Slechts drie konden wedstrijden doorgang vinden Alle Schiedamse velden afgekeurd Paas bloemen mw Sjef Pieters sterkste bij Coureur-renners Steeds Verder Volmaakt - clubgebouw in gebruik Uitzonderlijk rustig paasvv eekeinde voor de Schiedamse politie M.het westen 1 L m RAGE LAND ft IN I TAXI? EUROTAX 26 94 60 Fusie-foto Ton voor de sporthal 1 1 D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE I 5 I .1 Dr. W. Drees Zestig jaar levenservaring maar om, mevrouw Lot! Debutant slaat favorieten Laatste ivaarschuwing wethouder Sparta wint het ABC-toernooi Tennistoernooi in Monte Carlo ZAAI EftS KONINKLIJKE HOLLANDIA "ff: li' k EURÓrax) wmSÈÊÊÈ SlrijenSVDPW RDMMartinit 0*. S porton tmoeting Sc hie dam-Engel and werd een succes ACCU SERVICE IMPERIAALS W. L. ELSHOUT a. ASSISTENT-BOEKHOUDER Leeftijd: van ca. 2226 jaar. Zijn taak zal in hoofdzaak bestaan uit het zelfstan dig verzorgen van de inkoopadministratie en het opstellen van budget-overzichten. Het bezit van het ULO-diploma en het praktijk diploma boekhouden zijn voor een goede taakvervul ling gewenst. b. ADMIN. ASSISTENTE Leeftijd: van ca. 1618 jaar. Zij zal belast worden met diverse afwisselende werk zaamheden voornamelijk op rekenkundig gebied. Hiervoor zoeken wij een accuraat meisje, die enige jaren ULO of voortgezet onderwijs heeft gevolgd. In de kosten van verdere studie zal in belangrijke mate wor den tegemoet gekomen. Met vakantie-afspraken wordt "ekening gehouden. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de afd. Personeels zaken, Oosthavenkade 44 te Viaardingen. Desgewenst kan telefonisch een afspraak worden gemaakt voor een informatief onderhoud (eventueel in de avnnrimTtl), telefoon 01898-2941. m I'AtilNA 7 (Van onze sportredactie) De regen liet maar drie wedstrijden over van het gehele, voor Schiedamse clubs, geplande programma, Excelsior behaalde bij Leo nidas een keurige 3—1-overwinning. Martinit deed het bij RDM ook niet slecht en speelde met 1—1 gelijk. SVDPW kon het in Strijen tegen de club van die naam niet bolwerken en verloor niet 42. Al met al geen slechte resultaten hoewel de nederlaag van SVDPW ongelegen komt voor de Schiedammers. Advertentie IM. direki ol straks TELEFOON Leonid asExcelsior '20 Een keurige overwinning van Ex celsior tegen Leonidas. De Schie dammers moesten in deze wedstrijd hun middenvoor Den Brinker mis sen. In de eerste helft hadden de Schiedammers het beste van het spel en waren het meest in de aan val. Na de hervatting waren de aanvallen voor Leonidas. Via stop per Van Dijk kwam Excelsior aan de leiding toen dese een bcogbal losliet die over zijn eigen doelman heen in het net verdween. Kort voor de rust loste Zuyderwijk een hard schot dat via de lat over het doel ging. In de tweede helft was Leonidas iets gevaarlijker maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Een goe- Ruim door 'Keukenhof' te Lisse belangeloos beschikbaar ge stelde narcissen hebben zaterdag 1100 patiënten va?i het Boezem-, Dijkzigt-, Haven- en Oogziekenhuis nog een prettige Pasen bezorgd. Een aantal medewerkers .van de Rotterdamse omroep voor zieken, RANO, was 's morgens naar Lisse getogen om de bloemen te halen. Toen zij enmaal weer in Rotterdam terug warenmoesten de bloemen in bosjes van drie worden gebonden. Dat was een bezigheid, die de gehele staf van de omroep voor zieken geruime tijd aan het werk 'rdeld. Om drie uur 's middags begon men in ziekenhuis Dijkzigt met het uitreiken van deze bijzonder fleurige attenties, die wel eert zeer schril contrast vormden met het gure weer buiten. Ook de report a geploeg van de RANO was in touw. Zij verzorgde een uitzending vanuit het ziekenhuis Dijkzigt, waaraan de patiënten ook meewerkten. Later in de middag kregen ooke d andere ziekenhuizen bezoek van de RA NO. Uit de reacties van de zieken bleek duidelijk, dat men deze paas bloemenactie ten zeerste op prijs stelt. De RANO heeft bewezen naast het omroepwerk nog andere pijlen op haar boog te hebben, die eraan meewerken de zieke luisteraars enige ogenblikken uit hun dagelijkse zorgen te halen. Op de foto overhandigt een charmante RAN O-medewerkster een bosje narcissen aan een zichtbaar verraste patiënt. (Van onze sportredactie) Sjef Pieters is de nieuwe aniateurkampioen van de Viaardingse rennersclub De Coureur. In een bijzonder enerverende rit zag Pieters die dit jaar debuteerde bij de amateurs, kans alle favorieten achter zich te laten. Een opmerkelijke prestatie, wanneer men weet dat hij de twee voorgaande jaren de nieuwelingentitel op zijn naam heeft gebracht. Deze titel werd dit jaar gewonnen door Jan Timmers. De overwinning van Sjef Pieters was het reslutaat van een geslaag de uitlooppoging in de laatste kilo nieters van de 85 km lange rit, waarmee hij de mede-kanshebbers Rudi Liebrechis, Sjaak Koevermans, Arie Bakker en Jan Franken defini tief achter zich liet. Zijn voorsprong op Rudi Liebrechts bedroeg honderd meter. Rudi Liebrechts heeft overigens wel een belangrijke rol gespeeld in deze spannende koers. Hij onder nam de eerste aanval al na 25 km. Alleen Bakker, Koevermans en Pie ters konden zijn wie! houden. Dit groepje ging er bijzonder hard van door met de wind in de rug. Op 700 meter volgden Jan Franken, Hans Huisveltl en Leo Boer. Na 45 km zag dit drietal kans de kop groep in te halen. Beslissend Na 55 km staakte. Beer de strijd en grepen Liebrechts. Pieters. Koe vermans en Bakker de kans om weg te sprinten. Dit bleek de beslissende slag te zijn. Rudi Liebrechts heeft daarna nog verscheidene uitlooppo gingen ondernomen, maar de ande ren gaven hem weinig kans. Hij werd bovendien gehandicapt door lichte kramp in zijn dijbeen. I Vlak voor het einde voegde Jan Franken zich weer bij de koplopers. Hij wist ze zelfs te passeren. Voor Maassluis vluchtte Pieters uit de kopgroep; hij haalde Franken in en ging alleen verder. Liebrechts en Bakker zetten hun laatste, vertwij felde inhaalpoging niet iets te laat In om Pieters nog te bereiken. Lie brechts werd tweede, F.akker derde, Franken vierde en Koevermans vijf de. Daar ver achter volgden Huis- veld en Van der Gaag. Bij de nieuwelingen werd liet eind resultaat in de sprint bepaald. Jan Timmers sloeg zijn rivaal Arnold Dalmeyer met een lengte en bleef Wint Liebrechts anderhalve lengte voor. Op enige afstand volgden Kap- tein en Heyster. Zoeteman werd zes de en v. d. Lucht zevende. Bij de A'-aspiranten werd A. Pag- ter winnaar, bij de B-aspiranten Doelman. Kijk bij de Dan Hoeft niet. lang te zoeken de combinatie tussen Bertels en Ver maas stelde laatstgenoemde in de gelegenheid er 0—2 v&n te maken. Met nog een kwartier te spelen was het de ver naar voren gekomen linksachter Cock van Deventer, die er 0—3 van maakte. Via een straf schop kon Weterings de eer redden. Geen winst voor SVDPW dat in Strijen zijn meerdere moest erken nen. Voor veel publiek hebben de Schiedammers geprobeerd het beste resultaat te behalen wat mogelijk was. maar het zat er deze keer niet in. Toch nam SVDPW de leiding, toen uit een goede aanval Van Gent doelman Van Buren het nakijken gaf. Maar eer de rust inging had Strijen een 21-voorsprong genomen Eerst was het Kruidhof die Strijen naast de Schiedammers bracht en kort voor de rust bracht Kolfsberg de stand op 2l. Kort na de rust stopte doelman Bras een hard schot van Kruidhof op keurige wijze. Toch kon hij niet verhinderen dat Kruidhof na een half uur spelen de stand op 3—1 bracht. Met nog acht minuten te spelen was het Kolfsberg die Strijen op 4—1 bracht. Dat kort voor het einde Snoey de stand naar 4—2 schoot was van geen enkel belang meer. Een kleine zege voor Martinit had in deze wedstrijd wel verdiend ge weest. Enkele malen gingen schoten van de Schiedamse aanvallers net naast of over het doel. Martinit be gon al meteen na het begin gevaar lijk te worden voor de Rotterdam mers. Kort achter elkaar werden drie hoekschoppen genomen, maar zonder resultaat. De eerste helft werd er niet ge scoord. Kort na de rust kwam Mar tinit aan de leiding. Een pass van Lubker stelde Smits in de gelegen heid de bal in het doel te schuiven. RDM kwam gevaarlijk terug maar spil Hoogenboom klaarde het wel achter. Toch kon hij niet voorko men. dat Bobbeljé RDM met een treffer naast Martinit bracht. Wat de Schiedammers hierna ook pro beerden, doelpunten kwamen er niet meer, hoewel Lubker dich bij een treffer was. maar zijn schot ging naast het doel. (Van een onzer verslaggevers) Toen na het officiële ge deelte van de opening van 'het SVV-clubgebouw, iedereen eens een kijkje ging nsmen, waren het vooral de ruime kleedka mers en de bestuurskamer, die de bewondering hadden van de bezoekers. Vooral de bestuurs kamer is een pronkstuk. De prachtig beklede muren en het in de kamer aanwezige bank stel trokken de aandacht. Toen bij het maken van deze foto enige personen in de stoe len plaats moesten nemen, waren dat toevallig de be stuursleden van SVV en Her mes-DVS. Voorzitter A, Stout- handcl van Hermes-DVS vroeg: Zetten jullie nu onder de foto, dat de beide besturen het eens zijn over een fusie?" Deze opmerking gaf zo hier en daar wat vrolijkheid, zoals bij de boer die kiespijn heeft. (Van een onzer verslaggevers) De wedstrijden tussen „Schiedam" en twee Engelse ploegen hadden veel van het slechte weer te lijden. De wedstrijd van het A-team tegen Clark Chapmanclub kon nog net voor de regen worden verspeeld en eindigde in een gelijk spel. Voor de rust werd het door Krab- bedam 1—0 en nog net voor de thee brachten de gasten de stand gelijk. Na de rust vielen er geen doelpunten meer. Het eerste elftal van Schiedam trad aan tegen de amateurclub The York Rise ioocballclub. Hier was de winst voor Schiedam, dat via Van de Lubbe en K. van de Vlist voor een 20-voorsprong kon zorgen. Het gelukte de Engelse ploeg om voor liet eindsignaal de eer te redden. Het tweede team speelde geen sc hele wedstrijd. De regen maakte dat onmogelijk. Het was een gelijk- opgaande wedstrijd waar de gasten kort voor het einde met een doel punt de winst grepen. Daarna zijn de voetballers en hun dames nog lange tijd gezellig bijeen geweest in de kantine van „Schie dam." (Van een onzer verslaggevers) De Stichting Sporthal Schiedam heeft van de Nederlandse Sport Fe deratie een renteloze lening gehad van 100.000. Dit bericht werd in de kringen van de Slichting Sport hal met bijzonder veel plezier ont vangen. Er was van het bestuur van de stichting enige tijd geleden een ver zoek aan de NSF gedaan om finan ciële steun. Dit verzoek is nu met deze lening beantwoord. In Manilla is maandag officieel bekendgemaakt, dat een Filippijns patrouillevaartuig vorige week dins dag twee maal waarschuwingsscho ten heeft moeten lossen, omdat het Russische passagiersschip Iskatel in de straat Baboejan de Filippijnse territoriale wateren was binnenge varen. Het Russische schip was daar op naar open zee geëscorteerd. (Van een onzer verslaggevers) „Van deze gelegenheid wil ik graag gebruik maken om de toestand van het betaalde voetbal in Schiedam onder uw aandacht te bren gen Of u het nou leuk vindt of niet. Toen het betaalde voetbal tien jaar geleden zijn intrede deed in Nederland hebben wij in Schiedam, niet Jang geaarzeld om er ook aan mee te doen. De situatie leek toen nog wel draaglijk en het ging allemaal nog wel. Nu de si tuatie grondig verrnderd, en hebben de clubs in Vlaardingen en in Schiedam moeite om de zaak te runnen. Dat kan ook niet anders omdat wij, levend onder de rook van Rotterdam te maken hebben met clubs als Feijenoord en Sparta, die met hun spelers van naam, een zuigkracht uitoefenen op het Schie damse voetbalpubliek. Wij weten dat de voorzitter van Fortuna VI., Haddeman, en de voorzitters van SVV en Hermes-DVS wel eens met elkaar hebben gepraat over een samengaan. Hoewel de voorzitter van SVV dit met enige reserve heeft gedaan. Het moet voor cén club in dit ge bied met ruim 150.000 inwoners mo gelijk zijn om hier verantwoord be taald voetbal te spelen. AIs"wethou- der van Sportzaken van Schiedam wil ik niet nalaten om een laatste waar schuwing le richten aan het betaalde voetbal in Schiedam en erbij zeg gen dat lie gemeente en de immstrie pas interesse hebben bij een bunde ling van krachten." Deze niet inis te verstane woorden sprak de wethouder van Sportzaken van Schiedam, mr. P. van Bochove, zaterdagmorgen tijdens de opening van het nieuwe SVV-clubgebouw. De wethouder had niets dan lovende woorden. HU merkte op. dat in de loop van vijftien jaar hij heel wat clublokalen heeft geopend, maar dat dit gebouw alles overtreft. Door voor zitter M. Eising de hand te drukken verklaarde de heer Van Bochove het gebouw voor geopend. Juiste lijn In zijn inleiding voor een geheel gevulde kantine, zei de heer Elsing dat SVV veel dank verschuldigd is aan de werkers. Het gebouw is in twee fasen ge bouwd. Het storten van de betonnen fundering en het ruw optrekken van de bovenbouw is door een aannemer gedaan. Maar het tijdrovende afwer ken is geheel door de eigen leden verricht, Er waren erbij die soms tot in de nacht hebben gewerkt. Voorzitter Eising bracht ook dank (Van onze honkbalmedewerker) Mistroostig zochten de honkballers van Neptunus de kletsnat geregende spullen bfj elkaar. De toemooi- leider bij de driekamp om één plaats in de 2de klasse tussen Neptunus, THB en de Geuzen had het enig juiste antwoord op de onafgebroken regenbuien gegeven: inpakken. De drietanders hadden de verre reis naar Uithoorn voor niets gemaakt. Net zo beteuterd stonden de orga nisatoren van het Neptunus-paas- toernooi er zondagmorgen bij. Met zulk weer en zulke velden was het spelen van honkbal verre van aange naam en terecht werd Besloten de materiaal-zakken niet open te ma ken. Op het toernooi van ABC legde Sparta, onder en na diverse plens buien, beslag op een gedeelde eerste plaats. In de finale moesten de rood- witten uitkomen tegen OVVO. doch de weersomstandigheden waren der- I mate slecht, dat de toernooi-leidtng belde clubs verzocht de eerste plaats te delen en de finale, zo mogelijk, op een later tijdstip te spelen. Sparta kwam in de finale door een 100- overwmninst op UW en een 1—-0- zege op ABC. Do derde plaats was voor AJax dat ABC met 31 klopte. aan de ontwerper van het geheel, het SVV-lid J. van de Entden. Hij heeft kans gezien om de beschikba re ruimte vakkundig uit te werken. en heeft de juiste lijn gevonden om er een gezellig gebouw van te ma ken, SVV waardig. Het gebouw mag er dan ook zijn met, de ruime kleedkamers, scheids- rechterskamers. dokterskamer, was gelegenheid, vergaderruimte en de zeer fraaie bestuurskamer. Met de opening van deze kantine is SVV ook uit de zorgen. Nu kun nen. de roodgroenen hun gasten weer ontvangen op een manier die beter is dan "de laatste jaren het geval is geweest. In de ruime kantine is veel plaats en aan de bijzonder fraaie bar kan iedereen snel en goed gehol pen worden. Toen na het officiële gedeelte de vele aanwezigen een kijkje gingen nemen waren" er alleen maar woor den van lof te horen. Steeds Verder Volmaakt noemde wethouder Van Bochove het clubgebouw en dat is het ook. (Van een onzer verslaggevers) De beide paasdagen zijn voor Schiedam uitzonderlijk rustig ver lopen. Wat kan worden verklaard door het slechte weer. Zowel de politie als de brandweer behoefden maar een enkele keer assistentie te verlenen en in aïle gevailen liep het met een sisser af. Van het vreemdelingenbezoek kreeg Schiedam ook zijn deel. Er kwamen zaterdag ai vele Duitsers en Fransen naar het VW-kantoor- tje aan de Plantage, die met veel enthousiasme begonnen aan de wandeling door historisch Schiedam waarvan de VVV („We hebben het behoorlijk druk gehad") folders verstrekten. De grootste drukte was zaterdag Burg. Van Haareniaan 1435, waar en de beschikbare kamers wt dan ook spoedig volgeboekt. Zelfs moest de VVV de vreemdelingen naar Rotterdam verwijzen. Het Ste delijk Museum aan de Hoogstraat, waar de expositie Salon van de Maassteden wordt gehouden, kreeg ook veel meer bezoek dan normaal. Er kwamen 500 bezoekers terwijl er anders hooguit 150 worden geregis treerd. Hoog water was het tijdens het paasweekeinde ook in Schiedam. De stormachtige wind deed het water over de kade aan de Hoofdstraat lo pen, waar veel wrakhout achter bleef. dat door de reinigingsdienst moest worden verwijderd. Aanrijdingen waren er vrijwel niet. Hier en daar slipten auto's op het door de regen glad geworden weg dek, maar de schade was overal zeer gering. Slippen deed ook de 18- jarige A. W. Mathijsscn zondagavond om 10 uur met zijn bromfiets op het kruispunt Westfrankenlandse- straatAleidastraat. De jongen bots te tegen een lichtmast cn moest in de Dr. Noletstiehting worden opge nomen. De morgen van de zaterdag voor Pasen begon vreemd „voor de be woners van een flat aan de Nieuwe Damlaan. In de vroege ochtenduren begon plotseling de sirene van de verwarmingsinstallatie te loeien. Het onderzoek, waarbij zowel de politie als de woningdienst betrokken wa ren, wees uit dat de verwarmings ketel was verstopt. Consternatie was er zondagmiddag bjj de familie F. van Tricht aan de plotseling een vonkenregen uit de schoorsteen van de open haard kwam. Men dacht aan een schoor steenbrand en waarschuwde onmid dellijk de brandweer, die echter geen dienst behoefde te doen. Het bleek dat de briketten, die men voor het open haardvuur had gebruikt, de vonken veroorzaakten. MONTE CARLO (ANP) Frangoise Durr (Fr.) heeft de dames enkel- speltitel van het internationale en- nistoernooi in Monte Carlo gewon nen. In de finale versloeg zij d« Duitse Kelga Schultee met 7—5, 63, na in de halve finales de Australische Gail SherriE in een drie-setter met 9—7, 16, 64 te hebben uitgeschakeld. De heren enkelspeitltei ging naai de Hongaar Isfcvan Gulyas, die de Tsjech Jiri Javorsky in vier sets 8—3, 57, 36, 64 klopte.. De he ren dubbelspeïtitet was voor de Zuid- afrikanen Ray Moore en Kaud, di« het Australisch-statenloze duo Barry Brennan-Andre Licis met 60, 54 gemakkelijk v«'oegen. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS i. '.OAnn.KIBJ4iU4.eKIJ f Accu's voor alle typen auto's. passend op alle auto's, demontabel35. LUCHTHOORNS met compressor 45. DAM 29 - TEL. 26 40 51 Na 6 uur: 26 39 08, Schiedam Alles op gemakkelijke beta ling vanaf f 1,— per week i GOEDERENHANDEL Fa j A. Sctulperoord en Zn., j Tulnlaan 40. Schiedam WISSELBAND N.V., Schie dam, Raam 26, telef. 268351 (dag. geopend van 1 urn 's middags tot 's avonds hal! acht; zaterdags van 9-5 uur) Nieuwe en gebruikte auto- banden, alle merken Mon- j teren, repareren, opsnijden balanceren Oude banden hoge inruilwaarde. NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607 Kapsalon Hélen e, de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor ieder haai geschikt, f 7.50. Héiene tiéde permanent, de meest ideale natuurlijke permanent f 10,- Gratis halen en brengen per tuxe auto voor permanent Kapsalon Héléne, Rem- brandtlaan 22. Schiedam, tel 267170. 1,00 reductie op deze advertentie. Een waardevol werk van een grom Nederlander. Een boeiend beeld van zestig jaar wereldgeschiedenis. In de boekhandel te koop. Geb. f 14,5® BPHKAIM KISHON; Als feuilleton hebt u ln onze krant al enkele gedeelten kunnen lezen. Het complete werk is in de boekhandel t» koop voor slechts 5.90 AEBKTDERSPERS Fabrieken van Melkprodukten en Voedingsmiddelen N.V. Op ons nieuwe fabriekskantoor te Vlaardingen hebben wij plaats voor een i*h

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 3