Steeds meer autowrakkei ste a: ops nat Arabisch Noodrem redde leven van roekeloze jongen SVV kan bij Fortuna op warme ontvangst rekenen PP SC heeft nog maar één punt nodig. Geen verrassingen in damkampioenschappen Velen rijden zonder rijbewi s - een vervelende overtreding Het is wel pijnlijk' voor de Het gevaarlijke autoportier HOT Pepi: pratende parkiet nr. 2 BB'ers worden onderscheiden v; ;;;h WISSELKOERSEN ff Weer diefstallen uit personenauto's HET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 MAART 1965 PAGINA 7 1 Kandidaatstelling verkiezing Raad van Rijnmond Agressief (Van een medewerker) De vierde ronde in de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Vlaardingen leverde geen verrassende uitslagen op. maar wel bleek, dat men wat ingespeeld is en dit had tot gevolg, dat de meeste deelnemers zich niet om de tuin lieten leiden. De Kluyver heeft de leiding gei.omen doordat hij In het eindspel tegen Van Leeuwen geen fout maakte en zonder moeite won. Van Leeuwen had tevoren een dure dam genomen, maar sloeg toch een remise-aanbod van De Kuyver .af. Dat kostte hem later dus beide punten. Reserves Amateurs RVB-voetbal „U hebt op verschillende manieren aangetoond, dat u 't niet waard bent in een auto te zitten Politieivagen Snikken Zwaardere straffen (Van een onzer verslaggevers) Het toenemend aantal auto's (alleen in, Rotterdam zijn er al zes tigduizend!) in de randstad Holland brengt naast de verkeerson veiligheid ook het euvel van de op straat geparkeerde autowrakken met zich mee. Ook in Schiedam, met name in de West-Frankelandsestraat, treft de politie herhaaldelijk wagens aan, die het straatbeeld ontsieren; vaak is het zo. dat de eigenaar in auto's handelt en ze voor de sloop heeft bestemd. Zonder toestemming van de gemeenten staan de ve hikels soms weken lang op straat en vormen voor omwonenden een voortdurende bron van ergernis. „Het wordt steeds erger," zei de officier van Justitie, mr. G. G. Abe len, woensdagmorgen ter zitting van het Schiedamse kantongerecht, waar zich enkele eigenaren van dergelijke autowrakken moesten verantwoor den. Op het Oostplein Ls gisteren de 62-jarige opzichter G. C. K. Alberts uit de Gouvernestraat met zijn brom fiets tegen een portier van een per sonenauto gereden, toen dat net werd geopend. De heer Alberts smakte op straat en moest met ernstige hoofd verwondingen worden opgenomen in het ziekenhuis Dijkzigt. Officiële publikatie De Burgemeester van Schiedam brengt ingevolge het bepaalde in artikel G5, tweede lid, der kieswet ter openbare kennis, dat op dinsdag 20 april 1965 de kandidaatstelling voor de verkiezing van. de leden van de raad van Rijnmond zal plaats hebben. Op die dag kunnen van des voormid- dags 9 uur tot des namiddags 5 uur bij de voorzitter van het hoofdstem bureau voor genoemde verkiezing of by het aangewezen hd van dat hoofd stembureau, ter secretarie der ge meente Rotterdam (stadhuis) lijsten van kandidaten worden ingeleverd. De hiervoor benodigde formulieren zijn ter gemeentesecretarie fafd. Alg. Zaken - Oude Kerkhof 17) kosteloos verkrijgbaar. Schiedam, 17 maart 1965. De Burgemeester voornoemd, H. SABEL w.b. „Het is hinderlijk en vlegelachtig." concludeerde hij en eiste in de zaak tegen de Schiedammer A. G. B., die in juli van het vorig jaar een voor de sloop bestemde auto op het "Wil- helminaplein had laten staan, een boete van 25. „Wat kan ik erop zeggen," zei de verdachte gelaten en incasseerde zonder morren het vonnis van de kantonrechter, die er 5 af deed. De volgende verdachte, een Schie damse „Hongaar" gedroeg zich een beetje agressief. Zes dagen lang had hij vorig jaar een auto, waar letter lijk alles aan ontbrak, geparkeerd in de Burgemeester Honnerlage Gre- thelaan te Schiedam. „Ik kan toch geen toestemming vragen om myn auto daar neer te zetten," argumenteerde luj, „hij moest worden gerepareerd." In gebrekkig Nederlands protesteerde verdachte heftig, waarop de officier van Justi tie hem onderbrak met de opmer king. dat hij geen onbekende was bij de Schiedamse politie. Dit was koren op de molen van verdachte. ..Ja." zei hij. „ik ben ben zeker bekend bij de politie, maar wat bedoeld u daar mee? Ik heb nog nooit gestolen Air. Abelen raadde verdachte aan er maar verder geen woorden meer aan te besteden en eiste een boete van 25. „Wat moet ik zeggen," antwoord de verdachte, „ik moet die auto toch ergens laten staan een paar dagen." Mr. Van Vloten maakte hem erop attent, dat aan niets was gebleken, dat de auto werd hersteld en veroor deelde de jongeman tot een boete van ƒ20. „Wat moet ik dan doen?" vroeg deze zich af en vroeg opnieuw, wat de officier van Justitie bedoelde met de opmerking, dat hij goed bekend zou staan bij de politie. „Laat u dat nu maar," suste de kantonrechter, waaraan verdachte zy het tegenpruttelend gevolg gaf. „Dat zijn rare woorden natuurlijk." zei hu' nog en verliet de rechtzaal. De volgende verdachte, een auto handelaar. trok zich weinig aan van de vermaningen. De politie had hem bekeurd, omdat hy een autorestant op een krik en een stuk hout had ge plaatst m de West-Frankelandse- straat. „Er staan van mij wei tien wa gens op de weg." zei hu onverschil lig. „Ik kan ze toch moeilijk op mi)n rug zetten De eis luidde r 20; de kantonrechter vonniste conform. tVan een onzer verslaggevers) Een Arabisch sprekende long 'mar.. A. M. G. uit Vlaar dingen. die op 6 juni van het vorige jaar met zijn bromfiets een overtreding zou hebben be gaan op de Schiedamseweg te Vlaardmgen, stond woensdag voor de tweede maal voor ae kantonrechter. Enkele weken geleden was hij voor de eerste maal gedag vaard. maar zijn zaak kon m verband met de taalmoeilnk- heden (hij spreekt slechts en kele woorden Nederlands) geen doorgang vinden. Met veel moeite maakte de kantonrechter het hem des tijds duidelijk en men besloot een tolk te gebruiken. De tolk verscheen gisteren, maar opnieuw kwam er een kink in de kabel, want het bleek, dat de tolk slechts was aangeste d voor Engels en Duits en iioe zeer het de offi cier van Justitie, mr. G. G. Abelen ook speet, de zaak moest opnieuw worden aange houden. lachend, maar met begrijpend keek de jongeman naar al die mensen, die hem aan het verstand trachten te brengen, dat hij opnieuw een oproep zou krijgen. „Brief, brief???" herhaalde hij en pakte een enveloppe uit. zijn zak. die hij wilde over handigen. Ten slotte begreep hij, dat hij weg kon gaan en dat deed hij ook. Lachend, waarbij hij een rij glinsterend witte tanden ontblootte, ver liet de Arabische jongen de rechtszaal, maar wanneer hij straks weer een oproep krijgt is het niet denkbeeldig, dat hij verbaasd (in het Arabisch) zal uitroepen: „Ja maar, ik was toch vrijgesproken Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS 17 maart Engels pond 10,054 —10,053 Artierik. dollar 3.59H3,60i3c Franse frank 73,46 73,51 Belgische frank 7,255 7,253 Zwitserse frank 82,89 82,94 Zweeds^ kroon 70,11 70,16 Duitse mark 90,544 99,595 Deense kroon 52,03i 52,084 Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenr. schilling Escudo's 50,30 —50,35 3.33,V— 3,331\ 57,634 —57,684 13.94 —13,95 12,545 —12,554 (Van een onzer verslaggevers) Het gebeurde op 18 december van het vorige jaar op het station van Maassluis. Het fluitje van de stationschef snerpte en even later zette een trein zich in beweging. Op dat moment stormde een jon geman het perron op, rende naar de trein, rukte een van de portie ren open en wilde in de rijdende trein springen. Het mislukte. Passagiers zagen tot hun ontsteltenis hoe de jongen, A. B. uit Maassluis, tussen het perron en de trein inviel en dreigde te worden vermorzeld door de steeds sneller rijdende trein. Op dat moment greep een van de passagiers met tegenwoordigheid van geest in en gat 'n felle ruk aan de noodrem. Daarmee redd.; hij het leven van de Maassluise jongen, want voordat deze kon worden geraakt stond de trein knarsend en piepend stil en de jongen kwam met de schrik vrij. „Ja, ja, zo is het nietwaar?" zei de Schiedamse kantonrechter mr. w. E. van Vloten woensdagmorgen op het kantongerecht, waar de roekeloze jongeman zich voor een en ander moest verantwoor den. Schuldbewust knikte de jongen en hoorde een boete van f 10, tegen zich eisen. „Nog iets op te zeggen?" vroeg mr. Van Vloten. Zwijgend schudde de jeugdige inwoner van Maassluis zijn hoofd. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 10. (Van onze sportredactie) Alle teams van de clubs in de afdeling beroepsvoetbal moeten zon dag spelen. Zowel de reserveteams als de jeugdelftallen treden in het j strijdperk. SVV gaat naar Vlaardingen en kan bij Fortuna op een I warme ontvangst rekenen. De wedstrijd in Schiedam kreeg een sensationeel slot, toen in de laatste minuten van de wedstrijd Van Meeteren een 20-achter- stand kon wegwerken en zijn club op de valreep nog' naast Fortuna bracht. met een overwinning te besluiten. Voor PPSC staat er meer op het spel. Bij een gelijk spel is het kam pioenschap een feit. Verliezen de Thuriede-bewoners en kamt concur rent JAf tot winst, dan komt er een beslissingswedstrijd. Een rit naar Parkhoek Thuricde kunnen wij de voetballiefhebbers zaterdag van har te aanbevelen. Om kwart over vier gaat de strijd beginnen. voorstad Wallishoven bij heen gebouwd wordt. Het huis is nog Zurich wordt hard gewerkt aan de bewoond, doch men zal het eerstdaags nieuwe autoweg van Zurich naar moeten ontruimen. Het krijgt dan een Chur. Hier zien we hoe een viaductnieuwe bestemming als opslagplaats, in deze weg over een bestaand huls! De Kluyver leidt thans met 6 pun ten uit 4 wedstrijden. Biel en. Ver meulen hebben 4 punten uit 3 wed strijden en kunnen dus gelijk met hem komen. Niestadt bezet de vierde plaats met 4 punten uit 4 partijen. Verburg volgt dan met 3 punten uit 4 partijen en v. d. Kerkhof f is voor laatste met 2 punten uit 3 partijen. Van Leeuwen sluit de rij met 1 punt uit 3 partijen. In de eerste klasse heeft zich een kopgroep gevormd waarin "Van Vee- len en Voegt, de leiding delen met leder 7 punten uit 4 wedstrijden. On getwijfeld zal het spannen als deze dammers dinsdag a.s. tegen elkaar zullen uitkomen. Voogt won ditmaal van Smits, die het in het eindspel te Advertentie l M De Vlaardingers zuilen er dus op gebrand zijn SVV nu een nederlaag toe te brengen. Of dat lukt is nog de vraag. De gelegenheidsvoorhoede van de SW'ers, die zondag in het veld stond, had moeite met het vin den van het doel. Misschien gaat het zondag in Vlaardingen beter ais Van Dijk en misschien ook Van Meeteren weer op hun plaats terug zijn. Hermes-DVS krijgt bezoek van Ro- da JC. De Limburgers zullen er al les aan doen om de zege te grijpen, want zij gokken, net als het vorige seizoen, op de nacompeticie In de laatste twee wedstrijden zijn de Schiedammers tot winst gekomen. Zelfs de moeilijke uitwedstrijd tegen Wilhelmina van afgelonen zondag werd m winst omgezet. Het kan dus zondag een spannend duel worden op Harga. SVV 2 en Hermes-DVS 2-moeten ieder een thuiswedstrijd spelen. SVV krijgt bezoek van MVV en Hermes- DVS ontvangt DOS. Zowel de roodgroenen als de blauwwitten kunnen nog wel enkele punten gebruiken. De jeugdploegen krijgen het niet gemakkelijk zaterdag. SVV gaat naar Den Bosch om daar te probe ren Wilhelmina de punten te ontne men. Dat zal niet meevallen, omdat Wilhelmina over een goed team be schikt. Hermes-DVS gaat zaterdag De Volewijckers ontvangen. Hermes zal proberen de goede plaais op ae ranglijst niet prijs te geven. Het amateurprogramma van de Schiedamse KN'VB-clubs telt vijf wedstrijden. Excelsior krijgt Van Nispen op be zoek en zal de opwaartse lijn vast willen houden. Er zit winst in voor de Thurlede-bewoners. SFC, dat zon dag thuis van Oudewater won, gaat proberen dat stuntje nu bij Oudewa ter thuis te herhalen. Of dat lukken zal is natuurlijk nog de vraag. DHS gaat als gastheer fungeren van Umó en zal de punten best kun- onk. zodat het ••dt inKethel. wedstrij- Marti- - naar omen nen gebruiken t' een spannende In de vierde den op het p~ nit en SVDPV. RDM en kan - mits aile kraehn SVDPW. dat rruu ven wij niet teel SVDPW nog vele punten raren om mei cte dupe De onderste plaats komt ge-, dichtbij In de afdeling komen vijf clubs in het strijdperk. Schiedam zal het te gen VOB op Harga niet al te moei lijk krijgen. De serie overwinningen van de afgelopen weken kan worden voortgezet. DRZ krijgt het tegen koploper Aeolus niet gemakkelijk. Geheel onderaan staande, geven wij de Schiedammers niet veel kans. Ook voor Schiedamse Boys ziet de toekomst er allesbehalve rooskleurig uit. Als het zondag van AVO-ZVC verliest, geldt voor hem hetzelfde als voor DRZ. Wilton gaat naar Noorderkwartier en zal de zaken flink aan moeten pakken om de beide punten mee naar Schiedam te kunnen nemen. Ursus ontvangt DBGG; hier staat mets op het spel. In het zaterdagvoetbal zijn twee wedstrijden, HBSS gaat de competi tie besluiten bij Rarendreeht en zal erop gebrand zijn deze competitie mm SHOWROOMS SCHIEDAM. Farkwea: 201-205: VLA AR DIK GENGed. Blersloot Tel. (010)-2d4500 (Van een onzer verslaggevers) De officier van Justitie, mr. G. G. Abelen, zei dit woensdagmorgen Ier zitting van het Schiedamse kanton gerecht tegen een jongeman uit Maassluis, F. van de H„ die zich moest verantwoorden omdat hü op II juli van het vorig jaar op de Laan 1940-M5 in zijn woonplaats met zijn auto niet was gestopt voor een mei, verkeerslichten beveiligde over- De ondeugdelijkheid van de auto wilde verdachte niet betwisten, maar wel verdedigde hij zich tegen de tenlastelegging, betreffende het maakte er negeren van de rode verkeerslichten, van. een boete van 30, voor de stop- is wei pijnlijk," zei verdachte, lichten 30 en voor de uitlaat een Vloten vonniste conform, boete van 30. De kantonrechter Mr. twee maal 25 en 20 Met zijn handen boven zyn hoofd trachtte hij duidelijk te maken, hoe de politie vorig jaar juli de Schie- het hem ontgaan was, dat hij moest stoppen. Volgens zijn lezing waren er twee verkeerslichten, waarvan er een aan zijn linkerhand niet brand de (die was dan ook met voor recht- steekplaats, terwijl het rode licht doorgaand verkeer bestemd); terwijl Pijnlijk hnnai. „n Ail UcVit. terte snrone het brandde. Bij onderzoek bleek bovendien, dat de uitlaat niet in orde was en een geweldig lawaai veroorzaakte; ook had de wagen geen goede stoplichten „"Wilt u hierop nog iets zeggen?' vroeg de kantonrechter, die na deze opsomming nog onthulde, dot het gat In de uitlaat vijftien centimeter groot, dus niet zo gering was. hij juist op dit licht lette sprong het andere op rood. Dit werd hem fataal, want achter hem reed een politiewagen, waarvan de bemanning hem dadelijk aan de tand voelde. „Er was geen kip te bekennen." zei verdachte veront schuldigend. Zfjn pleidooi hielp niet. De officier eiste voor het doorrijden Ook de heer G. J. E. N. uit Schie dam had in juh van het vorig jaar zonder rijbewijs een auto be - Op de Parkweg te Schiedam hield stuurd; op de Nieuwe Damlaan kwam een einde aan de rit in zijn eigen wagen, waarvan de achterwielen niet op de juiste wijze waren afge schermd. „Waarom bent u in uw auto gestapt zonder ry be wijs'" vroeg mr. Van vloten. „Ik was al ge slaagd," was het antwoord en had mijn rijbewijs al veertien dagen te voren aangevraagd." Inderdaad bleek, dat het rijbewijs acht dagen later was uitgereikt. Dit maakte enig verschil hoewel het een strafbaar feit bleef en daarom eiste de officier een boete van f"35 en 7,50 voor de spatborden. Verdachte mompelde na de eis iets over „on evenredigheid." Laat dat maar aan mij over om dat te beoordelen," zei de kantonrechter scherp en vonniste conform. Terwijl hij de rechtszaal verliet trok verdachte een lachend gezicht; het was hem kennelijk nogal meege- dammer W, J. aan, die zonder rij bewijs een auto bestuurde. Boven dien bleek, dat de handrem niet, m orde was. „Hebt u nu uw rijbewijs?" vroeg de kantonrechter. Verdachte knikte; het was hem op 17 december uitge reikt. „liet is een vervelende over treding," constateerde de officier van Justitie, mr. G G. Abelen, en eiste een boete van 75 voor het rijden zonder rijbewijs en 15 voor de handrem, „Wat hebt u daarop nog le zeg gen?" vroeg de kantonrechter. „Het vallen. (Van een onzer verslaggevers) Vele doorgaans fatsoenlijke vrouwen bezwijken voor de verlei ding in de zelfbedieningszaken en vele meestal nette mannen gaan achter het stuur zitten nadat zij te veel hebben gedronken. Van elke categorie hebben woensdag vier verdachten voor de Rotter damse politierechter terechtge staan. „Mijn man is nog altijd boos op me," zuchtte een 27-jange huis vrouw die een pakje roomboter, een pakje vlees. e.cn fles bier en een pakje sigaretten had gegapt. „Zeg hem dan maai met de com plimenten van mij. dat hij nu niet langer boos moet zijn," zei mr. Jol- les. De officier van Justitie eiste 75 boete of vijftien dagen hechtenis. Op hetzelfde moment begcr. veróachtes baby, m de gang achtergelaten, luid te huilen. Het vonnis was 50 boete of tien dagen. „De winkelchef heeft zelf gezegd dat hij niet kon geloven, dat ik het flesje koffiemelk wilde stelen," verzekerde de volgende verdachte, 62 jaar oud. „Dan kende de winkeldief uw strafregister met," zei de officier bars. „U bent in 1960 ook wegens winkel diefstal veroordeeld. Of bent u dat al vergeten. Ik eis nu vijf dagen gevan genisstraf!" De dame barstte in snikken uit. Ze kwam er nog goed af: tien dagen ge vangenisstraf, geheel voorwaardelijk en een boete van f 35 o' zeven dagen. Nummer drie, een 31-jange Poor- tugaalse, was een onvoordelige klant geweest van het mooie winkelcentrum m Hoogvliet. In twee winkels had ze voor m totaal 30 aan levensmidde len gegapt. Eis vijf dagen; vonnis tien dagen voorwaardelijk en 35 boete of zeven dagen hechtenis. De vierde verdachte ook 31 jaar, had enkele voor de kerstviering be stemde lekkernijen weggenomen. De waarde was f 4 70. „Bij de politie hebt u verklaard, dat u zo lang bij de kassa moest wachten. U zag toen, dat twee meisjes iels stalen. Ais dat zo gemakkelijk gaat, kan ik het ook wei, dacht u Ja, zo was het gebeurd, gaf ver dachte toe. Ze heeft conform de eis f 75 boete of vijftien dagen gekre gen. Aan het. einde van het vorig jaar heeft de politierechter meegedeeld, dat de straffen voor „dronken rij den" zouden worden verzwaard. Wie na 1 januari 1965 werd aangehouden wegens autorijden na te veel alcohol gebruik. kon een veroordeling tot drie weken gevangenis en een jaar on f zegging van de rijbevoegdheid of een nog hogere straf verwachten. In 1964 was de minimale strat twee we ken zitten en acht maanden niet rij den. Twee van de vier verdachten op deze zitting hebben al ondervonden, dat het niet bij een waarschuwing is gebleven. Overeenkomstig de eis hebben ze beiden drie weken gevan genis en een jaar ontzegging gekre gen. hoewel ze niet eerder waren veroordeeld en ze geen brokken had den gemaakt. De derde verdachte, een 33-jarige adjunct-directeur uit Hendrik Ido Ambacht, bleef ontkennen en wilde een uitvoerig verweerschrift voorle zen „Dat houdt te lang op", zei mr. Jolles. „Geef my dat verhaal maar; ik zal het lezen en 25 maart schrif telijk vonnis wyzen. Een schriftelijk vonnis komt er ook in de zaak tegen een 26-jarige kan toorbediende. De getuigenverklarin gen tegen hem leken ook niet bij zonder duidelijk. „Zijn spraak en zijn gang waren normaal en zijn adem rook matig naar alconol, maar ik vond hem toch met in staat tot behoorlijk ryden", zei een brigadier. Bjj uitzondering werd ook de poli- tiearts als getuige gehoord. „Ik moet u een beetje gemene vraag stellen", zei mr. Jolles. „In uw rapport staat: „Licht onder de invloed", maar voor dat „licht" stond nog een woord en dat hebt u doorgestreept. Welk woord was dat?" „Vermoedelijk", antwoordde de ge- tuige-deskundige. De officier meende, dat hier van een „licht geval" sprake was; „Wy zijn geen automaten die altijd de zelfde straf eisen en daarom wil ik nu volstaan met het vragen van. ze ven dagen gevangenisstraf en zes maanden ontzegging". Over een week verneemt de kan toorbediende de beslissing van de politierechter. (.Van een onzer verslaggevers) Weer zijn in Rotterdam gepar keerde auto's opengebroken. Van een auto op de Essenburgsingel werd het tochtraampje geforceerd; van twee andere, geparkeerd in de Nobelstraat en in de Bijiwerffstraat, opende men het linnen dak. De totale buit be stond iül eeii diploinatentas met muziekboeken, autopapieren, een pechlamp en een draagbare radio. moeilyk kreeg om zich te handhaven. Van Veelen moest zich ten vuile ge ven om Van Woerden op afstand te houden, maar zoals by hem gewoon lijk, b'eek hy in het eindspel niet te houden. Mast blyft goed volgen want tegen Lucassen sr. beet hu fel van zich af na een strijd vol voetangels en klemmen. Met een punt achter stand bezet hij de derde plaats. Lans bergen moest de punten delen met- Van Oudheusden en hij heeft thans 3 punten uit 3 partyen. terwijl laatst genoemde 3 punten uit 4 partyen heelt gescoord. Lucassen heeft 2 pun ten, terwfjl Smits en Van Woerden met eik een punt onderaan de rang lijst vertoeven. In de tweede klasse won Tamboer van Lucassen jr., terwijl de overige partijen in remise eindigden, namelijk Vos-Ipema, AchterbergKorver en De Boer tegen Boudewyns. Ipema en Tamboer hebben hier de leiding met elk 5 punten. Daarna volgen De Boer, Korver en Vos met ieder 4 punten, terwijl Achterberg, Boudewyns. Lu cassen jr. en Poot met 2 punten de staartgroep vormen. (Van een onzer verslaggevers) De parkiet Goofy (geciteerd in de krant van maandag) is niet de enige Rotterdamse parkiet die kan praten. Aan de Mijnsheerenlaan 217a in Rotterdam-Zuid. bij de fa milie J. Kleiman, woont er nog één, Pepi. Pepi ts van mejiina. dat hij. nu hij wat praten betreft aardig tut de voeten kan, ook recht lieert op een deel van het huis. Een hele boel dingen, vooral goudkleurige, beschouwt hij als zijn persoonlijk eigendom. Als iemand anders er aan komt, wordt hij boos en. be gint ruzie te zoeken. Hele gesprekken voert Pepi te gen een gcruAklerige schemerlamp, dat vader stout is. vraagt hem waar moeder en tante Fien zijn en overdekt hem had smakkend met zijn kusjes. Als iemand naar zijn sm te lang praat, zegt Pepi dood gemoedereerd: 'Hou nou je kop maar 's een keer'. Pepi bezornt de heer en me vrouw Kleiman met zijn verma kelijk gezwets, zijn grove leugens en zijn egoïsme heel wat aange name uren. MAASSLUIS Dinsdagavond heeft in de kantine van de Ver. Touwfabrieken een groep BB'ers de vrijwilligersmedaille ontvangen, om dat ze tien jaar iid zyn geweest van de BB. Ze ontvingen hun medailles van burgemeester W. J. D. van Dijk, die zei teleurgesteld te zfjn dat er niet meer BB-ers zijn. Na dit min of meer officiële ge deelte verteld het ballonvaardêrs echtpaar Boesm en over hun avon turen in het mandje. AAN ONZE WEEKABONNF.ES De betaling van de abonne mentsgelden voor onze uitgaven geschiedt voor een groot deel per week. De wekelijkse incasso vraagt veel tjjd van onze bezorgers en veroorzaakt tevens Iedere week een aantal administratieve han delingen. Wy zouden het daarom op hoge prijs stellen als onze abonnees bereid zouden zijn voortaan eens per maand te be talen. Omdat wij ons kunnen voor stellen, dat niet iedere abonnee in de gelegenheid zal zyn aan onze wens te voldoen, stellen wij nadrukkelijk voorop, dat betaling per week mogelijk '-lijft. W(j vertrouwen erop dat u, indien enigszins mogei.jk, onze bezorger op diens vraag of n maandabon- nee wilt worden, een bevestigend antwoord zult geven. DE DIRECTIE

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1