Straks waarschijnlijk ook geldig in Rotterdam Het Cultureel Jeugdpaspoort stijgt nog meer in waarde Oick Lubeek wil fuseren! Concertgebouworkest met twee symfonieën Buurman breekt huis af: echtpaar de schuur in Portret van een sportman UITSPRAKEN RECHTBANK ^sohiedamse; M O N O P O LE Goede keus van Utile Duld Elementenbouw in Schiedam? mm - r-"v.: Vier auto's opengebroken Inbraken in Rotterdam KONIHKLIjKE H01LANDIA mtil, of vrl. kantoorbediende Uitschieter Geron Matthdus-Passion Films Niet hoopvol Burgerlijke Stand m(m IZAA1ERT JES hol/andia HET VRIJE VOLK WOENSDAG 17 MAART 1965 PAGINA 7 tóSïiSiSi. V,'; Gesloopt Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 S8 08, (Van een onzer verslaggevers) „Cultuur betekent: iets verzorgen. Wie deze verzorging leert waarderen, ontdekt dat het leven vaak mooi en waardevol kan zijn Schiedams waarnemend bur- Maassteden gehouden, die een over zicht geeft van de schilderkunst, gemeester, de heer H. Sabel, schrijft in het eerste bulletin van de Schiedamse jeugdraad, waarin de houders van 't Cul tureel Jeugdpaspoort op de hoogte worden gebracht van de culturele evenementen, die in de komende weken te Schie dam worden gehouden. Zoals bekend werd onlangs het Cultureel Jeugdpaspoort ingesteld in Schiedam, waarvoor zich bin nen zeer korte tijd een groot aan tal jongeren in de leeftijd van 16 tot 21 jaar heeft aangemeld. Binnenkort zal het bestuur van de Schiedamse Jeugdraad in contact treden met de Rotterdamse culturele Instellingen om te bereiken, dat het Schiedamse jeugdpaspoort waarmee men reeds gratis toegang heeft tot alle Zuidholiandse musea, ook de deuren opent tot Rotterdamse kunst manifestaties. Zeer waarschijnlijk zullen deze be sprekingen een gunstig resultaat op leveren; bij de afdeling Kunstzaken van het stadhuis in de Maasstad gaat men ervan uit, dat de jeugd van een buurgemeente zeer zeker ook in staat moet worden gesteld belangrijke evenementen bij te wo nen tegen de prijs, die ook aan hou ders van het Rotterdamse jeugdpas poort worden berekend. Verder zal men ook trachten om alle Zuidholiandse gemeenten In te schakelen, zodat de jeugd naast de musea ook naar verkiezing een be zoek kan brengen aan elke wille keurige voorstelling in de provincie. Interessant is, dat men in de krin gen van de Partij van de Arbeid uitgaat van het standpunt, dat een en ander zeer zeker in 't Rijnmond gebied moet kunnen worden verwe zenlijkt en wanneer straks op Z juni de Rljnmondraad wordt gekozen, zal deze kwestie in dit lichaam aan de orde worden gesteld. Wat de manifestaties in Schiedam betreft is er op woensdag 31 maart al een „uitschieter." In het Passagetheater treedt dan cabaretier Wim Sonneveld met zijn one-man-show op en voor houders van het jeugdpaspoort heeft de Schiedamse Gemeenschap inmiddels 75 kaarten beschikbaar gesteld. De normale prijzen voor deze „fcnalavond", zoate de jeugdraad het optreden van frater Venaatius noemt, zijn ƒ4, 3 en ƒ2; het paspoort geelt recht op een gulden reductie. Vanaf 22 maart is er, voor de jeugd- paspoorthouders kaartverkoop en plaatsbespreken aan 't v'VV-kantoor in de Plantage. In 't kader van de SG-toneelwed- strijd geeft de Schiedamse toneelver eniging Het Zuiden op dinsdag 23 maart een voorstelling van het to neelstuk Dokter Bavino. Dit gebeurt in gebouw Musis Sacrum, waar op 2 april toneelvereniging Onyx op treedt met het stuk „Ik kwam als een dief." Voor CJP'ers bedraagt de toegangsprijs ƒ0,75. Een bijzondere toneelvoorstelling is er op woensdag 21 en donderdag 22 april in Musis Sacrum; dan komt de toneelvereniging Geron, een van de beste amateurtoneelverenigingen in Schiedam, met het door Guus Her mus vertaalde blijspel Harvey van Mary Chase voor het voetlicht. Ook het Stedelijk Museum staat open voor houders van het jeugdpas poort. In het Imposante I8e-eeuwse gebouw, dat een weinig weggedrukt aan het einde van de Appelmarkt aan de Hoogstraat 112 staat, wordt vanaf 10 april weer de Salon van de i g: den Rotterdam, Schiedam, Dordrecht, Vlaardingen, Maassluis en naaste omgeving. Na deze „Salon" zal aan het einde van. de maand mei de grote we reldfoto-tentoonstelling „Mensen op weg" worden geopend. De CJP'ers hebben vrije toegang tot het mu seum en in de toekomst is het wel licht mogelijk om voor de jeugd le zingen en filmavonden te organise ren, zodat men niet alleen de beel dende kunst ziet, maar er ook over hoort spreken. Bovendien zijn de lezingen en con certen, die de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schie dam organiseert, tegen gereduceerde prijs toegankelijk. Op zaterdag 27 maart verzorgen Daniël Otter, tweede concertmeester van het Rotterdams Philharmonisch Orkest (viool) en Marinus Flipse (piano) een concert van werken van Van Beethoven, Brahms, Ravel en 'n serie stijlnabootsingen van Kreis- ler. De CJP-prijs bedraagt 1; kaar ten verkrijgbaar aan de kassa van het museum. In de Grote of St.-Janskerk aan de Lange Kerkstraat wordt op dins dag 30 maart de Matthaus-Passion van Joh. Seb. Bach uitgevoerd door het Rotterdams Philharmonisch Or kest, het Philharmonisch koor Toon kunst en het jongenskoor St. Willi- brord met dirigent D. P. Keijzer, De normale prijzen bedragen 5,50, 4,25 en ƒ3. Voor CJP'ers zijn veertig kaarten beschikbaar a 2 die op ver toon van het paspoort verkrijgbaar zijn cp op het VW-kantoor aan de Passage, Ook filmvoorstellingen vallen on der de regeling voor de jeugdpas- poorthouders, zoals de prachtige film De ballade van een soldaat, die onder auspiciën van de Schie damse Filmkring op dinsdag 23 maart in het Monopole-theater wordt vertoond. Toegangsprijs voor CJP- houders: ƒ0,75. Op woensdag 24 maart vertoont de afdeling Schiedam van het NI- VON in de grote zaai van het Volks gebouw aan de Tuinlaan 50 een prachtige kleurenfilm over het die renleven in de Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp. CJP'ers betalen hiervoor slechts ƒ0,50; op woensdag 31 maart is er in gebouw Irene een. bijeenkomst van de Schiedamse Luchtvaartclub Icarus, waar vier do cumentaire films over Paleontologie, Het ontstaan en vergaan van de aar de, de geschiedenis van de diesel motor en de gasturbine en de vrije zuigmotor worden vertoond. Ten slotte is er zondag 11 april in het Monopole-theater een film- ochtend van het NFVON waar de ci- nemascoopfilm in kleuren met Ne derlands gesproken commentaar Vrijheren van het woud. het leven in de Congo vertoont. Kortom het Schiedamse Culturele Jeugdpaspoort is bijzonder waarde vol en wanneer het straks de jeugd ook in staat stelt tegen gereduceer- prjjs evenementen bij te wonen, die buiten Schiedam worden georgani seerd, zal het nog in waarde stijgen. Lof verdient het personeel van het bureau Jeugdzaken, dat erin is ge slaagd op vrij korte termijn een bulletin samen te stellen, dat het be zoek aan allerlei manifestaties zeker zal stimuleren. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Er zijn in de sportwereld mensen, die weliswaar grote „We moeten fuseren, anders liefde hebben voor hun sport, maar er nooit in uitblinken. gaan we er onderdoor!" Dick Maar vaak zijn ze de steunpilaren van een vereniging en semfprófclubSHerraes-DV^zegt W0Tden 38 al heel snel geroepen om bestuursfuncties te het met overtuiging in zijn vervullen en dat doen ze dan met hart en ziel. stem. Tot deze groep behoort de 44-jarige secretaris van Her- Als bestuurslid heeft hij het nies-DVS, Dick Lubeekdie al vanaf zijn zeventiende jaar in de loop^der jaren'grondig een ro1 sPeelt W deze roemruchte voetbalvereniging in leren kennen en hij weet dan Schiedam. ook precies waar hij over praat, In 1944 stopte hij als actief voetballer en van secretaris want hij heeft het allemaal van de RVB-elftallen (in 1945) kwam hij via vele andere functies op 1 november 1954 op de post van secretaris en maakte hij als bestuurslid de grote omwenteling in het Nederlandse voetbal mee. Thans, terugkijkend op een periode, waarin hij 'zeer veel leerde waarvoor hij dankbaar is', komt Dick Lubeek wat de meegemaakt. ,3ij het betaalde voetbal," concludeert hij, „mag het ge voel niet meespreken Het klinkt uit de mond van een man, die zijn club al sinds zijn zeventiende jaar met hart en ziel positie van de semiprofclubs in Schiedam betreft maar tot dient, als een vloek, maar hij meent het eerlijk, omdat hjj be seft, dat bfj het beroepsvoetbal slechts zakelijke overwegingen mogen gelden en die wijzen In de richting van een fusie tussen Her- mes-DVS en SW. Dick Lubeeks gedachten gaan nog verder: Hy is voorstander van een fnsle van drie verenigin gen; SVV, Fprtuna-Vlaardingen en Hermes-DVS. Betaald voet val," meent h(j, „kan slechts flo reren als men een zo sterk moge lijk elftal kan samenstellen, dat., uitkomt in de eredivisie. Er wordt in de eerste divisie even slecht gevoetbald als In de tweede divisie, aldus de Hermes- secretaris. Neem het aantal toe schouwers, dat naar Fortuna- Vlaardingen ging kijken, toen het nog in de eerste divisie uitkwam maar als maatstaf," voegt hij" er aan toe. „Nee," betoogt hij, „een goede accommodatie in Schiedam en in het Rijnmondgebied naast Sparta en Feijenoord maar één sterk spelende club, dan komt het publiek wel Lubeek is niet alleen voorstan- één conclusie: 'we moeten fuseren'. der van zo'n fusie; het gehele bestuur van Hermes-DVS heeft dit standpunt, dat het ook vorig jaar reeds bezat. Er kwamen besprekingen lm Schiedam met enkele bestuurders van de KNVB, tnaar de zaak kwam niet van de grond omdat .clubliefde een rol ging spelen. „Je moet," zegt hij nogmaals, „nu een- maai bij een fusie het gevoel niet laten meespreken Dan herinnert hij aan de situa tie in Haarlem, waar een fusie van drie clubs geen werkelijkheid werd omdat er op een ledenvergadering geen voldoende stemmen Vóór de fusie waren. „Dat is grote nonsens." barst hij los, „dat is belachelijk, want het kan alleen maar ten goede komen aan het voetbal in Haar lem." Wat de situatie in Schiedam be treft, Is Lubeek niet erg hoopvol Nadat de toneelvereniging „Tot Steun in de Strijd" op 12 februari jj. het spats heeft afgebeten in de S.G.-toneelwedstrijd 1965, was het dinsdagavond in Musis Sacrum de beurt aan het toneelgezelschap „Uti le Dulci" om in het kader van dit jaarlijkse evenement, georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap, met de uitvoering van „Cariotta" een gooi te doen naar de eerste prijs. En „Utile Duld" heeft een goede keus gedaan. „Cariotta". een thril ler in twee bedrijven van Miguel Mi- hura, had alle mogelijkheden in zich om de spelers tot voortreffelijk spel te insoireren. De thriller speelt zich af omstreeks 1900 in een der buitenwijken van Lon den. Carlotte, weduwe van de heer Smith, wordt geconfronteerd met een moord. Een Sherlock Holmes-achtig persoon, Douglas Hilton, detective van Scotland Yard, weet deze moord op te lossen en iaat iedereen ver baasd zijn over zijn vindingrijkheid. Onder regie van Guldo de Moor, die thans aan de Haagsche Comedie verbonden is, wist het gehele gezel schap tot uitstekend en sterk spel te komen, terwijl er toch nog emiele uilblinker waren. Zoals Tonny Schepp-Stolk ate Cariotta en Piet v. der Zee als Brigadier Harris. Een complimentje ook voor de toneel meester, die zorgde voor een vlotte decorwisseling. Bij de uitvoering van „Tot Steun in de Strijd" was hierop door het publiek enige kritiek uitge oefend. Het zou in het geheel niet verras send zijn indien de Schiedamse to neelvereniging „Utile Dulci" met haar uitvoering in de prijzen zou val len. Er dient nog opgemerkt te wor den dat de belangstelling voor de S.G.-Toneelwedstrijd 1965 van de zU- de van het publiek teleurstellend is. Talloze plaatsen waren er gister avond onbezet. De volgende deelnemer aan de S.G. Toneelwedstrijd 1965 is de toneelver eniging „Het Zuiden" met het stuk .Dokter Bavino". „Het Zuiden za! op 23 maart a.s. in Musis Sacrum zjjn beste beentje voor moeten zet ten. Het programma, dat het Concertgebouworkest dinsdagavond in de Rotterdamse Schouwburg onder leiding van Eugen lo chum voor leden van de Sociëteit Harmonie tot uitvoering bracht, muntte zeker uit door evenwichtigheid van samenstel ling. Daarbij werden echter geen concessies gedaan aan de smaak van het grote publiek. Er was geen solowerk, er waren geen kleine werken, die door een afwisseling ook een ontspan ning toe konden staan. gestemd. „We zijn nog niet ver gevorderd," zegt hij, terwijl hij een moedeloos gebaar maakt. Lubeek maakt al vijf jaar deei uit van de commissie betaald voet bal ia de bondsvergadering van de KNVB enhijweet waar hij over .praat;'Ook.de overgang van het amateurvoetbal naar betaald voetbal van het prilste begin (be slissende vergadering in Krasna- poisky in Amsterdam) maakte hy mee en bij hem groeit het besef, dat, wil men nog iets redden, er spoedig zal moeten worden ge fuseerd. Zelf was Lubeek niet zo'n groot voetballer. Hermes 4 was mijn top," lacht hij, „maar ik was wel altijd aanvoerder. Hoe dat kwam weet ik niet." Altijd aanvoerder. Wellicht is dat kenmerkend voor Dick Lu beek, die velen ver vooruit is en verlangend uitziet naar het mo ment, dat het betaalde voetbal gezond wordt gemaakt. SCHIEDAM GeborenLinda d v W van den Berg en H C van Hagen; Willem z v W J Blom en H J Landman; Linda d v P den Dikkenboer en L M van Oevelen: Peter z v J Hellen- thal en W M P Wijzenbroek; Joyce d v L Nieuwenhout en L F van Eijk. Overleden; P. v. Kuilenburg 63 jr; L van Marlon oud vijf dagen; H M A Luyten 54 jr echtg Remmerswaal; W G Vermeulen 64 jr; A van der Linden 66 jr. Het gedeelte voor de pauze werd in beslag genomen door Hindemiths Symfonie Mathis der Maler, terwijl na de pauze Beethovens derde Sym fonie uitgevoerd werd. De vele lege plekken in de zaal deden wel ver moeden, dat vele leden van de Socië teit een dergelijk programma niet voldoende attractief achtten. Het samenbrengen van deze twee symfonische werken op één pro gramma heeft zeker wel zin. Zowel (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en Wethouders van Schiedam stellen de gemeenteraad, die maandag vergadert, voor ak koord te gaan met een ontwerpop dracht tussen de gemeenten Maas sluis. Schiedam, Spijltenisse en Vlaardingen, betreffende 't gezamen lijk afnemen van tweeduizend wo ningen van N.V. Eiementum te Maassluis. Verder vragen B. en W. de raad zijn fiat te geven aan een door de Rijnmondraad op te richten stichting met als doel de bouw van vrijesectór- woningen. Elf gemeenten, te weten Rotterdam, Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Maassluis, Portugaal, Rhoon, Ridderkerk, Rozenburg, Schiedam, Spijkenisse en Vlaardin gen zijn hierbij betrokken. Deze stichting zal de belangen van Volkshuisvesting moeten behartigen, zij moet ondermeer bemiddelend wer ken wanneer het toegekende bouw- contingent in de vrije sector niet op de normale wijze kan worden gerea liseerd. Hindemith als Beethoven hebben met hun werk een hulde willen brengen aan een heroisch ideaal, da* min of meer belichaamd was in een bepaalde figuur. Hindemith was geïmponeerd door de schilder Mat thias Grünewald, niet alleen om zijn schildersgenie, maar ook om zijn principiële houding in religieus-poli tieke zaken, die zelfs niet aangetast werd door overwegingen „om den brode." Beethovens musische gevoelens werden tot het heraldische gevoerd door de grootse daden van Napoleon en wanneer ten slotte zijn held hem teieurstelt, heeft de componist niet de minste moeite zijn heroische gedach ten in min of meer imaginaire figu ren te sublimeren. De ongeveer honderddertig ja ren. die deze twee werken van el kaar scheiden, bepalen natuurlijk een groot verschil in historisch-sym- fonische betekenis. Beethovens Eroi- ca is veel meer een omwenteling in de geschiedenis van de symfonie dan de Mathis van Hindemith. Terwijl het werk van Beethoven een verruiming is. is het stuk van Hindemith veel meer een samen vatting. maar dan nog ook van dat wat nog vóór Beethoven lag. Tegen over de reactionaire Eroica is de Mathis een uitdiepen van oude waar' den, maar beiden stuwen naar dra> matische felheden, die voor onze tijd nog volkomen openliggen. De beide uitvoeringen konden na tuuriijk profiteren van de grote klankpotenties van het onvolprezen Concertgebouworkest Desondanks bleef het overromnelende moment meestal uit. De kundige, maar toch ook 'wat bezadigde leiding van Jo- chum dreef naar bezonken reproduk- ties, die de agressiviteit, welke in deze muzieken verborgen ligt, te zeer verzachtte en daardoor miste men soms een haarscherpe typering, BERNARD GEISE. - Het parlement van Peru heeft de noodtoestand afgekondigd voor de provincie Lambayeque, waar huizen, bruggen en wegen door overstromin gen zjjn verwoest. - In de laatste drie weken zijn bij hevige gevechten tussen Somaliërs en Ethiopische militairen 65 Soma lische burgers en 107 Ethiopische mi litairen om het leven gekomen. ;v: *- -:-"v Vjj 3 V1 Ay W. •>>;-> - V" m .skis:- >■- - a: v ry:< Ruim. zeven jaar lang woonde hetdit bouwsel. Misleid door de nieuw- i werd hun huis tot dit krot geredu- echtpaar Dijkers in Nieuwland in I bouwplannen van hun buurman ceerd. Ruim zeven jaar heeft het echtpaar Dijkers in Nieuwland gewoond in een bouwsel van enkele vierkante meters groot. Des nachts sliepen zij bij de koeien in de schuur- Het bouwsel waar in zij woonden was overgebleven nadat hun buurman zijn huls had afgebroken. Dit was gebeurd zonder enig overleg. ESN JAAR en zes maanden» een maand minder dan de straf waar toe de officier van Justitie hem veroordeeld had willen zien. heeft de Rotterdamse rechtbank dinsdag wegens diefstal en heling opgelegd aan de 21-jarige classificeerder J. H. S. Samen met zijn vriendin, de zuster van een der drie jeugdige Rotterdammers die zich aan een hele reeks inbraken schuldig had den gemaakt, had hij een deel van hun buit in de bossen romdom Maam verstopt nadat hij zich van het bedrag van ruim ƒ4000 ƒ500 had toegeëigend. WEGENS diefstal van twee busjes met in totaal 88 uit een kantine aan de Waalhaven in Rotterdam heeft de Rotterdamse rechtbank de 24-jarige chauffeur K. v, d. M. en de 27-jarige chauffeur-expediteur P. v. E. elk tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met af- tfek veroordeeld. De officier van Justitie had tegen ieder van hen twaalf maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, ge- eist. CONFORM de eis heeft de recht bank de 38-jarige magazijnmeester J. W. uit Schiedam wegens diefstal van motoronderdelen ten nadele van zijn werkgever tot negen maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, veroordeeld. Vier personenauto's, die in de Van Ghentstraat en op de Van Biylandt- plaats geparkeerd stonden, hebben tijdens het weekeinde ongewenst be zoek gehad. Door het forceren van tochtraampjes wist men zich tot drie auto's toegang te verschaffen. Van de vierde werd het linnen dak open gemaakt. Uit één auto wordt een fototoestel en filmrollen met een gezamenlijke waarde van ongeveer 9Q0 vermist. Uit een tweede auto verdwenen ze ven lappen katoen. Uit de andere auto's werd niets gestolen. Sinds enkele maanden staat er na een nieuw huls op deze plaats. De lijdensgeschiedenis had misschien nog veel langer geduurd als het (p.v.d.a.) raadslid J. Bor deze kwes tie niet in de openbaarheid had ge bracht. Het gemeentebestuur heeft dit trachten te verhinderen omdat men, volgens het raadslid, geen fraaie rol heeft gespeeld. Het huis van de heer Dijkers7en dat van zijn buurman J, Bron. waren onder één kap gebouwd. De heer Bron wilde een nieuw huis laten zet ten op deze plaats maar hy kreeg aanvankelijk geen vergunning. Zon der enig overleg met zijn buurman echter wist hij door het andere huis erbij te betrekken een ver gunning los te krijgen. De woning van Dijkers moest dan gesloopt worden. De heer Bron heeft eerst zün eigen huls laten afbreken en een nieuw huls laten bouwen. Het was echter zo gebouwd dat het he melwater zijn weg zocht over het huis van Dijkers wat tot ernstige lekkages leidde. Deze mocht echter geen wijzigingen aan z(jn woning aanbrengen. Hy vatte dus maar het plan op om ook een nieuw huis te laten bouwen. De gemeente-architect maakte een plan hoewel het bekend was dat twee huizen op zodanige af stand van elkaar niet gebouwd moch ten worden. De vergunning bleef dan ook uit. De heer Dijkers liet in afwach ting daarvan zijn huis maar alvast afbreken maar deze werkzaamheden moesten worden stilgelegd. De ver gunning werd geweigerd. In het ge deelte dat nog over was van het huis kon het echtpaar nog net naast elkaar zitten. Men mocht het niet verder afbreken maar ook geen nieuw huis bouwen. De heer Bor, wie deze toestand al lang een doorn in het oog was, deed het voorstel om het huis van Bron te laten taxeren en voor die prijs elders een huis neer te zetten. De partijen waren al tot een vergelijk gekomen en taxateurs hadden al een prys vastgesteld toen B. en W. dit plan torpedeerden. Het is de heer Bar niet duidelijk waarom dit is gebeurd. De kwestie was echter een prestige-zaak g.ewor- den en werd in het politieke vlak getrokken. De heer Bor was ten ein de raad maar versaagde niet. „Toen heb ik naar de Koningin ge schreven", vertelde hij. „Vanuit Den Haag vroeg men echter inlichtingen aan de gemeente". De heer Bor vond deze gang van zaken eenzijdig. Op zijn aandringen kwam er een ambtenaar van het ministerie van Volkshuisvesting, de heer Mooy. In een bijeenkomst met het ge meentebestuur en de architect heeft de heer Bor de hele zaak uit de doeken gedaan. HU achtte het gemeentebestuur in deze moreel schuldig. De ambtenaar, gaf de heer Bor gelijk. Het aanwezige ge-' meentebestuur reageerde niet. De heer Dijkers kreeg tydens deze bijeenkomst al toestemming tot de bouw van zijn huis. De vergunning arriveerde binnen een week. Een maand of drie geleden is de woning gereedgekomen. Maar daar mee is de kwestie nog niet van de baan. Volgens het raadslid Bor heeft de heer Dijkers recht op subsidie uit het krotopruimingsfonds, Deze subsidie is geweigerd. Men laat hét er niet bjj zitten. De heer Dijkers heeft een brief aan de Koningin ge stuurd. Het ministerie heeft al laten weten dat de zaak (weer) in onder zoek is... (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van maandag op dinsdag hebben insluipers zich door middel van een valse sleutel toegang verschaft tot een woning aan de Goudserijweg te Rotterdam. De be woners hebben bij de politie als ver mist opgegeven een herenportemon- naie met 20, vier autosleutels,- en kele vreemde munten, een fotocame ra, een sleutelringlampje en een zak lamp. Totale waarde 200. Diezelfde nacht werd van een ga ragebedrijf aan de Griede in Hoog vliet een ruit vernield. In het kan toor werden vervolgens twee bureaus opengebroken. Uit een geldkistje ver dween een bedrag van ruim 1700. Terwijl een bewoonster van een. huls aan de Tweebosstraat maan dagmiddag even niet thuis was, moet iemand zijn binnengekomen om uit een buffet ongeveer 1000 weg te nemen. De vrouw miste ook een 'stolpklok', maar die werd later door een politieman in de De la Reystra&t teruggevonden. NAAR GEENE, Rotterdam- sedijk 264. voor .tassen, kof fers en alle fijne lederwaren Telefoon 69919 Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohande! K. van Vuuren, Hoogstr 106. Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Zeifplakkend PLASTIC, ta felbladen gefineerd of in hard plastic In alle uitvoe ringen Op maat gemaakt Hout- board- en mpiexhan- del Wetsteljn Groenelaan 79 tel 85116 Gevr. HULP in de huishou ding, event, intern. Snackbar ,,'t Hoefijzer", Schiedamse- weg 41 B, Kethel. Gevraagd: SERVEERSTER voor kantinedienst, leeftijd liefst ca. 20 jaar, en avond werkster (maandag t.e.m. vrijdag 18-21 uur). Aanmel der. bij afd. Personeelszaken. Cincinnatt-Nederland N.V., Schiedamsedljk 20. Vlaardin gen, tel. 7941. DONDERDAG 2 en 8 uur - VRIJDAG ei! SATERDAG. 2. 7 ea 9,15 uur - ZONDAG 7 en 9.15 uur - DINSDAG 2 en 8 u. WOENSDAG 8 uur - Een realistische tocht door de kleed kamers van meisjes waarvan men alleen het slechtste denkt. STRIPTEASE VAN PARIJS IS JAAR ZONDAGMATINEE 2 en 4.15 uur - WOENSDAGMATINEE 2 uur - Heldendaden van een duikbootbemannlng. Cliff Robertson - <lia scala SLAG IN DE KORAALZEE 14 JAAR ZATERDAGNACHT 12 uur - Een strijd op leven en dood In Brooklyn. Darren McGavin - Warren Stevens GOKKERS EN GANGSTERS 18 JAAR Voer fouten in telefonisch opgegeven advertenties kunnen wij geen enkele verantwoording aanvaarden. Directie N.V. De Arbeiderspers Fabrieken vin Melkprodukten on Voedingsmiddelen N.V. Op ons fabriekskintoor te Vlaardingen kunnen wij plaatsen een die belast zal worden met diverse afwisselende administratieve werkzaamheden. Een Uloopieiding of enige jaren voortgezet onderwijs zijn voor deze funktie gewenst. Leeftijd: bij voorkeur tussen 17 en 20 jaar. Aan een accurate kracht bieden wij zelfstandig werk op een prettig kantoor en goede arbeids voorwaarden. Sollicitaties of Inlichtingen bij de afdeling Perso neelszaken, Oosthavenkade 39, Vlaardineen (01898 - 2941).

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1