Zieken komen tweede pinksterdag massaal naar zangbijeenkomst SO wil nog meer activiteiten ontplooien J. Fransen met korpseer ter aarde besteld Orpheus gaat op dinsdag repeteren Speldjesactie sporthal begint in Nieuwland en omgeving Boerhavelaan Expositie graficus J. Bezemer Drie clubs uit Schiedam gaan verder A. de Groot [69] overleden Verboden Nachtelijke aanrijding in Rotterdam Per auto naar de stembus Indrukwekkende plechtigheid trekt veel belangstelling DRZ verliest van RFC (F-23) SW-reserves blijven in de hoogste klas KW -mars dit jaar op 3 juli Klaverjassen om de HV V-beker Brandweer gaat voetballen Ursus bedwingt Voorwaarts: 0-0 Jongen onder vrachtauto: op slag dood Lijm vat vlam: vuur snel uit Zaaiers Honkbal Voetbal ivint van de zang Martinit en Demos uit de bekerstrijd Eerste liengeldag geeft veel „beet" Sclioorsteenbouwer bekent inbraken Avondvierdaagse weer in zicht HET VRIJE VOLK MAANDAG- 31 MEI 1965 PAGINA 7 palissancSet* eetkamers vindt U 1 bij faroersvest 64-66 - schiedam Nog tekort worden g-e-s-p-e-l-d Commissaris van politie K. Rijpma legt de krans op dc auto. Be politie man links staat stram in de houding. (Van onze sportredactie) In een slechte wedstrijd heeft de Schiedamse honkbalvereniging DRZ de wedstrüd tegen RFC verdiend verloren. In de eerste innings bleef de score nog beperkt tot 02, maar reeds in de tweede innings werd het door twee honkslagen en vijf veld- foutcn 0—6. Ook in de derde slagbeurt kreeg DRZ niemand op de honken, terwijl RFC uitliep tot 0—11. In de 4e in nings scoorde RFC nog 6 punten, door een honkslag en vele veldfou- ten. In de gelijkmakende slagbeurt kwam de DRZ-slagploeg enigszins op dreef, twee honkslagen leverden drie punten op. De Se slagbeurt van RFC gaf hetzelfde beeld te zien als de 4e. Eén honkslag gecombineerd met slecht veldspel leverde weer 6 punten op, In de gelijkmakende slagbeurt sloeg Colié met een tweehonkslag nog een punt binnen, zodat de eindstand 4-23 werd. Werperresultaten: DRZ, De Graaf, Van Doom, Zagwijn: 5-9-7; RFC; Van Alen: 7-2-3. Op de tweede pinksterdag zal een extra zangbijeenkomst in de Grote Kerk te Viaardtngen worden gehou den onder het motto: Kom zing met ons en doe als wij. De actie van het comité om te trachten dan tal van zieken, invaliden en bejaarden in het zang- en bloemen/eest te betrek ken, door hen naar het kerkgebouw te brengen, blijkt een succes te wor den. Een plaatselijk reisbureau <EVAG> heeft twee autobussen beschikbaar gesteld en deze zullen worden benut om de bejaarden vanuit de rusthui zen naar de Markt te brengen en hen vandaar weer terug te brengen. Ook zullen de zieken vanuit de ziekenhuizen naar de Grote Kerk worden vervoerd, althans voor zover fVan een onzer verslaggevers) F.en nauwe samenwerking met an dere culturele instituten zoals het museum en de muziekschool zal het streven van de Schiedamse Gemeen, schap ten goede komen. De eerste stappen hiertoe zijn gedaan. Dit staat in het verslag over 1964 van de Stichting de Schiedamse Ge meenschap, welke volgens het be stuur als cultureel toporgaan in Schiedam betekenis moet hebben - voor hen, die zich niet wensen te binden door een lidmaatschap van welke vereniging dan ook, „Het stimuleren van het culturele leven", aldus het bestuur in de In leiding van het jaarverslag, „en het leggen van contacten met en ln de bevolking door nieuwe of verbeterde activiteiten blijft daarom van groot belang. Als middel daartoe krijgt het maandblad en het donateurschap de grootste aandacht van het be stuur, dal echter opmerkt, dat de groei van het ledental verheugend, maar nog lang niet bevredigend was. Het SG-bestuur herinnert verder aan het feit, dat ae definitieve op heffing van de Schiedamse Kunst kring de cultuurbeleving in Schie dam ernstig zou schaden. Daarom zag men zich verplicht om als aan vulling in de ontstane leemte een drietal kunstavonden in het Passage Theater te organiseren. Merkt het bestuur hierbij nog op. dat dit: als noodmaatregel .moet wor den gezien. „Het streven is om te komen tot een bundeling van krach ten door het samengaan van de ver enigingen voor passieve cultuurbe oefening en de Schiedamse Gemeen schap. Daarom ook is het Kunstcentrum opgencht en het bestuur neemt aan, dat de bundeling van krachten in deze instelling zal slagen. Zorgenkind van hei bestuur blijft de afdeling vrijetijdsbesteding. De studie van de wijkaetiviteiten damen met de vrijetijdsbesteding werd voortgezet en zal in enige vorm bin nenkort gestalte moeten krijgen. Schrijft het bestuur: „Het zijn as pecten van de bevordering van dc gemeenschapszin en de gezamenlij ke ontwikkeling van alle Ingezete nen, die onze volle aandacht blijven opeisen". Het SG-bestuur stelt vervolgens, dat het contact met het gemeente bestuur van het grootste belang wordt geacht. De Schiedamse Ge meenschap kan zich niet ontplooien en tot bloei komen zonder samen werking met en door het gemeente bestuur, die d etechnische en finan ciële middeleln ter beschikking kan stellen. Een initiatief uit de gemeenteraad en een voorstel van het bestuurscol lege bij monde van de wethouder van culturele zaken aldus het jaar verslag, zou dit contact kunnen in- gemcenteraad en de burgerij zal dit jaar een cultuurnota uitbrengen, waarbij wordt aangenomen, dat dit perspectieven opent voor de toe komst van de Schiedamse Gemeen schap. SVV 2 Is voor de eerste divisie van de betaalde reserves behouden gebleven! De Schiedammers versloc- gen zondag mede-dcgradatïekandi- daad NAC 2 niet 2—0. Er waren cir ca 1.000 bezoekers. Het was geen beste wedstrijd. Het harde, effectvolle veld stelde te ho ge eisen aan de techniek van de spelers. SVV scheen zich daar het beste bij aan te passen en ging di rect in het offensief. Een keihard schot van uitblinker Van Gent werd door doelman Korenbiits bekwaam tot noekschoD verwerkt. NAC tmet o.a. Vissehers. Graau- mans 2 en Mul in de gelederen) slaagde er langzamerhand in het spei te verplaatsen, maar tot voor doelman v. d. Roer gevaarlijke acties kwamen zij niet. Nu!nul bleef het. ook toen Van Gent bij SVV vervangen was door v. d. Poel en ook NAC een invaller telde. Enkele minuten na de rust werd linksbuiten Rijkuiter in het straf schopgebied ten val gebracht en de toegestane strafschop werd door Fels in een doelpunt omgezet (10) NAC trachtte door forser spel de bakens te verzetten, maar scheids rechter J. H. Beek trad daartegen met straffe hand op, zodat alles binnen de perken bleef. Enkele seconden voot' tijd werkte Rijkuiter een voorzet van K. van Dongen in het Bredase doel (20). Er werd niet meer afgetrapt» (Van een onzer verslaggevers) „WAAR zelfs Louis Armstrong min der dan een halfvolle zaal trekt als Benfica voetbalt, moet Orpheus zich geen illusies maken ALDUS het uitgangspunt van het bestuur van het Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus, waar van de leden unaniem hebben be sloten hun repetites niet meer op woensdag maar op dinsdag te hou den. omdat de televisie op de woensdagen een te grote concur rent werd. VAAK bleven leden weg van de ré- petitie als het een bijzondere voet balwedstrijd betrof en ook de toe vloed van nieuwe leden werd hier door gestremd. Aspirant-leden, die nog geen binding met Orpheus hadden, werden van toetreding af geschrikt wanneer zij bemerkten, dat hun andere liefhebberij in het gedrang zou komen. VEEL MOEITE was vergeefs, Or pheus groeide niet voldoende en daarom is besloten om de repeti ties te verzetten. Hierdoor verliest het mannenkoor Jos Vranken als dirigent en het bestuur staat voor de taak om met het oog op het jubileumjaar 1966 (Orpheus be staat dan een eeuw) zo spoedig mogelijk een nieuwe dirigent aan te trokken. GEEN GEMAKKELIJKE opgave en Jos Vranken zal zoveel mogelijk proberen het koor in de eerste tijd ook op dinsdagavonden te steunen. Het Orpheusbestuur wordt in zijn beslissing gesterkt door het feit, dat het Rotte's Mannenkoor drie jaar geleden er ook toe overging op dinsdagavond te repeteren en aan dit besluit een winst van 55 leden overhield. De repetites be ginnen in juli in Arcade, dinsdag avond om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag is onder grote belangstel ling het stoffelijk overschot van de hoofdagent van politie M. 3. Fran sen ter aarde besteld. De ter aarde bestelling vond plaats met korpseer waardoor het geheel een indrukwek kend karakter kreeg. Op de r.-k. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk hadden zich rond half een vele mensen verzameld, ter wijl langs de route die de stoet is gegaan, ook veel belangstelling was van de zijde van het publiek. De heer Fransen, die 47 jaar is geworden, stond hi Schiedam bekend om zijn sociaal gevoel. Overal waar hij maar helpen kon deed hij dat. Ook onder (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag 3 juli vindt weer de Ko ningin Wilhelmina-mars plaats. Dat is een van de grote wandelevene menten van Zuid-Holland. Bij deze mars zullen de wandelaars naaf- keuze een afstand kunnen afleggen van 8. 14,20 of 25 km. De programmaboekjes van deze mars zullen begin juni aan de ver enigingen worden toegezonden. Voor deelname kan men zich wenden tot de volgende adressen; M. Faasse, Groeneiaan 50b, J. H. F. van de Brugge. Vondellaan 52 en Ph. van Qordt, Van Oldenbameveltstraat 79. Dit wordt de 21ste KW-mars. De Vlaardingse kHverjasvereni- ging HV'O (Havenbedrijf gaardingen Oost) organiseert ook dit jaar weer het traditionele Haringconcours. Het zal worden gehouden op 4, 11, 18 en 25 juni cn 2 en 9 juli. De finale zaï worden gespeeld op vrijdag 16 juli. De wedstrijden worden gehouden in de kantine van het Havenbedrijf Vlaardingen Oost, te bereiken met bus 43 of 48. uit te stappen bij Vlaar dingen Oost. De aanvang der speel avonden is gesteld op 8.00 uur. De hoogst geklasseerde vereniging van elke speelavond komt in de finale uit voor de Haringwisselbeker van Het Vrije Volk. Deze beker Is thans voor de tweede achtereenvolgende maal in het bezit van de k.j.v. OGW uit Schiedam Het inschrijf geld bedraagt 3.00 per team. Ver enigingen kunnen deelnemen met 6 personen. Per vereniging kunnen ook meer teams worden inge schreven. Er wordt gespeeld 2 maal 20 beurten. Het hoogste koppel van elke speel avond ontvangt een vaatje Holland se nieuwe haring. Men kan zich voor deelname aan melden bij de secretaris van de k.v.j. HVO, de heer J. G. v. Broek hoven, Rotterdamsedjjk 92b, Schie dam. zijn collega's nam de overledene een bijzondere plaats in. In de H, Itartkerk aan het Pinu- plein, op de grens tussen Schiedam en. Rotterdam, werd een plechtige uitvaartmis gelezen. Ook voor deze mis bestond van de zijde van het pu bliek en deputaties van verenigingen grote belangstelling. Buiten de kerk stond een erehaag van politiemannen, die een saluut brachten toen de kist de kerk verliet. Voorafgegaan door het politiemu- ziekgezelsehap, dat treurmuziek speelde, ging het naar het hoofdbu reau van" politie. Naast de wagen met het stoffelijk overschot liepen vier slippendragers. Daarachter was een peloton politie mensen. terwijl de stoet werd beslo ten door deputaties van de verenigin gen waarvan de overledene deelheeft uitgemaakt. B|1 het hoofdbureau aangekomen, werd door de commissaris van po litie, de heer K. Rijpma. een krans aan de baar gehangen. Ook voor het hoofdbureau hadden zich veie be langstellenden verzameld, waaronder enkele oud-collega's van de overlede ne. Daarvandaan ging de stoet, die ver der nog bestond uit zes volgwagens. naar de r.-k. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk! Op dit laatste gedeelte van de rou te was de belangstelling bijzonder groot. Op de begraafplaats werd door pastoor P. L. M. Plauvier de ab- soute verricht. Rond de groeve hadden zich de familieleden van Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers' De spoldjesactie voor de bouw van een sporthal is in volle gang. Drie muziekkorpsen, St. Ambrosius, Harpe Davinds en Gusto zorgen vanavond in dc wijk Nlcuwland-West en de omgeving van de Boerhavelaan voor een daverende start. De korpsen vergezellen de leden van enkele sportverenigingen, die dc spe ciaal voor bet toekomstige sportcomplex ontworpen retatiegeschenkjes huls aan huis gaan verkopen. Drie speldjes zijn verpakt in een zakje, dat 1.— kost. Er zijn zeventienduizend zakjes en sporthalanimator Cor Boimerds en zijn assistenten hopen vurig, dat ze in de kortst mogelijke tijd worden verkocht. De speldjes z|jn de moeite waard. Eén draagt de afbeelding van de sport hal. de tweede stelt een korf met bal voor en de derde is een tennisracket met bal. Op elk speldje staat 'Sporthal Schiedam'. Ze zijn geel van kleur; de letters en tekeningen zijn zwart, waarmM «net- een de stadskleuren van Schiedam zijn uitgebeeld. Met een boeit., al betoog heeft de heer G. J. Voskuil, leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam, vrijdagavond in Galerie Honger aan de Van Idenburgstraat in Nieuwland, de expositie geopend van litho's en etsen van de 58-jarige Rotterdamse graficus Jan Bezemer. „Uit het werk van Jan Bezemer kan men opmaken, dat het een man moet zijn met veel fantasie en dat hij zichzelf de tijd gunt om een be paald beeld langzaam te zien rijpen. Jan Bezemer heeft de techniek van het maken van litho's sterk naar voren gebracht. Hü moet een harde werker zijn en uit verschillende prenten maak ik op. dat hij het zich zelf heel moeilijk maakt", aldus de heer Voskuil. In de esthetisch goed verzorgde galerie, waarvoor de heer Voskuil de I9-jarige eigenaar Cees Bouw een compliment gaf. vertelde de heer Voskuil in een interessante geïmpro viseerde causerie het een en andèr over de totstandkoming van de kunstwerken. Jan Bezemer heeft gestudeerd aan de Rotetrdamse academie, waar hij o.a. les kreeg van de heer Anton Derksen van Angeren. Hij heeft zijn werken reeds geëxposeerd in 't Ste delijk Museum" in Amsterdam, het Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam en ln het New York Museum of Modern Art. De 13 litho's en een vijftal etsen, zijn in Galerie Honger tot en met 20 juni te bezichtigen. De galerie is ge opend op werkdagen van 7-9 uur en zaterdags en zondags van 2-5 uur. Om in goede conditie te blijven hebben de Schiedamse brandweer mannen besloten om een voetbal club op te richten. Dat is intussen op 26 mei geschied. Reeds 25 leden hebben zich voor de nieuwe club opgegeven. De club zal onder de naam v.v. De Brandweer deel gaan nemen aan de zomeravondcompetitie en ook wedstrijden gaan spelen tegen brand weerploegen uit andere steden. Op een van de velden van SVDPW zul len de brandweerlieden hun beste beentje voor zetten. De clubkleuren zijn rood (shirt) en wit 'broek). D? herer Immlng, Broersma. Van der Tc uw en Ooster- veer maken.het bestuur uit. de overledene opgesteld en de de legaties van de diverse verenigin gen. Het waren delegaties van de gymnastiekvereniging Polyantha, waarvan de overledene oprichter en voorzitter was, de R.-K. Bond van Politieambtenaren, de Schiedamse Politie-Sportvereniging, de heer H. G. Scholtmeijer, voorzitter van de Nederlandse Politiesportbond, de heer Starreman, competitieleider van het district west van de NPSB en een delegatie van de politie te water, district zuid. Tijdens de duur van de gehele plechtigheid heeft aan het hoofdbu reau van politie de vlag half stok gehangen. (Van onze sportredactie) De vijf Schiedamse clubs die aan het toernooi om de beker mee doen deden het niet slecht. Excelsior, SFC en DHS kwamen een ronde ver der. Martinit en Demos verloren hun wedstrijd en zijn hierdoor uitgescha keld. DHS deed het bij RCD zaterdag niet slecht en kwam met een 20- zeg© uit de strijd. Met de rust was de stand nog dubbel blank maar door een treffer van Van Dijk en een van Korpel greep DHS de winst. Demos kon het tegen Celerltas tot aan de rust nog op 0—0 houden. Na de hervatting bleek er toch wel ver schil van klasse te zijn. Eerst was het een strafschop en later waren hèt twee gewone treffers die de winst bij de gasten brachten. SFC behaalde een verdiende 21- zege op BMT. De Schiedammers trok ken met frisse aanvallen op het doel van de Hagenaars af en passeerden de Haagse keeper twee maal. Bij de Schiedammers was de de fensie slechts een maal kansloos. Excelsior '20 had bij Merwede veel moeite om een ronde verder te ko men. De wedstrijd eindigde in een 2—2 gelijk spel waarna de genomen strafschoppen de winst bij de Schie dammers brachten. Martinit kan aan een lange rust periode gaan beginnen. Door een 2 O-nederlaag b« ADS zijn de róód- baadjes uitgeschakeld. Het was een aardige wedstrijd die tot aan de rust geen doelpunten t« zien gaf. Na de hervatting sloeg ADS zijn slag en scoorde twee keer. z|j daar toestemming krijgen van de artsen. Medewerking Is tevens toe gezegd door de plaatselijke afdelin gen van het Rode Kruis en de EHBO. Verscheidene autobezitters hebben zich ook gemeld en zo ziet het er naar uit, dat het een groot feest zal worden als de bijzondere samenzang- dienst in de Grote Kerk op de pink stermaandag om half twaalf gaat beginnen. Voorlopig is er nog een tekort aan automobilsten om aan aüe verzoe ken te kunnen voldoen. Daarom doet het comité een beroep op autobezit ters zich in verbinding te stellen met het contactadres aan de Mozartlaan 26, waar de heer J. Thurmer gaarne de aanmeldingen in ontvangst zal nemen. Eventueel ook telejonisch, onder nummer 2915. Ook op de „pinksterzaterdag" wordt de aandacht extra gevestigd op Kom zing met ons en doe als wij. Dan zul len opnamen worden gemaakt voor een grammofoonplaat, waarsan de baten ten goede komen aan het res- tarlefonds van de Grote Kerk. (Van onze sportredactie) Onder grote belanstelling heeft Ursus het Rotterdamse Voorwaarts de voet dwars gezet naar het kam pioenschap. Door de 0—0 eindstand moeten Voorwaarts en SVDP nu een beslissingswedstrijd spelen. De strijd tussen Ursus en Voor waarts was niet groot, omdat de zenuwen de Rotterdammers parten hebben gespeeld. Het plaatsen bij Voorwaarts was niet de sterkste kant, maar daar komt bij dat de Schiedammers bijzonder goed partij hebben geboden. Er was niets te merken van liet feest, dat zaterdag avond gevierd was. In feite zijn er twee kansen geweest voor de Rot terdammers. Kort na de rust voor Marsie, maar h|j kreeg de bal in moeilijke positie en schoot over het doel. Kort. voor het einde leek de beslissing te vallen maar een schot van Valster werd nog net op de doellijn gekeerd. Tot vreugde van alles wat SVDP was floot de scheidsrechter voor het einde. (Van een onzer verslaggevers) Het is alweer jaren de gewoonte dat op de eerste dag van het hen- gelseizoen de eigenaar van het thee huis De Keihei, de grootte van de, op die dag, gevangen karper meet. Dit jaar was de lengte van de grootste ter meting aangeboden kar. per 56 cm. Vorig jaar was dat aan merkelijk, groter want toen mat de grootste karper omstreeks 80 cm. Dat wil niet zeggen dat er niets ge vangen is in het recreatiegebied. Verre van dat. Het opmerkelijke was dat er zo veel karper is ver speeld omdat de vissers veelal te licht visten. In ieder geval is er veel vis ter meting aangeboden b|j de eigenaar van De Kethel, de heer John. Dupuis, die rond zijn theehuis enkel kunstwerken van de Vlaar dingse kunstenaar Jan de Winter heeft opgesteld. Deze kunstwerken en de vissers trokken veel bekijks. De heer Kieia uit de Alb. Thijmstraat bleek aan het eind van deze dag met 56-cm- karper de beste visser. Op het kruispunt Warande-Burg. Knappertlaan te Schiedam is van middag omstreeks 1 uur de 14-jarige B. M. Tomeilo uit Vlaardingen met zijn fiets gegrepen door een vracht auto en op slag gedood. De jongen kwam uit de Warande en moest daar voorrang verlenen aan het op de BK-laan rijdende verkeer. Waarschijnlijk heeft h|j de vracht auto niet opgemerkt en is bij de botsing onder de wielen terechtge komen. (Van een onzer verslaggevers) Op 69-jarige leeftijd is In het Ge meenteziekenhuis te Schiedam tij dens het afgelopen weekeinde nog geheel onverwachts overleden de heer Alewijn de Groot, directeur van de spiritusmaatschappij Gebr. De Groot aan de Lange Kerkstraat te Schiedam. In de nacht van 12 op 13 mei werd de heer De Groot, die woonde aan de Tuiniaan 62, getroffen door een hartaanval en naar het ziekenhuis gebracht, dat hij niet meer heeft verlaten. De overledene wordt woensdag in alle stilte begraven. Met de dood van de heer De Groot is een einde gekomen aan een leven, dat gewijd was aan de gemeenschap. Alewijn de Groot, over wie zeer wei nig feitelijke gegevens bekend zijn, was een van de rijkste ingezetenen van Schiedam. Vele malen miljonair. Hij was liberaal en zeer sociaal voe lend. Talrijke malen heeft hij men sen geholpen, die in financiële nood verkeerden. Ook heeft hij vaak schenkingen gedaan, waarbij hij onbekend wenste te blijven. Als lid van het dagelijks bestuur van de Schiedamse gemeen schap verzette hij zeer veel werk. Zijn heengaan betekent dan ook een groot verlies voor deze instelling en de stad waarin h|j woonde. (Van een onzer verslaggevers) In de woning van de familie J. van Aken aan de Parkweg 116 te Schiedam, is zondagmorgen om streeks helf elf brand uitgebroken. De brand ontstond in de keuken, waar de 13-jarige zoon van het ge zin tijdens de afwezigheid van zijn ouders bezig was met lijmen. De jongen had een busje kit open gemaakt in de buurt van de waak vlam van de geiser. In een oogwenk vatte de lijm vlam tot grote schrik van de jongen, die meteen de buren waarschuwde. Met behulp van em mers water slaagde men erin het vuur te doven. De brandweer onder leiding van de heer Rademaker behoefde geen dienst te doen. De schade was ge ring; slechts de muren van de keu ken waren geblakerd. Wandelende en zich per voertuig voortbewegende men sen zullen zaterdagmiddag verbaasd zijn geweest, toen zij op de Koemarkt een met rood witte vlaggetjes versierde oude tram, lijn I. van de HET za gen, waaruit gezellige popu laire muziek ten gehore werd gebracht. Een voertuig, waarin het ge woonlijk strikt verboden is mu ziek te maken, zorgde, nu zei) met behulp van luidsprekers voor een luide, zij het een sfeervolle kakofonie. Maar nu het met de bedoe ling geschiedde de mensen aan te zetten lot een gift voor de Rode Kruis-coller*e mocht dit dan wel voor een keer. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heeft in de afgelopen nacht omstreeks vier uur een 28-jarige onbekende schoorsteen- bouwer zonder vaste woon- of ver blijfplaats aangehouden. De man bevond zich op genoemd tijdstip in een portiek in de Gerrit Verboonstraat. Bij onderzoek vertel de h|j, dat hij op verscheidene plaatsen in Rotterdam en Schiedam had ingebroken. In Schiedam zou h|j z|jn slag hebben geslagen by de distilleerderij Coebergh aan de Van Cleef5fcraat. Inderdaad bleek dat bij de garage van deze distilleerderij een ruitje was stukgeslagen. Vanmorgen, was nog niet bekend wat werd vermist; ook tastte de poli tie nog in het duister omtrent de in braken in Rotterdam. Het onderzoek wordt voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagnacht om half een vond op het Bentïnckplein in Rotterdam een ernstige aanrijding plaats tussen een personenauto en een bestelwa gen. Door de botsing sloeg de per sonenauto, die bestuurd werd door de 49-jarige technisch hoofdambtenaar J. C. van Leeuwen uit Maasdam, over de kop en kwam vijftien meter verderop tot stilstand. De bestuur der liep een scheurwoad aan het voorhoofd op, terwijl zijn tienjarig dochtertje lüa enkele schaafwonden aan hot been kreeg. Beiden zijn naar hot Bergwegziekenhuis gebracht. De bestelauto draaide een kwart slag om z{jn as, daardoor werden de bestuurder, de 33-Jarige P. J. van de Hoenens uit Den Haag en de naast hem zittende 45-jarige ziekenfonds agent A. C. J. van de Werd. even eens uit Den Haag, uit de wagen ge slingerd. De bestuurder liep daarbij een hersenschudding en een hoofd wond op, terwij! het topje van z|jn iinkerpmk werd afgerukt. Van de Werd werd evenals Van de Hoenens, met een hoofdwond naar het zieken huis Dijkzigt overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) Voor leden en geestverwanten van de Party van de Arbeid in Schiedam, die in verband met hun lichamelijke gesteldheid woensdag 2 juni niet op eigen gelegenheid hun stem kunnen uitbrengen in het kader van de Rijrunondverkiezingen, bestaat de mogelijkheid om per auto naar het stembureau te worden ge bracht. Men kan zich hiervoor vandaag en morgen telefonisch opgeven bij de secretaris van de Partij van de Arbeid, de heer A. Algra Wzn., aan de Burg, van Haaren'aan 658, telef 268972, Ook kan men contact opnemen met de Party van de Arbeid on der het telefoonnummer 266764. Op woensdag 2 juni kan men zich nog opgeven by het Volks gebouw aan de Tuinlaan 50, tel. 266483. (Van een onzer verslaggevers) Van 1948 af wordt er in Schiedam door de verenigingen, die zijn aan gesloten bij de wandelsportkring voor Botterdam een avondvierdaag se gehouden. Dit jaar zal dit weder om geschieden en wel vanaf dins dag 15 juni tot en met vrijdag 18 juni. Iedere avond wordt er om ze ven uur gestart vanaf gebouw Irene aan de Nieuwe Haven voor een da gelijks af te leggen afstand van 10 of 15 kilometer. De afstand van 15 km. is meer bedoeld voor de geroutineerde wan delaars. Door het organisatiecomité z|)n diverse mooie parcoursen uit gezet in de omgeving van Schiedam. Vorig jaar namen meer dan 17.000 personen, deel aan dit wandelevene ment in het gebied van de wandel sportkring Rotterdam en omgeving. De wandelsportkrtog R en O is aan gesloten by de Konïnkiyke Neder landse Bond voor Lichamelijke Op voeding, de organisator van de Nij meegse vierdaagse. Van de zijde van de organisatoren kregen wy het verzoek degenen, die deel willen ne men aan de avondvierdaagse aan te raden zich op te geven by de voorin schrijving. Dat kan een spoedige start bevorderen. Het blijft echter mogelijk om in te schrijven aan het startpunt. Voor in lichtingen kan men zich wenden tot de heer W. H. P. den Brinker, Rot- terdamsedijk 208b, tel 260508. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE: De gele Rolls-Royce (14 jr), 2 en 8.15 uur DINSDAG Bioscopen: PASSAGE: De gele Rolls-Royce (14 jr). 2 en 8J5 uur MONOPOLE: Barbaren ln de aan val (14 jr) 2 en 8 uur. Diversen: ARCADE: Aquarium- en terr.vereni- gng "Natuurgenot in huis": con tactavond, 20 uur. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE (geen voorstelling). MONOPOLE: Barbaren in de aanval (14 jr). 8 uur. Diversen: Huishoud- cn Industrieschool voor Schiedam en Omstreken: Openbare lessen. 14.30 en 19.00 uur.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1