BOEIENDE EXPOSITIE IN VLAARDINGSE VISBANK n Dubbel afscheid bij laardingen-Oost N.V. Samenwerking bij bouwprojecten heeft vele voordelen Schiedam bouwt in .teamverband "^rxeïi A voor de litierechter Marifoons voor alle loodsen Aanhangwagen rijdt water in Ed. Fiipse bij BIJSCHOOL „KIELA" Jongens stelen 700 gulden van glazenwasser W/JM Ongewenst bezoek aan controlebeclrijf Gezamenlijk concert van drie Maassluise verenigingen openingsconcert Concertgebouw Doktersdiensten Huidige situatie Openheid Samenstelling VERHUUR Nagy en Maronier in liet Scliiedams PAGINA 7 &r. /tt dit sobere, een trieste sfeer van beril sting oproepende tafereel, verbeeldde Ria Exel de strekking van Beckett's toneelspel „Wachten op God". (Van een onzer verslaggevers) De Haagse auteur Dolf Verroen heeft vrij dagavond in de Visbank te Vlaardingen een expositie geopend van tekeningen en grafiek van Ria Exel. De tentoonstelling, die duurt t/m 7 maart, omvat portretten, pentekenin gen, litho's en aquatinten. Het is een bijzon der boeiend geheel. Eigen gezicht Een heel eigen, modernistische visie van Ria Exel op het thema „Mensen van deze tijd". Modernisering ivalradar Dienstkruis Kwaliteitsverbetering Kostenbesparing Tijdsbesparing (Van een onzer verslaggevers) Tijdsbesparing 9 Kostenbesparing Kwaliteitsverbetering Dit zijn volgens een rapport van de directeur van de Schicdamse Gemeentewerken en de directeur van de Bedrijfseconomische dienst, de principiële voordelen van hel iverken in teamverband bij de voorbereiding en uitvoering van omvangrijke bouwwerken. Burgemeester en wethouders van Schiedam stellen dan ook onder verwijzing naar dit rap port en de uit de brochure „Doelmatig bouwen"' geputte gegevens de gemeenteraad voor om voor de bouw van de brandweerkazerne op het ter rein tussen de Breedstraat, Prinsenstraat en Achter de Teerstoof, een bouwteam te formeren. De brochure „Doelmatig bouwen" aldus 't Schiedamse gemeentebestuur in het raads voorstel, waarin aandacht wordt gevraagd voor de voor bereiding van het bouwplan, pleit sterk voor het werken in teamverband, waarbij nog on derscheid kan worden gemaakt in 't programmeren en het voorbereiden-uitvoeren van 'n bepaalde bouwwerk, waarvoor men een bouwteam kan vor men. WAAROM TWIJFELT U NOG dverteren kost geld Niet adverteren is duurder Rijbewijs HET VRIJE VOLK - ZATERDAG 20 FEBRUARI 1935 \£jZ3& 5-f- «W-cf De nu 50-jarige in Rotterdam geboren schilderes is klaarblijkelijk sterk geobsedeerd door het thema 'mens'. De mens in zijn eenzaamheid, angst, de mens-van- deze-tijd vooral. Hiervan getuigt zij in tere en tegelijk vlijmscherpe lijnen met tekeningen als „De wraaken gel". waarin de mens zich ziet geplaatst tegenover de dreiging der techniek. Daarnaast toont zij zich ook een fijnzinnig portret- tiste in de karakteristiek weergegeven koppen van kunstenaars als Masereel, Gerard den Brabander en Piet van Stuyvenberg, evenals in die van enkele dich ters. Daarnaast zijn er zeer sfeervolle litho's met stadsgezichten uit Venetië. Amsterdam, West-Berlijn, Glasgow en Parijs. In 1959 kreeg een van haar etsen de hoofdprijs op een internationale tentoonstelling van het Schots Bij belgenootschap in Eddinburgh. Daarna gingen ook bui tenlandse uitgevers, om. in Ziirich en Parijs, zich voor de verspreiding van haar werk interesseren. Haar werk vond een weg naar de belangrijkste grafiekcollecties, Dank zij een door Ria Exel zelf verder ontwikkeld chemisch en drukprocédé kregen haar etsen en li tho's en haar aquatinten een geheel eigen gezicht. Een bijzonder mooi voorbeeld hiervan in de ets naar het toneelstuk „Wachten op Godot" van Samuel Beckett. Dit onbestemde wachten gaf z(j weer in de figuren van twee zigeuners en een paard, gelaten vertoevend aan een strand Een triest, maar toch berusting sug gererend tafereel, waar een indringende zeggingskracht van uit gaat. De thans in Den Haag wonende Ria Exel expo seerde in Spanje, Joego-Slavië, Duitsland, Engeland en Frankrijk. Buitenlandse critici zagen in haar werk en in dat van haar jaargenoot Kees Andrea verwant schap met het Holland van Spinoza en Rembrandt, van denkers en mystici. In verscheidene van haar wer ken valt dan ook onmiskenbaar een mystiek element te onderkennen. - i M i (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam studeert al enige tijd op een algehele modernisering en uitbreiding van het walradarsy- steem. Om de loodsen in staat te stellen onder alle omstandigheden verbinding te onderhouden met de radarposten, wordt bovendien een plan uitgewerkt om deze functiona rissen zowel van rijk als gemeen te uit te rusten met een marifoon, voor gesprekken over korte afstand. Dit hebben B. en W. van Rotter dam meegedeeld in antwoord op vragen van het socialistische raads lid Nederlof. Hij heeft twee maan den geleden vragen gesteld over het grote aantal scheepsongelukken, dat verleden jaar op de Nieuwe Water weg en de Nieuwe Maas is gebeurd. B. en W. zeggen nu, dat in 1864 volgens de him ter beschikking staande gegevens op de Waterweg 32 ongelukken zijn gebeurd, overi gens niet alle ernstig. In 1963 be droeg dat aantal 26. Deze gegevens zijn echter onvolledig, omdat de Wa terweg als vaarwater bulten de In vloedssfeer van de gemeente valt. Met de verbetering van de radar- dienst en de verbinding tussen wal en schip is men er trouwens nog niet. B. en W. van Rotterdam zeggen voortdurend aan te dringen op de uitvoering van die werken, die^ voor een veilige navigatie op de Water weg geboden zijn. Het overleg heeft al geleid tot; maatregelen ter verbe tering van de bocht bij Maassluis en tot de bekende toezegging van de re gering, dat de nieuwe mond bij Hoek van Holland nu zal worden ge maakt. Intussen wordt gewerkt aan een uitvoerig rapport over het probleem. (Van een onzer verslaggevers) Op het terrein van Terminal aan de Usselhaven in Rotterdam is don derdagmiddag een met stukgoederen geladen aanhangwagen, totaal ge wicht negen ton, van de kade gere den. De wagen zonk snel. Een ber gingsbedrijf slaagde er even later In hem te bergen. De bestuurder was van plan ge weest de aanhangwagen na het la den achter een vrachtauto te kop pelen. Hij draalde, terwijl de wagen iets verreden werd, de kraan van het luchtdruksysteem open. Maar doordat het terrein iets afliep, ging de aanhangwagen er vandoor. Een deel van de lading ging verloren. Persoonlijke ongelukken deden zich 'iet voor. (Van een onzer verslaggevers) Bij het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost N.V. is vrijdag afscheid genomen van de heren A. van der Windt en J. Prooi, die beiden de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. Voor beiden waren er veel waarderende woorden en tal van geschenken. Namens de directie richtte de heer E. A. Bongers zich eerst tot de heer Prooi, die er bijna 40 dienstjaren op heeft zitten, waarvan rond 30 jaar air portier. „Een portier moet streng, voorkomend en behulpzaam zijn. D was dat en bovendien was u een bijzonder goed collega," aldus de heer Bongers, die de scheidende portier de gebruikelijke enveloppe aanbood. Hij deed dat vervolgens aan de heer v, d. Windt, die de laat ste acht van zijn 28 dienstjaren werkzaam was in de afd. onderhoud. „Voor mensen van deze afdeling is de vrije tijd meestal geen probleem," meende de heer Bongers. Hü prees de heer v. d. Windt als een goed 'col lega en een zeer gewaardeerde kracht, wiens opengevallen plaats moeilijk te bezetten "zal zijn. Vervolgens sprak chef-portier G. Forrer, die de heer Prooi namens de Ned. Bond van Opsporings- en Be wakingspersoneel het dienstkruis kon uitreiken. Namens het personeel bood de heer P. v. d. Valk het echt paar Prooi een radiotoestel aan. De heer A. Janson sprak namens de ondernemingsraad Ook hij had voor beide gepensioneerden geschenken en voor de dames weren er bloemen. De heer v. d. Windt werd nog toe gesproken door de heer D. Mosterd namens de afd. onderhoud en door de heer G. van Muyen namens de collega's. Belden lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken. Met dankwoorden van de heren v. d. Windt en Prooi kwam er een einde aan deze in restaurant „Vulcaan- haven" gehouden bijeenkomst én aan de loopbaan van beiden bij HVO. (Van een onzer verslaggevers) Door een deur te forceren hebben inbrekers zich vannacht toegang ver schaft tot het pand van een controle bedrijf aan de Mauritsweg in Botter dam. ZU doorzochten alle kasten en laden maar vonden waarschijnlijk niets van htm gading. Er wordt na melijk nog niets vermist. Bioscopen: PASSAGE, tel. 269563: tot en met woensdag: James Bond 007 contra Dr. No. (14 jaar). Dagelijks 2 en 8.15 uur, zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Woensdag alleen 2 uur. MONOPOLE: Kasim de bandiet van Zhode (14 jaar), zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 7 en 9.15 uur, dinsdag 2 en 8 uur, woensdag 8 uur. De goudrovers van Ford Ben ton (14 jaar) zondagmatinee 2 en 4.15 uur, woensdag matinee 2 u. Salomé (18 jaar), zaterdagnacht 12 uur. ZATERDAG Diversen: ARCADE: St.-Liduina - lyceum Spieringhoek: Ouder- en toneel avond, Aanvang 20 uur. TTVOLI: SJS GuiUaume: Dansavond. Aanvang 20.30 uur MUSIS SACRUM: Gymnastiekver. Polyanfcha: Carnavalsavond. Aan vang 20 uur. IRENE: The Starfighters: Dans avond. Aanvang 20 uur. IRENE: Korfbalclub Schiedam: Jeugdavond. Aanvang 20 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen en gouaches van Imre Nagy en te keningen en grafiek van Maronier. GALERIE WIEGMAN: Werken van Ferweda. GALERIE 4: Werken van Sees Vlag. GALERIE HONGER: Werken van Aat Veldhoen. MAASSLUIS Omdat de geza menlijke Maassluise verenigingen bij de festiviteiten voor het 350-jarig bestaan van Maassluis zo bijzonder veel succes hadden, zijn de vereni gingen van plan vaker samen op te treden. Cantate Domini, Kunst na Arbeid en de Verenigde Zangers ge ven op 27 februari een gezamenlijk concert in de Immanuelkerk. De feestelijke opening van het Rot terdams Concertgebouw op 18 mei 1966 zal geschieden met een concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest, te geven op uitnodiging van het gemeentebestuur. Overleg met het bestuur der stich ting Rotterdams Philharmonisch Or kest en de dirigenten Eduard Flipse en Franz-Paul Decker heeft ertoe geleid, dat het eerste deel van dit concert zal worden gedirigeerd door Eduard Flipse, terwijl het gedeelte na de pauze zal worden geleid door Franz-Paul Decker. De uit te vneren werken zijn nog niet vastgesteld. In het komende weekeinde zullen de volgende artsen dienst doen: Dr J van Buren. Buys Ballotsingel 72-76, tel 15050; dr A Q C Klomp, Jul van Stolbergstraat 3, tel 269952: dr G If,et. Tumlaan 38, tel 26689S: apotheek Evers, Lange Haven 81, tel 268242; apotheek. Ketliel, Schiedam- seweg 41, tel 269927. De beide 'teams' zullen voor een deel dezelfde samenstelling hebben slechts te posities van de diverse deelnemers verschilt. In bepaalde ge vallen is ook combinatie mogelijk. Uit het rapport kan het volgende worden geconcludeerd: Voorstanders van het werken in teamverband, die hiermee ervaring hebben opgedaan, zijn van mening, dat er bepaalde voorzorgen worden genomen om déraillement te voorko men. Belangrijk voordeel van deze werk wijze kan men verwachten bij om vangrijke bouwwerken met vele re peterende elementen, waarmee een lang bouwtijd is gemoeid, zoals bij meerjarencontracten in de woning bouw. De leden van het team moeten be reid zijn tot produktieve samenwer king, waarbij speciaal de aannemer de mentaliteit moet hebben om de voordelen op lange termijn, in het bijzonder voor de organisatie in zijn eigen bedrijf en de onderdelen van het werk, waarvoor hij persoonlijk verantwoordelijkheid draagt, belang rijker te achten dan incidentele voor delen op korte termijn. Zakelijk gezien is de aannemer de meest riskante factor in het team maar ook financieel de belangrijkste en daarom moet bij het betrekken \an een aannemer in het „team work" een zorgvuldige keuze worden gedaan en ondanks deze voorzorgen moet nauwkeurig worden vastgesteld in hoeverre de opdrachtgever zich bindt tegenover de gekozen aanne mer en welke verplichtingen de op drachtgever tegenover hem houdt, indien onverhoopt deze aannemer toch niet de uitvoerder wordt van het ontworpen werk, bij voorbeeld als men niet tot overeenstemming kan komen over de aanneemsom. Beziet men de huidige situatie in Schiedam, zo schrijven burgemees ter en wethouders de gemeenteraad, ..dan blijkt er bij de gemeentelijke woningbouw en de seriebouw van scholen en gymnastieklokalen reeds een meer of minder frequente rela tie te bestaan tussen opdrachtgever, architecten en een bepaalde aanne mer, derhalve de partijen, die men in de eerste plaats in het bouw team vindt. Hoewel de werkwijze In Schiedam zich wel in de richting van team work ontwikkeld heeft (een gang van zaken, die in de tegenwoordige tijd als de meer en meer gebruike lijke en ook als doelmatiger is te be schouwen) heeft het teamwork hier nog niet zijn duidelijke en ook ge sanctioneerde vorm gevonden. De voornaamste weerstand, die volgens het bestuurscollege zowel uit zakelijk als uit gevoelsmatig oog punt tegen programma, respectieve lijk bouwteam blijft bestaan, is on- tegenzegelijk de mogelijke verster king van de positie van een bepaal de aannemer. De ervaring is, dat bij een goede voorbereiding van de teams, waarbij met de aannemers duidelijke afspra ken worden gemaakt, dit gevaar tot een minimum kan worden terugge bracht. Men kan dan komen tot een parallel lopen van de wederzijdse belangen. Wanneer ook de aannemer de vereiste grotere openheid aan de dag legt, kan zijn winst-streven evenals zijn risico tot voor beide zij den aannemelijke proporties worden teruggebracht. Wat de bouw van de nieuwe brandweerkazerne betreft schrijven burgemeester en wethouders, dat een dergelijke eenmalige bouw van beperkte omvang niet ais het ideale project kan worden gezien, voor een experiment met een bouwteam, zo als dit in de brochure „Doelmatig bouwen" wordt aanbevolen, te meer omdat het repeterende element hier bij grotendeels ontbreekt. Ten einde tot het gewenste resul taat met de bouw van de brand weerkazerne te komen stellen B. en \V. de raad dan ook voor een be perkt bouwteam te vormen (zonder aannemer) dat de voorbereidende werkzaamheden tot en met de be steding regelt. Volgens het college zal dit bouw team met een beperkt aantal verga deringen snel tot het beoogde doel de besteding kunnen komen, waarbij aan drie belangrijke eisen van de opdrachtgever kan worden voldaan: 1) doelmatige Indeling van het gebouw voor de te vestigen dienst. 2) lage bouwkosten. 3) een afwerking, die gering onderhoud eist. Het college meent, dat het team als volgt kan worden samengesteld: al vertegenwoordiger principaal (i.e. Commandant van de brand weer) b) architect van gemeente werken. e( adviseur voor de beton en staalconstructie, d) stedebouw kundig adviseur van de gemeente (alleen bij de bespreking van de plannen in het beginstadium van het ontwerp), e) vertegenwoordiger van de welstandscommissie, f) hoofd van de afdeling Civiele werken van de dienst van gemeentewerken (voorzitter). Van bijzonder belang achten B. en W„ het, dat de adviseur van de be ton, en staalconstructie op deze wij ze vroegtijdig ingeschakeld wordt. Na de besteding kan volgens het college het gewenste overleg ge schieden in intensief te houden bouwvergaderingen. (Commandant van de brandweer, dienst gemeente werken, aannemer en adviseurs). Op deze wijze zal niet alleen een doelmatig plan kannen worden ont worpen, doch blijft ook het concur rerende element (openbare of onder handse aanbesteding) gehandhaafd, terwijl toch voortdurend overleg ge schiedt. „Wij zijn er ons van bewust," zo besluiten B. en W. hun voorstel, dat vanuit de gemeenteraad bij de be spreking van dit onderwerp bij de behandeling van de gemeentebegro ting een verdergaande team-vorming is voorgesteld, doch het komt ons voor. dat in de gegeven omstandig heden. (eenmalige bouw) van be trekkelijk beperkte omvang, niet verder moet worden gegaan, dan door ons wordt voorgesteld R. WARMERDAM Burg. v. liaarenlaan 1427 Tele foot) 260734 Vernuur van: O FEL tiEKOKD 1963 OPEL KADETT 1963 TA ONUS 17M 1965 VAÜXHALL VIVA 65 WISSELBAND N.V.. Schie dam, Raam 26, telef. 268351 (dag. geopend van 1 uur 's middags tot 's avonds half acht; zaterdags van 9-5 uur). Nieuwe en gebruikte auto banden, alle merken. Mon teren, repareren, opsnijden, balanceren. Oude banden hoge taruilwaarde. Kapsalon Helene oe salon voor de betere PERMANENT stroomloos voor ieder naar geschikt f 7,50 Hèléne tiède permanent, de meest ideale natuurlijke permanent i 10 Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hêlene, Rem brand Maan 22 Schiedam tel 267170, f 1.00 reductie op deze adv Zoekt U TROMPET, sax of klarinet? Van Krogten heeft het. Rotterdamsedijk 148 Tel. 67026. Alles op gemakkelijke beta ling vanaf fl,— per week GOEDERENHANDEL Fa. A Schilperoord en Zn., Tuin- laan 40, Schiedam. Zoekt D een MONDORGEL, gitaar of slagwerk? v. Krog ten levert uw merk. Rotter damsedijk 148. Tel. 67026. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K. van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. GA TOCH INEENS-NAAR B. K. LAAN 217 TEL. 268708 PASSAGE 13 TEL. 264477 De school met de modernste leermiddelen Aanschouwelijke theorie met dia-beelden Speciale oriëntatieritten Les met nieuwe Opeis en Cortina's Vakbekwame instructeurs EEN KIJKJE IN ONS TECHNISCH INSTRUCTIE-LOKAAL Cursisten welke zich voor 28 februari inschrijven, ontvangen „GRATIS" technisch onderricht. (Van een onzer verslaggevers) „Ja, ik ben er vandoor gegaan, maar roïjn vrouw zat niet zonder geld; ik had haar ƒ45,gegeven." Dit antwoordde een 28-jarige chauf feur vrijdag bij de Rotterdamse po litierechter op de vraag, of hij in november zijn vrouw en zijn twee minderjarige kinderen in hulpeloze toestand had achtergelaten. Mr. Heynsius vond het een armzalig verweer. „U zult hier een lelijke pijp roken," voorspelde hy. „Een paar da gen na uw vertrek is uw vrouw be vallen en toen hebt u haar nog even in het ziekenhuis opgezocht. Maar daarna hebt u niets meer van u laten horen. U was zoek!" De chauffeur was in dienst geweest bij een Rotterdamse meelfabriek. Hij verdiende er ƒ120.schoon, in de week en daarvan placht hij 40 zelf te houden. „Een mooi zakcentje, 40,in de week," zei de politierechter. Maar ja, meneer fotografeerde veel en dat kostte geld. Dank 'zü die liefhebberij hebben ze u kunnen opsporen. Bij uw foto's vond de politie een kiekje van een auto. Ze gingen het nummer na en toen hadden ze je gauw te pak ken." Verdachte had een andere baas ge vonden en ook een andere vrouw, een twintigjarige banketbakkersjuffrouw, die hij via de meelfabriek had leren kennen. Ze woonde bij een getrouwde zuster en daar ging hij ook in de kost. Het meisje verwachtte een kind van een zeeman, die haar in de steek had gelaten. Ze hoopte te kunnen trouwen met de chauffeur, die zich tegenover haar als vrijgezel had uit gegeven. Het nog ongeboren kind zou dan straks een vader hebben. De officier van Justitie noemde het geval ..zo onfris als het maar kan.' Verdachte heeft wel buitengewoon weinig verantwoordelijkheidsgevoel ten aanzien van zijn vrouw getoond. Hij vond dat ze de huishou ding niet goed deed. maar dat gaf hem helemaal niet het recht haar en de kinderen in de steek te laten. Voor dit ernstige feit vroeg de officier twaalf weken gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. „Ik ben zelf ook door mijn vrouw beduveld," zei de chauffeur. „U schijnt het heel gewoon te vinden wat u hebt gedaan," zei mr. Heyn sius. „Ik geef u de hoogste straf die ik kan opleggen: zes maanden ge vangenisstraf. En het spijt met, dat we je hier niet meteen kunnen hou den." Verdachte vertrok zonder zich over eventueel hoger beroep uit te la ten. De politierechter keek hem hoofdschuddend na. „Ik geloof dat het de eerste keer is. dat ik iemand de volle zes maanden heb gege ven," sprak hü. „U brengt vandaag wel mooie ver dachten voor," kreeg de officier te horen in de zaak tegen een elegant geklede 22-jarige schoorsteenveger, die een auto had bestuurd hoewel de bevoegdheid daartoe hem bij rechterlijk vonnis was ontzegd. Een rijbewijs bezat hy ook niet. „Ik "pen nu voor het rijexamen ge slaagd," vertelde de schoorsteenveger. „Voor zo'n jonge knaap heb je al een lelijk straflijstje," zei de poli tierechter. „Een stuk of zeven von nissen. Ik zie er zelfs een straf van tien maanden bij met een voorwaar delijke terbeschikkingstelling." De officier deelde mee. dat ver- dachtes auto (een twaalf jaar oud vehikel, voor 400 gekocht) in een treurige toestand verkeerde en in be slag genomen was. Hij eiste twee maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor zes maanden, maar voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Volgens de raadsman ging het de laatste tijd veel beter met de schoor- ccnvcgcr, die nu in ccn construe* tiebedrij f werkt. Hü heeft zich ver loofd en h(j hoopt binnenkort te trouwen. Mr. Heynsius beperkte de gevange nisstraf tot een maand, maar de zes maanden ontzegging legde hij on voorwaardelijk op. Verdachte krijgt de auto niet terug, die wordt „aan het verkeer onttrokken". (Van een onzer verslaggevers) De heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum te Schiedam, ©pende vrijdagavond in een volle aula de tentoonstelling van werken van de kunstenaars Imre Nagy en Maronier. De heer Paalman noemde Imre Nagy en Maronier twee integere kun stenaars, die ons in contact brengen met een voor ons nieuw soort schil derkunst. Hij betitelde hen als „schilders, die wij niet zo maar over het hoofd mogen zien, omdat zü wel licht te latyns voor ons koude nuch tere Nederland zouden zijn". Imre Nagy werd in 1928 in Buda pest geboren en hij studeerde van 1947 tot 1950 aan de Academie voor beeldende kunst te Budapest. Nagy, die afwisselend in Parijs en in Neder land woont, heeft reeds vele malen in diverse Europese landen geëxpo seerd. Jan Willem Maronier werd in 1929 in Rotterdam geboren. Hy volgde in cidenteel van 1945 tot 1959 lessen in schilderen en tekenen, on. aan de Vrije Academie in Den Haag. Hij heeft o.a. geëxposeerd in de Haagse Salon. De heer Paalman sprak zijn genoe gen uit over het feit. dat het Mini sterie van O. K. en W. het museum een subsidie van 35 percent zal ver lenen om de verkoop van verantwoor de kunstwerken aan particulieren te stimuleren. (Van een onzer verslaggevers) In Rotterdam zün twee mannen aangehouden, die een 45-jarige Schiedammer, een glazenwasser, be gin deze week hebben beroofd van ƒ700. De arrestanten- de Vlaardingse chauffeur J. H. E. (20) en de 18- jarige Schiedammer W. N„ werden ingesloten in het bureau Oostervant- straat. Zy maakten er een gewoonte van een auto te huren om te gaan „snorren" .onderweg klanten vinden die vervoerd wensten te worden. De Schiedamse glazenwasser werd deze week op een avond in zyn woon plaats door het tweetal opgepikt. Men besloot gedrieën de avond in Den Haag te gaan doorbrengen. E. koerste de auto in de richting Den Haag, terwyl de beide Schie dammers op de achterbank zaten. De jongste pakte op een gegeven mo ment op de Doenkade onder bedrei ging de portefeuille en de portemon- naie van de ander af. De glazenwas ser gaf ten slotte gevolg aan het "verzoek de auto te verlaten. De achttienjarige Schiedammer is '.Tijdag voor de officier van Justitie geleid. De Vlaardingse chauffeur volgt maandag. (Van een onzer verslaggevers) In het Volksgebouw te Vlaardin gen spreekt a.s. dinsdag, aanvang 's avonds acht uur, A.B.V.A.-be- stuurder J. van der Fioeg voor de NVV-Bestuurdersbond over „Ver schuivingen in de beroepsbevolking cn dc gevolgen voor ds vakbeweging."

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1