Chris Verhoog (31) volgt Jos op Zangkoor .Orpheus heeft nieuwe dirigent DISPORT RAPPORT fi Explosie Deelnemers kunnen zien hoe situatie in een ander land is' Raadsel? artifort meubelen DHS uit de beker VOOR «111 VADERS? E VOOR WEEKEND ^A^^'VAKANTIE re m GEVONDEN VOORWERPEN Jeugduitwisseling tussen SchiedamNeath en Esslingen Schepeling valt van loopplank Veel materiële sc kettingbotsing Jongen slipt en valt: vleeswond ADVERTEER REGELMATIG -SCHIEDAMSE 1ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK DONDERDAG 17 JUNI 1965 VAGINA 1 Honkbaiderby Optimisme Raadslid betrokken bij aanrijding Geslaagd Het derde Haa! op DWS-puzzei Avondvierdaagse broersvest 64-66 schiedam B. van B. ,Er verandert wat' Niet helemaal ideaal? Kritische zin Het Vrije Volk u Weekend ntt of thnis? Vakantiekleding, schoenen elektrisch lasser corveeër aankomend draaier 9 A? Reizen, sport, kamperen jjjgglig Rijwielen, bromfietsen i JppË Fotografie, optiek Horlogerie IÉST.''ROTTERDAM',;- Lederwaren Muziek Niets vergeten? (Van een onzer verslaggevers) Sinds kort heeft het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus' dat volgend jaar het honderdjarig bestaan viert, c*n nieuwe diri gent. De 31-jarige Haagse zanger, dirigent en componist, de heer Christ Verhoog zal gaan proberen om met het koor in 1966 tijdens de viering van het jubileum zo goed mogelijk voor de dag te komen. Tot de aanstelling van de heer Verhoog werd besloten op de laatste repetitie, w aar 1ij kwam kennismaken en het eerste contact was voor belde partijen zo prettig, dat het Orpheusbestuur spontaan besloot de jonge energieke Hagenaar tot dirigent te benoemen. Zondag kan het weer eens goed druk worden op het DHS-terreln als daar de Schiedamse honkbalderby wordt gespeeld tussen DHS en Schie dam. Deze wedstrijd stond al eerdei op het programma maar toen is hij bij een 2—2-stand letterlijk en figuurlijk het. water in gegaan. De regen viel üie zondag met bakken uit de hemel er, men nam het gezonde besluit om deze wedstrijd bij een normale weers gesteldheid over te spelen. Wie er als overwinnaar uit de bus zal komen is een grote vraag. Schie dam en DHS ontlopen elkaar niet veel in kracht. Misschien dat de ja ren Schiedam wat meer wedstrijd- routine heeft gegeven. Daar tegenover staat weer het jeugdig élan vair DHS. Beide kwa men zondag tot een overwinning. DHS klopte thuis Robur '58 met 30. Dat was op zich zelf niet zo'n grote prestatie omdat Kobur '58 wel de zwakste broeder is in deze afdeling. Schiedam leverde een goede presta tie door Feijenoord op eigen veld met 9—5 terug te wijzen. Maar dat het spannen zal zondag staat wel vast. De aanvang van deze wedstrijd ts om 2 uur. das wie van j spannend honkbal wil genieten kan in Kethel aan zijn trekken komen. Daarmee is een eind gekomen aan een impasse, waarin het koor ver keerde. nadat met het oog op tele visie-uitzendingen van belangrijke voetbalwedstrijden f Europacupduels) werd besloten voortaan de repetities op dinsdagavonden tc houden. Dit omdat er mede door de tele visie een achteruitgang van het aan tal leden kon worden geconstateerd; ook kwam het voor. dat repetities geen succes werden, omdat de leden van het koor eenvoudig wegbleven, omdat, er een voetbalwedstrijd werd vertoofad. Bekend is. dat ook Rotter damse zangkoren met dit verseliijn- sel kampen en vaak besluiten om op bepaalde woensdagavonden maar niet te repeteren, Rotte's Mannenkoor is Orpheus reeds voorgegaan en repe teert al geruime tijd op dinsdag avond en dit heeft tot gevolg gehad, dat het ledental is gestegen I Maar door het besluit om op dins dag tc gaan repeteren verloor Or pheus zijn dirigent, de heer Jos Franken, die zich onmogelijk meer voor dinsdag kon vrijmaken. Het zag er dus even somber .uit voor het Schiedamse zangkoor, maar het mogelijk aanwezige pessimisme heeft na de kennismaking met de nieuwe dirigent plaatsgemaakt voor opti misme. Chris Verhoog, zo ts gebleken, is een Jong en geestdriftig dirigent, die te werk gaat volgens de nieuwste ideeën van de koorzang. In Den Haag kreeg hij een grondige muzika le opleiding en hij beschikt over de kennis om met een zangkoor succes sen te behalen. De nieuwe dirigent werd op 19 mei 1934 in Den Haag geboren, studeerde compositie en di rectie bij M. L, H. Wolff en koor- directie en solozang aan het Ko ninklijk Conservatorium, waar hij in 1962 het einddiploma' „met onder scheiding" en tevens de Nicolaï-prijs verwierf, -> Chris Verhoog is zanger en soleert als bariton; ook is hij"dirigent van verscheidene zangkoren en leidt hij verder nog het Leids Toonkunst Or kest. Hij componeerde enige koor- en orkestwerken, die zijn uitgevoerd. Het Koninklijk Schiedams Mannen koor „Orpheus' 'zal van deze kwali teiten kunnen profiteren. De heer Verhoog heeft reeds toegezegd, dat hij voor het honderdjarig bestaan van het koor muziek zal componeren. Advertentie I.M. HlflE (Van een onzer verslaggevers) De enorme explosie, waarmee dinsdagavond op dc scheepswerf Verolme aan de Nieuwe Water weg de Noorse tanker Ronastar in de hic.ht vloog, heeff, behalve in Vlaardingen en I'ernis, ook in Schiedam (op een afstand van bijna 20 kilometer) vernielingen aangericht. De luchtdruk was zo sterk, dat in een overigens bouwvallig huisje aan de Grofbaan 23 in het cen trum van Schiedam, glazen pla ten in een dressoir werden sa mengeperst en sprongen. De stuk ken vielen op het glaswerk, dat ook aan scherven ging. De hevig geschrokken bewoon ster van het pand, mevrouw Maartje in 't Veld, heeft b(j de politie de schade opgegeven. In een muur achter het dres soir ontstond een grote scheur en op de trap. die naar de zolder leidt, lagen grote stukken steen, afkomstig van het plafond. „Moet u eens kijken, is het niet ver schrikkelijk." zei mevrouw In 't Veld, terwijl zij naar de ravage wees. Het vernielde glaswerk was een geschenk, dat mevrouw In 't Veld maandag op haar verjaar dag kreeg. SHOWROOMS: SCHIEDAM. Parkweg 201-205: VLAARDINGEN. Gad. Blersloot TeL (010) -264500 (Van een onzer verslaggevers) Op het Koemarktplein in Schie dam raakte woensdagmorgen om streeks kwart over tien het 6i-jarige Schiedamse gemeenteraadslid ir. K. J. J. Dominicus betrokken bij een aanrijding, waarbij zijn auto vrij ernstig werd beschadigd. De botsing werd veroorzaakt dooi de 36-jarige bestuurder van een be stelauto, de heer H. M. M. uit Schie dam, die geen voldoende remafstand had bewaard en een aanrijding niet meer kon vermijden, toen de voor hem rijdende wagen moest stoppen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS Te bevragen aan het hoofdbureau van politie le Schiedam, dagelijks van 8.00—17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: Kinderbril; portemonmie met inh damesparapluidamestas, tas, ring- siot: gonjezak met inh; handschoen; damesglacé; nageiknijper: onder- gebit; windjack; handdoek en sok ken; Te bevragen bij vinders: kinder - jasje, Timmerman. Fabristr65: hand doek zwembroek en voetbalbroekje, Kcenderman v Halistr 44; sjaal Post Alb Cuijpstr 18a; 1 paar kinder schoenen Tieleman Statlonstr 39a; sjaal Vink Hagestr 4; babyschoentje Nieuwland Wandeloordstr 15; Rot terdam; hondenketting Notenboom Viaardingerdijk 61, sierkussen Hoek Vlaardmgerdijk 357c; autostep Storm Edisonpiein 14b; kinderfietsje, v d Sloot Viaardingerdijk 30b; i paar da meshandschoenen Boor Vilastv 29; 1 paar herenhandschoenen. Postkan toor Tuinlaan; handschoen v Nieien 's-Gravenl&ndsestr 26b; hoofdscha kelaar v d Grijp Ridd-erkerksestr 25b armband, Blok v Ruijsdaellaan 38; bankbiljet West-erve ld Burg van Haareniaan 997; gouden munt Oor schot Nw Maasstraat 19; zilveren halsketting Schiei Burg van Haaren iaan 626: bankbiljet den Hartog BK laan 221b; 4 gulden Zuidgeest, W Pijperstraat 82; portemonriaie met inh; Jurgens Ridderkerksestraat 27a, herenportemonnaie met inh Lucas- sen de Meesterstr 53; badtas met inh Flaten L Costerstr 26b; knipporte- mormaie met inh De Jong Mariastr lOd (na 18.00 uur.); damesportemon- Aan de rijks-h.b.s. tc Schiedam slaagden voor het diploma h.b.s.-A de volgende kandidaten: mej. C. de Haard (Schiedam), de heren H. C. C. Brand. P. F. van der Hammen, D. de Jong. L. W. J. van Marsber gen, G. Mulder. R. Stouthandel en N. Vermaak (allen Schiedam1. J. C. Muyzer (Maasland). R. Snier, P. J. de Vos en J. C. Wolffers (al len Rotterdam). Aan de m.m.s. te Schiedam slaag den de volgende kandidates: A. Ar- bon, L. Barendrecht. E. C. Benevelt, M, Berrevoets, A. A. Bijleveld, A. Jungerius, H. Kuyper, A. A. de Lange. P. C. van Leeuwen. H. van der Loo, P. J. A. Manssen, A. J. L. Prins, B. Rifcman, E. C. Seip, A. Y. Smit, M. G. van der Spek, W, D. übink (allen Schiedam', A. M. de la Bije en H. C. Muller (beiden Rot terdam) en M. Kwaak. «Panen- drecht). Geen van de kandidates werd afgewezen. Het derde negental van Schiedam speelt dit seizoen voor het eerst in de landelijke competitie. Dat is geen wereldgebeuren maar toch kan het zaterdagmiddag om vier uur een aar dige ontmoeting worden als de Schiedammers het tweede negental van Ajax op bezoek krijgen. De leider van Schiedam 3, Jaap Pannekoek, wil dit seizoen nog ho gerop met zijn jongens en doet er alles voor. Waar hij maar kan maakt hy propaganda voor zijn derde en dat moet natuurlijk resultaten ople veren. Als zijn derde hem niet in de steek laat natuurlijk. Op zaterdag 26 juni is het dan weer zover. De jaarlijkse hengelwed- strijden in het kader van de S-G- feesten worden dan weer gehouden in de vijvers van het Beatrixpark. Voor de oudere hengelaars is de aanvang van deze hengelwedstxijd bepaald op 8 uur in de morgen, ter wijl het eind valt om elf uur. De jeugd moet dan nog een poos je wachten want zij mogen de hen gel pas om 2 uur uitleggen. Hier komt het einde om vier uur. Men kan zich voor deze wedstrijd opgeven bij het VVV-huifje, Vellin- ga, Brocrsveld. Mak, Broersvcst, J. Freehng, Poortugaalsestraat 9. C. Faasse, Van der Duyn van Maas damstraat 15 en bij A. Stip, Johan Wagenaarstraat 60. Het bestuur van de hcngelvereni- ging Schiedam en Omstreken ver zoekt ons mede te deicn dat vergun ningen voor het Beatrixpark zijn uit verkocht. De jeugd kan nog wei een vergunning krijgen, maar voor de ouderen is alles op. Wel zijn er nog vergunningen voor het visgebied van de Brielse Maas. 'Van een onzer verslaggevers) „Deze jeugduitwisseling brengt de Schiedamse jongens en meisjes in contact met jonge mensen in het buitenland en dat is een stap in de goede richting. Neath, als doel van de uitwisseling vind ik belangrijk om de Engelsman te leren kennen, maar nog belangrijker lijkt mij het contact met de jeugd van de Duitse stad Esslingen om kritisch te kun nen beoordelen hoe de moderne Jeugd in Duitsland over allerlei za ken denkt. Aldus de 23-jarige Jan Gerding, toekomstig onderwijzer en lid van het Politiek Jongeren Contact Schie dam. die deelneemt aan de door de Schiedamse Gemeenschap georgani seerde uitwisseling tussen de Duitse stad Esslingen en de Engelse plaats ..Wat overkomt me nu?" Deze ver baasde uitroep maakte woensdag avond de 43-jarige heer J. C. S. van de Nieuwe Haven te Schiedam, toen hij omstreeks haif tien zag hoe zijn wagen, die hij voor zijn woning had geparkeerd, zonder dat er eimand achter het stuur zat. was gaan rij den en bijna dertig meter verder te gen een ander geparkeerd staande auto van de heer R. V. botste Een raadselachtig ongelukje, maar wie weet dat er in de Nieuwe Haven ter plaatse een lichte helling is, en dat de auto in zijn eerste versnelling stond, en daarbij denkt aan de ver geten handrem. Advertentie I.M. Zondag 27 juni gaan de DWS- handballers een puzzeHocht houden rondom Thurlede en het. Beatrix park. Ei- is in deze omgeving een mooi parcours uitgezet- en aileen de wandeling van ruim een half uur is al de moeite waard. De deelname staat open voor pa ren en groepjes en ook het gezin kan het geluk beproeven. In Schiedam kent men, net als Sn andere steden van ons land. de Avondvierdaagse. Nu is dat in Sehie- dam min of meer dubbelop, omdat men er in onze stad twee kent. De eerste is de afgelopen week gelopen. Dat was de vierdaagse van de Wan delkring Rotterdam en Omstreken. Om het duidelijker te stellen was dat de Nijmeegse vierdaagse. Op 22 juni is het dan de beurt aan de andere club. de NWB ofte wel de Apel- doornse vierdaagse. Op alle mogelijke manieren pro beert men. waar dan ook, tot een sa menbundeling van krachten te ko men, op alle gebied zoekt men het in samenwerking, behalve bij de wandelaars, die werken lekker langs elkaar heen, of zo u wilt. lopen langs elkaar heen. In Gouda en in Vlaardingen be hoort de avondvierdaagse tot een hoogtepunt van het jaar. Omdat men daar maar één vierdaagse kent, ge organiseerd door de Vlaardincse po- litiewandelvereniging. lopen m Vlaardingen duizenden de Avond vierdaagse mee. Hier in Schiedam schermen de ne ren organisatoren van de beide vier daagse avondrnarsen met hun aantal deelnemers, maar vergelen, of wil len het doodeenvoudig met onder ogen. zien, dat er heel veel wande laars aan beide avondvierdaagsen mee doen. Enkele jaren geleden heelt men al eens een poging gedaan om le orga nisatoren nader tot elkaar te bren gen en zo te komen tol een jaarlijkse Het ging niet door omdat de bon- I exclusief dealer den het niet eens konden worden. Het resultaat was. dat plaatselijke bestuurders in Schiedam, elkaar de grofste verwijten gingen maken cn ook ook heel nare scheldwoorden werden geplaatst. Al met al zitten we er mee in Schiedam. Misschien dat hier een taak ligt.voor de SBLO. Misschien dat het lukt om nogmaals met de besturen rond de tafel te gaan zit ten en dan eens als volwassen men sen met elkaar de zaak uitpraten. Volgend jaar moet het dan moge lijk om er, vier dagen lang, in de avonduren een groot wandelfestijn van te maken in Schiedam. Dan is liet voor veel Schiedamse wande laars niet meer nodig om aan de Vlaardingse Avondvierdaagse mee te doen Neath in Wales. Jan Gerding zei zijn mening over deze uitwisselingen in een interview met een verslaggever van het Rotterdams Nieuwsblad en wij vonden die belangrijk genoeg om hier weer te geven. Jan Gerding is als jongeman sterk geïnteresseerd in deze uitwisselin gen. ..Mijn vaste overtuiging is." betoogt hij, „dat wy een wereld krij gen roet een soort desnoods ge wapende vrede, waarin men el kaar zal moeten kennen en erkennen. Na de Tweede Wereldoorlog," meent hy, „manifesteert zich hei verschijn sel, dat de verschillende rassen op aarde parallel lopende gedachten ontwikkelen over de toekomst." Als voorbeeld noemt deze toekom stige onderwijzer de gebeurtenissen in de Amerikaanse staat Alabama rond de negerleider Marten Luther King. „Er is wat aan het verande ren. In hoeverre is die verandering al doorgedrongen tot Duitsland?" zo vraagt hij zich af. Over de uitwisseling zegt hij ver der onomwonden: „Er zullen veie jongens en meisjes meegaan louter om het genoegen, om tiet gezellig samenzijn en ik kan dat. billijken. Ieder heeft hierover tenslotte een eigen opvatting. Maar." voegt hij er aan toe, „mij lijkt het verkrijgen van inzicht te de verhouding tussen •de volken en rassen het belangrijk ste." Jan Gerding vertelt, dat hij werd geboren in Curacao en op zijn veertiende jaar naar Nederland kwam. In Curacao had hij een vriendje, zoontje van een Indiaanse uit Venezuela. De vader van deze jon gen was een halfbloed. „Op school," aldus Jan Gerding. „zat ik naast een negerjongen en dat vond ik heel normaal. Ik kan," betoogt hij fel, ,jne kwaad maken als ik lees en zie. dat men zich in de Verenigde Saten of Engeland van Iemand distantieert omdat hij een andere huidskleur heeft of van een ander ras is." Een deelnemer aan een uitwisse ling kan volgens Jan Gerding zelf trachten uit te zoeken hoe de situa tie nu eigenlijk in een bepaald land is. Over de uitwisseling zegt hij ver der: „Misschien is zo'n reis in groepsverband niet helemaal ideaal. Je zou veel beter zelf kunnen bepa len wat je gaat doen in een land. Andere kant is die huisvesting in een gezin toch wel juist en ook In die excursies, die gezamenlijk worden ondernomen, zit een goede kant." (Van onze sportredactie1 In de stromende regen heeft DHS in Leiden geen winst kunnen boeken in de bekerstrijd tegen LFC. In een hoogstaand duel verloor DHS met 61. Deze Hehtwedstryd werd door 700 toeschouwers bijgewoond. Reeds binnen 25 minuten stenden de Schiedammers met 3—0 achter. Nog voor de rust inging werd het echter door Roozen, Bockkum en De Jager weer gelijk, 3—3. Het eerste kwartier na de rust bleef DHS fel aanvallen e,. kwam door Kfla aan de leiding. Defensie- fouten by DHS waren er debet aan. dat LFC de strijd in hun voordeel met 6—4 kon afsluiten. Alle Schie- riarn^e rbibs zijn nu uit de beker- Strijd. Jari Gerding vindt het wenselijk, dat tevoren een en ander over de ze den en gewoonten ln 'n .bepaald land wordt verteld. „Je staat er anders zo vreemd tegenover," zegt hij la chend. Ook voor het leren spreken van de vreemde taal is zo'n uitwis seling uitstekend geschikt en. aldus Jan Gerding, „de briefwisseling tus sen de deelnemers is belangrijk. Hij is er een voorstander van om ook tevoren reeds schriftelijk contact te onderhouden met het gezin, waar men onderdak krijgt. Zo kan het persoonehjk contact worden voorbe reid. Van de organisatoren verlangt Jan Gerding een kritische zin. „Het mag niet voorkomen, dat de deelnemers in welk land dan ook propaganda in enigerlei vorm krijgen voorge schoteld." Daarbij herinnert hy aan een incidentje in Esslingen. waar men een militaire basis bezocht en prompt een instuctiefilm zag. waar in Duitse soldaten een aanval op de Moerdijkbrug uitvoerden. „Zo iets heeft weinig te maken met 'n contact tussen de jeugd van twee landen, 't. Gaat er toch om dat jon geren van twee naties met. elkaar kennismaken." Overigens beseft Jan Gerding wel. dat de vertoning van bedoelde film een vergissing was. Met nadruk stelt hij echter, dat het bekijken van een militair appa raat niets aan de uitwisseling kan bijdragen. „Bekijk," zegt hii ten slotte, „de musea. Maak excursies naar fabrieken en culturele manifes taties. maai- meng er geen militaire elementen ln. Dat past niet in een jeugduitwisseling." uaie met inh Tlmmers Damiaan 26; zonnebril v Ratten Villastraat 8; 3 sleutels in etui Wittebol Nic Bcetsstr 23a; zonnebril v d Veer Vlilasir 114b, étui met 4 sleutels Huigen Herenpad 9a; hutssluetel Malkus van Ostade- laan 39a. Van een onzer verslaggevers) Vannacht om twee uur is de 42- jarige J. Sijnstra. opvarende van de Nederlandse kustvaarder Noorder haven, van dc loopplank naar zijn schip in de Koningin Wilhelminaba- ven tc Vlaardingen gevallen. De drenkeling werd onmiddellijk na gesprongen door kapitein K. Salo mons (29) en door stuurman J. Pop pen i22>. De inmiddels gealrmeerde politie hielp de man op het droge tiTckic&n* De drenkeling is na onderzoek naar liet Holyziekenhuis gebracht- Op het kruispunt Madoerastraat Soendalaan te Vlaardingen is woens dagmorgen de 67-jarige wielrijder H. v. L. aangereden door een auto toen hij een voorrangsfout maakte. Hij is met een hoofdwond naar het Holy ziekenhuis gebracht. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20 Schiedami tel 010-687.98 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur)Slaak 34. Rotterdam. UITSLUITEND tel. 010-1U0.31 11.10.32 Abonnementsprijs: 78 cent per week of f 10,15 per kwartaal Storting op girono. 28333 ten name vau N.V De Arbeiderspers. Slaak 34. Rotterdam, ts mogelijk (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de hevige regen, die het wegdek spiegelglad maakte, ontstond woensdagavond omstreeks kwart voor zeven op de Burg. Kanppertlaan na bij het Juilanpark te Schiedam een kettingsbotsing, waarbij vire auto's betrokken waren. Het gevolg was, grote materiele schade aan drie auto's. De botsing ontstond, toen de be stuurder van de eerste wagen, de 34- jarige schipper G. O. uit Vlaardin gen. rijdende 'in de richting Vlaar dingen," moest stoppen voor de voec- gangersoversteekplaats bij het Ju- lianapark. De 32-jarige schilderspatroon J. D. uit Vlaardingen. die achter de eerste auto reed. slaagde er nog juist in tij dig tot stilstand te komen, maar de derde wagen, bestuurd door de 39- jarige kantoorbediende J. V. uit Schiedam, kon niet meer remmen en botste in volle vaart tegen de stil staande auto voor hem, welke op zijn beurt weer tegen de eerste wagen reed. Vrijwel op hetzelfde moment reed ook de 36-jarige Schiedamse inkoper, de heer V/, A. v. d. S„ op de drie auto's in. De eerste wagen werd slechts licht beschadigd en ook de schade aan de tweede auto viel nog mee, maar de twee andere wagens liepen grote schade op. De 9-jarige Jan Bal van de Deen- sestraat 79 te Rotterdam, is woens dag met zijn fiets geslipt op het Van 't Hoffplein te Schiedam, waar zand op straat lag. De jongen liep bij het ongeluk een vleeswond aan het bovenbeen op en werd naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Na behandeling kon Jan naar huis terugkeren. Alles voor de DOE-HET- ZELVER. Hout, board, triplex, op maat gemaakt. Gratis ad vies. Natuurlijk naar Wet- steyn. Groenelaan 79. telef. 265116. Een enorme collectie VER LICHTING voor alle beur zen, ook kristal, oud-Hollands. De Jager, verlichttagsspecia- list van Schiedam, Broersveld 105. GEVRAAGD door SCHIEDAMS BEDRIJF Hoog loon. Brieven onder nr. S 2015. bur. v. d. blad, Passage 20, Schiedam. VAKANTIE t Voor de spor tieve man is Kreuger de herenmodezaak van Schie dam. Broersvest 6, tel. 268206. Kom voordat U met vakantie gaat even langs ASTRA. Een grote sortering textielartike len ligt voor Uw klaar, en KES-zegels. Singel 133, telef. 269633. WEEKENDERS - Hansen PULLOVERS - Hansen STRANDSETS - Hansen ONDERGOED - Hansen Voor ai Uw vakantiekleding Hansen, R'damsedijk 427. tel. 263021, Een onbezorgde vakantie. PANTALONS voor pa. ma en de kinderen. Ook herenmode. De Broekenspecialist, Hoog- 1 straat 86. CAMPINGARTIKELEN. On misbaar wanneer TJ gaat kamperen. Pannensets v.a. 9,50, luchtbedden v.a» 21.-. slaapzakken v.a, 35,95. Grote collectie camping-gas artike len, branders, verlichting, verwarming enz. Lewa, Put- tershoeksescraat 65 (hoek Nw. Maasstraat), tel. 267348. Wij geven KES-zegels. Uw adres op het gebied van kamperen, watersport, voet bal, tafeltennis, turnen enz. is en blijft MAK, Hoogstraat 125. KES-zegels. SFORTRIJWIELEN in kleur v.a. 129,75, met lamp, slot, jasbeschermer. Raleigh, Juncker, Magneet. Fongers, Burco, B.3.A., Duglas. Alle merken bromfietsen voor radig, De Favoriet, Mgr. No lenslaan 696, tel. 261377. RIJWIELEN geheel compleet v.a. ƒ145.-. Bromfietsen s.a. Sparta, Honda. Batavus. Be- rini, Solex, Puch, Kreidler. Natuurlijk naar Motorhandel Nieuwland. Dr. Wibautplein 49, tel. 263042, Schiedam. Laat Uw VAKANTIEFOTO'S verzorgen door het vertrouw de adres ln de Passage. Foto Wamsteker, Passage 12, telef. 262924. VRAGEN Optiek- en foto specialist v. d. Arend heeft alles in z'n hoofd en (bijna) alles in z'n zaak. Hoogstraat 91, tel. 268814. Grote sortering CAMERA'S (bekende merken), reeds v.a. 116,-. kleinbeeld v.a, 39,50. Foto Warasteker, Passage 12. tel. 262924. Rozenberg heeft een aparte kollektie overhemden, sokken, dassen en paraplu's, passend bij vaders nieuwe kostuum. Stuk voor stuk prettig-welkome geschenken. Voor kleine spaarpotjes, bescheiden zakgeld of volwassen beurzen. Maar altijd van pas komend dus steeds gewaardeerd. Kom eens kijken bij; SCH!EDAMSr.WEG73 TELEFOON 010-232714 WISSELBAND N.V.. Schie dam, Ra.am 26, telef. 263351 (dag. geopend van 1 urn 's middags tot 's avonds hall acht; zaterdags van 9-5 uur). Nieuwe en gebruikte auto banden. alie merken. Mon teren. repareren, opsnijden, balanceren. Oude banden hoge inruilwaarde. By alle sporten onder en boven water: ZERTINA D.S. het sterkste waterdichte hor loge met wereldgarantie. Ju welier Stüopman, Mgr. No- lenslaan 512, Schiedam, telef. 262072. Verslaap Uw kostbare vakan- tietijd niet. Een grote sor tering REIS WEKKERS in vele kleuren en uitvoeringen, vindt U bij Juwelier Stoop man, Mgr. Nolenslaan 512, Schiedam, tel. 262072. Vóór Uw vakantie naar Geene, R'damsedijk 264. TASSEN, koffers en alle fijne lederwaren. Telefoon 269919. OVERHEUL, Mgr. Nolens laan 199, Uw adres voor kof fers, reistassen, portemon nees, clippertassen, porte feuilles. weekenders, bood schappentassen enz. Telefoon 262868. U gaat op vakantie maar uw koffer is versleten! Neem dan de moeite en ga naar Lewa. Een grote collectie KOF FERS, reistassen, weekend tassen, reisnecessalres, staat voor Uw klaar. Puttershoek- sest raat 65 thoek Nw. Maas- sa.), tel. 267348. KES-zegels. Laat Uw overall CHEM, REINIGEN, beter dan was- j sen en niet duurder. Wasserij j C. J. Heilisbroek. Frans Hais- plein 2, tel 010-267090 j EEN GOEDE TIP? LEES DE ZAAIERS Kapsaiun Heiene ae salon voor de betere PERMANENT stroomloos voot ieder naar gescbiki i 1,50 Heiene trede permanent de meest ideale natuurlijke permanent f 10 Gratis halen en brengen per luxe auro voor permanent Kapsalon Heiene Rem- I j: orand'lattn 22 Schiedam tel 267170 t 1.00 reductie op deze adv Alles op gemakkelijke beta ling vanaf f 1.— per week GOEDERENHANDEL Fa. A Schilperoord en Zn. Tuin laan 40 Schiedam Zoekt U TROMPET, sax of klarinet? Van Krogten heeft het, Rotterdamsedijk 148. Tel, 267026. Zoekt U een MONDORGEL, gitaar of slagwerk? v. Krog ten levert uw merk. Rotter damsedijk 148, Te!. 267026. TRANSISTORRADIO'S. Waar U ook naar toe gaat. Vakantie, strand, kamperen of blijft U thuis? U heeft muziek bij c!e hand. De Jager, Broersveld 105. Te koop OPEL Kapltan. b) 1957, i.z.c,si. Pas gespoten Vraagprijs f 1000.-. Van Doo- rF»nt \v^kfv«tTd?nlHnd5?strs>ö:t 68a, i KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager Grote sortering, financiering mogelijk. Broeesveid 105, tel.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1