, dochter van A. van Putten en M. A. Laokkamp; William J. A„ zoon van J. A. j. van der Hoeven en W. J. Ups; Klaas, zoon van N. Goudriaan en J. M. van Brandwijk; Arthur R., zoon van P. M. Baalman en C. A. Smelnk; Lucas J., zoon van P. A. M. van Vliet en A. M. Hodes. SCHIEDAM Geboren: Johan M.„ z.v. J. Ketting en T. Groenheijde; Oscar, z.v. A. Manders en C. Meed er; Elisabeth, d.v. G. H. C. Huiskens en C Ar van Rijswijk; Nienke, d.v. H. de Jong en P. de Groot: Eveline A. H. M., d.v. M. A. Berrevoets en H. M. T. Dercksen. Overleden: A. A. L-ips, 87 jaar, echtg. Geiivoet. Advertentie IM. 1 exclusief dealer talloze voorbeelden van mensen, die uit het vak zijn gegaan omdat ze niet hard genoeg waren. Hij neemt een trekje aan zijn si garet en vervolgt: 'Artiesten van naam, die korte tQd na de oorlog vol le zalen trokken doen nu ander werk. Ik hoop het nog een poosje vol te houden, want het is een mooi vak, soms keihard, maar wel mooi. Hoe het met mij allemaal begon nen is? Wim Scholte, gekleed in een vlot vest, lacht. 'Dat is een lang ver haal. Het begon al vroeg, hier in Schiedam. Ik kwam pas echt op het toneel in de Pandora aan de Hoogstraat, het huidige Monopole. Gek hè, maar voor die tijd ben ik eens meegeweest met mijn broer Bram en diens vriend om op straat te zingen met een harmo nica. Dat liep lekker; schatert hij. Het ging er by het publiek wel in, Zo'n klein ventje met een hoge stem; by het verdelen van de 'pot' kreeg ik de iosse centen en het dubbeltjeswerk in Schiedam betalen de winkeliers die zakelijke betrekkingen hadden met het failliet verklaarde Arch- concem, waarvan het plotselinge einde het voortbestaan van honder den winkeliers bedreigt, thans de huur rechtstreeks aan de eigenaar van de panden. Hét gaat hier om ongeveer tien winkeliers gevestigd aan de Parkweg, waarvan enkele een huurovereen komst sloten met Arch voor inventa ris en "goodwill* en tevens een on- derhuureontract tekenden. De eige naar van deze panden, bouwbedryf J. van Dort en Zonen aan het Stad huisplein te Rotterdam heeft via het Schiedamse advokatenkantoor mr A. F. A. van Velzen en mr, M. J. M. van Kinderen aan de Tuinlaan getracht de situatie op te lossen en dit ?s gelukt. De verschuldigde huur, hetzelfde bedrag dat vroeger aan Arch werd afgedragen, wordt by het advokaten kantoor gedeponeerd en binnenkort zal de heer "Van Dort de winkeliers een nieuw huurcontract aanbieden. Desgevraagd verklaarde de heer Van Dort dat hy niet van plan is opnieuw zijn panden onder te verhuren: het rechtstreeks contract blijft gehand haafd. Ook is hy niet van plan stappen tegen de winkeliers te ondernemen. Dat hoort toch zo*, aldus verklaarde de heer Van Dort. Het zou anders zjjn wanneer de huurders in gebreke bleven, maar het zyn goede winke liers. Zü mogen niet de dupe worden van de fout van het Arch-concem'. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling Escudo's 10.02110.031 3.59 3.39 73.301—73,351 7,247,241 83.21—83,25 89,9169,96 90,31190,361 51.20151,254 50.9450.99 3.348—3,342 57.481—57.531 13,90'!—13,91'! 12,501—12.521 WOERDEN Woensdagmiddag ls een bij de niemvbouwwcrkzaamheden aan het ziekenhuis Ope Dei gebruik te heimachine gekantelden op de kwekerij van de firma H. Kon tg te rechtgekomen. De zware heimachine werd ver voerd op een dieplader uit Ede. Diep- lader en heimachine wogen samen ongeveer 30 ton. Dit bleek te veel voor de smalle toegangsweg langs het ziekenhuis» waarvan noodge dwongen gebruik moest worden ge maakt. De rechterachterwielen van de dieplader zakten in de berm van de toegangsweg zo ver weg, dat de heimachine kantelde en van de auto vlei. In hoeverre het gevaarte bescha digingen had opgelopen, kon giste ren nog moeilijk worden geconsta teerd. Aan de kwekerij werd geen noemenswaardige schade aangericht. GOUDA Gisteravond Is by de in aanbouw ijnde land- en tuinbouw school een elektriciteitskabel ont vreemd ter waarde van honderd gul den. De kabel beho—orde toe aan het elektrotechnisch tnstallattebedryt van N.V. Koster en Wijnmalen uit Delft. was voor mijn broer en zyn vriend. Van lieverlee was er geen kruimel werk meer voor Wim Scholte na werk meer roor Wim Scholte na diens eerste optreden in Pandora. De jonge zanger nam al snel zangles bij Rita Breton, wat hem later goed van pas kwam. 'Die lessen hielpen me goed; zegt hij thans. Ik heb nu een goede ondergrond. Daarna kwam voor Wim Scholte, die verzot is op fotograferen, getuige zyn bewondering voor de camera van de persfotograaf, het contact met Leo Fuld, die hem by de VARA introdu ceerde. 'Daar ben ik enkele malen opgetre den in de Oké-avonden, die, het was voor de oorlog, erg in de smaak vielen van het publiek. Je weet wel, die voorstellingen, waar ook Peter Pech optrad. Ik was toen nog steeds 14 jaar en ontmoette Cor Steyn, die me aan een contract met het City theater tydens de kerstweek hielp en daarna ben ik opnieuw tien maal in Oké-avonden opgetreden.' Intussen bleef Wim Scholte zang lessen volgen, maar bezocht ook even de fotovakschool in Rotterdam. 'Je kunt nooit weten.' licht hy dit toe, 'je kunt niet altyd biyven zingen. Het getuigt van een zakelijk besef bij deze zanger, die ook in België i$ opgetreden. In de oorlogsjaren was hij op non-actief maar na de bevrij ding steeg zijn ster snel. Met zijn broer Bram stratte Wim als het duo Wim en Bram Scholte en had succes. 'Dat icas voor ons de hoogconjunc tuur, die na-oorlogse jaren,' peinst hij. 'We hebben hard gewerkt en na tuurlijk wat verdiend, zeven jaar hebben we samen opgetreden en in die tijd is er een bekende Rotterdam se schlager op de plaat vastgelegd. Dat plaatje was 'Ik ben aan de Maas geboren, daar heeft myn wieg gestaan'. Nog boos op de maatschap- py. die de platen liet maken, zegt Wim nu: 'Het was een verkeerde maatschappy. Dat plaatje kreeg daardoor lang niet de bekendheid, die sommige platen nu wel krygen.' Na die zeven vette jaren viel het duo uiteen en moest Wim alleen verder, waarby bleek, dat de lessen geen weggegooid geld' waren ge weest. 'By my' aldus Wim Scholte, 'was het echt jong geleerd oud ge daan. Niet dat ik me oud voel hoor,' voegt hy er snel aan toe, 'verre van dat. Ik ben nu 42 jaar en heb nog lang niet afgedaan. By Joop Doderer heb ik ook nog drie jaar gewerkt. Joop had toen een gezelschap: het was wel hard werken, mqar enorm plezierig. Er was een goede samenwerking: wie klaar was met zyn eigen nummer hielp mee aan het optreden van de anderen. Mee doen in schetsjes en verwisselen van decors Terugkomend op het heden zegt Wim, die veel steun heeft van zyn vrouw: 'Nu ben ik dus een beetje aangeland by de radio en de televisie en zit ik behalve by de Zingmannen nog by de Hi-Five en de Hootenanny 5 en heb daarby natuurlyk nog de „schnabbels" in allerlei zalen.'" Tydens het interview dwaalt de radiozanger Wim Scholte vaak af naar de fotografie 'en raakt met de fotograaf in gesprek over diafragma, lenzen en wat dies meer zy en de fotograaf is zo goed niet of hy moet zyn camera demonstreren. Dan pas kunnen we het onderhoud beëindigen met Wim Scholte, wiens passie voor de fotografie byna zo groot is als die voor de zang. ws Langzaam maar zeker komt er tekening in de verkeerssituatie bij het kruispunt Broersvest Lange Kerkstraat en Singel te Schiedam. De profielioijziging van het Broersvest kicam in een re cordtempo tot stand; er icerd een nieuw fietspad aangelegd en ook het plaveisel werd vernieuwd. Nu rest nog het gedeelte tussen de Lange Kerkstraat en het Over- schieseplein. Duidelijk kan men op de foto zien, dat het snelver keer in de toekomst soepeler naar de Lange Kerkstraat zal kunnen afbuigen en dat ook het rijwiel pad zich op deze plaats in twee banen vertakt. Alles zal binnen afzienbare tijd gereedkomen. (Van een onzer verslaggevers) „Wy zullen voortgaan met het hanteren van de ons in de woningwet ge geven bevoegdheden om de overlast zoveel mogelijk te voorkomen, dan wel by optreden van moeiiykheden deze zo snel mogeiyk te verhelpen." Dit schrijven B. en W. van Schie dam aan het slot van hun antwoord op de vragen, die de gemeente raadsleden de heren drs. J. H. Si mons (p.v.d.a.), B. E. Collé (c.p.n.) en G. P. Verhulsdonk (v.v.d) op 18 december hebben gesteld naar aan leiding van een artikel in Het Vrije Volk van 15 december, dat onder de koop Het stinkt aan de Vlaardin- gerdijk de meer dan ongezonde toe stand beschreef, die door de on deugdelijke toestand van de riolerin gen in de tuinen achter de huizen in deze straat was ontstaan. Zoals bekend staan de tuinen blank en zijn er enkele overdekt met een dikke vieze brei van men selijke faecaliën, die een afschuwe lijke stank verspreid. Uit de beantwoording van de vra gen blijkt, dat de gebreken reeds bekend waren aan het gemeentebe stuur en dat men in november op dracht had gegeven de problemen op te iossen. Personeelsgebrek en het niet voorhanden zijn van mate- Zoals wy woensdag schreven, is de situatie aan de ylaardingerdyk inmiddels -nog Verergerd, doordat men dwars door de tuinen een on geveer 80 cm brede sloot heeft ge graven, die vol water staat en zeker een meter diep is. Onderhoudsma- teriaal ligt klaar op de plaatjes van de tuinen, maar er gebeurt nog niets. Dit is niet zo verwonderlijk, getuige het antwoord van B. en W„ waarin duidelijk staat omschreven, dat de huiseigenaren het eenvoudig weigeren in een van de meeste ele mentaire behoefte van de samenle ving te voorzien. En waarschijnlijk ook nu niet van plan zijn om een en ander te herstellen. Ondertussen blijkt volgens deskun digen de mogelijkheid te bestaan, dat hier plotseling 'n haard van een besmettelijke ziekte ontstaat. Im mers het is gebleken, dat kippen en kalkoenen die de argeloze bewoners hier hielden aan de gevolgen van de ondeugdelijkheid van de rioleringen zijn gestorven. Duidelijk is dat de eigenaren hier voor aansprakelijk zijn, wanneer de situatie onverhoopt nog zou vererge ren, we vragen ons af of de over heid dan ook lijdzaam blijft toe zien. De enige oplossing lijkt ons dan ook, dat men het nieuwe riool inderdaad op een andere plaats legt en dan gaat uitzoeken hoe een en ander gefinancierd moet worden. Maar dit zal wel een vrome wens blijven. Overigens is hier nog eens duide lijk de mentaliteit van deze huiseige naren aan het licht gekomen. Zij willen wel de vruchten plukken van hun bezit, maar zodra zij moeten gaan betalen, geven zy niet thuis. ria&l waren er de oorzaak van dat de aannemer hiertoe niet dadelijk kon overgaan. Thans, aldus het gemeentebestuur, ls het werk in uitvoering, B. en W. stemmen met het artikel van Het Vrije Volk in en geven toe, dat hier inderdaad sprake is van een zeer ongewenste toestaui. Een afdoende oplossing, zo schrijft het college, zou slechts kunnen worden gevonden door de aanleg van een nieuw riool, op een andere plaats, meer achterin de tuinen. Ons ontbreken echter de machts middelen, zo antwoordden B. en W., om dit aan de eigenaren voor te schrijven. Besprekingen, in 1958 ge voerd, hebben niet tot resultaat ge leld, door gebrek aan medewerking van enkele eigenaren; de gemeente kan deze medewerking niet afdwin gen. Vervolgens lichtten B. en W. de situatie toe. Het blijkt, dat het hier gaat om een particulier riool van 200 m lengte waarop 37 panden zijn aangeslotendoor de slechte onder grond komen verzakkingen en breuk meermalen voor. Daarnaast treden herhaaldelijk verstoppingen op we gens onoordeelkundig gebruik van het riool. Wanneer de gebreken niet dade lijk door de eigenaren worden her steld, aldus B. en W., treedt de ge meente op. In 1963 en 1964 is alt vijf maai gebeurd. De moeilijkheid is echter, dat in zo'n lang riool de kans op gebreken vrij groot is. Plaatselijke verstop pingen leveren dan voor de overige panden overlast op. Dit is niet an ders te verhelpen dan door een re gelmatig efficiënt onderhoud. Dit wordt weer bemoeilijkt door het on- breken van een gemeenschappelijk achterpad, zodat alle materialen vla de woningen moeten worden getrans porteerd en een andere (financiële, red. HYV) moeilijkheid is. dat voor herstellingen de medewerking van alle eigenaren van deze 37 panden nodig is. Overigens, zo besluiten B. en W., doen zich bij dat onderhoud geen bijzondere technische problemen voor. (Van een onzer verslaggevers) De 34-jarige chauffeur A. de Jong uit de Van Brakelstraat te Rotter dam, is dinsdag op zyn volkstuin aan de Zestienhovensekade getrof fen door een uit elkaar springende luchtdrukpomp, waarmee hy vrucht bomen wilde besproeien. Met ernstig oègletsel is de chauf feur naar het Oogziekenhuis vèr- voerd. Het ongeluk gebeurde, toen de bodem van de pomp barstte bij het op druk brengen. Advertentie LM. TOOGLEDIKANT met 2 kastjes, 2 stoelen en 1 tafel, compleet EETHOEK, blanke ronde tafel met 4 stoelen, suwide bekleed TAFELKLEDEN v.a. f Holtap 200 x 275 voor 7.50 verwal jen In Darmstadt greep de politie twee jongens in de kraag die meer dan 20 grafstenen op een joods kerk hof in de omgeving omver hadden getrokken. De knapen verklaarden in een overmoedige buit te hebben ge handeld. Advertentie I.M No-Iron overhemden v.a. Handschoenen v.a Polopulls v.a Hoeden v.a Vesten, pullovers, truien v.a. Suède jassen v.a Regenjassen v.a. Herenmodemagazijn Broersvest 56 (Van een onzer verslaggevers) Vorig jaar gebeurde op de Burge meester Pruissingel te Vlaardingen een merkwaardig ongeluk. Er was vrijwel geen verkeer, toen een auto. bestuurd door de Vlaardingse haven controleur C. G. van der H., op de singel met een bocht naar links wil de rijden; de manoeuvre mislukte. De auto, waarin op dat moment naast de jonge automobilist nog en kele andere jongelui zaten, botste te gen een lantaarnpaal Oorzaak van het ongeluk was de onbedrevenheid van de bestuurder, die geen rijbewijs bezat. Men over legde snel en er werd besloten, dat een van de inzittenden, die wel een rijbewijs had, zich als bestuurder van de wagen zou uitgeven, wanneer de politie een onderzoek zou instel len. „Geen vuiltje aan de lucht," dacht men, maar bij het verhoor vie Van den H. spoedig door de manc en bekende grif, dat hij de wagei had bestuurd... het rijden zonder rijbewijs als de verkeersfout een boete van 75.- en bovendien een ontzegging van de rij bevoegdheid voor zes maanden. „Waarvoor is die tweede boete?" vroeg verdachte verbaasd. Mr. Van Vloten legde hem uit, dat hij een overtreding had begaan door tegen de lantaarnpaal te ryden. „Maar, er was helemaal geen ver keer op de weg", hield verdachte vol. „Daarom juist" riposteerde mr. Van Vloten. „Ik vind, dat ik ai ge- te kans loopt te worden aangehou den. Op de Deltaweg te Vlaardingen kwam voor de bromfietser het einde van de rit en werd hij aangehou- door de Vlaardingse politie, die het voertuig aan een nauwkeurig on derzoek onderwierp en tot de con clusie kwam, dat er niet veel van deugde. Wat er allemaal aan mankeerde somde de kantonrechter, mr. Van Vloten, woensdagmorgen op. „Geen Niet fraai Op de eerste zitting van het Schie damse kantongerecht in 1965 moest hij zich woensdagmorgen voor een en ander verantwoorden en incas seerde een reprimande van de kan tonrechter. mr. W. E. van Vloten. „Het is niet fraai," constateerde de ze. „Nee, gaf verdachte volmondig ioe, „het is niet sportief geweest." Ook de nieuwe substituut-officier van Justitie, mr. G. G. Abelen, was ontstemd over het gedrag van de heer Van de H. en eiste zowel voor loeg gestraft ben," zei verdachte nog. De kantonrechter wilde met de schade rekening houden en veroor deelde verdachte tot een totale boe te van 110.-. De rijbevoegdheid wilde mr. Van Vloten nog niet ontzeggen. „Ik hoop. dat het niet meer voorkomt," zei hy. „en dan laat ik het hier bij..." Toch wel onder de indruk verliet verdach te de rechtszaal. Op 31 augustus van het vorige jaar ging een jeugdige Rotterdam mer. D.V., uit rijden met een „brom fiets". Het was een oud beestje, waarmee men zich beter niet op de weg kan vertonen, omdat men gro- goede bel. geen gele plaat, kapotte rem, geen witte strook op het ach terspatbord en verder werkte de kop peling niet meer en kwam de brom fiets pas tot stilstand wanneer de benzinekraan werd dichtgedraaid. Dit, zijn vehikels waar je niet mee op de weg moet komen, daar breng je jezelf en anderen mee in gevaar, aldus de kantonrechter. Mr. Abelen dacht er precies zo over en eiste een totale boete van 50.- en verbeurdverklaring van wat hij ..een bil plkaar eelapt stuk je huisvlijt" noemde. De eis kwam hard aan en verdach te verklaarde, dat hij het wel veel vond. Dé kantonrechter maakte er 40.- van. „Maar," zei hy, „die brommer ben je kwijt, dat ding zie je niet meer terug en dan is het hiermee afgelo pen..." „In het gras De volgende verdachte, die voor het hekje verscheen was een 71-jari- ge Vlaardinger, de heer E. S. Waarvoor bent u bekeurd? vroeg mr. Van Vloten, nadat hij de dag vaarding had ingezien. „Waarvoor bent u opgebracht?" De verdachte aarzelde even, maar toen kwam het toch. ,.lk lee gewoon in het gras, ik lag te slapen, ik had een glaasje bier op," bekende hy. „De politie heeft roe wakker gemaakt en meegeno men." „We zuilen er maar niet teveel woor den aan vuil maken," aldus de kan tonrechter. „Het was niet één glaas je„Nee," gaf verdachte toe. Hoe veel het er waren geweest bleef in het midden, maar dat deze bejaar de Vlaardinger meermalen dronken is, kwam wel vast te staan. Het Consultatïebureaa voor Alco holisme heeft al jarenlang contact met hem, maar steeds ls het mis en de ambtenaar van dit bureau pleitte voor een voorwaardelijke straf, zo dat verdachte een „stok achter de deur" heeft. De officier eiste een boete van 30.-, waarvan f 25.- voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar met de bijzondere bepaling, dat de heer S. zich weer onder toezicht stelt van het consultatiebureau. De kantonrechter vonniste conform. „Ik heb helemaal niets te zeggen," zei verdachte. „Hebt u het begre pen?" vroeg mr. Van Vloten. „Ja, ja," antwoordde verdachte en ver liet hasstig de rechtszaal. ROTTEDAM, 13 Januari Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis en 70' kg spiering aangevoerd. De pry zen waren: Schol midd 55 tot 58 per kist: Schoi klein 53 tot 60 per kist; Schelvis klein 50 tot 54 per kist; Kabeljauw m. 72 tot 74 per kist; Kabeljauw kl. 33 tot 54 per kist; Makreel 45 tot 51 per kist; Kuit 1,30 bot 2,00 per kg; Spiering 1,05 tot 1,10 per kg. Advertentie I.M. TUINLAAN 98 TEL. 267464 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1