Gemeenteraad van Rhoon niet te vermurwen: geen viaduct bij Gr. Kruisweg Werkbezoek achter en deuren gesloti m Psychiater Barn hoorn verlaat de GG en GD Eindpuntlijn 8,Schiedam V er voersdeskundigen hebben bewondering voor aanpak metro Medewerkster blijft bedrijf 45 jaar trouw Twee schepen op Oude Maas iri botsing Expeditieknecht tegen auto Kapel Hofwijk vergroot en gerestaureerd Foto-expositie op de Lijnbaan Raadslid Mager vraagt over vakanties Wijnstraat Inbreker (19) op heterdaad betrapt Meisje (8) valt van stelling HET VRIJE VOLK DINSDAG 30 MAART 1965 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraad van Rhoon heeft vrijwel de gehele maan dagavond en een gedeelte van de nacht nodig gehad om tot een besluit over het door B. en W. voorgestelde uitbreidings plan te komen. Na lange beraadslagingen, waarin pro en con tra zeer breed werden uitgemeten, zei de raad „nee" tegen de plannen van burgemeester J, Bos en zijn college. Tegen de drie raadsleden die zich met het voorstel akkoord verklaarden, stonden.de stemmen van acht voor wie met name het in dit uitbreidingsplan geprojecteerde viaduct niet aanvaardbaar bleek. Tegenargumenten Motie verworpen (Van een onzer verslaggevers) Het werkbezoek van de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr, J. Klaasez, en echtgenote aan Maassluis Is vanmorgen voorname lijk achter gesloten deuren begonnen. Iff ft De meeste kuddedieren komen kant en klaar ter wereld. Ze moeten al heel gauw met de kudden kunnen meelopen of zelfs meehollen, als er gevaar dreigt. Ook een jonge lama lijkt in alles een verkleinde editie van de moeder. Toch is er wel ver schil: de bouw is sierlijker, de poten zijn ook naar verhou ding wat ranker en de vacht is nog mooi schoon. Het lamajong op onze foto werd de vorige week in Dier gaarde Blijdorp op de weide geboren. Het heeft een witte vacht met, evenals de moeder, een zwarte snoet en zwarte vlekken om de ogen. En het is een zij. Rotterdam 1965: ROTTERDAMS WATER De laatste rara-plaat, het met lampjes versierde ge bouwtje (wachtkamer van de tram?) heeft heel wat le zers aan het piekeren ge bracht. En wat hebben som migen de plank lekker ver misgeslagen! Ontvangst Gistermiddag verzamelden de uniebestuurders zich in eafé-restau- j rant Erasmug, waar zij luisterden 8 i naar achtereenvolgens tirs. C. G, v. •Leeuwen, directeur van de RET en (Van een onzer verslaggevers) In 1920, ln een tijd, waarin voor vrouwen weinig of geen plaats was ln het zakenleven, trad by het grafisch bedrijf D. van Sön Zonen N.V. een jon gedame in dienst., die dit bedrijf sindsdien niet meer heeft verla ten. Reeds toen vertegenwoordig de mejuffrouw D. P. van de Kas teden haar bedrijf op de Rotter damse Koopmansbeurs. In die 45 jaar bleef mej. Van de Kasteelen een gewaardeerd medewerkster van hét grafisch bedrijf Van S(jr,, een waardering die ln 1954 tot uitdrukking kwam in de benoeming tot procuratie- houdster. Hoewel mej. Van de Kasteelen reeds op 1 februari haar ambts jubileum had moeten vieren, gaf zij er de voorbeur aan de viering samen te laten vallen met de heropening van het gereorgani seerde bedrijf. Maandagmiddag werd haar, namens Hare Majesteit de Ko ningin, door de Rotterdamse wet houder van Economische Aange legenheden. de heet J. U. Schilt- huis, de eremedaille in zliver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Op de receptie ter gelegenheid hiervan werd tevens ruimschoots de gelegenheid gegeven de totaal vernieuwde kantoren en drukkerij te bekijken. Er is heel lang en in talloze her halingen over dit viaduct gesproken. Door burgemeester Bos, die aan de hand van cijfers en verwachtingen wees op een voor de gemeente Rhoon angstwekkende ontwikkeling van het verkeer op de Groene Kruisweg, door majoor S. de Vries, comman dant van het district Dordrecht der rijkspolitie, en door ir. F. Hoek stra van Provinciale Waterstaat. Maar de raad bleef onbewogen on der de vele argumenten waarmee de voorzitter en de twee deskundigen hamerden op het belang van een vrije noord-zuid verbinding tussen de twee gedeelten waarin Rhoon door de Groene Kruisweg wordt gesplitst. De tegenargumenten die zo in die lange vergadering te beluisteren waren, luidden: de dorpskern wordt door zo'n ongelijkvlocrse kruising aange tast, het verkeer door Rhoon wordt drukker, de zondagsrust komt In het gedrang. Feller werden de betogingen, naar mate de burgemeester en de deskun digen die bezwaren uitvoeriger en beter ontzenuwden. Toen de heer Bos op een moment, sprekende over de reactie® uit de gemeente, de term „de mensen tegen zichzelf beschermen" gebruikte, schoten de raadsleden driftig overeind. Een van hen ging zelfs zo. ver te veronder stellen, dat dan ln den vervolge bij ieder Rhoons uitbreidingsplan de in woners stuk voor stuk door een psy chiater onderzocht zouden moeten worden. Even voor het moment dat burge meester Bos weinig anders meer kon doen dan het voorstel in stem ming brengen, kwam nog de heer Hoogstad ip.v.d.a.) met een motie. Daarin stelde hij voor een commis sie uit de raad te benoemen die in samenwerking met het college en de deskundigen het uitbreidingsplan nog maais zou bezien, waarbij als uit gangspunt moet gelden, dat de Groe ne Kruisweg van verkeerslichten wordt voorzien en de mogelijkheid tot links afslaan voor verkeer naar het dorp open blijft ieen punt waar over zowel de heer De Vries als ir. Hoekstra zich zeer afwijzend had uit gelaten). De motie werd verworpen. De raad verklaarde zich ten slot- te wél akkoord met een gedeelte van het uitbreidingsplan, voornamelijk de woningbouw ln de Jan Cornells pol der betreffend. Daarna haastte de voorzitter zich de vergadering te sluiten. Te haastig zelfs, want even Jater moest hij hem heropenen om nog even een woord van afscheid tot de heer Jongerius van de AR te richten. Deze plaatste met zijn ver zet tegen Rhoons toekomst een punt achter zijn politieke loopbaan. (Van een onzer verslaggevers) Gistermorgen hebben twee sche pen door een aanvaring op de Oude Maas vlak onder de Barendrecht- sebrug vrij ernstige schade opge lopen. De tanker Esso Nederland 69 (1173 ton) werd op de radar van de 409-ton metende kustvaarder Depen dent wel opgemerkt, maar men nam aan dat het schip stil lag. Bij het op draaien voor de brug voer echter de steven van de Dependent (met kapi tein J. Visser uit Kampen) plotseling in de stuurboordzijde van de Esso- tanker (met kapitein A. Goudriaan). Het manschappenverblijf van de tanker Jlep onmiddellijk vo! water maar er was gelukkig niemand bin nen. De Esso heeft al een directe schade van 35.000 becijferd. Acht honderd ton ruwe olie van Pemis moest worden overgeslagen in een tanker van de gebr. Broere. De Esso-tanker is hierna doorgeva ren naar Geertruidenberg, De De pendent. die leeg op weg was naar het Botlekgebied, moest onmiddellijk êen werf opzoeken. (Van een onzer verslaggevers) De zeventienjarige expeditieknecht M. A. van Nierop uit de Rosier Faas- senstraat is maandagmiddag op de Wattierstraat-Rosenveldtstraat te Rotterdam met zijn bromfiets tegen een personenauto gebotst. Hij brak zijn rechter sleutelbeen en werd overgebracht naar het ziekenhuis Dijkzigt. (Van een onzer verslaggevers) De geheel gerestaureerde en aan zienlijk vergrote kapei op de be graafplaats Hofwijk aan de Delft- weg te Overschie is gereed gekomen. De serre en de open veranda, die zich aan de voorzijde en de zijkant van het gebouw bevonden, zijn nu bij de aula getrokken. Naar schat ting kunnen driehonderd belangstel lenden een staanplaats vinden. 24 bezoekers kunnen zitten. Een teak houten wandbekleding, een natuur stenen katheder en een nieuw orgel, geven het interieur een moderner aanzien. De restauratie is naar plannen van de gemeentearchitect de heer H. Kremer, uitgevoerd door de dienst van gemeentewerken. afdeling bouwkunde, onderhoud sectie west. De kapei. die dateert uit 1938, werd gesticht naar het ontwerp van de toenmalige directeur van gemeente werken van Overschie, wijlen de heer H, Sutterland Sr. Van een onzer verslaggevers) In samenwerking met het comité „Rotterdam 1965" zulien de winke liers van de Lijnbaan van 18 roei tot 1 juni in speciaal op de herbouw van Rotterdam ingerichte etalages, 150 foto's van het Rotterdam van toen en nu plaatsen. De winkeliers haken hiermee in op de tentoonstelling ..Rotterdam stad in beweging," die het comité van Opbouwdag af, in het Bouw centrum organiseert. Aan de door de winkeliers ge- exposeerde foto's zal een prijsvraag verbonden worden. Bezoekers van de tentoonstelling „Rotterdam stad in beweging" ontvangen een formulier, waarop zij moeten, ver melden welk deel van de stad er op een tiental gemerkte foto's te zien is. Zij moeten bovendien in ten hoogste tien woorden een korte beschrijving geven van het nieuwe Rotterdam. De jury, die de inzendingen zal beoordelen, bestaat uit de heren J. W. de Boer, journalist en oud-Rot terdamkenner ,C. M. L. Molkenboer, fotograaf, en J. A. M. v. d, Loo, Lijn baan-winkelier. Het was de vierjarige Martineke Kramer, dochetertje van de waarne mend gemeente-secretaris, die me vrouw Kiaasesz bij aankomst aan de secretarie op de Govert van Wijn- kade en ceremoniële ruiker mocht aanbieden. Na de begroeting door burgemeester W. J. D. van Dijck en diens echtgenote, verdween het gezelschap in het gebouw. Terwijl mevrouw Kiaasesz vervol gens een bezoek bracht aan het be drijf van de gemeentelijk sociale werkplaatsen, was er ter secretarie een bijeenkomst met B. en W. Om tien uur volgde in het oude raadhuis aan de Hoogstraat een besloten bij eenkomst met de raad, die tot rond half elf duurde. Dit door de bevolking vrijwel on opgemerkte werkbezoek werd in de morgenuren afgesloten met een rondrit door de gemeente en een be zoek van de commissaris aan de N.V. Key en Kramer, fabriek van asfalt en ruhberoid, Intussen steldé mevrouw Kiaasesz zich op de hoogte van de gang van zaken in de N.V. Ver. Touwfabrieken. Het gezelschap zal vanmiddag de lunch gébruiken in restaurant „De Ridderhof," waarna het programma dat o.m, een tweede rondrit door de gemeente vermeldde, verder zal wor den afgerond met bezoeken aan de (Van een onzer verslaggevers) Het ministerie van O., K. en W. heeft voor dit jaar dé vakantie van leerlingen van Rljkswerkscholen en Rijksscholen voor v.h.m.o. vastgesteld van 10 juli tot en met 6 september. De zomervakantie 1S66 loopt van 1 Juli tot en met 22 augustus. Voorde leerlingen van nijverheids scholen wordt de begindatum van de zomervakantie van dit jaar indien enigszins mogelijk naar 9 juli ver schoven en in 1966 begint de zomer vakantie voor deze categorie op 1 juli. Het Rotterdamse PvdA-r&adslid de heer j. g. Mager vraagt het college van B. en W. nu, of eenzelfde ge dragslijn wordt gevolgd voor de ge meentescholen. Bovendien wil nij weten of soortgelijke maatregelen W'orden genomen voor leerlingen van het lager onderwijs. De heer Mager is ten slotte van mening, dat eventuele wijziging in de begindatum van de zomervakantie zo spoedig mogelijk moet worden mee gedeeld aan leerkrachten en ouders. N.V. Industriële Bouwmaatschappij Elementen en de r.-k. lagere school St. Anthonlus. Dinsdg 30 maart: gemiddeld keu kenzoutgehalte 190 milligram per li ter, gemiddeld geieidinpsvermogen 670 microSiemens. gemiddelde hard- j heid 14,0 Duitse hardheidsgraden, i Verwachting voor woensdag 31 maart: gemiddeld keukenzoutgehalte 170 milDgram per liter, gemiddeld I geleidingsvermogen 650 microSie mens. gemiddelde hardheid 13,5 Duitse hardheïdsgraden (Van een onzer verslaggevers) Een belangrijk man bij de Rotterdamse GG en GD, de arts J. A. J. Barnhoorn, gaat zijn werkzaamheden bü de dienst nu definitief be ëindigen. Op 31 maart legt hij zijn functie als leider van de afdeling Sociale Psychiatrie en Geestelijke Hygiëne neer. Hij was per 1 april 1964 al gepensioneerd wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd maar direct weer op arbeidsovereenkomst aangesteld omdat er geen geschikte opvolger was. De afscheidsreceptie is wegens ziekte van de heer Barnhoorn tot een later tijdstip uitgesteld. De heer Barnhoorn behaalde zijn artsdiploma in 1923 aan de Gemeen- telijke Universiteit van Amsterdam. Hij werkte achtereenvolgens bij de Valeriuskliniek in de hoofdstad, als geneesheer aan de Psychiatrische Inrichting St. Anna te Venraay en van 1928 tot 1945 als geneesheer directeur van de Psychiatrische In richting St.-Wiliibrordus-stichting te Heiloo. Hij hielp deze inrichting stichten en uitbouwen. In 1939 introduceerde hij ais eerste in Nederland de electrosh'ock-thera- pie. Samen met ingenieur Cohen Stuart uit Hilversum ontwikkelde hij de aanvankelijk zeer eenvoudige ap paratuur hiervoor. ppMjOTN Een bijzonder leuke, .nieuwe rara-plaat. IJsvreugde ergens in het Rotterdam-van-toen. Maar waar, o waar? 'Ik heb niet lang hoeben puz zelen. want dat tvas het aanneem- kantoor voor havenarbeiders, hel luizenhok: 0 'Dit was het zgn. karnemelk- huisje recht over de Leuvehaven aan het begin van de Boompjes. Lijn 3 had daar zijn eindpunt: 0 'iMsschien is hel de wachtka mer die op dé Blaak stond: 0 'Ik herken de uitgang van het Maasstation.' En zo was er meer. Wat het juiste antwoord is? Luisteren we naar de heer W. Muller, Overijsselsestraat 8a, Rotterdam-Zuid. Deze gepensio neerde -monteur van de RET schrijft: 'We zien de wachtkamer én res tauratie van de RETM aan het eindpunt van lijn s op de Koe markt te Schiedam.. Het huisje is geïllumineerd toen koningin Wil- helmina een bezoek aan deze stad bracht. Aan de verlichting heb ik zelf nog meegewerkt. Als droevige noot: de man in overal geheel op de voorgrond was een collega van mij. Samen hebben we aan dit project gewerkt. Helaas is hij zeer vroegtijdig overleden.' En wanneer bracht de Konin- «in een bezoek aan Schiedam? 'Dawas in 1925', zegt de heer H. Klaassen. Slaghekstraat 213b, Rotterdam-25. Nog even terug naar de Wijn straat. De wereld is klein. Toen de heer C. A. F a b e r, Lorentzlaan 27 te Schiedam, vorig jaar met va kantie in het Duitse Erbach was. maakte hij kennis met een Duitse rouw van 72. Ze sprak gebroken Nederlands. Deze vrouw, Lisa Ruppender, vertelde de familie Faber, dat zij van haar achtste tot haar dertien de in de Wijnstraat te Rotterdam heeft gewoond. Zij kon zich nog verscheidene straten van het Rot- terdam-van-toen herinneren. De heer Faber heeft haar an sichtkaarten van hét oude en het nieuwe Rotterdam gestuurd. 'Vle ien herzlichen Dank* schreef toen Lisa Ruppender. Met de kaart van de Wijnstraat was ze wel heel erg blij: 'In het grote huis op de hoek heb ik als meisje gewoond. In de jaren 19401945 had de heer Barnhoorn een belangrijk aandeel in het artsenverzet. Na de bevrijding nam hij de organisatie op zich van de Sectie Geestelijke Gezondheids zorg bij de Koninklijke Landmacht. Daarmee kwam hij terecht in de so ciale psychiatrie, die hij niet meer heeft verlaten. Met ingang van 16 november 1951 werd hij benoemd in Rotterdam. De afdeling Sociale Psychiatrie en Gees telijke Hygiëne was toen juist ge vormd. In de loop der jaren heeft de heer Barnhoorn tal van nevenfuncties be kleed, Hij was raadslid en wethou der in Heiloo. voorzitter van de r.-k. artsenvereniging. hoofdbestuurder van de Koninklijke Maatschappij voor Geneeskunst, lid van de Reva- lidatieraad, lid van de Commissie ter voorbereiding van de nieuwe wet op de geestelijke volksgezondheid, voorzitter van de Algemene Psychia trische Voorlichtingsdienst enz., enz. In 1963 volgde hij prof. Baan op als voorzitter van het Sociaai-Pshy- chiatrisch Studiegezelschap. Ook be kleedt hij thans nog de functie van secretaris van de Rotterdamse Cen trale Raad van de Geestelijke Volks gezondheid en van de dr. H. J. Pa- meyervereniging in de Maasstad. Van de hand van de heer Barn hoorn verschenen in de loop der ja ren boeken en vele artikelen. In 1939 werd hi) officier van de Orde van. Oranje-Nassau. In 1946 werd hij ou derscheiden met de Honorary Mem bership van de American Associa tion of Military Surgeons. (Van een onzer verslaggevers) Een bewoner van een huis aan de Binnenban in Hoogvliet- heeft- zater dagnacht een jongeman op heterdaad betrapt, toen deze bezig was in te breken in een garage aan de Griede, waar vorige week woensdagnacht by een Inbraak twee geldkistjes met 220 waren verdwenen. De man belde de politie, die daar op na een korte achtervolging de negentienjarige constructlescnilder J. C. v. d. K. aanhield. De verdachte was in het bezit van inbrekerswerk tuigen. Een paasconcert wordt donder dag gegeven in de Hoflaankerk door het Libanon Lyceum. Behalve het Libanon-koor en -orkest treedt ook de Kraüngse Orkestvereniging op. Solist is de pianist Kees van As. (Van een onzer verslaggevers) Vervoersdeskundigen bij uitstek als de hoofdbestuursleden van de Union Internationale des Transport Publics zijn vol lof over de wijze waarop Rotterdamse ingenieurs vorm geven aan de eerste Nederland se ondergrondse. Zij vergaderen deze dagen in de Maasstad en wer den gistermiddag ter afwisseling rondgeleid in het station Stadhuis van de metro-in-aanbouw. Hun bewondering voor het diepgravende miljoenenproject lieten zij verscheidene malen blijken. De UITP-bestuurders, veelal directeuren van stads- en streekver- voerbedrijven uit onder meer West-Europa. Scandinavië en Engeland, bereiden hier het grote uniecongres voor. dat van 1 tot 7 juni in Tel Aviv wordt gehouden en waaraan ongeveer twaalfhonderd deskun digen deelnemen. Vorig Jsar reed er In Rotterdam een RET-bus met borden waarop stond: „Leef veili ger zonder alco hol." Dat was re clame van het Rotterdams Drank- weer Comité. „Eind november", lezen we in het jaarverslag van het comité, „liep het contract af en het is niet door ons verlengd. Onze fi nanciële toestand noodzaakte ons öe uitgaven te beperken. Bovendien hadden wij de indruk, dat een derge lijke reclame pas goed tot haar reent komt, als een flink aantal bussen met dergelijke borden rijdt. Uitbrei ding was totaal uitgesloten. De keus was dus niet moeilijk." Géén borden op de RET-bus der halve, maar wél verspreiding van twee maal veertigduizend exempla ren van De Blauwe Rotterdammer plus een folder (50.000 stuks), waar in gewezen is op „de onjuiste bepa lingen in de nieuwe drankwet Daarbij: distributie van tienduizend kalendertjes over de afdelingen. Daarbij óók: 130 grote aanplakbiljet ten op borden en zuilen. Het Rotter dams Drankweer Comité, dat op 24 april vijftig jaar wordt, blijft actief. Bij voorbeeld: „Aan, de afdeling drankwet van de politie meldden wij op 29 april, dat een reisverenlgüsg een verloting had georganiseerd met een flink aantal flessen jenever en dergelijke als prijzen, hetgeen ver boden is." In het Maasboekje wordt het doel van het comité kort en krachtig om schreven: Actieve drankbestrijding en het bevorderen van de samenwer king tussen Rotterdamse drankbe strijders-verenigingen. Tot de aan gesloten instellingen behoren de Rot terdamse afdelingen van de Alge mene Nederlandse Drankbestrijders Organisatie (ANDO). Het comité acht zich 'bevoorrecht dat zovele leden hun beginsel trouw blijven en hun krachten aan het werk geven. Evenwel: Het ledenver lies door overlijden, vertrek uit de stad en door bedanken kon niet worden opgevangen door het winnen ran nieuwe leden. Een schrale troost is voor het comité de wetenschap, dat veel organisaties (vooral de Idealistische) met deze moeilijkheid te kampen hebben. Ond»r de hui dige levensomstandigheden worden idealistische doeleinden vaak wegge drukt door vermaak, ontspanning en gemakzucht. - De vijftigste jaarvergadering (20 april, 's avonds kwart voor acht in De Boemerang, Vondelweg 26) zal een feestelijk tintje hebben. Zo zal de oud-voorzitter, oud-minister mr. dr. J. in 't Veid, een korte toespraak houden. Mevrouw 'Willy Moret draagt voor. Het vijftigste jaarverslag zdet er ook een beetje feestelijk uit. Interes sant vond Pieter de terugblik op de voorbije halve eeuw. Opmerkelijk is, dat in die tijd slechts 38 personen een bestuursfunctie in het comité hebben vervuld. Met waardering wordt vooral gesproken over de vorig jaar in Israël overleden heer L. Pre- ger, die sinds 1945 secretaris was. In het historisch overzicht zien wU een hoofdstukje „wettelijke ac ties". Boeiende lectuur. Zo werd. lang geleden, voor de koninginnedag op 31 augustus een tapverbod gevraagd. Burgemeester Zimmerman willigde het verzoek in. Na tweeën 's middags mocht er niet meer getapt worden. Zou burgemees ter Wytema dezelfde lijn volgen? Hij aarzelde: „wijlen mevrouw Sure Groeneweg nam het voor ons op en het tapverbod bleef bestendigd". Het comité heeft in zijn bestaan honderden adressen aan het gemeen tebestuur gestuurd. Het bepleitte eent tapverbod bij de demobilisatie in 1918. Het vroeg drooglegging van de gehele buitenrand van de stad. Het protesteerde tegen de openstel ling van slijterijen op zondag. Het bepleitte plaatsing van een drfnk- fontein voor wachtende zeelieden. Ter ondersteuning van verzoeken tot drooglegging van wijken, organiseer de het proefstemmingen onder de bewoners. Het werk werd door de leden met geestdrift verricht. Het hoofdbestuur is de gast van de bij de unie aangesloten Konink lijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen en verga derde gistermorgen bij de RTM, waar directeur dr. H. J. van Zuylen voor een goed sluitende organisatie had zorggedragen. Vier onderwerpen die in Tel Aviv aan de orde komen en hier ai wer den besproken zijn: de automatise ring by het openbaar vervoer, de standaardisatie van autobussen, de relatie tussen metro en privéver- voer en de uitbouw van het vervoer in ontwikkelingslanden. Over al deze zaken zijn rapporten opgesteld. Voorts heeft een speciale commis sie uit de UITP sinds 1955 jaarlijks rapporten gemaakt over verkeers- congesties. Een samenvatting daar van komt in Tel Aviv eveneens in bespreking. ir. .1. van Ilerk van de afdeling Tunnelbouw van Gemeentewerken. De heer Van Leeuwen ging in op de vraag waarom Rotterdam een metro moet bouwen, de heer Van Herk be handelde een aantal technische as pecten. Na de bezichtiging van station Stadhuis volgde in het begin van de avond een ontvangst ten stadhulze, waar loco-burgemeester mej. mr. J. Zeelenberg de UITP-bestuurders en hun dames toesprak. Zij wees erop, dat Rotterdam voor alles een werk en havenstad is maar toch ook op cultureel terrein iets te bieden heeft. Hebben wij niet het museum Boy mans-Van Beuningen? Wordt niet volgend jaar het concertgebouw ge opend? Mej. Zeelenberg wees voorts op de financiële problemen en de ver plichtingen die de stad ook bij het openbaar vervoer meent te heb ben tegenover de burgerij. Vandaag vergadert het. UITP-be- stuur verder. Tevens wordt een be zoek gebracht aan de Deltawerken. Er is een beetje weemoed wanneer aan het verleden wordt gedacht. „In 1925 gingen we op stap met een ver huiswagen. die aan de achterzijde met een wit laken was afgesloten. In de wagen was een projectielan- taam met spirituslamp, waarmee propagandabeelden op het doek wer den getoverd. En buiten de wagen stond de voorzitter de beeiden toe te lichten voor de veie kijkers. Dit lijkt nu wel iets uit 1800 en toch is het nog maar veertig jaar geladen." Herinnerd wordt aan de woorden, die de toenmalige secretaris J. in T Veld bij het vijfjarig bestaan schreef: „Wij zullen alle zeilen by moeten zetten, willen wij de geweidig-zware taak. (he thans op onze schouders rust, naar behoren volbrengen. Met het oude vuur en de oude geestdrift moeten we de nieuwe tijd tegemoet." „Deze woorden zijn na 45 Jaar nog van kracht." Het Rotterdams Drankweer Co mité heeft een halve eeuw hard ge werkt. Onze waardering voor dit werk heeft het verdiend. VerUe* Gaande van de Dordtsestrsatweg naar de Zuider Begraafplaats aan de Simge heeft de heer J. G. KnSps. Sternstraat 21b. zaterdagmiddag zijn brum e- deren handschoen verloren. Vondst Bi) de heer G. v. d Heuvel, h'oordpol- derstraat 17b, heruat een één per- Boons luchtbed, dat men aan de Lange HUleweg heeft gevonden. De heer Theunlssen. Korhaanstr&st 20b, heeft Wch op zaterdag 13 maart, ontfermd over een kleine step die hl) ln deze straat heeft gevonden. (Waar ln deze rubriek „Kleine Letters" geen plaats naam Is genoemd, wordt Rotterdam be- docla). PIETER SPREEUW (Van een onzer verslaggevers) Een achtjarig meisje, Silvia Kievit uit de Burgemeester Molenaarstraat, te Rotterdam, is maandagavond van een stelling op een bouwwerk geval len. Zij viel van 2% meter hoogte op een tegelpad en moest in het Zuider ziekenhuis worden behandeld' aan een grote kinwond. Het meisje was op de stelling, even eens aan de Burg. Molenaarstraat, aan het spelen.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 3