Het ai den krijg t het zwaar tegen Deetos GEVANGENISSTRAFFEN GEËIST Geesink vermoeid terug tedó$s&eidu lil TARIEFMAKER/ ARBEIDSANALIST I Een baan als stationsassistent biedt meer dan prettig werk alleen... IJ ordtenaren loeren op kans Vrije dag voor Libanon 50: lachende derde f Jongen gepakt na roo toverval Stad Rotterdam: fusie geruchten tegengesproken Overleden aan verwondingen H.T.S.'er HET GROENE KRUIS leerling-kraamverzorgsters JEUGDIGE MEDEWERKERS STENO-TYPISTE SPQQRUZER NV. enkele FIJNBANKWERKERS een PLAATWERKER-LASSER een STAMPER Medische opleiding A. de Boon over gelijke beloning mannen en vrouwen Topprestaties der foto journalistiek uit veie landen, inclusief China en Rusland. JONGE ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER ARBEIDERSPERS GALVANISCH BEDRIJF A. J. EMMELOT Gouda als „vier muren" u te benauwd zijn... H. A. KRAMERS ZOOM'S HANDELMAATSC MA P PIJ Wat biedt NS een stafionsassjstent nog meer? HET VRIJE VOLK ZATERDAG 20 FEBRUARI 1965 I>e korfbalteams die in de competitie minder wedstrijden hebben gespeeld dan hun rivalen, komen zondag aan de beurt om de achterstand weg te werken. Voor de hoofdklasse zijn drie wedstrijden uitgeschreven, waardoor de zes ploegen die daarbij betrokken zijn, de helft van het rooster zullen hebben afge werkt. Het Zuiden krijs* Deetos op be zoek. Een partij, die vooral voor de Dorcitenaren van bijzonder belang is, daar z- me». Sa mos et» Spangen in de degradatiehoek beland zijn. Zo op liet eerste gezicht zal men geneigd zijn de Rotterdammers de overwin ning toe te denken, maar nadere be schouwing van de prestaties van hel le ploegen leert anders. De neder lagen van Deetos zijn niet 20 groot geweest en de overwinningen van Het Zuiden waren niet overtuigend. De oranjekragen zullen dan ook alle hens aan dek moeten brengen om van de vinnige roodwitten te kunnen winnen. Spangen krijgt het «waar te ver duren bij de ploeg met Mtmnikes aan het hoofd. Deze oude korfbalrot toon de bjj de microkampioenschappen weer eens, dat het twaalftal n.ier sy'n leiding bet teker elke tegen stander lastig zal kunnen maken. Voor Samos is bet treffen met Archipel uiteet-aard ook van grote be tekenis. Door zuiver schieten en tactische verdeling van krachten kan de Stichtse ploeg het tegen Archipel nog ver brengen. Voor Se eersteklassers OSCR en Deetos 2 is de ontmoeting van zondag vac bijzonder belang, daar beide in degradatiegevaar verkeren. Een overwinning kan nog wat hoop geven. Ons Eibernest 2 zai wel van Quick welen te winnen. In HA staat De Algemene er goed voor en door een zege op Het Zuiden 2 kaï de positie nog verbeterd wor den. Trekvogels is goede tweede en moet Gymnasiasten kloppen om niet te ver achter Algemene te komen. In B is de positie van Merwede slecht en na de strijd met het sterke Ready zal het er niet beter uitzien. Tjob», zien we in Zeeland van Mer- wede vinnen. 'In de derde klasse A staan Ahoy, Veiox. Houtsnippen en DKV niet zo best. De ontmoeting tussen DKV en Ahov is dan ook heel belangrijk. Houtsnippen zal niet vaii "vVION kun nen wil ..en en Hou Stand zal Veiox er wel onder houden. In B is Noorderkwartier wel de zwakste ploeg en PAMS zai dan ook weinig móeite met dit twaalftal heb ben. BKC zien we in Schiedam van de dub van die naam winnen. Sehie- broek en HPV zullen elkaar niet veel toegeven. De Overkanters hebben een ver- liespunt meer dan Phoenix, zodat de strijd tussen deze ploegen voor belde van groot belang is. DEN HAAG (ANP) De Tweede- Kamerleden Vmnooten en I.amberts (beiden PvdA) hebben in het rap port, dat begin december door de me- iïische-faculteitswerkgroep van de af - deling Amsterdam der Studenten Vakbeweging is uitgebrach over de studierichting van de medische fa culteiten der universiteiten aanlei ding gezien schriftelijk vragen te stellen aan de minister van O* K, en W. en staatssecretaris Bartels (Sociale Zaken en Volksgezondheid). Zij informeren of aan alle rijksuni versiteiten een overlegorgaan be staat van hoogleraren en studenten, waarin de problematiek van de me dische studie in een geïnstitutionali seerde vorm kan worden besproken, zoals dat. bil voorbeeld in leiden be staat. Voorts vragen zij of de be windslieden het juist achten dat: in ons land de klinische scholing der studenten zoveel later begint dan bij voorbeeld in Frankrijk er de VS Ten slotte willen zij weten of het waar is dat de studiebegeleiding der co-assistenten in divers:, klinieken te weftsen overlaat, dat zij werkdagen van 12 tot 14 uur en werkweken van 65 uur maken waardoor gedurende die twee jaar van effectief studeren geen sprake meer kan zijn. en dat zaj op geen enkele wijze worden ge honoreerd zy dringen in dat geval aan op verbetering, ook financieel, in de positie der co-assistenten. In de volleybal eredivisie wordt het voor koploper Libanon '50 een inte ressant Weekeind: de Rotterdammers komen namelijk zelf niet binnen de lijnen, terwijl bun concurrenten moeilijke tegenstanders ontmoeten. Blokkeer DES. dat op het moment ln goede vorm verkeert, zal het in Til burg tegen Oduiphus wel redden, maar of het Hoogeveense Olhaco erin zal slagen om AMVJ/RC te bedwin gen, Is de vraag. Aandacht verdient verder het duel ValuasOrawi: by winst zijn de gasten voorlopig van degradatiezorgen bevrijd. In de hoofdklasse dames is er voor ZVC deze week weinig eer te behalen. Het trekt naar Den Haag om Celebes te ontmoeten, dat zich binnenkort opnieuw kampioene van Nederland wil noemen. In de hoofdklasse heren zijn er deze week zowel voor Concordia als voor Libanon '50 2 winstmogelijk heden. Concordia neemt het in Am sterdam op tegen DS, dat vorige week in Rotterdam tegen de Libanonreser - ves allerminst een sterke indruk maakte, terwijl Libanon '50 2, ook al in Amsterdam, met Van Savooyen en Happel in de gelederen zich de meer dere van AMVJ/RC 2 moet kunnen tonen. In de overgangsklasse heren eist DeltaJuliana, alle aandacht voor zich op. Beide teams voeren al we kenlang hevig strijd aai de kop van de ranglijst en dit treffen kan dus een voorlopige beslissing brengen. Als de Schiedammers hur zenuwen in bedwang kunnen houden, kan er re vanche genomen worden voor de ne derlaag. die de Zwijndrechtenaren Juliana op eigen grond toedienden. (Van een onzer verslaggevers) De reeherc! e van Bloemendaal heel de zeventienjarige C. C. van VV. in diens woonplaats Dordrecht ge arresteerd, De jongen was voort vluchtig ait het internaat Valken- heide in Maarsbergen, Hij verrichtte afgelopen dinsdag morgen op klaarlichte dag eert roof overval in Overveen. Hij zal de vol gende week voor de officier van Jus titie worden geleid. De regering denkt er zelfs iet aan om ten aanzien van de gelijkt be loning voor mannen en vrouwen baar verplichtingen van het EEG-verdrag na te komen. Nog steeds verdienen vrouwen minder dan mannen, al zijn er gelukkig wel ontwikkelingen die doei vermoeden dat* een kentering op komst is. Dit zei secretaris A. de Boon van het NVV vanmorgen op een bijeen komst van vrouwelijke leden van het NVV te Utrecht. De heer De Boon wees erop, dat de Nederlandse regering van het be gin af aan heeft gezegd niet verder met de gelijke beloning te willen gaan als ook in de andere EEG-lan- den het geval Is. De werkgevers heb ben zich daar van harte achter ge schaard. Dit jaar echter zou de gelijke be loning een feit moeten zijn sn de werknemcrsvakcentralen hebben ver klaard dat zij niet zullen meewerken aan het tot stand komen van c.a.o.'s waarin geen gelijke beloning voor mannen eii vrouwen is vastgelegd. De consequentie daarvan is, eist de stichting een dergelijke c.a.o. niet zal kunnen afdoen en da» het college van rijksbemiddelaars die taak al moeten overnemen. De bedoeling daarvan is vast te stellen waar de verantwoordelijkheid ligt voor de gang van zaken. ROTTERDAM (ANP) - De vaste houding, die -.andelen Assurantie kantoor Stad Rotterdam vrijdag aan dt Amsterdamse beurs aan de dag legden, versterkte! de geruchten over een fusie tussen dit concern en de- Eerste Nederlandsche. De juistheid van die geruchten wordt echter van directiezijde ontkend. Er worden vol gens de directie ook geen onderhan delingen over een fusie gevoerd. Vier mannen s aan Marokkaan (Van een onzer verslaggevers) Met bloedende hoofdwonden was in de nacht van 13 op 14 decern er ie Marokkaan Jilali Ghazir op de Amsterdamse Prins Hendrikkade in elkaar gezakt. 'Geschopt, gestompt en ge slagen,' zo stond in de dagvaarding. Drie van de vier daders stonden gisteren oog in oog met de president van de Amsterdamse rechtbank. Zij hoorden zwij gend de officier van Justitie één maal een gevangenisstraf van tien weken, waarvan vier voorwaardelijk en drie maal straffen van zes weken, waarvan ook vier voorwaardelijk, eisen. De vierde was niet verschenen. HIJ toefde op zee. Want de 16-Jarlge in Amsterdam geboren Surinamer L D. bleek zeeman. Ook Jllala 'Ghazir kwam niet. Hij zal wel wee- in een ander and zijn," eronderstelde de president, mr. Tonckens, Maar de andere «iris waren er wèl. De 21-jarige chauffeur Rolf R., de 22- jarige «-chauffeur Martin van B. en de 22-jarige timmerman Jan B., allen uit Amsterdam. De president reconstrueerde de gang van zaken uit de politierappor ten Van de Geldersekade waren ze die nacht gevieren komen aanlopen. Ze kwamen twee Marokkanen tegen. De Surinamer D. begon een gesprek, dat al gauw in een twist uitmondde. Toen de Marokkanen wegholden. was dat een teken voor de vier ae achtervolging in te zetten. En toen werd Jilali mishandeld dat het niet mooi meer was,' concludeerde de pre sident. Schuld afschuiven Evenals de officier, vond de pre sident niet zo belangrijk wie er nu veel of weinig getrapt of geslagen had en wie niet V/el werd door het aan wezige drietal nog geprobeerd ie schuld af te schuiven en dat bracht de president tot de opmerking: 'Ik zou maar en toontje iager zingen, want wat hier is gebeurd IS een groot schandaal.' De wet spreekt an 'openlijk en mee vereende krachten geweld ple gen' en omdat niemand van de vier bezwaar had gemaakt tegen de afran- murw seimc, waren details voor hem bij de strafbepaling niet zo noodzakelijk. Zwakjes merkte de timmerman nog op: 'Ik meende, dat het homofielen waren.' President: Mag je die dan slaan?'Antwoord: 'Nee, edelachtbare.' Na de kreet 'iopfflf, jongens, we vluchten' was het viertal via de Mar telaarsgracht in de binnenstad be land. Burgers hadden daarna de ln elkaar gezakte Marokkaan gevonden. Ze hadder de politie gewaarschuwd en met behulp van een taxi-chauf feur was het viertal een half uur later gevonden. Vrijwillig waren ze toen meegegaan naar het, bureau. Met Martin van B. hadden officier en president nog een extra appeltje te schillen. Op II november was hij zoals hij zelf verklaarde, laveloos' met een bestelauto van De Gruyter in ie Leidsestraat over do kop ge slagen. 'Misschien had ik wel 15 bier tjes op,' ze Van B.. die met de wagen van de voormalige baas 's avonds aan 't passagieren was gegaan. Vandaar, dat tegen hem de zwaarste gevange nisstraf werd geëist Ook was hij de enige van de vier. die beschikte over een welgevuld strafblad. Uitspraak op 5 maart. Koop 'n boek bjj d* ARBEIDERSPERS (Van een onzer verslaggevers) Bijna-filmster Geesink is van morgen vermoeid en ietwat prik kelbaar uit Rome teruggekeerc van de proefopnamen voor de filn Samson en Delilah in de Cinc- citta-studio. .Producer Hugo Lo- drini was tevreden over mij Maandag of dinsdag valt de be slissing over mijn rol. Dan wee men hoe de proefopnamen ziji geworden,' zei de judokampioer. De opnamen in Rome zullen vij: weken duren. Zelf dacht Anton Gee sink, dat h(j het er niet 'onaardig had -afgebracht. Anton Geesink heeft enige erva ring met films maken. In de fjliii Du RififI in Amsterdam speelde 1- de rol van een rechercheur. In Ron, stond hij met pijpekrullen en et-i volle baard voor de camera's al Samson. „Mijn make-up was prachtig. Dj. was verzorgd door de man die oo' Audrey Hepburn voor de film Rorna Holiday heeft geschminkt. Ik moe: gelaatsexpressies maken, boze e- vriéndelijke gezichten trekken. Daar na moest ik met de actrice Leanor Ruffo een scènetje spelen. Wel moei lijk, hoor Je moet echt acteren ia deze film." Geesink -vertelde, dat de filmmaat schappij Sar; Paolo veel ervaring heeft met bijbelse films. Het is een door een katholieke orde in 1914 op gerichte maatschappij voor her schrijven van boeken In 1938 is zii films gaan maken. (Van een onzer verslaggevers) Mevrouw W. J. van Duin (77) ui de Prinses Margrietlaan is vrijdar. overleden aan de verwondingen, dié zy op zaterdag 5 februari by eer. ongeval op de Straatweg hacï opge lopen. Mevrouw Van Duin werd me een bekkenfractuur opgenomen ir het ziekenhuis Bergweg, nadat zij c; een zebrapad was aangereden doo een personenauto. EIN.2"; ROTTERDAM 114600 -r »k>' -t vraagt voor de afdeling Vrachtzaken en de afdeling Boekhouding. Opleiding minstens MULO. Nederland, Engels, Duits. N.V. ROTTERDAMSCH ZANDSTRAAL- en SCHILDERSBEDRIJF Eemhavenweg 26 Rotterdam - Heij- plaat - Tel. (010) 277930 Op ons kantoor kan binnenkort geplaatst worden een accuraat werkende prima loon- cn arbeidsvoorwaarden Voor vervoer naar en van ons kantoor kan worden gezorgd. Sollicitaties schriftelijk of. na telefonische afspraak met ons kantoor, mondeling, worden gaarne In gewacht GOODWILL SCHUIMRUBBER N.V. vraagt voor haar nieuwe vestiging in Zwijndreclit In elke boekhanael en kiosk te koop voor ƒ4,90. ter assistentie op de afdeling boekhouding er. calculatie. een nog vrij klein bedrijf, dat zich echter snel ontwikkelt, zoekt voor het geven van leiding aan de produktie van de afdelingen hardverchromen, sierverchromen en constructie, een omstreeks 35-jarige (bij voorkeur werktuigbouw) die mede door zijn ervaring verdient te worden aangesteld als Teneinde in deze hoedanigheid te kunnen voldoen zai hij grondig ingewerkt worden, met name in de chemische aspecten van het galvaniseren. Deze functionaris zal tevens nauw betrokken worden bij de geleidelijke opbouw van een bedrijfsbureau, dat nodig is in ver band met de groei van het bedrijf. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige gegevens worden onder nummer 29 ingewacht bij Psychologisch Adviesbur. L. DEEN en DB. J. G. H. BOKSLAG Nwe, Binnenweg 474, Rotter dans Schrifteiyke sollicitaties te richten aan: Goodwill Schuimrubber N.V., Schiedamseweg 204210, R'dam. ei w—M—'W 1 iw li'>wi fi jmJM'Xkiear'ermruciw U er buiten montagewerk genoeg bij Werkspoor- Services A Construction. Door onze neem op het gebied ven groot montagewerk hebben wij «en groeiend aantal montage-opdrachten in binnen- en buitenland. Bijvoorbeeld: Gasbelproject-Slochteren Olieraffinaderij an che misch© Installaties Shell. Eeso en Caltex - Botlekgebled Benelux Chemische installaties - Temeuzen Spul- «luizen - Haringvliet Nieuwbouw, en onderhoudswerk zaamheden - omgeving Noordzeekanaal en Amsterdam Olieraffinaderij - Soedan Bruggen- en Suikerfabriek Iran Door deze opdrachten, waar wij trots op zijn, kunnen wij gelegen heid geven voor: opleiding tot vakman: ln ons moderne scholingscentrum kunnen metaalbewerkers tot PIJPFITTERS en lassers tot PIJPLASSERS worden opgeleid. plaatsing alt vakman: Bi) montagewerk; In rtederiafid kunnen op verschillends pleatean lassers pllpflttei*» montage werker» bankwerkers worden geplaatst Voor het werken oe montage bestaan specie!» vergoedingen. SIRVICCS A CONSTRUCTION uiiiciitingen kunnen verkregen worden op maan dag 22 februari a.s. van 7 tot 8 uur n.m. bij Het Gewea- - tel Uk Arbeidsbureau tc ROTTERDAM. Ie Middelland- straat; 103. waar een Werkspoor-vertegenwoordiger «anwezl?, zal zijn. Eventueel gemaakte relskostsn word«n vergoed. HOOFDK4NIOOB: XOTTERDAM, STAIKriSTLEW tl In onze Adresseermachinefabriek, Parallelweg 7 te Rotterdam-Zuid Is plaats voor met diploma L.T.S. en by voorkeur een voort gezette opleiding zoals de Chr. Huygensschool, soméde enige jaren praktijk. met diploma L.T.S. en een diploma Elektrisch Lassen, met ervaring in het bedienen en 20 mogeljjk instellen van een automatische excenterpers. In alle bovenvermelde functies gaat het om de ver vaardiging van onderdelen en organen van kantoor- machines, dus ons goed vakwerk, waarby precisie en zorgvuldige afwerking voorop staan. Leeftyd tussen 2127 jaar. Sollicitaties richten aan Afd. Personeelszaken, Groot handelsgebouw A6, telefoon 119731, toestel 206. Na telefonische afspraak: kunnen sollicitatiegesprekken ook in de avonduren plaatsvinden. Voor het bedrijfsborewr zoeken wij een wien9 taak zal bestaan uit opstellen, Invoeren en In stand houden van de tarieven voor de machinale productie-afdelingen (n samenwerking met allo betrokkenen ont wikkelen van nieuwe werkmethoden. De voorkeur wordt gegeven aan Iemand, die ervaring heeft met het maken van arbeidsstudies en tarieven in de ver spanende en machinale bewerkingen (enkel- en seriefabri- cage). Doch ook een vakman met een ruime ervaring in deze bewerkingen kan voor deze functie in aanmerking komen. Hij zal dan een aanvullende opleiding ontvangen. Belangstellenden nodigen wij uit een sollicitatiebrief ie richten aan de afdeling Personeelszaken, postbus 10 te Delft. By ons centrum voor KRAAMZORG kunnen worden geplaatst: Min.-leeftUd 18 jaar. Aanvang cursus 1 april 1965. Voor de afdeling kraamzorg geldt een 5-daagse werk week, slechts 1 keer in de 4 weken weekenddienst. Aanschaf eerste uniform vrii. Sollicitaties sn inlichtingen dam-4, telefoon 28.71.80. Schiekade 93, Rotter- Degelijk beginnen. Een goede start als stationsassistent! Afwisse lend werk op levendige perrons. Sorteren van koffers, bagage, expresgoederen e.d. Vakkundig omgaan met moderne mechanische hulpmiddelen als elektrische lorries. Verzorgen van transport naar af- en aanrijdende treinen. Verantwoordelijkheid. En dan? Belang rijker werk. Meer verantwoordelijkheid. In een veelzijdig bedrijf als de Nederlandse Spoorwegen kont U vele kanten op. Klim- kansen genoeg om een goede toekomst zeker te stellen. Bent U tussen de 18 en 40 en heeft U lager onderwijs genoten dan vindt U in deze functie: een goed loon een vaste betrekking met welvaartsvast pensioen flinke bijslagen voor nacht- en zondagsdiensten voordelige reismogelijkheden (ook voor Uw gezin!) uitstekende sociale voorzieningen. Op vele stations in ons land zijn op het ogenblik plaatsen vrij. Wenst U inlichtingen, zenddan nevenstaande bon aan: N.V Nederlandse Spoorwegen, Dienst van Personcelzakcn, 2e Afdeling, Utrecht. Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd:jaar wenst schriftelijk *)/mondeling inlichtingen over de betrekking stationsassistent. Doorhalen hetgeen niet wordt verlangd. 88/20-21 21

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 2