DHS - goed moreel - ontvangt Kranenburg SVV en Hermes kunnen zich zondag herstellen Gebroken tanker in twee stukken over de Oceaan Algehele staking bij Wi lton-F i jenoord v&sk VREES BEWAARHEID ij Er komt geen gemaal voor Delfland bij Parksluizen „Ik sla je dood spoorhond", zei jongeman tegen hoofdconducteur ,Hoe plan vaak ben je van hier te komen?' BOE. Onderhandelen over prijs als er veel meer aardgas is Spandoeken bij de hoofdpoort Auto's botsen: licht gewonden Auto-combi in slip gekanteld palissander eetkamers li VISAFSLAG T rei o ver keer en kele minuten vertraagd Directeur van GEB: HET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 FEBRUARI 1965 FAC.INA 7 Zelden hebben t Van onze sportredactie) de Schiedanise voetbalverenigingen zulke slechte resultaten behaald als tijdens het afgelopen weekeinde. Er moesten in totaal veertien wedstrijden gespeeld, waarvan er slechts één een Schiedanise overwinning opleverde; vier clubs speelden gelijk en de overige negen ontmoetingen eindigden alle in een nederlaag. Een. trieste balans, temeer omdat er bij sommige clubs de laatste tijd een opgaande lijn kon worden geconstateerd, die zich helaas niet heeft doorgezet. Wellicht, dat het spoedig beter gaat- vindt U I bil broersvest 64-66 - schiedam Afdeling Zaterdagvoet hal IIISS ipsr «ss®t Stakers bij Wilton-Fijenoord; de mannen achter hek hebben spandoeken bij zich. lsl« Laatste heer? De Parksluizen te Rotterdam zullen voor de watertoevoer van het hoogheemraadschao van Delfland gesloten blijven. Dit constateerde dijkgraaf J. Winsemius van het hoogheemraad schap voor Delfland uit een brief die minister J. van Aartsen van Verkeer en Waterstaat in januari aan het hoogheemraad schap schreef. Aldus bleek tijdens een vergadering die het hoogheemraadschap vandaag heeft gehouden en waarbij deze voor Delfland zo precaire kwestie aan de orde kwam- Het hoogheemraadschap had zich vorig jaar in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat op het standpunt ge steld, dat noch het stichten van een gemaal aan de Parksluizen noch de bepaling van het beleid ten aanzien van waterveront reiniging uitstel kunn enlijden. De Dijkgraaf sprak tijdens deze vergadering een rede uit en gaf een historisch overzicht van de wateriniaat bij Delfland. Inzichten gewijzigd In Schiedam het st een alge hele voelbalmalaise. De laatste tijd Iüden de clubs de ene neder laag: na de andere. Tijdens het afgelopen weekeinde waren er veertien wedstrijden, waarvan er slechts cén werd gewonnen. Zat het zondag beter gaan? Advertentie I.M. he semi-profclubs krijgen zondag reeds de kans zich te herstellen. SW voetbalt thuis tegen HVC, welke club enkele weken geleden zeker geen grootse indruk maakte In de wed strijd tegen Hermes-DVS, zodat het voor SVV mogelijk moet zijn de Amersfoortse tegenstander te ver slaan. Hermes-DVS gaat naar Tilburg voor de ontmoeting met Longa. Het eens zo gevierde Longa. dat destijds beschikte over het „karan" jan van Roessel staat ieder jaar opnieuw onderaan de ranglijst en Hermes- Yj? moet toch in staat worden ge acht, te winnen, hoewel we ons de laatste tijd nauwelijks meer aan een voorspelling van het Hennes-resul taat durven wagen, omdat het team zeer grillig speelt. Vast staat, dat het er voor de Schiedammers zeer donker gaat uitzien, wanneer zij zondag ver liezen. De beide reserveteams van de be taalde clubs hebben een rustdag maar de jeugdelftaiien staan voor Interes sante duels. SVV gaat naar het Rot terdamse Excelsior en moet daar op rijn tellen passen, want anders gaat bet weer mts op dezelfde wijze ais in de wedstrijd tegen PSV. De Hermes-jeugd bezet een goede derde plaats met slechts een kleine achterstand op koploper DWS. Het team zal het sterke Telstar moeten verslaan om zijn kans op het kam- Bioscapen: PASSAGE: tel. 269563: tin. woens dag (2de week)Muiterij op de Bounty (14 jr.), dagelijks 2 en 8 uur. j ook zaterdag en zondag. Van donderdag t.m. woensdag: James Bond 007 contra dr. No. (14 jr->, dagelijks 2 en 8.15 uur, zaterdag en zondag 2. 4-.15. T en* 9.15 uur, woensdag alleen 2 uur. MONOFOLE: tel. 268808: De vuurproef van Ursus (14 jr.), woens dag 8 uur. Sasim de bandiet van nobe <14 jr.), donderdag 2 en 8 uu_. vrijdag en za terdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 7 en 9.15 uur. dinsdag 2 en 8 uur, woens dag 8 uur. De goudrovers van Ford Benton '14 jr.), zondagmatinee 2 en 4.15 uur, woensdag 2 uur. Salomé (18 jr.). zaterdagnacht 12 uur. Bibliotheken: Openbare leesbibliotheek OPENINGSTIJDEN GEMEENTEBIBLIOTHEEK Cen trale Lange Haven: di 9.30-4.30, 7- 8.30; wo 9.30-4.30; do 9.30-12.30; vr 830-480. 7-8.30 en za 9.30-4.30. JEUGDBIBLIOTHEEK Centrale Westmolenstraat 26: di 3.30-5; wo 2- 5; vr 3.30-5, 7-8; za 1-4. R.-K. OPENB. BIBLIOTHEEK Centrale Dam 8: ma 7-9; di 10-12, 2-5; wo 10-12, 2-5, 7-9; do 10-12; vr 2-5. 7-9; za 10-12. 2-5. JEUGDBIBLIOTHEEK, Centrale Dam 8: di 2-4; wo 2-5: za 1-4. JEUGDLEESZAAL Centrale Dam 8 ma. 4-5: di. 4-5. wo 2-3; vr 4-5. FILIALEN van de Gemeentelijke en R.K. Openbare Bibliotheken: Vol wassen afdeling: Lorentzlaan 6: ma. 1.30-4.30: di 1,30-4.30; wo 7-9; vr 1- 130. 7-9 uur. Jeugdafdeling Kohnstammsch. Fah- renheitstraat 4: ma 3.30-5; vr. 3.30-5. Jeugdafdeling St.-Rosaschooi In- Bang Arehimedesstr. Volwassenen Parkweg 71: di. 2-5; wo 7-9: vr 2-4, 7-9: za 10-12. Jeugdafdeling Parkweg 71: wo 2-4: vr 4-6. Volwassenen Dr. Wibaufplein 120: ma 7-9; di 1-430; wo 7-9; do 930-12; vr 7-S, Jeugdafdeling Dr. Wibautplein 120 6:. 1-4.30; wo. 2-4; vr. 7-8. Volwassenen Leliestraat 10: ma 630-8.30: wo 1-5. 6.30-830: za 10-3.30 Jeugdafdeling: IJsselmondesestraat 29: di. 4-6; wo 1-5: vr 6.30-8.30. Volwassenen Schiedamsewcg 26. Kethel: di. 2-5. 6.30-8.30: vr 2-5. Jeugdafdeling Sehiedamseweg 26. Kethel: di 2-5: vr 2-5 (Van een onzer verslaggevers) De tanker Pendrecht van de Rot terdamse rederij Pbs. van Ommeren, die enkele weken geleden op de Rio de la Plata bij na doormidden is gebroken, zal in twee gedeelten over de Atlantische Oceaan naar West- Europa worden gesleept. Daar zul len de beide seheepshelften weer aan elkaar worden gezet. Op welke werf dit zal gebeuren is nog niet uitgemaakt. Van Ommeren heeft tot deze ri goureuze maatregel besloten na een grondig onderzoek van de toestand waarin het twaalf jaar oude schip zich bevindt. De Pendrecht kan niet in Zuid-Axnerika worden gerepareerd. Het is te riskant de tanker in de huidige toestand over de oceaan te slepen. Daarom zal hij voor de thuis reis in tweeën worden gesneden. De Pendrecht zakte op 21 januari achter de midscheeps plotseling door, tien het schip op de Rio de li Plata enkele malen stootte. De tan ker vervoerde 10.000 ton schone aardosliprodukten. Deze lading is in middels overgeladen in kleinere schepen. j pioenochap te behouden en dat Is geen gemakkelijke taak. Amateurs Alle Schiedanise KNVB-amateur- elubs moeten zondag spelen; van hen hebben SFC en SVDPW uit uitwed strijd. Excelsior '20. e t zondag ge lijk speelde tegen Hiliegereberg, treedt op eigen terrein aan tegen Foreholte en moet in staat worden geacht te winnen. By DHS heerst de juiste stemming: de spelers hebben het goede me el en daarom zullen zij. mits er met hetzelfde elan wordt gespeeld van de laatste wedstrijden, het naar Schiedam komende Kranenburg ver slaan. Wanneer men de aanval nog iets beter afwerkt en 'met doortas tendheid ook de kleine kansen tracht te benutten, kan er zeker een goed resultaat worden geboekt. SFC gaat naar Unio en mi er zeer waarschijnlijk verliezen; het team heeft in de loop van het seizoen enkele grote klappen moeien incas seren. Vijf gerenommeerde spelers zijn niet langer beschikbaar en dat heeft zijn uitwerking op het spel niet ge mist. Ook met- Demos gaat het niet best: men hoopt dat het elftal uit de resterende acht wedstrijden vol doende punten behaalt om zich vei lig te stellen. Daaronder valt ook de wedstrijd tegen Moordrecht. Martinit. dat ook niet meer zo hoog op de ranglijst staat en der halve we' enige punten gebruiken kan. speelt thuis tegen Roekanje cn dat kan inderdaad een zege opleve ren. SVDPW gaat naar "s-Graven- deel en zal er moete" winnen want het staat er ook al met zo goed voor. Vier RVB-clubs uit Schiedam komen deze week in het veld; Ursus is vrij. Schiedam, dat zondag een veer moest laten tegen WCK kan zich hersteilen tegen Swift Boys. Ook I)R7. thuis tegen Grocn-Witten) moet kunnen winnen. Jloe Schie danise Bo.vs het er tegen Blijdorp zal afbrengen is nog de vraag. Het man keert dit elftal aan stootkracht waar door vele wedstrijden verloren gaan, vaak met het kleinst mogelijke r- schii. Wilton gaat naar Rotterdam voor de ontmoeting met Hurricanes wat een Schiedamse overwinning wordt, want het elftal van Rinus Verhaeren moet winnen om niet verder achter op te geraken. Voor de vier Schiedamse zaterdag- clubs staan enkele interessante wed strijden op het programma. HBSS krjjgt thuis bezoek van SVOW en moet winnen om zijn goede plaats op de ranglijst tl behouden en PPSC gaat naar Hazerswoudse Boys en ook voor deze club geldt dat er moet worden gewonnen. GTB speelt op eigen terrein tegen NBSVV en GSS gaat naar Vlaardingen voor de wed strijd tegen Sunlight. (Van een onzer verslaggevers' Er heerst onder het personeel van de N.V. Dok en Werfmaat- schappij Wilton-Fijenoord te Schiedam waar gisteren naar schatting meer dan de helft van het i ersoneel het werk neerlegde, een uiterst geprikkelde stemming die vandaag aanleiding werd tot een algehele staking. Aan de Hoofdpoort aan de Vlaardinger- dijk te Schiedam stonden van morgen honderden opgewonden met een spandoek gewapende ar beiders. 'Wij willen 21 cent per uur meer., "Wat bü Verotme kan. kan beslist bij Wilton-Fyertoord ook," 'Geen woor den maar daden!' Met deze leuzen zetten zij kracht bij aan hun eisen tot loonsverhoging waarover op het kantoor werd onderhandeld tussen de ondernemingsraad en de directie. Naar verluidt zou de directie een vertegenwoordiger naar Den Haag hebben gezonden om met de minis ter van Economische Zaken Andries- sen overleg te plegen in hoeverre de eis van 21 cent die overigens wel schijnt te worden betaald bij een zus terbedrijf van Wilton N.V. Brons- werk, kan worden verwezenlijkt. De staking heeft zich inmiddels be halve tot het gehele fabriekt perso neel, uitgebreid tot het kantoorper soneel. Vrouwelijke kantoorbedienden die vanmorgen aan het werk wilden gaan. werd de hit kantoor. toegang ontzegd tot 'Wij eisen 21 cent zonder uit stek' zo formuleerde iemand van het actiecomité de eis. "Plat ligt het werk, 100 percent plat,* zei een ander. 'De directie,' aldus een van de leiders van het actie-co mité wil onderhandelen als we aan het werk gaan, maar wij eisen eerst het geld en gaan dan werken. En de stakingsuren moe ten worden doorbetaald.' Aan vrijwel alle poorten wordt door de stakers gepost en ook het perso neel van onderaannemers zoals N.V. Kroon en Co., die elektrische installa ties op de werf verzorgen, moeten het werk neerleggen. Deze mensen keer den onverrichterzake naar hun be drijf terug. 'Van een onzer verslaggevers) Op de kruising Pendrechtsewcg Groene Kruisweg te Rotterdam zijn gistermorgen twee personenauto's te gen elkaar gebotst. Eén van de be stuurders, de 65-jarige H. de Bruijn van de Stadhoudersweg. liep een pijnlijke knie op. Een inzittende van de andere auto. de 3''-jarige mevrouw Th. M Kla- vers-Bouman van de Middenbaan. kreeg schaafwonden aan haar benen. De zwaar beschadigde auto's moes ten door een takelwagen wegge sleept worden. De botsing was ontstaan nadar een van de auto's plotseling linksaf slieg zonder rekening te houden met het tegemoetkomende verkeer. Een besteller van de PTT heeft op 17 februari een klein pakjes bevat tende een vaccin, v irloren in de bin nenstad van Delft. Het pakje was bestemd rnir een In Delft gevestigde apotheek; terugbe zorging aan het postkantoor zal zeer op prijs worden geste»d. Advertentie I.M. SCHIEDAM. F&rfcwe* 201-205: SHOWROOMS: VLAARDINQEN, Oed. Blcrsloot Tel. <010)-a«4K» ROTTERDAM. 17 febr. '65 Aan de Visafslag alhier werden van IJ- muiden en elders 200 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: schol midd 37 38, ld. kl 2730; kabeljauw fcl 3845; Makreel 1822; wijting 2230: verse haring 2425 per kist; kuit 0.300.40 per kg. Het was gistermorgen in de Vlaardingse Vulcaan- haven een geloei van jeweiste. Een typisch Ne- t derlands produkt werd ingeladen in het Deense t schip Crmbria, dat als doel van de reis Indonesië heeft. Het waren 500 koeien en stieren, 'made in Holland'. t 220 dieren zijn afkomstig uit Drente en de kop van Overijsel. de overige komen uit Noord- en Zuid-Holland, Gelderland en Utrecht, t Het is een waardevolle lading: inclusief de vrachtverzekering en de t begeleiding is er een bedrag van 13 miljoen gullen mee gemoeid, t Na maar hopen, dat de koeien en stieren niet al te veel heimwee t kragen naar hun oude vertrouwde weiden in Nederland. t 'Van een onzer verslaggevers) Op rijksweg 16 is gistermiddag een Volkswagen-combi met een een- assig aanhangwagentje na een slip cekanteld. De 29-jarige chauffeur A. van Oort uit de Westpolderstraat ,te Schiedam had rugklachten en werd "aar het ziekenhuis Dijkzigt ver voerd. Van een onzer verslaggevers) Het treinverkeer, dat de spoorweg overgang aan de Smeetslandsedijk Passeert, had gisteravond enige mi nuten vertraging, nadat de 47-jarige stucadoor P, Hagers van de Ogiers- sihgel met z,ijn auto naast het be strate gedeelte van de overweg te recht was eékomen, (Van een onzer verslaggevers) schuchter. Dan zal ik u conform de els veroordelen, zei de kantonrech- „Ik- sla je dood smerige spoor- ter. wat de verdachte gelaten Incas hond!" Een Rotterdamse jengeman, searde. de heer IJ. V., zei dit op 5 augustus in de trein van Amsterdam naar RoriditAit" Rotterdam tegen een hoofdconduc- teur, die de kaartjes controleerde. Het gebeurde omstreeks elf uur 's avonds. De trein stopte op het Schiedamse station toen de hoofd- conducte in de coupé kwam, waar V. zat. /nmiddellijk zag de hoofd conducteur, dat de man onder in vloed was. maar hij wilde niettemin de kaartjes controleren Het bleek, dat V.. die zich onheb belijk gedroeg geen kaartje had en daarom maakte de conducteur pro ces-verbaal tegen hem op, wat hem kwam te staan op genoemde opmer king. Ter zitting van het Schiedamse kantongerecht, waar de heer V. zich woensdagmorgen moest verantwoor den. trachtte hij zijn houding te ver goelijken. waarbij hij erop wees, clat er meestal een kaartje wordt uitgeschreven, waarvoor een extra- bedrag 1/0,50) moet worder betaald. „Ik was vrijwel nlrt dronken," zei hij, maar het bleek ai snel, dat hij wel degelijk in „kennelijke staat oordeel d. „Je reed zo," constateer- van dronkenschap," was toen hij in de de officier van Justitie, „zonder de trein stapte. rijbewijs, terwijl je de rijbevoegd heid was ontzegd. Het heeft dan ook Nadat de officier van Justitie mr. maar weinig gescheeld of je had je G. G. Abelen de verdachte had her- moeten verantwoorden voor de recht- itxnerd aan rijn onwelvoeglijke taal. bank wegens een misdrijf." eiste hij een boete van 20,-. Alleen omdat het vorige vonnis ..Wat hebt u hierop nog te zeg- nog niet was betekend kon verdach- gen?" vroeg de kantonrechter, mr. te geen misdrijf ten laste worden W. E. van Vloten. „Niets," klonk het gsfcgd. ..Hoe vaak ben je nu nog van plan schudde ontkennend het hoofd, waar- hier te komen?" vroeg de kanton- na een doodse stilte volgde, rechter. Het korte antwoord van de jongen was nauwelijks verstaanbaar en hij deed er verder het zwijgen toe. „Dat is niet de eerste keer. hè. en In zijn requisitoir hield de of.icier ik hoop, dat het nu de laatste keer van Justitie rekening met het „ziek- blijft." Zo begroette de kantonrech ter de volgende verdachte, F. G. S. uit Schiedam, een negentienjarige jongeman van Surinaamse afkomst, die herhaaldelijk zonder rijbewijs auto's bestuurt. Op 17 november was hij opnieuw aangehouden, terwijl hij enkele we ken tevoren voor hetzelfde was ver- tebeeid" van liet gedrag van ver dachte en eiste een boete van 100.- en tien dagen hechtenis onvoorwaar delijk. .Deze verdachte," aldus licht te mr. Abelen, zijn eis toe, „ver dient een behandeling." Het kwam hard aan. Wat hebt u daarop te zeggen? vroeg de kanton rechter, die uitlegde, dat verdachte met of zonder rijbewijs maar mee tien dagen zou worden opgesloten, uit rijden," zei de officier en eiste wanneer hij tot die straf zou wor- een boete van 75.-. den veroordeeld. De „recidivist" antwoordde niet. Is dit de eerste keer? Het bleek, dat de jongen al eens eerder tot zeven dagen hechtenis was veroordeeld. *Is dat goed bevallen?" Verdachte I Hij zei dat in 1921 de sluizen te Maassluis definitief werden uitge schakeld. In 1922 gebeurde hetzelfde met de Bonersluis. Daarna kwamen de sluizen te Vlaardingen aan de beun. Delfland heeft zich nog een tiental jaren kunnen redden door water in te iaten bij de Vijfsluizen tussen Vlaardingen en Schiedam. Het duurde echter niet lang of de gehele wateriniaat vond plaats door de Parksluizen te Rotterdam. Maar in 1934 werd dit laatste steunpunt ook bedreigd: rondom deze sluizen bleek het zoutgehalte 500 mgr. of meer per liter te be dragen, terwijl de tuinbouw niet meer toelaat dan 300 mgr. y nod toes tand In 1947 ontstond een noodtoestand, die tijdelijk, bezworen werd door de bouw var. een semipermanent ge maal by Leidschendam. De dykgr&af memoreerde dat het hoogheemraad schap voortdurend een noodkreet uitte aan het adres van de minister. Steeds weer antwoordde de regering geruststellend. Het jaarl953 scheen de uitkomst te brengen. De Deltacommissie die na de watersnood werd gevormd, rap porteerde aan de minister dat bü af sluiting der zeearmen de zoutgrens in de waterweg voldoende zou kun nen worden teruggedrongen en de minister schreef aan Delfland dat bij uitvoering van deze afsluitingen het gevaar voor verzilting voor Delfland praktisch zou zijn opgeheven. Het hoogheemraadschap twijfelde er echter aan dat de afsluiting van de zeearmen een afdoend effect zou hebben. In 1962 zond Delfland weer eens een waarschuwing aan de mi nister. Daarna kwam het gerucht dat het met de wateriniaat in Delfland bij de Parksluizen niet goed zat. Delfland moest immers vorig jaar plannen maken voor de bouw van een nieuw gemaal bU de Parksluizen en het was de vraag of het te bou wen gemaal ook niet van een inlaat zou moeten worden voorzien. Boven dien moet het hoogheemraadschap op kort» termijn zUn standpunt be- Hoeveel verdien je? wilde de kan tonrechter weten. Het was een flink weekloon. Weer verbrak de kanton rechter het stilzwijgen. „Kan ik aan nemen. dat dit nu werkelijk de laat ste maal is geweest? "Verdachte knikte. .Dan wil ik het deze keer nog wel eens proberen." zei de kan tonrechter, „maar" vervolgde hij, „let wel. Wanneer blijkt, dat dit vergeefs is. dan haal ik die straf dubbel en dwars weer in." Hierna veroordeelde mr. Van Vloten de verdachte tot een geldboete van 75,- en een voorwaardelijke hechte nis van tien dagen met een proef tijd van twee jaar. Even later verscheen de heer J. van S. uit Vlaardingen voor het hekje, die, zoals hij zeif aanvulde, op elf december had gereden... .zon der rijbewijs." De man was aange houden in de Josef lsraelsstraat met een auto. die hij pas had gekocht. Het bleek, dat hij binnenkort rij examen moest doen. „Iedereen koopt tegenwoordig maar een auto en iedereen gaat ei- palen in een voor industrie, tuin bouw. recreatie en volksgezondheid zeer belangrijke kwestie: de intrek king van vele lozingsvergunningen. De minister heeft thans geant woord. De inzichten zyn gewijzigd. De vrees van Delfland is bewaarheid. Er komen geen Parksluizen. Delfland vraagt zich af wat men nu moet doen. Er is immers rond 16 m3 water per seconde nodig. De in- laatea pariteiten van Leidschendam bedragen iets minder dan 8m3 per seconden en "t is nog de vraag of Rijnland op den duur meer da 3 m3 kan leveren. Daarbij komt nog dat Leidschendam het niet meer aan kan. Men heeft meer dan 13 m3 per seconde nodig die uit De Parksluizen hadden moeten komen. Spreker wees echter op een licht punt. Er wordt hard gewerkt aan d« plannen om het afvalwater van Delf- lands gebied af te voeren naar zee en de Waterweg. Men kan zich au nog aanpassen aan de nieuwe situa tie waarin meer lozingsvergunningen zuilen moeten worden opgezegd dan anders wellicht nodig was geweest. „Wij kunnen dit niet tolereren," aldus het standpunt van de kanton rechter. die conform de eis veroor deelde. Mr. Van Vloten veroordeelde ver dachte dan ook conform de eis tot 75,- boete. (Van een onzer verslaggevers) Wanneer In Groningen een belang rijk grotere aardgasvoorraad wordt aangetoond dan wat tot nu toe offi cieel is bekendgemaakt, dan kan dat een uitgangspunt zijn voor nieuwe onderhandelingen met de Gasunie. Doei daarbij: voor de gasdistributie- bedrilven een zo aantrekkelijk moge lijke inkoopprijs te verkrijgen. Dit wordt betoogd door Ir. H. J. Valk. directeur van het gemeentelijk energiebedrijf te Rotterdam in een artikel in Energie, het orgaan van het GEB. De heer Valk stelt daar in de door de socialistische opposi tieleider Vondeling geuite veronder stelling, dat er meer gas in Gronin gen zit dan de NAM heeft bekend gemaakt. aan de orde. Hoewel daarover officieel nog geen zekerheid is, meant de Rotterdamse GEB-dtrecteur dat deze veronderstel ling „niet a priori als onjuist ter- rijde mag worden geschoven."

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1